» »

Formula 1 2012

Formula 1 2012

««
38 / 74
»»

Super Sonic ::

Dejstvo je da je tik pred ovinkom Maldonado bil spredaj in tu ni debate.

Dejstvo je, da ti pojma nimaš in da ne veš kaj je točka zaviranja. ;) Hamilton je bil močan na zaviranju, dokaz je tudi Raikkonen eno višje. Relevantna je moja slika, to pa zato, ker na moji že oba pospešujeta in na apexu ter liniji je Hamilton, medtem, na obeh tvojih še oba zavirata in še iščeta pozicijo v ovinek.

Si še kaj kje prebral? ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Super Sonic je izjavil:



Če se vrnemo nazaj nato, kako Hamilton v istem ovinku ni naredil niti ped drugače kot v primeru Maldonado in kako Raikkonen to razume, Maldonado pa ne. In kako se je Kimi kasneje na račun boljše trakcije izvil iz prehitevanja v pozicijo. Glejte tudi Hamiltona kako je korekten in na ravnini dela le 1 dovoljen premik.

Jah Kimiju se pač ni mudilo,pred tem ga je Hamilton že enkrat zablokiral. V tem ovinku ga sploh ni poskusil prehitet ker je vedel kakšen bebec Gaymilton v resnici je. Maldonado je pač dobu priložnost da poravna račun za lanski gp Monaco,sploh pa ker mu je Hami blokiral pot.
;((

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Zadevo lahko pogledaš drugače, kjer bi dva vozova brez zavor po strmini spustil navzdol potem pa bi se prepiral, kateri je kriv za to, da sta se treščila. Verjetno bi tehnično gledano lahko rekel v tistem trenutku ta je kriv, ampak če pogledaš celotno zgodbo in upoštevaš vsa dejstva je bil rezultat v naprej znan.

Hamilton ne bi popusti, gume tega niso dopuščale.
Maldonado nima potrebnih izkušenj in morda tudi znanja, ampak imel je v rokah bolid, ki je dovoljeval prehitevanje Hamiltona.

Rezultat je bil bolj ali manj v naprej znan. :D

-valvoline- ::

Fairplay bi bil če bi oba šla vzporedno v in mimo ovinka,vsak na svojo stran,in tega Gaymilton še kako dobr ve.

Icematxyz ::

Gaymilton


Po tem ni nobene potrebe in sam načeloma mu nič ne očitam glede dirke, pa tudi njegova ženska je sorazmerno privlačno bitje in kot sem rekel že višje le opisal sem opažanja in predvidel razplet že med dirko in tudi letošnjo sezono se spomnim podobne izkušnje, kjer je zelen voznik hotel preveč in izkušen voznik je predčasno zaključil dirko. Torej verjetno bi bilo te izkušene voznike dobro spraviti v ospredje, zeleni pa naj zadaj med sabo tekmujejo in bo še bolj zanimivo! ;)

Super Sonic ::

Rezultat je bil bolj ali manj v naprej znan. :D

A tko kot lani, ko si že v naprej vedel, kdo bo sesu prednje krilce na svojem vozu? Dej nehi no, ker se smešiš že čez vse meje.

Maldonado je pač dobu priložnost da poravna račun za lanski gp Monaco,sploh pa ker mu je Hami blokiral pot.

Aha. By the way, Maldonado se je za tisto nesrečo oddolžil že lani v SPAju, v q2 se je namerno zaletel v Hamiltona, (že 2x povem). Tko da dej bodi vsaj mal kreativen, kot Icematxyz, ker tisto je vsaj mal zanimivo čitat na vsake kvatre. Tole nabijanje enega in istega je živ dolgčas, kaj šele bo. :/
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Icematxyz ::

Ko sta bila narazen je priznala:

Nicole Scherzinger has finally opened up about her relationship with British F1 race ace Lewis Hamilton, and bravely admits, “I still love him”.


Nicole Scherzinger: I still love ex Lewis Hamilton

Gay torej zgleda ni če jo je tako zelo torej prepričal. Sam se kvečjemu sprašujem, kdaj bo Michael spet kaj pripeljal pokazati svojo žensko, sedaj ko je spet v formi bi že morda bil ravno pravi čas spet za to.

A tko kot lani, ko si že v naprej vedel, kdo bo sesu prednje krilce na svojem vozu? Dej nehi no, ker se smešiš že čez vse meje.


