» »

Švica - prepoved minaretov

Švica - prepoved minaretov

««
14 / 16
»»

poweroff ::

Dejansko tudi jaz poznam par ljudi, ki so šli živet tja.
sudo poweroff

Thomas ::

V to najbolj neoliberalno državo na svetu?

Grozno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

USS Liberty ::

jure in mathai sta v bistvu prikrita neoliberalca, saj je nekontrolirano priseljevanje, ki ga zagovarjata, eden od postulatov neoliberalizma...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

innerspace ::

...and we shall conquer the world! :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

poweroff ::

Dosti žalostno, da sva midva hujša liberalca od vas, neoliberalcev.
sudo poweroff

Thomas ::

Liberalec, ki preveč tolerira neliberalna početja, bo kmalu brez prostora za svoj liberalizem. Že birokrati ga skušajo zadušiti, pod raznimi izgovori. Plus še razni drugi sovražniki svobode.

To je že dolgo jasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Že dolgo je tudi jasno, da muslimani niso sovražniki svobode.

O.

Thomas ::

Ne. Samo ženske obrežejo, dajo v burke in kamenjajo če je treba. Vpeljejo šerijo če je mogoče.

Seveda ne vsi, samo mnogo (desetin) milijonov.

Seveda tistim ni Koran edina inspiracija, tudi drugi tradicionalizmi jih navdihujejo.

Razni ultralevičarji jim pa držijo štango.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Razni ultralevičarji jim pa držijo štango.

Ni res. Švicarske levofeministke so dokazale nasprotno.
sudo poweroff

USS Liberty ::

>>>>>Dosti žalostno, da sva midva hujša liberalca od vas, neoliberalcev.

ne vem, koga tukaj sploh šteješ med neoliberalce... Thomasa??
Jaz nisem neoliberalec, neocon, al kej podobnega... Še najbližje so mi nekatere ideje paleokonservativizma...

>>>>>>Ni res. Švicarske levofeministke so dokazale nasprotno.

Švicarske levefeministke je treba pozdravit, da razmišljajo pravilno in znajo sešteti 1+1=2, naše leve feministke nas pa hočejo prepričat, da je 1+1=3
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Samo ženske obrežejo,
A glede tega boš še kar naprej lagal, ali kaj? Muslimani obrezujejo, tako kot Judje in večina Američanov, samo fantke.

O.

poweroff ::

Jah, eni so s svojimi nazori res iz paleolitika... :D
sudo poweroff

TOASTER ::

Pa naj jim dajo đamijo, majo pravico...sam pol se bojo enkrat združl proti nevernikom tko kot jih vera uči, v tem primeru smo to mi kristjani če prav verujemo na svoj način v boga....Ampak ker jih je vedno več kaj čmo?

krneki0001 ::

Samo ženske obrežejo,
A glede tega boš še kar naprej lagal, ali kaj? Muslimani obrezujejo, tako kot Judje in večina Američanov, samo fantke.

O.

Okapi, malo se motiš.

Podatki, ki so jih zbirali antropologi in drugi, kažejo, da je obrezovanje žensk še danes razširjeno na Papui Novi Gvineji, v Avstraliji, v Malajskem arhipelagu, v Etiopiji, Egiptu, in drugih delih Afrike, v Braziliji, Meksiku, Peruju, med muslimani na Bližnjem vzhodu, v Afriki, zahodni Aziji in Indiji. Še posebej pa je razširjeno v Sudanu, ?adu, Somaliji, Etiopiji in Maliju (Dorkenoo, 1995: VIII�XI). Statistike ne obstajajo, saj operacijo le redko izvaja medicinsko osebje

Vir: http://www.etno-muzej.si/pdf/0354-0316_...


