» »

Verjamete v boga?

Verjamete v boga?

Bellatrix ::

menim da bi za spremembo potrebovali pomoč od "zunaj".

Se strinjam. Močno dvomim v to, da smo sami brez hude vojne sposobni rešit svet.

Elita je lahko take veroizpovedi kot hoče. Razlika je v tem, da ima oblast in posledično to izkorišča. Pri njih je jedro problema. Preveč so ozkogledni v tem smislu, da si želijo porihtati zadeve le za časa svojega življenja, namesto da bi gledali naprej v boljšo prihodnost za vse.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

jype ::

flood> res se mi ne, da zdej gledat posnetka, ampak iz naslova sklepam da je govora o božjih kraacijah, svetopisemskih zgodbicah itd.

Ti ga kar poglej, sem prepričan, da boš od njega precej odnesel.

ZaphodBB ::

Da še jaz dodam svoj piskerček.

Glede boga sem agnostik. Do tega stališča sem prišel potem, ko sem vprašanju obstoja boga namenil toliko časa, da je vseskupaj postalo neproduktivno. Zato sem se odločil, da se bom rajši ukvarjal z življenjem - to veliko vprašanje pa se bo na koncu razjasnilo samo od sebe.

Kar se pa tiče religije - moram povedat, da nisem religiozen. Zavedam pa se pomembnosti religije za razvoj civilizacije in človeštva. Tudi religijam priznavam bistveno vlogo v krmiljenju nerazsvetljenih množic. Zato se mi religije zdijo pomembni dejavniki. Sem pa zelo kritičen, glede tega kako v različnih zgodovinskih obdobjih opravljajo svoj posel.

Kar se tiče vere - sem veren človek in spiritualno bitje. Menim, da človek brez vere zapluži in ga ne čaka nič dobrega. Hkrati pa je vera zame izjemno intimna zadeva, to pomeni da absolutno ne toleriram posiljevanja drugih z lastnimi načeli.

Ramon dekers ::

Pyr0Beast je izjavil:

Kakšne veroizpovedi pa je potem elita ?



elita je glede na prebrano židovske rase in sicer so znana določena imena za določena države ki so najbolj obvladovale finančni trg. Azijci sicer trenutno situacijo malo spreminjajo, vprašanje pa koliko časa jim bo šlo še navzgor.

Pa da naštejem:
"In france Rotschild, Fould, Camondo, Pereira and Bischoffheim; in Germany Rotschild, Warschauer, Mendelssohn, Blleichroder; In England, Sassons, Stern, Rotschild and Montague; In the Far East Sassons in Russia Gunzburg; in USA J.P. Morgan, Kuhn Loeb and CO, SELIGMAN AND co, Speyer and co, Warburg and Lazard Freres.

Priimki za katere še niste slišali razen za JP. Morgan? Verjamem:)Ampak to je to.

Če cititiram Nietzsche-ja

One of the spectacles which the next century will invite us to witness is the decision regarding the fate of the Jews. It is quite obvious now that they have cast their die and crossed the Rubicon; the only thing remains for them is to ether become the masters of Europe or to lose Europe, as they once lost the Egypt, where they were confronted by similar alternatives...Europe may some day fall into their hands like ripe fruit, if they do not catch it too eagerly.

Lahko rečem the world is a stage...

Sicer pa ali je sploh pomembno kakšne vere so oni tam? Važno je da naši politiki niso muslimani lol.:) No to misli raja. Tisti "zgoraj" bodo raji že omogočili cerkve, đamije... Tako ni nemirov, uporov, ljudje so zadovoljni in delajo naprej tako kot je treba. Hey zakaj bi jim pa odvzel cerkve in množice spravil v bes? To bi bila slaba poteza. Množicam se s cerkvami, mošejami, megli um kaj je realnost in kaj fikcija. Čeprav resnice ne poznajo tudi t.i. ateisti.

Je pa še ena dobra knjiga:
The Nazi Dictatorship and the Deutsche Bank, v njej so zelo dobro opisane vloge Nacijev in židov.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

elita je glede na prebrano židovske rase

Do tukaj sem prebral. Sem mislil da je en antisemisticni zablojenec dovolj za ta forum. Ocitno sem se motil.