Ne vem točno katero dirko lani misliš, govoril sem o tej zadnji, kjer se je to videlo s helikopterja. To mislim dobesedno ali kako točno dobijo posnetke z zraka, verjetno je torej helikopter.

Tko da dej bodi vsaj mal kreativen, kot Icematxyz, ker tisto je vsaj mal zanimivo čitat na vsake kvatre.


Da se strinjam, bodi bolj kot @Super Sonic, ki se sicer trudi in mu najbolj ne uspeva, ampak se vsaj trudi. Dooh! Mojster da in tako naprej ne pa "gay" in podobno če pa to ni, če ne nebi navdušil tako svoje ženske in tako naprej in pa ne vidim po tem potrebe, če pa ne drži!

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

alo mojstri!

Naj mi tule nekdo, ki brani Maldonada razloži, po kateri logiki ali pravilu lahko nekdo, ki zleti ven iz šikane sredi le-te upade nazaj noter v stilu bmk?
-> ne sme, namreč.

Maldonado bi smel narediti le dvoje:
1) obvozil šikano in spustil Lewisa naprej (ker je bil britanec pred vstopom v ovinek pred njim)
2) bi se v progo priključil direktno ZA Lewisom ter kasneje poskušal, karkoli pač že

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

ADIJOOO ::

Valvoline,ko boš ti imel tako žensko kot jo ima Hamilton se pa oglasi do takrat boš pa Gaylvoline nevoščljivost je huda reč.

Icematxyz ::

Sem Razložil

ADIJOOO je izjavil:

Valvoline,ko boš ti imel tako žensko kot jo ima Hamilton se pa oglasi do takrat boš pa Gaylvoline nevoščljivost je huda reč.


Dobro zdaj pa se je s tem končalo in smo razčistili in gremo dalje. Ženske bomo pa gledali spet čez 2 tedna na dirki, če nam jih bodo spet pokazali.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

z3ro je izjavil:

@PIPI: Tudi sam navijam za Hamiltona, ampak če naredi napako vem da jo naredi;) Zdaj nazadnje jo je pač naredil Maldonado. Tako kot jih je tudi Hamilton že precej. Za njega navijam, ker je od vseh najbolj zagrižen. Dirka se mu v vseh pogojih, tudi ko vsi jamrajo zarad slabe vidljivosti on komaj čaka na štart. Tud če je njegov fan (je pa povedal da je njegov favorit Kimi če se ne motim), to ne pomeni, da bo na vsak način držal za njega.

z3ro moj post je bil sarkazem, ki je letel na Dr_M obtožbe Super Sonica, da je die hard Hamilton fan. Kar se mi zdi vse prej kot res.

Pa niti nisem nikjer napisal, da je bil kriv Hamilton. Zgolj izključno nasprotno ;) Ne navijam za nikogar prav posebej, za marsikoga sem vesel, da ima uspehe, tudi za Alonsa, čeprav mi je rahlo antipatičen, mi je pa npr. Hamilton nekoliko ljub prav zaradi tega, ker se gre res še neko dirkanje, pa čeprav to dirkanje na silo nima več takšnega mesta v F1. Se mi zdi, da bi on resnično užival v kakem DTM-u :D

-valvoline- je izjavil:

Super Sonic je izjavil:

Še vedno trdim da je nedovoljeno zapr pot Maldonadu pri prvem ovinku.


Kljub temu, da je dobil kazen samo Maldonado, kljub vsemu povedanemu in kljub sliki, ki jo prilagam, kjer se jasno vidi, da Maldonado ni bil v prednosti v ovinku, trobiš svoje zaradi lastne omejenosti in čustvene prizadetosti, ko je govora o Hamiltonu na sploh. Da o tem, da pravil F1 sploh ne poznaš, raje niti ne govorim. Trololo. ;)


A res?
Evo ti stanje tik pred ovinkom.





V ovinku že je Maldonado moral zabremzat ker mu je Gaymilton zapr pot.Dejstvo je da je tik pred ovinkom Maldonado bil spredaj in tu ni debate.
:D

Je bil ja. Pol gume. Kar ni dovolj. Preberi moj post na to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ripmork ::

Maldonado nima potrebnih izkušenj in morda tudi znanja, ampak imel je v rokah bolid, ki je dovoljeval prehitevanje Hamiltona.

