» »

Ali si odrekamo preveč svobode, da družba lahko funkcionira?

Ali si odrekamo preveč svobode, da družba lahko funkcionira?

Temo vidijo: vsi

lebdim ::

Ljubosumje, nevoščljivost, zavist, hinavskost ubijajo!!! Pravzaprav ubija tudi individualizem, v katerem živimo. Hvala bogu, da nismo vsi taki individualisti, ampak da včasih še komu drugemu privoščiš uspeh bolj kot sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

vostok_1 ::

Ja pa ni zastonj, ko rečejo, da je komunizem zjebala človeška narava.
Edini način za uvesti tako reč, je da se znebimo te narave, ki jo je evolucija počasi skozi tisočletja izklesala.
Tudi v protokolu/ekstremno digitaliziranem svetu bi se mutacije dogajale in dobivali bi različne entitete z različnimi lastnostmi.

Vesolje kot kaže res ni bilo tako splanirano. Ima inherenten greh and that's what we have to work with.
Je pa nekaj res...tako kot Zemlja, je tudi vesolje finiten prostor, po nam znanih fizikalnih zakonih. Tudi če obstaja večdimenzijski prostor, imamo zgolj eno dimenzijo za downgrejdat. Nič več.
Kaj to pomeni za našo družbeno ureditev potencialne daljne prihodnosti?


Če se vrnem malo na trdna tla. Jz vedno bolj mislim, da je povsem irelevantno kaj si vi želite.
Ljudje zgoraj se vrjetno, as we speak, dogovoarjajo kakšen svet želijo imeti.
Vi ste v tej enačbi zgolj nepomembna sprejemljivka, ki se jo bo krajšalo ko ne bo več potrebna.
Think about it...se metat na vrat na nos, zgolj da se popasi te miljarde plebsev.
Bistveno je lažje so zreducirat ne nek obvladljiv, butičen nivo.



Pa tej niso niti top tier. To so nižji razredi višjega sloja.
They might not be evil, but they don't even know you exist and care less.
A vi se sekirate za bogega somalijskega otroka sredi sahare? Vrjetno niti ne veste, da obstaja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Shields ::

They might not be evil, but they don't even know you exist and care less.


yet

vostok_1 ::

Njihove umivalniške pipe stanejo več kot ti zaslužiš v 10 letih.
Res misliš, da se bojijo?
Še 5-10 let počakajo, pa si bodo lahko nabavli fully functioning automated gun sentries.
Pa ni samo stvar opreme. Je stvar obveščenosti. Če bo Zuckeberg ogoržen bo zgolj klical mobilnega operaterja in ta bo izključil oddajnik. Pol boste ostali mrzli sredi ulice.
Zemljevide pa itak nihče ne zna več uporabljat.

Skratka...each day that passes, manj možnosti imate za francosko revolucijo.
Ko obračaš dnevno miljone, zagotovo nisi tako neumen, da ne pomisliš na tak scenarij. Kot drugo, vrjetno se jim varnostni svetovalci ližejo na vsakem koraku.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Okapi ::

vostok_1 je izjavil:

Njihove umivalniške pipe stanejo več kot ti zaslužiš v 10 letih.
Res misliš, da se bojijo?
A se je Ceausescu na začetku leta 1989 bal? No, konec tistega leta so ga odstavili in ustrelili. A se je Gadafi bal? So se bali ruski princi in grofje in tovarnarji, preden so jim komunisti vse vzeli, mnogim tudi življenje?

Čisto mogoče je, da se ne bojijo, ampak stvari se lahko hitro obrnejo, tudi danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gruntfürmich ::

Hvala bogu, da nismo vsi taki individualisti, ampak da včasih še komu drugemu privoščiš uspeh bolj kot sebi.

Ne boš verjel, ampak velika večina ni takih. Da je večina takih po navadi mislite takšni ki bi drugim nasilno jemali.
Če bi manj jemali, bi ljudje lahko tudi več dali!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

vostok_1 ::

@okapi
Večino od teh, ki si naštel so bili zgolj frontmani. Zaledje je all alive and well.
Komunisti? Ti veš, da je bil Stalin pred politiko, mafia kingpin?

