» »

Wd TV Live

Wd TV Live

««
2 / 24
»»

pierce81 ::

Hvala, šumniki zdaj delajo. Sam nisem opazil še nobenega zatikanja, je pa vse 1920x1080p, nisem sicer preverjal bitrate-ov, verjetno je bil vmes tudi kak nadpovprečno visok, no je pa res, da sem vse poganjal iz usb diska, na mrežo ga šele danes priklopim, če bo čas.

slatncan ::

mene pa zanima ali še komu dogaja da mu filme, predvajane preko mreže kr naenkrat ustavi pa zgubi povezavo?danes se mi je to parkrat zgodilo in je zelo moteče...

lp

White666 ::

Ne, meni vse deluje tekoče. Večino filmov gledam kar prek mreže.

slatncan ::

zanimivo, men je 2 dni zj skos ven metal(po recimo 5min predvajana filma), včeraj sem pa malo brskal po WD forumu in vido da ma dost folka enake težave...zaenkrat deluje, sem pa IP nastavil ročno...bomo vidli kak bo v prihodnje.

lp

White666 ::

hm, jaz sem samo kabel v ruter priklopu. windosws mi je takjo zaznal wdtv. in vse dela super.

na wdtv-ju sploh nisem nič nastavljal.

silvom1a ::

Tudi jaz sem postal lastnik WD TV Live in moram reči, da sem z njim zelo zadovoljen. Trenutno uporabljam še originalen WD-jev firmware vendar nameravam namestiti predelan FW od Brad.cc-ja ,ki dodatno nudi še ftp strežnik in podporo za NFS. Fant se je res potrudil in to naredil že nekaj dni po pojavu WD TV Live na tržišču. Osebno mislim , da je zadeva mnogo boljša in tudi cenovno primerljiva s tisto ropotuljo, ki se ji reče Xtreamer...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: silvom1a ()

RuN ::

@silvom1a

Kaj si imel možnost tudi Xtreamerja probat???

Zakaj ti je WD TV Live boljši?? V čem ??? Daj malo opiši razlike, lahko tudi na ZS, ker se namreč ne morem odločiti med tema dvema :S

TOP ::

Mislim da ga ni mev in piše kar nekaj v tridni.

silvom1a ::

TOP imaš prav - Xtreamerja nimam , ampak z razlogom.Imel sem si ga namreč priložnost podrobno ogledati in preizkusiti pri kolegu - in me sploh ni navdušil.Seveda sem ga imel priložnost tudi "poslušati" - Obup !!!

WD TV Live ima precej hitrejši procesor Sigma SMP6355 in s tem večjo možnost dodajanja novih funkcij v FW, nima ventilatorja, ima za moj okus lepšo sliko in predvsem predvaja vse ! kar WD TV ni zmogel. WD TV Live ima tudi zelo močno internetno skupnost ki skrbi za tehnične izboljšave za katere sam WD včasih ne poskrbi prav redno.
Z WD TV Live sem osebno zelo zadovoljen - bolj kot s tistim kar sem videl pri Xtreamerju (FW 2.0). Cena pa je tako ali tako približno enaka.

kmetek ::

od kje tebi podatek da ima WD TV LIVE hitrejši procesor?:O

JanezH ::

Če se ne motim v WD TV LIVE ne moreš dati diska, imaš lahko samo eksternega, zato nima ventilatorja.

vrossi46 ::

Kaj pa IP TV podpira WD TV LIVE in ima Slovenski OSD?

White666 ::

Kmetek... o čipih je blo že dost govora.

Ja, WDTV Live ima močnejši čip od Extreamerja. Preberi teste na netu. Tukj je eden: http://www.iboum.com/artkill/chipsets.p...
"Even at this early stage, it is apparent from testing that the new Sigma chips are more powerful than both their 863x predecessor (much more powerful) and the competing Realteks."