ZaphodBB ::

@hamax: ne boš verjel - ampak v Ramondevem postu ni kančka anti semitizma. Prej cionizem.

Ramon dekers ::

hamax argumentirana debata, to bi lahko veljalo tudi zate kljub temu da si mod. Se mi pa zdi da imaš manjko znanja, tako zgodovine kot ekonomije. Konec koncev pa ja moraš vedeti oz bi lahko vedel kdo obvladuje finančni trg.


Ko boš prebral tole knjigo, ali kakšno bolj strokovno literaturo poleg zgodovine za srednjo šolo, boš lahko razumel kaj se je dogajalo v ozadju 2 sv. vojne.



Antisemitizem my ass, fact je fact. Dokler pa lapate da je kristjan bolj zabit od ateista bo pa potrebno še kakšno knjigo prebrati kako se in so se obračale stvari v svetu.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> bo pa potrebno še kakšno knjigo prebrati

You first. Začneš lahko kar z Biblijo.

Ramon dekers ::

hoj hoj jure, sem te kar pogrešal, sploh tvoje smešne izjave.

Hvala ker mi priporočaš biblijo sem jo prebral, zvedel nisem nič takšnega kar bi naredilo name vtis:)

Evo tole je tudi zanimivo pogledati:
http://www.apfn.org/Mind_Control/money/...

hmm se je kdo vprašal zakaj je na ameriškem dolarju napisano: in god we trust?:)

Hehe in potem ateisti zmerjajo kristjane z bebci, sami pa delajo za kos papirja na katerem piše: in god we trust. Sarkazem, ironija...

jype ::

Ramon dekers> Hvala ker mi priporočaš biblijo sem jo prebral, zvedel nisem nič takšnega kar bi naredilo name vtis:)

Znižaj dozo antidepresivov, pa poskusi ponovno.

Ramon dekers> Hehe in potem ateisti zmerjajo kristjane z bebci, sami pa delajo za kos papirja na katerem piše: in god we trust. Sarkazem, ironija...

Sarkazem, ironija? Obertonwobbelgeschwindigkeit!

bluefish ::

@Ramon_dekers: Tudi tebi ne bi škodilo, če v roke primeš kako knjigo ali pa prste napotiš v smer Googla. Je povsem jasno razloženo, zakaj ta fraza. In ne, ni nikakršne povezave z NWO in podobnimi sanjami fanatikov.

Ramon dekers ::

Jure sva zaključila, se ne bom spuščal na tvoj nivo. Sam sem podal svoje mnenje zadevo utemeljil, podkrepil z viri...Ti mi pa mečeš bibiljo pred nos? Kaj res nimaš boljšega argumenta, kot da se obnašaš otročje o zadevi ki nisi niti prebral recenzije, niti vsebine.

No sicer pa takšen si v vseh pogledih, otročji. Takšni pač ste, ATEISTI! :) nič boljši od katolikov.

bluefish je izjavil:

@Ramon_dekers: Tudi tebi ne bi škodilo, če v roke primeš kako knjigo ali pa prste napotiš v smer Googla. Je povsem jasno razloženo, zakaj ta fraza. In ne, ni nikakršne povezave z NWO in podobnimi sanjami fanatikov.



jebemti kdo govori o novem sv. redu in teorijah zarote? Govorim o zgodovini. Spet interpretacija ATEISTOV.

Kaj bi mi ti priporočal v branje?Mogoče tudi biblijo?

Google potrdi tisto kar sem napisal. Sploh pa zgodovina ne laže kajne, ali pač.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> nič boljši od katolikov.

V imenu ateizma ni bil ubit še nihče.

Ramon dekers ::

