» »

Kreacionizem prihaja

Kreacionizem prihaja

«
1
2 3

Timurlenk ::

http://www.rtvslo.si/svet/evolucija-kak...

Po poročanju znanstvene revije Nature je južnokorejska kampanja za kreacionizem dosegla zmago v svojih prizadevanjih, da bi iz srednješolskih učbenikov umaknili točno določene primere evolucije. Gre za del večje kampanje, katere primarni cilj je umik teorije evolucije iz šolskih gradiv.

V zadnjih 30 letih se je delež Američanov, ki verjamejo v kreacionizem, celo rahlo povečal ...



la di da
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

black ice ::

Idiocracy here we come!

gendale ::

če tko piše v bibliji, bo že res
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

donfilipo ::

Očitno je to dobro za kšeft....nekoga:))

Ampak če se ne motim, je pa naša glavna cerkev (RKC), že sprejela evolucijo kot božje delo. Pomeni preko evolucije, ki je eden od njegovih mehanizmov, je bog ustvaril človeka. Preko Biblije pa povedal par reči, ki še danes niso jasne:)) Ampak nekaj kaže, da pa to ni tako dobro za kšeft:)

Junca bolj daš v vajeti bolj vleče>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

carota ::

To ni kreacionizem, temveč kretenizem! >:D

kalko ::

Ameriške krščanske cerkve imajo boljši marketing kot RKC. Nekako kot Google vs. Microsoft. RKC je okoreli mastodont (MS), medtem ko so ameriške krščanske cerkve (Google) fleksibilno prilagajajo razmeram, predvsem pa si na vso moč prizadevajo imeti kul faktor. Tudi zato njihova bogoslužja marsikdaj izgledajo kot rock koncert.

In s takšnim marketingom, kot ga peljejo ameriške krščanske cerkve, je mogoče lažje, predvsem pa bolj učinkovito in množično oprati možgane. Pri njih cerkev ni "tam neka inštitucija", ampak del lokalnega communityja, še bolj kot RKC pri nas na podeželju. Nato dodaš zraven še medije á la Fox in njegove lokalne klone ter dobiš stanje, kakršno je.

Kogar zanima, kako deluje ameriški christian church brainwashing, predlagam, da gre par nedelj na Opekarsko v Ljubljani, kjer imajo ameriški evangelicals (ne vem, kako se pravilno prevede, niso to evangeličani, kot pri nas v Prekmurju) svojo cerk... err, pralnico možganov.

Zheegec ::

hja, zaradi tehnologije je življenje čedalje bolj udobno in imajo nekateri čedalje več časa za neumnosti.po drugi strani pa se ostali delamo "strpne" pa se gremo "kulturno diversity", namesto da bi vsakemu, ki bi želel s kreacionizmom okužiti otroke preprosto zlomili roke.

V zasebnem življenju pa naj počne kar pač želi... Dokler name to ne vpliva. Ko bomo Cerkev ukinili ne bom nič imel proti vernikom. Naj se zbirajo v svojih zasebnih ali pa namenskih prostorih v njihovi lasti in imajo orgije zaradi mene.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

49106 ::

gendale je izjavil:

če tko piše v bibliji, bo že res


Stara zaveza je zgodovinski vir in dokaj natančen. Bistveno bolj od Illiade če smo že natančni ;). Temelj RKC-ja je monoteizem(Judizem), temelj islama pa prav tako.

Takoj ko boste ovrgli teorijo kreacionizma, boste pa lahko srali po svoje. To lahko storite tudi tako, da se potrdi TEORIJA O EVOLUCIJI. upss, tudi slednja je samo teorija. In zdej mi poveste, zakaj je vaše verovanje v teoriji o evoluciji pravilno. Dokazov namreč nimate, ker če bi jih imeli, slednja ne bi bila samo teorija. Teorija o evoluciji= tukaj smo naključno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

black ice ::

49106 je izjavil:

In zdej mi poveste, zakaj je vaše verovanje v teoriji o evoluciji pravilno.

Zato, ker je teorija o kreacionizmu napačna.

