» »

Formula 1 2008

Formula 1 2008

««
13 / 15
»»

tilinho20 ::

Pač da ga ne šparaš za na konec.

BigWhale ::

Hm, pa sej bi ga lahko prisparal za pred-pred zadnjo dirko... Potem ti ostane za na konec se ena nova masina?

PrimozR ::

No, naslednje leto bodo motorji morali zdržati 3 dirke. Klik!

Jst ::

F1 je včasih predstavljala the edge of technology. Sedaj pa samo bluzijo s temi pravili. Back of FIA!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BlackHole ::

Zakaj pa takšno čudno pravilo?


Zakaj pa je čudno?
LP Marko

SmeskoSnezak ::

Ker ne moreš dirkat, če ti je motor crkno na treningu al pa kvalifikacijah. Komu se že to zgodlo (eno al dve dirki nazaj)? Oziroma za 10 mest, se men zdi, so ga prestavli. V glavnem, ovemu bedaku, ko si to zmislo, bi mu najraje focn primazal. Ko da je šofer kriv, ker mu motor šel rakom žvižgat.
@ Pusti soncu v srce... @

tilinho20 ::

Formula je bila že od nekdaj ekipni šport...

BlackHole ::

Kak ne moreš dirkat?! Ravno tako dirkaš, kot sredi sezone, pač ti 10 mest vzamejo. Saj je za vsse enako.
LP Marko

SmeskoSnezak ::

Ja, zakaj pa ti vzamejo 10 mest? Ker je motor razneslo. Kot da bi sam htel, da mi motor crkne. Ja, pa ja de... ;(
@ Pusti soncu v srce... @

BlackHole ::

Malo si pozen, to pravilo velja že 2 leti, kolikor vem.
LP Marko

tilinho20 ::

Pač to je sestavni del formule.

Daedalus ::

Ja, zakaj pa ti vzamejo 10 mest? Ker je motor razneslo. Kot da bi sam htel, da mi motor crkne. Ja, pa ja de...


Zadeva je simpl. Motor mora po pravilih zdržat dve dirki. Če jih ne, ga morš zamenjat in si kaznovan. Kazen je zato, da se pravilo upošteva. Če je ne bi blo, bi bilo pravilo nesmisleno, ker bi vse veselo uničevali motorje po prvi dirki in pol na drugi vozili z novimi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pickle_rick ::

A ni to pravilo zato, da se zmanjša stroške in se s tem za "revnejše" ekipe naredi bolj enake pogoje?

PrimozR ::

SMeško ti a si en smeško. Ja, pravilo brez kazni, bravo. Misliš da bi sploh kdo vozil z dirko starim motorjem? D0h. Vse z novimi in na 21k obratih (če ne bi bilo 19k omejitve).

SmeskoSnezak ::

Who gives a ****, to je Formula 1. Najhitrejši šport na svetu... To očitno FII ni jasno. (gremo opet vlakec furat?)
@ Pusti soncu v srce... @

BigWhale ::

Ampak sej vlakci so se precej bolj fural zacetku tega tisocletja? A se niso? :)

Super Sonic ::

"Ampak sej vlakci so se precej bolj fural zacetku tega tisocletja? A se niso? :)"

So se. Ampak.

Kaj ti letos pomeni, da Nelson Piquet dobi drugo mesto in da se Robert Kubica do predzadnje dirke, z eno in to "podarjeno" zmago, bori za naslov? Imaš zato kaj več od F1?

Na silo se meša karte, kar je brutalno. Poleg tega F1 še odhaja iz našega sveta v svet, ki F1 razume le kot kup denarja. Poglej Singapur - če nisi bil 5s hitrejši od tistega pred seboj nisi smel niti razmišljati o tem, da bi ga poiskusil prehiteti. Enako Valencia. Prihaja Abu Dabi, J. Koreja, ipd.

Bi rad na koncu sezone dobil najboljšega ali ne? To je vprašanje.

Pravim pa, da je smola, če 18k folka, v neki generaciji, ne more ujeti 18 ljudi. V tem primeru lahko fašemo vlakec za več let, podoben temu na začetku tisočletja. Ampak mene to ni motilo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BigWhale ::

No, to, da se dirka na v veliki vecini neprimernih stezah gre meni precej na jetra ze precej casa. Ne samo zadnje case. 3/4 pist je takih, da alisic naredi otvoritev tekme z "na tej dirki je zelo malo prostora za prehitevanje, zato bodo dirko odlocali postanki..."

PrimozR ::

F1 nazaj na Nordschleife!

