» »

Severna Koreja in izstrelitve raket

Severna Koreja in izstrelitve raket

_marko ::

No ok, pošteno.
Koga pa potem voliš? Jelinčiča?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

upirna ::

->@ upirna:
->"Če smo že pri Južni Ameriki - da tam je demokracija kar lepo razvita."
->
->Briljantno, naravnost briljantno. Cesa vsega se clovk lohk na slo-techu nauci..

Prosim, naštej mi vse ne-demokratične države v Južni Ameriki, probleme, ki jih srečuje tamkajšnja demokracija...
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: upirna ()

poweroff ::

_marko, to je sicer OT, ampak v svobodni državi ti tudi ni treba iti na volitve.
sudo poweroff

_marko ::

Kar še ne pomeni, da se tvoj glas ne šteje. Če na zadnjih volitvah nisi šel na volišče si pač največji delež glasu namenil SDSu.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

poweroff ::

To me ne moti.

Ampak zdaj sva pa res že OT...
sudo poweroff

username ::

Žalostno je pa tudi, da večina zahodnjakov na te množične kršitve človekovih pravic ne reagira dokler se ne počutijo ogrožene zaradi ene rakete.
Ja ampak "v notranje zadeve suverene države se nima noben za vtikat", a ne, al kako je že šla tista pesmica, ko je bilo treba šimfat posredovanje ZDA v Iraku & še kje drugje...

Se je treba enkrat odločit, kaj se sme, kaj ne in kaj se mora... ne pa vsakič malo drugače, kot pač bolje ustreza za pljuvanje po trenutno izbranem (oz. zapovedanem) bad guyu...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

Mene pa moti, da ni nobene zdrave opcije.

upirna: http://adbusters.org/media/flash/hope_and_memory/timeline.swf

jype ::

username> Ja ampak "v notranje zadeve suverene države se nima noben za vtikat", a ne, al kako je že šla tista pesmica, ko je bilo treba šimfat posredovanje ZDA v Iraku & še kje drugje...

Imamo samo eno mozno proceduro (vojaska okupacija) in samo eno mozno situacijo (nevarna drzava). Odlicno.

Zakaj potem ne okupiramo ZDA, glede na to da so najnevarnejsa drzava na svetu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

_marko ::

Pravično bi bilo okupirati vse države, kjer so osnovne človekove pravice v večji meri potlačene.
A zdaj razumeš zakaj ne ZDA?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Ne, ne bi bilo pravicno. Pravicno bi bilo odstraniti vsako oblast, ki ni demokraticno izvoljena in nima podpore ljudstva. Pragmaticno bi bilo odstraniti vsako oblast, ki deluje proti interesom ljudstva, ki mu vlada. Oportunisticno bi bilo (oz. je) okupirati drzavo z obilico naravnih bogastev in poslovnih priloznosti na podlagi neobstojecih obvescevalnih podatkov.

Zakaj ne ZDA bi razumel, ce bi posredovali v Darfurju pred nekaj leti. Pa niso, ker jim ni v interesu. O pravicnosti bi torej zelo tezko sodili, po zakonu mocnejsega pa seveda lahko pocnejo kar zelijo. Ampak eden njihovih najboljsih generalov, ki je postal tudi predsednik, je bil glede tega jasen: niso se za to borili, da bo vladal zakon mocnejsega. Njihova ustava zanj pac ni bila le leporecenje, ampak cilj, ki ga tako in tako nikoli ne dosezes.

perci ::

Pravično bi bilo okupirati vse države, kjer so osnovne človekove pravice v večji meri potlačene.
A zdaj razumeš zakaj ne ZDA?

Jst ne razumem. V Guantanamu so ljudje že več let zaprti brez sodbe ali obtožnice. V državah kjer človekove pravice kaj veljajo, kaj takega ni možno.

username ::

Ti si tepec. Imamo samo eno mozno proceduro (vojaska okupacija) in samo eno mozno situacijo (nevarna drzava). Odlicno.
A ker sem pokazal zelo očitno nedoslednost, sem po tvoje tepec? Če nimaš argumentov, se ni treba zatekati k žaljenju, si zdajle s tem samo sebe ponižal. Res pa da ne vem, kaj si hotel povedati z drugim stavkom (slutim, da najbrž tudi ti ne).

