» »

Ali si odrekamo preveč svobode, da družba lahko funkcionira?

Ali si odrekamo preveč svobode, da družba lahko funkcionira?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 9
»»

PreviousUser ::

8 ur dnevno v službi plus še precej časa gužvanja na poti do tja in od tam... Potem drugi opravki popoldne, razna birokracija, ki jo od nas zahteva država... Da ne govorim o vseh obveznostih tistih, ki imajo otroke...

Kapitalisti imajo v tej družbi pravico do izkoriščanja ljudi in prilaščanja vrednosti njihovega dela. Mi pa si plačujemo zdravstvo, ki je v bistvu servis delovne sile. Zakoni vemo da so, zelo očitno tudi v naši državi, pisani po meri elite. Pa tudi policija, ki jo plačujemo za našo varnost, na čigavo stran mislite, da se bo postavila v primeru izgredov in protestov proti eliti?

Tako minevajo dnevi in počasi življenje. Mar ne bi bilo bolje, da bi ga preživeli kot nam paše, če bi resno zboleli, bi pač umrli, bolje da vsaj nekaj življenja preživiš svobodno kot pa celo življenje zdrav suženj.

Zdi se mi, da je cena, ki jo plačujemo družbi, da nam zagotavlja nek navidezen red in varnost, previsoka. Mi garamo kot živina, nekateri pa živijo na veliki nogi in pobirajo iz državne malhe po potrebi.

Pa vi, ste zadovoljni s trade-off svoboda vs. t.i. civilizirana družba? Se vam zdi družbena pogodba, ki je nihče od nas ni podpisal, pravična? Ko smo rojeni, smo vrženi v ta sistem, pa če nam je prav ali ne...

Miki N ::

Postani "kapitalist", ni druge.

Alien123 ::

Najdi si takšno službo, da boš sam svoj šef.
Al pa bodi profesor. Je zadnjič rekla ena učitlca na tvju, da ni lepšiga kot 2 mesca morja/počitnic.

hammock ::

PreviousUser je izjavil:

8 ur dnevno v službi plus še precej časa gužvanja na poti do tja in od tam... Potem drugi opravki popoldne, razna birokracija, ki jo od nas zahteva država... Da ne govorim o vseh obveznostih tistih, ki imajo otroke...

Kapitalisti imajo v tej družbi pravico do izkoriščanja ljudi in prilaščanja vrednosti njihovega dela. Mi pa si plačujemo zdravstvo, ki je v bistvu servis delovne sile. Zakoni vemo da so, zelo očitno tudi v naši državi, pisani po meri elite. Pa tudi policija, ki jo plačujemo za našo varnost, na čigavo stran mislite, da se bo postavila v primeru izgredov in protestov proti eliti?

Tako minevajo dnevi in počasi življenje. Mar ne bi bilo bolje, da bi ga preživeli kot nam paše, če bi resno zboleli, bi pač umrli, bolje da vsaj nekaj življenja preživiš svobodno kot pa celo življenje zdrav suženj.

Zdi se mi, da je cena, ki jo plačujemo družbi, da nam zagotavlja nek navidezen red in varnost, previsoka. Mi garamo kot živina, nekateri pa živijo na veliki nogi in pobirajo iz državne malhe po potrebi.

Pa vi, ste zadovoljni s trade-off svoboda vs. t.i. civilizirana družba? Se vam zdi družbena pogodba, ki je nihče od nas ni podpisal, pravična? Ko smo rojeni, smo vrženi v ta sistem, pa če nam je prav ali ne...

Ne vem koliko si kaj potoval po tem nasem svetu...jaz sem kar precej, pa sem na koncu prisel do zakljucka, da zivimo v raju pod alpami. Ja, marsikaj ne stima, ampak to kar si zgoraj opisal je jebena Somalija.

Kot druzba lahko napredujemo samo kot del sistema, ne kot individualisti. Ce bi vsi bili jebivetri, bi se zdaj lovili mamute po tajgi.

mzakelj ::

hammock : se čisto strinjam s teboj. Tisti kateri je videl samo Hrvaško pa mogoče kak Trst ali Beograd, si ne more predstavljati v kakem raju smo. Glede vsega.

nergac ::

Ob branju uvodnega posta sem se spomnil ST teme "of the grid" pred meseci ...

Predpogoj je da si samski. Pa da imaš nekaj kapitala od prej, ni treba ne vem koliko. Pa da nimaš otrok in živih bližnjih sorodnikov.
Dobro je, da imaš kako zidanico z zaplato zemlje - torej stalno bivališče z minimalnimi stroški.

Veljajo tudi življenjske izkušnje v kombinaciji z mladostjo in določeno zrelostjo - idealno je imeti nekako 35 let ...

