» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
103 / 105
»»

misek ::

V poplavi množice Android predvajalnikov je 150 € daleč preveč.

Sam v naslednjih dneh dobim Wetek Play, ki ima tudi DVB-C/T ali DVB-S tuner. DVB-C/T bo stal okoli 100 €. Prednost tega predvajalnika je ta, da na njemu teče Android sistem, lahko pa ga zamenjate z OpenELEC :) Kot kaže bom upokojil zvesti Xtreamer Ultra2.

D-PaX ::

@ProGo ne vem kako je pri tebi za Slovenski trg.
V glavnem večina jih dobi januarja. Če ga zrihtaš za 100€-120€ ga vzamem magari pri tebi.

@misek bom pogledal tudi tega Wetek Play.
Paxy

D-PaX ::

@misek
Tale Wetek Play hmm sedaj sem na hitro pregledal zadevo je še kr zanimiva.
Edino kar sem opazil pri tej napravici:
TrueHD 5.1 & 7.1 - Can decode audio but frequent cuts and video not smooth
DTS-MA and DTS-HR - Can decode audio but frequent cuts and video not smooth

Obširen test se nahaja tukaj --> http://www.cnx-software.com/2014/08/16/...
Paxy

rookie007 ::

Misek, ko boš prodajal xtreamer, javi, če bo zelo ugodno! :)

misek ::

Ne, z Xtreamerjem nimam več kontaktov. Že nekaj let več.

Imam pa po novem z Wetek-om od danes ;) In pravijo, da naj napišem naslednje: CNX je testiral player v mesecu avgustu z zelo zgodnjo verzijo programske opreme. In da so vse omenjene težave odpravljene. Dodanih je tudi nekaj novih lastnosti (Audio output control, HDMI-CEC, ...).
In mimogrede: Pošiljajo ga od nas - z Ljubljane, kjer je predstavništvo.

Če kdo želi kaj več informacij naj odpre novo temo. Jaz pa se bom potrudil, da jih pridobim.

D-PaX ::

@misek :D super
jaz tudi več nimam xtreamerja :) odkar so spremenili odnos in so postali neposlušni, to mislim vodilne na xtreamerju. :)
Katera firma?
še google ne ve :(
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

lakers ::

Jaz bi ta Wetek play nabavo ce se da in seveda ce se da hitro dobit...

rookie007 ::

misek, sem mislil, da ga še maš, k si danes pisal, da ga boš upokojil... :)

misek ::

D-PaX, kaj misliš s "katera firma"? Misliš kdo prodaja?
rookie007, imam Ultra2 v redni uporabi. Ampak sedaj je začel ventilator postajati glasnejši, pa je čas da zamenjam vse z nečim pasivnim.
lakers, lahko ti pošljem kontakt na ZS. Povprašam ali lahko. Bo pa v naslednjih dneh odprta spletna trgovina. Neuradno bo cena 99 € + opcijsko tuner za 5 €. Zadeve mislim da so pri nas v LJ. Meni so ga namreč danes poslali in morda se jutri z njim že igram.

rookie007 ::

Sam imam xtreamer 1 z glasnim ventilatorjem, pač volume up, pa gre! :)
misek, če se ga boš hotel znebit, pa še kaj malega dobit - ZS.
Da malo menjam, za novo ni... :)

Zgodovina sprememb…

D-PaX ::

@misek sem se malo prej pogovarjal z odgovornimi na weteku. :)
So mi dali kontakt od osebe, ki to rihta v slo.
Mogoče bom kr direkt od njih naročil vse pa je odvisno od cene. :)
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

lakers ::

Prosim misek poslji mi zs ja...hvala

misek ::

Torej podatki za nakup, ki je mimogrede že možen.

VVETEK DOO
Dunajska cesta 159
SI-1000 Ljubljana
Slovenia
Mob: +386 40 844 090 - Miralem Mehulj

Mimogrede: pozna kdo koga, ki se spozna na popravilo Android naprav? Ponuja se namreč eno delovno mesto...