DAVID ROCKEFELLER
----------------------------
Chairman of the Board
Chase Manhattan Corp
|
|
______|_______________________
Chase Manhattan Corp. |
Officer & Director Interlocks|---------------------
------|----------------------- |
| |
Private Investment Co. for America Allied Chemicals Corp.
| |
Firestone Tire & Rubber Company General Motors
| |
Orion Multinational Services Ltd. Rockefeller Family & Associates
| |
ASARCO. Inc Chrysler Corp.
| |
Southern Peru Copper Corp. Intl' Basic Economy Corp.
| |
Industrial Minerva Mexico S.A. R.H. Macy & Co.
| |
Continental Corp. Selected Risk Investments S.A.
| |
Honeywell Inc. Omega Fund, Inc.
| |
Northwest Airlines, Inc. Squibb Corporation
| |
Northwestern Bell Telephone Co. Olin Foundation
| |
Minnesota Mining & Mfg Co (3M) Mutual Benefit Life Ins. Co. of NJ
| |
American Express Co. AT & T
| |
Hewlett Packard Pacific Northwestern Bell Co.
| |
FMC Corporation BeachviLime Ltd.
| |
Utah Intl' Inc. Eveleth Expansion Company
| |
Exxon Corporation Fidelity Union Bancorporation
| |
International Nickel/Canada Cypress Woods Corporation
| |
Federated Capital Corporation Intl' Minerals & Chemical Corp.
| |
Equitable Life Assurance Soc U.S. Burlington Industries
| |
Federated Dept Stores Wachovia Corporation
| |
General Electric Jefferson Pilot Corporation
| |
Scott Paper Co. R. J. Reynolds Industries Inc.
| |
American Petroleum Institute United States Steel Corp.
| |
Richardson Merril Inc. Metropolitan Life Insurance Co.
| |
May Department Stores Co. Norton-Simon Inc.
| |
Sperry Rand Corporation Stone-Webster Inc.
| |
San Salvador Development Company Standard Oil of Indiana

bluefish ::

Govorim o zgodovini.
Lepo. Kaj te potem moti pri tej besedni zvezi?

Ramon dekers ::

kateri? Nov svetovni red?

bluefish ::

In God We Trust.

Ramon dekers ::

ker ateist ne more preživeti brez papirja na katerem piše: in god we trust.

Mene ne moti nič.

EDIT: aja mi razložiš zakaj ta beseedna zveza? Verjetno tisti ki tiska papir verjame v boga, za kaj takega pa res ne rabim googla da mi to pove.

EDIT 2:

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> ker ateist ne more preživeti brez papirja na katerem piše: in god we trust.

Velika večina ateistov lahko.

bluefish ::

ker ateist ne more preživeti brez papirja na katerem piše: in god we trust.
Ta fraza je ravno tako pomembna kot nacistična svastika ali druga simbolika. Je ostanek zgodovine in to je vse. Ni nikakršnega globljega pomena.
Sam moto pa izvira iz obdobja državljanske vojne zaradi takratnega vpliva religije. Simple as that.

Ramon dekers ::

Ja živijo v naravi in se hranijo z gobami ter so odmaknjeni od kapitalizma. O kom govoriva? Aborigini?

pecorin ::

Ramon dekers:
ker ateist ne more preživeti brez papirja na katerem piše: in god we trust.


na evrih nic ne pise. kako lahko vernik prezivi s papirjem na katerem ne pise "in god we trust"? kaksna ironija ;)

jype ::

Ramon dekers> Ja živijo v naravi in se hranijo z gobami ter so odmaknjeni od kapitalizma. O kom govoriva? Aborigini?

O večini ateistov.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

ker ateist ne more preživeti brez papirja na katerem piše: in god we trust.
Ta fraza je ravno tako pomembna kot nacistična svastika ali druga simbolika. Je ostanek zgodovine in to je vse. Ni nikakršnega globljega pomena.
Sam moto pa izvira iz obdobja državljanske vojne zaradi takratnega vpliva religije. Simple as that.



no teorij je več, če bi zopet podrobneje pogledal zadeve bi videl da ima oz je imela kremplje v državljanski vojni tudi FED.
Sami bankovci so bili okoli državljanske vojne že preoblikovani, hmm ampak kaj ko je FED zmagal. Bo treba še malo poguglati.
Če je globji pomen? Kot sem rekel če nekdo tiska papir verjame v Boga. Tako kot je Hitler verjel v svastiko...oz je vzel kljukast križ za svojega.

jype je izjavil:

Ramon dekers> Ja živijo v naravi in se hranijo z gobami ter so odmaknjeni od kapitalizma. O kom govoriva? Aborigini?

O večini ateistov.



