» »

Wd TV Live

Wd TV Live

««
22 / 24
»»

RokDaKirba ::

Pozdravljeni,

ogledujem si tale predvajalnik in me zanima, ali so že kaj poštimali velik presledek med dvema vrsticama podnapisov?

Gledal sem malo na youtubu in je res moteče - med obema vrsticama podnapisov je tako velika praznina, da ti podnapisi zasedejo skoraj celo sliko, če malo pretiravam.

Ali bi bil kdo, ki ima najnovejši FW tako prijazen in slikal film s .srt podnapisi?

Hvala
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

Anney ::

Daj link iz you tube, da vidim kaj te moti?

RokDaKirba ::

Recimo tukaj se vidi, koliko je prostora vmes med obema vrsticama:


Ampak, če je zgornji link še nekako sprejemljiv, je pa tukaj groza (začne se pri 27. sekundi):


Ali lahko res nekdo slika xvid film, s .srt podnapisi na zadnji generaciji predvajalnika z zadnjim firmwareom?

Hvala
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

Zgodovina sprememb…

e-marko ::





Takole je pri meni in mi odgovarja.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

RokDaKirba ::

A to imaš zadnjo generacijo?

Za moje pojme je kar veliko prostora med vrsticami. Morali bi biti bolj skupaj, saj ta razmak res ni estetski - nekako takole naj bi izgledalo:

I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Pri meni je tako kot na tej zadnji sliki, uporabljam tole, b-rad firmware 1.05.04_V-WDLXTV_LIVE-0.5.1.1. KLIK
Bom dopoldne poslikal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

libreus ::

Zdravo!

Stric ima WD Live, pa mu ga je zadela strela. Vse dela, razen HDMI-ja. Torej, če sliko povežeš na TV prek video kabla deluje, ampak je kvaliteta zelo slaba in slika je ČB.

Zanima me ali je možno zamenjati samo HDMI vhod oz. ali obstaja kakšna alternativa?

Hvala,

RokDaKirba ::

@anney: A to je nek custom firmware, neuradni? Vidim, da je iz leta 2011 - ali je možno, da mu potem manjkajo kakšne druge funkcije, glede na to, da ni najnovejši?

Daj prosim poslikaj, da vidim kako izgledajo podnapisi ;)

Lp
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

Anney ::

Ta firmware temelji na original verziji 1.05.04. Nova original pa je 1.06.43. Vendar mi s custom dela hitreje in izgled je lepši, problemov pa ni nobenih.
Zdaj vidim, da je razmak enak kot zgoraj v ostalih vendar me ne moti, ker mkv in xvida ne gledam gor, večina bluray.

Osnovna:
 1

1



Bluray (ne .mkv)
 2

2



XviD
 3

3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

RokDaKirba ::

Hvala za slike. Res ne vem, zakaj ne morejo malo spremeniti tegale layouta. Res je preveliko prostora vmes...
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

Anney ::

Mene ne moti,redko gledam mkv datoteke. Večina bluray tam pa je ok. Verjetno pa obstaja kakšen custom firmware, vendar se v to nisem poglabljal. Tega imam zato gor ker je odzivnejsi kot original.

Aar2rk ::

Zdaj ko gledam slike, se meni tudi zdi kar velik razmak, ampak med dejansko uporabo tega nisem nikoli opazil, pa sem pogledal že veliko filmov, večinoma mkv.

emmentaler ::

Živijo, zanima se za nakup tega WD TV Live WiFi...
Zdaj, jst nikoli prej nisem imel dobenega medijskega predvajalnika tak da ne vem kako točno to gre.
Zanima me, ali lahko recimo ko kak film downloadam direkt snemam preko wifi na WD-ja? Seveda bi nanj priključil zunanji usb disk...
Zanima me še ali zadeva predvaja Blueray format .BDMV ?
hvala

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Predvaja vse. Mislim pa, da direkt downloada pa ni.
Sam imam v2 brez wifi.

e-marko ::

Sam pa mislim, da bi šlo downloadat na zunanji disk. Če se ne motim pc prepozna wd disk, ki je priključen na wdtv kot disk v mreži. Ne pa me držati za besedo.
Emmentaler, malo poglej navodila in pa wdtv forum. Tam boš prav gotovo našel odgovor.

