» »

WD TV.. kdo ima?

WD TV.. kdo ima?

««
2 / 32
»»

podbevna ::

:). Tudi moj je hitro topel, a se stabilizira pri neki (mogoče malo visoki) temperaturi in se ne greje več, tudi če dela precej ur.

Podnapisi morajo biti kodirani skladno z Utp-8. Ker jih je večina na netu cp1250, jih tudi meni pol še ne dela... Bo treba pretvorit ali pa počakat na malo boljši firmware.

Dredllooxxx ::

Vglavnem sej zadeva je kr cool evo tole je men odpisal k sm pisal meil na support:

Discussion Thread
Response (Danny Z.) 12/17/2008 02:08 AM
Dear Mr./Mrs Last Name,
Thank you for contacting Western Digital Customer Service and Support.

A new firmware version will be brought out in January and should resolve the subtitle problems, this will however be the only supported format.


If you have any further questions do not hesitate too contact us.

Sincerely,
Danny
Western Digital Service and Support
http://support.wdc.com
http://www.bobo-itstoritve.com/

majstor ::

kako je z mkv-ji, ki imajo dva zvočna zapisa? Lahko izbiraš, katerega bo predvajal.

O.


Lahko izbiras ja. Sem probal pri kung fu pandi, sta notri slovenski in hrvaski jezik. Tudi ce jih je vec deluje...


Ja to sem napisal da lahko izbiras audio jezik!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

OK OK, ni treba kričat;-)
Sem samo preveril, ker nisem vedel, da se že dobi sinhronizirana Panda.

O.

piek ::

Evo, igracko mucim ze cel vecer in mi je cedalje bolj vsec. Tale WD preprosto seka.

BP prebavlja vse 720p in 1080p vsebine, ce le niso vzorcene vec kot 9.600 kbps. Tudi DTS zvok na receiverju dela lepo, ceprav sem na tujih forumih zasledil, da naj bi pri vzorcenju, visjem od 1.500 kbps, cca. vsake 20 sekund prekinil za sekundo. Meni se to se ni zgodilo.

Kakovost posnetkov je nad pricakovanji - pa zadevo laufam na FullHD projektorju, ocitno res pusca skozi neobdelan stream, ki ga nato lahko se projektor polepsa. Fanj.

Edinole podnapisi so res trenutno se v k****, ampak to naj bi novi firmware odpravil - drzim pesti, sicer pa na projektorju gledanje se nekako gre, prelomna vrstica pa bi me na TV-ju bistveno bolj motila.

Uporabniski vmesnik je majhen in preprost, kot bi rekel "even a monkey could use it", tako da s te strani le pohvala, mogoce bi mi geeki radi kak Advanced razdelek vec v nastavitvah, a tudi to brzkone se pride. Sicer pa ravno prav nastavitev, da se laik ne more niti zmotiti.

Nic, bodi dovolj, ga grem se malo mucit. =)

Aja, pa tisti, ki pravite da se pregreva - moj se ne prav nic, pa je zdaj 4+ ure laufal 1.080p signal na polno s podnapisi vred in to z 2,5 palcenga WD Passporta, ki se napaja iz playerja (kaj vec ga ze tezko obremenim). Na dotik je mlacen, kot je dejal nekdo pred mano ze, tam 30-32C ima.
--- Finish it off if you started it! ---

kmetek ::

:). Tudi moj je hitro topel, a se stabilizira pri neki (mogoče malo visoki) temperaturi in se ne greje več, tudi če dela precej ur.

Podnapisi morajo biti kodirani skladno z Utp-8. Ker jih je večina na netu cp1250, jih tudi meni pol še ne dela... Bo treba pretvorit ali pa počakat na malo boljši firmware.


Kako se jih pretvori, morda v subtitle workshop?

djordjevic ::

Djord meni se tudi greje tko normalno, kaj pa vem 33stopinj tko na otip.