Ampak, to vam želim povedat. Včasih si imel več svobode. To je tudi pomenilo, da si lažje ubil grofa. Podkupil ali overpoweral si tista dva varnostnika ter posekal lesena vrata.
Elite sledi razvoju. Opremlja se z tehnološkimi rešitvami, ki niso tako enostavne za bypassat.

Kot rečeno, če shit really hits the fan, vaši smartphoni bodo malo več kot paperweight.
Še posebej ko powers that be sedaj vedno bolj forsirajo centralizirane rešitve.

Če ste resni z revolucijo morate iti hard opensource software in še posebej hardware.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Hermit Bob ::

Okapi je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Njihove umivalniške pipe stanejo več kot ti zaslužiš v 10 letih.
Res misliš, da se bojijo?
A se je Ceausescu na začetku leta 1989 bal? No, konec tistega leta so ga odstavili in ustrelili. A se je Gadafi bal? So se bali ruski princi in grofje in tovarnarji, preden so jim komunisti vse vzeli, mnogim tudi življenje?

Čisto mogoče je, da se ne bojijo, ampak stvari se lahko hitro obrnejo, tudi danes.


Oh okapi, ta tvoja ljudska preproscina...

Chausesca so ubili, ker je na hitro hotel odplacati vse dolgove Romunije in bi s tem izgubili poceni delovno silo in pridelke Romunije (ce se nisi bil tam, si le pojdi pogledat, da bos razumel).

Gadafi? Zbiral je na tone zlata, za osnovo svoje valute, da bi jo ponudil kot osnovo drugim valutam v Afriki, namesto francoskega Franka in ameriskega Dolarja. Spomni se napada na njih, kdo je prispeval najvec eksplozivnih sredstev?

Ne mi verjeti na prvo besedo, IZOBRAZI SE, preveri vsako mojo trditev, da ne bos vec iz riti vlekel neumnosti.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

PS. Toliko o revoluciji...ob zadnji krizi je veliko ljudi končalo na dnu...kje je stormanje bastilije i must have missed it?

Še jype, ki je za nas plebse filthy rich, uživa v brezskrbnem življenju.
I'd love to see him getting accustomed to hardship, toil and uncertainty.
Sicer neki obljublja, če mu zaupamo, da bomo vsi profitirali in živeli brezskrbno življenje. To any idiot who wishes to be the first...go ahead.


Hahaha.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::



Zgolj tko za perspektivo.
A vidite tistega moža na kmečki strani tam dol na koncu linije z dvignjenimi rokami?

That's you, nekaj stoletij nazaj.
And guess what...he died brutally and mostly in vain.
Modernim generacijam je to nepredstavljivo, saj vsak pleb misli, da je at minimum vladar sveta.
V resnici je zgolj nek kmet v hohzendregerjih (word?), ki ga bodo čez minuto razkosali in pustili sredi blata.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Okapi ::

vostok_1 je izjavil:

PS. Toliko o revoluciji...ob zadnji krizi je veliko ljudi končalo na dnu...kje je stormanje bastilije i must have missed it?
Zgrešil si, da veliko ljudi ni končalo "na dnu". Na dnu si, ko nimaš več ničesar za izgubiti, in življenje ni več veliko vredno. Tudi klošarji danes živijo 3x bolje kot tisti, ki so jurišali na Bastiljo.

vostok_1 ::

Tu imate modernejšo sliko:





Piškotek za za prvega, ki opazi zelo pomemben detajl...

...no, naj pomagam. Opazite kako so puntarji bili bistveno bolje oboroženi in on-par z grofom?
Grofova vojska je imela kvečjemu oklep in kakšnega konja več.
Moderna vojska ima avtomatsko orožje, oklepnike, drone in real time obveščevalno. Plebsi pa v večini držav izven ZDA pa zgolj gole roke, kak kamenj tu pa tam. That's it.

How far we've come.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Okapi ::

Hermit Bob je izjavil:

Okapi je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Njihove umivalniške pipe stanejo več kot ti zaslužiš v 10 letih.
Res misliš, da se bojijo?
A se je Ceausescu na začetku leta 1989 bal? No, konec tistega leta so ga odstavili in ustrelili. A se je Gadafi bal? So se bali ruski princi in grofje in tovarnarji, preden so jim komunisti vse vzeli, mnogim tudi življenje?

