» »

Full HD TV

Full HD TV

««
2 / 19
»»

@LOL ::

Dej dej jype. Če imaš ti užitek gledat TV na patetičnem še tako velikem monitorju potem kar. Nekateri raje gledamo udobno, iz naslonjača in s primerno diagonalo.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

trdoreh ::

Mislim, da je sharp naredil velik korak naprej, kar se tice kvalitete zaslona... klik in klik

Lp

jype ::

Jaz mam "informativni program" v majhnem okenčku na zaslonu, vmes ko delam.

Zdej, jasno mi je, da hočete Sky One gledat tako kot se spodobi in vam dam prav, le pravim, da je za to po mojem mnenju ugodnejši in hkrati primernejši projektor.

Če imate prostorsko stisko, vam ogromen TV ne bo dosti pomagal in je bolje imeti ogromen (30") monitor, stane približno isto, le da je monitor precej bolj prijetno uporabljati tudi še za kaj drugega kot gledanje TVja. 1080p lahko predvaja vsak sodoben računalnik (core 2, amd64 X2), pa še možnosti za (no warez) predvajanje so veliko širše. Edini minus je ventilator in HDMI/HDCP priključek, kar pa se da urediti tako, da kupiš Applov 30" monitor (ki ima tudi HDMI inpute).

BTW, pozabil še tole: 15" 1920x1200 LCD je super za gledat film na laptopu (think flying to China).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ultras82 ::

kaj nas čaka v prihodnosti >:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: podtalje ()

trdoreh ::

Uh, zanimiva ta ponazoritev...:D
bomo pa šli postopoma ne...>:D

No pa sm našu dokaj poceni HD player xoro tukaj, kaj pravite se splaca, vsaj za bittorente zapecene na dvd-jih?!

Lp

Mr.B ::

Največja žalost je v tem, da ima sosed, skoraj dve leti staro plazmo, za katero je dal, miljo pa še malo, pa mu podpira 2k resolucijo, pa še HDCP-je. Kje danes pri nas dobiš LCD, ali plazmo s to resolucijijo ? Dobra 1080i plazma pride pri nas miljon. Tako da si lahko mislite svoje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

"Podpira" ne pomeni "ima toliko pikslov".

In "HD Ready" ne pomeni "HD".

@LOL ::

Dobra 1080i plazma pride pri nas miljon

Si misliv 1080p?;)

pa mu podpira 2k resolucijo

"Right"
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

ultras82 ::

javaman ::

42" 1080p plazme bodo po mojem kmalu dostopne in to za ceno okoli 500 jurjev (obcutek).

glej glej

cojss ::

Mislim da kar lep čas ne bo resolucij večjih od 1080, saj je pri TV-jih čisto vseeno, če gledaš s treh metrov 1080 al pa 4320 resolucijo. In pa pri Ultra HD prakticirajo vidni kot mislim da 100°, kar je za gledanje filmov absolutno preveč. Je pa optimalno 1080 in kot nekje 30°, ki je tudi ravno na meji ločljivosti očesa.

trdoreh ::

Kaj pri nas se ze da kupit HD DVD original filme, na spletu sm iskal pa nisem nič našu?!

primoz80 ::

Jan999, si že dobil tvojega Sharpa? Jaz sem ga namreč že tudi naročil in rezerviral zdaj pa še samo čakam da pride v trgovino!:))

Aja pa še tole! Imam pa že novi hišni kino in me zanima vaše mnenje kako se bo ujemal s Sharp LCD?
link do hišnega kina

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primoz80 ()

primoz80 ::

Pa še nekaj me zanima Jan999! si kaj izvedel kateri DVB tuner ima ta Sharp MPEG-4 ali MPEG-2?

umax ::

Evo, sam sem postal lasnitk Sharpovga LC-46XD1E modela...Vse je super razen bandinga ki je prisoten, tako da moj lcd gre nazaj po dveh dneh uporabe. In spet bom čakal :( Namreč, lcd sem narocil že v začetku decembra, dobil pa sem ga 22. januarja...
Vsi ki kupujete sharpove modele XD1E (razen 37'', ta nej bi bil brez tezave z bandingom,. ker ga delajo v drugi tovarni kot 42'', 46'', 52'' modele) se pripravite da lahko v 90-99% dobite tv z bandingom...
Bodite tudi pozorni da ima 42'' model še starejšo tehnologijo lcdjev, 37'', 46'' in 52'' pa že uporabljajo novo generacijo tehnologije...
Za pozorno branje in študiranje pred nakupom lcd-tvja opravite na ---> www.avforums.com
Asus A8N32-SLI Deluxe/170 0550VPMW@3000MHz/2GB OCZ EB Platinum@3-3-2-5@250MHz
POV GeForce 7800GTX 512MB (610/1820)/SB Xi-Fi Fatal1ty/Tagan530u15/TT Tsunami

trdoreh ::

