» »

Plazma LG 50 pk350

Plazma LG 50 pk350

SkyEye90 ::

Po tem postopku. Potrebuješ Harmony daljinec.

Alfonzo ::

A je kaj važno katerega imaš ( model )? Katerega imaš ti?

errhec ::

Dromar je izjavil:

Folk, mene pa zanima, v kateri format moram formatirati prenosni disk, da bom lahko na 50PK350 gledal bluray filme iz diska...


NA
dd

rezator ::

Ti daj kar v NTFS Dromar.
Some people feel the rain. Others just get wet.

SkyEye90 ::

Prvi vtisi THX načina:
- opcija KINO se spremeni v THX KINO, doda pa se še dodatni način THX Bright Room.
- zdi se mi, da je THX kino malo temnejši kot originalen KINO način
- slabost je, da ne moreš pri THX popravljati čisto nič (sam bi rad popravil iz warm na normal, da ni slika tako rdeča)
- prednost je, da pri 21:9 filmih zgoraj in spodaj na črnem robu ni čisto nič prižganih pikslov (nevem zakaj pri starem načinu KINO in tudi Standardno, Živo so???.. je to kdo opazil in se vprašal?)
- dodatna opcija THX Bright Room pa je zelo dobra, za svetle prostore da res najlepšo sliko za ogled filmov

Za moje mnenje je slika pri THX preveč rdečkasta (sicer je podobna kot pri KINO načinu, le da se je prej dala popraviti). Mislim pa, da si najboljšo sliko še zmerom lahko nastavite v načinu Napredno, kjer boste za svoje oči prišli do najlepše slike.

Dromar ::

Pa boš povedal, kako ti je uspelo odklenit ta THX?

errhec ::

Dromar je izjavil:

Pa boš povedal, kako ti je uspelo odklenit ta THX?


Pet postov nazaj je link !!!
dd

MH0 ::

V tale sistemski meni se seveda da priti tudi z Remote Control programčki na dlančnikih, telefonih,.... Sam sem uporabil NoviiRemote na starem palmu.
Ampak to mi nič ne pomaga, ker dajo nastavitve do katerih sem že 2x prilepil link veliko bolj naravno sliko in si nimam s THX kaj začeti. Koliko je meni znano se tudi v THX načinih da spreminjati nastavitve. Odklene se menda z 8741.

SkyEye90 ::

Na enem tujem forumu sem našel tole:

HOLD the MENU BUTTON. The normal menu will pop up but if you continue holding the menu button for about 5 seconds a 4 digit lock code box will show up.

THE PASSWORD: in the shape of a L (how cute for Lg) enter 8741

Bam.. now you can tweak to your hearts content. It has a default mode so if you really mess up the picture you can default it to factory settings.Dela mogoče komu če držite menu gumb?
S kodo 0413 lahko odklenete THX

MH0 ::

Ma nič ne držiš, 8741 v meniju odtipkaš in se ti odklenejo nastavitve.

Dromar ::

Meni ne dela ne eno ne drugo, kar sta vidva tule rekla, al pa nekaj delam narobe...

Olaf 2 ::

SkyEye90 je izjavil:

Prvi vtisi THX načina:
- prednost je, da pri 21:9 filmih zgoraj in spodaj na črnem robu ni čisto nič prižganih pikslov (nevem zakaj pri starem načinu KINO in tudi Standardno, Živo so???.. je to kdo opazil in se vprašal?)


Najprej pozdrav vsem. Tudi sam imam LG 50PK350 že nekaj tednov. Zdaj pa kar na dokaj dolgo zgodbo...

Včeraj sem opazil, da imam pri gledanju SiOL TV na sredini ekrana, na vrhu, prižganih nekaj vedno belih pikslov (bela črtica, sestavljena iz 3 pikslov, nekaj sosednjih pa je svetlejših).
Seveda sem najprej zamenjal HDMI kabel - isto. Potem sem probal DVD player in je bila slika lepa, brez pikslov. Torej je problem v Sagem sprjemniku.
Pa mi ni dalo miru in sem SiOL sprejemnik priklopil še na input HDMI 2 in tudi tako je bila slika lepa, brez tistih pikslov. Nič jasno.
Potem pa sem prek HDMI predvajal še sliko z računalnika, v velikosti 1920x1080. Na HDMI 1 je bila predvajana celotna slika, od roba do roba. Na HDMI 2 pa je slika nekoliko povečana in ne dobim celotne slike gor.

