» »

Wd TV Live

Wd TV Live

««
3 / 24
»»

kamiKaZaA ::

slatncan

Naj naj naj lepša Hvala za slikice :D

sicer bi bilo fer od WD-ja, da bi obdržal vse posodobitve od prejšnjega modela, ampak, ko sem prebral, da so podnapisi na skoraj polovici ekrana - sem nakup prestavil do prvega firmware-a, ki bi odpravil te napake. Ampak tudi tako bo šlo gledat, seveda do prvega popravka. Ni vredu, da je tako, ampak tudi to gre skozi in ni tako zelo hudo-moteče.

Še enkrat Hvala za slike 8-)

eos ::

 null

null

 null

null


tko pa zgledajo podnapisi če so externi .ass ali pa zapečeni v film (mkv)

kamiKaZaA ::

lapan

Tudi tebi enako kot sem napisal slatncan-u

To zelo dosti pomeni. Predvsem, če si v dilemi za nakup le-tega.

Thanks 8-)

slatncan ::

točno tak, čeprav se bo z firmwareri popravlo mariskaj...ampak glede na to da je zadeva še kr nova na trgu bo treba mal počakat...drugače pa mislim da je tole za mene bil best buy, ker dam tudi dosti na očem prijazni grafični vmesnik.

lp

Wad@ ::

Je poiskusil kdo priklopit zunanjo DVD enoto preko usb? Vidim, da Playon!HD podpira? Se ne morem odločit med temi dvemi predvajalniki;((

bastadu ::

Kot bivši lastnik HDX-1000 sem danes nabavil WD TV Live in po hitrem pregledu in testiranju napravice me motijo naslednje zadeve, katere upam da bodo dodali/popravili z naslednjimi firmewari:
- na daljincu ni možnosti nastavitve glasnosti
- eksterni podnapisi bi lahko res bili malenkost nižje, oz. če bodo porihtali, da se jih bo dali nastavljati, bo super.
- ni možnosti hitrega prestavljanja med filmom (ali je samo jaz ne najdem??), je samo fast forward/backward za max x16, ki pa zna trajat, če je potrebno prevrteti do nekje konca filma ...
- iz lastnih izkušenj lahko rečem, da je pri funkciji usklajevanja podnapisov zamik za korak 0,5 sekunde več kot dovolj, ni nobene potrebe za korak 0,1 sekunde
- ni prikazovanja podrobnejših informacij, kot so trenutni bitrate, resolucija filma, itd ...

slatncan ::

bastadu@ film se da preskakovat, in s tem da ko daš forward še nato stisneš NEXT(med previjanjem) in ti s tem skoči naprej(mislim da za 15min - nism točno gledal)

kar se glasnosti tiče je res mal škoda...smao mislim da se to nebo dal...ali pa če bojo zrihtal tipke gor in dol da bi delovale kot volume gumb

JE PA OD DANES NOV FIRMWARE zunaj...moj se že upgrejda...bomo vidli ka bo...

lp

vrossi46 ::

Vidim, da Playon!HD podpira? Se ne morem odločit med temi dvemi predvajalniki;((


Playon!HD potrjeno podpira zunanji DVD.Pri WD ne moraš dat niti trdi disk noter,kar pomeni da moraš vse potom USB zunanjega ali pa streamat

boko34 ::

@slatncan
Javi kako in kaj je z novim firmwareom. Napiši kakšni fixi so, če je možno videt. Imam prvi WD in sem zelo zadovoljen z njim. Zdaj pa me mika, da bi kupil tega, predvsem zaradi Downmixa. Zanima me predvsem, če je popravljena višina zunanjih subov, sicer bomo še naprej čakali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boko34 ()

kmetek ::

slatncan: link za fw.

gospodar ::

I n t e l & N v i d i a

matki ::

Fantje sploh ne rabite brskati po novih FW-jih,WD jih namreč sam najde preko neta in naloži , ni potrebno nobeno dowloadanje in shranjevanje na ključ, WD vse opravi sam .
Cool zadevca.

Meni ga je posodobil ravno včeraj zvečer , kakšnih hudih novosti ali sprememb pa nisem opazil.

