» »

Wd TV Live

Wd TV Live

««
4 / 24
»»

PARTyZAN ::

Start > Control Panel > View network status and tasks > Change adapter settings (na levi) > Desni klik na Local Area Connection (na mrežno kartico, ki jo rabiš) > Propreties > Configure > Advanced > Task Offload > Value nastaviš na "Off".

Če nimaš enake mrežne kartice je možno, da te nastavitve ne boš imel.

bastadu ::

Samo ena opazka, če ima kdo še podoben "problem", in sicer imam eno no-name zunanje USB 2.0 ohišje, notri en starejši 250GB Maxtor. Sedaj je pa fora, če najprej prižgem WD TV Live in nato ta disk, mi večina filmov (720p), ki jih berem direktno z diska, šteka. Če najprej prižgem disk, malce počakam in nato WD TV Live, potem predvaja vse tekoče ... Zanimivo ...

Maxl ::

Živjo!

Mene pa zanimajo nekatere stvari, ki me bodo prepričale v nakup, in sicer:
-lahko kljub temu, da imam HD ready 42" plazmo, gledam FullHD (1080i) filme normalno?
-router in modem imam v zgornjem nadstropju, WD TVLive, bi imel pa v spodnjem nadstropju. V mislih sem imel brezžično povezavo, vendar me skrbi kako bi prebavljalo streamanje direktno iz računalnika vseh vrst datotek. Je bolje imeti žično povezavo?
-če jaz na računalniku potegnem dol film, kako ga najhitreje uporabiti v WD TVLivu in ga gledati?

To je zaenkrat to, mogoče me bo zanimalo še kaj :). Hvala vam za odgovore, saj mi boste zelo pomagali ;)!

PARTyZAN ::

1. Ja.
2. Filmi višje ločljivosti ne delujejo tekoče z WiFi G (54MBit) standardom, tako da se veliko bolj splača potegnit kabel.
3. "Zašeraš" svoj torrent folder in je vse _takoj_ dostopno na TVju. Razen seveda, če je treba še kaj odpakirat pred tem (zip, rar) :).

Maxl ::

Hvala za odgovore :).
Jaz imam doma router z N-standardom in bi potemtakem kupil tudi USB adapter z N-standardom. Bi bilo potem kaj bolje, ker povezava s kablom bi bila v mojem primeru skoraj nemogoča?

PARTyZAN ::

Z N standardom zadeva (baje) špila, pazi pa, da boš kupil adapter z preizkušenim chipsetom. Mimogrede: velik faktor je tu tudi moč signala v tvoji TV sobi. Da ne bo presenečenj :).

bastadu ::

Čudi me, da v nobeno izmed teh NMT zadevic ne vgradijo nekega spodobnega medpomnilnika oz. bufferja, recimo 64 ali 128MB (vprašanje če bi napravico podražilo za več kot 10€), kar bi bilo pomoje več kot dovolj za premostitve špic v bitrateih, zaradi katerih zadeva sedaj občasno zašteka preko slabše povezave (wirelessa itd.) ... Če pogledamo ima redkokateri 1080p film povprečen bitrate krepko višji od 10Mbps (kar ne bi smel biti velik problem za sodobni WiFi), problem so seveda špice, kjer bitrate zraste na 3-5x povprečnega, zadeva pa ponavadi ne traja dlje od nekaj sekund ... Že stari XBOX 1 v navezi z XBMC je imel to lepo rešeno, saj si lahko v nastavitvah lepo izbiral, koliko medpomnilnika mu boš dodelil za medpolnjenje preko mreže ...

murmur ::

Je komu ze uspelo IPTV predvajanje na WD live?

steev ::

Uf, če pa še to rata, je pa to to. Odjavim takoj enega aminota.
:|

murmur ::

Nekej se je naslo tukaj.

Anton ::

WD TV DISK

A ima to kdo doma? Kako deluje, ali Divx normalno dela in podnapisi.