49106 ::

Potem ne boš imel težav to dokazati

Ziga Dolhar ::

O pouku evolucije, inteligentnega designa in kreacionizmu je bil leta 2005 fin članek v Economistu: Evolution and schools: Intelligent design rears its head.

Nadvse všeč mi je tale pasus:

When the Discovery Institute, a promoter of intelligent design, came up with a list of 370 people with science degrees who backed their ideas, the National Centre for Science Education responded with almost 600 scientists called Steve or Stephanie who rejected them.


Ko argument "Argumenta sunt numeranda, non ponderanda!" udari nazaj :P.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Jaz iz tega uspem razbrati, da ima ena stran več šolanih vernikov.

Ziga Dolhar ::

Verjamem, da ti je bližje štetje argumentov kot njihovo tehtanje.
https://dolhar.si/

49106 ::

Tudi perzijci so imeli argumente na svoji strani, pa so vseeno pusnili proti grkom. Dokler se zadeva ne dokaže, lahko samo ugibamo. Pa nam je potrebno ugibati in siliti svoje mnjenje? Tudi jaz lahko rečem: Evolucija je totemizem.
Vprašanje, h kateremu odgovoru moramu težiti je: Ali smo tukaj naključno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Zheegec ::

49106 je izjavil:

gendale je izjavil:

če tko piše v bibliji, bo že res


Stara zaveza je zgodovinski vir in dokaj natančen. Bistveno bolj od Illiade če smo že natančni ;). Temelj RKC-ja je monoteizem(Judizem), temelj islama pa prav tako.

Takoj ko boste ovrgli teorijo kreacionizma, boste pa lahko srali po svoje. To lahko storite tudi tako, da se potrdi TEORIJA O EVOLUCIJI. upss, tudi slednja je samo teorija. In zdej mi poveste, zakaj je vaše verovanje v teoriji o evoluciji pravilno. Dokazov namreč nimate, ker če bi jih imeli, slednja ne bi bila samo teorija. Teorija o evoluciji= tukaj smo naključno.

"Teorija" je v znanosti najvišja in najbolj dokazana resnica... Ti najbrž govoriš o teoriji evolucije in hipotezi kreacionizma? Žal za kreacionizem ni dosti dokazov, da bi dosegla status hipoteze. Teorije pa nikoli.
Dokazov za teorijo evolucijo je na tono. pa resnično mislim na tono. če ne verjameš, te lahko pretepemo s preperelimi kostmi tvojih prednikov :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

49106 ::

Še enkrat. Bistvo verovanja v višjo silo je: Ali smo tukaj naključno, ali pa nas je nekdo postavil(pa magari spogramiral z evolucijo). Evolucija kot taka, ne razloži ničesar. Torej, če enačiš teorijo evolucije s tem da smo naključno živi, potem si vernik, tako kot kristjani, muslimani, dubisti, judisti, hinduisti,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

donfilipo ::

O ja dvom v to da smo po rodovih iz knjige 5879let:)najprej narejeni po podobi boga, je skoraj jedro napredka. Pa v začetku silno blasfemićna zadeva.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

49106 ::

Pojav prvih visokih civilizacij se je pa zgodil kdaj? Kot sem že v nekaterih drugih temah dejal, se lahko laična in strokovna razlagi precej razlikujeta. Laiku skušaš prikazati okvirno širšo sliko, medtem ko strokovnjake zanimajo podrobnosti. Takrat je bilo strokovnjakov oz. znanstvenikov premalo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Arto ::

49106 je izjavil:

Potem ne boš imel težav to dokazati

Ne bo šlo. Breme dokaza je na kreacionistih. Se pravi, kreaconizem bo veljaven, ko bo imel za sabo kakšne dokaze. Ne moreš privzeti nečesa za resnično, dokler ti nekdo ne dokaže, da ni resnično. Narobe svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

49106 ::

Ne bo šlo. Breme dokaza je na kreacionistih. Se pravi, kreaconizem bo veljaven, ko bo imel za sabo kakšne dokaze. Ne moreš privzeti nekaj kot resničnega, dokler ti nekdo ne dokaže, da ni resnično. Narobe svet.