@primoz80, kje si ti narocil tvojga sharpa, jz pri moj-tv in kaj je bilo...jao meni...baje so model 42" povlekli nazaj in ga sploh ne bo in jz sm cakal skoraj mesec za nic! No kar se pa tice tega DVB baje pri HD lcd-jih sploh ni problem, ker podpirajo vse...No to mi je povedal ta iz moj-tv, jaz se ne razumem kaj prevec, mi pa je on zagotovil, da s tem ne bo problemov.

@umax to vem ja, jaz zdej cakam 37" model, ceprav se mi zdi malo premajhen, v bistvu sem razmisljam med tem pa samsungom 40f..
Mi poves kje si ti narocil tvojega sharpa...?!

Lp

p.s. se opravicujem, ampak to je blo zelo na hitro spisano...

umax ::

Jaz sem svojga dobil na mimovrste.com, so bili najcenejsi..Drugace pa ja, hd-dvd filmi zgledajo super v 1080p, namrec imam pc prkloplen preko dvi-hdmi kabla + ze kr lepo kolekcijo hd-dvdjev..SD kanali so pa bolj ko ne obupni, zato tud jest mislm zamenjati svojga 46'', v primeru da dobim naslednjega spet z bandingom, za 37'', ker pac trenutno pri nas se nakaj casa ne bo hd kanalov..Ko pa bojo bom pa takrat nabavil kaj vecjega..
Asus A8N32-SLI Deluxe/170 0550VPMW@3000MHz/2GB OCZ EB Platinum@3-3-2-5@250MHz
POV GeForce 7800GTX 512MB (610/1820)/SB Xi-Fi Fatal1ty/Tagan530u15/TT Tsunami

trdoreh ::

@primoz80, zadeva sicer ni slaba, sam sm tudi razmisljal o nakupu, zau pa ne more prikazovat HD DVD-jev in ne prikazuje v 1080p. Zato sm se odloču za ta nakup klik res da pride 200k je pa perfect v vseh pogledih, no pol se ene zvocnike pa receiver, racunam na ene 400k vse skupaj. Je pa tu tudi manjsi brat klik podpira pa samo 1080i in nekaj razlike pri podpori z zvokom je. Je pa zato cena 500 eu seveda v Nemčiji oz. v Italiji, pri nas jih se lep cas ne bo. Cena je visoka, je pa edina moznost, ce zelis izkoristit svoj tv.

@umax, dej mi prosim povej par stvari, sej si en redkih, ki v slo. sploh ima tak tv. Kaksna je slika s kabelsko tv (sej mas tako povezano?), si mogoce povezal dvd preko hdmi (kaksna je slika), si povezal se kako drugace (xbox 360, sky, ...), povej malo kaksna je slika please. Kako je tvoje mnenje o tv-ju, razen bandinga je se kaj kar te moti? Prebral sem, da je komanda zelo grda (vsaj dela vredu?)! No v Italiji ti tv zamenjajo tako, da ti ga prinesejo domov, vsaj tako pisejo uporabniki, ki so storitev iskoristili.
Si mogoce seznanjen z modelom samsung LE40F71B, jaz se zanimam, sem pa bral, da je pri teh tv-jih nek problem z barvami. Sicer cakam na sharpa XD1E 37", samo nekako se mi zdi, da je 37" premajhen zaslon...So pa tudi na italjanskem forumu potrdili, da je 37" edini, ki vredu dela in da je 42" opremljen s zaslonom 7 generacije, ostali modeli XD1E pa s zasloni 8 generacije...

