» »

Plazma LG 50 pk350

Plazma LG 50 pk350

««
6 / 6
»
»»

Zico4 ::

Dobil in naložil (GP2_DVB_EU_PDP_MP_RevNo50942_V04.40.00_ota_V2_SECURED.epk), zdaj imam gor V04.40.00!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zico4 ()

denisbegood ::

Kaj je novega'

Zico4 ::

Nič posebnega še nisem opazil.

boštjan30 ::

kje pa si dol potegno? a je mžno dobit link?


lp

Zico4 ::

Dobil sem ga na servisu. Prej sem jim moral poslati slike nalepk na zadnji strani.

errhec ::

Zico4 je izjavil:

Dobil in naložil (GP2_DVB_EU_PDP_MP_RevNo50942_V04.40.00_ota_V2_SECURED.epk), zdaj imam gor V04.40.00!

Kaj to za 50PK350 ?
Poizkusi če ti dela DTS preko USBja.
dd

Zico4 ::

Ne, to je bilo za LG 50PK950.

boštjan30 ::

aha...morem poslikat pa poslat sliko? a je brezplačno?

Zico4 ::

V garanciji bi moralo biti brezplačno...

SkyEye90 ::

Glede 50PK950, je že prej delal DTS pred nadgradnjo??

boštjan30 ::

in če ni v garanciji? a morem it tja kje sem kupo tv al na poobleščen servis?

Zico4 ::

sulicar ::

Ker bo moja lg 50pk350-ka naslednji mesec praznovala 1 leto me zanima,če se kje da dobiti kakšen novejši firmware za njo..bi ji kupil za darilo.:);)Ne rsno ,ker mi ripani HD(mkv) preko usb ključa štekajo.slika gre zelo počasi in mi vrže ven film na meni,pa previjanje ne gre...zakaj?Xvid-i pa mi delajo normalno

potapi ::

Imam eno vprašanje - kdo mi lahko svetuje - če gledam TV preko kabelske lahko v nastavitvah nastavljam kontrast, svetlost, ostrino in barve; če pa gledam preko SIOL-a pa lahko nastavljam samo kontrast in svetlost. Kaj lahko naredim, da bom imel možnost nastavitve tudi ostrine in barve?? Povezava je s HDMI kablom.

boštjan30 ::

hello


kaki adio formatu pa mora bit mkv file oz film v full hd resoluciji? enim filmov mi javi da ni podprt audio formatu!

lp

Robertos664 ::

ne sme biti DTS.

lp

Majki37 ::

Zdravo,

imam vprašanje za vas strokovnjake, da ne bi kupil česa, kar potem ne bi mogel uporabljati, kot bi si želel :)
Torej imam plazmo LG 50pk350 , ki ima le digitalni (optični) avdio izhod. Tega bi povezal z hišnim kinom LG HT806PH. Ta ima optični vhod.

Sedaj pa imam dve vprašanji:
1) Ali imam možnost nekako priključiti (navadne) slušalke na hišni kino, da bi preko slušalk poslušal tv?
2) Pc imam preko hdmi kabla povezan s televizijo. Ali bi moral pri HD filmih zvok normalno delati na hišnem kinu? Oz. z drugimi besedami, ali ta tv normalno prenese DTS zvočni zapis iz računalnika na hišni kino?

Hvala & lp

jusv ::

je možno ja, meni vse lepo dela.

Majki37 ::

Kam si pa priključil?

Slušalke mislim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Majki37 ()

SkyEye90 ::

1) Lahko, če ima ta hišni kino priklop za slušalke.
2) Ta TV prenaša na optični izhod le zvok, ki ga TV podpira. Če bo imel film DTS zvok, se le ta NE BO prenesel na optični izhod.

Majki37 ::

SkyEye90 je izjavil:

1) Lahko, če ima ta hišni kino priklop za slušalke.
2) Ta TV prenaša na optični izhod le zvok, ki ga TV podpira. Če bo imel film DTS zvok, se le ta NE BO prenesel na optični izhod.