No super, samo da se strinjava da živijo v gozdu, odmakjneni od kapitalizma.

pecorin je izjavil:

Ramon dekers:
ker ateist ne more preživeti brez papirja na katerem piše: in god we trust.


na evrih nic ne pise. kako lahko vernik prezivi s papirjem na katerem ne pise "in god we trust"? kaksna ironija ;)



ironija ja da tebi podobni tepci ne razumete da je dolar svetovna valuta, in kot taka posredno povezana z vsemi valutami. Se mi je pa zdelo da bo padla kakšna podobna trapasta izjava.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Kot sem rekel če nekdo tiska papir verjame v Boga.
Torej naši evrski tiskarji verjamejo v mostove ter drugo arhitekturo različnih obdobij. Ja fino ne.

Ramon dekers ::

eh, beri zgoraj...pa kakšno knjigo mogoče.

bluefish ::

OK, torej FED verjame v boga. So what?

jype ::

Ramon dekers> je dolar svetovna valuta

Nisem opazil.

Ramon dekers> No super, samo da se strinjava da živijo v gozdu, odmakjneni od kapitalizma.

Glede tega se seveda ne strinjava, ker bi rad pokazal, da grafična podoba valute nekako vpliva na preživetje ateistov, kar je absurd, vreden tvojega imena.

PacificBlue ::

The word "mon-ey" comes from the Lunar cults. Early words for the Moon were "mon" and "min" giving us "mon-ey" printed at a "min-t." We have a global "mon-archy" that controls the world's "mon-ey" supply. We have finance "min-isters," prime "min-isters" and their "min-istries" being controlled by occult elites/societies. "Mon-ks" perform "mon-thly cere-mon-ies" in "mon-asteries." It is interesting to note that the plant "mint" is green, our "mon-ey" printed at the "min-t" is green, and the Isis moon goddess Statue of Liberty is green. Someone who is ignorant is green. Moon-lovers are "luna-tics," from the French; They are "mon-sters." You can see how the elite esoterically worship the moon continuing the Lunar cult, while exoterically condemning and marginalizing it.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Bellatrix ::

Veliko problemov povzroča tudi to, da razni ljudje poznajo veliko različnih pomenov za isto besedo. Dokler 100% ne bomo imeli vsi istega pomena iste besede, bo do konfliktov prihajalo.

Šele takrat se bo lahko pričela tako imenovana argumentirana debata.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Ramon dekers ::

"OK, torej FED verjame v boga. So what?"

sem vesel da sva našla skupni imenovelec, da nisi začel spet s kakšnimi izpadi tipa NWO. Sicer primarno vprašanje je bilo v kaj verjame elita. Mislim da sem dovolj nazorno prikazal zadevo, in podkrepil to z viri. Nebi pa se čudil če je tudi kakšna korporacija tipa FB pod vodstom Davida Rockefelerja.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Imajo vso pravico do svobode veroizpovedi, pa naj bo to budizem, šintoizem, krščanstvo,... Res, kaj je tukaj tako posebnega?

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Imajo vso pravico do svobode veroizpovedi, pa naj bo to budizem, šintoizem, krščanstvo,... Res, kaj je tukaj tako posebnega?



Še enkrat: sem samo odgovoril na vprašanje v kaj verjame elita, in da je elita židovskega klana.
In elita je zame vodstvo ki kontrolira obtok denarja.

Bellatrix ::

Še enkrat: sem samo odgovoril na vprašanje v kaj verjame elita, in da je elita židovskega klana.
In elita je zame vodstvo ki kontrolira obtok denarja.


Tu je ves problem.

V eliti bi morali biti
elíta -e ž (i?) posamezniki, ki izstopajo po družbenem položaju, pomembnosti, kakovosti: otvoritve razstave se je udeležila vsa mestna elita; spadati med elito; duhovna elita naroda; svetovna športna elita / skupina je prežeta z zavestjo elite ? agr. seme določene sorte s popolnoma izenačenimi lastnostmi, pridobljeno z načrtno odbiro; voj. vojaške enote za opravljanje posebno odgovornih nalog ali za reprezentanco ?

in predvsem tisti ki bi se res trudili za razvoj, napredek in dobrobit človeštva.
žal tega ne morem trditi za te, ki so v današnji t.i. eliti.