Zakaj potem ne okupiramo ZDA, glede na to da so najnevarnejsa drzava na svetu?
zelo preprosto - Ker niso nevarna država, kvečjemu obratno. No ja, so nevarni za podivjane države (od nacistične Nemčije naprej), to pa ja. In zakaj bi bilo treba pol ZDA okupirat pravzaprav?

No lahko pa greš sam okupirat Ameriko, če si tako prepričan v svoj prav. Tako kot tisti junaški Črnogorec, ki je šel leta 1905 nad Japonce, ko so imeli vojno z Rusi... (sicer pol niti do Ukrajine ni prišel, al kako že gre zgodba, se ne spomnim) :D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

perci ::

jype-tu bo ob naslednji žaljivki podeljen naziv

jype ::

username> A ker sem pokazal zelo očitno nedoslednost, sem po tvoje tepec?

Ne. Tepec si (ali pa se delas, da si), ker enacis S. Korejo (ki ima jedrsko orozje in potencialno lahko izstreli ICBM z jedrsko konico na Aljasko) z Irakom (ki je imel po desetletjih sankcij in unicujoci vojni in desetletju bombardiranja na voljo priblizno tri zarjavele ruske tanke in deset raztrganih vojakov redne vojske, ki so se razbezali, ko je zacelo pokat) in se ti zdi okupacija Iraka upravicena. Okupacija S. Koreje bi bila precej bolj smiselna, a je na zalost prevelik logisticni zalogaj celo za ZDA.

V Irak se je slo po goro denarja, face it. Sadam, WMD in clovekove pravice so bili zalostni izgovori. Odkar ni Sadama je tam vojna, WMD ocitno ni bilo vec, clovekove pravice se pa krsijo manj sistematicno, a v vecjem obsegu kot prej. Super.

Da so ZDA najnevarnejsa drzava na svetu je pa jasno: vodi jo konzorcij vojaskih korporativistov, ki jim vojna prinasa profit, ima najvecji arzenal na svetu in prakticno nima vec klasicne svobode tiska, le da imajo namesto klasicne cenzure tam lastniske deleze konzorcija vojaskih korporativistov in FCC, ki odloca kaksna zaporedja crk bodo prepovedana. Ce kdo kaj narobe pove, se ga pac odpusti. Nadzora prakticno ni vec in njihova "demokracija" je itak izbiranje med eno in isto stranko v dveh preoblekah. Dejanja so ze desetletja vedno enaka in striktno sledijo vzorcu.

miko 55 ::

nekje sem zasledil, da je DAEWOO delal topove za američane itd.. in to med vojno. naredil pod proračunom in pred rokom in tko da je delala zadeva:D

jype ::

perci> jype-tu bo ob naslednji žaljivki podeljen naziv

No, se bom ze vnaprej opravicil. Zaljivka je bila nadomestilo za obsirnejso razlago, ki je v prejsnjem postu. Par minut prej sem imel delo in je bila zaljivka dobrodosla metoda za strnjevanje vseh argumentov v eno besedo. Se opravicujem, username. Tvoje primerjanje S. Koreje in Iraka je bilo videti kot zavajanje nepozornega bralca.

_marko ::

perci:
Napisal sem v večji meri. A ti bi ZDA okupiral zaradi Guantanama?! wtf!?

jype:
Jaz sem veliko bolj human kot ti. Mene dejansko skrbi kako ljudje živijo, tebe pa žal ne.
Osnovne človekove pravice so prvo vodilo vsega.

Jaz ne zagovarjam ZDA, ampak trdim, da je treba še več reda naredit po svetu naokoli.
Ti pa drugi strani pa kritiziraš, ker pač ZDA ne popravijo vsega slabega naenkrat.
Meni je vseeno zakaj ZDA to delajo, vendar če je pozitiven rezultat - demokracija in začetek spoštovanja človekovoj pravic se strinjam.
Boli mene, če majo ZDA korist ali ne. Glavno, da jo imajo prebivalci diktatorskih in ostalih režimov.