No po nekaj časa igračkanju sem dojel, da si TV zapomni nastavitev za sliko za vsak vhod posebej (16:9, just scan, izvirno ipd.). In tako je na enem izbran "16:9", na drugem "just scan" in je sliko temu primerno tudi prilagodil. Samo v vednost... Mogoče je ravno to pri tebi problem.

MH0 ::

Dromar je izjavil:

Meni ne dela ne eno ne drugo, kar sta vidva tule rekla, al pa nekaj delam narobe...

Sem poskusil in deluje. FW 3.25, če se ne motim. V Screen setup-u izbereš THX in imaš spodaj kontrole disable-ne. Odtipkaš 8741 in kontrole se odklenejo.

SkyEye90 ::

Olaf2, hvala za namig, a to ni to. Imem povsod nastavljeno na Just Scan.
Poskusite med ogledom filma 21:9 (torej da je zgoraj in podaj črn rob) pogledati ta rob čisto od blizu. Kaj vidite? Prižgane točke, rdeče, zelene, modre, mešano, raztreseno, se premikajo. Potem pa menjajte načine slike..kaj opazite? Na načinih APS ter Napredno teh pik ni in je rob res črn, v vseh ostalih (Šport, Standardno, Igra..) pa pike so.

Zakaj so? Kaj vpliva na to ali so ali ne? No pri THX jih ni.

Dromar ::

Kako pa se updata TV? O.o Povsod po googlu iščem firmware 3.25 pa ga nikjer ne najdem...

MH0 ::

Dromar je izjavil:

Kako pa se updata TV? O.o Povsod po googlu iščem firmware 3.25 pa ga nikjer ne najdem...

Nekje v tej temi sem dal link do 3.26.

Lucio ::

errhec je izjavil:

ext3 ne dela, ga je potrebno omogočit.

MH0 je izjavil:

errhec je izjavil:

NTFS dela, danes preizkusim ext3. Imam pa že LGmod 1.5.4 naložen.

In kaj točno imaš od tega?


LAN?

Čakam še USB2LAN ;)



Ti je mogoče uspelo spraviti zadevo v mrežo?
Kakšno USB mrežno si nabavil, ti delajo gladko MKV 1080P filmi?
Resno razmišljam o nakupu in bi mi ta stav prišla zelo prav :)

SkyEye90 ::

Meni deluje ta koda in lahko spreminjam THX nastavitve, hvala!! :D

Bom pretipkal nastavitve THX načina in jih prilepil sem, da si boste lahko pod Napredno nastavili točno take nastavitve, kot so pri THX načinu, v kolikor želite seveda in nimate odklenjenega THX načina.

Mimogrede, je kdo opazil kar sem prej napisal?

bon_bon ::

errhec je izjavil:

@ bon bon
Izbereš vob
Podnapise izbereš iz Q-MENU tipke potem pa nastavitve predvajanja. Druga vrstica Tam izbereš podnapise.
Pravkar preverjeno. Nekaj postov gor sem ti napisal.

ČE pa ti še ne bo deloval, pa mi pošlji link ( zs ) da jih preizkusim ;( .



SUper, deluje - hvala ti za pomoč!


-----------------

Glede THX ... Sem poizkušal najti, kje imam to "skrito" pa nisem našel.
Sem šel v Picture meni, kjer imaš napisane vse profile (vivid, kino, aps, Standard, sport, game, expert 1 in 2) a THXa ne najdem, četudi grem pod advanced nastavitve. Poizkušal sem tudi na slepo vtipkati kodo po vseh menijih :) pa se ni nič spremenilo.

Kakšen namig?

Hvala
lp !

bon_bon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bon_bon ()

SkyEye90 ::

DOBRA NOVICA za tiste, ki bi želeli THX!

Nastavitev "Napredno 1" sem pustil po default-u, v nastavitev "Napredno 2" pa sem prepisal celotne nastavitve, tako kot jih ima "THX Kino" način.
Verjamete ali ne, razlike v sliki praktično ni. Pri preklapljanju med Napredno 1 in 2 se opazi mogoče na 5% slike, da se barve za odtenek spremenijo, a še to sem gledal čisto od blizu in s sliko na pavzi.