OK.d ::

misek je izjavil:

V poplavi množice Android predvajalnikov je 150 € daleč preveč.

Sam v naslednjih dneh dobim Wetek Play, ki ima tudi DVB-C/T ali DVB-S tuner. DVB-C/T bo stal okoli 100 €. Prednost tega predvajalnika je ta, da na njemu teče Android sistem, lahko pa ga zamenjate z OpenELEC :) Kot kaže bom upokojil zvesti Xtreamer Ultra2.


1gb ddr - premalo - next
LPOK.d

misek ::

Sem včeraj pozabil dopisati email naslov za VVETEK: Miralem Mehulj / miralem@wetek.com

OK.d je izjavil:

1gb ddr - premalo - next
Za nepoučene bi bilo dobro dopisati tudi razlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

D-PaX ::

misek je izjavil:

Sem včeraj pozabil dopisati email naslov za VVETEK: Miralem Mehulj / miralem@wetek.com

OK.d je izjavil:

1gb ddr - premalo - next
Za nepoučene bi bilo dobro dopisati tudi razlog?


jah to je mene tudi malo zmotilo, + tega, da nima 1gbit mrežne, ampak vseeno more lepo tekoče delovat.
Upam, da mu ne laufajo od zadaj odprte android aplikacije, ker če so zagnane potem ne bo ok pri 1gb rama. npr. odprta aplikacija, zraven pa še gledaš Blu-Ray m2ts DTS HD MA. Potem bo 100% štekalo.
Paxy

scipascapa ::

Verjetno bo res 1GB premalo.....hehe.....cena?

misek ::

Wetek online trgovina: https://wetek.com/product/wetek-play

D-PaX ::

hmm iščem pa ne najdem pogojev poslovanja, pa od kod pošiljajo itd...
Paxy

lakers ::

Kako dolgo se čaka če se naroči preko online?

misek ::

Pošiljajo iz Ljubljane. V istem oz. naslednjem dnevu.
Opis garancije se nahaja pod Warranty: Premium Warranty Included.

lakers ::

Ali ima ta wetek tudi ci slot za dvbc kartico..namreč v tv imam kartico da lahko gledam kanale.

misek ::

lakers, ne nima reže, saj uradno tega niti ne podpirajo. V tem primeru gre namreč za sivo področje uporabe.
Je pa za branje kartice potreben zunanji USB čitalec, potrebno pa je namestiti tudi emulator. Za openelec to ni problem. Pa tudi za Android sem že bral o uporabi.

marS ::

hm, a tole podpira miracast? nikjer nisem zasledil tega....mogoče nisem dobro gledal?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

misek ::

marS je izjavil:

hm, a tole podpira miracast?
Miracast aplikacija je nameščena. Če pa dela pa ne vem - se nima s čim povezati.

telexdell ::

Bi ta naprava znala predvajati SIOL IPTV, ko imamo opravka v Vlanom 3999? Če ne, ali jo je možno nastaviti tako, da data sprejema preko WiFi in video preko kabla sočasno (kot je Mišek nekoč naredil za Xtreamer)?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

misek ::

telexdell, v primeru uporabe openelec-a je to skoraj zagotovo možno. Kako pa bi to uredil v Android-u pa pojma nimam.

Dumber ::

Malo mi je čudno za ta wetek nikjer se ne da nič izsledit kaj je to za ena firma, ne sedeža ne ime firme nič. Spletna stran zelo boga, kar se tega tiče.

D-PaX ::

Dumber je izjavil:

Malo mi je čudno za ta wetek nikjer se ne da nič izsledit kaj je to za ena firma, ne sedeža ne ime firme nič. Spletna stran zelo boga, kar se tega tiče.


Zaradi tega se še nisem odločil.
Paxy

chavlji ::

Včeraj sem preko strani http://www.xtreamer.net naročil nov Xtreamer Wonder. Upal sem, da imajo kako izpostavo v EU, pa sem kmalu po plačilu prejel email, da je paket že na poti iz Hong Konga :(

Koliko časa bom čakal na paket? 1 mesec? 2? Kakšne so vaše izkušnje?

