» »

Kako slovenci ne dojamejo

Kako slovenci ne dojamejo

Mipe ::

Heh, kerlci brez hiše pametujejo. Ta debata je tragikomedija, ki odlično odraža odnos Slovencev. Da bi sosedu crknila krava zgolj zato, ker ima sosed en centimeter višji dimnik!

Raje pomislite, kako boste vzdrževali hišo, ko vam pomrejo starci, pri katerih živite. Sedaj pa razmislite, če je to mogoče brez službe. Seveda ni.

Seveda je v tem primeru smotrno prodati hišo, vendar je hiša veliko več vredna kot klavrno stanovanje v bloku, katerega deliš z cigani. Izgubiš življenjski standard. Raje živim na kruhu in vodi v lastni hiši, kot da bi se v blok preselil.

Stanovanja so namreč na kvadratni meter mnogo dražja kot hiše zaradi lokacije v mestu. Z prodajo hiše bi realno izgubili veliko več. Eno stanovanje z 3-4 sobami za 75 tisoč evrov ali hiša z dvakrat do štirikrat več sobami, garažo, podstrešjem, parcelo itd. za dvakratno ceno? Potem pa pomislite, da boste rabili hišo, ko se boste poročili in staknili frocovje.

Jok, kruh in voda v hiši je bolje kot dunajski zrezek v stanovanju. Sicer pa se da službo dobiti, le potruditi se je treba. Paraplegiki pa itak potrebujejo nekoga, da bi skrbel zanje, zato lahko hišo delijo z drugimi, recimo sorodniki ali prijatelji, ki bodo tako poravnali stroške.

Hišo se splača obdržati, hipoteko pa držite stran od nje, fantje. Stran z hipoteko, resno. Ne briga me, če hočete mercedes v garaži.

noraguta ::

ma jaz ne vidim problema hiša-stanovanje. glavno da imaš rešen stanovanjski problem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mipe ::

Če si samotar, ki samo visi na računalniku, je dovolj dobro majhno stanovanje. Življenjski standard namreč ni pomemben, če imaš glavo v navidezni resničnosti.

lexios ::

Heh, kerlci brez hiše pametujejo. Ta debata je tragikomedija, ki odlično odraža odnos Slovencev. Da bi sosedu crknila krava zgolj zato, ker ima sosed en centimeter višji dimnik!


To jadikovanje je danes že trend. Včasih so bili za vse krivi židi, danes pa so glavni krivci študentje, javni sektor, sodniki in učitelji ter njihove plače itd. Za utemeljevanje nepremičninskega zakona so zdaj na vrsti še vsi z nekaj več zemlje pod palcem in lastno nepremičnino... Važno, da nihče preveč ne nastrada, ekonomija pač uči, da je denar najpametneje razpršiti. Velja očitno tudi obratno, jemati je treba enakomerno, po malem! Luknjo v državni vreči pač krpamo vsi, neglede na to, kako je le ta nastala! Državni denar pa kljub vsemu še vedno s svetlobno hitrostjo frči skozi okno! Novi davki in reforme, da le vreča ne bo prazna! Glavni akterji v gospodarstvu so najbrž penzionisti in študentje. In, ko smo skoraj dorekli, da se bo delalo enako, le da več; se vse zopet vrti okoli prehrane, enkrat dijaške, drugič študentske, tretjič tiste od RK. GG pa si že mane roke, ko potihem sprejema nove standarde! Ultra učinkovito?!

