» »

Darwin: teorija evolucije (nastanek vrst)

Darwin: teorija evolucije (nastanek vrst)

1 2 3
4
5

nevone ::

Jaz bi rajs verjel v teorijo Boga.

Saj verjameš lahko v kar hočeš.

Ce se je vse lahko ustvarilo samo, se je tudi on lahko kot prvi organizem sam ustvaril. In potem prisel do tocke, da se vse ostalo zgradi tako kot on zeli.

Glede na to, kar ti je znano, je to povsem legitimno razmišljanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

avom23 ::

Sam sem sicer svoje raziskovanje pričel z vprašanjem o enosti človeške vrste (o čemer med drugim piše Erich Fromm v knjigah Zdrava družba in Umetnost ljubezni). To je osrednje vprašanje, ki mene zanima.

Teorija evolucije je najverjetnejša, dokončnih nedvoumnih odgovor ni, so kot kaže zgolj teorije, ki poskušajo našo vrsto Homo sapiens, postaviti v nek kontekst, ki se zdi smiseln. Vprašanje je kako lahko nova odkritja zamajejo ali celo ponudijo povsem nove teorije o zgodovini, razvoju človeka.

Recimo morda naslednje:
https://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnol...
-Pod ledeno površino Grenlandije so odkrili ogromen krater, ki ga je za seboj pustil udarec meteorita pred več kot 12.000
-Znanstveniki domnevajo, da je krater, ki je skoraj kilometer pod ledeno skorjo, ustvaril meteorit s premerom enega kilometra.
-domnevajo, da je imel trk širši vpliv v regiji in morda celo po vsem svetu.

Krešimir Mišak je na to temo objavil video:

imagodei ::

avom23 je izjavil:

Teorija evolucije je najverjetnejša, dokončnih nedvoumnih odgovor ni,


Seveda so. Pika.
- Hoc est qui sumus -

dronyx ::

avom23 je izjavil:

V kolikšni meri je danes še aktualna ta teorija in ali kdo pozna avtorja, ki bi dopolnil, nadgradil njegovo teorijo?

Jaz sem poskušal nekaj nadgraditi z izračunom števila prednikov. Samo ne vem če je formula pravilna.

tikitoki ::

avom23 je izjavil:



Krešimir Mišak je na to temo objavil video:


Jp, jp. SEm opazil, da so piramide ze skoraj strohnele, se par tisoc let in ne bo ostalo nic vec.

imagodei ::

dronyx je izjavil:

avom23 je izjavil:

V kolikšni meri je danes še aktualna ta teorija in ali kdo pozna avtorja, ki bi dopolnil, nadgradil njegovo teorijo?

Jaz sem poskušal nekaj nadgraditi z izračunom števila prednikov. Samo ne vem če je formula pravilna.

Seveda je napačna. Marsikje (v aristokraciji, na odročnih krajih) je bilo povsem običajno, da so se med sabo ženili in možile sestrične in bratranci, torej sta si zakonca delila (vsaj) enega starega starša, včasih lahko tudi več. Porok med sorodniki za še eno koleno nazaj (skupni pra-stari starši) je bilo še bistveno več.

Za par generacij nazaj smo pa itak skoraj vsi, ki živimo že več generacij v isti geografski regiji, sorodniki med sabo, tudi večkratni. Če greš nazaj dosti generacij, to postane res tudi za širše geografske regije. Torej se tvoja predlagana formula hitro poruši.
- Hoc est qui sumus -

spegli ::

OMB, kaj je naslednje? Isaac ? Ravna zemlja ? Bohr ? Prosim poglejte vsaj kak D. Attenborough doc.

dronyx ::

imagodei je izjavil:

Seveda je napačna. Marsikje (v aristokraciji, na odročnih krajih) je bilo povsem običajno, da so se med sabo ženili in možile sestrične in bratranci, torej sta si zakonca delila (vsaj) enega starega starša, včasih lahko tudi več. Porok med sorodniki za še eno koleno nazaj (skupni pra-stari starši) je bilo še bistveno več.

Za par generacij nazaj smo pa itak skoraj vsi, ki živimo že več generacij v isti geografski regiji, sorodniki med sabo, tudi večkratni. Če greš nazaj dosti generacij, to postane res tudi za širše geografske regije. Torej se tvoja predlagana formula hitro poruši.

