» »

Izrael

Izrael

«
1
2

Thomas ::

Včeraj zvečer sem slišal na TVSLO1 nekega Šterbenca, kako je neumno šimfal čez Izrael. Za vse naj bi bili krivi Izraelci, "ki jih nepreudarno podpira Amerika". Komentar sila neumen, vendar žal sestavni del Slovenske Židofobije. Sramota, če mene vprašate.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Teh komentarjev sicer nisem slisal in ne vem o cem je slo, lahko pa povem svoje mnenje, ki je, da ga zdejle izraelci posteno serjejo. americani ga pa serjejo, ker jih podpirajo in ne skušajo preprečiti krize. Pa taki samaritani so. Simple as that.

kopernik ::

Pomoje je bila napaka takrat po 2. svetovni vojni, ko so kar nekje naredili novo državo. Predstavljajte si, da bi takrat npr. naredili v Španiji neko novo državo in bi se tja naseljevali Slovenci. Najbrž to Špancem ne bi bilo všeč...

Zheegec ::

In to novo državo na avtohtonem področju nekega drugega prebivalstva. Potem pa z večjimi sredstvi in zelo lepo rastočo vojaško industrijo izrivajo palestince. Seveda je Izraelov glavni naročnik vojaške opreme USA.
Potem pa Izraelci med mirovnimi pogovori raketirajo avtomobile v koloni nad palestinskim ozemljem -- nič.
Palestinec se v povračilo razstreli ob kavarni -- dejanje strogo obsodijo vse države in obžalujejo dogodke.
Izraelci v povračilo razstrelijo hišo in nekaj nadstropij bloka -- ponovno nič.

Tako gredo stvari trenutno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Double_J ::

Potem pa Izraelci med mirovnimi pogovori raketirajo avtomobile v koloni nad palestinskim ozemljem -- nič.


To si mal zamešal. Med mirovnimi pogajanji so se najprej šli raztrelit radikalci z namenom, da jih preprečijo. Po vsej verjetnosti, ker je bilo izpuščeno iz zaporov premalo njihovih somišljenikov.

Zheegec ::

Double_J; To je bilo že malo nazaj, ko je bil mislim da 2. poskus mirovnih pogajanj letos in so Izraelci prvi prekinili mir. To sedaj je pa že druga stvar, samo so vsaj vsi obsodili to dejanje (kar je konec koncev tudi prav :D ), vendar zločinov Izraela se pa spljoh ne omenja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

Mah, v Izraelu deluje še socializem, ne samo kapitalizem. Kibuci. Krave na farmah tuširajo 4 krat dnevno, mladina ma evropsko ameriške žure ... da ne naštevam. Milijon Arabcev, ki tudi živijo v Izraelu, so edini svobodni Arabci na Bližnjem vzhodu.

Pri sosedih pa prašne ulice, zakrite ženske, slabo deluje fevdalizem ... da ne naštevam. Pol pa tle eni govorijo, da EU ni več dovolj propalestinska. Ha ha.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Časi, ko so bili Izraelci žrtve arabskega divjanja, so mimo. Zdajle je situacija obrnjena na glavo, namreč Izrael se je postavil v vlogo agresorja. Drugače se ne da razlagati napada izvedenega v Siriji in vpoklica dodatnih rezervistov v zadnjem času. ZDA pa seveda blokirajo vsako obsodbo Izraelskih vojaških posegov na Palestinskem ozemlju. Nekaterim tule bi pa že lahko postalo jasno, da stvari niso tako črno-bele, sploh če se jim upre del lastnih vojaških pilotov, da ne bodo več sodelovali pri napadih na civilna območja. Jebat ga, bo treba malo spremenit določene poglede, ne pa se skrivat za skrajno polariziranim pogledom na situacijo na Bližnjem Vzhodu.:\

Aja, pa k mladinskim žurom še dodaj obvezno vojaško služenje, ki traja več let in se mu nikakor ne moreš izogniti, pa skrajneže v lasnih vrstah, ki so izvedli atentat na prejšnjega, precej zmernega ministrskega predsednika, ker je bil preveč "popustljiv", pa Šarona, ki mu je obračun z Arafatom življenjski cilj, ker ga je hotel ubiti še, ko je bil vojaški poveljnik...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Zheegec ::

Genocid je pač genocid, pa če se izvaja nad Indijanci, črnci ali pa Palestinci, razlike res ni.
Če so Palestinci manj razviti ti to še ne daje pravice da jim odvzemaš življ. plostor, jih pobijaš, zaziduješ.
Ali je pa to način demokracije, Thomas? Mogoče se temu ne reče genocid, temveč ameriška globalizacija.
Ah, gotovo ne, je pa to še malo bolj kruta verzija le-te.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

undefined ::

> Komentar sila neumen, vendar žal sestavni del Slovenske Židofobije. Sramota, če mene vprašate.

