» »

WD TV.. kdo ima?

WD TV.. kdo ima?

««
30 / 32
»»

Scorpia ::

Zna se zataknit pri kakšni risanki: Recimo UP v hd, začne štekat ko un dedek spusti balone, pa tudi en prizor kjer je dež. Pri monster vs aliens 1080p šteka ko začne una zgaga ''celemu svetu'' govoriti, al pa ko prikazujejo sneg in dež. Očitno je nekje ozko grlo, ko se dvigne bitrate in ne prešvoh procesor. Zato ker previjanje in odzivnost wd-ja je takrat normalna. Me spominja na čase, ko sem divx-e gledal prek usb 1.1 na philipsu in je ob takih prizorih štekal.
////

boko34 ::

Ne vem. Očitno imaš ti te probleme. Jaz sem oba pogledal in sta delala brezhibno. Mogoče pa imaš kakšno "čudno" varianto ripa.

marko7 ::

Ravnokar sem dobil WDTV 1 generacije (teh 40eur je že vreden). Zadeva dela solidno, zmotilo pa me je dvoje: ni slovenskih podnapisov in tekst je precej majhen in zmazan (na večjih TV-jih je verjetno ok, jest pa imam zaenkrat priklopljeno preko cicnha na 29" SDTV). HD vsebine me zankrat ne zanimajo, gre samo za predvajanje raznih nadaljevank itd...

Keteri firmare predlagate, da bi imel to dvoje rešeno in da so kolikor toliko odpravljene tiste porodne težave o katerih sem bral na začetku teme. Sprašujem zato ker se spravil brati celo temo in nekje pri 10 strani obupal.

Se dobi uraden firmware z našimi znaki?

TALE TU LINK:
http://www.wdc.com/wdtvprerelease/

firbec ::

Cveto, pojdi na 28 stran predzadnji post, mislim, da bo ta firmware več, kot zadovoljiv tvoje potrebe.
Poročaj.

lp

Cveto ::

Hvala, naložil sem minimalistic firmware zadnje verzije in zadeva dela odlično. Izklopil sem še media library (ker na začetku preveč melje in ker lažje najdem zadeve tam kamor sem jih posnel) in thumbnail view (ker slikic itak ni in je tako seznam precej bolj pregleden) in zadeva sedaj dela točno to kar hočem. Všeč mi je da je seznam dovolj širok da pokaže cel naziv datoteke naenkrat, kar sem zelo pogrešal pri prejšnjem predvajalniku. Morda malo moti le mali font pri seznamu, a glede na zgoraj omenjeno prednost imam raje da je tako. Poizkusil sem tudi HD filme ki jih tudi na SD TV-ju predvaja lepo, je pa jasno da nič ne pridobiš glede na običajne filme, saj je slika premajhna (Sony 29" trinitron). Moj drugi prdvajalnik je namreč pri predvajanju ločlivosti nad 576i sliko kar izklopil in se torej preko kompozitnega izhoda takega filma ni dalo gledat. Zatikanja dosedaj nisem opazil, pa sem probal vsaj 10 različnih 1080p filmov.

Skratka, za 40eur sem več kot zadovoljen.

dulesavic1 ::

Jst se opravičujem, če je že bilo napisano ampak nisem zasledil nič konretnega, da bi lahko povezal WD media player v mrežo?
Rabil bi komplet navodila in kaj moram dokupit, da bo zadeva delovala.Ker tega premikanja USB kabla mam počasi dovolj. Zasledil sem, da obstaja nek USB LAN adapter, ki omogoča, da zadeva deluje.

Nekaj sem našel tukaj:
http://www.bolha.com/oglas2746256/akcij...

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Neki je o tem napisan tukaj http://wiki.wdtv.org/doku.php?id=usb_wi...

Vedi pa da HD čez wireless baje ne gre lih...

dulesavic1 ::

Začel sem razmišljat, če bi kupil USB preklopnik in priključil en USB na WD player, drugega na PC in srednji priključek na zunanji disk?
A mislite, da bi to delovalo?
Prilagam sliko za lažje razumevanje.



Potem pa ko bi gledal na TV bi bilo v enem položaju, za nalaganje in brisanje datotek preko PC pa na drugem.

