» »

Full HD TV

Full HD TV

««
18 / 19
»»

MirkoMirko ::

Ok mogoče je že to kje napisano samo ne najdem.

Zanima me samo kaj naredi lcd tv ki ima resolucijo 1366 x 768(HD ready)konkretno 32LG3000, če mu daš sliko 1080p ali pa 720p jo predvaja, ali jo obreže, skrči, popači?

Prilagodi jo ločljivosti, ki je na voljo.

Če je format slike enak, ti ne bo nič rezalo.


Tako je!. Primer: Če gledaš kabelsko TV na HD Ready TV-ju ti signal 720 × 576 prilagodi na 1280 × 720. Zato je slika veliko slabša kot na katodnih televizorjih, ki imajo največjo ločljivost 720 × 576

ginekolog ::

Eno vprašanje:

Mene zanima ta Toshiba 37XV555D ali 37XV500P (razlike ne poznam), kolior berem po netu je dost supporta na voljo in tudi ocene uporabnikov so pozitivne. Upam samo, da mi siolTV ne bo pričaral prevelikega zmazka :)


http://www.amazon.co.uk/product-reviews...

Ima kdo kak zadržek, da ne kupim tole? Tudi cena se mi zdi poštena, 570 €.
Divers do it deeper.

astras ::

po moje vredu ;)
lp

sony KDL-40U4000 ... je to vredu model?
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: astras ()

ginekolog ::

Kupil sem LG 37LG5000 in sem zelo zadovoljen. Gledam ga iz 3,5m, za tv signal imam SIOL TV in zadeva je zelo dobra. Bal sem se, da bo slabo - zmazek, kar so nekateri opozarjali, vendar očitno CPU naredi dobro sliko. Ko pa priključim nanj PC preko VGA kabla pa samo :

ZAKON, 1920*1080 resolucija na 94cm zgleda enostavno fantastično. Sedaj pa samo še počakati par let na vsebine :| Do takrat pa bodo tudi navadni dvdripi zadostvali.
Divers do it deeper.

roCkY ::

Siol TV je lahko ocenjen kot "zmazek", če SD gledaš in ocenjuješ iz razdalje primerne za HD. V splošnem kar gre. Mal je pa kriza, ko se razvadiš z HD vsebinami.

Si pa za moj občuek še za SD preveč oddaljen glede na velikost ekrana...

Za HD pa računalnik uporabi za dekodiranje, če je dost močan. Kak testni HD kanal se v zadnjem času najde tudi prek bakrene povezave. Za PC uporabi DVI-HDMI vkolikor imaš ustrezen izhod na PC.

VANČ14 ::

Ali ima mogoče kdo iskušnje z LCD Samsung LE-37A699 ? Če kdo ima ta TV, bi lepo prosil za mnenje.

KTr1sk ::

Eno vprašanje:
Mene zanima ta Toshiba 37XV555D ali 37XV500P (razlike ne poznam), kolior berem po netu je dost supporta na voljo in tudi ocene uporabnikov so pozitivne. Upam samo, da mi siolTV ne bo pričaral prevelikega zmazka :)
http://www.amazon.co.uk/product-reviews...
Ima kdo kak zadržek, da ne kupim tole? Tudi cena se mi zdi poštena, 570 €.


ja jaz imam 37XV500P pa tud sem videl drug model toshibe..ne vem kaj dejansko je drugače....jaz sem zelo zadovoljen z svojim modelom..je pa zanimiva funkcija "Active Backlight Control" in avtomatsko spreminja "backlight"=svetlost slike...in ko prižgem luč v sobi se avtomatsko opazi da se slika poosvetli..res zanimivo..sicer pa komu to ne bi bilo všeč se da tudi ugasniti
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

damjan1980 ::

ginekolog, vsebine so že kr nekaj časa na netu na voljo, tak da nič ni treba čakat, samo računalo gor priklopi in gasa ;)

ginekolog ::

yep, ravno danes sem na iskalca dal še 1080p in je vsebine kar nekaj. So pa po 10gB datoteke.. tukaj pa pomaga imeti dobro linijo ;)

Sem pa že naročil HDMI kabel 10m.. 14€ (kabel) + 5€ ( DVI--> HMDI pretvornik). Enostavno je smešno, da imajo nekatere trgovne kable po 40-80€ (pa so lahko celo isti izdelki, da se razumemo) Očitno nas slovenčke še poskušajo strič pri HMDI kablih, lol . No Enaa ima ugodno, k sreči.

