» »

Kakšna je varnost povprečnega slovenca ?

Kakšna je varnost povprečnega slovenca ?

«
1
2

VolkD ::

K temi me je spodbudila novica na 24ur. Več o tem. Ob tem se mi nehote odpirajo vprašanja kot so:
-Se v določenih okoljih lahko varno gibljemo ?
-Kaj dela, če dela policija, na področju preventive ?
-Ali tolpe mladih razen okolja, ustrahujejo tudi naše institucije ( šole, socialne službe in konec koncev policijo) ?

Kako je s tem problemom v vašem okolju ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

VolkD ::

Fant ni od danes, je povratnik. Še pred leti šola pri krajah in zastrahovanju sošolcev ni ustrezno reagirala. Bojda zaradi groženj, tako ravnateljici, kot tudi staršem prizadetih otrok.

Nepojmljivo je, da policija "ni vedela" da ima 15-letnik orožje, ko pa že več let ustrahuje v svoji okolici.

Tako sprenevedanje je pač pripeljalo do situacije kot je današnja. Koliko takih primerov je v Sloveniji še? Mora prav povsod priti do streljanja na ljudi ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zorro ::

Nepojmljivo je, da policija "ni vedela" da ima 15-letnik orožje, ko pa že več let ustrahuje v svoji okolici.


Kaj naši policisti obvadajo telepatijo, da bi to morali vedeti? Pa tudi samo vedenj o čem ni dovolj, ker brez dokazov ali prič se v demokraciji ni pride nikamor. Časi UDBE so mimo!
Pri nas je vedno tako, da ko se nekaj zgodi, kar naenkrat je folk vse videl in vedel, do takrat pa nihče nič. No za tega kalibra in njegovega brata sem danes od znancev slišal marsikaj. Grozili enemu, grozili drugemu..., nihče pa nič ne prijavlja. Ne vem zakaj bi to, kar se je zgodilo, sploh bilo kaj nenavadnega pri taki apatiji folka, ki se ni sposoben potegniti niti za lastne pravice, kaj šele, da bi priskočil na pomoč komu drugemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

VolkD ::

Zorro, si pomislil, da prijav ni, ker sta tipa s svojim ustrahovanjem uspela??

Kolikor je meni poznano, sta uspela ustrahovati celo osebje šole. Uspela sta ustrahovati kup staršev. Uspela sta ustrahovati sosede. Poskušala sta, kot je očitno ustrahovati celo policijo. To so prava mafijska obnašanja.

Ne vem kaj ti pojmuješ pod "časi UDBE", a kolikor je meni poznano se pred 40-desetimi leti ( saj je takrat bila UDBA?) take stvari niso dogajale. Sploh pa ne vem kaj ima UDBA pri tem.
Naloga policije je, da pojavnost strelnega orožja zasleduje in evidentira, še posebej, če se gre za povratnike in to v vsesplošno korist. Ali je po tvoje torej treba počakati, da nekdo ustreli policista, da bi bilo dokazano posedovanje strelnega orožja?

Ni se torej šlo za apatijo folka, kot praviš, ampak za strah. Strah pred tem, da jih policija ne bo sposobna zaščiti.
Dobro ste prebrali ! ZAŠČITITI ! Kako bi jih le, saj še sebe ne morejo.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zorro ::

Kakor sem slišal je bil ustrahovan celo ravnatelj šole, ki stvari ni prijavil. Torej izobražen človek in na položaju. Res lep zgled za ostale "navadne" ljudi, mar ne! Ja, če pa ravnatelj ne trzne, kaj pa lahko potem pričakujemo od navadne raje!
UDBO pa sem navedel zato, ker je bilo včasih dovolj, da se je o nekom zgolj nekaj nepravega govorilo, pa si je lahko prislužil zastonj počitnice na enem prelepem jadranskem otočku. K sreči, danes tega ni več, so pa druge anomalije.

Policija npr.ve za Makoterjevo, pa za Kamenika, pa si lahko na koncu s tem kar ve nekaj obriše. Če ni pravih dokazov in prič (ljudi, ki se upajo izpostaviti), je vedenje o nečem podobno milnemu mehurčku.

Prva "bojna črta" zaščite je na naših plečih, če te ni, je vse drugo zaman.
Z ustrahovanjem sta uspela, ker jim folk ni takoj postavil črte preko katere ne smeta. Ker sta videla, da folk prenaša njuno početje, sta postajala čedalje bolj predrzna in končni rezultat je sedaj tu.
Jaz pravim, policija je zgolj ogledalo družbe in družba ima takšno policijo kot si zasluži. Enako velja za njeno vlado, pravosodje, politični sistem itd. itd. itd.