Nagi Bator ::

Sem moral tudi sam nabavit tole igraco.
Vendar imam sedaj problem, ker ne vem a je prve ali druge generacije.
Po kaksnem kljucu to zanesljivo ugotovim? Na racunu mi pise da imam WD TV (WDAVP00BE), po cemer bi sklepal da je gen.1
A namescen firmware je verzija: 1.01.70
Glede na sedmico na koncu, mi nekako izgleda kot firmware za drugo generacijo. Tudi slovenske podnapise, potem ko sem izbral "central european", prikazuje normalno brez updejta.
Torej kako lahko povsem zanesljivo ugotovim katera verzija playerja je?

silvom1a ::

Če imaš nameščeno verzijo 1.01.70 potem je to WD TV 2nd generation...

Suly ::

Zanesljivo ? Prodaj .mkv z DTSom, pa boš vedel :)

prav ::

Sem moral tudi sam nabavit tole igraco.
Vendar imam sedaj problem, ker ne vem a je prve ali druge generacije.
Po kaksnem kljucu to zanesljivo ugotovim? Na racunu mi pise da imam WD TV (WDAVP00BE), po cemer bi sklepal da je gen.1
A namescen firmware je verzija: 1.01.70
Glede na sedmico na koncu, mi nekako izgleda kot firmware za drugo generacijo. Tudi slovenske podnapise, potem ko sem izbral "central european", prikazuje normalno brez updejta.
Torej kako lahko povsem zanesljivo ugotovim katera verzija playerja je?
mene pa tole zanima :poglej na sam plaxer tam ti pise na nalepki ,mogoce pa pase tot firmwre tud na gen1 pol bi problem z dts bil resen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prav ()

Nagi Bator ::

Ah glej ga smenta. Nisem niti opazil tiste miniaturne nalepkice na napravici.
Se zdaj ko sem jo vrtel po rokah je nisem takoj odkril. Druga generacija je.

Imam pa zdaj drugo vprasanje. A obstaja kaksen nacin za zmanjsanje kontrasta podnapisov?
Ze samo po enem pogledanem filmu, so se mi bele linije na mestu podnapisov, uzgale v nov plazma TV :(
Sicer ni mocno vidno, vendar na povsem crni podlagi se pa opazi.
Kontrast TV-ja pa nimam previsoko nastavljen.

gibaj ::

A se full HD film.mkv da z WD HD playerjem pogledat na navadnem starem TV, najbrž samo na full HD TV?

NazgulRR ::

Da se, samo slika ne bo Full-HD. Bo pa (vsaj meni se tako zdi) še vedno boljša kot pa gledanje DVDja ali pa DVD-ripa.

Tody ::

Mislim da ne boš opazil razlike med DVD in HD ker je lih fora v tem da HD ima več vrstic kot pa tvoj tv sploh ve da obstajajo, tko da... :D

gibaj ::

Uff odg. promten, hvala.
Se pravi, da ga lahko fulll HD mkv.filme gledam tudi na navadnem televizorju.
Še eno vprašanje:
a ima generacija 2 res boljši procesor? ali so to samo domneve?
in še eno:
WD HD Player ima optični izhod za zvok: odlično za gledanje v prostoru, kjer imam v receiverju optični vhod.
V drugem prostoru pa imam računalnik z 5.1 zvočniki.
Računalnik ima avdio vhod(enak kot za slušalke) ter SPDIF koaksialni vhod. Kako povezati WD HD Player z zvočno kartico direktno in ne prek monitorja?
Hvala za odg.
pa imam samo navaden avdio vhod (tak kot je za slušalke), se pravi kako iz WD HD Playerja dobiti direkten zvok v računalnik?
ter SPDIF koaksialen vhod, ki pa ga zgleda ne bom mogel uporabiti!?

DrSimy ::

Če bom gledal "največ" BR Rip ali je dovolj če kupim WD TV mini ali se mi recimo splača dodati nekaj več EUR in kupiti WD TV?

Kaj piše na nalepki na playerju da vem da je 2. generacija?

Ali na WD TV mini delujejo eksterni podnapisi?
Ali se jih lahko poveča in spremeni pozicija?

