» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
4 / 105
»»

Zurbum ::

Trenutno ne dela nikjer :|

buneech ::

Stran je dol, ker dodajajo strežnike za stran in shop.

gregor ::

ali mi lahko kdo pove v čem je ta predvajalnik boljši od že uveljavljenih nmt predvajalnikov

torej zakaj kupit to zadevo in ne enega izmed nmt-jev

dvomim da bo kdaj podpora na takem nivoju kot je za nmt-je; www.networkedmediatank.com

hvala
lp

buneech ::

Primerjaj malo, sploh cene.
Po ceni je veliko boljši, je pa tudi celotna njegova koda na voljo, torej je open source predvajalnik.

BALAST ::

Cena je idealna, razen če bo prednaročnike doletela še kakšna carina.
Imam WD HDTV in mi čisto odgovarja, ko bom pa potreboval LAN se bo pa že pojavil kak nov igralec na trgu. Najraje bi videl škatlico z BlueRay enoto.

buneech ::

14 Jul 2009 	20:42:33 	Liege Euro Hub 	Shipment Released From Customs. 

Očitno napredujemo, po besedah xtreamer-ja na forumu bojo enote v naših rokah že v parih dneh :D

DarwiN ::

15 Jul 2009 08:05:27 Ljubljana Shipment Received At Transit Point.
15 Jul 2009 07:39:31 Ljubljana Shipment Received At Transit Point.
15 Jul 2009 00:42:15 Liege Euro Hub Shipment In Transit.
14 Jul 2009 19:55:20 Liege Euro Hub Shipment Released From Customs.

Now that`s what I`m talking about. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

marko7 ::

Sanja svinja o koruzi a koruze ni.

buneech ::

Zakon, DarwiN, bi ga znal že jutr met, do konc tedna pa zih :)

azeed ::

Tudi moja pošiljka ima isti status kot DarwiN :)
You gotta say YES to another excess!!!

MISKO_GR ::

...tudi moja posiljka je ze v Ljubljani, tako da....:)

DarwiN ::

Tisti ki ste v LJ bi znali že morda danes dobit..

Napetost narašča.:D

Glejte razliko v kvaliteti in hitrosti prikazovanja slik med WDjem in Xtreamerjem :
 WD TV

WD TV

 Xtreamer

Xtreamer


You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

buneech ::

Mal več k 20 km stran sm doma, če bi blo dons, bi blo zakon, pol sploh spat neb šu :D

EDIT:
15 Jul 2009 	09:33:12 	LJ1 	Out For Delivery. 

Nov status! :D

EDIT2: TNT-jevec me je klical, je že v Škofji Loki, bo kmalu dostavil. :)
Groza, zakaj sem na šihtu ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

DarwiN ::

@Buneech:
Vidim da maš že "out for delivery", torej v roku ene ure najbrž. A že gledaš neprestano skoz okno ?:))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

buneech ::

Je že doma, sam sm v Ljubljani na šihtu. Ni blo treba nč doplačat :D

BALAST ::

Potem je za nekatere od vas danes že kot božič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

DarwiN ::

arghhhh.. Zegnar močvirniški. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

buneech ::

Bom dons mal sprobu, kokr bo cajta, k bom bolj malo doma.
Je pa že pripravljen 120 GB disk za notri, več itak ne rabim, ker bom streamal z domačega strežnika, disk je za na morje :D

kmetek ::

gremo buneecha stepst in mu ukrast ;((

MISKO_GR ::

Pravkar prejel svojega Xtreamerja direk na delovno mesto.8-)

NazgulRR ::

A se da z njim sliko premaknit gor/dol? Pri WD TVju mi je super funkcija da sliko premaknem čist gor in mi potem ostane črn rob samo spodaj, ki je potem ravno prav velik za dve vrstici podnapisov :)

azeed ::

moj me tudi čaka doma
You gotta say YES to another excess!!!