->V Irak se je slo po goro denarja, face it. Sadam, WMD in clovekove pravice so bili zalostni izgovori

A ti sploh kaj misliš izven svojega okvirčka? Bi te rad videl kot poprečnega Iračana, še huje Iračanke živet v tem režimu.
Še 1x, vseeno je zakaj so napadli Irak, glavno je, da se bo izboljšalo življenje poprečnih prebivalcev IRaka.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

_marko> Ti pa drugi strani pa kritiziraš, ker pač ZDA ne popravijo vsega slabega naenkrat.

Ne, v bistvu me to ne moti toliko, kot to, da so najprej okupirali Irak, kjer je bilo gorja bistveno manj kot recimo v Darfurju.

_marko> A ti bi ZDA okupiral zaradi Guantanama?!

Ja, seveda. Saj Irak so tudi okupirali zaradi krsenja clovekovih pravic in WMD, ane?

_marko> Jaz ne zagovarjam ZDA, ampak trdim, da je treba še več reda naredit po svetu naokoli.

S tem se strinjam, ampak delanje reda s seboj prinese tudi odgovornost za ta red. V Iraku (in se kakih 50 drugih drzavah, kjer so posredovali, bodisi odkrito ali prikrito) jim ocitno ni uspelo, zato lahko upraviceno dvomimo v njihovo sposobnost, da bi se drzali lastnih nacel.

_marko> A ti sploh kaj misliš izven svojega okvirčka? Bi te rad videl kot poprečnega Iračana, še huje Iračanke živet v tem režimu.

To ZDA ni prav nic zanimalo. Bi te rad videl ziveti v Darfurju, kjer bos na pomoc cakal se mesece in leta, vmes pa bodo surovo klali tvoje sorodnike.

_marko> Še 1x, vseeno je zakaj so napadli Irak, glavno je, da se bo izboljšalo življenje poprečnih prebivalcev IRaka.

Nacisticna Nemcija je imela podobno razvojno strategijo. Ni se obnesla.

_marko ::

_marko> A ti sploh kaj misliš izven svojega okvirčka? Bi te rad videl kot poprečnega Iračana, še huje Iračanke živet v tem režimu.
yipe>To ZDA ni prav nic zanimalo. Bi te rad videl ziveti v Darfurju, kjer bos na pomoc cakal se mesece in leta, vmes pa bodo surovo klali tvoje sorodnike.

Aham OK! Torej bi ti raje, da živijo ljudje v bedi v Iraku in Darfurju kot pa samo Darfurju. OK :\

->Nacisticna Nemcija je imela podobno razvojno strategijo.
Al si res neumen ali se pa šališ.;(

->S tem se strinjam, ampak delanje reda s seboj prinese tudi odgovornost za ta red.
True.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

poweroff ::

Ja ampak "v notranje zadeve suverene države se nima noben za vtikat", a ne, al kako je že šla tista pesmica, ko je bilo treba šimfat posredovanje ZDA v Iraku & še kje drugje...

LAŽ.

"Pozabil" si namreč dodatek: "v nasprotju z mednarodnim pravom".
sudo poweroff

jype ::

_marko> Aham OK! Torej bi ti raje, da živijo ljudje v bedi v Iraku in Darfurju kot pa samo Darfurju.

Ne. Raje bi, da bi najprej posredovali v Darfurju. V Iraku je zdaj kaos, ki ga prej ni bilo. Mrtvih je vec kot prej, ranjenih se bistveno vec, najhuje je pa to, da je tam vojna, ki je prej ni bilo. Vecina ljudi je torej pragmaticno gledano na slabsem kot prej. Imajo svobodo in demokracijo, ampak ce si drznejo uveljavljat pravice in dolznosti, ki s tem pridejo, so tarca struj, ki jih okupator ocitno ne obvladuje, ceprav je to njegova dolznost, ko vzpostavi okupacijsko oblast.

_marko> Al si res neumen ali se pa šališ.

