» »

Švica - prepoved minaretov

Švica - prepoved minaretov

««
16 / 16
»
»»

jype ::

username> Je free market. Glej zgoraj - mobilnost delovne sile je treba gledati širše oziroma z inovativnim pristopom. Delovna sila je lahko kjerkoli na planetu, pa dela zate.

Hohoho, hihihi, to je pa res smešno.

username> Tako kot tvoji kompjuterji delajo za tvoje naročnike v tujini.

Haha. Kdo, kako in s čim je preprečil to, da sem pred slabim mesecem preselil del kapacitet v ZDA? Tako je - nihče. Še obdavčeno ni z ničemer razen z DDV, ki se pa itak sam s seboj pokrajša.

username> Tudi ti si mobilna delovna sila, jype. Čeprav ti ne bi pustili vstopiti v deželo tvojih naročnikov in celo če sam nočeš tja.

Ne bi mi pustili vstopiti v katero deželo? Če govoriš o ZDA se bojim, da se krepko motiš.

Thomas> Od trgovine imata obe strani profit, je razložil Adam Smith, zakaj.
username> To bi moralo biti vsakomur jasno.

Ja, samo vam (torej tistim, ki se vam zdi prepoved gradnje minaretov zaradi česarkoli smiselna) očigledno ni, pa tudi tega ne razumete, da je prepoved gradnje minaretov obojestransko škodljiva.

BTW, počasi se število ljudi, ki povzema moj način citiranja povečuje. Potrebujete pomagalo, ki ročno delo olajša? Če uporabljate Firefox ga lahko priskrbim, za ostale brskalnike pa verjetno lahko poskrbi tudi kdo drug.

username ::

tistim, ki se vam zdi prepoved gradnje minaretov zaradi česarkoli smiselna
Če se prav spomnim, nisem nikjer izrecno dal svojega mnenja o smiselnosti te konkretne prepovedi. Pokazal sem le na dvoličnost nekaterih, ki so se poprej v ekonomskih debatah goreče zavzemali za regulacijo in prostemu trgu - sedaj pa so na specifičnem segmentu naenkrat free-market fundamentalisti, hehe
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Okapi ::

Delovna sila je lahko kjerkoli na planetu, pa dela zate.
Ja, sem slišal, da Moldavci najraje kar od doma obirajo hmelj v Savinjski dolini.

O.

username ::

Delovna sila je lahko kjerkoli na planetu, pa dela zate.
Ja, sem slišal, da Moldavci najraje kar od doma obirajo hmelj v Savinjski dolini.

O.
Če oni nočejo, bodo pa Elbonians morda za stvar.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> Če se prav spomnim, nisem nikjer izrecno dal svojega mnenja o smiselnosti te konkretne prepovedi.

Seveda ne, sej ne moreš. Če bi, bi bil tak kljukec kot oni Thomas! Saj veš, tisti Obamahoaxer.

username> Pokazal sem le na dvoličnost nekaterih, ki so se poprej v ekonomskih debatah goreče zavzemali za regulacijo in prostemu trgu - sedaj pa so na specifičnem segmentu naenkrat free-market fundamentalisti, hehe

No, ampak nekje do gležnjev mu vendarle sežeš - saj ti je bilo že po osnovnošolsko razloženo, v čem je temeljna razlika med predpisi, ki zagotavljajo varnost in recipročnost pravic, ter zakonodajo, ki diskriminira na podlagi osebnih okoliščin. Če res nisi razumel, potem ti z veseljem razložim še enkrat, z velikimi tiskanimi črkami in kratkimi besedami, če je treba.

poweroff ::

V bolj homogeni državi se to zgodi TEŽJE. Zgodi se pa še vedno. Slovenci so se "lepo" razdelili na "liberalce" in "klerikalce" in potem na komuniste in rajo.

Vendar je za oborožen konflikt vseeno bila potrebna zunanja intervencija in zelo hude razmere


Ti pa ne poznaš dobro predvojne zgodovine, kaj... PReberis i kaj na temo Katoliška akcija.
sudo poweroff

USS Liberty ::

>>>>>>Sej je že praktično not. Desničarji boste njen vstop ziher doživel, brez skrbi.

če bomo desničarji doživeli vstop turčije v eu, potem boste levičarji doživeli tudi razpad eu, do katerega bo prišlo slejkoprej, če bodo leve anarholiberalne vladajoče elite evropskim narodom vsilile Turčijo...