Danes se v naši državi marsikaj "ve", pa nič ne zgodi. Tako "že dolgo vemo", da zdravniki opravljajo razne poskuse za farmacijo pri tem pa brezplačno uporabljajo resurse svojega zavoda.
Pa "vemo", da brez zvez marsikje ne prideš nikamor (zdravstvo, javna uprava...).
Pa "vemo", da so pri javnih naročilih, izbiri izvajacev, podizvajalcev.... prisotne provizije.
No in ko se koga, ki "ve", vpraša ali je to svoje "znanje" pripravljen deliti še ostali javnosti pred pravosodnimi organi, pa kar naenkrat izgubi spomin, ali pa na obravnavi pove, da ga je policija prisilila, da sta ga policija in tožilstvo podplačala...

Šole pa so nasploh katastrofa. Glavna preokupacija jim je, da kaj slabega ne pride o njih v časopise. Držijo se mota: "Na naši šoli se to ne dogaja!". Pripravljene so narediti vse, da stvari "zglihajo" brez vpletanja policije in sodstva. O tem, kako stvari funkcionirajo v šolah, smo se lahko nedavno vsi prepričali na lastne oči, in zopet, to smo vsi že "vedeli"!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

BigWhale ::

Trapaste enovrsticnice bodo zbrisane.

Tilen ::

BW, sicer ne vem koliko varnega se ti kaj počutiš ampak metanje peska v oči pri taksnih debatah je popolnoma nepotrebno. Dejstvo je da je tukaj _zmagal_ 15. letnik proti uradni osebi [policistu] kar je sramotno. Kako to preprečit je pa čist nekaj drugega. Če nekdo hoče s pištolo naokoli strašit bo to itak nardil, ker se dandanes z malo truda dobi že vse, glede posledic pa ... we'll wait and see da se kaj zgodi [kot vedno] potem pa se že mogoče kje kdo premakne. Čisto slučajno..
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Zorro ::

Total sem se razpisal, nisem pa odgovoril na vprašanje, koliko smo varni. Mislim, da smo še vedno med najbolj varnimi državami na svetu. Mislim, da večino ljudi v našem največjem in obenem glavnem mestu ni strah hoditi zvečer po ulicah. Ob vikedih se zvečer sprehaja tudi veliko deklet brez moškega spremstva. Tu pa tam se zgodi kakšna hujša stvar, denimo posiljevalec na obali, ampak to so še vedno stvari, ki se res zgodijo poredko. Občutek pa imam, da se čedalj bolj tolerira manjše izpade, ki kasneje lahko kulminirajo v kaj večjega, kot je to bilo v tem primeru.
Tukaj se mi zdi, da bi morala lokalna skupnost skupaj s policijo in ostalimi instutucijami več narediti. Smo majhna država in imamo majhne sredine (nimamo milijonskih mest), zato imamo dobro osnovo za večjo uspešnost, kot druge države. Menda pa je varnost in stopnja kriminala zelo pogojena s stopnjo zaposlenosti in življenjskim standardom. Če ima človek možnost spodobne zaposlitve in s tem zaslužka za človeka spodobno življenje, se bo prej odločil za to kot za kriminal, pa čeprav bi s krimnalom lahko zaslužil več. Miren spanec veliko pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Daedalus ::

Prestopnikom ne popuščat niti za mm. In po najbolj strogih merilih kaznovat one, ki prvič naredijo sranje - bojo vsaj premislili še enkrat. Čeprav...pri nas najbolj smrdi lih sistem, ki bi naj skrbel za kazni (sodni). Kot mi je enkrat rekel en kriminalist - "Mi barabe lovimo, preiskovalni [sodniki] jih pa spuščajo."

Vsekakor pa delat čimveč na preventivnih programih. In uvest strogo in dosledno kaznovanje za tiste, pri katerih preventiva odpove.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

VolkD ::

Glede na to, da živim zelo blizu tega okolja in situacijo poznam, lahko rečem sledeče. Ko bo 48 ur mimo in bo dečko spuščen bodo ulice na Kozini prazne.
Če bi bil jaz v službi nalogodajalca za izpust, si tega dokumenta nebi upal podpisati. Osebno menim, da bi bilo pri fantu potrebno preveriti normalnost odziva na obremenjujoče okolje in ustrezno reagirati. To pa ne pomeni 48 ur.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

hamax ::

ma sej ga naujo spustil.
obsojen bo poskusa umora. vsaj pomoje.