Analogija je popolnoma na mestu. Ideologija je sicer drugacna, a cilji in sredstva so dalec prevec podobni nacisticnim, da bi jih lahko kar sprejeli. Guantanamo, Abu Ghraib in podobni kiksi pri clovekovih pravicah so pac "nesrecni slucaji", ki se ne bi smeli zgoditi, ce so ZDA hotele ohranit kredibilnost, ki je itak nikoli niso imele, ker ze zadnjih par sto let harajo po svetu in delajo skodo, ker tako pac narekujejo njihovi interesi.

Ce bi bili odgovorni, potem bi v Iraku izvedli podobno, kot so v Cilu. Nasilno bi odstranili Sadama, zadusili Sunitski upor in postavili na oblast etnicno raznoliko skupino in jo postavili pred dejstvo, tako kot so to storili po unicujoci vojni in sesutju policijske drzave, ki je islamske ekstremiste drzala na kratki verigi. Samo da imajo zdaj stalo, iz katere se da pumpat denar, takrat bi pa imeli Irasko drzavo, ki bi pod mednarodnim nadzorom s tem denarjem lahko izvedla demokraticne reforme in zagotovila spostovanje clovekovih pravic.

_marko ::

->Ne. Raje bi, da bi najprej posredovali v Darfurju

Dolgoročno gledano je boljše, da so vsaj v Iraku kot pa, da nebi nikjer.
Je res?

->Ideologija je sicer drugacna, a cilji in sredstva so dalec prevec podobni nacisticnim, da bi jih lahko kar sprejeli.

A govoriš o meni ali o ZDA?
Ti raje teh ciljev nebi sprejel in povzročil veliko več slabega kot v obratnem primeru.

P.S. tole o Iraku smo premleli že 1000x, strinjali se pa danes spet nebomo
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

username ::

ker enacis S. Korejo (ki ima jedrsko orozje in potencialno lahko izstreli ICBM z jedrsko konico na Aljasko) z Irakom
Kdo je pa enačil obe državi? Omenjanje v istem stavku še ne pomeni enačenje. Omenil sem le "načela", ki se jih je treba po mnenju nekaterih enkrat držati, drugič pa se jih ne sme.


No, se bom ze vnaprej opravicil. Zaljivka je bila nadomestilo za obsirnejso razlago, ki je v prejsnjem postu. Par minut prej sem imel delo in je bila zaljivka dobrodosla metoda za strnjevanje vseh argumentov v eno besedo.
Žaljivka je nadomestilo za pomanjkanje racionalnih argumentov in/ali nezmožnost (oz. namerno odrekanje) metodi logičnega razmisleka na podlagi realnih dejstev.

Če se ti zdi "dobrodošla metoda", potem si pa dosti povedal...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

poweroff ::

Neumnosti. Pred napadom na Irak sem sodeloval na mailing listi UZI. Tam je sodeloval tudi velecenjeni "libertarec". Debata je bila, če napad podpiramo ali ne.

Večina zagovornikov je trdila, da je pač nekaj žrtev nujnih za osvoboditev iraškega ljudstva. In ob tej predostavki so podprli napad (vsaj tako so trdili).

Zgodilo se je pa točno to, kar sem tam napovedal: žrtev je veliko, država je v kaosu, vojna še kar traja in bo trajala v nedogled.

Skratka, predpostavke se niso uresničile.

ampak ti tipi imajo sedaj še vedno obraz zagovarjati napad in iskati druga opravičila. A ne morejo preprosto priznati da so ideološko zaslepljeni in da bi podprli vse, kar svetovno desničarstvo reče?

Jaz veliko lažje sprejmem da nekdo jasno in glasno pove da je pač usekan, kot pa če se spreneveda, da ni usekan.

Dejstvo je, da Američani v Iraku niso uspeli. In da se neuspeh že vleče. Taka stvar pa mora uspeti na hitro, sicer je popolna polomija. Na koncu bo isto kot v Vietnamu. Izgubili bodo, sami pred sabo pa bodo bluzili, da so "vojaške akcije uspešno končane".
sudo poweroff

username ::

Matthai:

Ja ampak "v notranje zadeve suverene države se nima noben za vtikat", a ne, al kako je že šla tista pesmica, ko je bilo treba šimfat posredovanje ZDA v Iraku & še kje drugje...

