» »

Švica - prepoved minaretov

Švica - prepoved minaretov

««
«
1 / 16
»»

Icematxyz ::

Po poročanju švicarske televizije naj bi volivci zelo presenetljivo podprli referendum proti gradnji minaretov v državi.


http://www.rtvslo.si/svet/preobrat-svic...

Ker gre ravno za Švico in podobno zadevo ki buri duhove tudi v Sloveniji mislim da si zadeva zasluži razpravo?

Kakšne posledice lahko to ima tudi za druga verstva? Se morda spremembe stališč do tega vprašanja obetajo tudi drugod?

jype ::

In Italy, for thirty years under the Borgias, they had warfare, terror,
murder, and bloodshed, but they produced Michaelangelo, Leonardo da Vinci
and the Renaissance. In Switzerland, they had brotherly love, they had
five hundred years of democracy and peace -- and what did they produce?
The cuckoo-clock.
-- Orson Welles, "The Third Man"

Daedalus ::

Kakšne posledice lahko to ima tudi za druga verstva?


Če hočejo biti dosledni, bojo mogli tud zvoniki iti po isti poti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Double_J ::

Če hočejo biti dosledni, bojo mogli tud zvoniki iti po isti poti.


Če bodo na referendumu tako povedali.
Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Če bodo na referendumu tako povedali.

Če verjameš fantom kolaborantom, bo to čez največ pet let že šlo skoz!

Zanimivo je, da Švica že ima mošeje, džamije in minarete. Jih bodo podrli?

ahac ::

Kakšne posledice lahko to ima tudi za druga verstva?


Če hočejo biti dosledni, bojo mogli tud zvoniki iti po isti poti.


Sej nočejo biti dosledni.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

rasta ::

In Italy, for thirty years under the Borgias, they had warfare, terror,
murder, and bloodshed, but they produced Michaelangelo, Leonardo da Vinci
and the Renaissance. In Switzerland, they had brotherly love, they had
five hundred years of democracy and peace -- and what did they produce?
The cuckoo-clock.
-- Orson Welles, "The Third Man"


Ta izjava je kolosalna neumnost.
Ne, samo zato, ker so uro s kukavico izumili v Nemčiji, ter ker primerja jabolka in hruške, ampak ker nima kančka pojma o švicarski zgodovini.
V času renesanse, so si neki pastirji s hribov, kjer niti trava ne raste dobro, uspeli ustvariti pravi mali imperij (s pohodi po Italiji!) ter celo svojo vojsko uspeli prodati papežu!
Toliko o bratski ljubezni, demokraciji in miru.

USS Liberty ::

Resultat (29.11.2009 um 16.45 Uhr)
Volksstimmen: 57.5% Ja, 42.5 Nein


Sem zelo pozitivno presenečen, da je tale refernendum v Švici uspel in da se zaenkrat še ne bodo uresničile levičarske želje, da Švica postane nova Turčija. Očitno je pa tudi v Švici Tošev sindrom, da z anketami mainstream mediji predvsem hočejo usmerajati javno mnenje, ne pa ga meriti, ker dugače si ni mogoče razlagati, da so ankete za več kot 20% zgrešile...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Brane2 ::

Po moje pričakovano.

Kapitalizem se brezglavo gifta s poceni tujci in folku je prekipelo.

Sploh ni bilo vprašanje če, ampak kdaj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

noraguta ::

Po moje pričakovano.

Kapitalizem se brezglavo gifta s poceni tujci in folku je prekipelo.

Sploh ni bilo vprašanje če, ampak kdaj.

švicarji imajo to kar dobro rešeno. v bistvu odpirajo "okna" za določene predele priseljevanja. ko doseže neka gastarbajterska ločina zadostno število glav , pa za to območje hudo dvignejo kriterije pri pridobivanju delovnih viz.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thomas ::

Slovenija lahko sledi Švici. In kaj bodo podjetja brez poceni uvožene delovne sile? Crknejo naj, sej tako niso nič vredna.

Ni dileme zame sploh.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Icematxyz ::

Problem tukaj je najprej predvsem pravne narave. Saj če ne bi bilo ustrezne pravne podlage za moje pojme minaretov sploh ne bi bilo. Ker manjšina ne more prisiliti večine v nekaj če za to nima pravne podlage. Posebej še pri vprašanjih "vere" pa vemo kako potekajo dogovori ponavadi med manjšino in večino.