@Icematxyz: misliš tole?
Če Marmelado nima osnovnega znanja, kaj sme in kaj ne sme (recimo, ne ciljati na dirkalnik ki je sredi ovinka, potem, ko je sam ven iz njega zletel), potem ima da mu ta moment odvzamejo superlicenco.

Icematxyz ::

Če Marmelado nima osnovnega znanja, kaj sme in kaj ne sme (recimo, ne ciljati na dirkalnik ki je sredi ovinka, potem, ko je sam ven iz njega zletel), potem ima da mu ta moment odvzamejo superlicenco.


Če se ne motim je bila v tej temi prilepljena neka zgodba o kozarcu vode, ker to s tem nima veze bom povedal drugače, tudi Maldonado iskreno povedano ni imel najlažjega dela in če bi res v tej situaciji hotel enačbo z rešitvijo, potem rabiš dva mojsta.

ripmork ::

huh?

tista s kozarcema vode govori o izkušnjah VS sreči...
kar v resnici nima nikakršne veze s situacijo, ko se enemu dirkaču zamegli in po tem, ko je povsem zavozil ven iz linije proge, naredi tako neumnost.
Včasih se gre res v žaru borbe čez robove, a če se to dela kot treba izgleda zadeva precej drugače
http://www.mojvideo.com/video-massa-vs-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Icematxyz ::

Kubica da, pravi mojster.

Jst ::

Naj se javi še kdo, ki mu ni jasna zgodbica z dvemi kozarci vode? Prosim?

PIPI je en, ki mu je očitno jasno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Daedalus ::

Kaki kozarci vode? Jaz sem mislil, da se tule o bencinskem športu pogovarjamo>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Super Sonic ::

Če Marmelado nima osnovnega znanja, kaj sme in kaj ne sme (recimo, ne ciljati na dirkalnik ki je sredi ovinka, potem, ko je sam ven iz njega zletel), potem ima da mu ta moment odvzamejo superlicenco.

Mu je že grozil doživljenski odvzem licence, ker je v Monacu v tekmovanju F3000 med rumenimi zastavami povozil varnostnika, ker je preveč divjal. Tisto je rešil ata takrat na precej eleganten način (podmazali so strica, ki ga je povozil, mu plačali zdravljenje, nekaj pa je kapnilo še komu na višji inšnaci v žep, ker drugače bit ne more). Podobne oslarije je počel tudi v Gp2, ko je na eni dirki (mislim, da Silverstone) uspel prehitro štartarti, prehitro voziti v boksih, ne upoštevati rumenih zastav, na koncu pa je razbil Kobayashia in še enega v finalnem krogu. Tudi lani se je v Spaju v drugem delu kvalifikacij namerno zaletel v Hamiltona in to že po končanem hitrem krogu, podobno kilavo se je zabil v Pereza letos v Monacu.

Po drugi strani je pa letos dejansko bistveno hitrejši od Bruna Senne, tako da bi težko podal neko realno sliko o njem. Senna je lani držal dokaj solidno Heidfelda in Petrova, letos pa nima prav nobene šanse proti Maldonadu. Tudi v zaključek te dirke je pripeljal huronsko dobro, verjetno z najboljšim tyre managmantom od vseh. Torej vse skupaj deluje zelo na princip ledeno-vroče.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Jah, konkretno se bo moral umiriti, pa bo še kaj iz njega. V nasprotnem primeru pa bo pač slej ko prej ostal brez sedeža, na račun lastnih gluposti. Resnici na ljubo, ko ne producira gluposti, vozi precej solidno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Super Sonic ::

Sem izbrskal še ta posnetek, ko Kimi prehiti Maldonada. Videli boste, da Maldonado zapre linijo v tem ovinku na identičen način, kot je to storil Hamilton njemu, ampak ga je Kimi imel pripravljenega že v naprej in je pokazal še drugi način kako se lahko obide nekoga v tej kombinaciji zavojev, jasno s predčasnim zaviranjem, boljšo trakcijo in izhodno hitrostjo iz ovinka. ;)



Ali pa še varianta številka 3, MS mimo Buttna. Mogoče se sedaj še bolje vidi "no brains drive" by Maldonado.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Ej SS, nisem videl, da si postal tudi drugi posnetek Šumija. Isti posnetek sem hotel postati tudi jaz, ker se lepo vidi, kako korektno Button brani svojo pozicijo, ampak ker je MS hitrejši, ga prehiti z drugačno kombinacijo skozi ovinke, kar mu omogoči hitrejši izvoz iz ovinka in tako prehiti Buttna.