Hja uradno nima priklopa za slušalke. V manualu na netu piše, da ima (od po mojem mnenju primernih izhodov/vhodov)
PORT.IN - Connects to a portable player with audio outputs.
in
SCART connetcor

Preko port.in-a po mojem ne gre, ker naj bi bil namenjen, da pripelješ tu norti muziko iz mp3 predvajalnikov, razen če se da spremeniti, da bi bil to tudi izhod.
Za preko scarta pa ne vem?


Glede 2) pa če na računalniku odprem film z DTS zvokom in mam računalnik povezan s televizijo preko hdmi kabla na televiziji normalno dela zvok. A ne bi pol tv ta zvok mogla prenest naprej? A je pol kksna druga možnost za 5.1 zvok preko te televizije?

SkyEye90 ::

1) Vhodov in izhodov na teh sistemih se ne da nič nastavljat, so kot so. Na scart ne moreš priklopit slušalk. Če nima sistem izhoda za slušalke, jih nimaš kam priklopit.

2) Zvok ti dela zato, ker ga računalnik očitno ne pošilja v DTS formatu, ampak ga pretvori v Dolby Digital, ali še slabše - pošilja navaden stereo signal.
Kaj točno ti pošilja, pa boš moral preveriti na PC-ju. Kot sem že dejal, zvok, ki dela na TV-ju, ga TV tudi pošilja na optični izhod. DTS zvoka pa sigurno ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

Majki37 ::

SkyEye90 je izjavil:

1) Vhodov in izhodov na teh sistemih se ne da nič nastavljat, so kot so. Na scart ne moreš priklopit slušalk. Če nima sistem izhoda za slušalke, jih nimaš kam priklopit.

2) Zvok ti dela zato, ker ga računalnik očitno ne pošilja v DTS formatu, ampak ga pretvori v Dolby Digital, ali še slabše - pošilja navaden stereo signal.
Kaj točno ti pošilja, pa boš moral preveriti na PC-ju. Kot sem že dejal, zvok, ki dela na TV-ju, ga TV tudi pošilja na optični izhod. DTS zvoka pa sigurno ne.



Preko scarta sem mislil, da bi dobil zvok preko pretvornika (kaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/175003... ) vendar ne vem ali je to možno?

Kako pa preverim kaj mi pošilja PC?

Tnx

SkyEye90 ::

Če bo sistem dobil zvok preko optike, ga bo dal ven na izhod scarta? Najbolj verjetno ne. Pa tudi če bi ga dal, je to signal, ki ni primeren za slušalke, ampak za prenos zvoka med enim in drugim sistemom. Na scart bi moral potem priklopi še ene poceni zvočnike, ki imajo chinch vhod za zvok in 3,5mm izhod za slušalke.
Če nujno potrebuješ slušalke je najlažje, če jih za gledanje filmov iz PC-ja priklopiš kar na PC. Za signal televizije, pa žal ne gre, boš moral pa vzet drug sistem, ki ima izhod za slušalke. Priporočam nakup AV Receiverja, so seveda dražji, a bo vsaj sistem kot se za gre z vsemi priklopi in vsem za veliko let.

Kaj ti pošilja PC? V programu, preko katerega pošiljaš zvok na TV. Če gre preko HDMI-ja, verjetno v nastavitvah grafične kartice, zvočne kartice, nevem..nekje sigurno je, več pa tu ne znam pomagat :)

Majki37 ::

SkyEye90 je izjavil:

Če bo sistem dobil zvok preko optike, ga bo dal ven na izhod scarta? Najbolj verjetno ne. Pa tudi če bi ga dal, je to signal, ki ni primeren za slušalke, ampak za prenos zvoka med enim in drugim sistemom. Na scart bi moral potem priklopi še ene poceni zvočnike, ki imajo chinch vhod za zvok in 3,5mm izhod za slušalke.
Če nujno potrebuješ slušalke je najlažje, če jih za gledanje filmov iz PC-ja priklopiš kar na PC. Za signal televizije, pa žal ne gre, boš moral pa vzet drug sistem, ki ima izhod za slušalke. Priporočam nakup AV Receiverja, so seveda dražji, a bo vsaj sistem kot se za gre z vsemi priklopi in vsem za veliko let.

