» »

xtreamer + hdmi + samsung tv = zvok out of sync

xtreamer + hdmi + samsung tv = zvok out of sync

MK99 ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem kupil Samsung LCD ES6710 in nanj preko hdmi priklopil mojega xtreamerja. Pri vecini datotek opazam rahel (0.5sekunde) zamik zvoka in slike, ki na mojem starem TV in xtreamerju preko RGB kablov ni bil opazen.
V cem je problem? Se da to kako popravit? Nastavitev za sinhronizacijo podnapisov poznam, za zvok pa ne... :/


TIA,
Matic

SkyEye90 ::

Kje pa poslušaš zvok, na TV-ju, ali imaš speljanega na zunanji sistem?

MK99 ::

Na TVju..
Zvok je drugace cisto ok, samo out of sync.. :/

MK99 ::

Sem probal se z RGB kabli in ni nobenega zamika, torej je problem povezan z hdmi..

SkyEye90 ::

Sicer čudno da se to dogaja, ampak vzrok je verjetno digitalni prenos slike preko HDMI. TV procesor za sliko potrebuje nekaj več časa, da prejeto sliko iz HDMI pripravi za prikaz in jo pokaže na ekranu, kot pa potrebuje zvočni procesor, zato slika zaostaja. Ni pa mi jasno, zakaj TV enostavno ne zakasni zvoka? Preko RGB je signal analogen in pri njem ni zakasnitve v sliki, ker procesorju ni potrebno dekodirati signala.

Pri meni tudi slika zaostaja, ampak imam player povezan preko HDMI in TV prikazujke le sliko, zvok pa imam peljan na ločen AV sistem, ki pa tudi naredi nekaj zakasnitve. Še vedno ga TV naredi več kot AV sistem, zato slika malenkost kasni. Če pa prižgem zvočnike na TV-ju, pa sta slika in zvok v sinhronizaciji, saj TV pazi na to, da oboje predvaja istočasno (zvok namensko malo zakasni).

Zdaj zakaj tvoj TV tega ne počne, mi ni jasno in mi je predvsem čudno. Poskusi različne formate filmov (.mkv procesira dlje časa kot .avi) in različne formate zvoka poleg filma (za ac3 in DTS potrebuje več časa kot za mp3). Pri divx-u z mp3-jem je verjetno v sinhronizaciji, saj za oboje potrebuje zelo malo časa, je tako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

MK99 ::

Sem v extreamerju spremenil nastavitev "TV system" iz 1080p 60Hz v 1080i 60Hz in mislim, da deluje..

MK99 ::

Ne vem samo ali je kaj narobe ce imam nastavljeno na 1080i?

SkyEye90 ::

Ne, narobe ni nič, ampak nimaš pa FullHD slike (1080p) :) Načeloma je 720p način boljši od 1080i, ker pri 1080i se prikazuje po 540 vrstic izmenično (lihe, sode), pri 720p pa je na ekranu stalno 720 vrstic. Če veš o čem govorim ok, če pa ne, pa se ne sekiraj, sploh, če razlike v kvaliteti ne opaziš (ni neke ogromne razlike, da te ne bo skrbelo) :)

MK99 ::

Sem še malo raziskoval zadevo.. v bistvu je slika hitrejša od zvoka, ne obratno. Sem komaj našel eno primerno sceno, ko clovek zabija zeblje v zid :) In slika je delcek sekunde hitrejša od zvoka..
Sem pa tudi ugotovil, da je odvisno od same datoteke. Nek 2GB 720p mkv ima delay, drug 6GB 1080p mkv pa ne..

Pa tv sam preklaplja razlicne formate (1080p, 1080i, 1080 24p,..) glede na predvajano datoteko. Razlike med 1080i in 1080p pa dejansko ne opazim..

SkyEye90 ::

Xtreamer načeloma zvok in sliko vedno pošilja v sinhronizaciji. Pri tebi očitno TV prejeto sliko sprocesira in prikaže hitreje kot pa zvok.
Kot prvo bi jaz pogledal, če obstaja novejši firmware za tvoj TV, ki to napako odpravi. Kaj pa če disk priklopiš direktno v TV, je enako?
Mogoče Xtreamer preizkusi še na drugem TV-ju, prav tako preko HDMI če imaš to možnost. Ugotovil boš, ali se delay naredi na TV-ju, ali ga mogoče dela že sam xtreamer.

Sama velikost datoteke naj nebi vplivala na delay, vpliva format kodiranja in mogoče lahko tudi bitna hitrost.
Da bi ugotovil, katere datoteke imajo delay, katere ne, lahko uporabiš Media info program, pa boš videl kodek slike, zvoka in bitne hitrosti.