Lp

primoz80 ::

No jaz sem mojega (Sharp 42XD1E) naročil v Avstriji, v trgovini Mediamarkt, tam bi ga dobil preko Hrvaškega potnega lista za malo manj kot 2100 EUR in sem ga v bistvu že tudi rezerviral saj sem položil 600 EUR! Samo zdaj ko berem te kritike mi je minilo do vsega in če so ga res potegnili iz prodaje bom se najverjetneje moral odločit za kaj druga!
Je pa res da sem zdaj kar fajn razočaran, ko sem se namreč posvetoval glede kvalitetnih LCD TV so mi vsi ta model predstavili kot "špico" med LCD Tv-ji, zdaj pa vidim da to sploh ni res, no vsaj ta z 42 zaslonom!
Zdaj pa res več nevem kaj naj nabavim, saj že tako ali tako dva mesca odločam glede nakupa in sedaj ko sem mislil da imam pravega, sem po teh vaših mnenjih(hvala bogu da so) spet na začetku!:(
Kaj mi še lahko prosim eden razloži kaj je to banding in kaki so pogoji da TV vrneš nazaj v trgovino? Pa tudi nasveta o drugem dobrem TV-ju bi bil zelo vesel!

Hvala za pomoč in nasvete1

trdoreh ::

Jaz ti bom bolj po domace to razlozil...Slika ni enakomerno obarvana, recmo da so vidne, crte svetlo temne, na dolocenih podlagah (barvnih).
No evo tukaj je en primer bandinga...

Jaz sem tudi zelo razocaran, sem pa mislil vzet 37" XD1E, se razmisljam, ker se mi zdi malo premajhen, samo je pa res, da so vsi (beri: vsi) zadovoljni z njim, evo par slik NORO!.

No sem pa pol nasu se samsunga LE40F71b zelo zanimivega, je pa pri tem tv-ju prisoten overskan (zunaj je ze neuraden fireware, ki zadevo odpravi) in pa neki baje barve popizdevajo. Neglede na vse, pa je tv zelo vredu, saj je nadgradljiv in baje bo samsung kmalu vse napake odpravil. Pri nas na moj-tv 3000 eu, v Italiji 1700 eu (je pa cakalni rok en mesec). Za sedaj se razmisljam...

Lp

primoz80 ::

No zdaj mi je jasno ja! Sem se danes pogovarjal z Dejanom iz Moj-Tv in pravi da so glih zaradi tega umaknili omenjeni model iz prodaje in bi se naj vrnil nekje v začetku februarja, seveda popravljen, tako da bom še počakal do takrat! Je pa še enkrat rekel da je ta Tv zelo dober in da se splača počakat!:))

trdoreh ::

Meni pa je Lino iz moj tv povedal, da ga sploh ne bo ne v februarju ne v marcu, sploh ne bo ga...Zdej nevem kdo ga bluzi...jao...

trdoreh ::

Pravkar prebral na tujem forumu, da je prisla serija 701xxxx od XD1E, potem ko se je serija 610xxxx iskazala za pomanjklivo. In Kaj je novega, no na zalost popolnoma nic, uporabnik je napisal, da je banding prisoten in to zelo ocitno!8-O
Mislim, da se bom kar odpovedal sharpu 42", ce po treh mesecih niso bili zmozni naredit nicesar je to res zalostno!
No mislim, da bom kar samsunga vzel, vsaj firmware nadgradljiv je...

Lp

primoz80 ::

Kaj lahko daš prosim link do tega tujega foruma! Res ne vem več kaj naj naredim,;( Sharpa pač nekak hočem met in problem je v tem, da mi je 37 premajhen 46 pa predrag!!!!
Kako je sploh s to garancijo glede bandinga? Če ga jah vseeno dobim v Avstriji, ga lahko potem vrnem zaradi tega pod garancijo?
Zaenkrat še bom počakal, če sem do zdaj čakal bom pa še čakal naslednji mesec ali dva! Mogoče pa bo do takrat že kaj novega zunaj za to ceno!

trdoreh ::

angleški klik
italjanski klik
Maš pa še francoske in nemške (beri: uporabi google)...
Seveda, garancijo lahko uveljavljas, ampak kje je smisel nevem, pac ze ce das tolko denarja ciljas na to (beri: vsaj ciljaš!), da ti garancije ni treba uveljavljat...

Jaz pa ne bom nič čakal, jutri steče naročilo al sharp 37" al pa samsung 40", odločitev je padla zdej pa odvisno od raspoložljivosti!