Lp
...somebody, somewhere...

Anney ::

To pa, vsaj preko kabla gre imam sam tako urejeno.

emmentaler ::

Oj, sem dobil zadevo..
Streama super brez atikanja, edino en BR zatika...verjetno ker je vilik 30b visokim bitratom..
V glavnem, kar me zanima...
Veliko filmo ni posneto v 16:9 widescreen ampak v še ožjem formatu, kao super widescreen...Pojavljajo se seveda te črne črte odzgori/spodi...
Se da to kako raztegnit? Sem spregledal funkcijo??
Tist zoom ne pride v upoštev....
Recimo Media player home cinema ima opcijo Scale to 16:9 Tv...

Anney ::

Če boš te filme raztegovl, boš popačil sliko,(jo obrezal), film je tako sneman, to je cinema format 21:9. Tega se ne da spremeniti. Reši te edino nakup TVja 21:9, na kateri bo pa spet slika 16:9 imela robove ob straneh. Tako pač je.

emmentaler ::

A vam se zatikajo če stremate velike HD filme? 10gb+??
Razmišljam, da bi stvar mogoče rešil če bi nabavil wireles pci kartico ki podpira N standart, kot router....

Anney ::

Še nikoli nisem streamal, tako da ti ne znam odgovorit, raje imam disk v sharingu, kamor si datoteko prenesem, in pogledam film brez zatikanja. Mi bolj odgovarja. Vem pa, da naši doma gledajo vse do 720p gladko.

e-marko ::

Meni streamanje deluje brez težav. Nimam sicer veliko 10gb+ filmov. Tistih nekaj 1080p, ki pa so po 11-15GB velikosti delajo brez težav. Streamam pa z Synology NAS in ne iz pc-ja. Pa vse po kablu, jasno. Wifi ne uporabljam v ta namen.

Lp
...somebody, somewhere...

emmentaler ::

No, včeri sem z kablu povezal WD na router, glede na to da sta na isti polici in je hitrost za 1,5 MB/s večja....malo bolje je...Drgač bom pa nabavil N wifi kartico...
Včeri sem se en čas zajebaval ker mi ni ni delalo "get content info" v media libery....V glavnem, večina filmov ima priložen INFO file(bitrate,itd..), kateri WD-ja čist zmede in ne pridobi informacije... Če spremeniš samo eno črko pri INFO filu, potem pa gre lepo in WD ustvari .xml datoteko z meta podatki. Sam potem prvotno INFO datoteko spremenim v originalno ime, da lahko normalo sharam dalje...
Pač samo omenim, mogoče je že blo kje omenjeno ali ne, pač morda bo pa komu prav prišlo...

emmentaler ::

A mi lahko pove kako bi zvezal 5.1 sistem na wd-ja??
Nisem še imel kdaj 5.1, ga bom pa vzel v kratkem, zato me zanima kako se to skup zveže...
Zdaj iz glave,
Wd--->5.1= optičen kabel
Wd--->TV= hdmi kabel
5.1--->Tv= RCA kabel, za noramlen ojačan stero sound go gledaš normalne kanale....
Bi šlo to tak zvezat, al se drgač zveže...
Me samo zanima, preden kupim kaj napačnega...

lp

e-marko ::

Sam imam receiver (Onkyo TX-SR508) na katerega imam pripeljan signal (hdmi) iz wdtv in nato naprej do tv-ja (hdmi). Tudi ostale vire imam priključene podobno. Receiver vzame audio signal in ga procesira, video pa gre naprej nespremenjen.
Ko pa gledam samo tv (dvb-t) pa imam zvok preko optičnega kabla speljan iz tv-ja do receiverja.