Ko pa ti bo čez nekaj časa zmanjkalo ali sredstev, energije ali če se boš mogoče naveličal popolne svobode in brezskrbnosti, potem lahko ustanoviš sekto z vsaj dvemi ljubicami.

kuall ::

Očitno iz tvojega posta je, da imaš zanič službo.

Ganon ::

kuall je izjavil:

Očitno iz tvojega posta je, da imaš zanič službo.


Ne pametuj. Ljudi, ki uživajo ob odhodu v službo, lahko iščeš kot iglo v senu, to je dejstvo. Tja hodimo, ker potrebujemo denar za preživetje, ker smo si ljudje zamislili tak sistem, ker druge opcije nimamo. Raje bi počel karkoli drugega, kot da več kot tretjino dneva zabijem v službi. Drugo tretjino prespim, ostanejo mi še tiste drobtinice, v katere moraš stlačiti vse ostalo. In to goniš desetletja. Suženjstvo.

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Pa tudi policija, ki jo plačujemo za našo varnost, na čigavo stran mislite, da se bo postavila v primeru izgredov in protestov proti eliti?
Glede na to, koliko policijo plačujete, je jasno, na čigavi strani bi morala biti - a tako kot vi, ki volite politike, ki zastopajo interese elite, tudi policisti nimajo razloga, da si ne bi domišljali, da bo morda pa le padla z mize elite kaka drobtinica več.

BTW, elite ne obstajajo. Obstajajo le bogati, ki postajajo bogatejši, ter revni, ki postajajo revnejši. Z inteligenco to nima nobene zveze.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

antartide ::

Alien123 je izjavil:

Najdi si takšno službo, da boš sam svoj šef.
Al pa bodi profesor. Je zadnjič rekla ena učitlca na tvju, da ni lepšiga kot 2 mesca morja/počitnic.

plača 3.000€ in 2 mesca morja. Kaj je lepšega kot to v slo?
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

jype ::

nergac je izjavil:

Predpogoj je da si samski.
V čem je pa finta tega pogoja?

antartide je izjavil:

plača 3.000€ in 2 mesca morja. Kaj je lepšega kot to v slo?
5000 plače in 10 mesecev morja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

D3m ::

Mar ne bi bilo bolje, da bi ga preživeli kot nam paše


Pojdi na socialo in boš imel svobodo. Samo ne jamraj, da si nič ne moreš ustvariti.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Cruz ::

Recimo društvo za podnebno pravičnost je kot eno izmed svojih zahtev dalo 4-dnevni delovnik.

Vsekakor bi se dalo skrajšati delovnik in ostati funkcionalni. Ravno zadnjič sem razmišljal o tehnični podpori na trgu telekomunikacij, ki so na voljo 24/7 in si mislil kam smo prišli. Kako je nastala ideja o 24/7? Eno podjetje se je odločilo, da bo to uporabilo za vabo strank, na ljudi pa so seveda pozabili. Revolucija!

D3m ::

Meni odgovarja 24/7 podpora. Če katera firma tega nima lahko propadejo, kar se mene tiče (razen če so monopolist) oz. odvisno od zadeve.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Cruz ::

D3m je izjavil:

Meni odgovarja 24/7 podpora. Če katera firma tega nima lahko propadejo, kar se mene tiče (razen če so monopolist) oz. odvisno od zadeve.
Meni tudi odgovarja, ampak ali je res nujna? Za poslovne uporabnike še razumem, da bi imeli na voljo.

nergac ::

jype je izjavil:

nergac je izjavil:

Predpogoj je da si samski.
V čem je pa finta tega pogoja?



Posameznik lažje hodi "po robu" kot z družico z morebitnim potomstvom skupaj.
Poleg tega si dolžan poskrbeti za družico in potomstvo, kar pa spet ne moreš kvalitetno "zunaj črede".
Sicer te po mnenju večine čaka klavrn konec, kar pa je spet diskutabilno - lahko imaš kako desetletje zelo kvalitetnega življenja ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Okapi ::

PreviousUser je izjavil:

8 ur dnevno v službi plus še precej časa gužvanja na poti do tja in od tam... Potem drugi opravki popoldne, razna birokracija, ki jo od nas zahteva država... Da ne govorim o vseh obveznostih tistih, ki imajo otroke...

Kapitalisti imajo v tej družbi pravico do izkoriščanja ljudi in prilaščanja vrednosti njihovega dela.
Vsak ima pravico postati kapitalist.In nihče te ne sili hoditi v službi, ki ti ni všeč.

Wazzaa ::

Zakaj bi rizkiral moj denar, če sem lahko upravičen do tvojega dobička?