Sem pa včeraj testiral prison break in sicer 600*300 vs 1200*700 (720p) . Razlika je vidna iz 3m, ni pa nekaj "must have". Vidi se bolj čista slika, ostra in prijetna. Me prav zanima, če bo vidna med 1080 in 720 (na 3 m, od blizu itaq bo)

Za fotke pa je 1080 resničen napredek.. na SD so prav zmazek fotke.

SiolTV(amino103, adsl) preko scarta pa gledam na enakem formatu, kot je izvor. Torej večina kanalov je 4:3 (torej črn rob ob strani), enih par pa mi samo preklopi na 16:9, npr rtl ali poptv. Tam se vidi odlična slika. Nočem pa 4:3 kanalov raztegnit na 16:9 - raztegnejni, popačeni ljudje, če manekenke imajo debele noge :).

A siol pri 16:9 kanalih uporablja večji bitrate (slika je super)?

Skratka, pohvale 37LG5000, tudi auto backlight rox. Slabosti še nisem našel, sporočim, ko bom.
Divers do it deeper.

wiseman ::

Prosim ce mi svetujete glede nakupa, izbiram med:

LCD TV sprejemnik Toshiba 37XV500P .... 500 EUR

in

LCD TV sprejemnik LG 37LG5500 ... 620 EUR

Je razlika v ceni vredna nakupa LG-ja??

Ima mogoce kda boljso izbiro za ta denar?

Hvala za odgovor.

veliki_bos ::

Prosim ce mi svetujete glede nakupa, izbiram med:

LCD TV sprejemnik Toshiba 37XV500P .... 500 EUR

in

LCD TV sprejemnik LG 37LG5500 ... 620 EUR

Je razlika v ceni vredna nakupa LG-ja??

Ima mogoce kda boljso izbiro za ta denar?

Hvala za odgovor.

Jaz bi na tvojem mestu kupil LG 32LH3000 TV LCD(v Big Bangu stane preko spleta 540€!!!
Dober in lep! :P
LP,
Tom

gregy ::

imam LG 42LG5010 .. odličen TV .. T2 slika, WD HD za filme .. več pa ni .. in ja .. bluray 1080 na WD HD, vse priklopljeno na Harman Kardon .. za prste polizat :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

mohha53 ::

En nasvet glede nakupa LCD TV...

Kupujem LCD TV velikosti od 37 do 42 (verjetno bo 40), znamka pa bo zagotovo Philips, saj imam okoli 30-40% popusta (srečenež jaz...), pripravljen pa sem dati do 900 EUR (to je s popustom, redna cena torej okoli 1200 -1300 EUR).

Malce sem brskal po različnih guide in review... prednjačita Sony in Samsung, me pa vseeno zanima kaj od Philipsa mi priporočate.


HVALA za nasvet...
"Never touch a running system!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()

magus ::

Phillipsa boš precej težko dobil 40" če se ne motim (kot vem proizvajajo zgolj 32, 37 in 42 inčne modele). Sam imam mešane občutke .. pri 42" cineosu nam je po 2h letih crknil panel (šle dve vertikalni vrstici), tako da je sedaj na servisu. Ravno pred kakšnimi 3mi tedni pa sem kupil 37" še za sobo ... stvar je ok, samo nekaj malo glasno brenči zadaj, tako da bo verjetno tudi romal na servis v kratkem ...

No ja ... sicer pa menuji dobri, slika dobra, vse lepo in prav, razen teh dveh stvari (verjetno sem predvsem velik srečnež da se mi je to pripetilo).