Nov protikrizni ukrep? Zakaj bi bile stvari preproste, če so lahko ultra zakomplicirane!? Nima vsak študent študentske kartice z magnetnim zapisom? Magari bi si omislili nove... Čemu študentska kartica sploh še služi? Na MVZT so najbrž spoznali, da ničemur, sj ima vsak študent svoj gsm, pri vpisu vpišeš GSM številko, dodaš še EMŠO in davčno in je... Ne bi bil enostavnejši čip v čelo, pa smo rešeni še preostale birokracije? Šlogam, da so naslednji v vrsti protikriznih ukrepov kmalu na udaru spet študenti! In kaj vas čaka, dragi študenti? Jah podražitev "bonov", sedaj si mora svoj kos torte utrgati še Ultra (beri Margento), Telekom (beri Mobitel) in vsi ostali v vrsti! ;(( Ideja je resda ultra super, nič več štd. birokracije, preprodaje štd. bonov, čakanja v vrstah itd. kot smo bili vajeni... Pa še ješ lahko skoraj povsod po Sloveniji! Ultra ql! Mogoče je čas za podobne ukrepe tudi v menzi državnega zbora! Srce se mi namreč para, ko pomislim, da so sedaj poslanci tisti, ki so diskriminirani in še vedno prekupčujejo z ...

TheJack ::

Le par stvari, ne da bi odgovarjal komu konkretno.

Nadomestilo za brezposelnost in socialna pomoč sta dve različni stvari. Nadomestilo za brezposelnost lahko določen čas dobiva tisti, ki je službo izgubil in še ni dobil nove službe. Kolikor se spomnim iz predavanj, npr. za eno leto delovne dobe nadomestilo dobivaš tri mesece. Socialna pomoč na drugi strani ni časovno omejena in jo dobiva vsak, ki nima sredstev za preživetje in to magari od 25. leta do smrti. Pri svojem vprašanju sem imel seveda v mislih socialno pomoč. Skratka, ali naj socialno pomoč dobivajo tisti, ki sicer nimajo dohodkov, hkrati pa sedijo na (včasih) več sto tisoč evrov premoženja?

Za socialno pomoč plačujemo vsi, ki plačujemo davke. Ali naj torej tisti, ki npr. nimajo nobenega premoženja, le osebni dohodek, ker pač imajo zaposlitev, plačujejo socialno pomoč za tiste, ki imajo več sto tisoč evrov vredno premoženje? Če kdo na tole vprašanje odgovori z "da" in se ima seveda za levičarja, ima po mojem zelo pomešane pojme. Država, v kateri delavci preživljajo bogate, pač ni socialna država.

Kot drugo, zakaj naj bo obdavčen dohodek, premoženje pa ne? Zakaj obdavčevati tistega, ki dela, ne pa tistega, ki ima deset stanovanj v Ljubljani, ali pa zaradi mene deset hiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

noraguta ::

torej človek se bo za cca 300EUR odrekel stanovanju kje pa naj potem živi? cca 100k EUR ni dovoljšna glavnica za preživetje na dolgi rok. celo stanarino bo težko kril z omenjenim zneskom. če je to socialno in levičarsko, da ljudi mečeš na cesto....
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

49106 ::

Uhhh za 10 stanovanj maš tudi davke, bodi brez skrbi da kjer se lahko kaj davkov povleče...da se že vleče :)

noraguta ::

49106 je izjavil:

Uhhh za 10 stanovanj maš tudi davke, bodi brez skrbi da kjer se lahko kaj davkov povleče...da se že vleče :)

ja kaj zdej 100k€ vredno stanovanje al deset stanovanj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

49106 ::

Pras TJ

Kot drugo, zakaj naj bo obdavčen dohodek, premoženje pa ne? Zakaj obdavčevati tistega, ki dela, ne pa tistega, ki ima deset stanovanj v Ljubljani, ali pa zaradi mene deset hiš?

TheJack ::

noraguta je izjavil:

torej človek se bo za cca 300EUR odrekel stanovanju kje pa naj potem živi? cca 100k EUR ni dovoljšna glavnica za preživetje na dolgi rok. celo stanarino bo težko kril z omenjenim zneskom. če je to socialno in levičarsko, da ljudi mečeš na cesto....


Seveda, da se le ubogi nepremičnini (v obeh pomenih besede!) ne bi skrivil las na glavi, ne? Lahko bi šel recimo v cenejše stanovanje, iz mesta na vas, iz Ljubljane v periferijo...itd. Lahko bi stanovanje prodal in denar investiral, si financiral obrt ali s.p., navsezadnje. Lahko bi vstal iz fotelja, se odpravil čez vrata svoje dragocene hiše in si, bog ne daj!, našel delo.