LapD ::

Ja potem pa zapirajo legende kot so Montreal, Imola, Suzuka itd. Mestne dirke so kul a ne več kot Monte Carlo + ena na leto. Proge izpred 10, 15 let nazaj v koledar pa nič druzga spreminjat :D
web&motion designer

njok ::

Na autoblogu so zelo dobro povzeli:

Designed by the man who created the Bahrain, Sepang and Valencia tracks, the Abu Dhabi circuit gets a course that runs through a hotel, a pit lane that runs under the track, and boasts 20 turns. Around the track will also be Ferrari World, the Yas Island Marina, a water park and sports facilities. All of that is fantastic, but we want the one thing we haven't heard about yet and that we didn't get from the new tracks in Valencia and Singapore: passing
 Abu Dhabi

Abu Dhabi




Pa da ne bi kdo pozabil, cez dobro uro zacnejo kvalifikacije.

Super Sonic ::

Evo, zadnjo dirko se splača pogledat in, če drugega ne, vsaj kakšno reči o zaključku letošnje sezone.

Ob tejle uri se lahko že zagotovo zapiše, da je verjetnost dežja, po prognozah domačih vremenoslovcev, na današnji dirki okoli 90%. Ni slabo.

Včeraj se je na kvalifikacijah dogajalo veliko, predvsem pa je blestel "pikolo" Red Bull, katerim je kot moštvu (skupaj z Vettlom) uspelo iz dirkalnika potegniti več kot 98%. Tako se je nenadoma, pred tretjim delom kvalifikacij, borilo za pole, kar okoli 8 dirkačev. Za dva se je že v naprej vedelo, da bosta padla na "option" taktiko (Kimi, Hekkie), vsi ostali pa so bili velika neznanka. Glock, Truli, Alonso in Vettel.
Kdor letos spremlja Toyoto ve, da vedno izberejo taktiko različnih postankov. Tokrat je Glock dobil 100L goriva, Truli pa je šel na pole. Glavna igralca sta bila v različni poziciji. Lewisu zadostuje 5. mesto, Massa pa mora zmagati. Končalo se je tako, da je prestrašeni Massa nalil v avto tako malo goriva, da dvomim, da bo danes odpeljal več kot 18 krogov. Pri tem ne pozabimo, da je to zelo kratek krog (4,3 km, 71 krogov), kar pomeni, da bi Massa danes lahko srečal svoje mehanike 3x - ni pa nujno. Lewis si je nalil v tank bolj normalno količino goriva in bo šel v bokse, v kolikor bo vse ok, samo 2x. Pri tem bi znal trpeti zaradi obrabe gum (McLaren segreje gume do 15 stopinj več od Ferrarija) ampak le, če bo sončno in vroče. V nasprotnem je lahko brez skrbi.

Vsekakor pa bi dež danes pasal. Že zaradi tega, da Massa potrdi, da lahko (oz. ne more) vozi(ti) v dežju.

-----------------------------------------------------

Za vse ostalo je jasno. Razvoj dirkalnika pri Ferrariju je šel v prid Masse in Kimi, kljub temu, da je Smeadley dostavil podatke Dyerju, ni zmogel popraviti svojih časov. Zato so mu "dovolili", da se vrne za 6 mesecev nazaj, na tiste nastavitve pred spremembami. Rezultat je vsem znan, Massa je bil na kvalifikacijah dvakrat poražen, še posebno na zadnji dirki, ko je imel celo krog goriva manj. Ni kaj, pri Ferrariju je letos vse popolnoma zmešano in znotraj moštva vlada pravi kaos.

Pri McLarnu je jasno že od vsega začetka kdo je letos številka 1. Hekkie se je izjasnil, da drugo leto ne misli igrat klovna in se voziti naokoli z 2x več goriva kot Lewis. Po drugi strani pa ravno ta "harmonija" v moštvu omogoča Lewisu čisti boj za naslov. Hekkie ni slab voznik, letos je Lewisa nabil na kvalifikacijah velikokrat (točno je treba it preverjati) ampak le do tretjega dela. Tam je, zaradi večje teže, obstal daleč zadaj.

In še nekaj bode v oči. Napredek Renaulta in Red Bulla v zadnjem delu sezone. Izjemno. Pri tem pa se že lahko začne ugibati kako, če sploh, deluje KERS na mizi vodilnih moštev. Namreč dejstvo je, da praktično pri obeh moštvih, napredka v zadnjih dveh mesecih ni bilo. Torej imata McLaren in Ferrari težave in zato ves svoj čas in denar namenjata v sezono 2009 ali pa so pri Renaultu in Red Bullu zaspali in se preveč ukvarajajo z tekočo sezono...

Kdo ve?

