» »

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji

««
3 / 12
»»

nurmaln ::

Pa znaš prebrat, v svoji glavi predelat in povedat kaj si želel izpostavit? Al misliš da z linkom katerega še sam nisi prebral lahko izpodbiješ mojo trditev?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gruntfürmich ::

p2846880Edino pravo dejstvo v zvezi z JK je da izven biblije ni NOBENEGA dokaza, da bi tip sploh kdaj živel. Sam sicer nimam dokončnega mnenja o tem ali je ali ni, vseeno pa so edini viri o njem v bibliji, torej se lahko o njem pogovarjamo samo kot o osebi, kakršno opisuje biblija. Isti standardi veljajo tudi zate. Zagotovo ne poznaš nobenih "dejstev" o JK, ki ne bi izvirala iz biblije, zato bi moralo tudi tvoje debatiranje o tej resnični ali fiktivni osebi, upoštevati vse kar piše o njem v SP. Če bi si ti, brez kakršnekoli osnove, želel Jezusa, ki je drugačen kot v bibliji, si boš pač moral izmisliti svojo fiktivno osebo s čarobnimi lastnostmi.[/st.citat naj bi izjavil:



je že bilo dosti črnila prelitega, da najverjetneje JK je obstajal. in če se ne motim biblija ni edini vir. če pa ti ne poznaš nič drugega kot biblijo, pa ti ne morem pomagat. zato o jk ne bom debatiral kot o osebi, ki jo predstavlja biblija, pa če ti je prav ali ne. pa tudi izmišljeval na podlagi biblije si nič ne bom.

St235 je izjavil:

jverne in gruntfürmich, človek bi, če se gremo debato pričakoval kaj več od enovrstičnic, če želita kaj povedat.


poglej. jverne (in jst tudi:D) z enovrstičnico več pove kot ti z pol strani posta. zato če se gremo nek nivo, bo treba gledat na kvaliteto, ne kvantiteto.
zdaj, če tega ti nisi sposoben ne dojet ne udejanit, je to tv


je že bilo dosti črnila prelitega, da najverjetneje JK je obstajal. in če se ne motim biblija ni edini vir. če pa ti ne poznaš nič drugega kot biblijo, pa ti ne morem pomagat. zato o jk ne bom debatiral kot o osebi, ki jo predstavlja biblija, pa če ti je prav ali ne. pa tudi izmišljeval na podlagi biblije si nič ne bom.

St235 je izjavil:

jverne in gruntfürmich, človek bi, če se gremo debato pričakoval kaj več od enovrstičnic, če želita kaj povedat.


poglej. jverne (in jst tudi:D) z enovrstičnico več pove kot ti z pol strani posta. zato če se gremo nek nivo, bo treba gledat na kvaliteto, ne kvantiteto.
zdaj, če tega ti nisi sposoben ne dojet ne udejanit, je to tvoj problem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

@gruntfürmich
Dej me lepo prosim razsvetli. Kaj veš o JK kar ni zapisano v "svetih besedilih" in kaj je tvoj vir.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gruntfürmich ::

nurmaln je izjavil:

@gruntfürmich
Dej me lepo prosim razsvetli. Kaj veš o JK kar ni zapisano v "svetih besedilih" in kaj je tvoj vir.

ma ne bom ti jst tega iskal. to moje spoznanje sem izoblikoval po raznoraznih virih in res ne mislim tebi zdaj tega razlagat...
ni problema, lahko da se motim. vendar sam ne bom iskal dokazov za to, ker se mi resnično ne ljubi. vendar pa je trditev odvisna od vira; eni pravijo tko, drugi tko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nurmaln ::

ni problema, lahko da se motim. vendar sam ne bom iskal dokazov za to, ker se mi resnično ne ljubi.