Ja, na to pa nisem pomislil. Ampak pri končni številki gre po moje za zanemarljiv pogrešek? Upam?

K0l1br1 ::

Ko sem prišel na predpostavko v blogu, da gre vse lepo nazaj na potenco 2, sem nehal brati. In glede na začetek bloga, da naj bi se dvignilo na nek nivo, tole še vedno rije globoko po tleh.

imagodei ::

dronyx je izjavil:

Ja, na to pa nisem pomislil. Ampak pri končni številki gre po moje za zanemarljiv pogrešek? Upam?

Kako zanemarljiv pogrešek, če je pri skupnem predniku prvakov in človeka prišlo do združitve dveh kromosomov v enega, tako da imajo sedaj ostali živeči primati 48 kromosomov (24 parov), človek pa 46 (23 parov)? To se je verjetno zgodilo pri enem osebku, nakar se je zadeva razširila po populaciji. Ta osebek je pramati (praoče) vseh homo sapiensov. Že samo tukaj ti pade teorija.

Res ne vem, kako si predstavljaš; da je na neki točki živelo 4,0 * 10^3010 osebkov, ki so potem imeli pol manj potomcev, ki so spet imeli pol manj potomcev, etc. etc. etc. do današnjih dni? Leta 1800 je na svetu živela cca milijarda ljudi. In ta milijarda ljudi so pra-pra-pra-pra stari starši vseh 7 milijard danes živečih ljudi. Le kako je to možno?

Preprosto: očitno ljudje seksajo in se plodijo tudi znotraj žlahte. Samo da iz tega ne delamo drame, če sta dva v žlahti po prababici na eni strani in prastricu po drugi strani.
- Hoc est qui sumus -

dronyx ::

imagodei je izjavil:

Res ne vem, kako si predstavljaš; da je na neki točki živelo 4,0 * 10^3010 osebkov, ki so potem imeli pol manj potomcev, ki so spet imeli pol manj potomcev, etc. etc. etc. do današnjih dni?

To si napačno razlagaš. Ne da je toliko osebkov živelo v nekem trenutku, ampak toliko jih je sodelovalo pri tvojem nastanku, torej v tej številki so sešteti vsi tvoji predniki. Drži pa tudi, da se v neki točki v zgodovini evolucije človeka zgodi to, da nov primer vrste ne nastane z delitvijo, ampak sta potrebna dva, da nastane eden ali več novih primerkov vrste v primeru dvojčkov, trojčkov.

Ampak kakršnakoli že je ta številka je ogromna in vsaj meni je zanimivo, če lahko vsaj v mislih poletiš nazaj do prve celice in si predstavljaš, da nosiš v sebi 4 milijarde let zgodovine evolucije življenja na tem planetu. 8-O

Glede evolucije in Boga. To se nikakor ne izključuje. Evolucija je lahko Božje delo (Opus Dei), le da mi ne razumemo mehanizmov, s katerimi je to možno, ker nam vse skupaj deluje kot da gre za zvezen, naključni proces naravne selekcije.

Zadnjič sem gledal dokumentarec Our Planet. V eni epizodi kaže ribo, ki znaša skupaj na kup prazne školjke, da očara samico z čim višjim kupom. Zraven gradi kup drug samec. In ko gre prvi po nove školjke mu jih ta drugi na skrivaj ukrade in na koncu on dobi samico za parjenje, ker imaš višji kup školjko. :)):)):))

Zame je tu vrhunski Božji smisel za humor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

bobby je izjavil:

imagodei je izjavil:

bobby je izjavil:

Zato pa je teorija.
Torej do danega trenutka sprejeti konsenz, kako naj bi se zadeve razvijale.
Avtorjev imas kar nekaj, ki nasprotujejo tej teoriji, rece se ji religija naprimer. Ali pa recimo eden postavitelj svoje teorije je Erik von Daniken.
Pa se pejt.

Znanstvena teorija je nekaj drugega kot neosnovano blebetanje pozornosti željnih ekscentrikov.

Teorija evolucije je ena najbolj znanstveno trdnih teorij, praktično vse in povsod, kamor pogledamo, najdemo potrditev tega, da smo vsi v žlahti, da imamo skupnega prednika in da razvoj vrst z naravno selekcijo pojasni raznolikost življenjskih oblik, ki jih vidimo danes.

Mimogrede, abiogeneza ni del teorije evolucije, je pa ravno tako vse bolj znanstveno čvrsta teorija.