BTW, elite ne obstajajo. Obstajajo le bogati, ki postajajo bogatejši, ter revni, ki postajajo revnejši. Z inteligenco to nima nobene zveze.


Komunisti se pogosto motite.

c singular or plural in construction : the socially superior part of society

d : a group of persons who by virtue of position or education exercise much power or influence

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

Reycis ::

Če bi vsak lahko postal kapitalist potem bi bsi bili kapitalisti.

D3m ::

Ne more biti vsak kapitalist, kot ne more biti vsak direktor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Wazzaa ::

Vsak je lahko kapitalist. Ne bo pa vsak ostal kapitalist. Zato nekateri raje delamo za fiksno plačo, medtem ko drugi tvegajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

Okapi ::

D3m je izjavil:

Ne more biti vsak kapitalist, kot ne more biti vsak direktor.

Seveda je lahko vsak kapitalist. Ni vsak sposoben biti uspešen kapitalist, ampak to je njegova krivda, na krivda sistema.

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne more biti vsak kapitalist, kot ne more biti vsak direktor.

Seveda je lahko vsak kapitalist. Ni vsak sposoben biti uspešen kapitalist, ampak to je njegova krivda, na krivda sistema.


Izjava kot tista, kjer ljudi v gulagih obtožuješ, da so izbrali napačne in so sedaj zato tam. Tebi, ki si podedoval cel k*** nepremičnin je že lahko, ostalim ne preveč.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kuall ::

Saj je z vsemi stvarmi tako, ne samo s kapitalom. Tudi značaj in pamet podeduješ, ne si delat utvar.

PrihajaNodi ::

kuall je izjavil:

Saj je z vsemi stvarmi tako, ne samo s kapitalom. Tudi značaj in pamet podeduješ, ne si delat utvar.


Drži. Ne pa potrebe pametovat kako naj se gre prodajalec ali šivilja pri 45 podjetniško igro, saj mu le to kapitalizem omogoča.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Wazzaa ::

Ampak kapitalizem mu to res omogoča.


Okapi je izjavil:


Seveda je lahko vsak kapitalist. Ni vsak sposoben biti uspešen kapitalist, ampak to je njegova krivda, na krivda sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

PrihajaNodi ::

Wazzaa je izjavil:

Ampak kapitalizem mu to res omogoča.


Okapi je izjavil:


Seveda je lahko vsak kapitalist. Ni vsak sposoben biti uspešen kapitalist, ampak to je njegova krivda, na krivda sistema.


Še posebno mi je všeč ta izjava, od človeka, ki je bolj ali manj vse skupaj podedoval in živi od tega premoženja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Wazzaa ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ne pa potrebe pametovat kako naj se gre prodajalec ali šivilja pri 45 podjetniško igro, saj mu le to kapitalizem omogoča.


Kje?

PrihajaNodi ::

Wazzaa je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ne pa potrebe pametovat kako naj se gre prodajalec ali šivilja pri 45 podjetniško igro, saj mu le to kapitalizem omogoča.


Kje?


V logerjih, od koder so nekateri tudi uspešno pobegnili, večina ne.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Wazzaa ::

Citiraj kje kdo v tej temi pametuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

PrihajaNodi ::

Seveda je lahko vsak kapitalist. Ni vsak sposoben biti uspešen kapitalist, ampak to je njegova krivda, na krivda sistema.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pegasus ::

Ganon je izjavil:

Ljudi, ki uživajo ob odhodu v službo, lahko iščeš kot iglo v senu,
Torej je dejstvo, da imaš tudi družbo slabo, ne samo službo.

Wazzaa ::

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda je lahko vsak kapitalist. Ni vsak sposoben biti uspešen kapitalist, ampak to je njegova krivda, na krivda sistema.


Nobeden ni pametoval šivilji naj se gre pri 45 kapitalista.

PrihajaNodi je izjavil:



Še posebno mi je všeč ta izjava, od človeka, ki je bolj ali manj vse skupaj podedoval in živi od tega premoženja.


Še ena izmišljena premisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

PrihajaNodi ::

Nobeden ni pametoval šivilji naj se gre kapitalista.


Analogija je več kot očitna.

Še ena izmišljena premisa.


Motiš se.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Cange ::

Eco deklico imamo, manjka še deček s propagando "anti tržna vrednost stvari", čez ~50 let je problem rešen.

Wazzaa ::

PrihajaNodi je izjavil:

Nobeden ni pametoval šivilji naj se gre kapitalista.


Analogija je več kot očitna.

Še ena izmišljena premisa.


Motiš se.