S tem si v bistvu povedal vse. Jasno ti je da se lahko motiš (in zagotovo se), vendar te resnica pravzaprav kaj dosti tudi ne zanima, vesel si da živiš v svojih in tujih pravljicah.
Tu je nabrž tudi glavna razlika med racionalisti in ostalimi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

hamax ::

@Lakotnik29 Seveda, Biblija je bila in je se vedno izredno pomembna knjiga. Brez vsaj pribliznega poznavanja Biblije si je nemogoce razloziti zadnjih 2000 let nase zgodovine in celo sveta danes. V zahodnem svetu je vecino ljudi kristjanov in tega ne bo spremenila nobena bedarija, ki je zapisana v njihovi sveti knjigi.

Kot vodilo za zivljenje pa je danes prakticno neuporabna.

hamax ::

nurmaln nekaj malega virov izven biblije je, vendar so vecinoma napisani precej casa po jezusovi smrti in so tako ali drugace povezani s takratno cerkvijo.

Jaz glede obstoja Jezusa ostajam neodlocen. Navsezadnje to niti ni bilo tako zelo redko ime v tistih casih. Sem pa precej preprican, da zgodovinski Jezus ni hodil o vodi in iz vode delal vina. Pa udi devici se ni rodil najverjetneje - Extraordinary claims require extraordinary evidence - to je pa tudi vse kar je pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

DeusVult ::

hamax je izjavil:

Extraordinary claims require extraordinary evidence


Žalostno je, da ste ateisti tako zaslepljeni, da tole nesmiselno parolo smatrate za verbalno zmago ateizma. Vprašajte se, kaj je bolj "extraordinary claim" - da je Biblija razodetje Božje volje in Jezus odrešenik človeških duš (kar je splošno sprejeto dejstvo), ali vaše nesmiselne in logično nekonsistentne teorije o evoluciji in neobstoju Boga?

Extraordinary evidence za Krščanstvo je v Bibliji. Kje je extraordinary evidence za neobstoj Boga?
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

kalko ::

da je Biblija razodetje Božje volje in Jezus odrešenik človeških duš (kar je splošno sprejeto dejstvo)

Splošno sprejeto dejstvo od koga? Kvečjemu samo Kristjanov.

oldguy ::

DeusVult:
Žalostno je, da ste ateisti tako zaslepljeni, da tole nesmiselno parolo smatrate za verbalno zmago ateizma. Vprašajte se, kaj je bolj "extraordinary claim" - da je Biblija razodetje Božje volje in Jezus odrešenik človeških duš (kar je splošno sprejeto dejstvo), ali vaše nesmiselne in logično nekonsistentne teorije o evoluciji in neobstoju Boga?


Extraordinary evidence za to, da si bodisi navaden troll ali pa bedak, je v tvojem zadnjem postu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

PaX_MaN ::

navaden troll

I vote Jype.

hamax ::

Žalostno je, da ste ateisti tako zaslepljeni, da tole nesmiselno parolo smatrate za verbalno zmago ateizma.

Ad hominem , straw man.

Vprašajte se, kaj je bolj "extraordinary claim"

Occam's razor

kar je splošno sprejeto dejstvo

Argumentum ad populum.

ali vaše nesmiselne in logično nekonsistentne teorije o evoluciji

Ok za tale stavek pa nimam wiki linka :) Ce napises kak primer logicne nekonsistence pa ga bom verjetno nasel.

Extraordinary evidence za Krščanstvo je v Bibliji.

Circular argument.

Kje je extraordinary evidence za neobstoj Boga?

Russell's teapot

Se samo meni zdi ali se ze zelo ponavljam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

CoolBits ::

Sej ne pomaga... kakršna koli logika gre vernikom v void.
Za njih je to to in konc.

nurmaln ::

hamax je izjavil:

nurmaln nekaj malega virov izven biblije je, vendar so vecinoma napisani precej casa po jezusovi smrti in so tako ali drugace povezani s takratno cerkvijo.

