» »

Arnold je zmagal

Arnold je zmagal

«
1
2

Thomas ::

Kalifornja je četrta največja država po obsegu ekonomije. Za ZDA, Japonsko in Nemčijo. Za Reaganom je drugi igralec, guverner Kalifornije. Veliko sreče - A. S.!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aspirinix ::

A bo dober guverner? Če se vsaj malo spomni svojega študija bo verjetno še kaj iz njega.
Sicer pa: Bili živi pa videli.

Tero ::

Mogoče bo še kdaj predsednik:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tr0n ::

Ne more bit, ker ni american :).

]Fusion[ ::

Kak pa je te lahko postal guverner?
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Matty ::

Mislim, da predsednik ne more biti, saj je naturaliziran american...

Je pa american, oz. ima amerisko drzavljanstvo... To dobis ze, ce se v USA porocis... In to je eden izmed pogojev za guvernerja... Za predsednika je pa zgodba drugacna... Vseeno pa upam, da naslednji predsednik USA ne bo iz Teksasa...

Bi bil pa definitivno boljsa izbira kot Bush... Vecji bedak (razen fizicno) itak ne more biti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

Tr0n ::

Ok, ni cisto krven, rojen american. Zato :).

boyan64 ::

Igralec je OK, kakšen pa je kot politik pa bo čas pokazal. Takega predsednika kot je bil Bill še dolgo ne bodo imeli.
Zanimivo pa bilo vedeti (ampak to ne bomo nikoli) ali je res nadlegoval tiste ženske ali so tem ženskam nasprotniki mastno plačali. Politika je k***a in vedno bo tako.

Vice ::

Hehe Thomas je bila 4, sedaj pa veliko sreče A.S-ju da ponovno spet postane, mogoče celo 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

undefined ::

Bwahaha. Smeh. >:D

slika

Zgodovina sprememb…

perci ::

Kalifornja je četrta največja država po obsegu ekonomije. Za ZDA, Japonsko in Nemčijo.


According to CNN, se tu vmes vrine še Velika Britanija. Right?

Thomas ::

A veš da maš prav! Poleg tega, zdaj UK ravno prehiteva France(ta). No ja, Na začetku Arnoldovega mandata je Kalifornija 5. Bomo videli, kako bo čez 3 leta. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

globoko grlo ::

a se še komu zdi da bo šwarci samo izpolnjeval ukaze drugih, ena lutka tko rekoč

undefined ::

Pač le še en dokaz o topoglavosti večine američanov. :\

perci ::

Iceman: Kak argument bi bil na mestu.

undefined ::

> Iceman: Kak argument bi bil na mestu.

Argument? Arnold je bil izvoljen za guvernerja. Kaj je še potrebno argumentirat? Aja, pred tem je bil pa Bush. :)

Odin ::

In od kod ti sklepas, da je Arnold tak neumen?
Bi lahko za sebe trdil, da si pametnejsi od njega?

Tic ::

Res je. Itak pa mi američani nekako podzavestno delujejo tako, da se mi zdi Arnold čisto na mestu :)
persona civitas ;>

Maria ::

Dogodek z Arnldom kaže, kako zreli so v demokratičnosti Američani (populacija v Kaliforniji).

Izvoljen je nekdo, ki je priseljen iz neke oddaljene in majhne države, ki pa je na določenem polju življenja dokazal, da zna.

Kako bi reagirali pri nas na ta pojav?

Bi bili tudi mi sposobni izvoliti kakšnega Arnija?

Maria

andrej ::

ne pozabit, da je tukaj se familija Kennedy ;)

undefined ::

> In od kod ti sklepas, da je Arnold tak neumen?

"Neumen" Je zelo relativen pojem. Niti tega nisem rekel. :)

> Bi lahko za sebe trdil, da si pametnejsi od njega?

Ne, ne bi mogel. To bi lahko kvečjem trdil takrat, ko bi imel toliko denarja kot on. Pa še kaj več. :)

Zgodovina sprememb…

mchaber ::

kje so tisti časi Konana, ko ni znal govoriti angleško:) .

Denar-->propaganda-->izvolitev:\
.