Lol, potem pa smo očitno dobili zraven playerja še dodaten, zastonj fičr. Mini pečka za hladne dni. :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

Dredllooxxx ::

Mam jz risanko doma Monster.Inc.1080p.HDTV.DTS.x264-ESiR pa ga res zakockava skoz nevem kje je keč stream uglavnem ga kr brejka a še kermu to dela.
http://www.bobo-itstoritve.com/

piek ::

@dred:
Poglej v .nfo kaksen video stream ima, verjetno je cez 9600 kbps in ga pac ne prebavi.
--- Finish it off if you started it! ---

Dredllooxxx ::

@piek jah če bi mel nfo lahko pa ti povem da je risanka velika 4,3giga kot navaden dvd.Nekje sem zasledil da DTS sound lahko predvajate tudi preko HDMI kabla sam nevem kaj je pogojeno stem mogoče tak lcd ki ima kodiranje DTS.
A misliš da ima wd/tv kakšen problem z 1T diskom ker včasih mi kr malo traja kakšno minuto dve da ga najde ,ne vedno.
http://www.bobo-itstoritve.com/

piek ::

@dred:
Sicer pa si spleta snami program "Mediainfo" in poglej kaj ti izpise ...

WD player (vsaj trenutno) prebavlja naslednje streame (glede na locljivost):
x-2048:Y-1024@3rf
x-1920:Y-800-832@6rf\848-992@5rf\1008-1080@4rf
x-1440:Y-800-832@8rf\848-944@7rf\960-1080@7rf
x-1280:Y-576 ali nizja@16rf\592-608@15rf\624-640@14rf\656-704@13rf\720-736@12rf
--- Finish it off if you started it! ---

Okapi ::

RELEASE.NAME..: Monster.Inc.1080p.HDTV.DTS.x264-ESiR
SiZE..........: 4.35 GB
ViDEO.CODEC...: x264
FRAMERATE.....: 25
BiTRATE.......: 6770kbps
RESOLUTiON....: 1440x1040
AUDiO.........: English DTS 5.1 768kbps

piek ::

Po moje ga heca nestandardna locljivost (=1.440x.1040), ker video bitrate ima se veeeeliiikooo lufta, prav tako audio. Najdi 720p razlicico, vecje razlike v sliki ne bo (se posebej ce gledas na TV).
--- Finish it off if you started it! ---

piek ::

@dred:
Imas pod nastavitve zaslona nastavljeno "Auto"? Ozr. kam sploh posiljas sliko? Na TV, HD, FullHD cilj? Za ono risanko poskusaj nastaviti visjo locljivost (FullHD, ce je mozno), pa jo bo morebiti spravil skozi ...
--- Finish it off if you started it! ---

Dredllooxxx ::

@piek šel sem v big bang probal na lcdju 42 ful hd preko hdmi kabla je blo povezano dal sem v nastavitvah resolucijo na full pa ista pesem kocka ,ista pesem je pri tem filmu Ratatouille.2007.BluRay.1080p.x264.DTS-H2 pomoje ma mal problemov tale stvarca bomo videli kaj bo v prihodnosti.Kar se tiče zvoka bom pa tole kupil http://www.mimovrste.com/artikel/114034... in povezal preko optike in zadeva preverjeno dela pa to odlično.
http://www.bobo-itstoritve.com/

-mojster- ::

Skonvertiral sm že nekaj filmov s pomočjo audio konverterja (audio converter pop corn)iz dts v dolby digital (ac3), zvok dela vredu, vendar čim so kakšni akcijski prizori je zvok slab (zvok je popačen in čisto tiho se sliši). Bi mi znal kdo razložit v čem je kaj narobe??
Pa še ena stvar bilo kateri hd film gledam mi v vseh temnejših kadrih filma (npr. ponoči)....prikazuje pretemno barvo (črno) tako da je slika precej nejasna?!....prosil bi za pomoč!

cattom ::

Novi firmware ne bo januarja,ampak bo že na voljo v prihodnji dneh.Upam da bodo poštimal podnapise.

kmetek ::

kewl....

cattom ::

Za tiste ki jim nagaja daljinc:
http://philips.samipupu.com/philips/wdt...

Dredllooxxx ::

Hm nisem vedel ,da daljinec nagaja. Je pa dobra fora lol kaj vse ne shekajo samo link si bom pa shranil v primeru težav hvala @cattom.:)
http://www.bobo-itstoritve.com/

mtic ::

Kaj pa klasične dvd-je (video ts) predvaja tale wd?

majstor ::

-Good news! As bensons has posted -- we released the WDTV GPL code for your viewing pleasure and the new firmware update (1.01.00) is also being readied for download - I finalized and approved the release today. It should be online early next week.
Many of your requests were considered and we worked hard to get them into this release. There are close to 40 new features, enhancements and fixes that will be part of this release and a few surprises that I hope you all find.
Have a good weekend!
-ScottWD

-Will these updates be coming regularly in the future? Or is there expected to be a new product to replace this in the future?