Ali mi lahko 100% zatrdiš, da vse to, kar v tem trenutku, o čemer pač sedaj debata poteka, lahko zatrdiš, da ni niti malenkosti opcije, da morda 13000 let naza ali pa po verski opciji 6k let nazaj, niso na tole našo Yemljo prišli vesoljčki in s pomočko genetskega inženiringa takratne sapiense priredili v današnjo izvedbo?
Lahko tudi 100% potrdiš, da pred tole našo sedanjo civilizacijo ni bilo nobene civilizacije podobne današnji z morda precej manjšo stopnjo tehnološkedga razvoja naptimer?

Ja primera sta long fetched ampak ali lahko 100% zavržeš moje izjave?

P ovsej verjetnosti da ne, zatorej tudi splošno trenutno priznane evolucijske poti so "priznane" samo zato, ker je to največja verjetnost, definitivno pa ne 100% pot.

In ni potrebe po žaljenju, ker je pač očitno, da si na enem bregu in tudi pod razno ne sprejemaš drugačnih opcij,... zato je najlažje žalit.


Ne gre se za to da bi ti kdo karkoli 100% zatrdil, ampak ali lahko ti to sploh na nek delno znanstven dokazljiv način tudi potrdiš oz. dokažeš... če ne je to le tvoje "sanjanje" na ravni boga in vere, medtem ko Darwin ni sanjal na tak način, on je dejansko na opazovanju in ostalem prišel do neki izsledkov... ti pa na podlagi lastnih "daydreaming"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Tole je zame tudi dober dokaz, da nas in ves živalski svet v bistvu poganja ista nevidna sila, ki ima med vsem drugim tudi smisel za humor:



Saj drugače ne more biti, ker sicer mi ne bi imeli smisla za humor. :))

Krščanstvo tej nevidni sili pravi, če se ne motim, The Holy Spirit. Mogoče gre za Dark matter, lahko kaj drugega, nam še ne poznanega. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Pri tej "kolektivi zavesti", katere del verjetno smo, se je potrebno vedno zavedati, da se ta "master server", če se temu lahko tako izrazim, iz nas kdaj pa kdaj tudi poheca in nas prepriča, da smo edina inteligenca v Vesolju, pa čeprav je samo v tej Galaksiji na milijarde Zvezd, Galaksij je pa spet milijarde. Ta je meni vrhunska šala in vrhunska norost je, da mi temu res verjamemo. LOL, edino to mi pride na misel. :))

Temu se potem reče evolucija naše zavesti. Pri evoluciji ne gre zgolj za evolucijo fizičnih teles, ampak tudi za evolucijo duha, torej tistega nevidnega dela nas, ki nam ustvarja iluzijo, da smo živi in da pišemo po slo-tech forumu. Temu jaz rečem Matrica (The Matrix) po filmu iz leta 1999.

Klasični "nateg", na katerega vidim veliko ljudi nasede je, da "religija sucks" (po njihovo), zato Boga ni. To je logika za v otroški vrtec, ali še nižje. V porodnišnico. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Če bi bili v cerkvi, pride tu sedaj na vrsto pasus...
"Skrivnost vere!"
"Tvojo smrt oznanjamo, Gospod in tvoje vstajenje slavimo dokler ne prideš v slavi."

Ko enkrat sprejmeš koncept Boga vidiš, da gre za izjemno ustvarjalno silo, z nam nedoumljivo domišljijo.

8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Še tole za konec moje pridige.

Vsi mi kurimo Božje resurse da ustvarjamo, pišemo pesmi, scenarije za filme, računalniške programe in nenazadnje nekega dne previdno stopimo na planet Mars. Igramo računalniške igrice in se ne zavedamo, da smo sami v neke vrste igri in tako kot v računalniški igri premagujemo nasprotnike, enako v realnem življenju. In kar je še najbolj zanimivo je to, da ti Božji resursi poganjajo tako Luko Meseca, kot papeža. Torej to ni vezano na to, ali je kdo veren ali ne. Samo Luka Mesec se tega ne zaveda, papež pa verjetno. :))

In ne, z umivanjem to ne spraviš stran. To te poganja do smrti, nakar spomin pobriše in začneš znova v neki porodnišnici, obogaten za eno izkušnjo življenja več. :))8-)

Onyx oprosti, ti si res nor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Nič, moram izdati še nekaj.