Dvomim da bi lahko to vprašanje in prepoved zreduciral zgolj na neke omejitve ki bi jih zahtevali arhitekti in gradbinci pri gradnji. In se sklicevali na to. Saj strokovne podlage za takšno nasprotovanje ni.

Upal bi si trditi da v večini naprednih pa recimo zraven še zahodnih držav ustava takšne prepovedi preprosto ne bo prenesla. Brez da bi popolnoma na novo redefinirali odnos do vere in to zapisali v ustavo?

Po drugi strani pa se pojavi spet dilema. Kje je volja ljudi v takšnih vprašanjih. Koliko velja. Ni mi čisto jasno kako je referendumsko vprašanje sploh prestalo ustavno presojo. Če jo je? Če se ne motim v Sloveniji takšno vprašanje že v primeru đamije ni šlo skozi ustavno sito?

Vprašanje pa ostaja. Je to nek piš v vetru ali je to že kar nekakšna napoved za prihodnost. Zadeva je lahko zelo nedolžna lahko pa se prelevi v nekaj kaj praktično ne vem kje se konča.

ahac ::

Sem zelo pozitivno presenečen, da je tale refernendum v Švici uspel in da se zaenkrat še ne bodo uresničile levičarske želje, da Švica postane nova Turčija.


Turčija res ne. Tam imajo džamije in cerkve.
Postaja pa nova Savdska Arabija, kjer obstaja samo ena prava religija, vse ostalo je pa prepovedano.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

V Švici so Kalvinci, Protestanti drugih barv, Katoliki ... in dolgo je že od njihovih verskih vojn. Vseeno, če naslednjo zatrejo v kali.

Nimajo verske svobode v vsej svoji širini? Prav drek.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

Sicer nisem poučen ampak ali je minaret bistvo islama?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thomas ::

Po moje da je. Mujezin kliče vernike k molitvi 5 krat na dan z minareta. Če ga nima ne more klicat in oni lahko pozabijo na molitev.

Zajezitev priseljevanja je tukajle ključna stvar. Da evropske ovce nehajo maširat v šerijatski zakol.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

V Britaniji bodo pa gradili neko megadžamijo za 70.000 ljudi. Že prav humoristično.

Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Icematxyz ::

Sicer nisem poučen ampak ali je minaret bistvo islama?


je prepoved gradnje utemeljila s trditvijo, da so minareti le simboli "versko-politične zahteve po oblasti".


Tako nekako je potekala kampanja. Saj načeloma se s tem celo strinjam. Ampak enako velja za vsa druga verstva. Če se seveda ne želimo sprenevedati.

PaX_MaN ::

V Britaniji bodo pa gradili neko megadžamijo za 70.000 ljudi. Že prav humoristično.


Zgleda seksi.

noraguta ::

Sicer nisem poučen ampak ali je minaret bistvo islama?


je prepoved gradnje utemeljila s trditvijo, da so minareti le simboli "versko-politične zahteve po oblasti".


Tako nekako je potekala kampanja. Saj načeloma se s tem celo strinjam. Ampak enako velja za vsa druga verstva. Če se seveda ne želimo sprenevedati.

sicer se strinjam da sodobne cerkve ne nucajo turnov.
ok vprašanje je potem le še tradicije.
sicer pa zakaj te verske skupnosti enostavno ne pošiljajo SMS-ov namesto , da zganjajo en hrup pa celem mestu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

DarkSite ::

Referendum gor al dol, yes or no, sej ni važno. Na dolgi rok (par desetletji) bomo v manjšini. Evropska kultura drvi proti svojemu koncu...

AmokRun ::

Sicer nisem poučen ampak ali je minaret bistvo islama?

Tokaj ko rabiš za svojo vero gradit "gradove", si že izgubil bistvo vere in postal oprana ovca.
Velja za vse, tudi križarje.

Double_J ::

http://vodpod.com/watch/34498-mega-mosq...

Takega župana si res nebi želel imeti. Čeprav kdo bi vedel, morda mu je pa Janković dokaj podoben?
Dve šivanki...

USS Liberty ::

>>>>>>Takega župana si res nebi želel imeti. Čeprav kdo bi vedel, morda mu je pa Janković dokaj podoben?

levičarski pro islamski Ken Livingston ni več župan Londona, tako da je možno, da iz tega projekta ne bo nič....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

680x0 ::

Veliko se govori o diskriminaciji, ampak meni se zdi, da se evropski muslimani velikokrat sami diskriminirajo s svojim načrtnim odstopanjem od večinske populacije. Poglejte si nekaj mošej po svetu:

Iran



Indija



Indonezija



Maroko



Mali



New York



Savdska Arabija



Vsakemu arhitekturnemu analfabetu je razvidno, da se je arhitektura prilagodila lokalni arhitekturi, nekatere mošeje (Mali, Indonezija) sploh nimajo klasičnih minaretov. V Švici je pa takole:

Švica



Švica



Furajo svoj savdski stil, ki na daleč odstopa od česarkoli lokalnega in pravijo da je džamija brez minareta kot kofe brez cigareta.