Kaj ti pošilja PC? V programu, preko katerega pošiljaš zvok na TV. Če gre preko HDMI-ja, verjetno v nastavitvah grafične kartice, zvočne kartice, nevem..nekje sigurno je, več pa tu ne znam pomagat :)


Ok, kaj pa potem druga varianta. Da kupim domači kino, ki ima HDMI vhod in potem priključim PC->(hdmi)->kino->(hdmi)->tv
A to bi pa potem verjetno dalo 5.1 zvok?

Sej vem da bi AV receiver bil bolj kvalitetna rešitev samo tudi kr dost dražja :)

Tnx

SkyEye90 ::

Majki37 je izjavil:

PC->(hdmi)->kino->(hdmi)->tv


Ne razumem točno. V glavnem je tako:
PC lahko preko HDMI izhoda oddaja karkoli, v kolikor to podpira tvoj PC, grafična kartica. Lahko je to stereo signal, Dolby Digital 2.0, Dolby Digital 5.1, DTS 5.1.. PC lahko vse vrste signala oddaja tudi preko digitalnega avdio izhoda (koaksialnega ali optičnega) v kolikor ga imaš na matični plošči.

Torej, potrebuješ kino sistem, ki lahko sprejme enega od teh vhodov in ki podpira željene formate (najbolje vse). To bo potem predvajal na zvočnikih ali slušalkah, če ima seveda priklop zanje.

TV pa lahko za gledanje TV signalov priklopiš na kino sistem preko optike, stereo (chinch) izhoda, scart izhoda (kjer pobiraš zvok s pomočjo prej omenjenega konektorja) in ga priklopiš v stereo vhod kino sistema (če ga ima). TV signal tako ali tako ni v 5.1 sistemu.

Sedaj pa izbiraj tak kino sistem. AV Receiver bi bil seveda še enkrat dražji, vendar vsakemu, ki sem ga priporočal, dobro služi in ga sedaj nebi več zamenjal z raznimi DVD kino sistemi, ki nimajo zelo malo možnosti kombinacij vhodov - izhodov.

Majki37 ::

SkyEye90 je izjavil:

Majki37 je izjavil:

PC->(hdmi)->kino->(hdmi)->tv


Ne razumem točno. V glavnem je tako:
PC lahko preko HDMI izhoda oddaja karkoli, v kolikor to podpira tvoj PC, grafična kartica. Lahko je to stereo signal, Dolby Digital 2.0, Dolby Digital 5.1, DTS 5.1.. PC lahko vse vrste signala oddaja tudi preko digitalnega avdio izhoda (koaksialnega ali optičnega) v kolikor ga imaš na matični plošči.

Torej, potrebuješ kino sistem, ki lahko sprejme enega od teh vhodov in ki podpira željene formate (najbolje vse). To bo potem predvajal na zvočnikih ali slušalkah, če ima seveda priklop zanje.

TV pa lahko za gledanje TV signalov priklopiš na kino sistem preko optike, stereo (chinch) izhoda, scart izhoda (kjer pobiraš zvok s pomočjo prej omenjenega konektorja) in ga priklopiš v stereo vhod kino sistema (če ga ima). TV signal tako ali tako ni v 5.1 sistemu.


Ok vse jasno :)
Sedaj pa izbiraj tak kino sistem. AV Receiver bi bil seveda še enkrat dražji, vendar vsakemu, ki sem ga priporočal, dobro služi in ga sedaj nebi več zamenjal z raznimi DVD kino sistemi, ki nimajo zelo malo možnosti kombinacij vhodov - izhodov.


