» »

Formula 1 2012

Formula 1 2012

««
37 / 74
»»

Jst ::

>Ta z alternatorji je pa zanimiva, predvsem zato, ker se je zgodila skoraj prvič in zato,
>ker sta odstopila dva dirkača iz različnih moštev.

Ene par let nazaj, ko sem gledal DTM dirko, so odstopili vsi Audiji v razmaku nekaj krogov, nekje na sredini dirke. Tako so ostali samo Mercedesi. :)

Kaj je bilo pa takrat krivo, se pa ne spomnim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

A zdej pa kr na osebni nivo? Mater, si pa dovolis. ;((
Mislm, ce ti toliko blebetas o F1, to avtomatsko pomeni, da pa vse razumes?
Jest vsaj nisem custveno prizadet, ce kdo mojega favorita popluva, za razliko od tebe. Meni je F1 samo tako malo mimogrede, kar pa se ne pomeni, da ne razumem dirkanja. Ampak vsaj ne skecem v luft.

In ce bi se Hamilton kaj ucil, ce bi se ga kaj prijelo sploh, bi bil on ze profesor, tako je pa se vedno zgolj en telicek, nic boljsi od Maldonada.

Jst ::

Jaz tudi Hamiltona cenim zaradi njegove življenjske zgodbe. Je dober dirkač, ampak včasih se mu pa zrola. Lani je bil 100% kriv za večino nesreč, ampak ta vikend, je pa čisto korektno dirkal. Letos ima pa res nesrečo s postanki.

Sicer pa nisem še slišal, da ne smeš v ovinku spreminjati smer (!!!). WTF?!?!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Super Sonic ::

A zdej pa kr na osebni nivo? Mater, si pa dovolis.

Povej kaj pametnega, ne pa "si je zaslužil (ker je mama tako rekla, a ne)".

Mislm, ce ti toliko blebetas o F1, to avtomatsko pomeni, da pa vse razumes?

Razumem malo, ampak če kaj, potem F1 zagotovo.

Jest vsaj nisem custveno prizadet, ce kdo mojega favorita popluva, za razliko od tebe.

Moj favorit je samo Kimi Raikkonen, pa prav noben drug. ;)

Meni je F1 samo tako malo mimogrede, kar pa se ne pomeni, da ne razumem dirkanja.

To pomeni točno to. F1 je tehnično najbolj dovršen šport na svetu in nobena stvar se ne zgodi "kar tako" kot se to vidi na televiziji. Vedno je zadaj +700 ljudi, ki na različne načine lahko dirkaču odvzame zmago.

In ce bi se Hamilton kaj ucil, ce bi se ga kaj prijelo

Tisti samovšečni Hamilton, ki je igral igro proti Alonsu in to skupaj z Ronom Denisom in tisti Hamilton, ki je žalil Raikkonena po SPAju 2008 - no tega ni več. Je pa še vedno alergičen na razne samoplačniške voznike, ki se imajo za Bogove in kot sem že rekel, svoj način vožnje je on spremenil največ. Le da se tega po tvju ne vidi, pa ti tega ne veš. Profesor Button pa on ne bi nikoli, raje se zanaša na ekipne inženirje. The end of story.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Good Guy ::

Am šumi je včeri podru še en rekord :)

ABX ::

Tudi meni Hamilton ni všeč, ampak je ogromno napredoval. Na srečo tu pa tam še vidimo pravo staro kamikazo ki ne razmišlja za dva ovinka naprej.

Če bi bilo 24 Alonsov na dirki bi bil dolgčas.

Good Guy je izjavil:

Am šumi je včeri podru še en rekord :)


Ni ne, za to ima še vsaj 10 let časa.