Hmm. Nekateri Slovenci vsekakor niso edini takšnega mnenja. :)

> americani ga pa serjejo, ker jih podpirajo in ne skušajo preprečiti krize. Pa taki samaritani so. Simple as that.

Kdaj pa so že Američani kaj preprečili, če ni blo njim v slabo? Se še ne spomnim. Preprečevat bodo začel takrat, ko jim bodo Izraelci začel rušit stolpnice, potem bo pa tudi Thomas priznal, da bi že zdaj moral Izrael poštimat. :))

Thomas ::

Takole temo jest odprem iz dveh razlogov. Eden je možgane luftat zatohle neuvrščenosti, drugi je pa ... skrivnost. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Slowenc ::

Pa vi veste, da je približno polovica poslancev v ameriškem kongresu židov. Se pravi da imajo Izraelci podporo polovice kongresa.
Skiny gate.

perci ::

Takole temo jest odprel iz dveh razlogov. Eden je možgane luftat zatohle neuvrščenosti, drugi je pa ... skrivnost.


Iz kaksnega razloga si pa to napisal?

Thomas ::

Od kod ti ta podatek, Slowenc?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Perci .. v okviru drugega razloga je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vice ::

To kar je Slowenc napisal je res, v času Clintona, kako je danes ne vem, bom malo pogledal v en source kako je s tem danes, če je notri seveda.

Thomas ::

Link bi prosu. Sej ne da ti verjamem - ampak vseen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Če bi jaz živel v Izraleu, bi pokilal tole njihovo vlado. Mislm, tok bogata država in potem da človek ne more normalno živeti, saj na vsakem koraku lahko pričakuje kako bombo!

Jaz sm bil v Izraelu še v času, ko so lahko turisti brez problemov prehajali iz Jordanije v Izrael in obratno. Tedaj, ko je bilo tam doli cel kup turistov. Zato, kar pa se sedaj dogaja je seveda odgovorna izraelska vlada. Namesto, da bi Palestincem dala čim več avtonomije, namesto da bi ustavila gradnje na Palestinskih tleh, so se oni raje šli vojno s Palestinci. Vojno v kateri ne morejo zmagati in vojno, ki jih stane na miljone dolarjev dnevno.

Dol z izraelsko vlado!

Mercier ::

Če nič drugega, komentar experta za Izrael je bil res podn. Nisem ziher, da mu je bilo jasno, da snemajo.

kopernik ::

Preberte tole

Saj ne, da je to kak verodostojen link... ampak vseeno zanimivo branje

Thomas ::

Naci link - kot naci link.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Vprašanje je, ali so podatki (citati, statistika, osebe, slike), resnični?

Thomas ::

Vsak dober Naci link ima dobro narejeno mešanico resnice in laži. V takem razmerju, da bi bila čimbolj eksplozivna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

>Takole temo jest odprem iz dveh razlogov. Eden je možgane luftat zatohle neuvrščenosti, drugi je pa ... skrivnost.

Drugi razlog je pa lasten egotrip ob branju neumnosti bogih butlov, ki se ne strinjajo z forumskim mastermindom in mu (sej ne morem verjet, pa vseeno) celo poskušajo ugovarjati:P

Tisti link je pa res nazi. Kdaj se bo folk spametoval, pa nehal bluzit o neki sionistični zaroti? Sicer pa teče tule beseda o nečem drugem.
:\ |O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Tazadnji me je v kozji rog ugnal vceraj perci, ki mi je povedal, da je UK pred Kalifornijo po GDP. Posibli tud Francija. Tko da je lov odprt tudi name. Sej si mene mislu s "forumskim mastermindom" - ane? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Jep:)

Samo res me zanima, kaj misliš o trenutni situaciji med Izraelom in Palestino. Tak da feel free to write. Pa ne kakih bučk, ampak kako bolj analitično usmerjeno besedilo:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kopernik ::

No, da ne bomo preveč pametovali. Ali je naslednje res ali ne:

Ariel Sharon:
"We control America"

"Every time we do something you tell me America will do this and will do that . . . I want to tell you something very clear: Don't worry about American pressure on Israel. We, the Jewish people, control America, and the Americans know it."

Lahko kdo ta citat potrdi ali ovrže?
Političnost linka me ne zanima... še manj pa zaključki in analize avtorja tiste strani. Zanima me pa, če je Sharon to res izjavil. Če je to res izjavil, potem mi ne govort o nacizmu. Izjava je izjava.