Jaz glede obstoja Jezusa ostajam neodlocen. Navsezadnje to niti ni bilo tako zelo redko ime v tistih casih. Sem pa precej preprican, da zgodovinski Jezus ni hodil o vodi in iz vode delal vina. Pa udi devici se ni rodil najverjetneje - Extraordinary claims require extraordinary evidence - to je pa tudi vse kar je pomembno.


No ja, seveda, saj tudi jaz lahko nekaj napišem o Jezusu pa trdim da je zdaj to verodostojen vir. Govoril sem o virih za katere bi zgodovinarji sprejeli da potrjujejo obstoj zgodovinskega Jezusa.

Kakšen Jezus je zagotovo obstajal, nekaj stvari je v bibliji, ki tudi ateistu dajo mislit da mogoče je obstajal nek pridigar Jezus na katerega so začeli lepiti zgodbice. Definitivno pa je to še daleč od kakršnegakoli dokaza božanskosti ali pravilnosti njegovih naukov.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

hamax ::

No pa se koncno strinjava :)

edit: aja, tisto je bil lakotnik, pardon :)
Strinjam se pa vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

detroit ::

CoolBits je izjavil:

Sej ne pomaga... kakršna koli logika gre vernikom v void.
Za njih je to to in konc.


hehe

logika >> null
Skero

solatko ::

To sploh ni logika vernikov, temveč simpatizejev in sodelavcev cerkve, ki si neke normalne človeške logike ne morejo privoščit, saj ne bi imeli orodja, za nadzor in upravljanje nemislečih množic.
Enak postopek so uporabljale komunistične partije, ki so imele s komunizmom glih toliko skupnega, kot cerkev z vero.

DeusVult ::

hamax je izjavil:

Se samo meni zdi ali se ze zelo ponavljam :)


Ponavljaš se z istimi ateističnimi parolami, ki nimajo nikakršnega stika z realnostjo, ja. Ali pokaži kakšne resne argumente in dokaze, ali pa nehaj spamat po mojih temah.

Torej, ste ateisti sposobni debate na višjem nivoju od kričanja Dawkinsovih parol? Je očitno niste, ker ateizem zavrača logiko v prid slepi veri v nesmisel.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

nurmaln ::

a) Pokažemo naj resne argumente za kaj?

b) Katere resne argumente za karkoli si ti že pokazal?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

dux ::

Zdi se mi da so ljudje nestrpni do Kristjanov predvsem zaradi ljudi kot je DeusVult.
Upanje je v nasih odlocitvah

bluefish ::

Jap, to bo to.

hamax ::

Ponavljaš se z istimi ateističnimi parolami

Ja, z logiko ... Prosim bodi bolj speceificen in pokazi ter argumentiraj kaj tocno te moti v mojem prejsnem postu. Katera napaka logicnega argumentiranja je le ateisticna parola?

Ali pokaži kakšne resne argumente in dokaze, ali pa nehaj spamat po mojih temah.

Dokaze za kaj? Da okoli venere ne krozi zelo majhna cajna skodelica?

Torej, ste ateisti sposobni debate na višjem nivoju od kričanja Dawkinsovih parol?

DeusVult zdej se pa tko zmeniva. Prosim pokazi mi en svoj post v tej temi, ki je argumentiran in ni le kricajne anti ateisticnih nesmislov. V tej temi namrec opazam le precej konstruktivne prispevke iz ateisticne strani ter nekaj "reductio ad hitlerum" krikov iz strani vernikov.

ker ateizem zavrača logiko v prid slepi veri v nesmisel.

A nisi ti ravno par vrstic zgoraj napisal, da je logika le ateisticna parola?

innerspace ::

Nimam vtisa, da bi bila klima v Sloveniji 'negativna' do kristjanov.
Kvecjemu do politicne vloge RKC ter ocitnih dvolicnih moraliziranj, kjer se pocasi kaze pravi obraz ljudi, ki se za krscanstvom skrivajo iz drugih interesov.
Tu so si delno sami krivi, predvsem zaradi nesprejemanja druzbenih sprememb ali 'druzbene realnosti'.