FGM (Female Genital Mutilation) je izraz za obrezovanje deklic. Enako, kot pri obrezovanju dečkov, gre za odstranitev določenih delov genitalij z normalno funkcijo in oba procesa sta z medicinskega zornega kota povsem nepotrebna. Služita navadi, ki vzdržuje izpolnjevanje socialnih zapovedi in nadzira telo in seksualnost posameznika oziroma posameznice. Vsekakor pa je FGM dosti bolj drastičen in škodljiv kot obrezovanje dečkov. Hanny Lightfoot-Klein opozarja, da bi morali klitoridektomijo-obrezovanje ensk, primerjati s penisdektomijo, posegom, pri katerem odstranijo penis.

FGM obsega tri glavne načine pohabljanja ženskih genitalij:

Sunna: obrezovanje je odstranitev prepucija ali/in vrha klitorisa. Sunna pomeni v arabščini tradicija.

Klitoridektomija: (poimenovano tudi izrezovanje) je odstranitev vsega klitorisa
(prepucij in glans) in odstranitev zunanjih sramnih usten.

Infibulacija: poimenovana tudi faraonsko obrezovanje. Je najekstremnejša oblika.
Gre za izrezovanje klitorisa, sramnih usten in pričvrstitev poškodovanih strani vulve čez vagino s trni ali zašitje z črevi ali sukancem. Malo odprtino pustijo za uriniranje in menstrualno kri. To, da je luknjica ponavadi velika le za debelino vžigalice, velikokrat privede do infekcij, zastrupitve, hudih bolečin, tetanusa, HIV-a (ostri premeti, ki jih uporabljajo za obrezovanje niso očiščeni in z njimi postopek ponavljajo na večih dekletih). Dekle, ki jo tako pohabijo, ne more normalnego spolno občevati in mož mora na poročno noč, ko z njo občuje, infubirano žensko prerezati (odpreti z nožem), da lahko prodre vanjo. Celo ob normalnem celjenju ran je uriniranje in spolno občevanje zelo boleče.

Postopek rezanja in šivanja se v nekaterih kulturah celo večkrat ponovi, kajti po rojstvu otroka, žensko ponovno obrežejo in zašijejo. Velikokrat pride do problemov ob zanositvi in porodu, kajti vagina je precej zožana, in v tem primeru mojo rojevajočo žensko še dodatno »odpreti«, da omogočijo rojstvo otroka.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Okapi, malo se motiš.
V čem? Nisem rekel, da obrezovanja žensk ni, ampak da to nima zveze z islamom. Strogo po islamu je obrezovanje žensk prepovedano. Kaj je tu težko za razumeti?

O.

krneki0001 ::

Strogo po islamu ali ne, v islamskih državah se to dogaja tudi pravim muslimankam.

Sudan, Čad, Somalija, Etiopija, Mali, Mavretanija, Egipt. Katera od teh držav nima muslimanov, ki obrezujejo deklice?

Sej se trudijo to prepovedat, vendar samo v savdski arabiji, kjer je to prepovedano, drugje se o tem ne debatira.

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> Sej se trudijo to prepovedat, vendar samo v savdski arabiji, kjer je to prepovedano, drugje se o tem ne debatira.

Ne seri klanf. Povsod, kjer se to dogaja, muslimanska vera pridiga zoper to. Ti si verjetno naročen na tiste fatve, ki pomagajo pri tvojem blatenju vsega, kar je muslimanskega. Glede na to kako Bistri007 poskoči, ko kdo pokritizira krščanstvo, se mi ne bo zdelo nič čudno, če bodo muslimani rekli, da je nebivedu kreten.

nebivedu> Sudan, Čad, Somalija, Etiopija, Mali, Mavretanija, Egipt. Katera od teh držav nima muslimanov, ki obrezujejo deklice?

Katera od teh držav pa nima kristjanov, ki obrezujejo deklice?

krneki0001 ::

jype, kateri kristjani pa obrezujejo deklice?

USS Liberty ::

jype, vedno bolj opažam, da ti okapi in podobni tukaj, kristjane bolj sovražite in imate mnogo večjo fobijo do njih, kot jo ima katerikoli "neocon" ali kak "hribovski" desničar do muslimanov...