OK.d ::

ali ste morali še kaj doplačati za carino in dostavo?
LPOK.d

buneech ::

Dostavo smo plačali že takoj ob naročilu (20€), doplačati ni bilo treba nič.

piek ::

Moj tudi ze laufa ... temeljit test sledi zvecer ... (1080p, 720p, fotografije, glasba ...).
--- Finish it off if you started it! ---

bojanr ::

Tudi moj je že doma.
Grem odpakirat pa sprobat :)

buneech ::

Za zdaj dela dobro, je predvajal vse kar sem mu serviral, 720p, divx, mp3 in jpeg. Bomo še malce potestirali :)

Vorlon ::

Kaj zdaj pubeci bote že stestirali ali ne? >:D
Kaj pa dts downmix na stereo ????

boko34 ::

Poročajte kako je z DTS downmixom in podnapisi. So dovolj veliki, berljivi, črne obrobe, imajo kakšne nastavitve... Prebavijo vse formate (sub, srt, ssa...) Skratka, to so stvari, ki me zanimajo najbolj. Oče se je zelo zagrel samo brez subov ne bo nič.
Seveda pa morajo mkv-ji delati brezhibno :)

DarwiN ::

Sem se malo igral z mašinco in špila praktično vse, je pa nekaj rahlih nevšečnosti katere sem itak pričakoval. Večji bug je le, da če imaš embeded in external podnapise hkrati v filmu, potem delajo le embeded. Ventilator je na največjo hitrost zelo glasen, na srednje je pa ok.
Na DTS downmix se sploh spomnil nisem ker je zvok delal pri vseh filmih, downmix je torej že po defoltu in seveda deluje brez težav.
Slovenski meni špila, so pa šumniki zaenkrat vsi izpisani z veliko začetnico ("OdŠel je in si odpoČil v Šotorju").
Slike in glasba špila super, zelo enostavno in odzivno.

Pretežno le majhni bugi torej, pa malo nerodno je obratovanje s pilotom ter menuji dokler se ne navadiš.
Aja, ZOOM pri filmih je zelo neroden ker zaenkrat nima vmesnih stopenj in so tako opcije le 1x,2x,3x,4x,8x. Ampak mislim da so že potrdili da bodo vpeljali vmesne ZOOM stopnje med 100% in 400% po majhnih korakih (1%).

Mreže/interneta pa ne morem testirat ker so mi poslali le eno usb anteno (naročil sem dve). Ampak ok, mi ni težko počakat, le da zaenkrat te osnovne stvari delajo sprejemljivo, pa dejstvo da se s polno paro dela na popravkih in funkcijah.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

azeed ::

Sem se malo igral z mašinco in špila praktično vse, je pa nekaj rahlih nevšečnosti katere sem itak pričakoval. Večji bug je le, da če imaš embeded in external podnapise hkrati v filmu, potem delajo le embeded. Ventilator je na največjo hitrost zelo glasen, na srednje je pa ok.
Na DTS downmix se sploh spomnil nisem ker je zvok delal pri vseh filmih, downmix je torej že po defoltu in seveda deluje brez težav.
Slovenski meni špila, so pa šumniki zaenkrat vsi izpisani z veliko začetnico ("OdŠel je in si odpoČil v Šotorju").
Slike in glasba špila super, zelo enostavno in odzivno.

Pretežno le majhni bugi torej, pa malo nerodno je obratovanje s pilotom ter menuji dokler se ne navadiš.
Aja, ZOOM pri filmih je zelo neroden ker zaenkrat nima vmesnih stopenj in so tako opcije le 1x,2x,3x,4x,8x. Ampak mislim da so že potrdili da bodo vpeljali vmesne ZOOM stopnje med 100% in 400% po majhnih korakih (1%).

Mreže/interneta pa ne morem testirat ker so mi poslali le eno usb anteno (naročil sem dve). Ampak ok, mi ni težko počakat, le da zaenkrat te osnovne stvari delajo sprejemljivo, pa dejstvo da se s polno paro dela na popravkih in funkcijah.


se bom kar podpisal pod tvoje ugotovitve. takoj sem nadgradil firmware na 1.01 in ventilator se mi zdi nekoliko tišji (ali pa se je vdelal?) - v glavnem, ni več moteč. preizkusil sem tudi predvajanje preko ožičene mreže in zaenkrat nisem našel nobenih problemov. vse deluje, tudi vsi 1080p filmi ki sem jih preizkusil. splošni vtis je, da zadeva deluje izredno odzivno. kmalu ugotoviš, da je daljinec po kratkem privajanju v bistvu zelo dober.