No ja, vsekakor pa priporočam da nabaviš model z Ambilightom! Prvega sem kupil bolj kot ne po naključju, ker je bil pač v tistem času Best-Buy za svoj denar, opremljen je bil z ambilightom. Drugi pa je philips neamenoma in izključno samo zato ker ima Ambilight. Stvar je namreč superca za gledanje filmov v temi - da si pri tem ne uničuješ oči.

lp

LapD ::

Ambilight je po mojem mnenju tudi edini razlog za nakup Philipsa. Če ti ne sede, ali pa nimaš možnosti, da bi ga popolnoma izkoristil, se pomojem velja obrniti še do Sonyja ali Samsunga :)
web&motion designer

mohha53 ::

Po brskanju po drugih forumih, pa na Philipsovi strani, imam v mislih tegale...

Philips 37 PFL 9604H/12

Pri vseh teh modelih človek postane malce zmeden... No, kaj pravite...
"Never touch a running system!"

LapD ::

Poglej malo še serijo 8, da si boš lahko privoščil 42 diagonalo, ker ti ne bo žal ;)
web&motion designer

magus ::

Am ja, tole je popolnoma nova serija, superca :)
Sicer pa imajo ti televizorji dugačno razmerje slike po tanovem - vsaj nekateri, nevem a ta že ima (kao kino ramerje).

Sicer pa ti tko povem ... 37" ali 42" - oba sta pri bajti, eden v dnevni sobi, drugi v spalnici ... ko je šel prvi na servis, ga je v dnevni zamenjala 37ka, pa resnici na ljubo niti ne opazim da je dejansko manjši (čeprav se tistih 10cm kar lepo pozna v resnici). Tko da za TV gledat je tudi 94cm več kot dovolj velika diagonala .. za filme je pa itak vedno premalo :D

astras ::

vzami sony 40Z5500
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

murchixl ::

Zdravo!

Dolgo časa sem se odločal o nabavi novga TV-ja. Izbiral sem med LCD in plasmo in se končno odločil za Panasonic plasma TX-P42GW10.
Pregledal nekaj mnenj in testov in ugotovil, da je vdanem trenutku to, to.
Zanima me, če jo je možno kje v živo videt in ali ima kdo na tem forumu kakršnokoli izkušnjo s to plasmo.
Čakam le še na eno pozitivno mnenje, pa gremo takoj v akcijo. Če ga dobim še na tem forumu toliko bolje.
Mimogrede naj bi bila opremljena z vsemi tuner-ji DVB-T/S/C, ali se motim in mi morda pri nas ne bo deloval DVB-C?:D
BTW, spletne cene za ta model so čudno različne.8-O

lp, mare

LapD ::

V mediamarketu bi ga lahko pogledal pomojem.
web&motion designer

murchixl ::

Ja očitno bo treba v mediamarket, ker uč je le uč. Imam pa ga namen kupiti na Moj-Tv, koker hitro bo cena vsaj
nekolk padla, al ne?:(
Nasploh, bi si pa želel vsaj še eno mnenje, od kakšnega profija, o tej stvarci.

lp, mare

destiny ::

V Technomarket-u v Kranju ga imajo. Prižganega :)

Valentin ::

Kolikšno pa je njegovo kontrastno razmerje? Nekje je podatek 40.000, nekje pa 2.000.000 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

destiny ::

A je važn? Pozabi te številke...

Snegec ::

Jaz sem si načeloma ogledoval 47LH5000 od LG-ja.

http://www.lge.com/uk/tv-audio-video/te... link do specifikacij

Mi je sicer malce narobe hodilo, ker ima LG na strani večino televizij označenih kot "HD ready" v specifikacijah pa napisano "Full HD: Yes". Tipkarska napaka ali zgolj besedna igra?
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

astras ::

HD Ready :D
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Cveto ::

Kako je pa kaj z novimi "led" telvizorji? Danes sem videl v akciji enega 42" samsunga za cca 1500eur in moram reči da sem bil impresioniran. Poleg sta bila tako panasonicova plazma kot philipsov lcd a nobeden ni dosegal ostrine in kontrasta tega samsunga. Vir je bil v vseh primerih blue-ray preko hdmi-ja.