Nehajte se sprenevedat, hinavci. Tukaj nekaj jokate zaradi referenduma v Švici in kakšna velika krivica se godi muslimanom v Švici in nam solite pamet o demokraciji. Če bi pa vi recimo imeli možnost, da glasujete na referendumu, kjer bi se recimo glasovalo, da se recimo vse kristjane strpa v zapor ali še kaj hujšega, bi pa velika večina vas multikulti "pravičnežev" na takšnem referendumu, to z velikim zadovoljstvom podprla...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

nebivedu> jype, kateri kristjani pa obrezujejo deklice?

Mnogi. Sudan, Čad, Somalija, Etiopija, Mali, Mavretanija, Egipt in še kakšna dežela ima delež kristjanov, s katerimi se ni še nihče pogovarjal o FGM. Ker menijo, da je to nekaj normalnega, naravnega in predvsem nujnega, da se ohrani čast deklice, to pač počnejo.

USS Nimitz> Če bi pa vi recimo imeli možnost, da glasujete na referendumu, kjer bi se recimo glasovalo, da se recimo vse kristjane strpa v zapor ali še kaj hujšega, bi pa velika večina vas multikulti "pravičnežev" na takšnem referendumu, to z velikim zadovoljstvom podprla...

Ne sodi drugih po sebi, sine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dzinks63 ::

Gradnja verskih objektov, karšnih koli, katere koli vere, daje jasno sporočilo, da so tukaj pripadniki neke vere in da so dobrodošli. Vera kot vera, verovanje v boga sploh ni sprorna, pa naj si bo katera koli. Vendar ljudje kateri verujejo v eno vero imajo druge prioritete kot pa pripadniki drugih ver, zakone če hočete, in dokler je avtohtona vera v večini, da se prišleki še niso razširili v vse veje oblasti, je vse v redu.

Ko pa se začne razmerje rušit in začne prevladovat druga vera, se pa začno spreminjati tudi zakoni. In to staroselcem seveda ni všeč, vendar si popolnoma nič ne morejo. Spremeni se splošna kultura, vzpostavijo druge prioritete, drugi zakoni, skratka sledi kulturni šok. Kateri sicer ni trenuten, vendar na dolgi rok se zgodi.

Vsak potem hoče uveljavljati svoj prav in začne prihajati do konfliktov. Nikoli ni vsem vse povšeči. Da bi pa znotraj ene države imeli za vsakogar svoje zakone, pa seveda ne gre, nekdo se mora vedno podrediti drugim. Vsi pa seveda vedno srtmijo k temu, da sami nebi bili podrejeni. V glavnem te zadeve so sila kompleskne in niti malo tako enostavne, kot se hoče to prikazati na tem forumu.

krneki0001 ::

nebivedu> jype, kateri kristjani pa obrezujejo deklice?

Mnogi. Sudan, Čad, Somalija, Etiopija, Mali, Mavretanija, Egipt in še kakšna dežela ima delež kristjanov, s katerimi se ni še nihče pogovarjal o FGM. Ker menijo, da je to nekaj normalnega, naravnega in predvsem nujnega, da se ohrani čast deklice, to pač počnejo.


Link prosim, kjer bo dokaz, da kristjani obrezujejo deklice.

JanK ::

Religious views on female genital cutting @ Wikipedia
The only contemporary examples of Christians practicing FGC are in Africa. As FGC rituals predated the missionaries work in North Africa, many African tribes continue the practice as a matter of cultural tradition, unrelated to religious belief.

krneki0001 ::

Evo jype,

Religious views on female genital cutting have been often been highly critical, although the medical phenomenon appears to be concentrated in Islamic areas, and not in Jewish or Christian regions


Vir: stran, ki jo je navedel jank

Poldi112 ::

Ja in? Hotel si link da jih obrezujejo, ne pa da jih več kot muslimani.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

T-h-o-r ::

lol, kaj ima obrezovanje z islamom ali krščanstvom? obrezovanje je lastnost nekaterih afriških plemen, nikakor pa nima obrezovanje deklic veze s krščanstvom ali islamom
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

krneki0001 ::

Ja in? Hotel si link da jih obrezujejo, ne pa da jih več kot muslimani.