JanezH ::

Kako je zdaj z DTS downmix-om? Ga podpira?
Zaenkrat bi WD Live z optičnim kablom priklopil direktno na TV in me zanima, če bo deloval zvok, ko bom gledal HD filme.

slatncan ::

smukec@ zvok dela tudi normalno preko hdmi kabla, vsja pri meni ni problemov e z .mkv filmi ki imajo dts kodiranje...kar se FW tiče ni nekih drastičnih vizualnih sprememb...razn ene opcije FADE IN FADE OUT menijev...podnapisi so ostali isti.

lp

bastadu ::

Moti me tudi, da nobena od teh napravic (tako HDX-1000 kot Wd TV Live) nima možnosti sortiranja folderjev po datumu nastanka, tako da bi se novejše mape oz. datoteke vedno pojavile na vrhu seznama ... Na xboxu (z XBMC) se je to lepo dalo nastavit ...

White666 ::

Hm, Ali morda kdo ve kako nastavit podnapise na Blu-Ray filmu (poskušam na temle : I Am Legend 2007 BD02 MULTISUBS TrueHD ; 45Gb)
V seznamu jih je navedenih en kup. WDTVLive pa piše, da jih ni.

V naprej hvala

kmetek ::

silvom1a ::

Poizkusi z zunanjimi .srt podnapisi (enako ime kot največji .m2ts file) . WD TV Live (še ?) ne podpira niti menijev niti internih podnaslovov v BD rip-ih... Upam , da bodo to kdaj poštimali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: silvom1a ()

harrer ::

Prosim, če mi lahko kdo od vas, ki imate WDTV Live, pove, če je možno uporabiti zadevo kot file server?
Se pravi, da bi na WDTV priklopil USB disk in si ga kot mrežni disk mapiral na svojem PC-ju.

Hvala za odgovor!
LP

silvom1a ::

Seveda je mogoče ! Na priloženem CD-ju je wizard ki ti bo sam nastavil vse potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: silvom1a ()

harrer ::

Seveda je mogoče ! Na priloženem CD-ju je wizard ki ti bo sam nastavil vse potrebno.


silvom1a,
hvala za odgovor.

Pa to sigurno ni preko ftp-ja?
Maš mogoče to že nastavljeno pri sebi? Lahko kak printscreen, pls?
Rad bi namreč downloadal torrente iz PC-ja direktno na WDTV.

LP

silvom1a ::

Ni ftp - wizard ti lepo mapira USB disk kot mrežni disk (napr. z: ) , ki ga potem vidiš v explorerju. Business as usual :)
FTP ali pa NFS share lahko napraviš z b-rad.cc firmware-om-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: silvom1a ()

PARTyZAN ::

Je zadevi priložen tudi HDMI kabel?

bastadu ::

Ne.

LunKi ::

Zadeva dela odlično, predvaja vse mkv-je preko streaminga. Za moje pojme samo še zadnja stvar, ki me zanima, da zadeva končno nadomesti 7 let starega xbox veterana. Ali obstaja bittorrent client za wd hd tv live?

fharce ::

Ma jaz mam težave z network sharingom in sicer enkrat dela enkrat ne, kakor ga prime, kot sem videl na tujih forumih je to kar lepa težava. Večinoma sem videl da je težava pri tistih ki imajo nameščene Win 7, je pa tudi nekaj takih z XP-ji. Tako da lih vse super ni s tem WD live-om. Upam da to popravijo z naslednjimi updejti, ker je ful moteče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fharce ()

PARTyZAN ::

Tako je, težave so z Win7 shari. Vsi upajo(mo) :) na firmware update, ki bo to odpravil.

harrer ::

Pa so težave z Win7 v obe smeri? Tukaj je opisano, kako narediš share na Win7. Je to kdo poskusil?

@fharce:
Kakšne težave imaš ti? Z WDj-em ne moreš dostopat do diskov na PC-ju ali obratno?