lahko zaključim, da glede na to, da me je produkt, ki takorekoč komaj rojen, prijetno presenetil: tako s kvaliteto izdelave, kot tudi z dejstvom, da nima veliko "otroških bolezni" in bo z nekaj malimi izboljšavami kmalu blizu perfekcije. programerji so že dokazali, da imajo posluh za težave in jih že v prvi fw nadgardnji veliko število odpravili, poleg tega pa vračunajmo še to, da bo opensource, kar bo najbrž prineslo še dodatne bombončke.
mislim, da ima ta player, še posebej če upoštevamo nizko ceno, izreden potencial.
You gotta say YES to another excess!!!

buneech ::

Jap, tudi sam se pridružujem ugotovitvam, poleg tega pa dodajam, da je treba mal spretnosti pri vstavljanju diska (ni tako enostavno, ker moraš priključke zadeti, pa ne veš če si jih...), poleg tega me moti, ker prvi meni ni v slovenščini (za starše), drugače pa kaže vse OK.

No, nekih filmov meni ne pokaže, oz. sploh datotek ne pokaže, moram še raziskati katere, in s čim so kodirane. Vendar je pa to zelo majhen odstotek, in pa ja, MKV-ji delajo. :)

Poleg tega sem sprobal tudi glasbo in slike, zadovoljujoče dobro deluje. :)

DarwiN ::

poleg tega me moti, ker prvi meni ni v slovenščini (za starše), drugače pa kaže vse OK.

Tudi mene ... Sem še enkrat preveril če bi morda pozabil te štiri stavke v root menuju prevesti, ampak ne, tega enostavno ni v tisti tabeli ki je bila za prevest. No, nekak bo že najbrž šlo porihtat to malenkost.. In due time..

No, nekih filmov meni ne pokaže, oz. sploh datotek ne pokaže, moram še raziskati katere, in s čim so kodirane. Vendar je pa to zelo majhen odstotek

Da nimaš slučajno zgoraj nastavljeno na Glasba/Music ali pa Slike ko brskaš po direktoriju kjer je film, ker v tem primeru ga ne najde/prikaže.. Šele ko daš na FILM ali pa ALL/VSE se pojavi.....Samo omenjam, ker tako sem se jaz za sekundo prestrašil ko je 20 filmov "izginilo" 8-O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

piek ::

Xtreamer je prava zverinica. Tudi jaz sem ga takoj flashal ... Ventilator se sicer slisi, a le do trenutka ko zavrtis film ali glasbo ... Sem ga pa dal na minimum in po 4 urah mrcvarjenja s 720/1080p materialom zadeva ostaja prijetno hladna, kar je pohvalno. Verjamem pa, da je bila odlocitev za vgradnjo venta pravilna, se posebej, ce bo v ohisje vgrajen se disk. Moram se nabaviti kakega 250 gb.

Nekdo je povpraseval po podnapisih. Ce izberes CE, delajo lepo, niti ni taksne razlike med sumniki in ostalimi crkami (recimo, da je 35/32 - v terminologiji WD TV), da pa se nastavljati njihov polozaj, zamik ... Pri izbiri Slovenija pa manjkajo veliki sumniki ...

DTS downmix je ze vgrajen, itak samo izberes vrsto izhoda (optika, HDMI ...) ter ustrezno obliko (LPCM/RAW).

Vsec mi je tudi 32X previjanje, ki je res hitro, pa tudi GO TO funkcija je odlicno narejena. Preview funkcija seka. Daljinca se clovek hitro privadi in so tipke precej logicno razporejene.

No, pa se dva manjsa minuska:
- HDMI vtic bi lahko bil bolje narejen. Na enem izmed kablov me je prav prestrasil, ko je kazal vijolicno sliko in se nikakor ni dala spremeniti ... Na drugem HDMI kablu dela vse tip top, tako da tisti, ki ste imeli malce tezavic s HDMI-jem ze pri WD TV bodite pozorni. Mogoce bo treba zatakniti kako spico od zobotrebca. =)
- Pri 1080p ima tudi ta strojna oprema tezave z nestandardnimi zapisi, ki imajo veliko reframe-ov. Za razliko od WD TV, ki je ob poskusu predvajanja le-teh noro kockal, pa Xtreamer zadevo predvaja kot bi bila na previjanju naprej (torej hitreje) in javi napako v prepocasnem avdio streamu (WTF, ce je pa DTS in se na WD TV in PC normalno slisi) ... Mogoce bo to kak prihodnji FW resil, ni pa motece, imam menda samo 2 taka primerka.

