» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
«
1 / 105
»»

DarwiN ::

Uradna stran , Forum , Specifikacije , Pogosta vprašanja .

,

,

slika2

,

slika3

,

slika4

,

slika5



Nov media player ki bi naj predvajal praktično vse. Tako je obljubljen zmogljivejši čip, novejši in hitrejši WIFI standard N, možnost vgradnje 2.5" diska, DTS downmix, itd itd... Projekt je open source kar zna zagotoviti zanimanje in veliko podporo , ogromno vizualnih in funkcionalnih MODov itd.

Naprodaj bo samo preko interneta ker so na tak način proizvajalci zagotovili nizko ceno (se otresli posrednikov). Cena je tako 99€ + 20€ poštnina (Nizozemska). V prednaročilu do 1 julija pa zraven dobite še zastonj WIFI anteno (ki sicer 20€).

Veliko obljub torej, in neverjetne specifikacije, ni pa zaenkrat še nobenega testa, zato vprašanje. Menite da bo zadeva res tako popolna ali se obeta razočaranje s polno hrošči?. ;(

A je kdo že prednaročil ali sem edini ki bo tvegal ?:|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bojanr ::

Jaz sem tudi že naročil.Bomo videli kaj bo :)

Lp Bojan

DarwiN ::

Aha super, imam torej enega kateremu bom jokal na ramenu , v primeru ... :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TOP ::

Pa kaj nima HDMI priklop

LuGi ::

Blind? Pri RJ45 konektorju ga imas

TOP ::

Hvala Lugi zdej sem opazu

kmetek ::

razprodanih prvih 1000 kosov.

DarwiN ::

Ja, zdajle so prišli na plano z novico "We increased quantity of first batch".. Zelo ekonomično. Potem ko so nas najprej prestrašili z novico da je ostalo le še zadnjih 300 komadov ter da bo potem treba čakat do avgusta na drugo rundo. Business is business.

Ampak ok, skupnost se veča, njihov moto je pa tudi biti najcenejši in najkvalitetnejši, tako da če gre temu verjeti imate sedaj ostali podaljšano šanso da priskočite na vagon.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Še morda malo "biased" primerjava Xtreamerja z ostalimi predvajalniki:

 Xtreamer - WD TV

Xtreamer - WD TV

,
 Xtreamer - PCH

Xtreamer - PCH

,
 Xtreamer - Tvix

Xtreamer - Tvix



Pa zgleda res gre za skupino geekov za tem projektom. No bullshit: :)

Hey guys
You all are 100% right.
You have no idea how many malicious attacks in various formats we are getting from all parts of the industry.
Apparently no one could stay oblivious to the Xtreamer.
The amount of attention comes with lots of valid questions and in-depth private investigations some of you may have taken.

We tried to open as much info for all of you to read and feed your inquisitive nature.
We did and are doing more than most of our competitros did and are doing...
The C-200 NMT...is just a good example how to make a buzz and keep you hungry for more info without saying much.
Asus did not say much either...
anyway both of them can !!! but still are reluctant to share with you any info.

All we can say at this stage is that there is not much to hide...very soon you will get your devices home. Within this time most of you will be able to read reviews about the Xtreamer and find out a clear, unqustionable result : The xtreamer is the best value for money media player today ! It will be enhanced by community and will provide you solid Full HD exprience with H.264 MKV and even NAS with DDnS capabilities until now you had to pay much more.

That is why we chose the launching campaign :Why Pay More?"
No need to pay more when a device that costs 99 euro do the same and even more...but much better.
No games, no tricks and no bulshit. We are same as you all..we like our media and enjoy it very much the same way.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tattoo ::

Vse super in prav, samo kaj ko se ne prodaja pri nas ali pa vsaj v Avstriji. Namerava kdo v bližnji prihodnosti naročit?

tattoo ::

Primerjava cen med Xtreamer in WD TV pa me je nasmejala :))

DarwiN ::

Kot piše, prodaja bo zmeraj izključno le preko interneta, brez posrednikov in torej nizka cena. Naši prodajalci bi ceno itak nabili na ~160€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Primerjava cen med Xtreamer in WD TV pa me je nasmejala :))


Zakaj?..saj 130$ je neke 90€.. Bolj bode v oči tisti podatek da WDTV predvaja ~60% mkv-jev, Xtreamer pa ~95%. Le kako so do teh cifer prišli >:D

tattoo ::

Kaj sem hoto izpostavit je, da je ta primerjava izključno nareta v prid Xtreamerja. En kup marketinških/trženjskih for. Saj drugače pa super, da pride in upam, da bo to tudi držalo kaj je zgoraj navedeno. Upam, da testi pridejo h kmalu, tudi slo podnapise (šumniki), da nekdo poizkusi in potem naročim. Ker cena je res nizka.

piek ::

Tudi sam sem ga narocil, porocam, kako deluje v primerjavi z WD TV in eGreat-om, ki si ju tudi lastim.
--- Finish it off if you started it! ---

tattoo ::

Super piek, ti kar poročaj, ko dobiš zadevo v roke.

alenvprekrs ::

+1
Tudi mene zanima.