Še kakšna kritika mogoče?
V vseh demo posnetkih sem videl, da dostop do filmov na mreži vedno poteka tako, da moraš štartati iz mrežne naprave, naprimer PC-ja, potem tam vidiš kaj vse ima zašerano, potem pa se sprehodit skozi celo drevo direktorijev, da prideš do iskanega?
Ali je možno nastaviti kake priljubljene direktorije, ali pa "source" tako kot na XBMC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harrer ()

slatncan ::

to z mrežo je problem ja, ampak mene rešuje dodatni 1TB my book...je pa ponavadi tak da po določenem času rže en mrežo, isto na kompih net ne dela...razlika je samo v tem da net začne takoj nazaj delat WD pa ne...je treba odklopit napravo iz napajanja ter retart računalnika...pa dela naprej.

lp

fharce ::

@harrer

Težava je da ko greš v menu-ju od WD live na network shares ti jih sploh ne pokaže (ne prepozna sploh mreže) in potem brez kakih razlogov spet začne delat. V windowsih pa napravo prepozna pravilno. Lahko pa potrdim da je share v windowsih pravilno nastavljen, drugače pa itak ne bi delovalo nikoli.

Drugače pa sem zelo zadovoljen z kvaliteto predvajanja, seveda ko zadeva deluje ;)

Aja pa moto me da sem dal 149 EUR in po enem tednu znižajo ceno na 131 EUR na mimovrste :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fharce ()

harrer ::

Hvala vsem za odgovore!

To pa je moteče.
Se pravi, da WDTV live dela dobro, ko dela. Zaenkrat je torej še nezanesljiv, kar bodo verjetno porihtali z naslednjimi verzijami FW.
Tehtam med tem in kakšnim HDX-1000, ter se, zaradi nezanesljivosti prvega, vedno bolj nagibam k slednjemu, čeprav me moti dejstvo, da je napram WD-ju že rahlo zastarel, pa kljub temu še vedno drži ceno.

Pa če ceno zanemarimo, ali se vam zdi da zanesljivost in dodatne aplikacije, ki jih premore NMT, odtehtajo malce slabše performanse? Ali če vprašanje zastavim malo drugače, ker smo na temi nemenjeni WDTV-ju:
- ali je porformančna razlika napram NMT-ju dovolj velik razlog, da bi se človek kljub nezanesljivosti odločil za njega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harrer ()

LunKi ::

V enem tednu redne uporabo in streaminga tudi 13.2gb velikega 1080p filma lahko rečem, da nisem imel niti enega problema. Shearing dela, verjetno imate neprimerno poštimano mrežo. Imam windows xp in preko kablov vse, wireless je itaq uporaben samo za surfanje.

harrer ::

Zgleda, da so z Win 7 večji problemi kot z XP.

PARTyZAN ::

Ubistvu so problemi samo z Win7

wade ::

Dejte probat še kakšen video z visokim bit rate-om. Tale je najbolj znan sample z 33mbps http://www.legittorrents.info/index.php...
še najboljš bo pa kkšn cel film za pogledat, animeji majo ponavad okrog 40mbps...

White666 ::

Omenjeni posnetek sem probal predvajal z diska na PCju prek mreže , pa je štekal

Zanimivo, original posnetek Earth pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: White666 ()

PARTyZAN ::

Še komu pada mreža na računalniku, ki streama share na WDTV? Če dosti šarim po direktorijih in videih se mi to vedno zgodi. Potem je treba pa uporabiti repair funkcijo v oknih...

wade ::

Omenjeni posnetek sem probal predvajal z diska na PCju prek mreže , pa je štekal

Zanimivo, original posnetek Earth pa ne.

Posnetek je pomoje vredu, ker meni ga na računalniku lepo predvaja.
Verjetno imaš drug encode originalnega posnetka, kolikšen bitrate ti kaže tam?

Je kdo že gledal kakšen bolj zahteven film? Recimo Transformers: Revenge of the Fallen IMAX Edition 2009 1080p BluRay vidm da majo VIDEO BITRATE......: 19272 Kbps. (22.02GB)
Kako se tu WD TV live obnaša pri IMAX scenah?

White666 ::

Glede na to da originalni Blu-ray (brez ripa, velikost ca 45 Gb, Video 1920x1080p VC-1 ~ 29,50 Mbit / sec) predvaja povsem ok, ne vidim potrebe za kj drugega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: White666 ()

PARTyZAN ::

Uredil sem težave z mrežo, kriva je bila "Task Offload" nastavitev v gonilnikih. Če ima še kdo probleme naj si prebere ta post.