Iz prakse lahko potrdim, da tekoče predvaja vse. Ravno včeraj sem gledal Terminatorja 1080 60p, video >13000 kbps, sound DTS >1,5Mbps, slosubs on, prek mreže(predvajal z diska mojega pcja)

vrossi64... iptv.. mislim da ne, slovenski osd tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: White666 ()

subert99 ::

Jaz imam tudi probleme z povezavo predvajalnika v omrežje. Javi mi, da je napačan DNS server address. Morem pa priznat da nisem neki računalniški frek. V čem je problem?

matki ::

Sem še en nov lastnik WD TV Live
Starega sem pravkar prodal . Zaenkrat sem še kar zadovoljen .
Imam pa dve vprašanji .
Prvo je da ne morem izbrati kakovosti slike . Kadarkoli spremenim iz
Auto na 1080p 60hz , mi tega sploh ne zazna in me vrže nazaj na Auto.
Sicer napiše O.K. , vendar ko grem pogledat nazaj v menu mi spet kaže
Auto.

Pri starem WD-ju s tem nisem imel problema.Imam pa iste kable kot prej.

Druga zadeva so podnapisi , ki so v primerjavi z starim WD-jem
preveč dvignjeni , skoraj na polovici ekrana. Ali se jih da kako
premikati gor in dol ?

White666 ::

matki, mislim da vedno ko spreminjaš video nastavitve, začne s privzetim "auto". Ko "potrdiš" ustreznega, ga tudi izvede - nikjer pa nič ne napiše. Lahko pa preveriš na LCD-ju oz projektorju (kak signal dobi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: White666 ()

silvom1a ::

Dober review za WD TV Live : http://www.legitreviews.com/article/111...

Wad@ ::

Hm, kako je s podnapisi? A so res tako dvignjeni kot matiki pravi in jih je nemogoče premikat?

silvom1a ::

Baje se da z B-RAD-ovim FW-rom. Zasledil sem tole : http://b-rad.cc/1000/wdtv-live-homebrew...

"Hi, Brad!
Great firmware! Would it be possible to change the position of the subtitles. They appear pretty high up the screen, not at the bottom, which is very annoying. Thanks for all the great work!

Yeh, go into options while viewing a movie and change their position...:rollseyes: -b-rad "

silvom1a ::

Moram preveriti če je to res - sumim, da se je B-Rad samo hecal :D

hotlips ::

Živjo!

A ve kdo za kakšno trgovini v Gradcu, ki bi mela tega WD TV Live? Sem videl, da so cene tud do 40EUR nižje v Avstriji in se bom v teh dneh ravno tam nekaj pojal.

lp.hl

kamiKaZaA ::

hotlips

prejšnji teden sem bil v MediaMraktu v Seiersbergu, pa ga niso imeli na zalogi, pa tudi za ceno nisem vprašal, so pa imeli navadnega in pa mini, cene sem pozabil, so pa bile skoraj iste -vsaj mislim cca.90-100EUR navaden (mini EUR70 ??) - nemorem potrdit.

Govorim napamet - trgovine v katerih bi lahko bil WD TV LIVE:

MediaMarkt - Seiresberg (zaloga je problem)
Cosmos - Nasproti West Center Graz (mogoče ga majo)
Metro - tudi mogoče
V West Center Graz zraven Intersporta je ena manjša trgovinica z tehniko - nevem imena.


Jaz bi še prosil za rahla pojasnila glede pozicije podnapisov, pa če se jih da prestavljat. Pa kakšna je velikost in ali se jih tudi da spreminjat - na starem se je dalo.

Hvala

pedalo ::

V Avstriji so cene za WD TV live nižje kot pri nas. Dobiš ga za 110 evrov. Vendar je problem, da ga skoraj nikjer nimajo na zalogi. Hotlips obstaja sicer spletna trgovina, kjer lahko osebno dvigneš izdelek v Grazu, vendar izdelka trenutno nimajo na zalogi - http://www.goesta.at/html/f-pc_shop.htm
lp

hotlips ::

Hvala za nfo bom mal pogledu, ko bom že gor, mogoče pa ga dobi.

lp.hl

gospodar ::

Tudi sam se nagibam k nakupu omenjenega playerja, predvsem zaradi boljšega procesorja, tišine (no to se da popravit pri extreamerju), podpora pri firmware mislim da bo, ter cena je ok, -+120€.