Bog ne daj. On ima socialno državo, ki skrbi zanj. Jaz, ki nimam nič, razen par mizernih jurjev na banki in 12 let star avto, moram plačevati NJEMU.

Pri nas je socialna država selektivna. za nekatere velja, za druge ne. Če si študent, je brezplačen študij pravica (čeprav mora recimo študentu prava ali ekonomije študij plačevati tudi pregovorna delavka Mure). Socialna država skrbi zate. Ko imaš enkrat službo za nedoločen čas v javni upravi, ti nihče nič ne more. Socialna država skrbi zate, ne glede na to, ali delaš dobro, ali pa si nepremičnina in hodiš v službo brat časopis. Če imaš hišo ali stanovanje, po možnosti podedovano, kupljeno po Jazbinškovem zakonu, ali pa hišo, ki jo je konec osemdesetih odplačala inflacija (= vsi mi), potem socialna država velja - nihče ti nič ne more.

Ampak zame (in verjetno za dobršen delež ljudi na tem forumu) pa socialne države ni. Nič ne pomaga, če si naredil faks. Službe ne boš dobil, ker jo zaseda nepremičnina s pomanjkljivo izobrazbo. Jaz, ki sem službo dobil, imam pogodbo za določen čas in ne vem, če jo bom jutri še imel, kajti zame, ki sem mlad in na začetku, socialna država (in ZDR) ne veljata. Jaz živim v krutem kapitalizmu in moram biti (za razliko od nepremičnin) iznajdljiv, zagnan, podjeten, delati vsak dan deset ur in več, če hočem sploh razmišljati o tem, da bom nekoč imel lastno stanovanje. Jaz moram živeti v najeti luknji in zanjo plačevati dober denar, kajti jaz se raznim noragutam in lexiosom prav nič ne smilim. Smilil se jim bom izgleda šele takrat, ko bom nepremičnina v lastni nepremičnini. Prej se naj pa sladko jebem.

djordjevic ::

Lepo si napisal tole.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Izgubiš življenjski standard. Raje živim na kruhu in vodi v lastni hiši, kot da bi se v blok preselil.
Jak neki standard, ob kruhu in vodi. Pa OK, kot ti drago, ampak ne smeš pričakovati, da ti bomo ostali plačevali socialno pomoč, ker se nočeš preseliti v manjšo hišo.

Če imaš hišo in nimaš dovolj denarja, se lahko preseliš v manjšo hišo in dobiš nekaj denarja. Lahko podstrešje oddaš moldavskim sezoncem in dobiš nekaj denarja. Lahko podstrešje in klet oddaš moldavskim sezoncem, in imaš nekaj denarja. Lahko celo hišo razen ene sobe oddaš moldavskim sezoncem. Lahko celo hišo oddaš ugledni družini in najameš drugo, manjšo hišo, in živiš od razlike med najemninama. Lahko pol hiše prodaš in stanuješ v drugi polovici. Možnosti je, kolikor hočeš.

V novem zakonu pa bo itak tako, da ti bo država, če se nikakor nočeš izseliti iz hiše, socialni pomoči pa se tudi nisi pripravljen odreči, pomoč spreminjala v hipoteko na hišo. Potem vse skupaj v resnici ni več tvoj problem, ampak problem tvojih potomcev, ki jim boš zapustil dolgove (ali pa hišo državi, če potomcev nimaš).

Jaz moram živeti v najeti luknji in zanjo plačevati dober denar,
Ja, bogi revež, prav smiliš se mi. Raje odgovori na naslednja vprašanja.
Bi bil sedaj raje star 60 let in imel svojo hišo, ali pa si vseeno raje mlad in v najeti luknji?
Starcem zameriš, ker so lahko poceni odkupili družbena stanovanja, pozabljaš pa, da boš ti morda dočakal zdravilo za svojo bolezen, oni ga pa ne bodo. Bi raje preživel otroštvo med 2. svetovno vojno in prišel do poceni hiše zaradi inflacije, ali pa ti je morda vseeno ljubše, da si se lahko v miru igral z računalniki?