Pokristjanjena plemena imajo s krščanstvom zelo malo skupaj. Pač je par pedofilov(župnikov) šlo dol, mal so jih polil z vodo (mal so jih še posiljeval, pa mal prodal) in že jih štejejo za svoje. Plemena pa še vedno naprej delajo tisto, kar so nekoč.

JanK ::

Exactly! In to samo potrjuje, da se je FGC neodvisna od religije.

jype ::

nebivedu> Pokristjanjena plemena imajo s krščanstvom zelo malo skupaj.

Poislamljena plemena majo pa z islamom ogromno skupnega? Bolj na četrt.

V bistvu se vse religije (kar jih jaz poznam) že več stoletij zelo jasno opredeljujejo zoper takšne vrste mučenje.

Da je muslimanov več v severni afriki, ker so pač par tisoč kilometrov bližje Meki kot Rimu, posledično seveda pomeni, da je več FGM med spreobrnjenci v islam, kot med kristjani, ampak saj popolnoma isto težavo ima tudi sodobno zažiganje čarovnic: http://news.bbc.co.uk/2/hi/7413268.stm http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/81192...

SomethingEls ::

No, ko smo že pri tem... kako pa kaj komentirate odločitev ESČP, da prepove križe v italijanskih šolah?


Se globoko strinjam. Osnovna šola je podobna totalni instituciji, nemoreš se ji namreč izognit. Jest npr. sem za to, da učiteljem prepovemo v času službe nosti križe/verske simbole. Učenci seveda imajo pravcio da to nosijo.


Ne me narobe razumet tudi jaz sem ateist in se popolnoma strinjam, da vera in šola ne spadata skupaj. Ampak potrebno je isključiti relativnosti kot so ekologija, ki sicer ni predmet je pa "zahvaljujoč" učiteljem vpletena v biologijo, geografijo, kemijo, fiziko, angleščino, slovenščino, zgodovino... Tudi z zdravo prehrano se bo ukvarjal kdor se bo pač želel (in ne bo neka učiteljica ogorčena, ko mi bo celo uro pridigala o zdravi prehrani jaz pa si bom za malico izbral cocacolo in McDonald). Vse to je zame vera in vsi, ki ji sledijo so; citiram: "brezmožganske ovce".(Ja vem, da je tole offtopic iz 3. strani teme)

Ne mislim prvotni pomen ekologije marveč novi pomen varovanja narave za vsako ceno naprimer !GLOBAL WARMING!

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Izjava policista Jurgena Racmana s sojenja nesojenega hrvaškega bombaša Zagajskega:
"Imel je veliko literature verske vsebine s podobami Device Marije. Ni se vedel čudno, zdel se mi je zelo miren in hladen, glede na to da smo bili vsi drugi vzburjeni."
Kaže, da se je pri nas vsaj zaenkrat vendarle bolj za bat katoliških skrajnežev ...

Vir: http://www.dnevnik.si/novice/kronika/10...

edit: dodal vir
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

International Family Planning Perspectives
Volume 27, Number 2, June 2001
Female Circumcision in Sudan: Future Prospects and Strategies for Eradication
By M. Mazharul Islam and M. Mosleh Uddin
Female circumcision is not associated with any one religious group. It is practiced by Muslims, Christians, Jews and members of indigenous African religions


O.

Thomas ::

Ja kdo je pa rekel, da naj imajo krščanski ali animistični divjaki iz Afrike, ki obrezujejo ženske, kakšno prednost pri naseljevanju v Sloveniji?

Poudarjam stalno, da islamski fundamentalizem IN TRADICIONALIZEM sta oba nevarna sovražnika. Mešanica obojega pa še sploh.