Koliko bom moral doplačati za carino in davek? Paket je bil 99€, poštnina brezplačna.

Hvala za kak namig ;)

misek ::

chavlji, plačati boš moral ddv + dhl stroške (22+10).

DarwiN ::

Kaj imajo to spet nek nateg... Če piše worldwide free shipping, bi se morali oni ukvarjat z DHL stroški..

Chavlji, The delivery time for normal airmail is usually 5 to 35 working days.. Upam, da ti to kaj pomaga. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dumber ::

Kaj pa pravite na to ?

https://www.google.com/nexus/player/ nevem zakaj bi kupoval druge android zadeve, če jo ima google.

OK.d ::

99€+22%+PTT?=??
 nexus

nexus

LPOK.d

Dumber ::

Sem najdo stvar ki me je odvrnla. Wifi only, odpade.

libreus ::

Zanima koga Roku 3?
 Roku 3

Roku 3

chavlji ::

Uf. Slabo kaže tole s tem mojim Xtreamer Wonderjem... Status naročila je po 10 dneh še vedno:

"We will process your order for shipment from Hong Kong within one week . As soon shipping process will start we will change your order status to Awaiting shipment."

Prav tako na netu in youtubu razen enega češkega (res ga je objavil en iz Češke), ni nobenega reviewja. A ta naprava sploh obstaja?

A ima kdo kake izkušnje s to HongKong Xtreamer trgovino?

OldSkul ::

Ma kaj nabavljate nepreverjene zadeve, pa še Xtreamer zgodovina ni bleščeča, sploh kar se tiče zagotavljanja ustrezne podpore. Minix X8-h plus je best buy trenutno od android naprav.

Tavher ::

OldSkul je izjavil:

Ma kaj nabavljate nepreverjene zadeve, pa še Xtreamer zgodovina ni bleščeča, sploh kar se tiče zagotavljanja ustrezne podpore. Minix X8-h plus je best buy trenutno od android naprav.


Bestbuy? Priključkov skoraj ni, nima niti USB 3.0, ni možnosti vgradnje HDD,...

OK.d ::

minix je že out, tole zdaj prihaja
http://www.amazon.com/gp/product/B00PVA...
LPOK.d

OldSkul ::

Tavher je izjavil:

OldSkul je izjavil:

Ma kaj nabavljate nepreverjene zadeve, pa še Xtreamer zgodovina ni bleščeča, sploh kar se tiče zagotavljanja ustrezne podpore. Minix X8-h plus je best buy trenutno od android naprav.


Bestbuy? Priključkov skoraj ni, nima niti USB 3.0, ni možnosti vgradnje HDD,...


Kaj mi pomagajo priključki (za HDD imam itak NAS), če pa je na primer podpora slaba in je čakanje na popravke in normalno delovanje predolgo. To so bile moje izkušnje z Xtreamer. Minix redno izdaja popravke, predvajanje različnih video zapisov je skorajda brez problemov.

Tronsmart je močna "mašina", samo kolikor berem programsko še ni na isti ravni kot Minix. Pa tudi potrebno ga je nabaviti iz tujine, kar je problem zaradi carine in DDV.

chavlji ::

Malo sem prebral o tem Minixu X8 in res ni slab. Razmišljam, da bi odnaročil Xtreamerja, ker slišim sama negativna mnenja. Upam, da dobim denar nazaj.

Pa lahko disk priključen nanj deluje kot NAS? Trenutno imam WDTV in gor 2TB disk, ki ga iz vseh računalnikov vidim in lahko nanj snemam tudi, če je WDTV ugasnjen (bolj natančno v standby). To da podpira samo USB2, me niti najmanj ne moti... itak je omejitev 100MB ethernet.

minix je že out, tole zdaj prihaja http://www.amazon.com/gp/product/B00PVA...