Reakcija vernika, ki se tako identificira, je lahko obcutek ogrozenosti, a kot pravim, je ta le odraz nepoznavanja 'naravnih zakonov'(aka bozjih), torej pomanjkanje mentalnega orodja za razumeti svet(sebe).

Kot vsakic, se tu kakrsnakoli religija izkaze za iluzijo.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Lawler_ ::

hamax je izjavil:

nurmaln nekaj malega virov izven biblije je, vendar so vecinoma napisani precej casa po jezusovi smrti in so tako ali drugace povezani s takratno cerkvijo.

Jaz glede obstoja Jezusa ostajam neodlocen. Navsezadnje to niti ni bilo tako zelo redko ime v tistih casih. Sem pa precej preprican, da zgodovinski Jezus ni hodil o vodi in iz vode delal vina. Pa udi devici se ni rodil najverjetneje - Extraordinary claims require extraordinary evidence - to je pa tudi vse kar je pomembno.


Se strinjam, resnico poznajo tisti ki so takrat živel (pa še tisti ne vsi). Že zgodba o Noetu se vidi da je le prepis starejše zgodbe in je prirejena, tak da Biblijo je treba jemat z rezervo ne pa kot dejstvo.

Zheegec ::

Do RKC sem tako nestrpen, kot bi bil do društva ljubiteljev škratov, če bi se vmešavala vsakodnevno v moje življenje, bilo intenzivno financirano od mojega denarja (države), imela privilegije pred zakonom (finančne prevare, utaje davkov, skrivanje pedofilov), moraliziralo glede "pohlepnih ljudi" vmes pa z nepošteno dobljenim denarjem ustanavljajo podjetja.
DA, sem enako nestrpen do vseh idiotov!! ne diskriminiram, DeusVult, za razliko od tebe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lawler_ ::

Jast nisem ne ateist ne kakšn vernik :) Jast osebno verjame da je nekaj več v ozadju kot pa vidim, samo to kar delajo te religije so zame kot da so namenjene za zasužnjevanje in kontolo ljudi namesto da bi jim pomagale priiti do kakšne višje zavesti in resnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lawler_ ()

DeusVult ::

No, tema se je očitno sprevrgla iz debate o odnosih do Krščanstva v izpovedi na temo "zakaj sovražim RKC".
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

PaX_MaN ::

"zakaj sovražim RKC".

A to ni odnos?

innerspace ::

DeusVult je izjavil:

No, tema se je očitno sprevrgla iz debate o odnosih do Krščanstva v izpovedi na temo "zakaj sovražim RKC".


Odnos do verujocih nikoli ni sporen, dokler nekdo namerno ne poseze v prepricanje(ali odsotnost tega) drugega.
Kot ateisti ne verjamejo v obstoj boga in teisti vanj verjamejo, tako se dualnost dojemanja subjekta lahko kaze skozi bolj ali manj konstruktivno debato ali drugace dokazovanje o svoji resnici.
Tu bo debata vedno razvila dva pola, glede na mnozicnost predstavnikov se pa lahko ustvari 'klima'. Ta je do RKC tukaj 'negativno nabita'.

Kaj pricakujes, DeusVult?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Tomas 33 ::

Par preverljivih in dokazanih zmot, ki so v Bibliji in se tičejo Jezusa iz Nazareta:

V bibliji je zapisano, da je bil judovski rabin (upam da DeusVult ve, da je bil pripadnik njemu osovražene religije):
Dejstvo je, da nisi mogel biti v tistem času rabin, če nisi bil poročen, iz tega izhaja: da je bil poročen ali sploh ni bil rabin.
Iz tega dejstva izhajajo spekulacije na temo Sveta kri in Sveti gral.