Zorro ::

V zapor ne bo šel, le kakšna zavodska kazen ga lahko doleti.

Kazenske sankcije za mladoletnike
72. člen

(1) Mladoletniku, ki je bil ob storitvi kaznivega dejanja že star štirinajst let, pa še ni bil star šestnajst let (mlajši mladoletnik), se smejo izreči le vzgojni ukrepi.


Vrste vzgojnih ukrepov
74. člen

(1) Vzgojni ukrepi so:
1) ukor;
2) navodila in prepovedi;
3) nadzorstvo organa socialnega varstva;
4) oddaja v vzgojni zavod;
5) oddaja v prevzgojni dom;
6) oddaja v zavod za usposabljanje.


Dvomim, da bo takoj obsojen, zato ga bo do takrat najbrž doletelo nekaj izmed tega:

471. člen

(1) Sodnik za mladoletnike sme odrediti, naj se mladoletnik med pripravljalnim postopkom odda v prehodni dom, v diagnostični center, postavi pod nadzorstvo organa socialnega varstva ali izroči drugi družini, če je to potrebno, da se izloči iz okolja, v katerem je živel, ali da se mu zagotovi pomoč, varstvo ali nastanitev.

SavoKovac ::

Samo vrh ledene gore, če kdo mene vpraša.
To pomeni, da takšni mladoletni prestopniki v večini primerov izhajajo is slabe družbe, pa naj se sliši še tako lejmersko. Nič več kot to.

Velik problem je, da pri arhitektih družbenih ureditev hudo primanjkuje ljudi, ki bi bili sposobni sprogramirati dinamične, prilagodljive in sprejemljive mehanizme, kateri bi odstranili "kurje oko" z vsemi koreninami vred.

Stvar bi zgledala tako, da bi po piskru dobilo še kakšnih 20 ljudi - ob vsakem takem dogodku.

Zdaj pa ni ne zakonske podlage, ne poblastil in nobenih prilagkodljivih metod sankcioniranja. Keš al pa zapor. Kriv oz. nedolžen. Nobenih sivin. Brez vsake domišljije. :(

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

VolkD: teh problemov je povsod polno. Le govori se ne o njih.

Danes v naši družbi pred takimi napadi nimaš ustrezne obrambe. Če se kdo tak odloči, da te bo počil, si praktično mrtev.

V neki zadevi sem šel pruijavit stvari na policijo, pa mi je dežurni policaj lepo rekel, da sem se krpko zmotil Policija ni tu za MOJO zaščito, ampak za ščitenje reda v družbi in sprovajanje zakonov. Če mi recimo grozi znana, stara baraba, da me bo ubila, ne morem v bistvu računati na zaščito policije, Ta bo ščitila zakon. Se pravi, ko me tip poči, bo preganjan- v osnovi.

Lepo je videti, da se policija tega drži dosledno tudi, ko napadejo kakega njihovega kekca...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Mene zanima pri vsem tem in takih primerih še nekaj drugega:

KAKO JE NEKDO TAK LAHKO "STARI ZNANEC POLICIJE" ?!?

MIslim, ta naša policija je tako močna sila,da je kopica zakonov, ki nas vsaj nekoliko ščiti pred njo, je tako ?
Če je policija dominantna sila, kako se ji pod nosom lahko bohotijo posamezniki, za katere ve,d a se pečajo s strogo prepovedanimi dejavnostmi, saj so "njeni znanci" ?
Mislim lahko se zgodi, da kdo kje dobi pištolo in poči koga ampak ko za stvar zve policija in ta postane "njen znanec", bi z njim moralo biti konec.


Ponujata se dva odgovora:

- policija je bolj sila pri uničevanju krofov in talanju prometnih kazni, Pravim kriminalcem ni kos.

- vse te stvari se dogajajo ob privoljenju policije.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tear_DR0P ::

brane policija je zgolj servis na klic - kot tisti v salamoncu - halo tule je pizdarija, pridite in uredite
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Brane2 ::

Mogoče, ampak če bi se uni iz Salomonca nasrali za kakim ovinkom z radarsko pištolo in začeli pobirati kazni, bi folk popenu.

Po moje niso čisto isti. Od policajev le pričakujemo več...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

>>>Brane2:: V neki zadevi sem šel pruijavit stvari na policijo, pa mi je dežurni policaj lepo rekel, da sem se krepko zmotil Policija ni tu za MOJO zaščito, ampak za ščitenje reda v družbi in sprovajanje zakonov. Če mi recimo grozi znana, stara baraba, da me bo ubila, ne morem v bistvu računati na zaščito policije, Ta bo ščitila zakon. Se pravi, ko me tip poči, bo preganjan- v osnovi.