Dosedaj sem se nagibal k panasonicovim plazmam, zdaj pa me kar vleče tale led telvizor. Pogledal sem malo cene in za dobrih 1600eur dobim 46" z 4 xhdmi in vso ostalo šaro (itak mi ostalo ni kaj dosti važno ker je večinoma BS). Gledalo se bo marsikaj, od SD TV, raznih nadaljevank preko NMT-ja, morda pride enkrat tudi PS3, a kjer bi rad da tv res blesti je pri predvajanju blue ray ali h264 filmov.

benx ::

murchixl 42G10 ima dvb-t/c, GW10 pa ima še dvb-s, ker je delan za zahodni trg.
glede kontrastov:
 kontrast

kontrast

surrounded ::

Pozdrav, jaz imam podobno vprasanje/prosnjo za mnenje:

odlocam se med dvema samsungoma, in sicer:

SAMSUNG LE40A756R1 (http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...
in
SAMSUNG LE-40B750 (http://www.mediamarket.si/index.php?D=3...

Cena je nekje podobna, sam se nekako nagibam k drugemu, vendar nebi rad česa pomembnega spregledal. Neke konkretne primerjave teh dveh modelov niti ne najdem oz. se premalo spoznam. Zanima me tudi kakšna je na splošno razlika med A in B oz. med 756 in 750. Hvala lepa za vsakršno pomoč.

destiny ::

Prvi je še iz lanske serije. Vzemi letošnji model, B750...

yasny ::

V zadnjih dneh sem ogromno prebrala o LCD-jih, ampak mi ni nič pomagalo pri moji odločitvi, kvečjemu še bolj zakompliciralo. Ogledanega imam LG 32LH4000 http://www.mimovrste.com/artikel/135013... Je full HD, mpeg4 dvb-t-c. Ocenjen je bil z 7/10 točkami, slabost sta črnina in vidni kot. Skrbi me kakšna bo slika na analogni kabelski. Verjetno bo na digitalni boljša. LCD bi gledala na razdalji 2-2,5m. Ima kdo izkušnje z LG-ji? Je res temno siva barva? Hvala!

piek ::

@yasny:
Ce mene vprasas, je skoda denarja za FullHD 32", se posebej za signal, s katerim ga bos ti "futrala". In ja, temno siva barva namesto crne je stalna spremljevalka vseh cenovno ugodnih modelov ... Bolje da kupis navaden HD 32 colar in prihranis 200 evrov za kak multimedijski predvajalnik, sistem hisnega kina ...
--- Finish it off if you started it! ---

mihec87 ::

Yasny pojdi v kakšno trgovino in si poglej sliko, tako boš najlažje ocenila saj vsi vemo da vsake oči imajo svojega malarja. Sam imam 32lg3000 pa dosedaj še nisem opazil nekih temnih sivin, pa tudi vidni kot me ne moti, je pa res da nisem neki profi toda za mene je slika super. Ker vsaj z mojega pogleda je bwz dat 2x več za tv čeprav oseba ne vidi razlike med obema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

yasny ::

Če bi se dalo kje sposodit LCD-je, da bi doma testirala, bi bilo še najbolje:) Čez čas bomo prešaltali na IP. Mogoče kdo ve, če ima tudi T2 wireless tako kot AMIS? Ja, verjetno res ne bi opazila razlike med full HD in HD ready.

heftek ::

Pozdravljeni, odločili smo se, da tudi mi posodobimo tehnologijo. Išče se TV 37-42˝ v rangu +- 500 eur.

Malo sem brskal po netu in našel LG 37LH200 recimo, pa me zanima a je vredu izbira ali se da dobiti še kaj boljšega za ta denar, saj naj bi LG za tak denar največ nudil.

LP

TOP ::

Jaz osebno nikoli ne pogledam LG,zelo slabe izkušnje.Poglej ,še druge firme,kaj dobiš,za takle denar

yasny ::

Danes sem bla v City Parku v Sonyjevem centru in Sony KDL 32V5500 mi je bil kar ql. Sčasoma bomo prešaltali na IPTV, tako da bi ta izbira morala biti ok.