Lahko pa verjameš, jaz moje, ti pa svoje. Vsaj dokler eden ne dokaže drugače. Polniti mojo glavo, oz. jaz tvojo, kako je ena izmed razlag napačna, pa vendar brez dokazov, je nesmisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

IceIceBaby ::

Stara zaveza je zgodovinski vir in dokaj natančen.


Resno? Nekateri deli sovpadajo z dejanskim dogajanjem. Od kdaj to pomeni, da je biblija natančen zgodovinski vir in od kdaj to pomeni, da so nebuloze o stvaritelju zemlje nujno resnične?

Takoj ko boste ovrgli teorijo kreacionizma, boste pa lahko srali po svoje.


Teorije kreacionizma ni, enostavno ne obstaja. Teorija v znaosti pomeni razlago nekega pojava, ki je bil večkrat potrjen z materialnimi dokazi, eksperimenti, opažanji...

Kreacionizem je razlaga nekega pojava, ki je ne potrjuje prav noben dokaz, noben eksperiment itd. Nič. Pravljica, ki teorije ni niti povohala.

Arto ::

49106 je izjavil:

Lahko pa verjameš, jaz moje, ti pa svoje. Vsaj dokler eden ne dokaže drugače.

Teorija evolucije ima za sabo goro dokazov. Kreacionizem jih nima. Če želiš verjeti kreacionistom iz nekih čustvenih vzgibov, ker se ti zdi, da naš obstoj ne more biti naključje, prav. Lahko. Ampak jaz ti pa lahko povem, da je to neumnost.

49106 ::

Iz tistega časa, je definitivno najbolj natančen zgodovinski vir, ne samo da se sovpada ampak so tudi zgodovinska najdbišča najdena na podlagi stare zaveze. Če te zanimajo podrobnosti, jih dobis ko se vrne moj zgodovinar domov. In tako kot sem dejal, ne gre vse vzeti dobesedno, ker tudi jaz lahko vzamem izjavo namenjeno laikom dobesedno in jo ovržem.


Arto beri prosim, tudi tisto kar je v oklepajih

49106 je izjavil:

Še enkrat. Bistvo verovanja v višjo silo je: Ali smo tukaj naključno, ali pa nas je nekdo postavil(pa magari spogramiral z evolucijo). Evolucija kot taka, ne razloži ničesar. Torej, če enačiš teorijo evolucije s tem da smo naključno živi, potem si vernik, tako kot kristjani, muslimani, dubisti, judisti, hinduisti,...


Še enkrat vas vprašam. Ali teorija evolucije pomeni da smo tukaj naključno? Če je odgovor ne, potem imamo lahko oboje(evolucijo in kreacizem) hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Arto ::

49106 je izjavil:

Ali teorija evolucije pomeni da smo tukaj naključno? Če je odgovor ne, potem imamo lahko oboje(evolucijo in kreacizem)

A imaš kakšen pameten razlog, da bi verjel, da smo tukaj z "razlogom"? Poleg "ker se mi tako zdi"?

49106 ::

In spet smo pri veri =)

gendale ::

10/10

jimmies = rustled
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zheegec ::

49106 je izjavil:

In spet smo pri veri =)

Jap, vera oziroma pravljice. Obratno od teorije evolucije z dokazi.

Če želiš verjeti v Božička ni panike - verjemi. Samo pusti ostale na miru, sploh pa otroke v šoli, ki se morajo učiti o evoluciji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Arto ::

49106 je izjavil:

In spet smo pri veri =)

A vera je izgovor, da lahko verjameš kar hočeš?

T-h-o-r ::

messiahu podeljujem najvišjo oceno iz trollanja


well done, boy
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Something ::

Boga ni

T-h-o-r ::

stara zaveza je najbolj natančen zgodovinski vir
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

49106 ::

Alien odgovori na moje vprašanje. Arto lahko verjames kar ti srce zaželi, point moje debate, pa je da se vere ne vsiljuje.