Ah, pa se tole. DarwiN, brez zamere, ampak slovenjenje tega menija je za oceno 3/10. Bom(o) popravil(i).

No, za prvi dan super. Grem spat z nasmeskom, 120 evrov odlicno nalozenih. =)
--- Finish it off if you started it! ---

DarwiN ::

Ah, pa se tole. DarwiN, brez zamere, ampak slovenjenje tega menija je za oceno 3/10. Bom(o) popravil(i).


None taken. Je blo treba prevest izven konteksta zato sem vnaprej opozoril da bodo kakšne zadeve mimo.

Ampak ja, na ogromno malenkosti bo še treba počakat. Jukebox bi blo tut zanimivo videt naprimer.

OK.d ::

ali lahko kdo preveri kaksno porabo elektrike ima ko dela na polno
LPOK.d

bastadu ::

Jaz bi pa prosil, če lahko nekdo testira maksimalno hitrost prenosa preko mrežnega priključka. Hvala!

buneech ::

No, nekih filmov meni ne pokaže, oz. sploh datotek ne pokaže, moram še raziskati katere, in s čim so kodirane. Vendar je pa to zelo majhen odstotek

Da nimaš slučajno zgoraj nastavljeno na Glasba/Music ali pa Slike ko brskaš po direktoriju kjer je film, ker v tem primeru ga ne najde/prikaže.. Šele ko daš na FILM ali pa ALL/VSE se pojavi.....Samo omenjam, ker tako sem se jaz za sekundo prestrašil ko je 20 filmov "izginilo" 8-O

Noup, sem imel označeno na vse, pa jih še vedno ni prikazalo. Danes bo več časa za raziskovanje :)

piek ::

ali lahko kdo preveri kaksno porabo elektrike ima ko dela na polno


Izvoli stevilke (s priklopljenim zunanjim 2,5'' diskom):

mirovanje 9,3-10,1W
MP3/DivX - 10,3-10,6W
720P - cca 11,2W
1080P - cca. 12,4W

OFF knof = 0,0W =)

Skratka, sparoven bolj kot tahudi Gorenjci. =)
--- Finish it off if you started it! ---

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piek ()

OK.d ::

o p.. še manj pokuri kot moj ruter - pohvalno
LPOK.d

gregor ::

zanimiva igračka, ni kaj, me preseneča ...

sam imam hdx 1000, pridobim kaj če grem na xtreamer? , zaenkrat z hdx nimam težav (če odmislim da ga je strela skurila :)) - že popravljen).

Škoda je edino to da nima možnosti vgradnje 3.5 diska da bi lahko več filmov gor spravil

LP

Zurbum ::

Lahko pa priključiš externi 3.5, pa je ;)

TOP ::

gregor pa kaj fantaziraš.Maš predvajalnik,kjer dela ti vse in kaj še hočeš.Pridobil bi nekaj denarja,če bi tvojega dobro prodal.In spet uprašanje kako bi bil zadovoljen ti,potle z extremerjem.Prišel je komaj ven in ma sigurno,kej bugov,sam naj pa bi bil bolši od WD,sam prinas ga ni moč kupiti.Poročajte mal tisti ki ga mate,kako kej dela

DjTonic ::

Jaz sem ga včeraj naročil, danes so mi sporočili, da ga bodo odposlali 10.8.2009.

Urajmal ::

Eno lame vprašanje, žal nisem nikjer zasledil. Ali predvaja Xvid, Divxe?

Zurbum ::

Eno lame vprašanje, žal nisem nikjer zasledil. Ali predvaja Xvid, Divxe?


Seveda :)

Urajmal ::

Hvala, sem že našel da predvaja ;)

zee ::

Je kje ze kaksen spodoben test/review ?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

TOP ::

Zaenkrat ne sam najbolši test je da ti tisti,ki ga majo,napiše kako dela.

DjTonic ::

Zaenkrat vsi pri nas molčijo. Najbolje, da se pobrska malo po tujih forumih ali youtube. Baje je zelo dober. Cena pa ugodna.

En link: Klik
««
4 / 105
»»