Naj namesto tega:


postavijo tole:


pa bo sigurno bolj sprejemljivo za večinsko prebivalstvo, njih pa tudi ne bo omejeval pri svojih potrebah.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ahac ::

Ja, ampak naj Švicarji postavjo zakon, ki dovoljuje samo gradnjo v njihovem stilu in naj to velja za vse verske objekte. Pri taki prepovedi je pa jasno, da so razlogi drugi kot to, da ne paše v arhitekturo.

V Britaniji bodo pa gradili neko megadžamijo za 70.000 ljudi. Že prav humoristično.

Lakewood Church, Houston, Texas.

vir: Wikipedia

City Harvest Church, Singapore

vir: Wikipedia

Religija je velik biznis.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

680x0 ::

Priložnost, da bi rast teh simbolov v prostoru prepovedali na bolj korekten način je politika zamudila. Ljudstvo se ne usklajuje o višini in naklonu strehe - ko ljudstvu dopizdi gre na vse ali nič. Saj enako je tudi pri naših referendumih. Če je moje mnenje, da je v Sloveniji sprejemljiv minaret pokrit s skodlami in nageljni na balkonu, pa politika tega ni sposobna skomunicirat, potem bom na morebitnem referendumu pač glasoval proti beli sulici, četudi v resnici nisem proti minaretu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

ahac ::

Kaj jim je dopizdilo? Kaj so jim pa naredil?

A je tud belcem v ZDA dopizdilo, da so KKK ustanovil?

A je tud muslimanom v Savdski Arabiji dopizdil, da so prepovedal vse ostalo?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

680x0 ::

Minareti savdskega tipa so v očeh večinske populacije dokaz, da se določena populacija priseljencev ne želi asimilirat med večinsko prebivalstvo. Je simbol tega, da priseljenci ne prevzemajo lokalne kulture, pač pa forsirajo svojo kulturo.

Zdej, ali ti je to prav ali ne, je meni vseeno - to je način razmišljanja velikega procenta avtohtone populacije. Sam jih ne zagovarjam, če pa bi bil manjšina s svojimi specifičnimi potrebami, bi poizkušal te potrebe zadovoljit s čim manjšim konfliktom z večinsko populacijo. Vse ostalo je kontraproduktivno, tudi če je legitimno.

kuglvinkl ::

Minareti savdskega tipa so v očeh večinske populacije (boldal kuglvinkl) dokaz, da se določena populacija priseljencev ne želi asimilirat med večinsko prebivalstvo. Je simbol tega, da priseljenci ne prevzemajo lokalne kulture, pač pa forsirajo svojo kulturo.


True.

+ treba je pa tudi upoštevati, da "talilni" lonci ne delajo. Vključno z US..
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

Mošeje so naše vojašnice, kupole naše čelade, minareti naši bajoneti, verniki naši vojaki. Demokracija je vlak iz katerega lahko izstopiš, ko dosežeš cilj.

Turški premier Tayyip Erdogan
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

guest #44 ::

kul, zdaj še naj še zmečejo ostalo srednjeveško nesnago pa bo zakon.

vse kar bi jaz dovolil religiji je to, da jo prakticiraš sam doma v svojem privat okolju in le če si nad 18 let. kakršnokoli javno razkazovanje bi bilo prepovedano.

pač jebat ga muslimani, deponije religijskih dogm so v evropi že napolnili kristjani...to da ste zdaj vi na udaru je pač splet okoliščin.

Kampanji so, zanimivo, nasprotovali cerkveni dostojanstveniki, judovska skupnost in seveda muslimanski voditelji. Švicarska zunanja ministrica Micheline Calmy-Rey je celo posvarila, da bi prav glasovanje za prepoved minaretov lahko državo ogrozilo in povečalo tveganje za islamski terorizem.


ZING ZING ZING, jz bi to ministrco odstavu.

http://24ur.com/novice/svet/minaret-uve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

PaX_MaN ::

Mošeje so naše vojašnice, kupole naše čelade, minareti naši bajoneti, verniki naši vojaki. Demokracija je vlak iz katerega lahko izstopiš, ko dosežeš cilj.