Moram Božičku pisati, mogoče mi ga prinese :)

gregor ::

za wd tv live imaš tukaj na tem forumu odprto drugo temo
lp

rikta33 ::

Samo ena opazka, če ima kdo še podoben "problem", in sicer imam eno no-name zunanje USB 2.0 ohišje, notri en starejši 250GB Maxtor. Sedaj je pa fora, če najprej prižgem WD TV Live in nato ta disk, mi večina filmov (720p), ki jih berem direktno z diska, šteka. Če najprej prižgem disk, malce počakam in nato WD TV Live, potem predvaja vse tekoče ... Zanimivo ...


Podobno tud pri meni. Iščem rešitev.

silvom1a ::

Opozorilo !!! - ne instalirajte zadnjega popravka 1.01.12 - ker le-ta posledično povzroči neuporabnost WD TV Live . Počakajte , da se WD odzove z rešitvijo te zelo nerodne zadeve...

PARTyZAN ::

Vir?

bastadu ::

rikta33 ::

Opozorilo !!! - ne instalirajte zadnjega popravka 1.01.12 - ker le-ta posledično povzroči neuporabnost WD TV Live . Počakajte , da se WD odzove z rešitvijo te zelo nerodne zadeve...

uh...hvala! pa sem bil tik pred tem da bi instaaliral...

bastadu ::

Tale nov firmware 1.01.12 bi tako naj bil samo nadgradnja updejt-managerja in tako ni izboljšav glede samega delovanja naprave, tako da sploh ne hitite brezglavo v updejt, dokler se ne zjasni kako in kaj ...
Vir: http://support.wdc.com/download/notes/W...

PARTyZAN ::

Očitno bom moral vsakič, ko izide update najprej feedback uporabnikov prebrat po forumih.. Tokrat na srečo še nisem updatal :).

Nisem pričakoval takšne nesposobnosti od tako velike firme.

NavadniNimda ::

Jaz sem updateal brez problemov (prek neta). Uspelo mi je že 1 film pogledati na .12 firmwareu...

White666 ::

tud men dela ok po namestitvi

SkyEye90 ::

Mene pa zanima če je kdo stestiral zadnji firmware od B-RAD? http://b-rad.cc/1000/wdtv-live-homebrew...

Zanima glede podnapisov:
"Hi, Brad!
Would it be possible to change the position of the subtitles. They appear pretty high up the screen, not at the bottom, which is very annoying. Thanks for all the great work!

Yeh, go into options while viewing a movie and change their position... -b-rad"

Se jih res da prestaviti nekoliko nižje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

bastadu ::

Zanima me, če je kdo našel kakšno možnost za predvajanje Apple trailerjev na WD TV Live? Imam v mislih nekakšen mediaserver, ki bi tekel na računalniku in bi preko njega na WD TVju lahko predvajal aktualne trailerje ...

msdrat ::

A kdo ve kateri model bo imel E.Leclerk od 9.12.2009 v akciji cena 99,33EUR, v katalogu ima sliko prav od tega (slika je simbolična)?

pedalo ::

V LEclercu bo b akciji model o katerem teče beseda v tej temi na tem forumu - to je WD TV live.

jebach ::

Lep pozdrav.
Jaz imam pa eno zelo motečo težavo:namreč imam WD TV LIVE,Linksys WRV200 ter Windows 7 64bit in nikakor ne morem vzpostaviti Network Share.
Prebral sem nešteto forumov,uporabil ogromno različnih nastavitev v routerju,WD-ju in PC-ju ter nikakor mi ne uspe.
Imam MOGOČE kdo kakšno rešitev?
Za kakršenkoli odgovor se najlepše zahvaljujem.
Lp

rzhektor ::

Kakšna pa naj bi bila razlika med temale dvema
http://www.ideo.si/a/HD_predvajalnik_WD...
in
http://www.mimovrste.com/artikel/217010...