Brane2 , gre za nedvomno pizdo v uniformi in jo je treba kaznovati po gestapovsko s celodnevnim pljuvanjem v obraz -(lahko pa je že toliko let "with the force" da je postal desperados in se mu ne ljubi tipkat). Ker ščiti kriminalca. Člen 145:KZS gre nekako takole: (1) Kdor ogrozi varnost kakšne osebe z resno grožnjo, da bo napadel njeno življenje ali telo, se kaznuje z
denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
On pa je na policiji zato da ima malico in plačo!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Donfilipo:

Saj meni je to jasno. Pravim ti, kaj mi je bilo rečeno. TEžko pričakuješ od nekoga, ki pride na plolicijo po pomoč,d a se bo sedaj še s policajem stepel. Sploh ker je policaj za navadne davkoplačevalce nedotakljiv.
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

No, upam da večina take strani uredi na kolikor toliko nenevaren način. Ne dvomim vate Brane2, upam le dati nasvet tistim, ki teh izkušenj še nimajo in trepetajo tako pred kriminalci, kot njihovimi "poznavalci" oziroma "znanci" in če smo zlobni z vsemi, ki se pretežno ukvarjajo s kriminalom. Včasih pomaga, če prej na kratko preberemo KZS in tam najdemo greh, ki se nam je dogodil. Namreč za pravosodje, je svetinja kar piše in kar se dokaže. Potem uletimo z magično številko...in na razpredanja: " pa saj sta znanca in sta skupej pila???" odvrnemo s trdo željo po razrešitvi problema, ki je nastal zaradi krvoskrunsta zoper oštevilčeni tekst. Ta tekst je namreč sprejela vrhunska skupina ljudi , ki ji mi volimo ..ali pa ne mi, skratka poslali smo jih v parlament v ta namen. Kam drugam jih pošiljamo vsak dan, ne povem! "Kako narod pati" policije načeloma ne zanima¨, razen, če ne podstavimo rajsnedla ministru, kar pa tudi ni tako težko in polagam na dušo novinarjem, njihovim zakonskim partnerjem in otrokom ter ostali žlahti, da to počne kar se da pogosto, saj to potem zadevo spremeni na bolje. In naj še rečem, da bi dober policaj v tem primeru poklical dotičnega "junaka" in mu povedal, da če se zadeva ponovi, ga bo zapopadla želja po tipkanju in v večini primerov, se pri pravih patronih to tudi zgodi. Ponovitev namreč. Drug problem je, če leto aresta reši zadevo. Večina kriminologov, bi se verjetno z mano strinjala, da ne. To je problem , ki zahteva partijo + UDBO ali gestapo. Ta terapija je pa jasno podobna tisti, ko se rešite glavobola s tem da se močno udarite po komolcu in v primeru migrene to ponovite mnogokrat...dokler ne polomite komolca>:D. Ampak v "razvitih" deželah so že pogruntali aspirin in ni hudič, da se po par migrenah na tem področju ne uvede tudi arcnija za naš naračajoči trend kriminala in nasilja.:\ It can be done! Če ne za nas pa za moje sosede potomce:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zorro ::

Člen 145: KZS gre nekako takole: (1) Kdor ogrozi varnost kakšne osebe z resno grožnjo, da bo napadel njeno življenje ali telo, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.


Če gre le za ogrožanje varnosti, policija taki osebi ne more nič, razen, da ga malo pobara in ovadi. Osebo se ne more ne pridržati in ne pripreti. Ovadbo pa bo sodišče obravnavalo čez kakšno leto, ker je zatrpano še z drugimi primeri. Sploh pa je vprašanje, če bo prišla do sodišča, ker je vsem še en odločilen člen, tožilstvo. To lahko zadevo že v štartu zavrže zaradi pomanjkanja dokazov. Če imamo situacijo izjava proti izjavi, lahko komot pričakujete, da iz vaše prijave ne bo nič. Dvomljive situacije so v korist osumljencu. Tako se bo barabin še vedno dnevno sprehajal pred vašimi očmi. Na žalost, stvar se mora tako končati, ker drugače bi lahko zaprl vsakogar zgolj z obtožbo, da je grozil, pa bilo to resnično ali ne. Potem bi lahko takoj zavoljo "odličnih" medsosedskih odnosov zaprli pol Slovenije.
Na žalost, ker se zadeva tako konča, prijavitelj izgubi zaupanje v sistem in nadaljnje nadlegovanje "osokoljenega" storilec ne prijavlja. Drugi, ki tudi poznajo usodo njegovega primera, si ustvarijo podobno mišljenje o sistemu, in ko sami pridejo na tapeto, reagirajo podobno, rep med noge. Potem pa se lahko zgodi situacija, kjer je nekdo strah in trepet za okolico, katera pa nič ne prijavlja. Do te situacije pa sploh ne bi prišlo, če bi folk stvari še naprej prijavljal, ker potem bi barabin "napredoval" pri kvalifikaciji svojega dejanja in se njegovo početje ne bi več smatralo za ogrožanje varnosti, ampak za nasilništvo:

