» »

Z kakšnim dohodkom lahko živiš sam?

Z kakšnim dohodkom lahko živiš sam?

Tero ::

Pozdravljeni. Ker se zadnje čase ful ne razumem več s starši bi se rad nekako odselil. Star sem 27 let. Je pa problem da sem že 2 pa pol leta nezaposlen zato nujno iščem službo. Ker bi nujno potreboval službo bi si rad našel nekaj pač samo da je, zato bom po vsej verjetnostiu dobil minimalno plačo. Ali se s tem da živet sam oziroma ima kdo kakšno drugo idejo?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Matako ::

Mogoče, če si najdeš kako foro s kakimi sostanovalci v ne predragem stanovanju. Ker potem si lahko delite tudi stroške hrane, če bo kdo za to.
/\/\.K.

jype ::

Tero> Ali se s tem da živet sam oziroma ima kdo kakšno drugo idejo?

Da se, če najdeš ugoden najem (do 300 evrov na mesec s stroški) in si sam kuhaš (do 100 evrov na mesec).

Potem ti na leto ostane ravno kakih 500 evrov za čevlje, obleko, rabljen prenosnik in mobilni telefon.

St235 ::

Z minimalno plačo se da preživet mesec. V Ljubljani težje, ker samo za minimalistično garsonjero plačaš 300€ drugje toliko lažje. Če si sam je vedno opcija tudi naejm samo sobe. Potem prideš čez mesec tudi v Ljubljani lahko z 300€-400€ (hrana, stroški, stanovanje) + luksus. Pri minimalni plači ki z dodatki znese med 600-700€ se tako brez večjih težav lahko prebiješ čez mesec.

OrkAA ::

Z minimalno placo se da preziveti brez najmanjsega problema, ce si najdes stanovanje s cimri. V takem primeru te najem pride cca. 150-200 ojro, za hrano in ostalo ti pa ostane se precej denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Isotropic ::

pomoje se s starsi ne razumes ravno zaradi tega, kar si napisal malo pozneje:)
oz. onadva ne s tabo.

Tilen ::

Mogoče bi te pa doma za 150€ na mesec začeli razumeti? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ZaphodBB ::

Jaz sem sposoben preživet s cca 400€ mesečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

IceIceBaby ::

V Zasavju dobiš majhno stanovanje že od 100€ naprej. Pa daš recimo 200€ za najemnino + vse stroške, z internetom vred. Verjetno je tudi po drugih regijah, razen v LJ, podobno.

Hrana je lahko zelo poceni, če se malo znajdeš. http://www.edusatis.si/preprostost/proj...

Obleka je danes praktično zastonj. V kakšni Mani ali Neckermannu se oblečeš od čevljev do jakne za 100€. Ni Dolce Gabbana, je pa poceni.

Računalniki so danes potrošna roba. Čisto spodobno, rabljeno kišto dobiš za 50€. Vozen in relativno zanesljiv avto dobiš za 500€...

Luksuz ravno ni, se pa da. Problem je, ker težko daš kaj na stran in precej težje kaj pametnega ustvariš. Tudi družino si težje omisliš.

Icematxyz ::

Nisem se preveč poglabljal, ampak ker se je v zadnjem času ene dva krat na to temo po TV nekaj povedalo:

Statistično gledano imaš malo možnosti za uspeh. Prvič si brezposeln, kaj niti ni nič nenavadnega in drugič si še premlad.

Pri Odmevih, ko je se nekaj žensk o tem pogovarjalo, ki zastopajo stališče države in če sem vse skupaj prav razumel, se jim to ne zdi nič nenavadnega.

Celo če prav razumem podpirajo trenutno stanje in torej lahko rečemo, da država stimulira takšno ureditev. Moj nasvet bi torej bil, da se "pomiriš s starši", ker boš statistično gledano z njimi živel še nekaj let. V bistvu mojega odgovora ne vzemi preveč osebno in ni namenjen le tebi. Povzel sem samo moje razumevanje trenutnega stanja v naši državi na tem področju, ki pa je seveda lahko napačno, ker se s tem ne ukvarjam preveč in verjetno drugi vedo bolje.

Alamar ::

Pozdravljeni. Ker se zadnje čase ful ne razumem več s starši bi se rad nekako odselil. Star sem 27 let. Je pa problem da sem že 2 pa pol leta nezaposlen zato nujno iščem službo. Ker bi nujno potreboval službo bi si rad našel nekaj pač samo da je, zato bom po vsej verjetnostiu dobil minimalno plačo. Ali se s tem da živet sam oziroma ima kdo kakšno drugo idejo?
A težijo, ker ne dobiš službe.:))
Tudi, če si v Ljubljani, komot živiš z minimalko (sploh če ni stroškov avtomobila). Najameš kakšno sobico, ali če si bolj družabne sorte - deliš stanovanje s cimri. Za prevoz trola ali bicikl. Kuhaš in kupuješ hrano sam, tam kjer je solidna kvaliteta po ugodnih cenah....

Drugače poznam mnogo primerov, kjer folk še pri 30 in več živi pri starših. Pač dajo nekaj za stroške in hrano, pa še to ne vsi. Enim pač paše tako. Osebno sem se od doma odselil pri osemnajstih in si ne predstavljam, da bi še kdaj več kot en dan prespal pri tastarih.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222702 (18556) zobnik
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240720 (21358) bambam20
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326253 (23162) bender rodri
»

Kako preživeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548043 (6047) OrkAA
»

450.000,00 EUR ...sanjska hiša vsakega Slovenca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14612699 (6549) Mr.B

Več podobnih tem