LAŽ.

"Pozabil" si namreč dodatek: "v nasprotju z mednarodnim pravom".
Ok, Matthai. Očitno se spoznaš na mednarodno pravo, če prav sklepam. Pa povej, kdaj je posredovanje proti suvereni državi v skladu z mednarodnim pravom in če to velja za severnokorejski režim.

Čakam.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

_marko ::

Mathai:
Če sem desničar zaradi tega, ker mislim, da je še vedno upravičen napad na Irak pa sem zaradi mene tudi lahko...
Še vedno trdim, da je to kar so storili boljše kot pa status quo, kot Sadamov režim.

Ja?!

->A ne morejo preprosto priznati da so ideološko zaslepljeni in da bi podprli vse, kar svetovno desničarstvo reče?

Kaj je že, da sem jaz zaslepljen!? Verjemi mi, da ne verjamem vse kar svetovno desničarstvo reče.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

poweroff ::

Pa povej, kdaj je posredovanje proti suvereni državi v skladu z mednarodnim pravom in če to velja za severnokorejski režim.

S sklepom Varostnega sveta. Glede na stvari, ki jih je ta režim počel, bi se kakšen postopek proti njemu že lahko začel.

Še vedno trdim, da je to kar so storili boljše kot pa status quo, kot Sadamov režim.
Ja?!


No, jaz pa nisem tega mnenja. Kot prvo so delovali mimo VS in v nasprotju z mednarodnimpravom, kot drugo je pa skupna vsota tršljenja in slabhstvari danes že višja, kot če bi imeli Saddama na oblasti. Poleg tega bi lahko zelo dober učinek dosegli samo po diplomatski poti. Sadam je bil na koncu pripravjen celo odstopiti.
sudo poweroff

username ::

Kaj je že, da sem jaz zaslepljen!? Verjemi mi, da ne verjamem vse kar svetovno desničarstvo reče.
A se lahko malo vmešam v vajino debato?
Namreč zanima me, kdo ali kaj naj bi bilo "svetovno desničarstvo" in kaj ta subjekt govori/zastopa? Čisto tako me zanima, da ne bomo napamet trobezljali..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

poweroff ::

(Svetovno) desničarstvo je en tak izraz, ki sem si ga izmislil, da jezim desničarje. Tako da tega ne jemati preveč resno. Je pa s tem mišljena "kultura desničarstva" - gre za totalitarno zagovarjanje logike kdor ni z nami je proti nam, nesposobnost razmišljanja zlastno glavo, nasedanje ideološkim floskulam, predvsem raznim "borbam proti terorizmu", zraven se lepi še prefinjen rasizem ("naša kultura je največ vredna", sovraštvo do tujcev - schengen in podobna izključevanja), zagovarjanje nasilja in vojne, zagovarjanje bogatenja korporacij, itd. Temu jaz pravim kultura desničarstva. In glede na to, da v politiki prevladujejo politiki, ki to zadevo furajo, množice pa jim sledijo, lahko govorimo o globalnem svetovnem desničarstvu.

Skratka, zame je desničar vsak, ki zagovarja te "vrednote" ne da bi pri tem razmišljal z lastno glavo.
sudo poweroff

Luka Percic ::

Sadam je bil na koncu pripravjen celo odstopiti.


Aja?
Link?

upirna ::

Matthai je približno toliko obseden z desničaji kot je Thomas s komunisti. :D
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Barakuda1 ::

Tema o "korejskih raketah" je zašla v povsem nove vode.

Tisti, ki želite diskutirati o prihodnosti kapitalizma, nadaljujte v temi Kapitalizem v prihodnosti

Hvla

drejc ::

Neumnost svetovna je ta da so ZDA najnevarnejša država na svetu. Zakaj? Samo poglejte kak ljudje bežijo v najnevarnejšo državo sveta. :D
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

drejc ::

Ahem, da se Matthai ne strinja z mojim predlogom, da se okupira S. Korejo (mogoče pomaga še kdo drug kot Anglija in Avstralija tokrat), bi še zastopil, ako bi dodal kakšno alternativo ali primer sistematičnega reševanja, brez da umre še miljon folka v parih letih. (kolk jih je v Iraku do sedaj izpod rok okupatorja...kolk jih je prej v 20 letih izpod rok diktatorja?)