Torej vprašanje, ki se mi pojavlja napram extreamerju je, ali zna prebaviti VIDEO_TS mapo in s tem predvajanje DVD menija (po furumih so deljena mnenja), extreamer namreč omenjeno počne BP. Vob file sicer prebavlja, vendar mene zanima konkretno za sam meni, ter mogoče ali se lahko podnapise pri filmih (avi, mkv ...) poveča, ali pa razporedi poljubno po ekranu, kajti berem, da so podnapisi čez povico ekrana. :shock:

Verjamem, da se bo omenjeno čez čas "popravilo" s firmwarji, vendar me vseeno zanima, če je kje ponosni lastnik to že stestiral, kajti opažam da jih ima vse več v slo omenjeni player.

hvala, lp

ps
je pa procesor kr občutno hitrejši, predvsem pri prebavi 1080p, tako da bi to kr upravičilo nakup napram xtreamerju.
I n t e l & N v i d i a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gospodar ()

telexdell ::

...je pa procesor kr občutno hitrejši, predvsem pri prebavi 1080p, tako da bi to kr upravičilo nakup napram xtreamerju.

Sam predvajalnik ne karakterizira le procesor. Poleg morajo biti še: vodila, vhodno izhodne enote,strojni dekodirniki, programska oprema... Sam procesor brez usklajene strojne in programske opreme ti pomaga toliko, kot Ferrary sredi Sahare ali Guccijev smoking na K-2.
Namesto procesorjev, ramov..si raje preberi kakšen test delovanja na domači ali tuji spletni strani, prečekiraj par forumov in se potem na osnovi izpolnjenih želja odloči med ustreznimi predvajalniki. Takrat pa lahko gledaš tudi na procesor ali barvo ali le na lepše zvenečo ime.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

JanezH ::

@telexdell dobro napisano :)

Gregor P ::

Dejstvo še vedno ostane, da če je v napravi prešibak procesor, mu tudi Bog ne more pomagati pri predvajanju procesorsko bolj zahtevnih videov. Zatorej vedno izločiš najprej naprave s prešibkimi procesorji ipd. ter si šele nato pogledaš ocene idr. ožjega izbora naprav;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

JanezH ::

Kere trenutno aktualne namenske naprave za predvajanje HD vsebin pa imajo prešibek procesor? Popcorn, Egreat, Xtreamer, Playon!HD, ... ? ;)

Gregor P ::

Ta star WD, ki se še vedno prodaja, ima recimo težave zaradi starejšega in šibkejšega procesorja z procesorsko zahtevnimi videi, če prav razumem vaše komentarje in pritožbe tu na forumu:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gospodar ::

telexdell
Sam predvajalnik ne karakterizira le procesor. Poleg morajo biti še: vodila, vhodno izhodne enote,strojni dekodirniki, programska oprema... Sam procesor brez usklajene strojne in programske opreme ti pomaga toliko, kot Ferrary sredi Sahare ali Guccijev smoking na K-2.
Namesto procesorjev, ramov..si raje preberi kakšen test delovanja na domači ali tuji spletni strani, prečekiraj par forumov in se potem na osnovi izpolnjenih želja odloči med ustreznimi predvajalniki. Takrat pa lahko gledaš tudi na procesor ali barvo ali le na lepše zvenečo ime.

Kaj ko bi se raje vrnil k sami temi in vprašanju, ne pa da pišeš bedarije

lp
I n t e l & N v i d i a

telexdell ::


Kaj ko bi se raje vrnil k sami temi in vprašanju, ne pa da pišeš bedarije
lp

To dobiš v zahvalo, če želiš nekomu v dobri veri pomagati.

je pa procesor kr občutno hitrejši, predvsem pri prebavi 1080p, tako da bi to kr upravičilo nakup napram xtreamerju.

Na pametno vprašanje, kako lahko procesor postane hitrejši pri obdelavi zahtevnejših vsebin pa bedak kot sem ne znam odgovoriti.
Mej se lepo še naprej.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

White666 ::

Mislim, da zaenkrat WDTV live ne podpira DVD menuja. Sicer se pa da podnapise izbrat prek menuja (Options...).

Ne vem pa kako je to urejeno pri Xtreamterju.

kmetek ::

pri xtreamerju lepo dela dvd menu.

gospodar ::

telexdell
To dobiš v zahvalo, če želiš nekomu v dobri veri pomagati.
Na pametno vprašanje, kako lahko procesor postane hitrejši pri obdelavi zahtevnejših vsebin pa bedak kot sem ne znam odgovoriti.
Mej se lepo še naprej.