Ok vse jasno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Majki37 ()

pisco ::

Kaj pa računalniške zvočnike, 2.1 sistem imam in bi ga rad priključil direktno na 50PV350, ali se to da?

d0rK ::

Ali ima kdo GROZLJIVE probleme z daljincem od tega TVja?

Premikanje po menijih je tako mučno da me je vsa soseska slišala med premikanjem programov. Ničesar ne zazna TV.

RejZoR ::

pisco je izjavil:

Kaj pa računalniške zvočnike, 2.1 sistem imam in bi ga rad priključil direktno na 50PV350, ali se to da?


Kakor gledam konektorje, ne, ne moreš. Edina opcija je, da si ubodeš SCART, ki ima 3 chinch vtičnice (rdečo, belo in rumeno) in stikalom In/Out. Nastaviš na "Out" in not vštekaš kabel z rdečim in belim vtikačem ter na drugi strani s 3,5 jack vtičnico v katero vtakneš 2.1 sistem. To je edina opcija. Verjetno najbolj zabavno (not) bo najti chinch v 3,5 jack vtičnico. Sej se jo bo dalo dobit ampak ne ravno na vsakem vogalu. Če boš obupal pa vprašaj v Redline gor nad Vičem (www.redline.si). Tam morajo imet kaj takega. Al pa v Alt-Maks če ti je bližje.

Precej lažje je če ima TV izhod za slušalke, čeprav se rado dogaja da je tam zvok zelo potiho oz da je precej interferenc (brnenje oz šumenje).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SkyEye90 ::

Ampak PAZI, preko scart zvok ne bo vedno delal! Kot je meni znano, deluje le pri TV kanalih. Pri USB vhodu ali HDMI vhodu je scart izhod izključen.

d0rK, težav ravno nimam, ampak moram pa daljinec usmerit točno v senzor desno spodaj. Če ga v TV (v center) večinoma ne prime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

6151 ::

d0rK je izjavil:

Ali ima kdo GROZLJIVE probleme z daljincem od tega TVja?

Premikanje po menijih je tako mučno da me je vsa soseska slišala med premikanjem programov. Ničesar ne zazna TV.


V temi dela dobro, če pa je bolj svetlo pa je potrebno točno proti TVju usmerit
---

A obstaja kak način da bi odklenil programe ki jih imamo na kabelski dtv, brez nakupa pretvornika
Imamo conax kartico
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

e-marko ::

Če daljinec dela slabše je mogoče potrebno zamenjati baterije. Pri moji PK550 je na začetku "prijel" kamorkoli sem ga usmeril. Po dveh letih pa je že bilo slabše, krive so pa bile baterije. Poskusi, če bo tebi pomagalo.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

pisco ::

Tako, nekje prvih 150ur uporabe je za mano zdaj pa bi rad nastavil nastavitve za sliko čimbolj optimalno...

Kaj mi svetujete, kakšne nastavitve naj nastavim? Nekdo je omenil, da bo prepisal nastavitve, ki najbolj spominjajo na THX samo tega potem ni naredil... ali lahko kdo drug to naredi in prepiše?

boštjan30 ::

zanima me kako lahko oz če je možno da bi gledal filme v dts-u, ker ti filmi nimajo zvoka....ac3 pa imajo zvok. A je kakšen updeat, da bi bil zvok tudi pri dts-u?!!!

lp

rezator ::

Kolk jaz vem ni še nič za dts zvok. Uporabi popcorn converter da daš dts zvok v ac3. http://www.videohelp.com/tools/PopCorn-...
Some people feel the rain. Others just get wet.

boštjan30 ::

a treba kaj nastavit v programu al je že vse nastavljeno?

hvala za infoje :)

boštjan30 ::

kk pa sploh poženeš, da ti konverta...probam pa probam pa mi ne gre

e-marko ::

Takole nekako bi naj izgledalo, da bo delalo.
Lp

 MKV Audio converter

MKV Audio converter

...somebody, somewhere...

boštjan30 ::

a še obstaja kaki drug konverter ker ta mi sistem totalno zjebe....

en3rgie123 ::

Zdravo. Imam LG 50 PK250. Tv je star cca 1 mesec. Na vsake toliko casa na tvju med gledanjem kar zmanjka slike in zvoka za cca 5s in potem vse normalno .. to naredi tudi 2x na uro .. kaj bi lahko bilo narobe ?