Nasilništvo
299. člen

(1) Kdor drugega hudo žali, z njim grdo ravna, mu dela nasilje ali ogroža njegovo varnost in s tem v javnosti ali v družini povzroči ogroženost, zgražanje ali prestrašenost, se kaznuje z zaporom do dveh let.

(2) Če dejanje iz prejšnjega odstavka stori dvoje ali več oseb ali če je prišlo do hudega ponižanja več oseb ali če storilec drugega lahko telesno poškoduje, se storilec kaznuje z zaporom do treh let.


Za to pa je že možen pripor, oz. lepše rečeno, takojšnja odstranitev barabe iz okolja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Brane2 ::

Zorro:

Z drugimi besedami: izpostavi barabi zadosti topovskega mesa in bo prej ali slej končala v zaporu. Dober plan- z eno šibko točko. Kdo se javi za neplačano vlogo topovskega mesa ? Kot je meni znano, je v tej vlogi blestel Kristus- a on je to počel na delovni nalog in imel je ZELO močnega fotra v upravi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


Včasih pomaga, če prej na kratko preberemo KZS in tam najdemo greh, ki se nam je dogodil. Namreč za pravosodje, je svetinja kar piše in kar se dokaže. Potem uletimo z magično številko...


Če na policijo ne moreš kaj prida računat, ti pomaga to ene tolk kot branje kakih prikladnih poglavij iz svetega pisma neposredno po kakem pokolu v Somaliji. Ja, če si težek verski drogeraš in se pališ na Sveto Pismo, mogoče najdeš neko uteho, dejanjske pomoči pa ne verjamem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Loki ::

tudi mladoletnemu krsitelju se lahko pod dolocenimi pogoji sodi kot polnoletnemu (s tem, da je do 18 leta v popravnem zavodu, potem pa v keho). tukaj skoraj ne dvomim, da bo v resnici tako. :\
I left my wallet in El Segundo

Brane2 ::


Ampak v "razvitih" deželah so že pogruntali aspirin in ni hudič, da se po par migrenah na tem področju ne uvede tudi arcnija za naš naračajoči trend kriminala in nasilja


Seveda. PAINKILLER- aspirin
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zorro ::

Brane2, hočeš, nočeš, sistem je tak in tak bo ostal. Ničkaj drugače ni v ostalem civiliziranem svetu, ki ga vodi načelo: Raje 100 zločincev na prostosti, kot 1 nedolžen v kehi.:\

Imam pa eno idejo, kako bi se mogoče lahko bolj poštimalo te situacije (ko nekdo nekomu grozi, ne glede na težo dokazov). Ideja je mogoče celo neumna!? Dodelal bi prepoved približevanja določenemu kraju ali osebi, ki že obstaja v naši zakonodaji, tako da bi v teh primerih pristojnost spustil na policijo. Pri obojstranskih grožnjah, bi se pač ukrep izrekel obema. Policija bi lahko ukrep izrekla za omejen čas (npr. 3-6 mesecev).
Ne vem sicer, kaj se sedaj podrazume pod prepoved približevanja, ali tudi prepoved komunikacije (pošiljanje pošte, klici po telefonu, SMS-i...). Če se ne, bi še to posebej zapisal v zakon.

Sedaj je stvar taka:

Prepoved približanja določenemu kraju ali osebi
195.a člen

(1) Če so podane okoliščine iz 2. ali 3. točke prvega odstavka 201. člena tega zakona, vendar je nevarnost, da bo obdolženec uničil sledove kaznivega dejanja, vplival na priče, udeležence ali prikrivalce ali ponovil kaznivo dejanje, dokončal poskušeno kaznivo dejanje ali storil kaznivo dejanje, s katerim grozi, moč odvrniti s prepovedjo približanja obdolženca določenemu kraju ali osebi, uporabi sodišče ta ukrep.