Oldest winners


Driver Age Race
1 Italy Luigi Fagioli 53 years, 22 days 1951 French Grand Prix
2 Italy Nino Farina 46 years, 276 days 1953 German Grand Prix
3 Argentina Juan Manuel Fangio 46 years, 41 days 1957 German Grand Prix
4 Italy Piero Taruffi 45 years, 219 days 1952 Swiss Grand Prix
5 Australia Jack Brabham 43 years, 339 days 1970 South African Grand Prix
6 United States Sam Hanks[3] 42 years, 321 days 1957 Indianapolis 500[3]
7 United Kingdom Nigel Mansell 41 years, 97 days 1994 Australian Grand Prix
8 United States Lee Wallard[3] 40 years, 264 days 1951 Indianapolis 500[3]
9 France Maurice Trintignant 40 years, 200 days 1958 Monaco Grand Prix
10 United Kingdom Graham Hill 40 years, 92 days 1969 Monaco Grand Prix
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Tilen ::

ABX, tega rekorda ne bi mogel včeraj podreti, tudi če bi bil star 80 let.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ABX ::

Nimam pri roki rekord starosti za stopničke. Na to je ciljal Good Guy.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yugos ::

Ti rekordi niso isti! Danes so g sile tako večje da ne more nekdo iz 1951 biti enako tretiran na lestvici kot danes ko so praktično letala na cesti.

Jst ::

V Silverston naj bi McLaren pripeljal malo večji aero paket in različne dele, tako da bomo videli, kako se bodo kosali proti Red Bullu in Ferrariju. Čeprav je Red Bull v nedeljo dajal občutek, da so naredili velik korak naprej, bomo to lahko ocenjevali v Silverstonu. Upam samo, da bodo dirkači še vedno zelo izenačeni.

Jaz osebno niti nimam enega favorita - se menjajo na vsaki dirki. Edino Alonsa* default ne maram, čeprav priznavam njegove izkušnje in dosežke.

*ter Masso, ki se mi je zameril še preden je Alonso prišel v Ferrari - čeprav nimam nič proti Ferrariju (Ko je Kimi bil pri rdečih sem mu privoščil championship title.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

>Ti rekordi niso isti! Danes so g sile tako večje da ne more nekdo iz 1951 biti enako
>tretiran na lestvici kot danes ko so praktično letala na cesti.

Enkrat sem gledal oddajo o zgodovini Formule 1. Par zanimivih stvari sem si zapomnil. Tip s cigaro pred ogrevalnim krogom. Ter še preden so imeli obvezne konference takoj po dirki, je en dirkač na koncu dirke bil tako dehidriran, da ko je na podiumu spil nekaj šampanjca, je potem skoraj omedlel, da ga morali odnesti oz. dva tipa sta mu pomagata priti do prikolice.

Resnično ne moreš primerjati današnjo F1 s F1 50 let nazaj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ABX ::

Da ki 50 let nazaj.

ABX je izjavil:



To je prava F1, čik in pivo po končani dirki.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Icematxyz ::

Ta z alternatorji je pa zanimiva, predvsem zato, ker se je zgodila skoraj prvič in zato, ker sta odstopila dva dirkača iz različnih moštev. Sedaj vabim vse, ki so specializirani za zarote na tem forumu, da mal obrazložijo za kaj gre in koga vse je treba odpustit. (sarkazem off)


Ne ne zdaj o tem, rezultati interne preiskave so se pokazali na dirkališču in to je to. Ti pa še nam malo razloži, ker nam je nekako vsem jasno da Hamilton ne bi prepustil pozicije in je bila takšna ali drugačna nesreča le vprašanje časa.

Jaz se nikakor ne bom strinjal, da je za to nesrečo kakorkoli kriv Hamilton.


Morda pa je šlo le za reflekse, oziroma za iskanje pozornosti, ker na stopničkah tako to dirko ne bi bil in si to slednje pomotoma v razpravi višje pripisal drugemu?

MB je naredil korak nazaj, ampak MS je ulovil Nikota. Mislim da je to prvič od kar se je vrnil v F1.


"Ulovil" je malo milo rečeno, ampak OK.

Lahko se strinjava, da je ob Maldonadu, ki je povsem nezrel in nestabilen osebek, hotel preveč. Sicer je pa pošteno branil svojo pozicijo.


Tako kot se ti strinjaš s tem, ko kašen zelenec uniči dirko MS. Takrat pa čisto neki drugi zaključki.

MIslim, da je imel Kimi precej več povedati na račun Maldonada in njegovega zapiranja v prvem ovinku zaradi katerega je izgubil ogromno mest in tudi boj za zmago.


Resnici na ljubo najprej Vettlu, potem Alonsu in na koncu še celo MS je pomagal prav Hamilton. Se pravi tega mu ne očitam, ampak v prvih dveh primerih je vozniku na prvem mestu hrbet ščitil na tej dirki prav Hamilton.