Lp

primoz80 ::

Kaj zdaj Jan999, si naročil ta TV ali ja? Malo te moram hecat:D
Danes sem namreč govoril s prodajalcem pri katerem se rezerviral Sharpa 42
(Mediamarkt Avstrija)in ko sem mu omenil omenjene težave s temi BISERI od TV-jev, je bil kar malo začuden, saj je rekel da je v preteklih desetih dneh prodal cirka 6 SHarpov 46XD1E in ni bilo z njimi nobenih težav! Pa tudi stranke so zadovoljne z nakupom in to baje zelo?!
42 pa bi naj baje prišle drugi teden v trgovine, zato bi prosil če mi lahko kdo pove kdaj in kje se pojavi težava s tem bandigom, sprašujem namreč zato, ker bi jo rad tam v trgovini sprobal, da jo potem niti ne jemljem domov če je kaj narobe! Pa še nekaj me zanima, kaj pomeni SD kanal?

trdoreh ::

Jep, naročil sharpa 37" xd1e cena 1549 eu, kar vredu ne...:D
No nevem, jaz pac porocam to kar so drugi napisali, je pa tako, da ti on 100% nebo odsvetoval nakupa, kvecemu ti bo prodal slab tv in potem sluzu na tem, ko ga bos ti nosu k njemu...;(( Poglej si na tistem italjanskem forumu, pise da ima tv funkcijo za testiranje (nevem kje tocno pise to, sej si lahko sam vidu, da je debata zelo obsirna).

Lp

trdoreh ::

aja sm pazabu povedat zakaj je tako poceni, ker pride cez 31 dni, jah vsega ne more met, ne...

primoz80 ::

Ja ne znam glih Italijansko, čeprav delam zelo blizu Italijanske meje! Bom že nekje gor na drugih forumih našel, aja pa še to, kje si naročil Sharpa za toliko malo denarja!?8-O

trdoreh ::

Na eni italjanski spletni strani, ki uvaža te zadeve, zato pa je tak cakalni rok, se pa splaca...Problem je v tem, da mores met nekoga, ki bo naročil namesto tebe in je italjanski državljan, ker v slo ne pošiljajo.

Lp

p.s. mislim, da da se bliža narocilo toshibe xe1 mmmmm...:D

primoz80 ::

Kaj mi lahko še prosim poveš kaj so SD kanali, mogoče se ti zdi smešno da tega nevem, ampak do zdaj se nisem kaj dosti ukvarjal s temi zadevami!

trdoreh ::

Pomoje mislis na SD signal. Po domace je to kabelski signal oz. navaden signal, ki ga pac sprejema tvoj tv. Naslednik je HD signal, ki ga zau pri nas se ni oz. ga testirajo oz. ga imas na t2 (samo nekaj brezveznih kanalov). Ce pa ni tako, naj me kdo popravi...

Lp

Alexius Heristalski ::

Je tako! SD pomeni Standard Definition (navadna ločljivost, kot PAL in NTSC), HD pa High Definition (visoka ločljivost). Obe pa sta digitalni.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

primoz80 ::

No zdaj pa mi je jasno! Hvala obema!
Drugače pa sem danes porabil cca 3 ure za branje tujih forumov glede teh napak (bandinga) pri Sharpih! Res je gor veliko kritik glede tega! Zdita pa se mi zanimivih par stvari:
1.večinoma se težava pojavlja pri 46 in 52 velikosti, pri 42 manj o 37 pa sploh ni govora
2. skoraj nobeden od tek kupcov noče drug TV ampak izključno Sharpa, samo brez napak
3. veliko kupcov sploh ni vedelo da ta banding obstaja dokler niso prebrali o njem na forumu oziroma slišali kje drugje za to!
Tako da mogoče ta stvar sploh ni tako moteča, je pa res da če kupiš TV za toliko denarja pač hočeš dobro stvar1 Jaz se še nisem čisto odločil, najverjetneje bom moje predplačilo spremenil v dobropis in še malo počakal z nakupom, da vidim kako se bo zadeva odvijala naprej, če ne druga bojo pa vsaj cene omenjenih modelov do takrat padle (glih danes sem videl da je v Avstriji 46 velikosti cena padla za 600 EUR).! Pa lep pozdrav vsem skupaj!

trdoreh ::

Razmišljam, da bi si namesto toshibe xe1 kupu računalnik s HDMI izhodom in prek njega gledal filme (sevda povezal bi ga s sharpom).
V bistvu bi si naredil media center. Zanima pa me kolko bi mogu odstet, da bi vse delalo kot je treba, kaksen nasvet (glede cene; opreme, ki jo je treba nabavit)?