Je slaboumnost tvoja zasluga ali si jo podedoval?

jype ::

nergac je izjavil:

Posameznik lažje hodi "po robu" kot z družico z morebitnim potomstvom skupaj.
Se ne strinjam, drži pa, da če pod "družico" smatraš disney princesko, ki jo moraš streči spredaj in zadaj, najbrž res ne bo šlo v šupi sredi hoste.

nergac je izjavil:

Poleg tega si dolžan poskrbeti za družico in potomstvo, kar pa spet ne moreš kvalitetno "zunaj črede".
Za fizično in mentalno zdravje otrok je življenje "zunaj črede" bistveno manj škodljivo, tako da se tudi glede tega ne strinjam.

nergac je izjavil:

Sicer te po mnenju večine čaka klavrn konec, kar pa je spet diskutabilno - lahko imaš kako desetletje zelo kvalitetnega življenja ...
Komot imaš tudi 50 let zelo kvalitetnega življenja, pa sploh ti ni treba biti "off the grid", samo ne smeš se pustit nategnit mainstream marketingu.

Reycis je izjavil:

Če bi vsak lahko postal kapitalist potem bi bsi bili kapitalisti.
Saj ste. Dobili ste certifikate ob denacionalizaciji, torej ste po definiciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Je slaboumnost tvoja zasluga ali si jo podedoval?


Ta termin ti je tuj, zato ga ni pametno koristiti.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Pika na i ::

D3m je izjavil:

Meni odgovarja 24/7 podpora. .

Po pisku pustite sporočilo, zadosti temu kriteriju.
24/7 si v stresu, če boš dobil podporo. K pa tak lajf.

jype ::

Ja, ampak on jo potrebuje, ker je ves čas na intenzivni.

Wazzaa ::

Je slaboumnost tvoja zasluga ali si jo podedoval?


Ta termin ti je tuj, zato ga ni pametno koristiti.


Vem. Koristim ga izključno za tiste, ki si ga zaslužijo.

PrihajaNodi ::

Wazzaa je izjavil:

Je slaboumnost tvoja zasluga ali si jo podedoval?


Ta termin ti je tuj, zato ga ni pametno koristiti.


Vem. Koristim ga izključno za tiste, ki si ga zaslužijo.


Motiš se.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Okapi ::

PrihajaNodi je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

Ampak kapitalizem mu to res omogoča.


Okapi je izjavil:


Seveda je lahko vsak kapitalist. Ni vsak sposoben biti uspešen kapitalist, ampak to je njegova krivda, na krivda sistema.


Še posebno mi je všeč ta izjava, od človeka, ki je bolj ali manj vse skupaj podedoval in živi od tega premoženja.
Ko bi vsaj. Tako sem pa moral kar sam zaslužit.

Wazzaa ::

Verjetno mu gredo v nos Trumpove miljarde. Slaboumnež ne ve, da takšne kot je sam pokoplje že inflacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

D3m ::

Pika na i je izjavil:

D3m je izjavil:

Meni odgovarja 24/7 podpora. .

Po pisku pustite sporočilo, zadosti temu kriteriju.
24/7 si v stresu, če boš dobil podporo. K pa tak lajf.


Takoj zgubijo posel razen, če so monopolisti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrihajaNodi ::

Wazzaa je izjavil:

Verjetno mu gredo v nos Trumpove miljarde. Slaboumnež ne ve, da takšne kot je sam pokoplje že inflacija.


Slaboumneži jemljejo Trumpove izjave za svete.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Wazzaa ::

PrihajaNodi je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

Verjetno mu gredo v nos Trumpove miljarde. Slaboumnež ne ve, da takšne kot je sam pokoplje že inflacija.


Slaboumneži jemljejo Trumpove izjave za svete.


Komunistične izjave so tiste, katere jemljete za svete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

PrihajaNodi ::

Komunistične izjave so tiste, katere jemljete za svete.


Nacistom bo potrebno dokazati, da se motijo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Nacistom bo potrebno dokazati, da se motijo.
Nah, to se ne da. Nazi ain't got no humanity.

Wazzaa ::

PrihajaNodi je izjavil:

Komunistične izjave so tiste, katere jemljete za svete.


Nacistom bo potrebno dokazati, da se motijo.


Ti bomo pač dokazali, če že vztrajaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Madžarska reforma zakona o delavskih pravicah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17722475 (18821) Vazelin
»

Demokratični socializem (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Problemi človeštva
1989244925 (196300) Mr.B
»

Težave in rešitve, zakaj je kapitalizem uničil človeštvo. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40889453 (76095) T-h-o-r
»

Karl Marx je imel prav (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
73185802 (76364) LordTado
»

Konec kapitalizma? (zeitgeist addendum napovedal ekonomski propad?) (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Problemi človeštva
1355132062 (105229) T-h-o-r

Več podobnih tem