Kot sem dejal thor. Ko pride zgodovinar domov, ti lahko nastejem zgodovinska najdbišča najdena na podlagi stare zaveze

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

T-h-o-r ::

a lahko premaknete temo v ložo? this is a disgrace


tema, kjer se enači vero in znanstvena dejstva, pač ne spada v znanost&tech
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

donfilipo ::

Kreacionizem ima tudi več stopenj.

Ena tista, kjer je biblija razlaga nauke v par tisoč let stari dikciji, kjer ne more biti genov, ker ne bi ljudje vedeli kaj se hoče povedati....

in druga so pa ameriške pravljice in dinosaurlandi creacionizma, kjer sta adam in eva skupaj z dinozavri. In kača:))

Še enkrat vas vprašam. Ali teorija evolucije pomeni da smo tukaj naključno?


Ne nujno. Pomeni pa, da najprej življenje kot ga poznamo ni mogoče povsod. Razloži kako spariti krompir Sveto in Rosi, da bo kmet neumen, krompir pa debu:)) In razloži tudi, zakaj nekateri pari lahko imajo otroke, drugi pa ne, na koncu veštine nauke:)

In na drugi strani, da evolucija taka kot je, sploh lahko teče, je potreben neverjeten slučaj...ali pa neskončno paralelnih vesolj.

Ampak Darwin je bil pobožen. In še mnogo jih je lahko čisto brez problema, takih, ki so profesorji evolucije in genetike. Nekako pička si pa v ozki znanosti malo težje...če dela seveda.

Zaenkrat je bolj verjetno, da je človek ustvaril boga po svoji podobi, ženski v glavnem namenja polomljena rebra in trdo:)) zakoni so pa vseeno čudo tehnike in policaj/batina vseveden in vseviden:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Arto ::

49106 je izjavil:

Alien odgovori na moje vprašanje. Arto lahko verjames kar ti srce zaželi, point moje debate, pa je da vsiljuješ svoje vere.

Vera pomeni, da v nekaj verjameš brez dokazov, celo dokazom za nasprotno navkljub. Veri se je treba izogibati, in se truditi, da so tvoja prepričanja kar se da utemeljena. Skrivanje svojih butastih prepričanj za "ščitom" vere kaže na šibkost tvojih prepričanj in šibka prepričanja si ne zaslužijo spoštovanja, ki ga verniki tako radi zahtevate.

Zheegec ::

49106 je izjavil:

Alien odgovori na moje vprašanje. Arto lahko verjames kar ti srce zaželi, point moje debate, pa je da vsiljuješ svoje vere.

Nisi zastavil stavka v obliki vprašanja. Pa arto nevem kaj pomeni.
Jaz verjamem samo v tisto, za kar imam dosti dokazov. Vere pa nimam nobene, je tudi ne morem vsiljevati. To recimo počnejo kreacionisti v južni koreji.

Sedaj je evolucija, 300 let nazaj pa ali se Zemlja vrti okoli Sonca ali obratno. Še prej nazaj pa ali je strela poslana od Boga ali je naravni pojav. Edino sedaj nimajo več verstva toliko moči, da bi lahko kar po svoji volji obglavljala, imajo pa še vedno denar in vpliv.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-h-o-r ::

Še enkrat vas vprašam. Ali teorija evolucije pomeni da smo tukaj naključno?



ne, pomeni pa, da je naše vesolje sestavljeno tako, da vse teži od preprostega k zapletenemu (zapletenemu v naših očeh)

in da so ti prehodi povsem normalni in ne rabiš nobenih čudežev
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

49106 ::

Hvala lepa donfilipo. Vsaj eden ki argumentirano odgovori na moje vprasanje. Dokler ne najdem dokazov, ki bi potrdila moje verovanje, se umikam iz teme. Imam(o) namreč en majhen delček slike, iz katere je nemogoče razbrati, kaj celotna slika predstavlja. Za zgovinska najdbišča na podlagi SZ pa lahko posljem tistima, ki sem ju obljubil po ZS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

Imamo kar sorazmeren del slike. Pa fino je, ker je naša slika vsak dan večja. Od vernikov pa vedno enaka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Arto ::

49106 je izjavil:

Hvala lepa donfilipo. Vsaj eden ki argumentirano odgovori na moje vprasanje. Dokler ne najdem dokazov, ki bi potrdila moje verovanje, se umikam iz teme. Imam(o) namreč en majhen delček slike, iz katere je nemogoče razbrati, kaj ta slika predstavlja.