No mojster, kaj bo?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

poweroff ::

Drejc - če se strinjaš z okupacijo Severne Koreje, potem stoj za svojimi besedami in se odpravi tja kot okupatorski vojak.

Saj poznaš tisti pregovor: lahko je s tujim k*** po koprivah mahat.

Problem je v tem, da se z režimom S. Koreje mednarodna diplomacija sploh ne ukvarja. Praktično nič. Moje mnenje je, da bi se morali začeti. In počasi stopnjevati pritisk. Če res ne bi bilo druge možnosti, je seveda treba razmisliti tudi o vojaškem posredovanju. Ne pa kar na prvo žogo, pa še s tujimi k***i.
sudo poweroff

Luka Percic ::

Problem je v tem, da se z režimom S. Koreje mednarodna diplomacija sploh ne ukvarja. Praktično nič. Moje mnenje je, da bi se morali začeti. In počasi stopnjevati pritisk. Če res ne bi bilo druge možnosti, je seveda treba razmisliti tudi o vojaškem posredovanju. Ne pa kar na prvo žogo, pa še s tujimi k***i.


To ni res. Zahodna diplomacija že mesece poziva naj pridejo na 6 stranske pogovore. Kot je rekel eden od zahodnih diplomatov- da nikoli ne vedo kaj naj od njih pričakujejo, nimajo nobenih osebnih stikov, režim se je zabarikadiral, in če se ne odločijo da te bodo kontaktirali, te pač nebodo. pika.
Edini ki jih poznajo so kitajci. Ti pa...

poweroff ::

Postopek za nasilno odstranitev režima v VS se je že začel?

Ali so trenutno še pri "pozivanjih"?
sudo poweroff

Netman ::

Še moje skromno mnenje: vojna ne reši problemov.. Kar poglejte zgodovino.. Mogoče "razredči" svetovno prebivalstvo, pospeši napredek, ampak razlike med verami, rasami, prepričanji pa ostanejo. Sem za miren način reševanja sporov. :\
Ride where??? Anywhere!

Luka Percic ::

Jaz tudi.Za čim mirnejšega. Če to vključuje vojno, tudi prav.

Netman ::

Luka: dokler si sit in (predvidevam) nimaš otrok za katere bi te skrbelo, se verjetno ne bojiš vojne.. Sploh ker nas preko medijev "fopajo" s sterilnostjo vojne. V resnici je vsaka vojna trpljenje, smrt, posiljevanje, pomanjkanje... Poglej si kak (sicer ameriški) filmček.. Tudi "Hi-tech" vojna v Izraelu ali potencialni nemiri v S. Koreji so za hrbtom medijev kruti.. Da o kakem verskem fanatiku, ki je že maziljen in po svojem prepričanju itak mrtev za gumbom jedrske rakete niti ne upam pomisliti. Ne pozabit, da je plutonij v bivši SZ dostopen...
Ride where??? Anywhere!

Luka Percic ::

Luka: dokler si sit in (predvidevam) nimaš otrok za katere bi te skrbelo, se verjetno ne bojiš vojne..


Ja, sem sit in nimam otrok. Vendar nekateri niso siti in imajo otroke. Tem želim zagotoviti človeka dostojno življenje. Ne pa jih pustiti v lakoti, zatirane od lokalnih veljakov (tudi posiljevane!). Tko da pumpat kako je vojna kruta- hujše je življenje pod represivnim režimom.

Recimo bral sem o poročilih, da v Severni Koreji mlade punce prodajajo v suženjstvo v Kitajsko. In lakoto tudi majo. In kar je najhujse- slabo kaže da se bo trend obrnil (za razliko odkitajske).