Torej, nima nobenega smisla odklepati THX načina, nastavitev "Napredno" si ponastavite (v kolikor ste kaj že spreminjali), in imate THX način.

Upam, da sem s tem komu lahko pomagal. Po mojem mnenju pa je lastna nastavitev slike po svojih željah še vedno najboljša opcija 8-)

errhec ::

Dromar je izjavil:

Kako pa se updata TV? O.o Povsod po googlu iščem firmware 3.25 pa ga nikjer ne najdem...


MH0-jev link:
http://www.lg.com/ru/support/product/su...


EDIT
Sicer je za 50PK560 tako da se prepričaj če paše na 50PK350, da ne bo ZELO velike opeke v dnevni. ;)
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

nejko8 ::

živjo,
imam problem z prikazovanjem podnapisov pri predvajanju iz USB-ja. Firmware teveja je 3.27, podnapisi (.srt - slovenski) imajo enako ime kot video datoteka, oboje v isti mapi, vendar jih ne zazna in ne prikazuje. v Q.menu-ju pod "nastavitve predvajanja videa" je vse razen "velikost slike" sivo oziroma nedosegljivo/zatemnjeno. Tipka "subtitle" na daljincu nima vpliva/ne dela.

V glavnem meniju imam pod možnosti vse nastavljeno na slovenščina (jezik menija, jezik avdia, jezik podnapisov).

Ma kdo kakšno idejo?

stratosD ::

Pozdravljeni,
Tudi sam sem nabavil tale best-buy aparatus in sem v prvem tednu čisto zadovoljen z njo.
Zanimata pa me 2 zadevi:
- kje najti števec ur predvajanja (in koliko ur jo "ulaufavate" na nizki svetilnosti in kontrastu cca 50
- ali ima zadeva kak ukaz/gumb za "wash-up" slike koi pride do trenutnega burn-ina ali to dela avtomatsko
Sicer se držim tega, da plazma dela v načinu brez črnih robov spodaj/zgoraj cca 10 ur dnevno da ji pol
nastavim tapravo sliko...
..in ne - res je : nisem še prebral navodil, ker imamo forume namesto tega :)

LP
stratosD

MH0 ::

nejko8 je izjavil:

živjo,
imam problem z prikazovanjem podnapisov pri predvajanju iz USB-ja. Firmware teveja je 3.27, podnapisi (.srt - slovenski) imajo enako ime kot video datoteka, oboje v isti mapi, vendar jih ne zazna in ne prikazuje. v Q.menu-ju pod "nastavitve predvajanja videa" je vse razen "velikost slike" sivo oziroma nedosegljivo/zatemnjeno. Tipka "subtitle" na daljincu nima vpliva/ne dela.

V glavnem meniju imam pod možnosti vse nastavljeno na slovenščina (jezik menija, jezik avdia, jezik podnapisov).

Ma kdo kakšno idejo?

Preveri, da imaš srt shranjen kot ANSI in ne npr. UTF-8.

nejko8 ::

MH0 je izjavil:

nejko8 je izjavil:

živjo,
imam problem z prikazovanjem podnapisov pri predvajanju iz USB-ja. Firmware teveja je 3.27, podnapisi (.srt - slovenski) imajo enako ime kot video datoteka, oboje v isti mapi, vendar jih ne zazna in ne prikazuje. v Q.menu-ju pod "nastavitve predvajanja videa" je vse razen "velikost slike" sivo oziroma nedosegljivo/zatemnjeno. Tipka "subtitle" na daljincu nima vpliva/ne dela.

V glavnem meniju imam pod možnosti vse nastavljeno na slovenščina (jezik menija, jezik avdia, jezik podnapisov).

Ma kdo kakšno idejo?

Preveri, da imaš srt shranjen kot ANSI in ne npr. UTF-8.


Sem ravnokar ugotovil, da moram vsakič izključiti usb napravo v "q menu-ju" (podobno kot "izvrzi medij" v Windowsih) preden dam usb ključek ven in nazaj noter in potem dela!

SkyEye90 ::

Če kdo išče program za pretvorbo DTS v AC3, se baje da s temle (sam ga nisem sprobal).

stratosD, imaš wash-up white in colour wash, v nastavitvah, malo preglej po menijih, nevem pa na pamet. Kar pa se tiče utekanja, nekje 100ur tako na oko, števca ni (razen externega - listek in križci) ;)

Akssi ::

Katere 5.1 zvočnike do okoli 200EUR priporočate za tole plazmo?
Se da sploh kej dobit za to ceno?