Zheegec ::

Problem je že Arnijev program, ki ga je (oziroma ga ni), predstavil volilcem. Ko so ga intervjuvali je bil njegov odgovor večinoma "no cemment", šele ko je imel na listu cel program napisan, ga je pa celo znal prebrati :D
Bomo videli kako mu bo šlo, prav gotovo pa ni bil izvoljen zaradi dobrega programa :D
Saj kdo pa je
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tarzan ::

Ne more bit, ker ni american :).


Še vedno pa je lahko predsednik!

Kako? Nič lažjega kot to...
Vrne se v Avstrijo, tam kandidira za predsednika Avstrije in glede na to, kako kar naprej o njem govorijo na ORF in ostalih Avstrijskih medijih bi zagotovo tudi tam zmagal. :D

undefined ::

> glede na to, kako kar naprej o njem govorijo na ORF in ostalih Avstrijskih medijih bi zagotovo tudi tam zmagal.

Ne bi. :)

Vice ::

Je pa smešno da so Avstrici temu dogodku posvečali več pozornosti kot cela Amerika skupaj in kakšen pomp so zganjali ob zmagi hehe, no saj je po eni strani razumljivo.

Mercier ::

Austria Est Imperare Orbi Universo :D

Aspirinix ::

Arni že ni od muh, če mu je uspelo v ZDA doštudirati ekonomijo(vsaj zdi se mi, da je to to).
Edino upam, da nebo marioneta od nekoga drugega. Za take politike pa itaq vemo kakšni so = No use.

Barakuda1 ::

Arni že ni od muh, če mu je uspelo v ZDA doštudirati ekonomijo(vsaj zdi se mi, da je to to).


:\

Jaaa, če je pa u ameriki doštudiral, pol pa res ni od muh :D :D :D

(jez sm pa mislo da pr nas sam Tone Partlič piše komedije >:D )

Marjan ::

Vsak, ki ima toliko za povedat čez A.S. v ZDA in zraven še dodaja "kako so ameri neumni", naj pogleda še stanje v Sloveniji, v parlamentu npr, kjer je Jerca Mrzel - ona pa _RES_ nima pojma o politiki.

Se mi zdi, da se ravno zato slo mediji malce nazaj držijo pri komentiranju o "glupih americanih"... ampak ne kaj preveč. Seveda našo Jerco zamolčijo...

>:D :| :| :(

Vesoljc ::

:)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

Zadeva z našimi mediji je rahlo hujša. Ne preveč rahlo, pravzaprav.

Ko so v Ameriki zazanali in poročali, da Arnie v anketah javnega mnenja vodi, so na Nacionalki v Ljubljani v tedenskem pregledu dogodkov ugotovili, da mu gre slabo, ker ga je ravno takrat nekdo obmetaval z jaci.

Gospoda ali je mogoče, da so oni (naši novinarji), pa povečini eni božji voleki?

Tko zgleda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Daedalus ::

Večini folka še ni najbolj jasno, da se politika personalizira. V glavnem, programi političnih strank so si med seboj dosti podobni, tak da niso več zanesljiva podlaga za odločanje. In kaj narediš? Lepo najdeš enega znanega človeka, z dobro javno podobo in ga postaviš za kandidata, okoli njega pa dober team, ki skrbi za strokovni del biznisa, pa je. Samo prodat je treba neko podobo, osebo folku. Čakam, da se bo kaj takega začelo dogajat pri nas.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

boyan64 ::

Sem za Hribarja (Sašota).

para! ::

Se moram strinjat z Marjanom.

Kako neumni ste potem slovenski volilci, če imate Mrzlo Jero v parlamentu.

Lp
Death before dishonor!

Tarzan ::

Jazz, in tebe med njimi ni?
Potem se nimaš kaj usajat!

Marjan ::

Kakor jaz vem Jerce ni nihče volil direktno...

Ane?!
:\

Thomas ::

Ja, so. V našem volilnem sistemu je ta problem, da bodo mnogi izvoljeni na strankarskih listah prešli v vlado, če je njihova stranka prišla na oblast. V parlamentu jih potem nadomesti druga liga, poslanci z malo dobljenih glasov. Ker se parlament popolni na 90 članov. V Angliji minister OSTANE poslanec.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Marjan, neposredno je ni nihče, posredno pa...
Vsekakor sem mnenja, da kdor ne voli nima pravice šimfati čez oblast!
Zakaj? Ker sam ni naredil nič, da do tega nebi prišlo. ergo to je tako, kot da bi sam volil za zmagovalce.:|

para! ::

In ti si tisti, Tarzan, ki mi odvzema to pravico?