Elita je tista ki ima vpliv, vpliv na vse. Že so tam nebogljeni norčki, bodo taki tudi vsi ostali.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::



No tale gospod ima kar lepo razpredeno družinsko drevo svojih sinov, v vseh večjih korporacijah.

bluefish ::

Tudi prav, vendar so to družinski vplivi, pri katerih vera nima blage veze.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Tudi prav, vendar so to družinski vplivi, pri katerih vera nima blage veze.



kako da ne? so ti teli gospodje povedali da so ateisti?

Smo pač pod njihovo kontrolo. Tako kot smo bili v srednjem veku pod kontrolo cerkev.

So bili pa res tako dobri, da so dovolili da smo lahko ne glede na veroizpoved "svobodni", pomembno je samo da delamo (v njihovo korist, oz za njih)

Zgodovina sprememb…

Bellatrix ::

Ravno vera je vzrok za to, da so se nekateri osebki začeli okoriščati, pozabili na prvotne cilje in ustvarili današnje t.i. elite in pridobili velike vplive.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

flood ::

Bellatrix je izjavil:

Ravno vera je vzrok za to, da so se nekateri osebki začeli okoriščati, pozabili na prvotne cilje in ustvarili današnje t.i. elite in pridobili velike vplive.


vzrok je človek, ki izkorišća vero
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Ramon dekers ::

ja itak tudi facebook je židovska korporacija:

http://ronabbass.wordpress.com/2011/03/...

bluefish ::

Ramon dekers je izjavil:

bluefish je izjavil:

Tudi prav, vendar so to družinski vplivi, pri katerih vera nima blage veze.



kako da ne? so ti teli gospodje povedali da so ateisti?

Smo pač pod njihovo kontrolo. Tako kot smo bili v srednjem veku pod kontrolo cerkev.

So bili pa res tako dobri, da so dovolili da smo lahko ne glede na veroizpoved "svobodni", pomembno je samo da delamo (v njihovo korist, oz za njih)
Se mi je zdelo. Še en tinfoil hat primerek.

Ramon dekers ::

argumentirana debata bluefish, ni potrebe po žaljenju.

bluefish ::

Gre se enostavno za to, da nekateri v ozadju vidite strice, ki kontrolirajo vsak aspekt vašega življenja in velikokrat krivdo za lastni neuspeh prelagate na vplivne družine in organizacije, ki jih v resnici prav malo briga vaša patetičnost.

jype ::

Saj ni žalil. Po vsem kar si zapisal je samo sklenil, kar je očitno - da za pojave, ki si jih ne znaš razložiti, sprejmeš tiste razlage, za katere bi rad, da so resnične.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Gre se enostavno za to, da nekateri v ozadju vidite strice, ki kontrolirajo vsak aspekt vašega življenja in velikokrat krivdo za lastni neuspeh prelagate na vplivne družine in organizacije, ki jih v resnici prav malo briga vaša patetičnost.



ali obratno ignoranca ateistov ki mislijo da so svobodni ko gredo na svobodne volitve.

Sploh pa se ne gre tukaj za neupseh ali uspeh ampak za splošno razgledanost.

hamax ::

Ja Ramon, Mark Zuckerberg vsako prvo nedeljo v mesecu posreduje najnovejse informacije o facebooku svojim zidovskim overlordom in prejme navodila za naprej.
Al kako deluje ta zidovska prevlada?

bluefish ::

ali obratno ignoranca ateistov ki mislijo da so svobodni ko gredo na svobodne volitve.
Kaj pa tisti, ki ne gremo? Še nimamo podkožnega čipa, ki bi nas s pritiskom gumba peljal do najbližjega volišča in nam vsilil izbiro njim všečnega kandidata?

jype ::

Ramon dekers> Sploh pa se ne gre tukaj za neupseh ali uspeh ampak za splošno razgledanost.

It very well does!

hamax ::

ali obratno ignoranca ateistov ki mislijo da so svobodni ko gredo na svobodne volitve.

In zakaj naj bi to veljalo samo za ateiste? Oziroma zakaj jih sploh posebej izpostavljas?

AmokRun ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139728 (122844) Mrakw
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117284 (101894) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278279 (68037) gruntfürmich
»

Ameriški NIH prepoveduje raziskave človeških zarodnih celic (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
31799422 (95616) driver_x

Več podobnih tem