V nazivu je tista številka drugačna, kaj naj bi to pomenilo??

karjolca ::

Ali je kdo tukaj gor,ki mu je uspelo nastaviti sharing na wd tv live in uporablja win 7 64bit.Če je komu jasno kako se to nastavi bi ga prosil za pomoč,ker še nisem srečal nobenega,ki bi mu ratalo nastavit.WD tv live mi sploh noče zaznati compa in mi ni jasno kaj nardit.
HVala

rikta33 ::

Kakšna pa naj bi bila razlika med temale dvema
http://www.ideo.si/a/HD_predvajalnik_WD...
in
http://www.mimovrste.com/artikel/217010...

V nazivu je tista številka drugačna, kaj naj bi to pomenilo??


mnenja sem da gre za enak izdelek, torej wdtv LIVE...

rikta33 ::

Zelo rad bi update-al napravco pa ne vem če kdo od vas ima težave z 12.-tko ali ne?

matki ::

Fantje bo treba dat geslo za v windowse, ubistvu geslo pri uporabniškem, računu, ker win7 in Vista ne dovoljujeta share-a, brez gesla!!!!!!!
Potem nastavi skupno omrežno skupino, ki naj bo ista na računalniku in wd-ju, nato v wd-ju zaženeš avtomatsko nastavitev omrežja in zadeva se sama poštela, pozor, daj wd-ju malo časa da zadiha in se bo povezal.....
Lep Pozdrav, pa veliko sreče pri poizkušanju!

karjolca ::

Dodal geslo pa nič ne pomaga.Wd mi javlja napačen account oz. geslo ne vem katero geslo hoče!!Ko dam user od compa in geslo mi pjavi da ni pravo.Drugače pa iz compa lahko dostopam do usb-ja uštekanega v wd tv.Če je komu kaj jasn prosim za pomoč.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karjolca ()

slatncan ::

na 7ki sem jaz imel nonstop težave z sherom...je delal kaka 2 dni pol pa je ven vrgl, ampak je po restartu obeh dejavnkov stvar spet delala 2 dni...odkar mam xp-je nazaj dela skos...

karjolca ::

Pol zgleda ne dela nobenmu na win 7 gremo nazaj na xp če ni druge.

mitja81 ::

Živjo,

omislil sem si WD Tv Live, problem pa imam da mi ne dela preko HDMI kabla. Preko kompozitnega dela brez problema. Ima še kdo takšen problem ali je kaj narobe z izhodom?
Poizkusil sem dva dva različna kabla pa nič?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja81 ()

mitja81 ::

Pričelo je delati, sem uporabil še tretji kabel in dela.
Zanimivo pa je da mi oba prejšnja kabla delujeta normalno in sta vsakodnevno v uporabi (DVD in SIOL TV) ;((

LP

Gregor P ::

Hm ugibam na slepo, dokler ti nekdo zares ne pomaga:D

... na TV si preklopil na HDMI vhod ... na samem WD TV-ju mislim, da ti ni treba ekstra nastavljati HDMI izhod ker bi moralo to iti avtomatično, ampak lahko tudi to poskusiš ... še prej pa, ali tako na prvi pogled, kabel lepo sede v HDMI priključek, do konca, ali je videti da ne gre čisto notri?

Edit: aha si me prehitel, že rešeno, samo da dela :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

EgoncooL ::

Pozdravljeni!

Potreboval bi samo eno informacijo.
Gledal sem v user manual za network nastavitve in tam kaže možnost nastavljanja ožičenega omrežja ali pa brezžičnega. Pri meni tega nikjer ne pokaže. Lahko pridem samo direkt na nastavitve IP in podobno.
Po moji kmečki logiki predvidevam da mi ne prepozna USB wireless adapterja. Imam neki adapter od Netgeara ki sem ga kupil zraven ruterja, ampak ga ni na seznamu podprtih adapterjev.
Torej - hop v trgovino po novega - tokrat s seznama podprtih? Ali je kaka druga finta?
Tudi CD z nastavitvami mi nič ne pomaga, ne najde nobene naprave.

Hvala za odgovore.