Super Sonic: Tebi more bit pa Hamilton blazno usec, da po skoraj vseh ostalih zelo pljuvas, njega pa kujes v zvezde.


Fanatiki pač, oziroma sam bi vseeno rekel raje navijači, da se zadeva končno torej tudi razjasni in razblinijo zablode. Nas je pa v tej temi kar nekaj!

Jst ::

>Tako kot se ti strinjaš s tem, ko kašen zelenec uniči dirko MS. Takrat pa čisto neki
>drugi zaključki.

Jaz pa tega ne opazim tako čustveno, kot ti.


---

Sem gledal oddajo o ekstremnih športih in del, ki sem ga gledal, je bila o BASE jumpingu. Dva adrenalinska kolega sta skočila iz helikopterja in nameravala odjadrati pod nekim mostom. Eden se je prilepil direk v most (in umrl, jasno).

Preživeli je potem zelo dobro razložil, kako je z ekstremnimi športi.

Imaš dva kozarca in na prvem piše "Sreča," na drugem pa "Izkušnje."

Ko začneš, je kozarec s "Srečo" poln vode, drugi, "Izkušnje" pa prazen.

Vsakič ko skočiš in (varno) pristaneš, se malo vode iz kozarca "Sreča" prelije v kozarec "Izkušnje."

Ko iščeš vedno bolj nevarne situacije, da potešiš žejo po adrenalinu, hitreje se prazni kozarec "Sreča."

Na koncu imaš ogromno izkušenj - poln kozarec "Izkušnje" - prazen kozarec "Sreča."

In ko ostaneš brez sreče, se ti slej ko prej kaj pripeti.

Zelo lepa analogija.


---

In ko pomislim na Schumacherja, pomislim na tole analogijo s kozarci.

Schumacherjev kozarec "Sreča," je prazen že dolgo časa. Če se zaključek dirke ne bi iztekel tako, kot se je, ne bi stal na stopnički. Period. Kakšne mojstrovine iz njegove strani ni za iskati. Tip je imel pač srečo, da se je Maldonado izbrisal iz (najverjetneje) tretjega mesta.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

broken/link ::



maldonado je šel dol s proge in potem direkt v Lewisa. Kot je tudi Maldonado povedal v interivuju po dirki, je imel Hamilton popolnoma uničene gume in genij od Maldonada ni mogel počakat par ovinkov in ga na čisto prehitet. Res škoda, da je ravno to brezmožgansko bitje zmagalo eno izmed 7dirk letošnjo sezono, bi komu drugemu veliko bolj privoščil. Pa tudi ostala prehitevanja, v katerih je maldonado udeležen, so vsa na meji.

Yugos ::

broken/link je izjavil:


Res škoda, da je ravno to brezmožgansko bitje zmagalo eno izmed 7dirk letošnjo sezono, bi komu drugemu veliko bolj privoščil.


lol
this

dzinks63 ::

Helikopterski posnetek da popolnoma drugo sliko kot kamera ob progi. Po kameri ob progi je popolnoma jasno videti, da se je Maldonado zaletel v Hamiltona, po posnetku iz helikopterja je pa zadeva videti drugačna, Maldonado po izrinjenju s proge gre nazaj na pisto, vendar pa Hamilton brezkompromisno zareže z svojo idealno linijo direkt v Maldonada. Tukaj bi za ta trk okrivil oba, ni kriv samo eden, nihče ni hotel popustiti in trk je bil neizbežen. Sicer je pa na tej dirki bilo takšnih prehitevanj kar nekaj, ko sta oba voznika vozila vporedno skozi dva ali celo tri ovinke, vendar se nista zaletela drug v drugega, čeprav je tudi šlo za centimetre. Pač to je dirkanje in mislim da tukaj Maldonado ni namerno ruknil Hamiltona, ampak je šlo za povsem dirkaško nesrečo.

PrimozR ::

Jst je izjavil:

>Tako kot se ti strinjaš s tem, ko kašen zelenec uniči dirko MS. Takrat pa čisto neki
>drugi zaključki.

Jaz pa tega ne opazim tako čustveno, kot ti.


---

Sem gledal oddajo o ekstremnih športih in del, ki sem ga gledal, je bila o BASE jumpingu. Dva adrenalinska kolega sta skočila iz helikopterja in nameravala odjadrati pod nekim mostom. Eden se je prilepil direk v most (in umrl, jasno).