Nam je razumljiv samo koncept eno telo, en tok misli, zavesti. Ker drugega pač ne poznamo. Bog je sposoben paralelno poganjati na triljone "tokov zavesti", ki poganjajo ljudi, ptice na nebu in ribe v vodi. Nekakšno igranje domišljijskih vlog (Božji RPG). Brez tega smo v hipu samo razpadajoča trupla. Ker je "Master Soul Virtualization Server" (MSVS) življenja na tem planetu lahko postane kdorkoli. Tudi jata ptic in izvaja manevre, kot recimo skupina akrobatskih letal. Koliko tera tera flopov "procesorske" moči gre za to pa ne bi vedel. Verjetno veliko.

Zato in samo zato se neka religija lahko ohrani dolgih 3000 let. Ker je taka Božja volja.

Tu moram pa končat, ker me že grdo gleda, da bom izdal kaj preveč. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Cruz ::

@Dronyx, tebi bi verjetno bil zanimiv Malebranche.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

dronyx ::

Cruz je izjavil:

@Dronyx, tebi bi verjetno bil zanimiv Malebranche.

Prvič slišim zanj. Bom pogledal. Od tu izhaja vse moje vedenje... Če si gledal film Matrica pride po tem tisti prizor, ko ima Neo na izbiro rdečo ali modro tabletko. Jaz sem izbral rdečo tabletko, kaj je pa Neo v filmu pa sem pozabil. 8-)

Mi pa ni žal, da sem vzel rdečo tabletko. "Zajčja luknja" je še bolj globoka, kot sem si jaz domišljal. 8-O8-O8-O

Vsi mi smo igralci, samo da eni na ta račun služijo velike denarje. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Spet se moram popravit!

Vsi mi smo igralci, samo da eni na ta račun služijo velike denarje. ;)


...jaz pa bakšiš! :'(:'(:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

janezvalva ::

darwinova teorija je napačna, saj vrste ne morejo evolvirat iz ene v drugo (npr. črv ne more evolvirat v človeka)
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

WizzardOfOZ ::

Kako pa darvinova teorija reši to? Hobotnica Thaumoctopus mimicus zna oponašat preko 15 vrst drugih morskih živali.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Razmišljam še nekaj. Ali morda obstajajo kje v naravi primeri, da jih mora več sodelovati pri nastanku novega življenja? Torej ne eden iz enega ali dva za enega, kot poznamo. Recimo da mora samico oploditi vsaj pet različnih samcev, da je ta uspešna. Si predstavljate, da bi tako to delovalo pri ljudeh? Nekatere bi bile kar živčne. Še bolj kot sedaj. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Recimo da mora samico oploditi vsaj pet različnih samcev, da je ta uspešna. Si predstavljate, da bi tako to delovalo pri ljudeh?

In oploditi v zelo kratkem času, recimo par ur. Potem bi do uspešne oploditve prišlo lahko samo na kakšni swingerski zabavi. :))

Sem kar malo ponosen na ta dovtip, ki sem se ga sam spomnil. :D

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Tole je zame tudi dober dokaz, da nas in ves živalski svet v bistvu poganja ista nevidna sila

seveda poganja ista sila, imenuje se ji elektrika. in kemikalije posledično.
eni poskušamo še ozavestit vse to skupaj, ampak to je potem že domena človeka, ne vas homo sapiensov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

dronyx je izjavil:

Tole je zame tudi dober dokaz, da nas in ves živalski svet v bistvu poganja ista nevidna sila

seveda poganja ista sila, imenuje se ji elektrika. in kemikalije posledično.
eni poskušamo še ozavestit vse to skupaj, ampak to je potem že domena človeka, ne vas homo sapiensov.

TAle komentar je pa zbil nivo znanstvene debate v tej temi do podna. :8)

MIG-A51 ::

nevone je izjavil:


Saj verjameš lahko v kar hočeš.


Ne bo držalo. Če verjameš v evolucijo pri človeku tudi nad vratom je to bogokletje.

nevone ::

MIG-A51 je izjavil:

nevone je izjavil:


Saj verjameš lahko v kar hočeš.


Ne bo držalo. Če verjameš v evolucijo pri človeku tudi nad vratom je to bogokletje.


Še vedno lahko verjameš, tudi če se vsi drugi ne strinjajo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kako pa darvinova teorija reši to? Hobotnica Thaumoctopus mimicus zna oponašat preko 15 vrst drugih morskih živali.