Lp
...somebody, somewhere...

emmentaler ::

Ja..
Pač fora je, da nimam prostora za velike zadeve kot resiver...
Recimo da bi te aktivze hotu priklopit
http://www.mimovrste.com/artikel/176002...
Kako bi to delalo?Razmišlaj sem da bi samo DTS dekoder nabavil kot recimo
http://www.ebay.de/itm/NEW-MOCHA-JY-M2-...

Se pravi da bi WD prek optike zvezal z DTS dekoderjem.
Aktivne zvočnike bi pa z RCA kabli navezal na DTS dekoder.
Za normalen dvb-c bi pa potegnil še en optičen kabel od dekoderja na TV?

A bi ti špilalo al kako??

lp

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Ne vidim razloga, da tole ne bi špilalo.

Lp
...somebody, somewhere...

-žiga- ::

Imam težave s starim WD TV Live, ki se je kar naenkrat odločil, da ne bo več našel omrežnih računalnikov. Spreminjal nisem nikjer nič.
To se je sicer kdaj pa kdaj že zgodilo, a je pomagal reset. Zdaj mu nič ne pomaga.
Test nastavitev mreže na predvajalniku pokaže, da je vse OK, tudi do vsebin na internetu imam normalen dostop. Prav tako lahko dostopa do vsebin na mrežnih računalnikih, ki so v "share folderjih" (shared pictures, shared videos itd.).
Ko v WDju izberem avtomatske nastavitve mreže določi nek čuden IP, ki nima veze ne z mojim lokalnim, ne zunanjim. Tako da IP sem nastavil ročno.
Firmware ja tak gor že kako leto, novejšega ne najde.

e-marko ::

Potegni dol novi fw in ga ročno nadgradi.

Lp
...somebody, somewhere...

-žiga- ::

e-marko je izjavil:

Potegni dol novi fw in ga ročno nadgradi.

Lp


Kot najnovejši driver sem našel tega, ki ga že imam nameščenega na WDju.

Anney ::

Ni napaka v firmwaru, napaka je v samem playerju, ker mojega je začelo tudi občasno mešati, in mi diska ne zazna, oz ga zazna, vendar samo s staro naloženimi datotekami, kar pa je novega gor naloženega so pa prazne mape. Napiše-unable to create media library. Kaj je problem še nisem ugotovil. Imam pa gor trenutno uradni firmware.

Lahko pa poskusiš s kakšnim custom firmwarom. KLIK

staher ::

l.p.
Nisem sam, tudi meni ne vidi mrežnega diska, kr na enkrat ga noče preoiznati.
SW sem dal gor 1.06.43 original pa ni nič bolje. Kaj naj naredim?

staher ::

L.p.
a ni rešitve za ta problem z diskom?
hvala

Anney ::

Meni je začel delati normalno, trenutno uporabljam original FW.(1.06.43)

mitja73 ::

staher je izjavil:

L.p.
a ni rešitve za ta problem z diskom?
hvala


Reštartaj router oz tvoj DHCP v mreži.

staher ::

l.p.
Pravzaprav disk vidi smo odpre ga ne napišre: there is no media in the current folder.
Aje na disku vsemogoče, to je začel delati kr z lepega miru. Gor mam pa original FV 1.06.43

Anney ::

dragonlord ::

eno noob vprašanje:)Če nastavim na laptopu da mi torente downloda na zunanji disk ki je priklopljen na wd tv mora laptop nato ostati prizgan ali se ga lahko ugasne?

bastadu ::

Če imaš aplikacijo za torrente na laptopu, potem ja, laptop mora ostati prižgan ...

Ninja333 ::

Meni tudi moj WD TV Live kr naenkrat na lepem ne zazna več računalnika v omrežju oz. shared folders. Pojma nimam kaj narest, ker nisem nič spreminjal.