Preživeli je potem zelo dobro razložil, kako je z ekstremnimi športi.

Imaš dva kozarca in na prvem piše "Sreča," na drugem pa "Izkušnje."

Ko začneš, je kozarec s "Srečo" poln vode, drugi, "Izkušnje" pa prazen.

Vsakič ko skočiš in (varno) pristaneš, se malo vode iz kozarca "Sreča" prelije v kozarec "Izkušnje."

Ko iščeš vedno bolj nevarne situacije, da potešiš žejo po adrenalinu, hitreje se prazni kozarec "Sreča."

Na koncu imaš ogromno izkušenj - poln kozarec "Izkušnje" - prazen kozarec "Sreča."

In ko ostaneš brez sreče, se ti slej ko prej kaj pripeti.

Zelo lepa analogija.


---

In ko pomislim na Schumacherja, pomislim na tole analogijo s kozarci.

Schumacherjev kozarec "Sreča," je prazen že dolgo časa. Če se zaključek dirke ne bi iztekel tako, kot se je, ne bi stal na stopnički. Period. Kakšne mojstrovine iz njegove strani ni za iskati. Tip je imel pač srečo, da se je Maldonado izbrisal iz (najverjetneje) tretjega mesta.



To bo tole o BASE, kajne? :)

Tilen ::

Saj je Sonic napisal, da Maldonada pa že ne bo spustil čez, če je že moral Kimija. Potem se raje zaleti, kot konča na 4. mestu za nekim Maldonadom. Toliko o Hamiltonu, Sonic se ja spozna na F1.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

broken/link ::

maldonado je bil dol s proge, tudi če bi prišel nazaj na progo, bi po pravilih zaradi sekanja šikane moral spustiti hamiltona naprej, ker tako prehitevanje malo po progi malo izven proge pač ni dovoljeno. Tako da kakorkoli gledaš je maldonado tisti, ki je tle zaj****. maximalno minutko bi počakal in prišel na stopničke, tako pa je ostal celo brez točk (dobil je kazen po dirki, tako da je na 10mestu končal Sena). Prav mu naj bo, opici primitivni. In maldonadota ne gre primerjat z montoyo. Ker sta na popolnoma drugem nivoju.

EDIT: ja, ne maram maldonadota. Nekaj je brezkompromisno dirkanje, nekaj je pa brezmožgansko dirkanje. Razlika.

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

ABX je izjavil:

Nimam pri roki rekord starosti za stopničke. Na to je ciljal Good Guy.


to je to ja.

ripmork ::

Vse te debate o linijah, Lewis VS Maldonado so v resnici povsem irelevantne.
Maldonado je bil zunaj steze. Potem, ko mu ni zneslo speljati ovinka kot je potrebno je imel dve realni opciji: ali šikano obvozi in spusti Lewisa naprej (le-ta je bil ob vstopu v ovinek pred njim), ali pa upočasni in se priključi za Lewisom sredi šikane. End of story.

dzinks63 ::

Ponavadi bi se takšni manevri končali z odstopom Maldonada, ko mu je drugi voznik z svojim zadnjim kolesom odbil prednje kolo, (na to je računal Hamilton in se mu ni izšlo) v tem primeru pa je Hamilton s stranico zadel ob kolo Maldonada in ga je odbilo v ograjo. Potrebno je gledati helikopterski posnetek, na katerem se bolje vidi kako so potekale dirkaške linije obeh voznikov.

Good Guy ::

Hamko je mel zjebane gume do amena.. ni blo šans da bi obdržal mesto

Icematxyz ::

Jaz pa tega ne opazim tako čustveno, kot ti.


Jaz sem samo odgovoril na odgovor uporabnika @Super Sonic, originalno opažanje je pa podal nekdo drug.

---

Sem gledal oddajo o ekstremnih športih in del, ki sem ga gledal, je bila o BASE jumpingu. Dva adrenalinska kolega sta skočila iz helikopterja in nameravala odjadrati pod nekim mostom. Eden se je prilepil direk v most (in umrl, jasno).

Preživeli je potem zelo dobro razložil, kako je z ekstremnimi športi.

Imaš dva kozarca in na prvem piše "Sreča," na drugem pa "Izkušnje."

Ko začneš, je kozarec s "Srečo" poln vode, drugi, "Izkušnje" pa prazen.