Situacija je pa taka, da potomke muslimanskih Afričanov okoli Pariza, so obrezovane. Če bi Charles De Gaulle vedel, da bodo med njimi tudi istočasne potomke njegovih takratnih rojakov ... bi se mu ne ljubilo fajtat z Naciji.

To, da se pa strogo ločuje med obrezovalci in muslimani, češ kako nezdružljivo je to, je pa jurčkova šola sprenevedanja in političnokorektne manipulacije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

USS Liberty ::

>>>>>Kaže, da se je pri nas vsaj zaenkrat vendarle bolj za bat katoliških skrajnežev ...

v KR nam bombe pravoslavci tud zares mečejo, ne samo grozijo...
a se mamo potem tudi pravosalvcev za bat?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

a si ti pravoslavac?


To je. Ampak v prvi vrsti je Strpnik, ki "preganja predsodke proti islamu nasploh".


Oziroma ... taktizira mau ... hehe.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

djordjevic ::

Nak, moram razočarati. Ateist.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Thomas ::

Tudi nekdo iz naprimer Ruande, ki je ateist, po moje v Sloveniji nima kej iskat. Razen seveda kot turist ali poslovni obiskovalec.

Ko sem leta 1983 spraševal Sarajlije, če so si med sabo kej gorki glede na vero, so bili vsi ateisti, jaz pa nevzgojen nesramnež, ki mu sploh kaj takega pade na pamet.

Pa mi ni padlo na pamet niti zdaleč tisto, kar je potem njim, svetovljanskim Sarajlijam, čez 10 let.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

USS Liberty ::

.>>>>>Ko sem leta 1983 spraševal Sarajlije, če so si med sabo kej gorki glede na vero, so bili vsi ateisti,

najbolj glasni ateisti so bili nekoč Srbi... sem z njimi JLA služil.... potem so pa skoraj vsi k Radovanu Karadžiču prestopili...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Thomas ::

Ja, tko da Švedi naj se ne zanašajo preveč na to, da njihovi Somalijci so pa (si izmišljam) ravnokar izvolili eno pastorico, ki je še lezbijka povrhu, njena loverka pa hodi z burko okoli.

To so bolj PR stunti kot kakšen resen kazalec dejanskih odnosov v državi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Brane2 ::

Tudi nekdo iz naprimer Ruande, ki je ateist, po moje v Sloveniji nima kej iskat. Razen seveda kot turist ali poslovni obiskovalec.

Ko sem leta 1983 spraševal Sarajlije, če so si med sabo kej gorki glede na vero, so bili vsi ateisti, jaz pa nevzgojen nesramnež, ki mu sploh kaj takega pade na pamet.

Pa mi ni padlo na pamet niti zdaleč tisto, kar je potem njim, svetovljanskim Sarajlijam, čez 10 let.



Eh, čakaj malo. Vsaj kot je meni poznano, je vmes par "drobnarij". Recimo ta, da so Karadžić, Mladić, Plavšić etc javno razglašali, da se z muslimani ne mislijo iti in se pripravljali na vojno. Saj so citati Karadžića, ki je na kojekakvih Srbskih kriznih sejah razlagal te stvari.
V smislu "z njimi nikakor nikamor, lahko jim pa damo nek rezervat". In glede na mešanost Bosne je bilo jasno, kaj to pomeni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

In kaj to pove? Da stoletja "multikulturnega sobivanja in spoštovanja drug drugega" niso noben garant, da ne bo en dan nastala huda štala. Kar nenadoma ali po par letih uvoda vanjo.

Zato ... politika priseljevanja Afričanov k nam ni ravno modra. V prvi generaciji bodo že morda volili Katarino Kresal, v drugi ji bodo pa predlagali burko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Ja, ampak ta štala bi bila komot tudi v homogeni državi.

Nobena ni tako homogena, da ne bi kakšen norec našel "delitveni kriterij".