Vse ima svoje prednosti in slabosti, svet pač ni narejen tako, da bi v njem vsi živeli enako. Tudi sedaj v kapitalizmu se mnogi čisto dobro znajdejo, in to na pošten in delaven način. Si se mogoče vprašal, da ni mogoče kaj narobe s tabo in ne s kapitalizmom?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nevone ::

Starcem zameriš, ker so lahko poceni odkupili družbena stanovanja, pozabljaš pa, da boš ti morda dočakal zdravilo za svojo bolezen, oni ga pa ne bodo. Bi raje preživel otroštvo med 2. svetovno vojno in prišel do poceni hiše zaradi inflacije, ali pa ti je morda vseeno ljubše, da si se lahko v miru igral z računalniki?


Lepo povedano. Treba je videt splošen napredek.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Matako ::

TheJack je izjavil:


Kot drugo, zakaj naj bo obdavčen dohodek, premoženje pa ne? Zakaj obdavčevati tistega, ki dela, ne pa tistega, ki ima deset stanovanj v Ljubljani, ali pa zaradi mene deset hiš?


Marsikatera država se je s tem vprašanjem ukvarjala že v preteklosti. In nakako se izkaže, da je v resnici pravičnejše imeti (čim)višje davke na premoženje in (čim)nižje na dohodke. V prvi vrsti zato, da imajo ljudje večji interes bogastvo pridobivati (EDIT: ga vlagati naprej v druge stvari in druge ljudi!), kot na njem "sedeti" - je na koncu bolje za družbo kot celoto. Bolj socialno, kot je pri nas popularno reči. Plus to je bistveno boljša _strateška_ odločitev. Treba misliti na naprej.

Pri nas je ideja, da je treba vzeti tistemu, ki veliko zasluži (kako si upa, prasec. če pa nekateri ne zasužijo toliko, kot on, kao), zato da bodo lahko ljudje do smrti brez brige na svetu shajali ob tistem, kar pač imajo. Vprašanje, če je to ok. Ampak ok, nisem ekonomist.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Pyr0Beast ::

V novem zakonu pa bo itak tako, da ti bo država, če se nikakor nočeš izseliti iz hiše, socialni pomoči pa se tudi nisi pripravljen odreči, pomoč spreminjala v hipoteko na hišo. Potem vse skupaj v resnici ni več tvoj problem, ampak problem tvojih potomcev, ki jim boš zapustil dolgove (ali pa hišo državi, če potomcev nimaš).

Čemu ? Komu na čast ?
To je samo legalizirana kraja nepremičnin. Ker to v bistvu ni nikakršna socialna pomoč, če si jo plačuješ sam. Ampak važno da bo nekdo fajn zaslužil.

In koliko je takih s 100kEUR na računu, pa da prosijo za socialno ?

Če se gre tako raje vidim da se socialna ukine, pa smo potem vsi na enako slabem.

Lepo povedano. Treba je videt splošen napredek.

Napredek ? Ne me zezat. Stanovanj za mlade ni ali pa jih ne morejo prislužiti v nekaj svojih življenjih. Če temu rečeš ti napredek prav, jaz rečem temu nazadovanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Genetic ::

Hisa, vredna 200000 EUR, je vredno toliko sele takrat, ko najdes kupca, ki je za njo pripravljen toliko placati.

Pyr0Beast ::

Genetic je izjavil:

Hisa, vredna 200000 EUR, je vredno toliko sele takrat, ko najdes kupca, ki je za njo pripravljen toliko placati.