Naj ti bo, ti odgovorim da se neboš več tako pametno smilil sam sebi.
iboum.com
For the month of November, iboum.com's Best Current Media Player award goes to the WDTV Live. It has both the most powerful hardware and the better user interface backing it up. We are also going to award second place to the Xtreamer because of the impressive ongoing development of their device. If the fan problem gets sorted and we get the promised movie library then the WDTV Live had better watch out..

http://www.iboum.com/blog/nov-09/best-m... ,ampak jast mona itak neznam brat tujih forumov;)
White666
Mislim, da zaenkrat WDTV live ne podpira DVD menuja. Sicer se pa da podnapise izbrat prek menuja (Options...).

Hvala, to bi blo že dobrodošlo.

lp
I n t e l & N v i d i a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gospodar ()

telexdell ::

telexdell
Naj ti bo, ti odgovorim da se neboš več tako pametno smilil sam sebi.
iboum.com
For the month of November, iboum.com's Best Current Media Player award goes to the WDTV Live. It has both the most powerful hardware and the better user interface backing it up. We are also going to award second place to the Xtreamer because of the impressive ongoing development of their device. If the fan problem gets sorted and we get the promised movie library then the WDTV Live had better watch out..

http://www.iboum.com/blog/nov-09/best-m... ,ampak jast mona itak neznam brat tujih forumov;)

Samo še to potem pa neham. Ni stvar dovolj prebrati potrebno jo je tudi razumeti.

Tudi iz tvojega copy-paste se potrjuje moje razmišljanje. WDLive ima boljšo strojno opremo in ima prijaznejši uporabniški vmesnik kot Xtreamer. Uporabniki Slo-techa pa sporočajo, da Xtreamer: predvaja več formatov, lahko nastavljaš podnapise, pozna DVD menuje...
Kako pa je bilo z razvojem obljubami in podporo z WDHD (s verzijo Sigma 8635, katerega imajo tudi popkorni, egreati, HDX...) pa itak vemo.

Kako pa hitrost procesorja raste z obremenitvijo pa niso odgovoril. Pa še dodatno vprašanje: zakaj HD stream za IPTV na mojem laptopu z dual core 2GHZ šteka, medtem ko na tv komunikatorju (z mogoče 1x300MHz čopom) dela brez problema?

Pa lep pozdrav.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

kamiKaZaA ::

White666 :: danes, 18:22:07
Mislim, da zaenkrat WDTV live ne podpira DVD menuja. Sicer se pa da podnapise izbrat prek menuja (Options...).


Kaj sedaj to pomeni? Da se jih da morda premikat gor ali dol? Sem tik pred nakupom tega - to še je edina stvar, ki me lahko od nakupa odvrne, kajti počakal bom do novega firmwarea - imam namreč prejšnji model WD TV - vse kar me moti, da nima DTS decodirnika in ne ljubi se mi več konvertirat filmov v AC3 -> raje prodam starega in dodam EURE za novega.

Hvala za odgovore.

silvom1a ::

WD TV Live nima podpore za menuje , podnapise se ne da premikati gor in dol, nima dobro zrihtano navigacijo med predvajanjem filmov (npr. nima bookmarkov,go-to funkcije in podobnih fint).Seveda bodo to morali popraviti z novimi popravki firmware-a. Obstoja tudi nekaj prijaznih hackerjev (b-rad,lilibabe,...) ki nas včasih prijetno presenetijo s kakšnim bonbončkom. Zaradi večje zmogljivosti strojne opreme pa lahko pričakujemo boljše čase s to novo škatljico, kot smo jih imeli s prvo verzijo - čeprav tudi ta ni bila najslabša.
Predvsem pa se pa čudim navijačem Xtreamerja , kako lahko še zaupajo proizvajalcu, ki mu je uspelo napraviti fiasko z ventilatorjem in potem vehementno nategovati kupce, da se bo ropot rešil z novim firmware-om:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: silvom1a ()

polde66 ::

Mogoče ne veš, ventilator se da nastavljati v XT-ju avtomatsko v treh stopnjah ter še ročno. V kolikor želiš disk v XT-ju imaš na izbiro tudi kupiti pasivno hlajenje za 16 eur. Za 120 eur imam komplet z USB anteno. Usb antena je pa zakon. Nimam nobene potrebe po vgrajevanju diska, čeprav v XT ta možnost obstaja saj iz ene sobe preko 2veh drugih z lahkoto gledam vse zadeve, ki sem jih dal v skupno rabo z optičnimi pogoni vred. Internet seveda tudi. Tako, da čudenje navijačem XT-ja lahko ostaja dalje.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

wragetz ::