Ali na WD TV mini deluje WiFi (po nadgradnji FW?)

dulesavic1 ::

Zanima me, če obstaja na daljincu kak page down in page up, ko imaš veliko filmov v eni mapi?

mikimaus ::

A je možno s tem mediaplayerjem predvajat vsebino mape po imenih fajlov, ne po zvrsteh: v eni mapi so slikce jpeg in filmčki (oboje iz fotoaparata), rad bi jih gledal vse zapovrstjo, ne pa da bi moral izbrat ali gledanje slikc ali gledanje filmčkov?

Scorpia ::

dulesavic gumba na daljincu ''next'' in ''prev'' počneta to.
////

Zurbum ::

Sem lastnik še prve generacije WD TVja ampak zaradi pomanjkanja DTS downmix-a razmišljam o nakupu novega.
Kako ste zadovoljni z drugo generacijo WDja. Je mogoče boljše, da si omislim Xtreamerja?

Network me ne zanima. Vse kar pogrešam pri sedanjem je DTS dm, ker se mi res ne ljubi več pri vsakem mkv-ju ročno konvertirat zvok v AC3.

pedalo ::

Meni druga generacija deluje več kot odlično. Vse kar sem predvajal je delalo brez problemov in zatikanj - od divx do mkv 1080p. Če ne potrebuješ LAN-a, ti priporočam WD-ja 2. gen.

dani8 ::

ali pa si enkrat že kupite receiver, če že spremljate "HD MATERIAL"

Nagi Bator ::

Zelo zadovoljen z WDTV 2. generacije.
Vse kar sem mu do sedaj vrgel, je zmlel brez vsakrsnih problemov. Prav tako lepo downmixa DTS v stereo.
Nobene potrebe po firmware updejtu. Vse dela "out from the box", tudi podnapisi potem, ko nastavis na centralno evropske. Ne vem kako je bilo s 1. gen., ampak vsec mi je moznost sinhronizacije podnapisov s korakom po 100ms.

božo ::

Hej pubeci, kaj mogoče kdo ve če je že kakšen nov update za WD TV prve generacije.
Aja, pa meni na tem predvajalniku predvaja vse kar mu dam.

lp
Sony KDL-46W4500, Yamaha RX-V863, Infinity BETA, Sony PS3, WD TV

Nagi Bator ::

Uradnega po verziji 1.03 ni.
A kdo ve ce obstajajo kaksni neuradni za 2. generacijo ?

NazgulRR ::

Ni, razen lilibabe je malo posodobil svoje FWje..je pa itak samo šminka. Meni osebno je Picto zelo lep:)
http://wdtv.free.fr/osdmod/

NazgulRR ::

A je kdo tu probal firmware z http://b-rad.cc/wdlxtv/ in USB->Ethernet ter povezal WDTV v domačo mrežo?

paperdoll ::

V čem je fora tega WD mini - je to isti kot WD TV 2.generacije, le da podpira samo usb vhod?

OK.d ::

obstajajo 4 varijante wd-ja malo poišči
LPOK.d

smonito ::

Pozdravljeni,

nameravam kupiti WD TV mini, ker je cena zares padla. Ker imam polno dvd-jev na prenosnem disku me zanima, kako WD TV zazna dvd-je ali prepozna samo ts datoteke ali prepozna datoteko filma in potem v podmeniju izbereš video ts. Ker nekateri pravijo, da imajo samo ts datoteke in potem ne veš kateri film je,
čeprav imaš na disku lepo v datotekah.

Hvala za odgovor.

LP

Smonito

Scorpia ::

A še komu začne štekat film na tem wd-ju? Men namreč začne štekat v kombinaciji 1080p pa če imam DTS na reciverju prek optike. Če dam na ac3 lepo dela naprej, na DTS dela nekaj časa, pol pa začne štekat, zvok tudi izgine. Na 720p pa tega še ni naredil. Do zdej mi je naredil na dva filma taka filma, bo treba še ostale pogledat ki so na 1080p.
////

Zurbum ::

Tudi mene zanima, ali ta WD zna prikazovati DVD menuje.

tomaz- ::

ja,zna

Highlag ::

Se je kdo slučajno igral s "votlimi" podnapisi.
Sem tako kot ponavadi z MakeMKV original DVD prekopiral na WDTV-live, pa mi samo prve (angleške) podnapise prikazuje črke v rumeni barvi z črnim robom, ostali jeziki pa so prozorni, samo rob črk je črn. Tako, da so praktično nevidni. :'(

Kaj mi storiti?
Never trust a computer you can't throw out a window

Zurbum ::

tomaz- je izjavil:

ja,zna


Če prav razumem, praviš, da zna prikazovati DVD menuje?
Namreč stari tega ni znal, po netu pa tudi berem, da zna predvajat VOBe, ne pa IFO datotek kar pomeni, da ni menujev.