A hoces reci, ce je inteligentna? te je ustvaril samo bog.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Furbo ::

Nekje sem bral, da je tudi Darwinova teorija pod vprašajem, menda se matematično ne izide, kombinacij je enostavno preveč.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

imagodei ::

Dve možnosti sta: ali si narobe bral, ali pa si bral napačne knjige.
- Hoc est qui sumus -

avom23 ::

imagodei je izjavil:

Dve možnosti sta: ali si narobe bral, ali pa si bral napačne knjige.


Tebi kot človeškemu bitju, da Darwinova teorija vse odgovore o tvoji naravi, izvoru ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()

tone31 ::

najprvo moras prebrati potem pa lahko se pogovorima o tem kaj te zmoti

sci3nc3 ::

Meni je v teoriji evolucije najbolj zanimiv tisti del o človeku. Človek (oz. recimo mu človečnjak) naj bi se razvil iz opice. Nepredstavljivo je, da se iz bitja, ki pleza po vejah dreves razvije bitje, ki izumlja tehnologijo, raziskuje vesolje itd. Človek naj bi se glede na drevo evolucije razvil med zadnjimi bitji. Veliko vrst je starejših od človeka pa niso niti malo napredovale. Ne pravim, da niso inteligentne, vendar je ta inteligenca zelo omejena in neprimerljiva s človekom. Pustimo zdaj to, da ima človek pokončno držo in hodi po dveh nogah... pri tem bi lahko ostalo. Zakaj je od vseh vrst samo človek sposoben tako napredovati?

Je možno, da je na človeka vplivalo nekaj tretjega, nekaj neznanega ali je evolucija res tako neverjetna?

mahoni ::

sci3nc3 je izjavil:


Je možno, da je na človeka vplivalo nekaj tretjega, nekaj neznanega ali je evolucija res tako neverjetna?

Najbrz je magic stick imel tu vpliva.

Salo na stran. Mene bolj zanima, kako to da se do sedaj niso opice razvile v vsaj clovecnjaka.

hr_natakar ::

Tkole bom rekel. Delno se strinjam z darwinovo teorijo. Nekaj je res. Ampak ne pomeni, da je celotna teorija pravilna. Med neandertalcem in homo sapiens manjkajo dokazi, manjka veriga vmesnih bitij. Ker teh vmesnih ni najti lahko samo spekuliramo o nastanku danasnjega modernega cloveka. Kot sem ze rekel, to leto so na zda ministrstvu za obrambo prvic uradno potrdili resnicnost nlp, ki sicer ne pomeni, da so nezemljani ampak obstaja verjetna moznost, da nezemljani obstajajo in obiskujejo nas planet ze od nekdaj.

Celo danasnji clovek se lahko gre genski inzeniring, kaj sele kaksna visoko razvita bitja, ki uporabljajo nlp ali visoko razvito tehnologijo. Zato se upraviceno sprasujem ce je danasnji clovek genski inzeniring clovecnjakov, izboljsanje neandertalcev in ostalih, ki so jih nasli na nasem planetu. Druga teorija, ki je tudi lahko mozna, da so se predniki priselili na nas planet z drugih planetov. Visoko razvita civilizacija ki je gradila piramide. Spekuliram, da se je zgodila kataklizma in civilizacija padla v kameno dobo. Zgubilo se je znanje in civilizacija spet od zacetka z nekaj prezivelimi ljudmi.

Kar se tice uradne razlage v ucbenikih....tudi Zda so potrebovale dolga leta preden so nam to leto priznali obstoj nlp. Prej nam vsa ta leta niso zeleli povedati. Zakaj potem pricakujemo, da nam bodo v ucbenikih vse povedali?

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

sci3nc3 je izjavil:

Zakaj je od vseh vrst samo človek sposoben tako napredovati?

Pod evolucijo mi razumemo razvoj in spreminjanje fizičnih teles in njihovih atributov. Ampak to so samo avatarji, s katerimi igra naša "zavest", to pa ni del materije. Tudi možgani so mnogo precenjeni glede na današnje razumevanje delovanja človeka. Možgani so samo sofisticirani vmesnik med avatarjem in zavestjo. To, da je človek sposoben pisanja po forumih in pristanka na Luni je posledica evolucije njegove zavesti, ne zgolj evolucije avatarja. To je bila... :))8-)

(Bolj) Napredne civilizacije so zelo verjetno sposobne komunicirati na nivoju misli, torej prek zavesti. Temu bi se računalniško potem lahko reklo mutex.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

(Bolj) Napredne civilizacije so zelo verjetno sposobne komunicirati na nivoju misli, torej prek zavesti. Temu bi se računalniško potem lahko reklo mutex.