Zico4 ::

A ima kdo izkušnje z LG 60PK250?

rezator ::

NA kolko razdalje boš pa geldal? Ker že 50 je OGROMNO.
Some people feel the rain. Others just get wet.

OK.d ::

LPOK.d

SkyEye90 ::

Akssi, če bi rad dober zvok in imaš prostor, bi ti raje priporočal AV receiver in zvok predvajaš čisto ločeno. Za receiver in zvočnike boš dal sicer malo več, dobrih 300e.

Zico4, ta plazma je odlična, vendar bi jaz raje vzel 50" ker je polovico cenejša. Če pa bi res rad 60" in imaš denar, potem pa le :) Kvaliteta je enaka se mi zdi kot 50pk350, le da je večja.

OK.d in tudi ostali
, ne ozirajte se na porabo elektrike, ker boste razliko v ceni (v primeru da kupujete dražje varčne modele) prinesli noter šele po 60letih, o tem smo se že razpisali ;)

icecube ::

OK.d je izjavil:

http://www.digitalversus.com/lg-50pk350...
ta pa kar kuri elektriko 8-O



zanimivo! sam sem nekje naletel da poraba ni presegala 180W!

Dromar ::

Tejle reviewerji so eni navadni bureki...http://www.avforums.com/review/LG-PK350...
Sem jo imel priklopljeno na števec nekaj časa in je povprečna poraba pod 150W

potapi ::

Nabavil sem zvočnike Genius SW-HF5.1 6000 sedaj me pa zanima kako to priklopitna lg plazmo ker sem popoln lajek.Za vsak nasvet se zahvaljujem.L.P.

Blazz ::

Dromar je izjavil:

Tejle reviewerji so eni navadni bureki...http://www.avforums.com/review/LG-PK350...
Sem jo imel priklopljeno na števec nekaj časa in je povprečna poraba pod 150W


kaj si pa gledal? anteno, digitalno, hdmi in?... Recimo če gledam digitalno tv meni moj 47 inch tv kuri 100 wattov manj kot pa če gledam hdmi oz aux

Zico4 ::

Blazz je izjavil:

Dromar je izjavil:

Tejle reviewerji so eni navadni bureki...http://www.avforums.com/review/LG-PK350...
Sem jo imel priklopljeno na števec nekaj časa in je povprečna poraba pod 150W


kaj si pa gledal? anteno, digitalno, hdmi in?... Recimo če gledam digitalno tv meni moj 47 inch tv kuri 100 wattov manj kot pa če gledam hdmi oz aux

Poraba je odvisna od slike (bolj svetla slika, večja poraba), ki jo gledaš, ne pa od izvora slike...

SkyEye90 ::

potapi, teh zvočnikov pa ne boš mogel priklopiti. Ti potrebuješ zvočnike, ki imajo digitalni optični SP/DIF vhod. Ti zvočniki pa nimajo svoje zvočne kartice. Kako bi jih priklopil preko scart-a je vprašanje, to smo že predebatirali in nismo prišli do končne ideje.
Jaz vsem tistim, ki bi želeli domači kino priporočam, da si kupite zunanji HD predvajalnik in AV-receiver. Sliko speljete na TV, zvok pa direktno na AV-receiver. Stane malo več, a ni nobenih težav s formati pa še vse dela kot mora, tudi zvok je 1A :)

potapi ::

SkyEye90: Če gledam TV (kabelska ali siol) mi dela zvok na vseh 5 zvočnikov, če pa hočem gledati film preko usb-ključa, pa ni zvoka preko zvočnikov, ampak samo preko tv-ja.

SkyEye90 ::

Kam pa imaš priključene zvočnike v TV? V scart ali v optični izhod?

potapi ::

cvočnike imam vklopljene preko scarta v siol.

SkyEye90 ::

Ja če imaš vklopljene v siol, potem ti delujejo le takrat, ko gledaš siol. Zvočnike boš moral priključiti v TV, ker go gledaš preko USB ključa vkloplenega v TV, potem je izvor zvoka TV. Vendar v scart ne pošilja vsega, zato pa je 'fajn' optika. Preko optike pa pošilja ves zvok razen DTS.

potapi ::

katerega pa priporočaš ( HD predvajalnik in AV-receiver ).L.P.

sem probal preko tv-ja pa mi tudi dela samo preko usb mi ne deje glasu.L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: potapi ()

SkyEye90 ::

Ko predvajaš iz USB ključa, televizor NE pošilja zvoka v scart.