Turški premier Tayyip Erdogan Ziya Gökalp

guest #44 ::

no zdaj še najbolj liberalna mulsimanska država ima enega umskega bolnika na prestolu. yay

donfilipo ::

jverne>> vse kar bi jaz dovolil religiji je to, da jo prakticiraš sam doma v svojem privat okolju in le če si nad 18 let

Hja....religija ni tako enostavna reč:)
Ne boste je ospravili kar tako z željami:) Poizkušali so z mitraljezi, pa je bilo še veliko slabše. Ko sem bila mlad ateističen anarhist, sem kar prdel od jeze, pri srečanju z vsako religijo:) Potem se mi je počasi posvetilo, da se borim z mlini na veter.... in da to niso edini. Ima religija še močne kompanjone, neumnost, zavist, ozkosrčnost itd. In seveda, če se jim ne znaš na primeren način pripogniti, zna širša okolica kaznovati. Pošteno z hinavskimi udarci, začne pa se, ko sam nekako začneš slutiti, da si imel preozke poglede:) Trmasta buča zna biti v osebno korist!!! Zato jverne ne priporočam odstopanja od osebnih ateističnih načel, niti za ped:) Ker na koncu ego pije iz iste šalčke v telesu kot papežev:) Če veliko gruntaš, je ego čas pokozlan, čas žejen:) Sociološko pa je zadeva malce bolj zapletena.

Osebno me NE BRIGA-jo minareti prav nič. Švica ima kakih 5% muslimanov in to je ravno meja, ko se pri močnih mitskih 'nacijah' začnejo odpori. Verjetno so zaradi sporov prej, zgradili močan moderen mem švicarske podjetnosti in kapitalizma, ki se na vse vere dejansko požvižga. Ampak so pa neki čisto spoznavni detajli iz katerih, bi se pa nemara lahko kaj naučili:

....švica ima dokaj moderno ustavo in že v uvodnih 'deklaracijah', definirane liberalnost (enake možnosti) in tudi zagovarjanje človekovih pravic. Pomeni konflikt referenduma, ki prepove določeno obliko izpovedovanja in prakticiranja osnovnih človekovih pravic, je v konfliktu z neposredno obliko odločanja, to je referendum. Zanekrat nisem opazil filozofske, ali če hočete načelne razlike, z našo filozofijo prava, razen seveda, da pragmatično zmanjšajo vmesne točke demokracije na minimum, zaradi potencilnega spora interesov 5 nacij. Neposredna demokracija, jim je orodje preganjanja sporov. Tokrat zna biti pa jabolko spora, vkolikor bi muslimani ta referendum ne požrli in šli v nek etični in na koncu etnični politični mednarodni konflikt. Ampak glede na standard v Švici ne bodo. In to je potem znak, da bo tudi njihov bogec dobil swatch in začel jesti milko:) Če ne, se nam pa tudi ostalim obetajo še pestri časi. Ustavilo pa to nezadržne rasti števila muslimanov v evropi, še zdaleč ne bo!!! Samo nakazalo tisto kar pač vsi hočejo, sekularizacijo islama do stopnje drugih ver in čimboljšo integracijo v ostale evropske kulture. Ambiciozen načrt?

Well ko sem gledal rezultate Definning isue testov porečem zelo! Razlagal pa ne bom, ker nočem nakopati na grbo vzklikov kriptoegalitarcev, koji meni sirotnji ne bi nikako poklonili koji miljunčič eura:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

guest #44 ::

ne, sej se zavedam, da ni tok enostavno...pač to sem tko mal ustrelu. no dejansko v mojem svetu bi bilo tako. ne mislim pa pobijat al kako grobo zatirat vernikov. mislim, da bi moral biti javni prostor bolj sekularen. no zdej lahko razglabljamo, kako si nekatere firme gradijo svoje "holy" objekte, sam to po mojem ni čist isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Icematxyz ::

Problem je tudi v tem da na ta vprašanja preprosto ni nekega enoznačnega odgovora. So le približki. Kot kaže pa še ti ne zmorejo zagotoviti neke stabilnosti in vzdržnosti. In potrebujejo nenehno nove rešitve. Ta zadeva z Švico me prav zanima kam bo se usmerila. Škoda bi pa bilo če bi kakšna manj dobra odločitev "zmagala". Nekaj bo pa se zagotovo s tega na novo definiralo. Mimo tega bo težko.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Vsekakor menim, da je čas, da iz evrope vržemo vse kristjane, ki so se k nam pritepli z juga.

donfilipo ::

USS_Nimitz>> Očitno je pa tudi v Švici Tošev sindrom, da z anketami mainstream mediji predvsem hočejo usmerajati javno mnenje, ne pa ga meriti, ker dugače si ni mogoče razlagati, da so ankete za več kot 20% zgrešile...