(2) Sodišče določi primerno razdaljo – oddaljenost od določenega kraja ali osebe, ki jo mora obdolženec spoštovati in je namerno ne sme prekoračiti; v nasprotnem primeru lahko sodišče zoper njega odredi pripor. O tej posledici je obdolženca predhodno vselej treba obvestiti.

(3) Če razdaljo – oddaljenost, ki jo mora spoštovati obdolženec, namerno krši z ukrepom varovana oseba, jo lahko sodišče vsakokrat kaznuje z denarno kaznijo iz 78. člena tega zakona.

(4) O ukrepu iz tega člena odloči sodišče z obrazloženim sklepom; obrazložitev mora vsebovati utemeljitev suma, da je obdolženec storil kaznivo dejanje, okoliščin iz prvega odstavka tega člena in uporabe tega ukrepa.

Brane2 ::


Brane2, hočeš, nočeš, sistem je tak in tak bo ostal. Ničkaj drugače ni v ostalem civiliziranem svetu, ki ga vodi načelo: Raje 100 zločincev na prostosti, kot 1 nedolžen v kehi.:\


Edino, kar se bo zgodilo po sistemu hočeš-nočeš, bo bistveno oboroževanje civilov. Ko bodo ti pogruntali,d a dobiš pištolo za drobiž in da jo problematičen folk že ima...
On the journey of life, I chose the psycho path.

poweroff ::

Kriva je družba, policija, šola. Kaj pa gospodje starši?

Jaz sem v Dnevniku prebral, da so starši praktično do tega dogodka držali s sinom, šele sedaj so mu postavili meje. Ni malo pozno?
sudo poweroff

krneki0001 ::

Za vsdako rit palca raste. A nima noben tok jajc, da mu polomi kolena in odvrže v obcestni jarek, ga bo že kdo našel, potem te pa še ne more tožit, ker je njegova beseda proti tvoji. Moraš pa samo pazit, da te noben ne vidi, ko ga bašeš v prtljažnjik.

MadMax ::

Matthai,
gospodje starši pa res ne morejo biti krivi za to...
Delodajalec jih sili v nadure in delo čez cel dan, s prevozom na delo in nazaj izgubijo vse preveč časa zaradi neurejenega javnega prevoza, ali pa jih za vsakim drugim ovinkom gospodje v modrem maltretirajo, da imajo pretežko nogo.

Kje naj potem izmozgani starši najdejo čas/energijo še za obvladovanje ponorelega najstnika?
Saj si ga sploh niso želeli, narejen je bil po pomoti, ali pa v najboljšem primeru zato, ker so starši nasedli obljubam naših taglavnih, da se otroke splača imet, saj je socialna varnost staršev na najvišjem nivoju na svetu in da bodo celo pri dohodnini dobili nekaj denarja za to.

Potem pa so še po medijih vsi polni besed o nenasilnem kaznovanju otrok, o permisivni vzgoji in ostalem crapu.

Je rezultat torej res nepričakovan?

Saj bi še malo nadaljeval, pa sem po pomoti izklopil sarkazem, nimam ga pa več volje vklopit nazaj... ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zorro ::

Jaz sem v Dnevniku prebral, da so starši praktično do tega dogodka držali s sinom, šele sedaj so mu postavili meje. Ni malo pozno?


V tem primeru se novinarji niso zlagali. To sem tudi sam slišal, in sicer za primer, ki sem ga navedel. Ravnatelj naj bi takrat dobil tudi grožnje od očeta, prijave pa menda ni bilo. Kakor sem informiran, naj bi se ta dogodek navezoval na starejšega sina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

VolkD ::

Zorro, točno tako. Z dotičnim so bili pa drugačni problemi. Še par let nazaj so starši svoje otroke v šolo spremljali. V nasprotnem so bili okradeni. Če denarja ni bilo so bile pa batine.
Precej tega bi vedeli povedati tudi trgovci in trgovke v trgovinah na Kozini in okolici. Po večini si niso upali reagirati, čeprav so videli kaj se dogaja. Kolikor je meni poznano obstajajo celo video posnetki.
Me prav zanima, kaj so ubogi starši naredili ko je vse to blago prišlo domov. Konec koncev, standard je pa standard. In ta grda nenasitna država nas že itak krade, zakaj nebi še mi njo. Pa policaji so v bistvu tudi država. torej nekaj nepotrebnega.