Vsakič ko skočiš in (varno) pristaneš, se malo vode iz kozarca "Sreča" prelije v kozarec "Izkušnje."

Ko iščeš vedno bolj nevarne situacije, da potešiš žejo po adrenalinu, hitreje se prazni kozarec "Sreča."

Na koncu imaš ogromno izkušenj - poln kozarec "Izkušnje" - prazen kozarec "Sreča."

In ko ostaneš brez sreče, se ti slej ko prej kaj pripeti.

Zelo lepa analogija.


---

In ko pomislim na Schumacherja, pomislim na tole analogijo s kozarci.

Schumacherjev kozarec "Sreča," je prazen že dolgo časa. Če se zaključek dirke ne bi iztekel tako, kot se je, ne bi stal na stopnički. Period. Kakšne mojstrovine iz njegove strani ni za iskati. Tip je imel pač srečo, da se je Maldonado izbrisal iz (najverjetneje) tretjega mesta.


Pa se zavedaš, kako nima ne repa in ne glave to, da podaš na silo neko zgodbico in potem še na silo neke zaključke in potem že s helikopterja vidiš, da eno izključuje drugo?

Zgodovina sprememb…

Jst ::

PIPI: Nisem kliknil na youtube posnetek, ker je predolg, ampak če je tip tako razložil, kot sem napisal jaz, potem je to ta oddaja, ki sem jo gledal nekaj časa nazaj.


---

>Pa se zavedaš, kako nima ne repa in ne glave to, da podaš na silo neko zgodbico in potem
>še na silo neke zaključke in potem že s helikopterja vidiš, da eno izključuje drugo?

Glede na vse tehnične napake in nesrečo, ki jo je imel MS letos, je zgodbica čisto na mestu.

Pa MS ne bi stal na stopničkah, če bi Maldonado počakal 200metrov za prehitevanje. To se pa menda vsi strinjamo!?!!

MS je imel srečo.

Sicer pa, tudi če bi bil MS četrti ali peti, to ne pomeni, da ni odvozil na visokem nivoju, z dobro strategijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Icematxyz ::

Glede na vse njegove tehnične napake, ki jih je imel letos, je zgodbica čisto na mestu.


Če bi imela rep in glavo in če ne bi že s helikopterja videl, da MS ni bil težava, ampak da je vzrok bil drugje.

Pa MS ne bi stal na stopničkah, če bi Maldonado počakal 200metrov za prehitevanje. To se pa menda vsi strinjamo!?!!


Če se strinjamo to pomeni le to, da se s helikopterja vidi, da se zadevi izključujeta, ampak če čebula nebi...

Super Sonic ::

Ne ne zdaj o tem, rezultati interne preiskave so se pokazali na dirkališču in to je to. Ti pa še nam malo razloži, ker nam je nekako vsem jasno da Hamilton ne bi prepustil pozicije in je bila takšna ali drugačna nesreča le vprašanje časa.

Ta stavek je pa epic, ampak ga sploh ne razumem ;)Nesreča ni bila nič vprašanje časa, ker vse kar bi rabil en pameten dirkač, je napad na nekem drugem delu dirkališča. Kazen je dobil samo Maldonado, tako da kdo je tle pristanski in izliva mal kompleksa - se vidi iz avijona. Tista kombinacija ovinkov pa je izrazito neprimerna na kakršnokoli prehitevanje, sploh ker iz nje ven sledi ravnina, ki jo potegne v levo, nato pa oster ovinek v desno. Glede na izgubljeno trakcijo McLarna, je bilo šans na tej, stop n' go stezi, ogromno.

Morda pa je šlo le za reflekse, oziroma za iskanje pozornosti, ker na stopničkah tako to dirko ne bi bil in si to slednje pomotoma v razpravi višje pripisal drugemu?

To samo ti veš, prepuščam te nebuloze.

Tako kot se ti strinjaš s tem, ko kašen zelenec uniči dirko MS. Takrat pa čisto neki drugi zaključki.

Aja? A to leti na drugo Španijo letos in tisto, kako se je MS zakantal Senni v rit? Če si rahlo pijan in zelo pristranski, je primerjava kar na mestu, drugače pa ne vem o čem govoriš. :)

Fanatiki pač, oziroma sam bi vseeno rekel raje navijači, da se zadeva končno torej tudi razjasni in razblinijo zablode. Nas je pa v tej temi kar nekaj!