Zgodovina sprememb…

drejc ::

Drejc - če se strinjaš z okupacijo Severne Koreje, potem stoj za svojimi besedami in se odpravi tja kot okupatorski vojak.


Bom šel, oziroma sem že plačal ako bude...preko davkov. ;)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

TESKAn ::

Upam, da bo v vam ljubih časopisih/poročilih kmalu kaka novička o temi, ki jo osebno poznate. Potem boste videli, da medijem le ne gre slepo zaupat. Samo kratek intermezzo, za tiste, ki 'nekje nekaj berejo' in slepo verjamejo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

poweroff ::

Drejc, saj sam veš, da je plačati (davek) ali dati v humanitarni namen precej lažje in netvegano kot odnesti svojo rit v vojno. Dokler je udeležen samo zanemarljiv delček tvojega denarja (ki bi ti ga davkarija itak pobrala) je lahko širiti propagando.

Rad pa bi te videl, ko bi dobil vojaški poziv.
sudo poweroff

jype ::

Luka Veliki> Tko da pumpat kako je vojna kruta- hujše je življenje pod represivnim režimom.

Torej gres v partizane?

Darfur in Somalija sta blizje od S. Koreje. Za zacetek si gres lahko tja ogledat vojno, ki je boljsa od represivnega rezima.

poweroff ::

Jype - a ni hecno, da ravno desničarji sedaj pravijo, da je vojna boljša kot življenje pod diktaturo - med drugo vojno so pa prav isti desničarji raje izbrali kolaboracijo z okupatorjem, samo da bi se izognili kruti vojni?

Oz. če smo natančni sedanji desničarji kolaboracijo zagovarjajo kot taktično potezo (da se ni izpostavljal nedolžen narod), ko pa je govora o vojaških avanturah aktualnih desničarskih vlad, pa imajo diametralno nasprotno mnenje...
sudo poweroff

Luka Percic ::

Matthai,
hecen si ti.
Je razlika če te kdo vojaško superioren okupira, ali pa če se "okupiraš" sam. Trikrat ugibaj iz česa se je lažje izvit.
Poleg tega pa jim ne priporočam da se sami uprejo, ker bo upor krvavo zatrt. Mi jim moramo pomagat.

Torej gres v partizane? Darfur in Somalija sta blizje od S. Koreje. Za zacetek si gres lahko tja ogledat vojno, ki je boljsa od represivnega rezima.

Mas prav, nisem definiral kakšna vojna. Recimo taka pri kateri je eden izmed ciljev vzpostavit demokracijo.

jype ::

Ja, ampak vojna za demokracijo je bila tudi v Iraku, pa zdaj tam ni demokracije.

Pri teh receh je treba malo vec previdnosti, kot se morda zdi na prvi pogled.

Tudi Sadama Huseina so ZDA financirale v imenu demokracije. Tudi Mudzahedine v Iranu so financirali v imenu demokracije. Tudi Talibane v Afganistanu so financirali v imenu demokracije.

Slabo racunajo.

drejc ::

Matthai: še lažje je bit pa mirovnik in it za živi ščit dol ter bežat, ko poči an? Sej ti in tvoji kolegi z MI ste to že prakticiral, kolikor pomnim, še celo na državne stroške.

BTW: Poklicna vojska ni samo zato da majo orožne vaje, če še ne veš. Mogoče je tko v tvoji daisyland, ampak tut vojak si more služit kruh in ve v kaj se spušča ko se vpiše v vojsko. Med drugim tudi to, da bo mastno plačan za take akcije in da gre že pri petdesetih v penzijo. :\
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

drejc ::

pa zdaj tam ni demokracije.


Kako ni? So mel volitve al ne? Je bla udeležba dovolj visoka al ne? Če pa majo vmes še državljansko vojno pa nima veze to z demokracijo.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napad ZDA na IRAN (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27722157 (14753) drvo
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348154 (28716) gfighter
»

Bush in njegove križarske vojne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15312485 (9646) Luka Percic
»

Washington se zahvaljuje Ljubljani za podporo vojni v Iraku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1508012 (6856) nevone

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556332 (34285) Tomi

Več podobnih tem