Torej se mi splaca kupit hd dvd player ali racunalnik?

Lp

janezko ::

kot vidim, imate vsi namen kupovati TV čez mejo, kar je seveda normalno glede na to, da je cena na nekatere modele kar precej nižja. tudi sam precej razmišljam o izletu čez karavanke, ampak nekaj me pa le zanima...

seveda vsi upamo, da če daš 1.700€ denarja za TV, potem pač pričakuješ, da naj bi delal brez problemov, ampak vendarle, kaj v primeru, da ga je treba odpeljat na servis. kot vem, ti moben slovenski serviser ne bo popravljal TV-ja, če ne boš imel slovensko potrjenega garancijskega lista, ali se motim!??

vidim, da se v glavnem debatirate o Sharpu, ampak sem sem precej gledal Toshibo 37WL67 Z, ki je ravno tako Full HD, cena je zelo ugodna (sploh cez mejo), dizajn je v redu (sem vidu v zivo,, ker ga imajo v bofu in v Harvey normanu), slika pa tudi, sploh SD signal prikaže zelo lepo. sem malo brskal po forumih in najdu res dobre ocene za ta TV!! Ima kdo izkušnje z njim??

LP

danielka84 ::

meni tale toshiba sploh ni lepa, ima prevelek tist del spodaj. vsekakor pa stvar okusa.
tukaj mate slike toshibe: klik

tukaj pa sharpa 46: klik
in 37: klik

Je pa res vrasanje tistga bandinga, kolker sem bral pri 37 modelu tega ni, sicer pa kaj je sploh to, a so tiste horizontalnekao sence al?

Zgodovina sprememb…

trdoreh ::

@janezko, poglej narocil sem na italjanskem netu, zivim blizu meje in pooblascen serviser je v Trstu 15 min. stran. Ce bi narocil na moj-tv (slo. spletna stran) bi imel pri njih garancijo, kar pomeni, da bi v primeru kake anomalije moral poslat njim in oni naprej v Nemčijo, ker pooblascenega serviserja sharp ni v slo. oz. garancija gre preko njih, tako da se mi ne zdi, da sem se slabo odlocil. Pa se 400 eu sem presparal, kar ni malo...:D

Ta toshiba, ki si ga navedel ne podpira 1080p ampak samo 1080i, zato se mi ne zdi primeren...cena pa je res ugodna, ce ne mislis priklopit na kak hd dvd oz. blu ray player se splaca...Morem pa povdarit, da je tv zelo zelo vredu, kar se tice kvalitete je vrhunski, s to ceno pa se posebej...!

@danielka84, jaz sem 37" prav zaradi tega narocil! Sem pa zgoraj ce preveris napisal, kaj je banding anomalija, pa se sliko sm prilozil...:D

Kaj mi lahko kdo pomaga pri odločitvi, sem sicer pred dilemo: računalnik (media player) oz. zelo sm nagnjen k nakupu hd dvd toshiba xe1, al pa blu ray...Dejte kak nasvet please...

Lp

primoz80 ::

Ja kaj se tice zunanjega izgleda je Sharp res pravi lepotec, zato sem še vedno odločen da bom nabavil 42, je pa tudi res da preden bom jo kupil jo hočem do podrobnosti stestirat!!! Ker pa nevem na kak način jo naj stestiram, da bi bilo mogoče videt ali je prisoten banding ali ne, bi vas prosil za nasvet! Na forumih govorijo o nekem test meniju, katerega bi naj TV že vseboval, jaz pa nimam pojma o tem!?

Jan999, tudi sam sem razmišljal o tem da bi HD filme predvajal preko mojega prenosnega računalnika, vendar tudi sam nevem kako dober mora bit računalnik, ter kako ga povezat s TV-jem! Če se ne motim pa tudi novi PS3 podpira Blue-Ray in HD in glede na ceno (nekje okrog 400 EUR) tudi ni tako slaba rešitev!

trdoreh ::

Jah sem mislu kar nov racunalnik kupit, sigurno more met dvojedrni procesor, pa graficno s HDMI izhodom, to je meni vse jasno, samo nevem ce se mi lih splaca oz. ce se splaca, to je dilema?!!?