Fanatikov vas je kar nekaj, zanimivo je, da predvsem Hamilton in MS delita ljudi na leve in desne, je pa res tudi, da se vam skoraj vsem med pogovorom zmeša, če se besed ne položi pravilni in vsa pristranskost začne kar bruhat iz vas.

MS je sicer prišel na štenge, in ker je ex-legenda, pa je bil 50 dirk brez, ima to zdej ful pomen v medijih in novinarjih. Ampak resnici na ljubo je bil zvezdnik dirke samo Fernando Alonso, ki je pustil vse ostale dirkače v senci, ene dva dirkaška nivoja zadaj in verjetno s slabšim dirkalnikom od W03 prišel do suverene zmage. Enako uspešno je dirkal Webber, ki je dobil +15 mest in bi ob kakšnem krogu več počil dol še MSa, in je trenutno 2 v skupnem seštevku. Enako si dozo spoštovanja si zasluži tudi Vettel, ki je vsem naredil +20s sekund v teh izredno izenačenih pogojih se to zdi kot 2 kroga, ipd. Tko da herojev in poražencev na dirki je bilo ogromno, ampak ves čas se moramo pogovarjati le o eno in istih stvareh, pomožnosti še z mnogo nebuloze zraven. ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

WarpedGone ::

Weber je bil zadnjih 10 krogov nonstop MSu z ritjo.
Kaj bi bilo v 11. krogu nenadoma tako magičnega, da bi ga 'poču dol'?

Tolk o fanatizmu in objektivnosti.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Clovek lepo podtika drugim pristranskost in nebuloze.

SS ima sicer solidne tehnicne razlage, ampak ko pa pride do dirkacev, pa faila po dolgem in pocez. :)

Ampak naj ima svoje veselje, kdo smo mi, da mu to branimo? :))

Good Guy ::

WarpedGone je izjavil:

Weber je bil zadnjih 10 krogov nonstop MSu z ritjo.
Kaj bi bilo v 11. krogu nenadoma tako magičnega, da bi ga 'poču dol'?

Tolk o fanatizmu in objektivnosti.


Bila sta telo izenačena(ampak kaj ti pomaga da voziš nekomu za ritjo, če ga ne moreš prehitet?), saj sta kot po maslu prehitevala vse do hamkota in maldonada. Tudi če se nebi skantala, dvomim, da bi hamko lahko zadrževal vse 3 za sabo.

Super Sonic ::

Kaj bi bilo v 11. krogu nenadoma tako magičnega, da bi ga 'poču dol'?

Bila sta vseskozi nekomu za ritjo in slej ali prej bi tudi MSu zmanjkal DRS gumba(ki ga je veselo uporabljal in se vlekel ven), ker ne bi imel nikogar pred seboj, to je eno, drugo je pa tyre managment, ki je bil pri RB bistveno boljši od MBjevga na tej dirki. In če lahko predvidevamo, se bi točno to zgodilo.

Bila sta pa oba na svežih mehkih gumah, ki sta jih prihranila v soboto, zaradi lastnih napak ali tehničnih okvar, med tem ko je večina drajsala že ornk zgonene trše gume.

Točno toliko o objektivnosti. :)

ps
Če se že moramo pogovarjati o MSu toliko, potem lahko še privlečemo ven vprašanje ali mu je bilo pogledano čez prste, ker je v coni rumenih zastav aktiviral DRS. To je s pravilnikom prepovedano in on ga je imel aktiviranega, ampak ker je spustil gas, mi niso dali kazni. Gumb si je pa vseeno dovolil stisnt... ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@Super Sonic

Ta teden se z napačnim ukvarjaš.

 Michael Schumacher

Michael Schumacher



MS je svoje pokazal.

Super Sonic ::

MS je svoje pokazal.

Nisem nič rekel, v bistvu sem celo rekel, par strani nazaj, da čeprav je imel veliko sreče, to ničesar ne spremeni, ker je še vedno moral biti zraven. Velja za oba, za Raikkonena in MSa, ampak ker večina fanatikov bere selektivno, je to pač tako. Dooh!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

z3ro ::

Dr_M je izjavil:


SS ima sicer solidne tehnicne razlage, ampak ko pa pride do dirkacev, pa faila po dolgem in pocez. :)


Mislim, da ima Sonic še najbolj razčiščeno logiko dirkanja oziroma vsega kar se tiče F1. Ne vem zakaj bi pri dirkačih failal? Ni logično, da v tej situaciji priznamo, da je več krivde na strani Maldonada? Saj je vendar on tisti, ki je dobil kazen.