Velika prednost komunikacije na nivoju zavesti/misli je tudi ta, da tam ne obstajajo omejitve svetlobne hitrosti in koncepta pozicije v 3D prostoru. Zato bolj napredne civilizacije lahko komunicirajo v realnem času na zelo velike razdalje, kjerkoli so v Galaksiji. Torej ni potrebno nič čakat 100 let, da pride radijski signal nazaj na matični planet iz odprave v druga osončja.

Povzeto po knjigi - Alchemy and Mysticism (ponatis razširjene izdaje) ;((

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Velika prednost komunikacije na nivoju zavesti/misli je tudi ta, da tam ne obstajajo omejitve svetlobne hitrosti in koncepta pozicije v 3D prostoru.

da se ne bo na koncu izkazalo, da za vsako interakcijo in za vsako silo obstajajo delci ki se izmenjajo in da brez nič ni nič in z nič je nič. to bi čisto podrlo razne fantazije kako je možno to in tisto.

sci3nc3 je izjavil:

Meni je v teoriji evolucije najbolj zanimiv tisti del o človeku. Človek (oz. recimo mu človečnjak) naj bi se razvil iz opice. Nepredstavljivo je, da se iz bitja, ki pleza po vejah dreves razvije bitje, ki izumlja tehnologijo, raziskuje vesolje itd. Človek naj bi se glede na drevo evolucije razvil med zadnjimi bitji. Veliko vrst je starejših od človeka pa niso niti malo napredovale. Ne pravim, da niso inteligentne, vendar je ta inteligenca zelo omejena in neprimerljiva s človekom. Pustimo zdaj to, da ima človek pokončno držo in hodi po dveh nogah... pri tem bi lahko ostalo. Zakaj je od vseh vrst samo človek sposoben tako napredovati?

Je možno, da je na človeka vplivalo nekaj tretjega, nekaj neznanega ali je evolucija res tako neverjetna?

morda moraš gledat na človeka kot na krono evolucije in da smo pač mi naj-naj kar se je razvilo v zadnjih par 100 miljonih letih. v takem pogledu potem ni več vidika kot ta in ta vrsta se ni nič bolj razvijala kot mi, imho.
pa še to; homo sapiens (mi dandanes) je tudi samo vmesni člen med opičnjakom in človekom.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Najstarejsi zapisi na nasem planetu kot npr. takoimenvane Vede in sumerski ep o gilgamesu opisujejo starodavne astronavte in plovila. Pred 3 tisoc leti ali vec taksnih plovil clovek ni imel, vsaj po uradni razlagi ne. Torej cigava so bila ta plovila? NLP?

Starodavni astronavti @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Po mnenju nekaterih oseb. Kater del besede "nekaterih" ti ni jasen?

avom23 ::

hr_natakar je izjavil:

Najstarejsi zapisi na nasem planetu kot npr. takoimenvane Vede in sumerski ep o gilgamesu opisujejo starodavne astronavte in plovila. Pred 3 tisoc leti ali vec taksnih plovil clovek ni imel, vsaj po uradni razlagi ne. Torej cigava so bila ta plovila? NLP?

Starodavni astronavti @ Wikipedia


To se zdi neverjetno.

Meni so bolj zanimivi potopi kot jih opisujejo številni zapisi
Vesoljni potop @ Wikipedia
Ep o Gilgame%C5%A1u @ Wikipedia

Zanimiv Graham Hancock
Graham Hancock ~ Human Origins and Consciousness

reeves ::

hr_natakar je izjavil:

Tkole bom rekel. Delno se strinjam z darwinovo teorijo. Nekaj je res. Ampak ne pomeni, da je celotna teorija pravilna.

A ti poznaš pomen besede "teorija"? Če bi bilo vse res potem to ne bi bila teorija.

hr_natakar je izjavil:

Kot sem ze rekel, to leto so na zda ministrstvu za obrambo prvic uradno potrdili resnicnost nlp, ki sicer ne pomeni, da so nezemljani ampak obstaja verjetna moznost, da nezemljani obstajajo in obiskujejo nas planet ze od nekdaj.