Čisto mogoče je, da se ne bojijo, ampak stvari se lahko hitro obrnejo, tudi danes.


Oh okapi, ta tvoja ljudska preproscina...

Chausesca so ubili, ker je na hitro hotel odplacati vse dolgove Romunije in bi s tem izgubili poceni delovno silo in pridelke Romunije (ce se nisi bil tam, si le pojdi pogledat, da bos razumel)..

:)) Svoje teorije zarote lahko prodajaš komu drugemu, pri meni se zaman trudiš.

Ceausescu je končal, ker se je zrušil sovjetski socializem, potem ko je Gorbačov začel s svojo "perestrosjko" in "glasnostjo". Nato so leta 1989 padale domine. Poleti 1989 je na Poljskem na volitvah zmagala Solidarnost, v začetku novembra je "padel" Berlinski zid, konec novembra je bila žametna revolucija na Češkem, decembra je konec dočakal Ceausescu ...

Ti pa lahko še naprej sanjaš o nekem odplačilu romunskih dolgov in teoriji zarot.

nevone ::

nevone - Zakaj bi bil razvoj počasnejši? Razen zaradi tega, ker se večino novih zadev zgodi v vojaške namene, potem pa je tega šele deležen ostali del prebivalstva. Ljudje z idejami dokazano nimajo nič manj idej v drugačnem sistemu, so bili v brezrazredni družbi in potem v vseh sistemih do danes.
Bistvo izumljanja je lenoba in lastne potrebe, leni izumljajo zato, da jim ni potrebno špilat hlapca iz lastnih potreb pa zato, ker nekaj še ne obstoji pa si to nekdo zamisli.

Seveda bi ob pravični družbi, vojaške aktivnosti odpadle in bi počasi začeli razmišljati o razvoju za izboljšanje in ne za uničevanje.


Iz napredka si zpustil tiste, ki rešujejo nek problem, ki ga povzroča narava, magari najprej za sebe, ampak slej ko prej rešitev tega problema zajame veliko večino s takim ali podobnim problemom. Ni vse samo lenoba in grabežljivost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Hermit Bob ::



Tole so bili vasi stari starsi. Polovico udelezencev te teme vas je lahko sram (stari starsi pa se v grobu obracajo).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:

Okapi je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Njihove umivalniške pipe stanejo več kot ti zaslužiš v 10 letih.
Res misliš, da se bojijo?
A se je Ceausescu na začetku leta 1989 bal? No, konec tistega leta so ga odstavili in ustrelili. A se je Gadafi bal? So se bali ruski princi in grofje in tovarnarji, preden so jim komunisti vse vzeli, mnogim tudi življenje?

Čisto mogoče je, da se ne bojijo, ampak stvari se lahko hitro obrnejo, tudi danes.


Oh okapi, ta tvoja ljudska preproscina...

Chausesca so ubili, ker je na hitro hotel odplacati vse dolgove Romunije in bi s tem izgubili poceni delovno silo in pridelke Romunije (ce se nisi bil tam, si le pojdi pogledat, da bos razumel)..

:)) Svoje teorije zarote lahko prodajaš komu drugemu, pri meni se zaman trudiš.

Ceausescu je končal, ker se je zrušil sovjetski socializem, potem ko je Gorbačov začel s svojo "perestrosjko" in "glasnostjo". Nato so leta 1989 padale domine. Poleti 1989 je na Poljskem na volitvah zmagala Solidarnost, v začetku novembra je "padel" Berlinski zid, konec novembra je bila žametna revolucija na Češkem, decembra je konec dočakal Ceausescu ...

Ti pa lahko še naprej sanjaš o nekem odplačilu romunskih dolgov in teoriji zarot.


Vsaj za Gaddaffija je mel prav... tip bi zjebal dolar!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

:)) Ja, 100% garant. V sanjah teoretikov zarote.

Mato989 ::

Gaddaffi je hotel afriško valuto backed by gold, to je blo znano.... tako kot je Husein hotel prodajat nafto za nekaj drugega =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hermit Bob ::

Mato989 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:

Okapi je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Njihove umivalniške pipe stanejo več kot ti zaslužiš v 10 letih.
Res misliš, da se bojijo?
A se je Ceausescu na začetku leta 1989 bal? No, konec tistega leta so ga odstavili in ustrelili. A se je Gadafi bal? So se bali ruski princi in grofje in tovarnarji, preden so jim komunisti vse vzeli, mnogim tudi življenje?