PS3 ima blu ray player, ki podpira samo blu ray ne pa tudi HD dvd-je! Njegova cena, je 500 oz. 600 eu!8-O
Mene bolj zanima ce se splaca kupit HD DVD oz. blu ray al naj pocakam...?!

Lp

p.s. za 700 eu manj sem raje uzel 37" kot 42", v ceni se mocno razlikujeta, v velikosti pa ne...pa se 37" je boljsi, vsaj bolj zanesljiv!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

janezko ::

čisto mimogrede, danes sem govoril z modeli na moj-tv. zagotovili so mi, da 42" Sharpa vsaj pri nas v Slo trenutno ni mogoče dobiti, sploh pa naj bi imel napake, o katerih se veliko piše na AV Forumu, tako da ga ne priporočajo (starejši zaslon, ...). Jan999 ima prav ko pravi, da je 37"-ka veliko bolj zanesljiva in predvsem precej boljša.

kar pa se tiče 37" modela, ga trenutno nimajo, oziroma ga čakajo, kalko časa pa bo treba nanj še čakati, pa itak ne vedo. pojem ga kakšne tri tedne, mesec vejetno še ne bo. ko bo dobava za SLO enkrat stekla, pa naj ne bilo problema.

primoz80 ::

Najprej me zanima vaše mnenje o tem TV-ju

http://www.krs-webshop.de/pd1379172009....

Včeraj sem bil v Mediamarktu in sem sprobal Sharpa 46, HD signal je fenomenalen, slika v SD signalu pa je res zelo slaba, vendar je slaba tudi na vsen ostalih ful HD LCD-jih, Tushiba, Sony, Philips, Samsung! Prav tako pa nisem zasledil nobenega bandinga (mogoče bi si moral vzet več časa)!

@LOL ::

Vas lahko nekaj vprašam?
Zakaj ne počakate z nakupom 1080p sprejemnika saj so a) dragi b) trenutno ga ne morete izkoristiti c) da ga boste izkoristili bo trajalo vsaj še par let d) izbira ni še taka kot bo čez leto in več, e) slaba SD slika?0:)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

trdoreh ::

@LOL, ne razumem kaj govoris, jaz sem za moj tv placal 1550 eu, meni se ne zdi dosti za full hd (1080p) tv..sploh ne! Povej ti meni, kaj dobis pri nas za ta denar...kolkr jz vem same smeti!:D
Kako ga ne morem izkoristit, ta fora je ze res stara, ce si omejen ga res ne mores izkoristit, ce pa si kupis HD DVD predvajalnik lahko gledas HD filme, pa z interneta si kej poberes, pa t2 HD si lahko narocis, mogoce sky HD...mislim, da je virov vec kot dovolj, ce pa tebe te zadeve ne zanimajo se prosim zadrzi pri tako nesmiselnem - izrabljenem komentiranju...Pa se to, kje to pise, da bo trajalo par let, pa lepo te prosim ne pisi vseh ne umnosti, ki jih preberes na netu...samo poglej kolko filmov je ze na HD in blu ray, kolko predvajalnikov je zunaj...res pa je, da je cena visoka, kar pa ne pomeni, da se zadeva ne splaca...Ce bom pa cakaj 5 let bom pa ze pri novi tehnologiji. Po tvoji logiki bi bil vedno za eno stopnjo nize...Mimogrede tax bojo ze OLED tv-ji zunaj...:D ...eh se veliko prej...

@primoz80, pa nisi ti tisti, ki vse stavi na sharpa 42"...>:D
Tako bom reku ta philips je dober ker ma abilight, pa kakovost slike je impresivna, samo kaj ko ne podpira 1080p...pa smo spet tam, ne...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

MartiNoss147 ::

Kaj mi lahko kaj vec poveste o Xoro 42 modelu?

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Js bi tut FullHD TV, pa sm se cist zelen pr teh stvareh. Kaj je pol res tale Sharp 37 najboljsa zadeva trenutno za kupt? Vse informacije so dobrodosle!

Hvala v naprej za odgovore.