Off topic:
(Prosim, povejte mi, ali na našem forumu odprta tema o OPPO BDP-83 playerju?
Testi tukaj obljubljajo zelo veliko.)

Hvala vsem in lp
Alen

DarwiN ::

Sem te dni bil v stiku s proizvajalci Xtreamerja in sem jim OSD prevedel v Slovenščino, tako da lahko Slo menije pričakujemo že od začetka, pravtako pa tudi naše podnapise.
Je pa prevod menija ver. 1.0 tko da se vidva (bojanr, piek) ne preveč zgražat ob kakšnih nevmesnih :O. Je praktično vse te izraze nemogoče prevesti, sploh ko ne poznaš konteksta v katerem so mišljeni. Vsebuje pa meni cirka 1000 ukazov tako da bo zadeva kar zimzelena.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kmetek ::

in kaj dobiš za nagrado? 1 xtreamer free :P

DarwiN ::

U wish. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MISKO_GR ::

Tudi jaz sem pravkar narocil Xtreamerja (#1141). Me zanima primerjava s TVIX M6500 predvajalnikom, ki si ga trenutno lastim.

kmetek ::

a še vedno dajo grati wlan usb?

LuGi ::

Pise do 1.7 na uradni strani

Ne razumem kako lahko imate po 2-3 playerje doma??? Vam ni en dovolj =)

Ali je to bolj tista varjanta.. u lej sam 100 eur gremo po se enga!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Gregor P ::

Ah to je pač tako vsak od nas pada na nekaj ... jaz recimo ne na predvajalnike; me pa dobiš pri čem drugem, kjer iracionalno trošim denar, ker me tehnične igračke zanimajo:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tattoo ::

MISKO_GR kdaj je predvidena dobava na dom?

LuGi ::

Ah to je pač tako vsak od nas pada na nekaj ... jaz recimo ne na predvajalnike; me pa dobiš pri čem drugem, kjer iracionalno trošim denar, ker me tehnične igračke zanimajo:D


Jah jst pa na telefone..vsak leto nov strosek 300-400 eur :D

DarwiN ::

1.julija začnejo pošiljati, imajo pa napisano da dostava traja 10-15 dni...Upam da bo prej, bomo tracking in status pošiljke spremljali.

Zanimivo branje:
Dear freinds,

We are aware of some people that feeds your concerns and doubts about the validity of the xtreamer. We cannot stay oblivious to the attempts of trols to spread here panic. All those who made contact with us were promptly answered the best way we can. Those who asks to validate or verify us are more than welcome to do so anytime.

The amount of disbelief sometime is overwhelming. That is why introduced money back gurantee with unquestionable refund. Those who want to stay hesitant are welcome to do so as well. Just wait for reviews and user private opinion once their unit will arrive.
We wonder if the same emails are sent to Syabas...asking verification of the existence of new model c-200 that no one saw until now ???
Asus and WDTV will surely answer you personally all as well !!!! :roll:

If wanted to block this kind of reaction we could simply activate this forum 1 month later in july. We decided to open it notwithstaning the fact we anticipated some sort of bad practices here.
If someone dont want to believe xtreamer exists..let him wait..even cancel his order if he ever placed one...and live to see with his own eyes. its not so long to wait anyway.

The readers are welcome to actively participate in this thread.

We are aware who is a customer and who is just playing a dirty game, never placed an order, was banned on other platforms and initiating threads with no basis. Making a bad buzz on a forum does not take long.
More than once it was declared here and everywhere ...Xtreamer is an online new brand powered by Mvix and Unicorn. Unicorn is one of the biggest manufacturers in the industry with more than 27,000 employees in 6 facilities in 3 countries.

If someone want to make assumption that companies of this caliber will play a game and hoax you all...you are free to think so at your own time. In our opinion it is rediculous and make no sense at all.
This platform as well as all other platforms is done for the benefit of people to give their views a freedom. if somone want to come as our guest in order to seed panic, fear or other bulshit bad mouthing he will be banned immeditaly with no further discussion.