OK.d ::

za ta model ne vem jaz imam lanskega 32kdlw4000 in je črna barva takšna kot mora bit, filme(zaenkrat dvd-je) gledam čez računalnik in je slika kar v redu gledam pa iz razdalje slabih 2 metrov , imam pa tudi kabelsko in ko kaj pogledam po tv-ju sicer samo še poročila bi jo najrajši čez okno zabrisal, ker ga scat pelje vsak 20 let star crt, drugače sem ga v trgovini sam sprobal tako da mi je trgovec priklopil na blue-ray predvajalnik in sem samo čukasto gledal kaj zmore lcd, tako da že varčujem za en htpc ali pa celo blue-ray predvajalnik
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Snegec ::

Jaz imam sedaj L47LH5010 od LG-ja. Montiran je na steni (v višini 1.2m (spodnji rob), nagnjenega za 5stopinj) in je superca.

Zvok in slika kot se šika. Full HD, predvajanje z LG dvd playerja, usb-ja ali pa preko računalnika.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

yasny ::

Danes je odločitev padla. Kupila sem Philips 32PHL5604H, mpeg4, dvb-t,dvb-c. Slika je na digitalni kabelski odlična!!! Izbrala sem državo Finska. Kako pa nastavim analogne kanale?

Nocko ::

Hej, rabil bi en nasvet.....

Doma imam niti mesec star LCD Philips 37 PFL 8604H/12 in se mi je ponudila možnost da z nekje do 200E doplačila dobim 37 PFL 9604H/12....kaj menite o menjavi?

damjan1980 ::

bistvena razlika med tema je v ambilightu če se ne motim. 8 ima 2kanalnega, 9 3 kanalnega

lebang1 ::

A lahko da kdo link do kakšnega novega članka (ne starega, ker gre tehnologoja zelo naprej) o teh televizorjih.... kaj je treba pazit pri nakupu..., pa da je vse razloženo...
In ja, da piše v slovenščini.

damjan1980 ::

kupi si aktualno posebno izdajo monitorja. je noter vse od a-ž o igračah v dnevni sobi, skupaj z razlago vseh tehnologij, kratic in tudi par testov trenutno najbolj prodajalnih modelov

Nocko ::

bistvena razlika med tema je v ambilightu če se ne motim. 8 ima 2kanalnega, 9 3 kanalnega


Ne Ambilight je isto 2ka!

damjan1980 ::

serija 9 ima 2kanalnega al kak? verjetno ne vse, ker moja ima 3

Zgodovina sprememb…

benx ::

@yasny poskusi z nemčijo.

Glede philipsa: ambilight varira tudi znotraj posamezne serije, tukaj je treba biti pozoren na ostale 3 številke v oznaki. glede serije 8 in 9 mislim da ima slednja boljši procesor kar je precej pomembna stvar, glede ostalih funkcij pa malo primerjaj pomembne stvari (100hz, priklopi, itd.)

whitto ::

Pozdravljeni,

mene pa zanima, kakšne so možnosti priklopa več televizorjev hkrati na en izvor (računalnik, DVD, ...).

In še drugo vprašanje: ali obstajajo naprave, da bi HD signal širil preko koaksialnega kabla?

Hvala in lp

Dr_M ::

A je pri nas ze opazil LG 37SL8000 za 1000€ ali manj?
V AT je cca 920€, pri nas pa edina stacuna, ki sem jo najdel, hoce 1300€.
To je zame edini sprejemljivi model (je dosti ozek, da gre v omaro).
Sicer sem gledal se neke Philipse, sam nekako se manj zaupam tej firmi, kot pa LGju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
18 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333116 (29924) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334132 (29730) popster
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922295 (20200) Yoni

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114317 (9693) Akssi
»

Nakup LCD TV HD ali HD ready

Oddelek: Zvok in slika
273193 (2744) djordjevic

Več podobnih tem