Drugače pa vsem za domači kino priporočam Yamaha AV receiver (npr. RXV367). Yamahe so cenovno ugodne in ponujajo za to ceno kar največ. Potapi, zvočnike lahko priklopiš tudi svoje.

HD predvajalnik pa WDTV Live, ker je poceni in podpira praktično VSE brez štekanja, težav itd..

Sliko povežete preko HDMI na vaš televizor, zvok pa preko optičnega izhoda iz HD predvajalnika direktno na AV receiver (ki pa zna prekodirati vse*).

*cenejši AV receiverji ne podpirajo DTS-HD in pa DD-HD, kateri je sem ter tja pri res kvalitetnih izdajah. A v primeru uporabe WDTV Live vam zna le ta pretvoriti zvok v DTS, tako da ni problema :D

Alfonzo ::

A preko WDTV Live nebi mogu peljat zvoka na zvočnike?

SkyEye90 ::

Lahko, če imajo zvočniki optični vhod. Lahko pa tudi preko chinch kabla, a v tem primeru bo zvok le stereo.

s0me0ne ::

Ali je še komu začela omenjena plazma po nekem času brenčat? Od začetka je bilo vse OK ampak po 3 mesecih je začela brenčat. Ima kdo rešitev za to?

potapi ::

Brenči odvisno od ozadja če je svetlo pol je bolj glasno in če imam glas narejen na tiho

SkyEye90 je izjavil:

Ko predvajaš iz USB ključa, televizor NE pošilja zvoka v scart.

Drugače pa vsem za domači kino priporočam Yamaha AV receiver (npr. RXV367). Yamahe so cenovno ugodne in ponujajo za to ceno kar največ. Potapi, zvočnike lahko priklopiš tudi svoje.

HD predvajalnik pa WDTV Live, ker je poceni in podpira praktično VSE brez štekanja, težav itd..

Sliko povežete preko HDMI na vaš televizor, zvok pa preko optičnega izhoda iz HD predvajalnika direktno na AV receiver (ki pa zna prekodirati vse*).

*cenejši AV receiverji ne podpirajo DTS-HD in pa DD-HD, kateri je sem ter tja pri res kvalitetnih izdajah. A v primeru uporabe WDTV Live vam zna le ta pretvoriti zvok v DTS, tako da ni problema :D

Se pravi moram nabavit reciver yamaho in pa hd predvajalnik.L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: potapi ()

Alfonzo ::

A nebi bla boljša kombinacija: WD TV Live Hub + HDMI za TV
za zvok pa preko optike ( z optičnim kablom ) + logitech z-5500

Seveda to pride v poštev če maš take zvočnike ki podpirajo optiko.

SkyEye90 ::

Zakaj WDTV Live namesto Hub? Zato ker je cenejše da dokupiš 1,5TB disk, kot pa kupiš HUB ki ima vgrajenega 1TB.
Logitech? Pa ne za domači kiino, to so za računalnik in filmske užitke sploh v večji sobi pozabi.. Vsak levi in desni zvočnik je fajn, da sta trosistemska in velika (ne pa te škatlice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

lada ::

Pozdravljeni. Sem nov na tem forumu in imam TV 50pk350,ter imam težavo pri pretvarjanju zvoka DTS -> ac3. Z programom popcorn MKV Audioconverter uspešno pretvorim zvok v ac3 ampak potem na tv ni slike in ne zvaka. prilagal sliko, ki prikazuje kajse zgodi ko začne zpredvajanje filma. Prosim za pomoč.


Hvala zaodgovor!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lada ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961178012 (402383) antonija
»

Plazma LG 50 PV350 pomoč pri uporabi

Oddelek: Zvok in slika
144228 (2978) pisco
»

Plazma LG50PK750

Oddelek: Zvok in slika
82181 (1491) Daddy1
»

Plazma TV

Oddelek: Zvok in slika
72132 (1215) Grizi
»

LG 50PK350 PLAZMA TV - ali ima DVB-C?

Oddelek: Kaj kupiti
92658 (2384) whatever

Več podobnih tem