Kaj torej drži?

hamurabi ::

Kako pa je s flac datotekami, jih WD TV predvaja?

virusZz ::

Seveda jih
virusZz

BlackAdder ::

A komu brez problemov dela tale HD Avatar
RELEASE.NAME: Avatar.2009.1080p.BluRay.DTS.x264, RUNTiME: 2:41:41, SiZE: 20.9 GB, ViDEO.CODEC: x264, FRAMERATE: 23.976, BiTRATE: 17082kbps, RESOLUTiON: 1920x1080 (16:9 full frame), AUDiO: English DTS 5.1, 1509kbps

na WDTV 1 in s katerim firmwarom? Meni predvaja diapozitive:( Zvok je v redu (HDMI in optika na receiver).

Moj firmware: 1.03.01.WDLXTV-0.5.8.1

Vnaprej hvala za odgovore.
BlackAdder stroke again!

bastadu ::

Koliko mi je znano WD TV 1 podpira max. bitrate okoli 10000kbps, ki ga tale film v povprečju kar precej preseže, tako da je to razlog za diapozitive ...

BlackAdder ::

Sem sumil, da je v tem problem.

Kolikšen bitrate pa prenese WDTV Live?
BlackAdder stroke again!

bastadu ::

Točnega podatka ne vem, je pa maximum bitrate višji za nekje 4x-5x v primerjavi z WD TV 1 ...

BlackAdder ::

Zgleda, da zadeva ni tako enostavna. Sem pogledal na uradno stran in rimerjava podpore video formatov med WD TV live in WD TV 1 pokaže, da ni razlik.
BlackAdder stroke again!

krebs11 ::

A je kdo poskusil predvajati posnetke posnete z dvb-t sprejemniki v formatu ts? Men posnetke predvaja brez problema, problem se pa začne z drugim muxom-b-mux, ki ima aac zvok, tega pa noče predvajat, še link od posnetka: http://files.apek.si/20100713_SVN_MUX_B...

SamoID ::

Zadnje čase se mi je začelo dogajati, da player ne predvaja zvoka določenih filmov (most recent The.Losers.720p.Bluray.x264-CBGB in Diary.Of.A.Wimpy.Kid.2010.REPACK.720p.BluRay.x264-MACHD.
Do sedaj se to ni zgodilo še nikoli, zato me zanima če ima kdo kakšen info kaj bi bil lahko problem. Hvala za odgovore, lp

Nagi Bator ::

@SamoID
Ugibam... morda gre za DTS zvok in imas prvo generacijo predvajalnika in star firmware?

krebs11 ::

@SamoID
Oba filma imata DTS

Video...: 1280x688 @ 5246 kbps
Audio...: DTS 1510 kbps
Source..: R1 Bluray
Subs....: English
Source..: Diary.Of.A.Wimpy.Kid.2010.720p.BluRay.x264-MACHD

krebs11 ::

Zakaj mi noče predvajat aac zvoka (media info: High efficiency AAC@L2), tudi na PC-ju ga noče (bsplayer) medtem ko VLC pa predvaja zvok. Če pa predvajam kak drug film v aac zvoku pa dela.

SamoID ::

Prva generacija ne predvaja DTS zvoka (se mi zdi da to nista prva filma ki imata DTS, pri vseh 100ih HDjih ki jih imam na disku)?
Kateri pa je sedaj najnovejši firmware, na svojem imam naložen 1.03, je zunaj že kaj novejšega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SamoID ()
««
30 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209325 (52788) scipascapa
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253734 (67826) dope1337
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821568 (15006) kamuee
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115049 (3222) Robert1
»

DVD Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161913 (1755) boogie_xlr

Več podobnih tem