Dr_M ::

Saj je vendar on tisti, ki je dobil kazen.


Seveda je dobil. Tudi komisarji niso nezmotljivi. Seveda pa vedno poskusajo zascititi bolj (pri)znanega dirkaca.

Icematxyz ::

@Super Sonic

Zraven da, tja kamor tudi sodi na stopničke in pa res po vsakem dežju posije sonce da in osmica je torej bila res dobra. Zdaj pa je letvica spet nastavljena višje in pa vzrok za tehnične okvare so zgleda uspeli odstraniti torej je sedaj pa res na vrsti Michael in njegove sposobnosti le bolid še naj malenkost navijejo, da bo za redne uvrstitve v top 3, ker to še ni.

Se slišimo torej po naslednji, ker verjetno se boste ta teden ali celo dva ukvarjali s kom drugim.

Zgodovina sprememb…

motorc ::

z3ro je izjavil:

Dr_M je izjavil:


SS ima sicer solidne tehnicne razlage, ampak ko pa pride do dirkacev, pa faila po dolgem in pocez. :)


Mislim, da ima Sonic še najbolj razčiščeno logiko dirkanja oziroma vsega kar se tiče F1. Ne vem zakaj bi pri dirkačih failal? Ni logično, da v tej situaciji priznamo, da je več krivde na strani Maldonada? Saj je vendar on tisti, ki je dobil kazen.


+1.

Fanatizem nekaterih okoli MS-a je pa prav smešen (ane Icematxyz in družba).

z3ro ::

Dr_M je izjavil:

Saj je vendar on tisti, ki je dobil kazen.


Seveda je dobil. Tudi komisarji niso nezmotljivi. Seveda pa vedno poskusajo zascititi bolj (pri)znanega dirkaca.

Niti ne. Dobro vemo, koga so še posebej imeli na piki...;)

Icematxyz ::

Saj je vendar on tisti, ki je dobil kazen.


Vsi smo gledali dirko in lepo je bilo razvidno, glede na dogajanje na dirkališču in vsa dejstva, da je kaj takšnega bilo le vprašanje časa, česar pa ne očitam torej nikomur, samo pravim. Dooh! ;)

Fanatizem nekaterih okoli MS-a je pa prav smešen (ane Icematxyz in družba).


Da nekateri še se ta teden pretirano z njim ukvarjajo in to z nekimi teorijami, katere že celo s helikopterja vidiš, da pač ne držijo, če si le objektiven.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

z3ro je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Saj je vendar on tisti, ki je dobil kazen.


Seveda je dobil. Tudi komisarji niso nezmotljivi. Seveda pa vedno poskusajo zascititi bolj (pri)znanega dirkaca.

Niti ne. Dobro vemo, koga so še posebej imeli na piki...;)



Seveda, da je tako. In tisti, ki je bil na piki, je bil se premalokrat kaznovan, glede na to, kaksne pizdarije je delal. Zdej se mu ocitno hocejo malo odkupit.

ABX ::

RedBull ima težave s končno in prav me čudi kako je zneslo Webberju tako visoko prilest. MS je prehiteval na ravnini, Webber pa izven ovinka.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

z3ro ::

Dr_M je izjavil:

z3ro je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Saj je vendar on tisti, ki je dobil kazen.


Seveda je dobil. Tudi komisarji niso nezmotljivi. Seveda pa vedno poskusajo zascititi bolj (pri)znanega dirkaca.

Niti ne. Dobro vemo, koga so še posebej imeli na piki...;)



Seveda, da je tako. In tisti, ki je bil na piki, je bil se premalokrat kaznovan, glede na to, kaksne pizdarije je delal. Zdej se mu ocitno hocejo malo odkupit.

Ajde, tudi Hamilton je dobil kdaj kazen čist za brez veze. Že zarad tistega neupoštevanja rumenih zastav sem bil prepričan, da bo dobil kakšen drive through pa začuda ni.