-----------------------------------------------------------------
p.s.
Regarding to this page, je jasno, da bo danes na boljšem McLaren. 24 stopinj v zraku, je za njih odlična novica.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Jah koliko bo pa asfalt? Včeraj je bilo 22°C, steza je bila pa 40°C. SAm upam da ne bo dežja.:)

darius ::

Če letos nebo Massa prvak, pol ni pravice na svetu!
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Mirč ::

darius šala dneva
lp

BigWhale ::

Če letos nebo Massa prvak, pol ni pravice na svetu!


Ce letos Massa ne bo prvak, potem to pomeni, da je bil Hamilton boljsi. :> In obratno seveda.

Jst ::

Mclarnova taktika je očitno, da Hamilton zasede peto mesto. To mislim zato, ker je sposoben dirkati hitreje in nočejo kakšne odpovedi motorja, kakšnega "sumljivega" manevra" in s tem kazni.

V bistu je zame to dokaj dolgočasna tekma...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

koyotee ::

hahahahahahahahaha, hamilton nima pojma >:D
bravo massa!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AndrejS ::

Kdo je prvak... ališič je pozabil prvo dihat... potem pa ....

Matej_K ::

oooooooooooooooooooooooooooo glock ti mali hudičevi p******* ;((
... .. .

batista bomb ::

jebe*i glock ;(( ;((

noraguta ::

:~) komedija
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

errhec ::

Nekateri trenutki so neprecenljivi, ostali imate Mastercard :).
LP
dd

WarpedGone ::

No, zdej smo vidl kdo je mojster dežja. Hamilton pač ne.
Vettel FTW.
Zbogom in hvala za vse ribe

BendeR ::

OMG, skora me ja kap v zadnji rundi. Pol pa to. Škoda. Je bil pa najbolj napet zadnji krog v gledanju F1 za mene. :D

Za mene je še vedno prvak Massa. :(
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

batista bomb ::

kaj se ališič morda joče :))

_marko ::

mater mu Glocku - sploh nevem kaj se je zgodilo....
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

AndrejS ::

Glock je edini ostal na gumah za suho stezo in je zato bil počasen...

Ktj ::

...

Za mene je še vedno prvak Massa. :(

Super Sonic ::

Pa imamo - svetovnega prvaka, ki ne zna vozit v dežju. Aja, no on zna. Ampak ne s temi nastavitvami. Humor!

Še en dokaz - če ni pravih nastavitev (sedaj ko ni več elektronike), ni rezultata. Pa si lahko Lewis, Vettel ali pa Massa.

Skor sem se posral ko sem vidu, da je Lewis peti. Bolno.

Boga ni.

(hvala bogu)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BlackHole ::

Madona, ne vem, če res ni Ališič potočil. Ampak, take drame pa še ne. Prav obojni so se veselili tik preden je Hamilton prečkal, neverjetno. Kaj vraga je Glock naredil 200m pred ciljem. Zmanjkalo goriva al kaj?!
Dost bolj sočno bi bilo, da bi Vettel "vzel" naslov Hamiltonu. Škoda.
LP Marko

BigWhale ::

Zamimiv razplet...

Karaya 52 ::

Eh, brezveze... brezveze.

sid911 ::

omg ker infarkten zaključek! letos je bla očitno sreča na strani Hamiltona...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

LuiIII ::

Lepa dirka fantastičen konec in konec "žegna" za ferrari. Dosti ga je bilo v preteklosti. It is time to pay. Pač vse se zgliha.

BendeR ::

Boga ni.


Se strinjam. Sedel sem na kavču pa molo za zadnjih par ovinkov. No, dobo sem prst v rit. Kaj pa veš, mogoče pa je bog mazohist. >:D

Ma kr srat me je pritisnilo. Hamilton prvak .... jao.
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Super Sonic ::

"Se strinjam. Sedel sem na kavču pa molo za zadnjih par ovinkov. No, dobo sem prst v rit. Kaj pa veš, mogoče pa je bog mazohist."

Sej v bistvu je (my bad).

K on tud preizkuša ljudi. >:D

Mislim, da se mi že dolgo časa ni takole (prikito) smejalo...

p.s.
Mirko je za Felipeja. Sicer sem gledal na HRT2 in sta unedva skor znorela. Od zmede namreč.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

sid911 ::

Verjetno je kak navijač McLarna bolj goreče moli kot ti :D
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

PrimozR ::

Svašta...

darius ::

Glock zgubil 9,5 sekunde v dveh krogih. SUMLJIVO ? čeprav je mel gume za suho stezo, ni mogel biti toliko počasnejši!!!!
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664270655 (166123) ABX
»

Formula 1 2011 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Na cesti
1146129581 (88330) Jst

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189176087 (139332) WarpedGone
»

Formula 1 2009 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
127287988 (50367) ABX
»

F1 2007 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
116778377 (50697) 'FireSTORM'

Več podobnih tem