Alexius Heristalski ::

Slab signal?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DarwiN ::

Hej, folx, a je probal kdo te firmware? klik

Sam nimam več tega TVja, ima pa ga sestra, in ji zelo najeda počasno preklapljanje med kanali... In tule pri FW 3.28 kot vidite piše, da je poleg lepše slike izboljšana tudi odzivnost pilota ter ravno to preklapljanje kanalov...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pisco ::

Da malo obudim tole temo s svojim vprašanjem.

Imam to plazmo 50PV350. Ker se mi pogosto zgodi, da zaspim na kavču pred TV sem si nastavil timer na TV, da se mi ob 23:30 sama od sebe izklopi, če je vključena.

Sinoči se je pa zgodilo nekaj nenavadnega. Ko sem se ob dveh zjutraj zbudil in začel s premiki v spalnico, sem malo premaknil mizico na kateri je bil daljinec in nato se je TV prižgala sama od sebe!!
Kako je to možno???

Ali ima mogoče vgrajeno kakšno funkcijo, da se TV vključi sama od sebe ko premakneš daljinca (za primer če zaspiš pred tv in se zbudiš in hočeš gledati TV naprej) ?


Potem pa še drugo vprašanje... 1 minuto preden se mi samodejno izključi, se mi na zaslonu izpiše opozorilo, da se bo čez 1minuto izklopila. Ali se da ta proces izklapljanja kako zaustaviti, glede na to da sem zbujen in želim gledati TV naprej?

Hvala za vaše odgovore....

sulicar ::

DarwiN je izjavil:

Hej, folx, a je probal kdo te firmware? klik

Sam nimam več tega TVja, ima pa ga sestra, in ji zelo najeda počasno preklapljanje med kanali... In tule pri FW 3.28 kot vidite piše, da je poleg lepše slike izboljšana tudi odzivnost pilota ter ravno to preklapljanje kanalov...



Jaz sem ga že potegnil na usb ključ in ko ga vstavim v tv se ne zgodi nič!Kako ga inštaliram?

rezator ::

Pozdrav.

Zanima me kako lahko omenjen TV povežem z svočniki? Mislim predvsem z hišnim kinom. Hišni kino sem priklopil že na vse može načine na tv in vedno nič. Hišni kino pa nima optičnega avdio vhoda, tako da edino to nisem probal. Ali se da TV priklopiti na zvočnike samo preko tega optičnega izhoda?
Some people feel the rain. Others just get wet.

blblb ::



Tole deluje...

lp, blblb

rezator ::

Hvala. Poiskusim jutri, ko kupim:)
Some people feel the rain. Others just get wet.

rezator ::

Tole ne deluje. Rekel mi je prodajalec, da preko scarta ne moreš dobiti avdio out.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

rezator ::

Dobil to. http://www.ebay.com/itm/281242639628?ss...
Deluje odlično. LP
Some people feel the rain. Others just get wet.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961174470 (398841) antonija
»

Plazma LG 50 PV350 pomoč pri uporabi

Oddelek: Zvok in slika
144195 (2945) pisco
»

Plazma LG50PK750

Oddelek: Zvok in slika
82170 (1480) Daddy1
»

Plazma TV

Oddelek: Zvok in slika
72116 (1199) Grizi
»

LG 50PK350 PLAZMA TV - ali ima DVB-C?

Oddelek: Kaj kupiti
92641 (2367) whatever

Več podobnih tem