Čisto mogoče je, da se ne bojijo, ampak stvari se lahko hitro obrnejo, tudi danes.


Oh okapi, ta tvoja ljudska preproscina...

Chausesca so ubili, ker je na hitro hotel odplacati vse dolgove Romunije in bi s tem izgubili poceni delovno silo in pridelke Romunije (ce se nisi bil tam, si le pojdi pogledat, da bos razumel)..

:)) Svoje teorije zarote lahko prodajaš komu drugemu, pri meni se zaman trudiš.

Ceausescu je končal, ker se je zrušil sovjetski socializem, potem ko je Gorbačov začel s svojo "perestrosjko" in "glasnostjo". Nato so leta 1989 padale domine. Poleti 1989 je na Poljskem na volitvah zmagala Solidarnost, v začetku novembra je "padel" Berlinski zid, konec novembra je bila žametna revolucija na Češkem, decembra je konec dočakal Ceausescu ...

Ti pa lahko še naprej sanjaš o nekem odplačilu romunskih dolgov in teoriji zarot.


Vsaj za Gaddaffija je mel prav... tip bi zjebal dolar!


Saj sem imel za Chausescuja tudi, tip se je pretirano trudil znizati zunanji dolg Romunije in je bil pritisk (napram hiperinflaciji) hudo breme za drzavo. Zraven so pritegnile zunanje tajne sluzbe in zakuhale revolucijo. Za razliko salabajzerja zgoraj sem se po celi Romuniji pogovarjal z njihovimi intelektualci (med njimi tudi profesor zgodovine iz Cluj Napoce in odvetnica iz Bukareste), in je zadeva hudo jasna. Pa C. ni bil nobena perla, ampak razlogi za revolucijo ni bil tam kjer ga opisuje reuters. Ce bi dal mir, bi vladal so smrti.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Če pa kdo misli da so rušili Huseina, Gaddaffija in podobne zaradi humanitarnih razlogov in spremembe politike pa je bolj slep kot sem mislil =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lebdim ::

Za moje pojme živimo v preveč individualiziranem svetu, pa nič ne bom spremenil na tem svetu. Kapitalizem je dober samo za tiste, ki imajo denar in moč.

zobnik ::

Mi smo našl tržno staro nišo, prodaja drv gre kot za med. Zakaj, ker ljudje jih enostavno MORAJO kupt.
Ampak doma pravmo eno kvota jih prodamo pol pa tud mi rabmo čas za lajf.
Drugač bi jih pa sploh pozimi prodajal kot za med če bi jih pospravli pod streho, govorim o količini 200-300m...+++

solatko ::

zobnik - Sekate v svojem ali "našem"? Za koliko časa imate v svojem, saj drevje raste precej počasneje, kot ga človek lahko poseka in ostane golosek, kot je recimo na Kras-u, Velebitu, skoraj cela Italija,.....

Boljša niša je pogrebno podjetje, saj čisto vsak to enkrat rabi!;(
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

lebdim je izjavil:

Za moje pojme živimo v preveč individualiziranem svetu, pa nič ne bom spremenil na tem svetu. Kapitalizem je dober samo za tiste, ki imajo denar in moč.

a zato je toliko rojakov in 'bratov v sistemu' odhajalo na zahod iskat srečo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Ja, zato. Pozabil si omeniti, da bratje sreče niso našli.
Čeprav se občasno vrnejo domov in lažejo o tem, da so jo.

gruntfürmich ::

izgleda vseeno večjo kot tu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zobnik ::

solatko je izjavil:

zobnik - Sekate v svojem ali "našem"? Za koliko časa imate v svojem, saj drevje raste precej počasneje, kot ga človek lahko poseka in ostane golosek, kot je recimo na Kras-u, Velebitu, skoraj cela Italija,.....