Ma jok:) Toš prelaga papirje in gleda da bi bile raziskave realne:)
Ampak če je na delu akcija: Glasuj ko je čas in ne prej! dobiš dober trik.
Ankete so kazale na padec referenduma, zato je šel marsikak levičar raje v naravo. Desničarji so na anketah taktično lagali in šli pravi glas dat na referendum.

Take taktike pa bodo Toša in podobne pokopale! Sama statistika 'prerokov' in silna logistika se zdaj podre....če se bo seveda kdo kaj naučil. Zmago je pa za taktiko vedel že prej. Bistra glava:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

guest #44 ::

Vsekakor menim, da je čas, da iz evrope vržemo vse kristjane, ki so se k nam pritepli z juga.


tako je...vse izselimo na...hmm...Madagaskar?! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Okapi ::

Po moje da je. Mujezin kliče vernike k molitvi 5 krat na dan z minareta. Če ga nima ne more klicat in oni lahko pozabijo na molitev.
:)):))
Saj se hecaš, ne? Upam, da se hecaš? Mujezin bo v molilnici, ki ne sme imeti minareta, petkrat na dan med molitvijo vernike spomnil na krivico, ki se jim godi. Kako to vpliva na širjenje fundamentalističnih teženj, upam da ni potrebno razlagati.

Kar se prepovedi minaretov na splošno tiče pa, kaj bi človek sploh pričakoval od zarukanih ksenofobnih hribovcev. Leta 1959 so imeli recimo referendum in prepričljivo izglasovali, da ženske nimajo volilne pravice. Šele leta 1971 so si premislili.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

jverne> tako je...vse izselimo na...hmm...Madagaskar?!

Marš nazaj v Jeruzalem al od kjerkoli so že pršli!

Mi pa nazaj na skandinavski ščit!

Brane2 ::

jverne> tako je...vse izselimo na...hmm...Madagaskar?!

Marš nazaj v Jeruzalem al od kjerkoli so že pršli!

Mi pa nazaj na skandinavski ščit!


Zakaj je selitev v imenu brezčutnega in neusmiljenega kapitala cool, v imenu recimo ji ksenofobije pa ne ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> Zakaj je selitev v imenu brezčutnega in neusmiljenega kapitala cool, v imenu recimo ji ksenofobije pa ne ?

Kam pa predlagaš, da se Švicarji preselijo?

Brane2 ::

Če se jim zdi, da se morajo, pač kamor jim paše.
On the journey of life, I chose the psycho path.

noraguta ::



Kar se prepovedi minaretov na splošno tiče pa, kaj bi človek sploh pričakoval od zarukanih ksenofobnih hribovcev. Leta 1959 so imeli recimo referendum in prepričljivo izglasovali, da ženske nimajo volilne pravice. Šele leta 1971 so si premislili.

ti zarukani hribowci so 3tji po nobelovih nagradah glede na število prebivalstva. Med drugim gostijo ustanove kot so eth, luzanska univeza, cern, ibm-ov raziskovalni laboratorij,...
Seveda pa bi jim slovenci poslali kakega dušnega pastirja, ki jim bo razložil naj se v beznicah ne kadi, ter naj se vsled visokih moralnih načel odrečejo svojemu prav. Ter naj že zaboga enkrat dvignejo davke iz 8% na normalnih 50%.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

opeter ::

Kdaj bo kakšen podoben referendum v Sloveniji?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

noraguta ::

upajmo , da nikoli. Slovenija niti ni sposobna izpeljat referenduma. Oz je sposobna organizirat referendum , ni ga pa sposobna prenesti v zakonodajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mtosev ::

evo nekaj za pogledat. zanimivo ce je res :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

noraguta ::

evo nekaj za pogledat. zanimivo ce je res :D

sicer ne štekam čist , ampak a minareti pospešujejo rodnost al kaj?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
««
«
1 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Diskrimjnacija žensk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10813438 (12578) BigWhale

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47182993 (73460) Gandalfar

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448086 (44410) Ziga Dolhar
»

Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)

Oddelek: Problemi človeštva
357788 (7338) Poldi112

Več podobnih tem