Mogoče sem malo preteral in prehitro izpeljal do konca, a se bojim, da je veliko prav na tem.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VolkD ()

donfilipo ::

Brane2:>>Edino, kar se bo zgodilo po sistemu hočeš-nočeš, bo bistveno oboroževanje civilov. Ko bodo ti pogruntali,da dobiš pištolo za drobiž in da jo problematičen folk že ima...
Točno tako Brane. Nad policaji vseeno ne gre čisto obupati...včasih res kaka finta pomaga, da ukrepajo...preverjeno in tudi doživeto, včasih pa niti Tito ne. Kapitalizem american style nas resnično vodi v povečano nasilje in tudi oboroževanje civilov. Koliko tu pomagajo nasilne igrice, nadaljevanke, filmi, je kompleksen problem. Po svojih znancih bi sodil, da od tistih, ki igrajo GTA San Andreas dan in noč, niso v resničnem življenju nič bolj nevarni za okolico kot tisti, ki ne igrajo igric sploh. Zorro:Da bo sistem nespremenjen večno, tudi rahlo dvomim. Pomaga tehnološko razvita družba, z visoko socialo in ostro učinkovito pravosodno mašinerijo. Arijci...gestapo...no šalo na stran, skandinavske države bi po moje brez uvoza iz balkana, rusije, poljske in italije, bila bolj švohotna na področju kriminala in tudi organiziranega kriminala, ki pač ve kje je še manj "obdelane zemlje". In da ne boste rekli, da sem Dolfijev pristaš trdim, da smo tudi mi tega še celo bolj sposobni...dokazano. Edino kar nam ni uspelo je tisto: tehnološko razvita družba. Zato smo zdaj padli v nekaterih kazalcih dobrega življenja, kar lepo nazaj. Nikjer pa, vsaj po moje, ne piše, da tako mora biti, še najmanj pa, ker so je policija in pravosodje na skrivaj sprijaznila s tem. Jih gleda mandi. Če hočejo delati, bodo delali tako kot jim bomo mi predpisali, preko naših fantov in deklet, ki jih podkupimo z glasom in jim rečemo volimo vas....Tako stališče je bolj zdravo od tistega, da kupite pištolo. Bajke, da v ZDA, ki je vzgled sistemu "bolje 1000 krivih na prostosti kot 1 nedolžen v zaporu", ni po nedolžnem zaprtih, po moje niti smešne niso več. ZDA imajo morje obupanih, demoraliziranih in tudi teroroziranih in po nedložnem zaprtih, že lepo celo svojo zgodovino. Kar jih kot Titan vleče iz dreka je največji raziskovalni potencial, Vrhunska tehnologija, najmočnejša "high knowledge" industrija, nepremagljiva pop kultura in seveda kar mafijska skrb za svoje nenasitne energetske potrebe. Tako da nam trenutno ne morejo biti vzgled v pravem smislu besede. Le v tistem slabem. Moj aspirin je bil skandinavskega proizvajalca...treba pa je povedati, da ta povroča krvavitve pri proamijih in amijih, kar jih utegne drago stati in posledično bo tudi ta moj aspirin ukinjen: if you know what i mean>:D ..No in da ne bo vse čisto antiami v USA bi poba streljač, do zdaj že sedel in ko bi ga spustili bi pri drugem streljanju zadel 100% bolje...i guess:\
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

drejc ::

Za tamalega bi dou prisilno delo na kaki kmetiji do 18 let-a starosti, delo z ljudmi z duševnimi motnjami, domu za ostarele al pa kot poskusnega zajčka v testih zdravil za razne bolezni. Samo v popravni dom pa res nebi smeu it...to je prov šola za take barabce.

Mi je pa sistem dovoljeno posedovanje orožja + smrtna kazen zelo všeč za potrebe izločanja freeriderjev iz družbe. Bi ga znal celo podpreti na kakem referendumu
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

poweroff ::

Ja, jaz bi pa potem z veseljem postreljal vse desničarje. >:D

Na srečo ne živimo ne v ZDA, ne v nacistični Nemčiji.
sudo poweroff

jype ::

drejc, po moje je najbolje, da se čimprej izločiš.

Prej greš pa lahko do očeta prestopnika in ga trikrat okol kepe, potem ga pa vprašaj, kdo ga je učil otroke vzgajat. Na odgovor ni treba čakat.

drejc ::

Smo eni in ste drugi ki bi jih pa rajš še subvencionirali in pošiljali v šole za še večje barabe (dom za mladoletne prestopnike). Ane Matthai, al bi ti kej tretjega?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

poweroff ::

Ne, jaz bi da mladoletniku sodijo po zakonu. Potem pa ga prevzgojijo, da se bo poboljšal. In uvedejo še kakšen program za mladino, ki je na poti, da mu postane podobna.
sudo poweroff

TESKAn ::