Probal sem ga resetirati, ne pomaga. Ima latest firmware na katerem je itak že normalno delalo. Ne vem kaj bi lahko blo?? :OIma kdo kakšno idejo?? :(

anyone? :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ninja333 ()

dragonlord ::

eno vprašanje!?ali kdo ve zakaj wd tv live ne predvaja podnapisov?napiše mi samo subtitles off čeprav imam nastavljeno na automatic.Imena podnapisov so ista kot film?!Predvaja mi edino en hrvaski podnapis vse ostale pa ne!Firmware je najnovejši!
hvala za pomoč
lp

Anney ::

Imaš .srt datoteko?

dragonlord ::

Ja imam! Saj pravim podnapisi so sneti iz podnapisi net. Eni delajo eni ne... Nekaj sem bral na forumi da je lahko problem z asci znaki al nekaj takega? Kako pa nastavim da bo wd live in nanj priklopljen disk viden v windows 8. 1 kot pogon? Da bi lahko dajal stvari gor in torrente?
Hvala za pomoč!
Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

dragonlord ::

Ok fantje malo pomoči bi še rabil! Sem uštimal podnapise pa vse drugo disk je prikazan v mreži in deluje vse normalno. Zdaj me pa zanima sledeče? Disk ki je priklopljen na wd tv live je zunanji wd essential z lastnim napajanjem. In ko ugasnem wd media player na disku odzadaj še vedno utripa lučka. Zdaj me pa zanima ali to disk nonstop laufa ali je takrat v standbayu? Ali to škodi disku ali ga je boljše ugašat iz elektrike? Ali je alternativa nabava 2. 5 diska ki se napaja prek usbja in se avtomatsko izklopi ko ugasnem player?
Hvala!
Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Anney ::

Naj laufa, nič ni narobe, sej vrti se verjetno ne in kot si rekel je v standbayu. Sam sem nekaj časa imel gor modificiran firmware, in je disk bil dosegljiv preko mreže tudi, ko je bil wdtv ugasnjen(USB napajanje), zdaj, ko je gor offical firmware se disk preko usb napajanja izklopi ob izklopu wdtvja.

dragonlord ::

Anney hvala za odgovor!:)
ga bom pustil lepo priklopljenega!
lp

dragonlord ::

Fantje če še kdo bere to temo rabim pomoč!ker moj wd tv live ne bere podnapisov ,ki bi jih po vsej logiki mogel sem začel uporabljati program mkvmerge,ki mi zruži podnapise in film ali serijo.Potem jih player prikaže brez problema..Samo sem pa opazil da se nato začne video zatikat oziroma kot če bi slika skakala..ve kdo kaj bi bilo narobe?oziroma zakaj wd tv ne prikazuje podnapisov ki so ekstra v mapi?
hvala!

krepki ::

Wd tv live bere podnapise,če so v isti mapi kot film in enako poimenovani in tudi ne rabiš nobenega programa.
Če hočeš,da ti jih zažene ob zagonu filma moraš to v nastavitvah nastavit,če ne jih vklopiš ročno z gumbom subtitle.

Zdaj ne vem a gledaš to prek pc ali usb ključka?

dragonlord ::

Podnapisi so potegnjeni z podnapisi.net in vedno preverim če so za pravo verzijo filma!Mam nastavljeno na avto zaganjanje podnapisov pa mi napise no subtitle ob začetku!tudi če pritisnem gumb subtitle se ne zgodi nič...Gledam pa preko diska ki je priključen na wd tv direktno!
hvala!

krepki ::

Meni je do sedaj prebralo vse podnapise morajo pa biti zraven filma v isti mapi in do potankosti enako poimenovani razen končnice srt,sub itd.
Gledam pa direktno z računalnika preko mreže.

dragonlord ::

a čak..čisto do potankosti mora biti tudi ime podnapisov?ker jaz ko jih snamem jo eni podnapisi recimo za več verzij?!tko da jih moram preimenovat točno kako je naslo videa?
««
22 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119284 (18443) Han
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821442 (14880) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150475 (33044) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115034 (3207) Robert1
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407678 (3662) umexteacher

Več podobnih tem