-We will continue to support WD TV with regular firmware updates.
WD is committed to WD TV and home entertainment products in the future.
-ScottWD

-I am sure many of us are excited to see what tweaks have been made, but I am curious if you will also be releasing a list of the items that are being updated/changed or added? It would be nice to see the bug fixes and or enhancements outlined so we can read what has been done.

-Yes, there will be release notes that detail the new updates. There are a couple new features that will not be on the release notes as a special bonus.
-ScottWD

djordjevic ::

Nice. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

NJAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

djordjevic ::

Here is a small sample of the features you can look forward to:

More media file format support
Enhanced Matroska (MKV) support
Advanced subtitle support
Enhanced power management
Updated media playback and navigation options
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

kje to bereš?

djordjevic ::

Na AVS forumu, tule je link do omenjene teme: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre...
No grave is deep enough to keep us in chains.

piek ::

Fino fanj.

Ce bodo izdali GPL, potem sploh ni panike, bodo entuziasti s celega sveta to zverinico pohekali v nulo. Bo imel WD s cim tekmovati pri izdaji novih FW. No, upam, da bo novi FW na voljo se pred prazniki, saj bo potem igracka imela precej dela. =)

@dred:
300€ za Logitech zvocnike. Saj so dobri ... samo, a ne bi potem raje kupil kak 5.1 receiver za 150€ pa dal se 200€ za zvocnike, ki bodo res sekali (4 ali 5x 100W). Ce si v bloku, predlog ignoriraj. =)
--- Finish it off if you started it! ---

djordjevic ::

Eno vprašanje za znalce. Mislite, da je moč s firmwarom porihtat podporo za DTS ali je to hardverske narave?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Po mojem je problem v licenci. Hardverski problem sigurno ni.

O.

djordjevic ::

Potem pa tako ne bi smelo bit problema - se bo pač dal gor neuradni firmware, ako ga bo kdo priredil v tej smeri. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

piek ::

Jaz mislim, da bo zadeva ze sredi januarja imela vsaj 3 custom FW release od razlicnih videofilov, ki bodo to skatlico naredili za ulitmativni poceni predvajalnik FullHD vsebin ...
--- Finish it off if you started it! ---

kmetek ::

Torej strojni problem DTSja ni?

djordjevic ::

Hja, očitno ne. Kolikor sem nahitro preletel tisti forum, pravijo dečki, da ima notri menda neki super čip (kot še neki drugi predvajalniki) in da se da delati čuda. Tako da nikar na vrat na nos kupovat sprejemnikov. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Tako da nikar na vrat na nos kupovat sprejemnikov.


To, da bo mogoče nekoč znal DTS spremeniti v stereo, ni ravno dosežek, ki bi se ga moral veseliti:-))

O.

djordjevic ::

Že, že, ampak če nimaš dodatnih zvočnikov, ampak samo stereo na televizijo, pa se ti zdi fino, da ne bi bilo treba konvertirat fajlov na pc-ju, ob tem pa prihraniš kakih 300 evrov, tudi ni tako slabo. Ne? ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Dredllooxxx ::

@piek nevem bom premislil glede tvojega predloga drugač je hiša.Sam za mojo dnevno sem preraćunal bojo Z-5500 kot nalašč sm pa vesel da slišim da se WD-TV takole popravlja.
http://www.bobo-itstoritve.com/

piek ::

Spite hekerji? =)

Hitro klikat, nov FW je zunaj.
Da bo lazje, prilagam povezavo:
http://support.wdc.com/download/wdtv/WD...
--- Finish it off if you started it! ---

piek ::

New Features:

• Added .MKV chapter selection for video playback for MKV with chapter support
• Added .MTS file extension support
• Added .TP file extension support
• Added .TS file extension support
• Added 1080p 24hz support
• Added disk volume name to folder navigation in list mode
• Added EXIF orientation flag functionality for auto picture rotate
• Added file size in filename
• Added jump feature to the remote: While fast forwarding or reversing, if the “Next” or “Prev” buttons
are pressed, video will jump 10 minutes in the respective direction
• Added progress indicator for the duration of the FF or REV function
• Added a blinking status LED behavior while drive is mounting; previously the light just stayed on
• Added sequential .M2TS file playback function
• Added additional subtitle support (SMI, SUB, ASS, SSA)
• Added user selectable font size for subtitle support
• Added song title scroll in music playback to prevent truncation
• Added embedded subtitle display in .MKV files
• Added additional subtitle encoding support for the following: Western Europe (ISO), Traditional
Chinese (Big5), Simplified Chinese (GB18030), Japanese (Shift-JIS), Korean (EUC-KR), Cyrillic
(Windows-1251), Cyrillic (KOI8-R), Greek (ISO); previously only UTF-8 was supported
• Added display sizing menu for photo playback: Fit to Screen, Full Screen, Keep as Original
• Added accelerating scroll speed based on how long the arrow is held down on the remote when
navigating folders with a large number of files; previously only one, constant speed was available
--- Finish it off if you started it! ---

Tac20 ::

Imam samo eno mogoce mal cudno vprasanje, ce priklopis WD TV samo preko HDMI na lcd oz. plazmo, ali se bo zvok slišal čez zvočnike od televizije, ali je potrebno zvok posebej peljati na receiver itd.?

Hvala za odgovor

piek ::

@bayte:
Seveda se bo slisal ... Verjetno le mp3 ali AC3 zapis, ker TV brzkone nima DTS odkodirnika, tako da zelo odvisno od vsebin, ki jih nameravas predvajati (mogoce bos moral pretvarjati kake filme).

Ampak suma sumarum WD skatlica cez HDMI posilja tako sliko kot tudi zvok.
--- Finish it off if you started it! ---

Tac20 ::

Sem čisto zadovoljen samo z stereo soundom:) Bolj pomembna mi je kvaliteta slike, hvala

djordjevic ::

Hehe, se že nadgrajuje. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

cattom ::

Central European fonts (Windows 1250),še vedno niso podprti.

Okapi ::

Verjetno le mp3 ali AC3 zapis, ker TV brzkone nima DTS odkodirnika


Takole na pamet bi rekel, da večina televizorjev nima niti odkodirnika za mp3 in Dolby Digital, ampak v resnici pa ne vem, kakšen digitalen zvok prek HDMI pravzaprav podpirajo.

O.

majstor ::

žćđšč se vedno ne delajo nasi sumniki!

piek ::

Pol pa hitro pisat na WD support. Jaz bom sele pozno zvecer doma, tako da bo sele takrat flashan ...
--- Finish it off if you started it! ---

-mojster- ::

Ja ta firmware ni popravil še vseh napak.
Naprimer ko gledam film Transformers (1080p) se mi pojavljajo majhne kockice, ki se s časom razširijo po celotnem ekranu.

RELEASE.iNFO:
RELEASE.NAME..: Transformers.2007.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR
RUNTiME.......: 2:23:27
SiZE..........: 12.3 GB
ViDEO.CODEC...: x264
FRAMERATE.....: 23.976
BiTRATE.......: 10721kbps
RESOLUTiON....: 1920x800
AUDiO1........: English DTS 5.1 1536kbps
AUDiO2........: English Vorbis 2.0 commentary
SUBTiTLES.....: slovenian + eng,cze,dan,fre,ger,hun,nor,pol,pt,rus,scr,scc,slv,spa,swe - ASS
SOURCE........: Transformers.BluRay.1080p.H264.THD

Vendar mislim da ni problem v prelikem Bitratu,saj ko gledam drug film American Gangster(1080p), ki ima podoben bitrare 10400kbps in celo boljšo resolucijo 1920x1040 nimam nobenih težav s sliko.
Upam da kdo ve za rešitev tega problema!

matys ::

Majstor kje v Trstu si nabavil tole škatlico za 99€?

majstor ::

Mediaworld (torri d'europa). Sem nabavil prejsnji teden so jih imeli enih 5 komadov.
««
2 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209252 (52715) scipascapa
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253671 (67763) dope1337
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821557 (14995) kamuee
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115046 (3219) Robert1
»

DVD Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161910 (1752) boogie_xlr

Več podobnih tem