LP
Death before dishonor!

Daedalus ::

>Vsekakor sem mnenja, da kdor ne voli nima pravice šimfati čez oblast!

Ma ja. Svoboda govora ni določena selektivno, tak da ne pisat bedarij. Državljan pa ima pravico sodelovati pri volitvah, ni pa to (pravno gledano) njegova dolžnost. Vsaj jaz še nisem slišal, da bi nekdo bil kaznovan zaradi ne-udeleževanja volitev.:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tarzan ::

Hja, to ni kazen.
Poglej to kot pravico v obeh smereh.
Imaš PRAVICO volit - če ne, NIMAŠ PRAVICE pi.dit čez tistega, ki si mu sam pomagal na oblast (s tem ko nisi volil). Podobno velja tudi za referendume.
Prepovedano piz.it čez oblast mu pa seveda ni, tako kot ni nujno, da se udeleži volitev.

Tarzan ::

In ti si tisti, Tarzan, ki mi odvzema to pravico?


Ne nisem jaz tukaj, da bi komarkoli kratil kakršnekoli pravice. Ko se nisi udeležil volitev si se tej pravici - bentiti čez politike, ki so jih izvolili v nasprotnem taboru - sam odpovedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Thomas ::

Mogoče nimaš "moralne pravice pred svojo vestjo", šimfat kadar nisi naredil dovolj, da bi bilo drugače. Svoboda govora ti pa definitivno ostane. Tudi da šimfaš oblast, ki je dobila 100% veljavnih glasov, s tvojim vred. Ni pa nujno, da te oblast posluša, čeprav je zmagala z enim glasom razlike.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Imaš PRAVICO volit - če ne, NIMAŠ PRAVICE pi.dit čez tistega, ki si mu sam pomagal na oblast (s tem ko nisi volil). Podobno velja tudi za referendume.

Tukaj si naložil popoln nesmisel. S to tvojo teorijo so tudi vsi, ki se niso rodili in vsi, ki so mrtvi ter posledično ne morejo volit, pripomogli priti današnjim vladarjem na oblast. Celo vesoljčki, ki tudi niso volili. Skratka, vsega je kriv E.T. :))

Tarzan ::

Seveda Ice, kaj pa če sem te že vštel v računico?
Oni tako niso pomembni za izid volitev/referenduma, še nimajo pravice voliti. Seveda so te osebki tudi premladi/predaleč od naše galaksije, da bi se pizd.li. Tisti, ki pa so dovolj stari in imajo volilno pravico, zanje pa zgoraj povedano velja ;)

undefined ::

Tisti, ki so umrli, bi sigurno še imeli volilno pravico. Pa tisti, ki se niso pred 20 leti rodili, tudi. Torej, krivi so večinoma vsi zavrženi spermiji drkačev v 70ih letih in pred tem. ;)

asPeteR ::

Samo glede kandidiranja za predsednika ZDA. Ravno zdaj je v obravavanju spremeba ustave, da bi lahko kandidiral tudi nekdo, ki ni bil rojen na območju ZDA.

Drugače pa Arni je res frajer.

8-)
http://blog.stegnar.com

undefined ::

Arni ima morda višji IQ od Busha, vendar če bi njega dali na sedež za predsednika, bi po vsej verjetnosti postala situacija še slabša. Že v večih komentarjih je namreč namignil, kako si določene tretje države sveta zaslužijo napad. :)

asPeteR ::

->Že v večih komentarjih je namreč namignil, kako si določene tretje države sveta zaslužijo napad.

Sej si ga res. Od Severne Koreje do Sirije.:) In le bo zaradi tega imel profit zahodni svet, go ahead, če pa ne(oz. ga ne bo imel), pa teh napadov verjetno ne bo. Saj se vse vrti okoli denarja.
http://blog.stegnar.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Will Hillary own some republican ass? (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
112359912 (28213) poweroff
»

Napad ZDA na IRAN (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27722151 (14747) drvo
»

Štirje slovenski vojaki gredo v Irak. (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
48329282 (17289) upirna
»

Fahrenheit 9/11 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23112518 (7921) Caligula
»

Demokracija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
915162 (4115) Thomas

Več podobnih tem