Vice ::

Je že dolgo od te izjave in tudi ni bila prva te vrste, ki jo je bleknil samo ostale so bile bolj po ovinkih izrečene.

kopernik ::

Strinjam se, da je zgornji link zelo politčno (nacistično) obarvan, ampak zdi se mi, da take izjave veliko povejo, če jih izrečejo najvišji predstavniki neke države.

frenk ::

po mojih podatkih so izraelci na tem ozemlju še iz časov svetega pisma...zanima me pa kako so arabci pršli tja:\

Thomas ::

Če je Šaron to res izjavil - potem je bučman. Naredil je politično napako - in to veliko. Ampak meni spomin dela, pa se še spomnim, kako so Šarona obtoževali za poboj Palestincev, ki so ga zagrešili Libanonci. Tale obtožba je pa (verjetno) priletela iz podobnega gnezda, kot prejšnja.

Aja - eden je rekel, kako mora Izraelska mladina hodt v vojsko. Seveda, če bi pa toliko Arabcev in drugih, tako rado izbrisalo Izrael. Kaj jim pa preostane drugega?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

frenk, po mojih podatkih se lahko ti kr vrneš tja, od koder si pršu, to je v Afriko :D

Kakorkoli obrnemo zadevo, en povprečen državljan Izraela ne more živeti normalnega življenja, kot ga npr. živimo mi. Odgovornost za to pripisujem izraelski vladi.

frenk ::

MadMicka: no ja nevem s ke si ti pršu k take kozle strelaš:\

Thomas ::

Ti lahko pripisuješ odgovornost komur hočeš. Ampak me prav zanima, kakšna Izraelska vlada bi bila militantnim Arabcem všeč in potem ne bi napadali Izraela? Taka, ki bi razpustila Izrael v roku 3 mesecev. Mogoče.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Tukaj sploh ne govorim o Arabcih, govorim o Izraelcih. Izraelci so še nekaj let nazaj imeli normalno življenje, sedaj ga nimajo. In to bi mene kot Izraelca hudičev motilo. Namesto da bi že tedaj, ko je bila situacija kolikor toliko normalna, vlada podelila Palestincem več avtonomije, zaustavila nove gradnje, in nadaljevala z dialogom in strpnostjo, tega ni storila.

In poglejte kaj imamo sedaj: Izrael, precej bolj bogata država kot Slovenija, in vendarle tukaj živimo bolj kvalitetno življenje. Kaj naj sedaj tisto vlado tam doli vlado hvalim?

Thomas ::

Palestinci - ne vsi, ampak precejšenj del - pač uresničujejo svoj program, to je uničenje Izraela. Ne glede na to, kaj Izrael počne. Terorizem ne bi ponehal, niti če bi jutri palestinci dobili svojo neodvisno državo na področju Gaze in Zahodnega brega. Saj Izraelci so se od tam že umaknili, pa se je šele POTEM terorizem razmahnil. To menda ve vsak, ki ga te reči zanimajo - ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

In Palestinci so res globoko zabredli. Kot kaže, bo moral Arafat res odstopiti, da se bo dalo kaj rešit - baje je Kurej ponudil odstop - klik.

Po drugi strani je pa to bad news za Izrael - če bojo palestinci dokončno razpadli na več struj, ne bo mira, pa naj zgradijo še nevem kaki zid.

Se pa strinjam, da terorizem ne bi ponehal z ustanovitvijo palestinske države. Je že vsa zadeva preveč eskalirala in okolje je res primerno za razvoj raznih skrajnih pogledov. Samo niso za to krivi zgolj palestinci.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Balandeque ::

Argghhh. Spet midist. Spet bom moral biti Thomasov podrepnique. Madmicka, sto let star problem opisuješ z dogajanjem zadnjih treh, morda štirih let. Morda no, od Oslovskega sporazuma dalje. Sicer pa je Likud in zasuk politike ostro v desno povzročilo več desetletij cikličnih popuščanj in popušenj in čeprav so imeli vseh petdeset let pretežno desne vlade, takega radikalizma, kot ga je prvi prinesel Netanyahoo, prej ni bilo. Na arabski strani pač. Sicer je pa tema že bila in sem že tam napisal, da če je nekdon bogi (oz. se bogega dela), ne pomeni, da ima nujno kaj prav. Glede nekaj splošnih zmot, ki spremljajo zelo razširjeno gornje javno mnenje, pa tole: Židje so bili ves čas, tudi pod Osmani avtohtona manjšina v Palestini. Imeli so celo večjo stopnjo avtonomije kot takratni Palestinci, ki so prek vere turkom bolj sorodni. Zakaj je resnica tako zapletena, zgodovinski zapisi izkrivenčeni, poročanje medijev pa za bogpomagaj, se mi zdi dobro pojasni tale spis.
Linque
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Luka Percic ::