Tudi sam sem nekaj časa kolebal med nakupom XT in WDTV Live in sem se na koncu odločil za slednjega. Predvsem me je pri XT motilo dejstvo, da kupiš novo stvar in preden jo začneš uporabljati, moraš delati neke modifikacije in to na novi napravi. WD pa sem prinesel domov, ga priključil in voila. Moje osebno mnenje. Pa tudi podnapisi so postavljeni v normalni poziciji in normalne velikosti, torej čisto spodaj in to v vseh filmih in formatih, ki sem jih preizkusil, deluje bp. Čez XT pa ne morem in ne želim kaj reči, ker ga nisem preizkusil, verjamem, da je v redu zadeva vendar mi za mojo odločitev ni žal.
LP,
W

badabim ::

Imam stari WDTV, kjer je zoom funkcija omejena na 2x, 3x, 4x. Zanima me, če je zoom na WDTV Live kaj izboljšan (na primer večkratniki 1.1x, 1.2x, 1.3x), oziroma če je kak drug način, da se znebim črnih črt spodaj in zgoraj na ultrawide filmih?

Robi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: badabim ()

subert99 ::

Uporabljam modem Ganymede822+ ki je lahko tudi router. Na 1x in 2x imam priklopljena 2 računalnika na 3x pa poskušam priklopit wd tv live. V nastavitvah modema sem nastavu 3x na data. Vendar ko poskušam nastavit network setup na WD-ju in dam automatic connection mode mi javi - unable to obtain an IP address.
Ve mogoče kdo zakaj???

bastadu ::

Imaš na modemu enejblan DHCP? Sicer pa na je tako verjetno na WD TV-ju nekje opcija za ročno nastavitev IPja in ga pač ročno nastaviš ...

subert99 ::

Imam DHCP enable. Če pa ročno nastavim IP mi pa potem na check conection pada test na dns server address

silvom1a ::

Imam stari WDTV, kjer je zoom funkcija omejena na 2x, 3x, 4x. Zanima me, če je zoom na WDTV Live kaj izboljšan (na primer večkratniki 1.1x, 1.2x, 1.3x), oziroma če je kak drug način, da se znebim črnih črt spodaj in zgoraj na ultrawide filmih?

Robi

Imaš 1.1x in 1.2x - deluje lepo !

nasmeh ::

Ujej, pa lih danes sem naročil WDTV live, zdej pa vidim ,da naj bi podnapise prikazoval na sredini ekrana in ne spodaj, ma to je pa res smotano, poleg tega pa še nima funkcije ,da se jih premika gor, dol. Naj kdo pove kje dejansko prikazuje te podnapise, ter kdaj nej bi se jih dalo premikat, se pravi kdaj pride nova posodobitev?

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nasmeh ()

eos ::

tko je... zunanje .srt podnapise res predvaja malo pod polovico zaslona, medtem ko pa zapečene podnapise (v mkv-ju) predvaja spodaj. Pol naknadno sm probavau in ugotovu, da če .srt podnapis prekonvertiram v .ass (advanced substation alpha) v Subtitle Workshop-u mi jih prav tako predvaja spodaj. Če imaš več srt podnapisov jih najlažje spremeniš v .ass tko da v Subtitle Workshop greš pod Tools->batch convert in izbereš mape, output format (ass) in to je to.

White666 ::

Na polovici ekrana?? Malce folk pretirava. Pri 16:9 formatu so sicer res malce dvignjeni, ni pa panike.
Pri filmih 2.35: 1 (večina filmov) so pa povsem ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: White666 ()

slatncan ::

ne vem ka folku ni jasno...kaki sredini ekrana?evo vam primere pri meni...

HD film 720p .mkv z dodatnimi podnapisi .srt
 HD

HD



DivX film prav tako z podnapisi .srt
 Divx

Divx

đ

če pa je za vas to na sredini ekrana pa ok...sm js pol očitno čudn ker me nič ne motijo da so res malo dvignjeni proti kakšnim DVD/Divx predvajalnikom...ampak ok...

White666 ::

No fino, da si slikce dal, da si bo folk lažje predstavljal. Podnapisi so čist ok, po moje.
««
2 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119284 (18443) Han
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821442 (14880) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150475 (33044) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115034 (3207) Robert1
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407678 (3662) umexteacher

Več podobnih tem