LP, Martin

primoz80 ::

Jan kako veš da ta Philips ne podpira 1080p, ker v njegovih lastnostih prav piše da je to njegova posebnost da podpira 1080p

Alle Produkteigenschaften:


J Bildschirmdiagonale: 107 cm
J Bildschirmauflösung: 1920 x 1080
J Kontrastverhältnis: 4000 : 1
J Helligkeit: 550 cd / Quadratmeter
J HD ready (Industrienorm für HDTV-Darstellung)
J integrierter DVB-T Receiver
J Teletext
J Teletext Seitenspeicher: für bis zu 1200 Seiten
J Scart Anschlüsse (Euro-AV): 2

J Anschlüsse: 2 x HDMI, Komponenten, RGB, USB
J Maße (B/H/T): 109,5cm / 76,4cm / 11,4cm
J Abmessungen inkl. Standfuß (B/H/T): 109,5cm / 82,5cm / 29,5cm
J Musikleistung: 30 Watt insgesamt
J Klang-System: Ambience Raumklang
J autom. Programmeinstellung: für 100 Sender
N Bild in Bild Funktion
J Zeitschaltuhr: mit Sleep- und Weckfunktion
J Gewicht: 35 kg


Inkl. Zubehör: Bedienungsanleitung, Fernbedienung

Besonderheiten: 8ms Reaktionszeit, Pixel Plus 2 HD, 1080p

Kaj mi še lahko na hitro razložiš v čem je razlika med 1080i in 1080p. Drugače pa imaš prav da še vedno ciljam na Sharpa, vse ostalo je za mene zaenkrat kompromis!

Valentin ::

> Ce bom pa cakaj 5 let bom pa ze pri novi tehnologiji. Po tvoji logiki bi bil vedno za eno stopnjo nize...Mimogrede tax bojo ze OLED tv-ji zunaj...

Jaz ciljam sicer na plasmo (boljša svetilnost, kontrast, bolj žive barve) - ampak Full HD so še predrage, po drugi strani so LCD-ji tudi vse boljši...

Jah, tole sem tud jaz v dilemi... zdi se mi da smo ravno na prelomu; prihajajo nove tehnologije, OLED ali še boljša SED, najavljene so že za letos laserske televizije, ki naj bi bile pa še dosti boljše, kar se tiče ostrine, svetilnosti barv, in ne nazadnje baje celo cenejše...

Tako da se res ne bi rad prenaglil; kakšno leto bom po mojem že še zdržal pri svojem CRT Philipsu, ki ima sicer super sliko, vendar se mi njegova vidna diagonalo 76cm zadnje čase ob vsej tej poplavi velikih zaslonov zdi premajhna. :D

trdoreh ::

Za tega philipsa sem 100%, da ne podpira 1080p, je pa tukaj tudi potrditev.

Pri 1080p in 1080i govorimo o veritikalnih črtah oz. pixlih na zaslonu. 1080i interlaced sistem deluje tako, da se ćrte oz. pixli osvežujejo eden za drugim. Pri 1080p progressive pa se črte oz. pixli osvežujejo hkrati ves čas, zato je slika boljša- bolj sveža.

@MartiNoss147, jaz ti svetujem, da kupis sharpa oz. sony-ja, ker nevem kolko gre zaupat xoro-tu, čeprav je tv dobro opremljen...

Lp

trdoreh ::

@primoz80, da se malo popravim, sliko ze podpira 1080p, kaj ko podpira vhode samo do 1080i.

@Valentin, zato sm pa jaz naroču 37" in nisem porabu kaj veliko, tako bom ob prihodu nove tehnologije zamenjal...:D

Lp

primoz80 ::

No zdaj mi je tudi to jasno (počasi bom postal pravi ekspert za TV-je)! Jan kaj mogoče veš na pamet kateri LCd je primerljiv s Sharpom, razen že zgoraj omenjenih Sony in Samsung!
Z mojo boljšo polovico sva se včeraj odločla da bova počakala tam nekje do konec marca z nakupom televizije, ker bi takrat naj prišle na trg neke nove zadeve, močno pa tudi upam da se bo do tedaj pri Sharpu obrnilo na bolje!!:D
««
2 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333116 (29924) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334131 (29729) popster
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922294 (20199) Yoni

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114317 (9693) Akssi
»

Nakup LCD TV HD ali HD ready

Oddelek: Zvok in slika
273193 (2744) djordjevic

Več podobnih tem