Icematxyz ::

ABX je izjavil:

RedBull ima težave s končno in prav me čudi kako je zneslo Webberju tako visoko prilest. MS je prehiteval na ravnini, Webber pa izven ovinka.


MS mu je utiral pot in za to je to počel relativno enostavno, drugače se o Webbru danes verjetno ne bi pretirano pogovarjali.

PrimozR ::

z3ro je izjavil:

Dr_M je izjavil:


SS ima sicer solidne tehnicne razlage, ampak ko pa pride do dirkacev, pa faila po dolgem in pocez. :)


Mislim, da ima Sonic še najbolj razčiščeno logiko dirkanja oziroma vsega kar se tiče F1. Ne vem zakaj bi pri dirkačih failal? Ni logično, da v tej situaciji priznamo, da je več krivde na strani Maldonada? Saj je vendar on tisti, ki je dobil kazen.

Zakaj faila? Ker je velik Hamilton fan. A ne vidiš? :P

Icematxyz je izjavil:

@Super Sonic

Zraven da, tja kamor tudi sodi na stopničke in pa res po vsakem dežju posije sonce da in osmica je torej bila res dobra. Zdaj pa je letvica spet nastavljena višje in pa vzrok za tehnične okvare so zgleda uspeli odstraniti torej je sedaj pa res na vrsti Michael in njegove sposobnosti le bolid še naj malenkost navijejo, da bo za redne uvrstitve v top 3, ker to še ni.

Se slišimo torej po naslednji, ker verjetno se boste ta teden ali celo dva ukvarjali s kom drugim.

Kaj boš naredil, ko mu bo spet kaj odletelo? Storil bridki konec? o_O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ABX ::

[deleted]

note to self, don't feed the troll.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Icematxyz ::

Kaj boš naredil, ko mu bo spet kaj odletelo? Storil bridki konec? o_O


Priznam tebe sem še samo počakal v temi preden zaključim za to dirko in uživam do naslednje, da smo potem v kompletu vsi fanatiki (beri višje) na enem mestu izmenjali dejstva. Ko bo spet kaj "odletelo" pa se bomo pogovarjali takrat, tokrat vzroka za to, kot kaže ni bilo! ;)

z3ro ::

@PIPI: Tudi sam navijam za Hamiltona, ampak če naredi napako vem da jo naredi;) Zdaj nazadnje jo je pač naredil Maldonado. Tako kot jih je tudi Hamilton že precej. Za njega navijam, ker je od vseh najbolj zagrižen. Dirka se mu v vseh pogojih, tudi ko vsi jamrajo zarad slabe vidljivosti on komaj čaka na štart. Tud če je njegov fan (je pa povedal da je njegov favorit Kimi če se ne motim), to ne pomeni, da bo na vsak način držal za njega.

Super Sonic ::



Če se vrnemo nazaj nato, kako Hamilton v istem ovinku ni naredil niti ped drugače kot v primeru Maldonado in kako Raikkonen to razume, Maldonado pa ne. In kako se je Kimi kasneje na račun boljše trakcije izvil iz prehitevanja v pozicijo. Glejte tudi Hamiltona kako je korekten in na ravnini dela le 1 dovoljen premik.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

-valvoline- ::

Super Sonic je izjavil:

Še vedno trdim da je nedovoljeno zapr pot Maldonadu pri prvem ovinku.


Kljub temu, da je dobil kazen samo Maldonado, kljub vsemu povedanemu in kljub sliki, ki jo prilagam, kjer se jasno vidi, da Maldonado ni bil v prednosti v ovinku, trobiš svoje zaradi lastne omejenosti in čustvene prizadetosti, ko je govora o Hamiltonu na sploh. Da o tem, da pravil F1 sploh ne poznaš, raje niti ne govorim. Trololo. ;)


A res?
Evo ti stanje tik pred ovinkom.





V ovinku že je Maldonado moral zabremzat ker mu je Gaymilton zapr pot.Dejstvo je da je tik pred ovinkom Maldonado bil spredaj in tu ni debate.
:D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PrimozR ()
««
37 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430361582 (217177) BT52
»

Formula 1 2013 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Na cesti
1899232336 (138162) Alexius Heristalski
»

Formula 1 2011 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Na cesti
1146129814 (88563) Jst

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189176344 (139589) WarpedGone

Več podobnih tem