Si torej "murky", kot bi temu rekel Daniel Dennett. Svoja prepričanja sam pri sebi utemeljuješ z "ne vemo dovolj". Če ne veš dovolj, to ne pomeni, da lahko verjameš kar hočeš. No, lahko verjameš, seveda, ampak nimaš pa za svoja prepričanja nobenih pametnih razlogov, kar kaže na to, da ti je v bistvu vseeno, kaj je res in kaj ne.

49106 ::

Moja prepričanja niso pomembna in jih ne bom razlagal. In tudi vaša prepričanja niso pomembna. Kar je pomembno, je da se prepričanj ne vsiljuje dokler nisi popolnoma prepričan. Vsaj jaz jih ne.

Arto ::

49106 je izjavil:

Moja prepričanja niso pomembna in jih ne bom razlagal. In tudi vaša prepričanja niso pomembna. Kar je pomembno, je da se prepričanj ne vsiljuje dokler nisi popolnoma prepričan. Vsaj jaz jih ne.

In kaj je zate vsiljevanje prepričanj? Zagovarjanje svojih in kritiziranje tisti, s katerimi se ne strinjaš ni nikakršno vsiljevanje. So pa prepričanja še kako pomembna - ljudje delujemo na podlagi svojih prepričanj, kar pa pomeni, da ni vrag, da bodo tvoja prepričanja vplivala tudi name.
In ni mi vseeno, kaj ljudje verjamejo, še posebej pomemben pa mi je mehanizem, po katerem se odločajo v kaj verjeti in v kaj ne. Ker če je ta mehanizem slab, bo tvoja glava kaj kmalu postala smetišče butastih prepričanj.

para! ::

Ljudje so lahko (as in dovoljeno jim je) biti neumni, ovce, zaslepljeni, naivni, šibki itd, tudi če to negativno vpliva na napredek ali k čemurkoli neka skupina že stremi.

Mnenje je eno, predlogi, da je treba lomit roke mi pa nekak ne dišijo.
Death before dishonor!

Zheegec ::

Saj roke se zacelijo. :) Problem je, da to toleriramo. In potem se iz vseh učbenikov odstrani teorija o evoluciji, ker nekdo to (neutemeljeno) hoče. Temu je treba reči direktno NE. Ja, dobesedno lomljenje rok res ni ravno najboljša rešitev :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

49106 ::

Zaradi vsiljevanja prepričanj, obsojam križarske pohode, turške pohode, komunizem,.... skratka vsakogar, ki človeka kritizira in vsiljuje lastno prepričanje. In nekateri v tem primeru niste nič boljši od zgoraj navedenih. Živimo v svodobodnem svetu, in pustite ljudem svobodno vero v lastno prepričanje. Cenim tiste, ki svoja prepričanja skušajo predstaviti objektivno in pri tem le tega ne vsiljujejo.Za mojo glavo se ne sekiraj, ker je na mestu in bo tam tudi ostala.

Oproščam se vsem za nekoliko trolanja, ampak sem le želel pokazati trolom, da to znam tudi jaz. In ja, če bi bila argumetirana debata brez trolanja,..., bi bil na vaši strani in obsojal dejanje korejcev.

LP in skrajni čas da se umaknem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Arto ::

In diskusija je neznansko pomembna. Z njo krepimo svoj svetovni nazor, se znebimo (če nam uspe biti iskren sam do sebe) slabih prepričanj. Pred diskusijo se skrivajo tisti, katerih prepričanja so na trhlih temeljih. Ravno taki vpijejo po "spoštovanju" njihovih prepričanj (pod "spoštovanje" pa si predstavljajo STFU) in se skrivajo za vero.
Sam česa takega niti nisem sposoben, bi me bilo sram in bi imel stalno slab občutek. V največje zadovoljstvo mi je, da sem sposoben solidno (vsaj po svojem trenutnem mnenju) zagovarjati svoja prepričanja.

para! ::

Zheegec je izjavil:

Saj roke se zacelijo. :) Problem je, da to toleriramo. In potem se iz vseh učbenikov odstrani teorija o evoluciji, ker nekdo to (neutemeljeno) hoče. Temu je treba reči direktno NE. Ja, dobesedno lomljenje rok res ni ravno najboljša rešitev :)

Ja, sam medtem k se celijo, ne morem igrat klavirja za par mio usd mesečno. Recimo. Boš plačal zato, da ne bom na glas rekel kakemu otroku, da nas je ustvaril nek stric na nebu?