Tole je zame čisto preveč denarja, samo za to, da bom imel osem jeder. Za 200€ dobiš že skoraj Intelov NUC. A je še kaka druga bistvena razlika z Minixom? Kot pravi OldSkul, se mi zdi daleč bolj pomembna uporabniška izkušnja, ki pa je za moje pojme slaba na vseh tem Android škatlicah. Android pač nima verzije, ki bi bila prečiščena v ta namen.

zrataj4201 ::

Sam imam 3 Xtreamer predvajalnike in 2 Etrayz-a.Nobenih težav in pripomb.
Potem same težave in pripombe čez wifi routerje TP-link.Sam imam original firmware pa do danes nikakršnih težav.
Imam občutek da imajo eni in isti težave povsod in z vsemi napravami.Lahko, da se motim, ampak takšen imam občutek.
Najboljše za denar pa tako ali tako pride in to jutri.In to vsak dan.
Kakor pravi moj prijatelj Walker:
če hočeš plavat, skoči v vodo.Če pa kompliciraš, potem pa komliciraj in sanjaj o plavanju.

OK.d ::

chavlji je izjavil:

Malo sem prebral o tem Minixu X8 in res ni slab. Razmišljam, da bi odnaročil Xtreamerja, ker slišim sama negativna mnenja. Upam, da dobim denar nazaj.

Pa lahko disk priključen nanj deluje kot NAS? Trenutno imam WDTV in gor 2TB disk, ki ga iz vseh računalnikov vidim in lahko nanj snemam tudi, če je WDTV ugasnjen (bolj natančno v standby). To da podpira samo USB2, me niti najmanj ne moti... itak je omejitev 100MB ethernet.

minix je že out, tole zdaj prihaja http://www.amazon.com/gp/product/B00PVA...

Tole je zame čisto preveč denarja, samo za to, da bom imel osem jeder. Za 200€ dobiš že skoraj Intelov NUC. A je še kaka druga bistvena razlika z Minixom? Kot pravi OldSkul, se mi zdi daleč bolj pomembna uporabniška izkušnja, ki pa je za moje pojme slaba na vseh tem Android škatlicah. Android pač nima verzije, ki bi bila prečiščena v ta namen.

minix 2GB RAM vs tronsmart 4GB RAM
LPOK.d

OldSkul ::

Minix x8-h plus dobiš pri nas za 150 eur. To je meni tudi max. za android predvajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

chavlji ::

A samba server se da potem naredit s priklopljenim diskom direkt na Minixa?

OldSkul ::

Tega pa ne vem

chavlji ::

Na Amazonu ga dobiš za 120€.

Če gledaš tega v Techtshopu, je malo dražji, ker dobiš še airmouse zraven, ki meni ne sede, ker nima tipkovnice. Raje bom dokupil kaj takega.

OldSkul ::

Gre za različni verziji. Ena je PLUS, druga je osnovna. Razlike: AC WiFi, podpora H265 ter gigabit mreža. Torej ni razlika samo v airmouse.

chavlji ::

Kaj to pomeni v praksi?
- AC wifi je 5GHz wifi?
- H265 najbrž dekodira tudi x8, samo da nima strojne podpore za to. Je tako?
- gigabitni lan - ok
- nekje sem zasledil, da x8 tudi nima strojne podpore za DTS zvok

Meni zgornje stvari ne pomenijo veliko, ker še vedno večinoma gledam bluray ripe in poslušam mp3je. Imam zvočnike za 100€ in jih ne priklapljam na SPDIF, ker ne slišim razlike, torej imam raje filme, ki nimajo DTS zvoka, ker tečejo lepše. Bolj smiselno se mi zato zdi dat dodatnih 30€ za daljinec s tipkovnico, ki pa mi pomeni veliko.

----------------------
Glede Xtremer Wonderja pa so mi javili, da je bil v ponedeljek poslan. Pa ravno, ko sem jim pisal da odstopam od pogodbe, kar so seveda preslišali.
Bom pa vseeno raje naročil Minixa, ker o Xtreamer Wonderju ni na nobenem forumu, youtubu,... praktično ničesar.

Xtreamerja bom dal takoj ko pride, še zapakiranega na Bolho.
««
103 / 105
»»