Kristus je bil potomec Davidovega rodu:
V tistem času (in še mnogo kasneje (do konca 20. st.) naj bi bila ženska le kot posoda, v katero izlije moški svojo esenco, iz katerega se rodi otrok. Krvna linija rodu gre lo po moških potomcih.
Če po tolmačenju religije, ženska ni imela vloge in Kristus ni bil Jožefov potomec, kako je potem lahko Davidove krvi?

Rojstvo v Betlehemu kot posledica popisa prebivalcev:
Dejstvo je, da v tistem času na področju Izraela ni bil izveden popis prebivalstva. Kot drugo pa, Rm je izvajal popis glede na trenutno prebivališče in ne na kreja rojstva kot zgodbo o potovanju v Betlehem, kjer se je potem zgodilo rojstvo.


Kar se tiče Biblije vsebuje le kanonične tekste, ki so bili izbrani veliko po Kristusovi smrti, Obstajata dva apokrifna evangelija ter še veliko spisov, ki pa jih je cerkev zavrnila kot neustrezne, glede na smernice razvoja Cerkve.


Predlagam, da si DeusVult in ostali ki vsiljujejo svoje poglede za začetek preberejo Biblijo (dvomim, da so jo), in nato še knjigo Ne in amen, kjer se teologinja Uta Ranke Heineman ukvarja z nepotrebnimi zgodbicami v Bibliji.


p.s.: Verovanje oz. ateizem je intima posameznika, DeusVult pa očitno ne dojame tega.

gruntfürmich ::

DeusVult je izjavil:

No, tema se je očitno sprevrgla iz debate o odnosih do Krščanstva v izpovedi na temo "zakaj sovražim RKC".


če ti ne vidiš povezave, ker si preneumen, še ne pomeni da se je sprevrgla.
povezava je pravzaprav popolna; vsak izpove svoj oseben odnos in mnenje, ki ga ima oz. čuti do te vere...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

particle ::

Briga me za jezusa in njegova "dejanja". Zavračam totalno vse religije in trdim da boga ni. Mislim le, da razna mučenja, rezanja jajc, mlatenje samega sebe do krvi z vrvjo, omejevanje svobode posameznika, polnenje glav z neumnostimi in bajkami namesto znanja, pobiranje denarja od ljudi, ki ga že itak nimajo...enostavno ni lepo. Osebno se ne čudim da fajmoštri kar lepo otroke porivajo, ker so reveži prikrajšani vseh užitkov. Bil sem 1x na neki pridigi, v cerkvi. In ko sem videl retarda z napolnjeno glavo raznih neumnosti, pridigati in pametovati drugim, in ljudje ga poslušajo, prikimavajo in ploskajo, sem se skoraj skozlal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

gruntfürmich ::

particle je izjavil:

Briga me za jezusa in njegova "dejanja". Zavračam totalno vse religije in trdim da boga ni. Mislim le, da razna mučenja, rezanja jajc, mlatenje samega sebe do krvi z vrvjo, omejevanje svobode posameznika, polnenje glav z neumnostimi in bajkami namesto znanja, pobiranje denarja od ljudi, ki ga že itak nimajo...enostavno ni lepo. Osebno se ne čudim da fajmoštri kar lepo otroke porivajo, ker so reveži prikrajšani vseh užitkov. Bil sem 1x na neki pridigi, v cerkvi. In ko sem videl retarda z napolnjeno glavo raznih neumnosti, pridigati in pametovati drugim, in ljudje ga poslušajo, prikimavajo in ploskajo, sem se skoraj skozlal.

točn tko. ampak pravi šok šele pride, ko se zaveš, da je takega folka v sloveniji ~80%...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Thomas ::

1. Odnos (močnega dela) družbe do kristjanov JE diskriminatoren, vzvišen in žaljiv.

2. Odnos (istega dela) do drugih religij (muslimanov, luterancev, jehovcev ...) je pretežno "taktično spravljiv", predvsen da bi s tem RKC, delali dodatne sitnosti.