Lp, Boštjan

karjolca ::

A je že kaj novega glede sharinga na win 7 ??

karjolca ::

Zrihtal laufa ko šus.Res super napravca.Sheram iz compa z win7 kabelska povezava do routarja in iz laptopa z xp-ji brezžična povezava,wd tv live pa je preko kabla priklopljen na routar.Vse špila brez težav tudi brezžično sicer sem vrtel samo 720p in lepo dela.

Poldi112 ::

Bolj splošno vprašanje - ravno sem nabavil en rabljen 5.1 in sem si sposodil wdtv (brez network vmesnika). In zdaj imam problem - kako naj gledam 11G ali 7G filme? Dvd mi snema zgolj do 4.7G, na wd prenosni disk tega tudi ne morem kopirati (najverjetneje kakšna omejitev velikosti datoteke s strani datotečnega sistema). Računalnika nimam zraven tv-ja, plus da nima podpore za 5.1.

Obstaja kakšna smiselna rešitev, cenejša od wdtv live, in bolj elegantna od formatiranja diska?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

SkyEye90 ::

Disk imaš formatiran v FAT32, potrebno ga je le pretvoriti v NTFS (malo pobrskaj po internetu, žal ne poznam postopka, bral pa sem že da se to da naredit).

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

cekr ::

Pred temu postopkom si naredu backUp, da ne boš potem stresal jeze.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

slatncan ::

na 5.1 brez receiverja ali kakšne druge naprave ko ma optični vhod kar pozabi...že sam imam ta problem kak izkoristit moje 5.1 geniuse...pa ni odgovora...mogoče bo pa tu :D

majsti...bi delovalo če bi kupo PCIe zvočno kartico ko ma optical INPUT...in bi pol preko PCja streamal 5.1 zvok iz WDja dol?

SkyEye90 ::

Res ni nobeden sprobal firmware od B-RAD-a?
Zanima me kako je s podnapisi, se jih da prestaviti malo nižje, mogoče celo na črni rob pod film?
Meni tega firmware-a WD sploh ne zazna. Nevem zakaj, delal sem po navodilih od B-RAD-a.

slatncan ::

zdaj sem probal verzijo 0.3.1 ki naj bi podpirala nek torrent klient...razn spremenjenega ozadja jaz nisem viedl druge razlike med serijskim :D razn če ne znam uporabit zadeve...ker ni pa nikjer nobenega pametnega howtoja kaj točno vse kam skopirat in kak sploh delat s tem S00costum fajlom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slatncan ()

SpEkTr ::

Mene tudi malo share v W7 heca. Recimo, zvečer gledam filme brez problema. Računalo ostane čez noč prižgano, naslednji hocem pogledat kako stvar, share spet ne dela.
Potem je treba resetirat komp in dela spet b.p. Je tle kak workaround?
lp Dejan

SkyEye90 ::

Pa si dal vse fajle na ključ in ti je sam zaznal upgrade? Ker meni nič ne zazna in tega firmware sploh ne znam namestit da bi probal.
Če ti je uspelo slučajno namestiti, poskusi pod options med filmom nekako premikati pozicijo podnapisov, pa poročaj če se da :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

slatncan ::

sem že dal nazaj 1.0.11...se mi zdi da se je wd fuuul grel ko je bil od b-rad fw gor...kluček sem mel notr menda pol minute in je ratal VROČ!kar prej na orginal fw nikol ni...vse fajle nism dal gor...samo tista 2 al 3 ključne

kiri fw maš zaj gor?11 al 12?ker če ti ne zazna je hec da maš isto verzijo kot je od b-rad
potem je treba nardit neki takega v z text editorjem v fajlu wdtvlive.ver

if is not recognized new firmware change wdtv.bin to higher release

------wdtv.ver------
VERSION='1.01.11.WDLXTV_LIVE-0.3.1'
LOCATION='wdtvlive.bin'

probably you should change to

VERSION='1.20.04.WDLXTV_LIVE-0.3.1'
LOCATION='wdtvlive.bin'

lp
««
4 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119284 (18443) Han
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821443 (14881) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150476 (33045) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115034 (3207) Robert1
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407678 (3662) umexteacher

Več podobnih tem