Četudi Izraelci v trenutku ustavijo vse svoje akcije, bodo palestinski teroristi vseeno napadali izrael, tudi zato, ker rabijo sovražnika. Če tega ni več nastane problem, kajti ljude se začno spraševat, zakaj živijo v taki bedi. Tako pa imaj Palestinci "dober" izgovor, zakaj jim gre tako slabo...

undefined ::

> Četudi Izraelci v trenutku ustavijo vse svoje akcije, bodo palestinski teroristi vseeno napadali izrael, tudi zato, ker rabijo sovražnika. Če tega ni več nastane problem, kajti ljude se začno spraševat, zakaj živijo v taki bedi. Tako pa imaj Palestinci "dober" izgovor, zakaj jim gre tako slabo...

Daj ne seri klamfe, Luka. Nihče si po lastni zavestni volji ne izbira sovražnika brez razloga. Sovražniki so zaradi različnih verovanj in ciljev, to je vse. Če tega ne bi bilo, tudi voditelji ne bi imeli nič proti izboljšanju te t.i. "bede". :)

FastWIND ::

Izraelci znajo pokazati dva obraza. Leta 1967 so napadli svoje zaveznike američane. Samo zaradi zelo močnega judovskega lobija v ameriki so vsa dejstva, ki so nakazovala, da je bil napad načrtovan in ne pomota vse tiho, brez velike pozornosti poniknilo v pozabo.

Napadena je bila vojna ladja USS Liberty z strani izraelskega letalstva in ladjevja med izraelsko egiptovskim spopadom. Ladja je ostala brez obrambe in po posredovanju iz ZDA ji tudi njihova lastna mornarica ni pomaga. Ubitih je bilo 34 članov mornarice ZDA.

Toliko o izraelcih.

Thomas ::

Ni res, da Američani niso hoteli pomagati tej ladji. Sicer pa vse ostalo JE res. Izrael je postal Ameriški zaveznik šele pozneje - kakšnih 10 let pozneje. Nobenega opravičila ni za tisto Izraelsko ravnanje, kot še za nekatera druga ne. Kar pa ne pomeni, da danes niso Arabci 100 krat bolj "črni" kot Izraelci.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

FastWIND ::

Letalonosilka je bila v območju, da bi v spodobnem času poslala svoja letala na pomoč, pa so jih po klicu iz ZDA obrnili ko so bila že v letu. Seveda so si bili leta 1967 zavezniki.

Thomas ::

Nisem jest tko slišal. Maš vir?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

FastWIND ::

Evo link : klik

Thomas ::

ČE je to res, potem morajo vsi živi vpleteni pred vojaško (ali civilno, to ne vem) sodišče v Ameriki. ČE.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vice ::

Poleti je bil dokumentarec o tej štoriji. Kaj se je res dogajalo je spregovorila peščica (preživelih) takrat prisotnih na letalonosilki, čeprav jim je bila ukazana tišina okoli tega, ostali odgovorni pa so tiho v imenu zaprisege do domovine.

Thomas ::

Ne, ne. Tole naj kar lepo pride ven. Bi bil čas in prav bi bilo tako. Nima veze, kakšni strateški interesi so bili zadaj. (Seveda je pa treba biti pripravljen tudi na "Rosswell možnost", povsem nekej drugega odzadaj.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Luka, to kar si ti rekel, da je vojna nujna za Palestince, ni res. Je pa res, da Izrael rabi vojno na bližnjem vzhodu. Po mojem mnenju in mnenju nekaterih kolegov iz ZDA (Kalifornija), se zna ta konflikt razširiti čez ves bližnji vzhod, za sabo pa lahko potegne še ZDA in še drugo polovico sveta. Začetnik 3. sv vojne bo seveda Izrael.

Tako kot je Bush nucal vojno, da si je povišal rating, kljub hudim neuspehom v svoji državi (ekonomski, gospodarski, politični,...). V drugem poskusu mu to ni več uspelo in Irak utegne zapečatiti njegovo drugo kanditaturo. Hope that's true.

Luka Percic ::

IceMan- Napisal sem "tudi zato"

Naslednjič raje dvakrat preberi, preden se usajaš brezveze.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izraelsko-arabska vojna se bije tudi na medmrežju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11613502 (10021) Pšenični

Izrael vs. Palestina (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
85244379 (27948) Stepni Volk

Arabci (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1519419 (7342) Barakuda1
»

Palestisnko-Izraelska kriza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18413589 (11042) jype

Več podobnih tem