Res lepo prehitevanje in dobra taktika kombinacije poti skozi ovinke.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Super Sonic ::

Ej SS, nisem videl, da si postal tudi drugi posnetek Šumija.

Sem ga dodal naknadno. :)

ker se lepo vidi, kako korektno Button brani svojo pozicijo, ampak ker je MS hitrejši, ga prehiti z drugačno kombinacijo skozi ovinke, kar mu omogoči hitrejši izvoz iz ovinka in tako prehiti Buttna.

Predvsem sta pomembni dve stvari:
1. Button je skoraj preslikal Hamiltonovo (pa tudi Pastorjevo) branjenje (proti Kimiju), pa ga nihče ne obtožuje in ne pljuva;).
2. Inteligenca ter kreativnost 7x svetovnega prvaka na vrhuncu. Vsi, ki so mnenja, da se mu je "posralo" bit na 3 mestu, dobijo samo en vpogled v to, koliko prehitevanj je moral opraviti in na kako kvaliteten način je moral to storiti, da je prišel do tja. Čeprav drugo stran resnice poznamo (DRS pod rumeno zastavo, Webber na riti, 4 odstopi vodilnih), je kar prav tako kot je pokazal rezultat (sej to je skoraj vedno).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

broken/link ::

glede DRSa pod rumeno zastavo so lepo povzeli na avtomaniji: http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb...

in z malo človeške logike: rumena zastava pomeni, da je potrebno upočasnit. kar je MS tudi naredil. Zdej pa ali imaš DRS/kers/superpowers on/off je pa isti kurac, dokler poskrbiš za varnost in narediš to, kar rumene zastave velevajo. In komisarji so bili očitno istega mnenja.
+ prehitevanja pod rumeno zastavo so tako al drugače prepovedana, tako da res ne vem, zakaj take debate o tem.

WarpedGone ::

Vse je dobr, da se vsaj mal sumljivo sliši...
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

>je kar prav tako kot je pokazal rezultat (sej to je skoraj vedno).

Ja, temu se pri takšnih dirkah, pri katerih toliko vodilnih odstopi*, ne moreš izogniti. Kar malo mi je smešno, a taka je Formula 1. Zato jo imamo radi in uživamo v gledanju. Meni niti ni pomembno kdo zmaga, bolj mi je pomembno, da zmaga korektno oz. si zmago zasluži. Recimo, čeprav ne maram Alonsa, si je to zmago 100% zaslužil (pač glede na okoliščine:)), že štart mu je dobro uspel, ekipa mu je pripravila dobro strategijo, on je pa vse to izkoristil, kot se od vrhunskega dirkača pričakuje. SuperSonic: mislim, da sva midva glede tega nekje na enaki valovni dolžini.

*odstopi, crashi, okvare, dež, neurje, 4 SC ali SC zunaj 20 krogov,...


---

edit: broken link: mislim, da je SS napisal v enemu postu, da je najverjetneje tako. Ni bil pa prepričan o tem, ali je MS žgal na polno, ali je upočasnil, kljub temu, da je imel odprt DRS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Še nekaj:

Ali so že kakšne skice Reb Bullove nove luknje in razlaga. Iz tistih slik se nisem nič znajdel.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Nič kaj specifičnega, vsaj racecar engineering nima (ampak oni itak komajda pokrivajo F1, vsakič izdajo PR o podatkih proge), Scarbs pa tudi ne. Tisto z F1 technical sem pa že nalepil.

Če ima kdo še kako kul tehnično (in predvsem tehnično) stran o F1 (forum ni kul, še strani komaj preletim, kaj šele da bi še več časa zapravljal po forumih :D), pa kar na plano z njo! :)

Super Sonic ::

in z malo človeške logike: rumena zastava pomeni, da je potrebno upočasnit. kar je MS tudi naredil. Zdej pa ali imaš DRS/kers/superpowers on/off je pa isti kurac, dokler poskrbiš za varnost in narediš to, kar rumene zastave velevajo. In komisarji so bili očitno istega mnenja.

Problem tega je logika iz Barcelone, kjer sta Vettel in Massa pičila čez rumene zastave, Z NEKAJ manjšano hitrostjo in DRS krilcem. Po dirki je bilo obrazloženo, da je vsakršna aktivacija krilca DRS med rumenimi zastavami izrecno prepovedana in da bodo v prihodnje kaznovani vsi, ki bodo aktivirali DRS med rumenimi zastavami. In MS je to naredil, tako, da gledano s strani pravilnika je to prekršek, za katerega se da kazen.