To ne pomeni ničesar. Cel svet je že dolgo prej vedel, da obstajajo povsem kredibilni posnetki NLP-jev. Tudi nobena uradna organizacija na svetu ni tega zanikala. Zato to uradno potrdilo ne spremeni ničesar.

hr_natakar je izjavil:

Druga teorija, ki je tudi lahko mozna, da so se predniki priselili na nas planet z drugih planetov. Visoko razvita civilizacija ki je gradila piramide.

To so bili Goaul'di.

hr_natakar je izjavil:

Kar se tice uradne razlage v ucbenikih....tudi Zda so potrebovale dolga leta preden so nam to leto priznali obstoj nlp. Prej nam vsa ta leta niso zeleli povedati. Zakaj potem pricakujemo, da nam bodo v ucbenikih vse povedali?

Beri zgoraj. Ni bilo potrebe, da priznavajo. Tudi sedaj ni nič drugače. Še vedno noben ne ve točno kaj je na posnetkih.
In, če nečesa še sam ne razumeš, potem tega ne moreš učiti v učbenikih.

K0l1br1 ::

hr_natakar je izjavil:

Najstarejsi zapisi na nasem planetu kot npr. takoimenvane Vede in sumerski ep o gilgamesu opisujejo starodavne astronavte in plovila. Pred 3 tisoc leti ali vec taksnih plovil clovek ni imel, vsaj po uradni razlagi ne. Torej cigava so bila ta plovila? NLP?
Kakšna debela blodnja. Kar neka plovila in potem čigava so bila. Zaprti oddelek polje press TM

avom23 je izjavil:

Starodavni astronavti @ Wikipedia

To se zdi neverjetno.
Neverjetno je, da verjamete v blodnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

tone31 ::

reeves je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Tkole bom rekel. Delno se strinjam z darwinovo teorijo. Nekaj je res. Ampak ne pomeni, da je celotna teorija pravilna.

A ti poznaš pomen besede "teorija"? Če bi bilo vse res potem to ne bi bila teorija.

znanstvena teorija je potrjena dovolj da ne mores govoriti da ni res

hr_natakar je izjavil:

Kot sem ze rekel, to leto so na zda ministrstvu za obrambo prvic uradno potrdili resnicnost nlp, ki sicer ne pomeni, da so nezemljani ampak obstaja verjetna moznost, da nezemljani obstajajo in obiskujejo nas planet ze od nekdaj.

To ne pomeni ničesar. Cel svet je že dolgo prej vedel, da obstajajo povsem kredibilni posnetki NLP-jev. Tudi nobena uradna organizacija na svetu ni tega zanikala. Zato to uradno potrdilo ne spremeni ničesar.

hr_natakar je izjavil:

Druga teorija, ki je tudi lahko mozna, da so se predniki priselili na nas planet z drugih planetov. Visoko razvita civilizacija ki je gradila piramide.

To so bili Goaul'di.

hr_natakar je izjavil:

Kar se tice uradne razlage v ucbenikih....tudi Zda so potrebovale dolga leta preden so nam to leto priznali obstoj nlp. Prej nam vsa ta leta niso zeleli povedati. Zakaj potem pricakujemo, da nam bodo v ucbenikih vse povedali?

Beri zgoraj. Ni bilo potrebe, da priznavajo. Tudi sedaj ni nič drugače. Še vedno noben ne ve točno kaj je na posnetkih.
In, če nečesa še sam ne razumeš, potem tega ne moreš učiti v učbenikih.

Mr.B ::

Za vse tiste darvince na tem forumu: sem preprican da vam bo odprlo spet novo obzorje
link 1
https://www.newscientist.com/article/21...
link 2
https://www.reddit.com/r/oddlyterrifyin...


link 3 ... ok preobsezno za vecino vas
https://www.nature.com/articles/s41598-...


ja ja teorije o vesolcih..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hr_natakar ::

1. Iz prve roke vem, da je zgodovina polna lazi. Izhajam iz podrocja z zgodovinskimi starinami, kjer so stevilne generacije pred mano vedele in imele starine pred sabo. A v solah ucijo drugace.