MK99 ::

Thx Sky, sem malo bral po forumih in ugotovil, da ima ogromno ljudi podobne probleme. Baje je to velik problem (3D) LED televizorjev, omenja se pa vse od LG so Panasonica.
Nekih pametnih rešitev dejansko ni, najvec ljudi prestavi na 1080i, ki prakticno odpravi problem. Drugi uporabljajo zvok preko ojacevalca in potem moznost custom nastavitve za zamik zvoka.
Govori se, da je problem z nekim hdmi 1.4 standardom, da ne dela kot 1.3 in da bi morali vsi proizvajalci tvjev in video predvajalnikov upoštevati neke CES-CE (ali nekaj takega, pišem iz spomina) standarde, da bi to delalo 100%, kar pa seveda ne.
Testni film je bil v 1080p 24Hz in malo tudi na Hz sumim. Baje xtreamer pretvori iz 24Hz v 60Hz, da na hdmi kjer pa tv spet pretvori v 24Hz, saj tv to podpira. In ti pride do zamika Vsaj eno tako teorijo sem prebral. Samo ce izklopim 24Hz je pa zamik še veliko vecji.

Tv imam doma teden dni, firmware je star cca mesec dni, novejšega ni. Xtreamer je verzija 1, in imam najnovejši fm (2.7.1), ki je pa tudi ze star, saj tile modeli vsak mesec vrzejo ven nek nov proizvod in starega ne podpirajo vec. :/
Bom sprobal še na drugem tv, da vidim tam in porocam.
Dejansko pa je pri meni res mali zamik. Kot receno, ga lazje opazim pri specificnih scenah, kot zabijanje zeblja, kjer je cca 0.1-0.3s zamika. Kot berem po forumih imajo nekateri zamik tudi po sekundo in vec :/

Thx, stestiram in javim..

SkyEye90 ::

Jaz imam pri WDTV opcijo 'match framerate', kar pomeni, da bo izhod WDTV playerja tolikšen, kolikor je film (večinoma je to 24Hz - 24p).
Če bi ti xtreamer pošiljal 60p, potem TV nebi predvajal s 24Hz ampak s 60Hz. Verjetno tebi tudi xtreamer prilagaja resolucijo in frekvenco glede na film, kar je tudi najbolje.

Če ugotoviš, da je zamik res na TV-ju in pri katerih datotekah, ter je če je vedno enak, potem lahko filme pred ogledom odpreš s free programom MKV Merge in pri zvoku nastaviš zakasnitev, v tvojem primeru torej -300ms naprimer in .mkv datoteko še enkrat shraniš (5-10min dela).

Jaz imam recimo s predvajalnika sliko preko HDMI na TV, zvok pa direktno iz playerja na AV Receiver. TV ustvari zakasnitve nekje 1s, medtem ko je AV receiver z zvokom hitrejši in to opravi v dobre pol sekunde, mogoče mi zvok prehteva tudi nekje za 0,2 - 0,3s. Če pa gledam Xvid film, pa TV isto porabi skoraj 1s, AV Receiver pa zaradi mp3 zvoka zadeve sploh ne dekodira ker ni potrebe in je hitrejši, mogoče porabi 0,2s. Takrat pa mi zvok prehiteva skoraj za sekundo in zato zvok takrat poskušam na TV-ju (oz imam iz TV-ja speljanega nazaj na Receiver, da TV doda malo delay-a).
Tistih 0,2s sem se pa navadil, čeprav mi je na začetku delalo rahlo sive lase ker pri starem TV-ju delay-a prav tako nisem imel :)

Preizkusi in povej kaj si ugotovil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

uvz123 ::

MK99 je izjavil:

Sem še malo raziskoval zadevo.. v bistvu je slika hitrejša od zvoka, ne obratno.

S to izjavo si si prislužil nominacijo za Nobelovo nagrado za fiziko!

MK99 ::

Dejansko je problem pri Xtreamerju.. Ce isti file predvajam iz usbja direktno na tv, problemov ni.

Glede frekvence pa nisem siguren.. V Xtramerju nastavim na 1080i, ko pa zacnem predvajati datoteko se tv "refresha" in v kotu se pokaze popup "1920x1080 24Hz" in je brez zamika. Ko nastavim na 1080p se popup tudi pokaze, vendar je prisoten tudi zamik. Ce nastavim npr na 720p je zamik veliko vecji, slika prehiteva skoraj za sekundo.

Eh, dokler 1080i deluje in je zamik pri 1080p minimalen, bom še prezivel. :)

Me pa dejansko zivcira ta "nova tehnologija", "napredek", "izboljšave".. MY ASS!!! Pri CRT ni bilo nobenih problemov!! Zdaj pa problem s sinhronizacijo, 1-3 sekunde, da se sploh pokaze slika pri menjanju kanalov, vsak tretji kanal ima nek lasten aspect ratio in je slika popacena, pa ce še tako štelam, problemi z burn-in-om, problemi s hitrimi scenami... napredek ja.. na racunih proizvajalcev kvecem! 15 let stari 90cm Panasonic me je koštal pol manj kot tale, pa od priklopa naprej nisem z njim imel nic dela oz tezav..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204748299 (23991) bbobst
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173210775 (54238) scipascapa
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29963197 (40167) rezator
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551151611 (34180) king67
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117874 (34861) Kovalchuk

Več podobnih tem