3. Večina "ateistov", sploh niso nobeni ateisti, ampak zbegani pogani, zgubljeni kristjani in novoagerji, ki iščejo svojo "duhovno zapolnitev" v tem ali onem mambo jambou in si pri tem domišljajo, kako so boljši.

4. Večina "ateistov" je religiozna do Matere Narave enako, kot so bile njihove babice do Brezjanske, Ptujske in drugih Marij.

5. Socialno funkcijo Cerkve, jim nadomeščajo sindikati in ostali "naši" klubi, oziroma interesna združenja.

6. Hladna državljanska vojna teče dalje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T-h-o-r ::

Bolj kot opazujem, bolj opažam, da postaja splošen odnos ljudi do Krščanstva in Kristjanov pri nas vedno bolj problematičen.

NICE!


In to ravno tistih, ki najbolj zagovarjajo toleranco in enakost.
haha

Ste mi ateisti sposobni razložiti, zakaj se večina Slovencev ne omeji na ne-vero, ampak se čuti dolžno aktivno nasprotovati vernikom?

ker verniki težite na vsakem koraku, škofje bluzijo po radiu in televiziji ter v časopisih, pa vam mora nekdo povedat: fuck off


In zakaj je to sovraštvo omejeno na Krščanstvo, medtem ko se Islam tolerira in podpira?

v sloveniji islama sploh ni, tako da ga je težko in kritizirat ali podpirat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lawler_ ::

Saj ni samo na krščanstvo.

hamax ::

1. Odnos (močnega dela) družbe do kristjanov JE diskriminatoren, vzvišen in žaljiv.

2. Odnos (istega dela) do drugih religij (muslimanov, luterancev, jehovcev ...) je pretežno "taktično spravljiv", predvsen da bi s tem RKC, delali dodatne sitnosti.

Ne kupim. Kak primer prosim.

DeusVult se vedno nisi pokazal svojih sposobnosti argumentirane debate.

nurmaln ::

Thomas je izjavil:

1. Odnos (močnega dela) družbe do kristjanov JE diskriminatoren, vzvišen in žaljiv.

Daš prosim primer za diskriminatornost?
Vzvišen - upravičeno (vsaj s strani ateistov).
Žaljiv - pomoje ni potrebe po žaljivosti ampak marsikdo je užaljen če mu razložiš da je neumno verjeti v dedka mraza.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Thomas ::

Daš prosim primer za diskriminatornost?


Lahko:

Vzvišen - upravičeno (vsaj s strani ateistov).


Misliš, da si upravičen biti vzvišen. To je zelo dober primer.

Edino to veš, da Boga ni. Kristjani pa ne vedo. Zato ni treba biti vzvišen. Mnogi kristjani vedo kakšno reč bolje od tebe in zato tudi ni treba, da bi se oni počutili vzvišene nad tabo.

A naj se jaz počutim vzvišen nad tabo, ker vem kar nekaj stvari, ki jih ti ne?

Nikakor. Samo bolje poučenega (o tistih rečeh) od tebe. Večjega srečkota, mogoče.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

particle ::

Ste mi ateisti sposobni razložiti, zakaj se večina Slovencev ne omeji na ne-vero, ampak se čuti dolžno aktivno nasprotovati vernikom?



Kaj je tukaj potrebno razlagati? Pač, tukaj so, že tisoče let, motijo se, lažejo, kradejo, manipulirajo.. enkrat bo potrebno narediti konec tej noriji ! Nehat si je potrebno zatiskati oči, kaj če bi pridobili tolikšno moč, da bi prevladali? Obvezni krst, verouk, šiba, ubogajme...?! Ne bi šel rad nazaj v srednji vek, kjer bi gorel na grmadi zato ker bi nekomu nudil prvo pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

Thomas ::

Ne delam si nobenih iluzij. Verne duše iz leta 1900 so izvajale ravno tak pressing na odpadnike od Svete Katoliške Cerkve, ter tudi na navadne dvomljivce ali neredne hodilce k nedeljski maši, kakor zdaj militantni ateisti šponate čez kristjane, zlasti katoliške.