Bi pa rekel, hvala bogu, da so tokrat uporabil mal zdrave pameti in uvideli, da če se nekdo vozi 70 km/h po stezi, da to ni zdej kakršnakoli pridobitev. Se pa istočasno odpira vprašanje, koliko je potem tista hitrost, ko ne bodo kaznovali ali pa bodo. Kar je pa neumnost, zato bi veljalo mogoče še enkrat vsem povedat, da nej se ne zajebavajo s temi krilci med zastavami in adijo.

Da se razumet RB v tem primeru, saj bi Webber, ki je trenutno 2. v skupnem seštevku, dobil še nekaj pik, po drugi strani je bil pa Vettel kaznovan v Barceloni in je izgubil nekaj točk iz naslova, iz katerega sedaj nekega drugega dirkača niso kaznovali.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

ZaLoMaT ::

Super Sonic je izjavil:

in z malo človeške logike: rumena zastava pomeni, da je potrebno upočasnit. kar je MS tudi naredil. Zdej pa ali imaš DRS/kers/superpowers on/off je pa isti kurac, dokler poskrbiš za varnost in narediš to, kar rumene zastave velevajo. In komisarji so bili očitno istega mnenja.

Problem tega je logika iz Barcelone, kjer sta Vettel in Massa pičila čez rumene zastave, Z NEKAJ manjšano hitrostjo in DRS krilcem. Po dirki je bilo obrazloženo, da je vsakršna aktivacija krilca DRS med rumenimi zastavami izrecno prepovedana in da bodo v prihodnje kaznovani vsi, ki bodo aktivirali DRS med rumenimi zastavami. In MS je to naredil, tako, da gledano s strani pravilnika je to prekršek, za katerega se da kazen.


Če imaš namen širiti krivo vero, se prosim prej vsaj prepričaj.


[0:13-0:46]

Super Sonic ::

Če imaš namen širiti krivo vero, se prosim prej vsaj prepričaj.

To kar si ti prilepil je Ross povedal že takoj po dirki, ampak komisarji niso o tem rekli nič, rekli so samo, da je bil DRS dvignjen in da ni vplival na karkoli. Uradnega zaznamka FIA nisem videl, ker zaupam svojim virom.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Jst ::

Pravilnik in uveljavljanje sta kot naša kazenska zakonodaja - ena slabo postavljena hiša s polno luknjami.

Če se v trenutku dirke zgodi prekršek, za katerega ni natančno napisana kazen, se po mojem mnenju ne bi smelo prisoditi dirkaču kazen, ampak se po dirki fantje iz FOTE in komisarji iz FIE usesti za okroglo mizo in doreči, kaj bo veljalo v prihodnosti.

Nekatere kazni so pač neumne, kot je ta z rumenimi zastavami in aktiviranim DRS.

Sicer sem pa mnenja, da bi morali pregledati vse razloge in potek pri rumeni zastavi ter kako dirkače bolje opozoriti na nevarnost. Pa za modro tudi.

Nekaj dirk nazaj se spomnim, da je en dirkač po radijski zvezi spraševal, zakaj mu kažejo modre zastave. (Je bil to Kimi?)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Na TVju se sicer ne vidi dobro, ampak kar me je pripeljalo do takšnega mnenja je F1 Permium Timing App, kjer vidiš dirkališče in položaj posameznih dirkačev real time. In kaže tudi kje so rumene zastave. Dostikrat je kje rumena zastava, pa na TVju tega ne zvemo. No, vsaj od Ališiča ne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Super Sonic ::

Nekaj dirk nazaj se spomnim, da je en dirkač po radijski zvezi spraševal, zakaj mu kažejo modre zastave. (Je bil to Kimi?)

Ni bil samo Kimi, kot smo takrat po dirki vsi naivno misli, da se še privaja na F1 po vrnitvi, takrat je šlo za neko sistemsko napako.

Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Dans je Fernando Alonso tvitnil tole:

"Fernando Alonso sports area"

Model ima svoje privat dirkališče, verjetno je večino časa gor z gokardom.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Good Guy ::

Super Sonic je izjavil:

Dans je Fernando Alonso tvitnil tole:

"Fernando Alonso sports area"

Model ima svoje privat dirkališče, verjetno je večino časa gor z gokardom.


ta pa je car :))

IcEk` ::

"Odločilnega pomena ni položaj sistema DRS," je pojasnil direktor dirke Charlie Whiting. "Ne obstaja pravilo, ki trdi, ali mora biti zadnje krilce v fazi rumene zastave odprto ali zaprto. Odločilno je le, ali voznik v tem predelu upočasni ali ne. In Schumacher je v primerjavi s predhodnim krogom občutno zmanjšal hitrost." Majhna pripomba ob robu tega primera: Michael je bil v tem spornem predelu steze celo počasnejši kot Mark Webber z zaprtim krilcem.

Ugovor Red Bulla, da sta bila potem Vettel in Massa v Barceloni po krivem kaznovana, je pri Whitingu naletel na neodobravanje. "To je povsem drug primer. Oba sta imela v celotni fazi rumene zastave odprto krilce, povrhu pa nista primerno upočasnila. Michael je konkretno zmanjšal hitrost. Poleg tega so ga iz komandnega pulta Mercedesa opozorili, da naj zmanjša hitrost. Pri Vettlu in Massi na dirki v Bareceloni tega nismo zasledili," še doda Whiting.

http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb...

broken/link ::

jp, to sem včeraj jst posredoval, ravno ta link iz avtomanije :)

Super Sonic ::

"Ne obstaja pravilo, ki trdi, ali mora biti zadnje krilce v fazi rumene zastave odprto ali zaprto

Red Bull je bil po dirki drugačnega mnenja, češ, da so jim sodniki v Barci povedal ravno to, zato so tudi vložili pritožbo. Je pa hec, ker krilce pade takrat, ko pohodiš zavoro, torej avtomatično bi morala bit krilca dol. Če to ne bo zapisano, bomo še kdaj videli kakšno nepošteno kaznovanje, ko si bo nekdo vzel tovrstno tolmačenje za svoje.

ps
Uradna razlaga je bila pa samo:
"Mercedes' Michael Schumacher, who finished third, was also investigated for allegedly using his DRS under yellow flags, but stewards decided he had slowed sufficiently and deemed no further action necessary."

Torej, dejansko so preverjali DRS med rumeni zastavami, ne pa hitro vožnjo. Če tega pravila ne bi bilo, je zahtevek že v osnovi zavrnjen.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Dodatek!
MS je bil s strani inžernija obveščen po radiju "At the same time he was told by his engineer, who knew a yellow had just some out, 'don't use DRS.'. Torej spet, zakaj opozarjati voznika na nekaj kar ne obstaja v pravilniku. Precej nejasnostni v tem primeru.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

black ice ::

DRS je brez pomena, če morajo zaradi rumene zastave upočasniti. Ali pač?

Super Sonic ::

Gorivo načeloma bi lahko privarčeval, ker je manj upora, ampak pri tako nizkih hitrostih je bolj lame vse skupaj. Pomoje gre za nekaj signal, da ko krilce pade, je dirkalnik nekako bistveno zaustavljen, med tem, ko če spusti dirkač samo nogo iz pedalke za plin (recimo da je bilo to v Barceloni), s tem FIA ni zadovoljna.

Bo padel kakšen epilog, ali pa bo moral biti še kdo kdaj kaznovan ob prilki, da se bo kaj zrihtal.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

WarpedGone ::

Kako je možno da je bil MS kljub odprtem/aktiviranim DRS vseeno počasnejši od Webbra z zaprtim DRS?
In pritožuje se pol Webber/RB.
Zbogom in hvala za vse ribe

Super Sonic ::

Kako je možno da je bil MS kljub odprtem/aktiviranim DRS vseeno počasnejši od Webbra z zaprtim DRS?
In pritožuje se pol Webber/RB.

Oba sta vozila precej počasi in Webber je bil hitrejši za 0,3s v tem sektorju. Še enkrat, RB se ni pritožil nad tem, da je MS vozil hitro, pritožil se je nad uporabo DRS krilca. Kar se je pa izkazalo kot fail, ker tega pravila ni. Torej, kot je to običajno, na tej relaciji sodniki-moštva nekaj ne štima. Pa če bi bil RB edini bi še šlo. Tudi MS je dobil opozorilo naj ne dviguje krilca DRS pod rumenimi zastavami, torej je tudi moštvo MB mislilo enako kot RB.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

IcEk` ::

S tem da sta Vettel in Massa prejšnič dobila kazen zaradi prehitre vožnje pod rumenimi zastavami, ne zaradi DRS .. Tak vsaj Charlie razlaga to situacijo.