Tle se je na mujota in hasota pač nekdo spravil glede vere, ki itak sama zase dotedaj nikoli ni bla problem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

V bolj homogeni državi se to zgodi TEŽJE. Zgodi se pa še vedno. Slovenci so se "lepo" razdelili na "liberalce" in "klerikalce" in potem na komuniste in rajo.

Vendar je za oborožen konflikt vseeno bila potrebna zunanja intervencija in zelo hude razmere.

Če bi imeli pa 100000 pravovernih Afganistancev ... je toliko lažje in prej konflikt tle.

Sej to je vsakemu jasno. Tujci ki že pridejo, se morajo asimilirati popolnoma in raztopiti v domačinih, sicer ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

... sicer imaš Štajerce in Prekmurce, ki se nikakor nočejo asimilirati in furajo neke svoje čudne domorodske rituale. Pa slovensko se nočejo naučiti, četudi že 20 let živijo v Ljubljani.

O.

Thomas ::

Njihovi otroci govorijo ljubljansko. Vsi Ljubljančani pa tudi šiftajo svoj jezik nekam. Tle razlike med Slovenci res niso ogromne. Ne bit mona!

A ko boste multikulturniki naselili Afganistance v Julijskih Alpah ... bo reč precej drugačna.

Tudi če jih boste v mesta in jim pustili džamije in šerijo, kot v kakšnem Londonu...

Ali deluje meltin pot ali ne deluje. v EU ne deluje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Berserker ::

... sicer imaš Štajerce in Prekmurce, ki se nikakor nočejo asimilirati in furajo neke svoje čudne domorodske rituale. Pa slovensko se nočejo naučiti, četudi že 20 let živijo v Ljubljani.

O.


Mislim da tudi ljubljančani furate neko svojo ang-slo narečje ki je še manj razumljiv, prej že razumeš štajerca kot pa ljubljančana.

Thomas ::

Heh, mikrorazlike v Sloveniji pripeljejo do pretepov in cel kakšnega zakola s katano.

Dodaten razlog, da jih NE večamo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Dodaten razlog, da jih NE večamo.

Slovenija ma zaendrek gospodarstvo. Dodaten (in znatno težji) razlog, da razlike bistveno povečamo.

Thomas ::

Uvozimo milijon Sudance, da povečamo multikulturo?

Hvala lepa, ne bi. Niti 1000.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Heh, mikrorazlike v Sloveniji pripeljejo do pretepov in cel kakšnega zakola s katano.

Dodaten razlog, da jih NE večamo.



Mislim, da se fokusiraš na napačen konec. Razliko bo nekdo našel VEDNO in ves tvoj trud okrog poliranja bo zaman.

Pravzaprav so IMHO v neki meri dobrodošle, ker zmanjšujejo tenzije.


Jasno pa je, da ni treba silit v drugo stran spektra brezveze.

V YU je prišlo do s*anja zaradi ekonomske krize, ki na sumljivo podoben način prihaja tudi sedaj.

Naš osnovni in daleč največji greh je neučinkovitost, ki je NEVARNA.
Pa če se še tako poliramo, nas bo ta ubila.

To je nekako tako kot da bi boril proti vretju vode v posodi na plošči štedilnik as skrbnim povečevanjem njene čistosti. Ja, voda najprej zavre na nečistočah ampak vse to ti ne bo dalo trajne, dokončne rešitve, le malo preložilo neizogibno, obenem pa požrlo veliko truda in denarja.

Lahko ti pomaga v nekem REDKEM corner caseu in še nekaj časa si lahko kupiš z ekonom loncem, a nasploh je bolje izklopiti grelec pravočasno...

Za to pa IMHO ne rabiš nič več kot "zelene principe" pri zaposlovanju.
On the journey of life, I chose the psycho path.
««
14 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Diskrimjnacija žensk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10814031 (13171) BigWhale

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184820 (75287) Gandalfar

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448881 (45205) Ziga Dolhar
»

Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)

Oddelek: Problemi človeštva
357932 (7482) Poldi112

Več podobnih tem