Jaz bi take dal v vojaški kamp. Da se naučijo malo discipline in da imajo njihova dejanja posledice. In da le - te niso zmeraj prijetne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

VolkD ::

Danes zjutraj sem poslušal radio. Mladenič je uspel. Zastrašil je policijo, ki je njegove grožnje vzela resno. Polocisti na Kozinskem torej nosijo neprebojne jopiče. Teren pa nadzira tudi helikopter.
Domačini pravijo, da je še kar nekaj starejših, pa tudi mlajših " članov tolpe", ki so sposobni podobnega dejanja.
Grozljivka.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

sidd ::

če takim ne spereš možganov za vedno ostanejo taki, če ne še slabši ker se jim vse zameri "kak se jim sedaj krivica godi ko so kaznovani"....vem iz življenja, da kdo so bili barabe, so še zaj barabe...človeka ne morš prevzgojit, finito. po takem dejanju pa samo šus...nevem no,žalostno!!!! :\

al pa vojaški kamp,pa fizična dela za družbo:D sicer pa kot je že nekdo omenil, so za vse krivi starši, torej takim barabam prepovedat imet otroke...>:D

čeprav mi najbol diši preventiva!

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

Tear_DR0P ::

poznam dobro prevzgojitveno metodo za barabe - sam je nelegalna.

tle pri nas so v nekem naselju živel precej razgrajaški dečki, poznani po huliganstvu in nasilništvu - potem pa sta v naslje prišla marihuana in heroin. nekaj malega teh fantov so pozaprli, za več let in so sedaj ko so zunaj redno opazovani, nekaj jih je umrlo (OD), nekaj jih je šlo v komune, ostali pa so se umirili. tko da trava in heroin sta bila v njihovem primeru družbeno korsitni drogi
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Brane2 ::


Danes zjutraj sem poslušal radio. Mladenič je uspel. Zastrašil je policijo, ki je njegove grožnje vzela resno.


Policija nikoli ni bila znana po junaštvu. Kvečjemu previdnosti. Si že kdaj videl kje, da bi recimo kdo iz SWAT teama izzval nasprotnika na dvoboj (Dirty Harry™ ) ?

So pač previdni. Koneckoncev gre za njihovo rit...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bob Rock ::

Za tamalega bi dou prisilno delo na kaki kmetiji do 18 let-a starosti, delo z ljudmi z duševnimi motnjami, domu za ostarele


ti bi dejansko dal nekoga, ki je na streljal na policaja, delat s prizadetimi ali sarejsimi???? :\ :\
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

poweroff ::

Zdaj, ko je tip v "moodu" je težko kaj na hitro narediti. Najprej se mora umiriti. Potem se mora zavesti da ga je polomil in da tako početje nima prihodnosti. Potem lahko pride na vrsto prevzgoja. Tako da malce trde roke ne bo škodilo - samo mora slediti nadaljevanje.
sudo poweroff

fRiK0 ::

Za take pomaga samo en dober tepež in ko se zadeva ponovi še en in tako dalje dokler ne pogruntajo da se ne splača ;)
Hvala

LP Tadej

Bob Rock ::

...zato so otroci agresivnih starsev tak mirni...:\
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Modri dirkač ::

Ena tolpa najstnikov zastrašuje celo mesto in policijo?

Pa sej ne moreš verjet, pr nam smo mel podobne probleme (sicer ne tako nasilne) ampak jih je policija pospravla, ene v keho, druge v domove.

Odločnosti manjka, odločnosti...
Pa starše bi bilo treba prtisnit.

P.S.: Če se policija tam doli obnaša tako arogantno in nezainteresirano kot ostali ljudje s katerimi imam poslovne stike na primorskem ni nič čudnega...

Brez zamere primorci drugače ste zelo scoolirani...
Everybody lies!

VolkD ::

Modri dirkač, preden v tmo brcaš, vsaj poglej, če ni tam slučajno kaj kar bi bilo trdo in bi te utegnilo bolet :D :D .
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

TESKAn ::

Bob Rock, je pa razlika, če fašeš za piz******, ki si jo naredil in ima resne posledice, ali pa če jih fašeš vsak dan, tako, 'preventivno'. Se strinjaš?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Patološki morilec se sprehaja po Sloveniji (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
45040320 (16743) VelkBla
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5613036 (10624) jozekuch
»

Mnenje: V obrambo sodišča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
37182956 (70143) Mr.B
»

V obrambo sodišča (2) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / NWO
522121879 (102920) PaX_MaN
»

So višje kazni učinkovite ali ne? Ali pravico vzeti v svoje roke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8613600 (9697) TESKAn

Več podobnih tem