While we are tolerant to those that are genuinly asks for more info, we are not tolerant to non-sense and simple bad water making threads..

Just for the Ref of all viewers of this post : We are personal freinds to NMT officials, NMT forum admin as well as to other brands you may know or heard of. We see them in trade show and We are active in the same forums as you are, have more than one media player at home and practice the same practices for long time to know the difference.

English..Shminglish spelling mistakes...are just creating a bad water and negative atomesphere. the xtreamer platforms are big and all will be corrected. I am sure that on july most of these nicknames will disapper and we wont hear from them again. We launched the System of Xtreamer with more than 450 articles in various langauges in order to provide you most info as possible about the xtreamer.

The price of 99 Euro indeed may embarace some in the industry. The Xtreamer promise to deliver same qulaities of units that we all had to pay 4 times more. Those who has stocks of other models and will surely be stuck with them soon send here trols as well as to other places. Our servers and this forum was under DDOS attacks and other malicious practices to degree that will shock you all.

The criticism was acceptable if we were publishing 2.3 pages on the web and collecting money for a "new model" no one saw. this is not the case in xtreamer.

Nevertheless, we welcome you all.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

piek ::

@LuGi:
Glede vecjega stevila predvajalnikov je takole ... Najprej sem kupil WD TV, ki je preprosto odlicen. Nato me je zanimala se omrezna povezljivost in sem si omislil se eGreata M31C. Po parih mesecih je zadeva jasna, v dnevni kraljuje WD, ki je povezan na 1080p projektor in 5.1 receiver. Igra prakticno vse, kar mu nalozim, je majhen in tih, velika prednost so tudi enostavni meniji, s katerimi znajo upravljati vsi v gospodinjstvu.

eGreat ima sicer omrezno podporo, a ker je le-ta prekleto pocasna, imam se vedno raje nalaganje filmov na zunanji disk (4 MB/s proti 20+MB/s je velika razlika), streaminga vsebin z neta ne rabim (ker razen kakih trailerjev ni nic niti 720p, so te zadeve na velikem platnu negledljive), tudi DTS downmix, ki ga je dobil v zadnjem casu mi v domacem kinu nic ne koristi. Ima pa velik disk notri, tako da sedaj sluzi predvsem kot zunanji disk. Aha, pardon, se oproscam, ima se eno pozitivno stvar - zna predvajati T2 IP-TV, a to pocnem le redko, ker je slika slabsa kot ce jo predvaja VLC v PC-ju.

Xtreamer pa ze zgleda tako, da si ga vsak zeli. Ce bo 90% upravicil to kar pisejo, bo nadomestil WD TV, katerega bom po vsej verjetnosti prodal, eGreat pa bo romal k starsem in bo sparjen z velikim CRT TV, kjer zna odlicno opravljati svoje delo ...
--- Finish it off if you started it! ---

piek ::

Jah jst pa na telefone..vsak leto nov strosek 300-400 eur :D


E, vidis, jaz pa nikoli ne kupim telefona, ki ni v akciji/subvencioniran. Pravzaprav ze par let nisem dal vec kot 1€ za sam telefon. =)
--- Finish it off if you started it! ---

buneech ::

Naročil enega, #1170 :)
Bom zadovoljen že če bo normalno predvajal stvari z mojega serverčka, v kar niti ne dvomim. :)

marko7 ::

Kje se to naroči da vidim a je res bolši?

ankow ::

ja kašna je primerjava z wdtv?

B-Stard ::

Zanimivo da folk naroča stvar, ki jo ni niti še nikjer na testu ter tudi uradno ni testirana. Ovc je zgleda še dost samo najt jih moraš pravilno

DarwiN ::

Samo za tebe ankow, tako okvirno , le nekatere izmed prednosti Xtreamerja pred WDjem:

-DTS, DTS downmix
-DVD menu podpora
-Žična in brezžična mrežna povezava. (WIFI novejši standard N, ki je vsaj na papiru 6 do 10 krat hitrejši od trenutno obstoječih)
-možnost vgradnje diska ( na žalost le 2.5" (od notebooka), lahko pa ta xtreamer uporabljaš potem tudi kot prenosni disk)
-zmogljivejši čip (več spomina, večja propustnost)
-Odprta koda ( pomeni da bomo lahko uporabniki sami posodabljali/spreminjali software. Nove funkcije, vizualne preobleke po želji, itd..)
-Forum in podpora proizvajalcev ( Ne bo treba čakati 6 mesecev na slo podnapise)
-Internetne storitve (YouTube, Picasa, Yahoo Video, CNN, Live365 Radio, iPodcast, Radiobox, Picasaweb ....... in še mnogo več v prihodnje )
-HDMI v1.3a
-Movie Jukebox
-USB Slave
.... in tako dalje..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DarwiN ::