Boljša niša je pogrebno podjetje, saj čisto vsak to enkrat rabi!;(



Imaš oceno revirnega gozdarja kolk letno zraste in kolk lahko posekaš, Če pa kako leto več posekaš, pa drugo leto manj. Seveda lastni gozd in do vsakega dela gozda je tudi gozdna vlaka.
Drv ne bo zmanjkal, problem so lahko smreke, bukec, raste 80let+
Govorim o 30ha + zelo dobrega gozda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

feryz ::

gruntfürmich je izjavil:

izgleda vseeno večjo kot tu...
Veš priznati, da si se zaj... in si suženj, je težko in za to rabiš jajca.
Jaz sem tudi dolgo verjel, da je pri nas največja možna greznica. Danes pa vem, da ni tako.
Sicer je greznica, ampak neprimerno manjša, kot drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

gruntfürmich ::

glej, ne vem. vem pa da so se iz naših krajev VEDNO skozi vso zgodovino suma sumarom le odseljevali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ivana3 ::

lebdim :: včeraj, 21:29:59
Za moje pojme živimo v preveč individualiziranem svetu,…


Tudi jaz mislim tako.

Pa pojdimo po vrsti: V obdobju generacije baby boom se je usmerjalo h kolektivnemu duhu, npr. delovne brigade, pa parole »Vsi za enega, eden za vse« itd. Potem nastopi generacija 80tih, ko se je razmišljalo, »Dajmo njim, kar mi nismo imeli!«. Generacija, ki med drugimi atributi, ima manjko, da čakajo »nekaj pa bo vendarle padlo z neba«…, če drugo ne, pa vsaj megla, pravim jaz, haha

Nastopi razmah IT. … itd … V psihoterapije se razvname mantra »Najprej poskrbi zase«. Vzpostavi se doktrina »Prijazna šola«, »Permisivna vzgoja« itd… Množica staršev in tudi pedagogov sprejme miselnost, da otroku, ne smejo reči NE, mu postavljati meje, ker to pomeni, da nimajo radi svojega otroka. Kapital in ostali to zagrabijo z vso silo. Pri starših razvijajo občutke krivde. V razmahu je potrošništvo. Tako otrok v zgodnji fazi ne razvija občutka kaj je prav in kaj ni. To je Razvajenost.

Posameznik je frustriran šele, ko se od njega pričakuje, da sprejme pravila, ki veljajo izven družine.

Moje mnenje je, da tak posameznik tudi v odraslosti neprestano hlepi po svobodi in hkrati ne dojame občutka odgovornosti. Vemo pa, da svoboda in odgovornost »gresta z roko v roki«.

Ja, smo družbena bitja in hkrati individumi.

feryz ::

gruntfürmich je izjavil:

glej, ne vem. vem pa da so se iz naših krajev VEDNO skozi vso zgodovino suma sumarom le odseljevali...
Kolikor je meni znano, se jih vsako leto kar dosti priseli.
Glede na padec natalitete pri nas, tudi število prebivalcev, začuda, ne pada.
Pa bi moralo, krepko, ker se nas manj rodi in ogromno odseli. Baje..

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

glej, ne vem. vem pa da so se iz naših krajev VEDNO skozi vso zgodovino suma sumarom le odseljevali...
Kolikor je meni znano, se jih vsako leto kar dosti priseli.

zgleda da ti sprenevedanje ni tuje, ker ne omeniš da smo samo vmesna postaja do zahoda; najnižjim fizikalcem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

vostok_1 ::

zobnik je izjavil:

solatko je izjavil:

zobnik - Sekate v svojem ali "našem"? Za koliko časa imate v svojem, saj drevje raste precej počasneje, kot ga človek lahko poseka in ostane golosek, kot je recimo na Kras-u, Velebitu, skoraj cela Italija,.....

Boljša niša je pogrebno podjetje, saj čisto vsak to enkrat rabi!;(



Imaš oceno revirnega gozdarja kolk letno zraste in kolk lahko posekaš, Če pa kako leto več posekaš, pa drugo leto manj. Seveda lastni gozd in do vsakega dela gozda je tudi gozdna vlaka.
Drv ne bo zmanjkal, problem so lahko smreke, bukec, raste 80let+
Govorim o 30ha + zelo dobrega gozda.