Super Sonic ::

Ja Čarli govori nekaj čisto drugega, kar so imela moštva predstavljeno. tudi iz domala vseh medijev se je bralo, da je bil razlog nespuščen DRS takrat v Barceloni. Zgodba gre pa v osnovi nazaj lani v Suzuko, kjer je večina vozila pod rumenimi zastavami v DRSjem in KERSom. Po pogovoru po dirki so nekaj sklenil (noben ne ve kaj), prišla pa je tista Barcelona. V tej zgodbi se zdita daleč najbolj oškodovana Vettel in Massa, zaenkrat.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Vzporedno pa teče še ena debata in sicer debata o Jean Ericu Vergnu, ki je prejel skoraj najvišjo možno kazen. Dobil je redko videno "dvojno" kazen: 10 kazenskih mest za Silverstone in 25000$ kazni.

Še kaj je naredil:


Trčil je v Heikka Kovalainena in mu uničil dirko, kjer je imel slab štart in mu KERS ni deloval. Heikke se niti ni po dirki kaj dosti razbrujal povedal je le "Vergne made what looks like a rookie mistake, hit me and I had to come in for a new nose.".
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Ma, komisarji so se začeli obnašati kot da so zavarovalnice in da dirkači krijejo poškodbe dirkalnikov. To je dirkanje in do nesreč je prihajalo in tudi še bo, verjamem da se v tem primeru ni dotaknil nasprotnega avtomobila z namero, da bi ga eliminiral s proge, pač popolna dikaška nesreča, hitrosti v F1 so velike, desetinka sekunde nepozornosti in že se lahko kaj takšnega zgodi. Malo so začeli pretiravati s temi kaznimi, tu vozijo najboljši vozniki na svetu in ne neki malinovci v kartingu. Dirkanje je pač "moški" šport, kako bi pa zgledalo, če bi vozili kot neka avtošola, merka se na vsako še tako majhno napako sotekmovalca, katero se poizkuša vnovčiti v svoj prid.

šernk ::

Se strinjam da pogosto pretiravajo s kaznimi, vendar verne si jo je zaslužil.

saj schummy 1997 je naredil podobno stvar, pa tistega nihče ni odobraval.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ABX ::

Ko pride do yellow flag situacije naj bi* vozniki imeli delta time na display in vozijo znotraj teh vrednosti.

*Nisem 100% za yellow flag, imajo pa to vrednost ko pride do pace car situacije.

dzinks63 je izjavil:

Ma, komisarji so se začeli obnašati kot da so zavarovalnice in da dirkači krijejo poškodbe dirkalnikov. To je dirkanje in do nesreč je prihajalo in tudi še bo, verjamem da se v tem primeru ni dotaknil nasprotnega avtomobila z namero, da bi ga eliminiral s proge, pač popolna dikaška nesreča, hitrosti v F1 so velike, desetinka sekunde nepozornosti in že se lahko kaj takšnega zgodi. Malo so začeli pretiravati s temi kaznimi, tu vozijo najboljši vozniki na svetu in ne neki malinovci v kartingu. Dirkanje je pač "moški" šport, kako bi pa zgledalo, če bi vozili kot neka avtošola, merka se na vsako še tako majhno napako sotekmovalca, katero se poizkuša vnovčiti v svoj prid.


Cilj teh kazni je umirit najbolj nedisciplinirane voznike, kateri zaradi malomarnosti/nesposobnosti uničujejo dirko ostalim.
In če je nekdo dejansko kriv (kot Maldonado je v tem primeru), je prav da zgubi dosti več kot samo tisto kar je zgubil z nesrečo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Super Sonic ::

Ko pride do yellow flag situacije naj bi* vozniki imeli delta time na display in vozijo znotraj teh vrednosti.

To velja samo za SC. Pri rumenih zastavah jim elektronika še ne skoči not.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share
««
38 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430364320 (219915) BT52
»

Formula 1 2013 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Na cesti
1899234205 (140031) Alexius Heristalski
»

Formula 1 2011 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Na cesti
1146130705 (89454) Jst

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189177414 (140659) WarpedGone

Več podobnih tem