Eno je, da se preprečuje takšna lobiranja za "pravo" teorijo (imo bi morale biti šolarjem predstavljene vse ta glavne, seveda uteženo), drugo pa da se lomi roke nekomu, ki ti ne verjame, ko mu poveš kaj je evolucija. Če vsaj približno razumeš kako naj bi nastali, potem se ti tudi vse znanstvene teorije zdijo precej smešne. Najbolj verjetne, se strinjam, ampak še vedno smešne :)

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Arto ::

para! je izjavil:

Če vsaj približno razumeš kako naj bi nastali, potem se ti tudi vse znanstvene teorije zdijo precej smešne. Najbolj verjetne, se strinjam, ampak še vedno smešne :)

Zakaj smešne? Se ti zdi smešno tudi, da je Zemlja okrogla, čeprav zgleda na prvi pogled ploščata? Pa da sonce ne kroži okrog Zemlje, čeprav se na prvi pogled zdi, da smo mi pri miru in se sonce vrti okrog nas?

Saladin ::

Kreacionizem se primarno širi iz že omenjene krščanske propagande in slabega šolstva.

Obstaja pa tudi sekundaren vzrok: mainstream znanstvena sreja ne zna (ali ne želi) na laičen način podati celostno sliko obstoja od A do Ž.
Saj znanstven odgovor na neznano je res "ne vemo" - ampak ko nočeš niti utemeljeno ugibati in dajati celostnih predstav (torej od kod in kakšno je vesolje v celoti) in v tem kontekstu rečeš "neznano", "čudno"" ali kar "nič", boš dobil avtomatski upor večine vernikov, ki potrebujejo celostno egzistencialno podlogo za svoja prepričanja.

Dokler bo mainstream znanost mešala zrak o nedorečenih možnostih in začasno zagovarjala tudi največje absurde, bodo ljudje raje izbrali otroške banalnosti, z katerimi jim je udobno.

Neformalna podpora te znanstvene srenje Creatio Ex Nihilu je en tak kolosalen lapsus, ki kar kliče h uporu laične večine (takoj za tem pa pride poneumljanje kvantne mehanike na nivo kvantnega misticizma).

Dobri znanstveniki nujno potrebujejo dober PR. Potrebujejo ljudi, ki bodo na enostaven, jasen in logičen način pojasnjevali dejstva in to tako, da se to ne bo kosalo z verskim prepričanjem večine (ja, tudi njim je potrebno pihat na dušo - so pač nujno zlo, ki jih je potrebno upoštevati).

Tudi mene kar šokira, da ljudje okoli mene ne verjamejo v vsakdanjo dokazano logiko aka Occamova britev. Smatram se za izobraženega, pa jih ne morem prepričati v najosnovnejše dejstvo, da je najenostavnejša, še logično/fizikalna možnost, vedno tudi najverjetnejša možnost in s tem jasden, racionalen preferenčen izbor.
TAKE osnovne stvari potrebujemo v šolah. Najboljše psihologe in sociologe, da na najbolj jasen način pokažejo in dokažejo najočitnejše fizikalne zakonitosti in pravila. Kritično samorazmišljanje in presojo.

Ko bo to enkrat v ljudeh, se bodo stvari urejale same.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30349876 (36960) s1m0n
»

Evolucija je teorija in ne dejstvo (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1103114176 (58350) alexa-lol
»

Nastanek življenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35749393 (44618) Vajenc
»

Evolucija na škofijski gimnaziji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810518 (7969) alexa-lol
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21328807 (25433) jzgorisek

Več podobnih tem