Saj veš, da energija ne pride kr iz ničesar. Tak gozd pri intenzivni obdelavi bo potrebno tudi pognojevat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

feryz ::

gruntfürmich je izjavil:

zgleda da ti sprenevedanje ni tuje, ker ne omeniš da smo samo vmesna postaja do zahoda; najnižjim fizikalcem...
Kakor rečeš. Pač več veš, od uradnih evidenc.
Saj so tudi švabi, švicarji in podobno, za nas samo vmesna postaja. Da se vrnemo nazaj v Slovenijo.

https://www.dropbox.com/s/c409f3smg8r96...

jype ::

Na severu so davki višji. Po Gruntovem bi se morale trume valiti proti Sloveniji, pa se ne.

vostok_1 ::

Ko imaš high trust družbo so visoki davki še ok.
Koliko časa boste še imeli high trust družbo...slabo kažejo trendi.
And it's gonna potentially get a lot worse.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mato989 ::

jype je izjavil:

Na severu so davki višji. Po Gruntovem bi se morale trume valiti proti Sloveniji, pa se ne.


Ti ne razunes da mene ne moti davek ce so place take da ima srednji kader dovolj da ima srednje lepo zivljenje....

Ampak socialisti najbolj stiskate ravno nas... Tiste ki sluzimo mediano in do 1,5x povprecne place... Nam se najbolj pozna vsak sleparsko odtujen evro....

Oni ko dobijo na trr 2k jim je bistveno bolj vseeno za 50 ali 100e kot jaz ki dobim na trr 1.100...

Ce bi dohodninska lestvica bila copy pastana iz avstrije bi situacija ze bil 10 postov boljsa...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

vostok_1 je izjavil:

slabo kažejo trendi.
Drži. V tisoč letih se lahko nadejamo, da bo že kaj narobe.

Mato989 je izjavil:

Ti ne razunes da mene ne moti davek ce so place take da ima srednji kader dovolj da ima srednje lepo zivljenje....
Jaz brezplačno popravljam mobilne telefone samo zato, da tebe spravim na kant. Ker lahko. Ni za kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::



Kaj revolucionarji, brusite kaj giljotine al so vas zgolj polna usta?
Kdaj bo ta opevana revolucija proletariata?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj revolucionarji, brusite kaj giljotine al so vas zgolj polna usta?
So že nabrušene, ampak med nami in njimi stojijo še policisti na minimalcu, ki jih je treba spreobrnit:

https://www.newsweek.com/france-protest...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mato989 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

slabo kažejo trendi.
Drži. V tisoč letih se lahko nadejamo, da bo že kaj narobe.

Mato989 je izjavil:

Ti ne razunes da mene ne moti davek ce so place take da ima srednji kader dovolj da ima srednje lepo zivljenje....
Jaz brezplačno popravljam mobilne telefone samo zato, da tebe spravim na kant. Ker lahko. Ni za kaj.



Ni panike, imam dovolj znanj da grem delat marsikaj drugega, ampak imam tu super delovni čas... naslednje boš moral kupit še kakšne 5 osne CNCje in jih sprogramirat in še kaj =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kaj revolucionarji, brusite kaj giljotine al so vas zgolj polna usta?
So že nabrušene, ampak med nami in njimi stojijo še policisti na minimalcu, ki jih je treba spreobrnit:

https://www.newsweek.com/france-protest...


Najbrž še nisi slišal za privat vojske.

Takoj ko država ne bo plačala dovolj, jih bodo fevdalci zaposlili.
Se ti splača kdaj vzet v roke kako knjigo o zgodovini jype.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Najbrž še nisi slišal za privat vojske.
Ki se lahko zoperstavijo enemu (1) klošarju, z dvema imajo pa že težave?

vostok_1 je izjavil:

Takoj ko država ne bo plačala dovolj, jih bodo fevdalci zaposlili.
Absolutno. Čemu že ni več nikjer fevdalizma?

vostok_1 je izjavil:

Se ti splača kdaj vzet v roke kako knjigo o zgodovini jype.
Ma niti tega mi ni treba: Zgoraj lahko vidim, kako si sam sebe demantiral.

vostok_1 ::

Fevdalizem je alive and well. Zgolj ni več plemiških rodbin.


Mi je všeč komentar narratorja v dokumentarcu "The world is a playground for the elite".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Fevdalizem je alive and well.
Razloži.

vostok_1 je izjavil:

Mi je všeč komentar narratorja v dokumentarcu "The world is a playground for the elite".
Če si bogat, ti potnega lista sploh ne pogledajo.