Zanimivo da folk naroča stvar, ki jo ni niti še nikjer na testu ter tudi uradno ni testirana. Ovc je zgleda še dost samo najt jih moraš pravilno


Preveč je mikavno...:))

Sta pa samo dve možnosti. Ali se boš čez 14 dni smejal ti, ali pa mi (ovce)..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delfinus ::

Shoutcast podpira ? lp, d.

DarwiN ::

Ni omenjen , ne vidim pa ovire da se ne bi moglo vključit pozneje, in še mnogo drugih, sploh te free zadeve ki ne potrebujejo kakšne licence ipd.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

božo ::

Hej, ali mi lahko kdo pove, če bo šlo prek Xtreamerja predvajati oz gledati tudi
SIOL TV.
Hvala
Sony KDL-46W4500, Yamaha RX-V863, Infinity BETA, Sony PS3, WD TV

marko7 ::

-DTS, DTS downmix to bo isto kot pri tvwd saj gre samo prek optike. ( slika 1 )

LuGi ::

Hej, ali mi lahko kdo pove, če bo šlo prek Xtreamerja predvajati oz gledati tudi
SIOL TV.
Hvala


Out of the box ne.. bo trajalo dokler se kdo spravi to delat.. odvisno kako velik bo community.. verjetno pa nebo nikoli prekasal NMT forum ;)

DarwiN ::

-DTS, DTS downmix to bo isto kot pri tvwd saj gre samo prek optike. ( slika 1 )


Za downmix ne rabiš optike..

marko7 ::

prek hdmi-ja tud nebo šel.
bo pa šel preko optičnega izhoda.

treker ::

Kaj pa podpora našim podnapisom?

DarwiN ::

@Marko:
DTS downmix gre tako preko HDMI kot preko analognih priključkov. Downmix, torej DTS zvok predvajan v obliki sterea, preprocesiran oziroma izvzeta le dva kanala.

@treker:
Glede na to da so Češki in Slovaški podnapisi podprti lahko dokaj mirno pričakujemo da bodo špilali tudi Slovenski, glede na to da uporabljajo isti nabor znakov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Novi posnetki igračkanja z Extreamerjem:

,
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

azeed ::

evo... tudi jaz sem stavil moj zeleni bankovec z dvemi ničlami na to škatlico. bomo videli.
You gotta say YES to another excess!!!

Zurbum ::

Sam si lastim WD TV in sem precej razočaran nad tem, da ne zna prikazovati DVD menujev, pa tudi nekaj posnetih DVDjev mi ne zna predvajat... Vse mkv-je mi predvaja lepo.

Glede na to, da bo ta znal DVDje + DTS downmix + wireless je verjetno odlična izbira (mogoče celo too good to be true). Edino kar me tu muči je, kako bo z morebitno reklamacijo izdelka.

DarwiN ::

v 14 dneh od prejema lahko vrneš in zahtevaš denar ali pa nov player.. V primeru okvara imaš 30 dni kjer oni najbrž krijejovse stroške...Garancija je pa 2 leti. Sicer pa imajo na strani zelooooo na dolgo in siroko opisane vse postopke vrnitve produkta in same garancije.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zurbum ::

v 14 dneh od prejema lahko vrneš in zahtevaš denar ali pa nov player.. V primeru okvara imaš 30 dni kjer oni najbrž krijejovse stroške...Garancija je pa 2 leti. Sicer pa imajo na strani zelooooo na dolgo in siroko opisane vse postopke vrnitve produkta in same garancije.


Če oni krijejo stroške, potem ni problema, ampak nikjer ne vidim, da je tako.
Nekoč sem vračal pokvarjen DVD v Anglijo, kjer so mi stroški vračanja skupno ceno dvignili na več, kot bi za enak artikel plačal tu.

Kakorkoli, bom še eden, ki bo raskiral in naročil to zadevo. Upam, da se bo obrestovalo :)

božo ::

Če izkoristiš možnost in vrneš izdelek po 14 dneh, ali moreš navest razlog zakaj vračaš, ali ti brez razloga vrnejo denar?

LP M.
Sony KDL-46W4500, Yamaha RX-V863, Infinity BETA, Sony PS3, WD TV
««
«
1 / 105
»»