Human nature!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Zakaj povezuješ militantneže in ateiste? Koliko pripadnikov USA vojske je ateistov? Bore malo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-h-o-r ::

kaj ma pa usa vojska s čemerkol?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Thomas ::

Ne v smislu "militarističen", ampak "militanten". To je razlika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomas 33 ::

V imenu ateizma še ni bilo vojne, v imenu boga pa ogromno (tudi zadnja v Iraku, ki so jih sprožili militantni verniki iz Bele hiše).

gruntfürmich ::

Thomas je izjavil:

1. Večina "ateistov" je religiozna do Matere Narave enako, kot so bile njihove babice do Brezjanske, Ptujske in drugih Marij.

2. Socialno funkcijo Cerkve, jim nadomeščajo sindikati in ostali "naši" klubi, oziroma interesna združenja.


1. lol thomas. a te moti da skrbimo za mati naravo?:D

2. človek je socialno bitje, zato če ti ne čutiš potrebe po družeju, ampak po uploadanju v protokol, še ne pomeni da je to tko. in interesna združenja morda res niso daleč od druženja v cerkvi, navsezadnje gre za socializacijo, druženje z enakomislečimi. vendar ne moreš enačit kolesarskega kluba in rkc...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Thomas ::

Iraška vojna traja že 1000 let. Pobijajo se suniti in šiiti, brez predaha. Tako da tukaj ne bo kruha.

Ste pa militantni ateisti pogosto tudi militantni levičarji. To gre v resniri precej rado skup.

a te moti da skrbimo za mati naravo?


Skrbite? Po moje jo bolj častite, kot skrbite. Marijo vam je (spet) nadomestila Juno, so to speak. Ampak Juno, ki hoče več kakor včasih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T-h-o-r ::

problem je, da zaenkrat še rabimo okolje, v katerem lahko živimo, pijemo vodo in dihamo zrak

in pridelamo nekaj hrane
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

innerspace ::

Thomas> militantni ateisti šponate čez kristjane

Sej je res tako. Tudi Dawkins ima tako drzo in mnogi njegovi simpatizerji.
Imajo pa moc argumentov(ne vere) ki krepi njihov pohod, sirjenje ideoloske prizme kriticnosti in skepse do nepreverljivega, morda so nekateri se bolj radikalni.
Vprasanje je kdaj je nekdo upravicen do take drze(ker dojema svet racionalno) in kdo igra support oziroma posnema drzo leaderja.
Taki podporniki so v osnovi prav tako creda, kot so creda mnogi, premnogi verniki.

Ateiste (imo) najbolj moti razmerje moci vere in moci razuma v real worldu, zato militantna drza, kar je zelo razumljivo.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Thomas ::

Tudi Dawkins ima tako drzo in mnogi njegovi simpatizerji.


Res je. Jaz imam do Dawkinsa ambivalenten odnos. Največji biolog po Darwinu, zraven pa zgublja čas s svojim zoprnim antiteizmom.

Analogno, kot je Newton, še nedvomno večji znanstvenik, zapravljal čas in energijo s svojo versko blaznostjo.

Ali pa Einstein, isti kaliber kot Newton, s svojimi komunističnimi zablodami.

Ateiste (imo) najbolj moti razmerje moci vere in moci razuma v real worldu, zato militantna drza, kar je zelo razumljivo.


Razumljivo lahko, ni pa opravičljivo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139424 (122540) Mrakw
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366370 (60451) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117054 (101664) PacificBlue
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929851 (27182) JanK

Več podobnih tem