Vi pa jamrate o "ekonomskih migrantih vojaških let".

vostok_1 ::

A ti res misliš, da so bili fevdalisti neka posebna iznajdba?
It's the same thing since Jericho or Uruk were first built.

Tko kot se fevdalec odloči dati svoje zemljišče v tlako, tko se moderni bogatun odloči narediti tovarno v Indiji in zaposliti ljudi z slave wage.
Granted...tlačan je vsaj imel možnost kaj pridelat. Ne zanikam.
Pač trickle down economy oz. verzija le-te.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

A ti res misliš, da so bili fevdalisti neka posebna iznajdba?
Ne. Posebna iznajdba je bila giljotina, ki je neverjetno hitro zmanjšala količino fevdalcev.

vostok_1 je izjavil:

Tko kot se fevdalec odloči dati svoje zemljišče v tlako, tko se moderni bogatun odloči narediti tovarno v Indiji in zaposliti ljudi z slave wage.
In tako kot se je obglavilo fevdalca, se lahko bogatuna.

vostok_1 je izjavil:

Pač trickle down economy oz. verzija le-te.
Ja, saj zaradi istega učinka tlačani še vedno volite za tiste, ki kradejo revnim in šenkavajo bogatim.

vostok_1 ::

Ne vem zakaj ti misliš, da ne boš končal pot tisto giljotino?
Ko potrošijo ta najvišje, vjremi, da bodo našli novo gorivo za kres.
Ti nisi nikoli minglal z plebsi, ne veš kako razmišljajo.
Še posebej zadnja leta si povsem odtujen v svojem balončku Blandlandovske buržuazije.


Ampak don't worry. They'll never get pass the automated gun sentries vaših ograjenih belih sosesk.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Ne vem zakaj ti misliš, da ne boš končal pot tisto giljotino?

Because you'll never catch me:

Ladjar ::

PreviousUser je izjavil:

8 ur dnevno v službi plus še precej časa gužvanja na poti do tja in od tam... Potem drugi opravki popoldne, razna birokracija, ki jo od nas zahteva država... Da ne govorim o vseh obveznostih tistih, ki imajo otroke...

Kapitalisti imajo v tej družbi pravico do izkoriščanja ljudi in prilaščanja vrednosti njihovega dela. Mi pa si plačujemo zdravstvo, ki je v bistvu servis delovne sile. Zakoni vemo da so, zelo očitno tudi v naši državi, pisani po meri elite. Pa tudi policija, ki jo plačujemo za našo varnost, na čigavo stran mislite, da se bo postavila v primeru izgredov in protestov proti eliti?

Tako minevajo dnevi in počasi življenje. Mar ne bi bilo bolje, da bi ga preživeli kot nam paše, če bi resno zboleli, bi pač umrli, bolje da vsaj nekaj življenja preživiš svobodno kot pa celo življenje zdrav suženj.

Zdi se mi, da je cena, ki jo plačujemo družbi, da nam zagotavlja nek navidezen red in varnost, previsoka. Mi garamo kot živina, nekateri pa živijo na veliki nogi in pobirajo iz državne malhe po potrebi.

Pa vi, ste zadovoljni s trade-off svoboda vs. t.i. civilizirana družba? Se vam zdi družbena pogodba, ki je nihče od nas ni podpisal, pravična? Ko smo rojeni, smo vrženi v ta sistem, pa če nam je prav ali ne...


Pohvala od mene za vaše razmišljanje in to tudi zapisano.
BRAVO
Ne glede na to, da se vas od malega skuša spraviti ob pravo pamet na vsakem koraku se skozi vaš prispevek definitivno vidi, da ste vsaj del te resnično obdržali.
Na vaše vprašanje oz naslov teme, bi dejal in odgovoril z že omenjeno besedo DEFINITIVNO in preprosto DA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Madžarska reforma zakona o delavskih pravicah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17722482 (18828) Vazelin
»

Demokratični socializem (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Problemi človeštva
1989244946 (196321) Mr.B
»

Težave in rešitve, zakaj je kapitalizem uničil človeštvo. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40889463 (76105) T-h-o-r
»

Karl Marx je imel prav (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
73185816 (76378) LordTado
»

Konec kapitalizma? (zeitgeist addendum napovedal ekonomski propad?) (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Problemi človeštva
1355132069 (105236) T-h-o-r

Več podobnih tem