Imam pa integrirano mrežno kartico na Asus P5KC imenovano Atheros (bivši Attansic) L1 Gigabit Ethernet.

Trenutno mi zadeva (končno) deluje brez problema z Windows 7 shari. :)

LunKi ::

Men dela na ta killersample prek usb in mreže normalno, 100mbit, xp-ji. WD dela superb. Razlike v kvaliteti slike pri streamingu ali usb ni ane? Nism glih preverju, sam zanima me če kdo ve 100% povedat.

Zurbum ::

Kako pa kaj tale zadevca predvaja mkv-je, z bitratom višjim od 10K?

Pri mojem WDTVju v1 začne zadeva nad tisto mejo štekat.

wade ::

Ja glih en post nad sabo morš prebrat.

Thx Lunki, to sem hotu slišat. Zdej ga lahko kupm.
edit: razlike v sliki ne bi smelo biti. le drug vir dovajanja podatkov je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wade ()

Zurbum ::

@Wade: sem spregledal ;) sem mislil, da je govora o mrežne bitratu. To pa je dobra novica, že razmišljam o prodaji svojega... DTS downmix tudi deluje bp?

Zurbum ::

@White666:

Ali imaš možnost, da omenjeno posnetek poskušaš preko diska predvajat. Me zanima ali bo tudi štekal.

Clone ::

Zdravo sem šele zdaj videl da je tukaj že odprta tema....

Imam en problem, nikakor ne morem sharati direktorijev v Windows 7x64 tako da bi jih zaznali XPji. Prolem je ker mi direktorijev kih jih dam na share ne zazna WD Live TV.

Povsod imam naštiman isti Workgroup, password protection imam izklopljen v Win7. Če sem na Win7 vidim in lahko dostopam do direktorijev ki so sharani na XP, obratno pa se direktoriji vidijo dostopati pa ne morem do njih. Napiše da nimam pravic in da ni acessible. Napirimer direktorij USERS ki je bil že ustvarjen na Win7 pa mi deluje normalno in tudi vse kar vržem notri mi prepoznata tako XP kot WD Live TV.

Kdo ve kje je fora, ker probavam že čisto celi dan pa ne pridem do konca....

umexteacher ::

Ima mogoče tudi opcijo, da predvajaš (streamaš) z laptopa (winamp) na ta WDliveTV (optical out) in nato na stolp al dela samo prek vmesnika na TVju ? In ali je kdo sprobal tudi Xtreamerja za primerjavo, zdaj ko so že kaki popravki... kateri je dejansko boljši?

Zgodovina sprememb…

nasmeh ::

Živjo!

Pred kratkim sem formatiral računalnik, in tako mi sedaj wd hd tv live ne zazna več nobenih novih map k jih naredim na zunanjem disku, tako , da podnapise bere samo filmom, k so podnapisi v njih že vgrajeni, če pa na novo dodam filmu iz podnapisi.net podnapise mi jih ne zazna, medtem ko na kompu normalno delajo, ne zazana pa mi tudi nobenih novih map k jih ustvarim na zunanjem disku.A se mogoče komu svita kaj nej bi to blo,a je mogoče krivo to k sm formatiral komp pa se kej tepe z wd -jem, ker men ni nč jasno??

hvala za odgovor!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nasmeh ()

umexteacher ::

probej odšerat in pol šerat spet isto mapo (ugibam)

matki ::

Uredil sem težave z mrežo, kriva je bila "Task Offload" nastavitev v gonilnikih. Če ima še kdo probleme naj si prebere ta post.

Imam pa integrirano mrežno kartico na Asus P5KC imenovano Atheros (bivši Attansic) L1 Gigabit Ethernet.

Trenutno mi zadeva (končno) deluje brez problema z Windows 7 shari. :)

Ali lahko malo bolj podrobno obrazložiš kje najdeš ta driver oziroma kako prideš do njega.
««
3 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119406 (18565) Han
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821622 (15060) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150905 (33474) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115057 (3230) Robert1
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407694 (3678) umexteacher

Več podobnih tem