2. Zapisi v vedah, ki so najstarejsi zapisi na svetu imajo vecjo veljavo kot zapis na wikipediji. Ce v vedah obstajajo zapisi, ki opisujejo vesoljska plovila je vsakrsno mnenje brezpredmetno. Ne morejo zanikat, da zapis ne obstaja. Uradna razlaga zgodovine marsikaj zanika in prikriva.

3. Glede nlp so se v zadnjih letih pojavljale razne novice in debunked clanki, kako so kao dokazali, da so posnetki nlp, ki so se znasli na internetu lazni. Zdaj to leto so z ministrstva za obrambo izdali porocilo o nlp z razlago, da so posnetki na internetu resnicni in potrjujejo. Napisali so tudi to, da so preucili posnetke in zakljucili, da posnetki ne prikazujejo prevec info, ki bi ogrozile nadalnje raziskave. To med vrsticami pomeni, da posnetki, ki prevec razkrivajo pac ne dajo ven v javnost.

4. Uradno so bili vsa ta leta tiho in niso zeleli razkrivati obstoj nlp. Torej nekaterih informacij niso zeleli povedati javnosti. Zakaj potem pricakujete, da vam vse povedo in da je vsa uradna razlaga resnicna? Ce nekatere informacije skrivajo tako dolgo, ste res tako naivni, da mislite, da vam cist vse informacije servirajo?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

sci3nc3 je izjavil:

Meni je v teoriji evolucije najbolj zanimiv tisti del o človeku. Človek (oz. recimo mu človečnjak) naj bi se razvil iz opice. Nepredstavljivo je, da se iz bitja, ki pleza po vejah dreves razvije bitje, ki izumlja tehnologijo, raziskuje vesolje itd. Človek naj bi se glede na drevo evolucije razvil med zadnjimi bitji. Veliko vrst je starejših od človeka pa niso niti malo napredovale. Ne pravim, da niso inteligentne, vendar je ta inteligenca zelo omejena in neprimerljiva s človekom. Pustimo zdaj to, da ima človek pokončno držo in hodi po dveh nogah... pri tem bi lahko ostalo. Zakaj je od vseh vrst samo človek sposoben tako napredovati?

Je možno, da je na človeka vplivalo nekaj tretjega, nekaj neznanega ali je evolucija res tako neverjetna?


Tvoja teorija drži, ampak samo če predpostavljaš v našem omejenem razumevanju, da je človek ultimativni dosežek evolucije... lahko tako zgleda ampak ker ne poznamo načinov drugih vrst, težko sodimo. Oziroma sodimo omejeno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

hr_natakar je izjavil:

2. Zapisi v vedah, ki so najstarejsi zapisi na svetu imajo vecjo veljavo kot zapis na wikipediji. Ce v vedah obstajajo zapisi, ki opisujejo vesoljska plovila je vsakrsno mnenje brezpredmetno. Ne morejo zanikat, da zapis ne obstaja.

vem da si trol ampak vseeno; kako veš da ti zapisi niso pravljice kot so grimmove ali andersenove?

večino zapisov se je že izgubila, ostali so samo nekateri. iz tega ne moremo izluščiti zgodovine.

prav tako so obstajala še veliko starejša mesta in civilizacije kot so danes raziskane in o njih še ne vemo nič. zato je današnje dojemanje človeške zgodovine še vedno hudo popačeno za kakršnekoli trdne zaljučke.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

reeves ::

hr_natakar je izjavil:

1. Iz prve roke vem, da je zgodovina polna lazi.

Iz prve roke? To je možno le, če si to zgodovino dejansko živel. A si iz preteklosti pripotoval na obisk?

hr_natakar je izjavil:

Napisali so tudi to, da so preucili posnetke in zakljucili, da posnetki ne prikazujejo prevec info, ki bi ogrozile nadalnje raziskave. To med vrsticami pomeni, da posnetki, ki prevec razkrivajo pac ne dajo ven v javnost.

Nič med vrsticami. Kar lepo jasno in glasno. Če bi ali bo katerikoli posnetek razkrival karkoli preveč o vojaški tehnologiji ga ne bomo videli. Kar logično, kajne.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350171 (37255) s1m0n
»

Evolucija je teorija in ne dejstvo (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1103114598 (58772) alexa-lol
»

Kreacionizem prihaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14421126 (18258) donfilipo
»

Nastanek življenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35749634 (44859) Vajenc
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21328974 (25600) jzgorisek

Več podobnih tem