>>>>>Komaj čakam, da bo EU mejila na Irak, da se tudi tega končno dejansko stabilizira na profesionalen način,

a res misliš, da bodo kdaj države kot so francija, nemčija, avstrija.... dopustile, da njihove meje čuvajo turški graničarji na meji z Irakom? Tako norost bi se šli pomoje samo nori Švedi, ostale države v eu so pa vedno manj navdušene za kaj takega. Pa prosim, če mi poveš en sam pameten argument, zakaj bi se razmere v Iraku stabilizirale, če bi šla Turčija v EU?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

USS Nimitz> potem boste levičarji doživeli tudi razpad eu

Prov zlo jokal mnde ne bomo zarad tega, glede na to kam se premika notranjepolitična ureditev unije.

USS Nimitz> a res misliš, da bodo kdaj države kot so francija, nemčija, avstrija.... dopustile, da njihove meje čuvajo turški graničarji na meji z Irakom?

Šengen se niti danes ne razprostira po vseh članicah EU, tako da ne vem, zakaj te to tolk skrbi.

USS Nimitz> Pa prosim, če mi poveš en sam pameten argument, zakaj bi se razmere v Iraku stabilizirale, če bi šla Turčija v EU?

Ker bi iraška država in prebivalstvo s spremembami turške zakonodaje, ki so ob vstopu v unijo obvezne, lažje dostopalo do evropskih inštitucij, trgov in sredstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

poweroff ::

Zakaj je multikulturalizem kul:

V Gazi me je muslimanska znanka Nagam dan prej srepo pogledala. Zbadal sem jo, da je v tesno oprijetih kavbojkah in s pisano ruto na glavi v kontrastu z estetiko črnine in konstantnega žalovanja, ki jo je v mesto vpeljala oblast islamske organizacije Hamas.

"Saj so hoteli, da bi bile vse v rjavih dežnih plaščih in s črnimi rutami na glavi," je rekla. "Prvi teden, ko so prišli na oblast, so začeli s temi idejami, pa smo se uprle."

Zanimiv je bil argument, s katerim so ženske nastopile. Moški so se, kot je običaj v takšnih okoliščinah, potuhnili.

"Rekle smo jim, da so v mestu tudi kristjanke in da se nimajo pravice mešati."


http://www.dnevnik.si/debate/kolumne/10...

Arabski polotok je postal standard za stopnjo tolerantnosti do kulturnih razlik.
sudo poweroff

Thomas ::

Pa prosim, če mi poveš en sam pameten argument, zakaj bi se razmere v Iraku stabilizirale, če bi šla Turčija v EU?


Jure topničar, jih bo lahko obstreljeval s knjigami čez šengensko mejo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Še bolje. Irak bo sosednja država in bo Thomas lahko pobiral njihove štoparje po EU in jih spreobračal v neoliberalce!

Ker so "tisti tam dol" nekoliko bolj trdih butic, bo treba več časa za prepričevanje. Ampak ker bo Evropa tako velika, jih bo Thomas lahko zategnil do njihove meje, do tam bodo pa že prepričani v "našo stvar".
sudo poweroff

Thomas ::

No, štopej kdaj. Te mogoče poberem in prepričam, še tebe.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/engl...

Očitno Britanci niso še podlegli pritiskom, če sodnik reče "Ma bejšte nekam s takimi no, NEXT!".

T-h-o-r ::

if you have idiotic beliefs, don't be surprised, when they treat you like an idiot
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gavran ::



Ker so "tisti tam dol" nekoliko bolj trdih butic, bo treba več časa za prepričevanje.



Khm... a voham rasizem... pri Matthaiju???
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

poweroff ::

Ne, samo nekaterim skušam dopovedati kje se motijo v njihovem lastnem jeziku.

Kot antropologi, ki se pač morajo prilagoditi primitivnim ljudstvom, če naj jih le-ta razumejo. :D
sudo poweroff

redo ::

Kolumno so umaknili.
««
16 / 16
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Diskrimjnacija žensk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10813440 (12580) BigWhale

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47182993 (73460) Gandalfar

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448086 (44410) Ziga Dolhar
»

Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)

Oddelek: Problemi človeštva
357788 (7338) Poldi112

Več podobnih tem