Jap.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matako ::

^^^ To recimo pri nas še marsikomu ni jasno. Kolikokrat sem slišal "pa ne bom prodajal po pol cene, če je vredna dvakrat toliko". In potem ne proda, ker ga nič ne stane, da ne. Kot rečeno, pri nas se zaradi davčne politike izplača sedeti na premoženju.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

V prvi vrsti zato, da imajo ljudje večji interes bogastvo pridobivati
V bistvu trošiti. To je IMHO veliki zajeb potrošniške družbe kot velike piramidne igre. Ker moraš vedno več potrošit, da se zadeva izide in enkrat bo tega konec. Nekaj temeljnega je narobe, če je bolje trošiti kot varčevati.

O.

Pyr0Beast ::

Matako je izjavil:

^^^ To recimo pri nas še marsikomu ni jasno. Kolikokrat sem slišal "pa ne bom prodajal po pol cene, če je vredna dvakrat toliko". In potem ne proda, ker ga nič ne stane, da ne. Kot rečeno, pri nas se zaradi davčne politike izplača sedeti na premoženju.

Folk nekaj sanja o kešu a v bistvu se taki nepremičnini niti nebi hotel odreči če bi se našel kupec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nevone ::

Včasih so ljudje zidali hiše, da so imeli kje živeti. Danes bi seveda vsak rad vsaj svoje stanovanje, ki ga pa jasno sam zgraditi ne more.

Ljudje so včasih živeli v večjih skupnostih, danes se jim to zdi nesprejemljivo in želijo, da ima vsak posameznik svoje prebivališče.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

V prvi vrsti zato, da imajo ljudje večji interes bogastvo pridobivati
V bistvu trošiti. To je IMHO veliki zajeb potrošniške družbe kot velike piramidne igre. Ker moraš vedno več potrošit, da se zadeva izide in enkrat bo tega konec. Nekaj temeljnega je narobe, če je bolje trošiti kot varčevati.

O.


Ne varčevati v smislu riniti denar v štumfe ampak investirati v tvoj življenski prostor. To, da imaš urejeno kuhinjo, kopalnico ostale prostore ter porihtano streho nad glavo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matako ::

Okapi je izjavil:

V prvi vrsti zato, da imajo ljudje večji interes bogastvo pridobivati
V bistvu trošiti. To je IMHO veliki zajeb potrošniške družbe kot velike piramidne igre. Ker moraš vedno več potrošit, da se zadeva izide in enkrat bo tega konec. Nekaj temeljnega je narobe, če je bolje trošiti kot varčevati.

O.


V bistvu ne trošiti. Vlagati. Trošenje ima pri nas nekako skoraj isti pomen "kot stran metati", pa je prekleto daleč od tega. Že s tem ko kupuješ izdelke drugim, daješ določenim ljudem delo in jim daješ možnost, da dodajo vrednost (zdaj a jo res je odvisno od njihove sposobnosti).

Če se samo staraš skupaj s svojo hišo ne daš nikomur nič, mogoče na koncu pogrebniku.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

To, da imaš urejeno kuhinjo, kopalnico ostale prostore ter porihtano streho nad glavo.
To je vse stvar prioritet. Jaz imam recimo star štedilnik, ki sem ga za 30 evrov kupil skupaj s stanovanjem, v dnevni sobi pa fullHD projektor in 47" LCD. Lahko pa ne bi imel niti tega, ampak na knjižici 5 jurjev več, ker bi varčeval, da bi se lahko prej upokojil. Ampak naš sistem je naravnan tako, da je treba denar trošiti, ker se drugače ekonomija ustavi, kar je, kot rečeno, na dolgi rok nevzdržno, čisto teoretično, zaradi omejenih naravnih virov.

O.

TheJack ::

Okapi je izjavil:

Izgubiš življenjski standard. Raje živim na kruhu in vodi v lastni hiši, kot da bi se v blok preselil.
Jak neki standard, ob kruhu in vodi. Pa OK, kot ti drago, ampak ne smeš pričakovati, da ti bomo ostali plačevali socialno pomoč, ker se nočeš preseliti v manjšo hišo.

Če imaš hišo in nimaš dovolj denarja, se lahko preseliš v manjšo hišo in dobiš nekaj denarja. Lahko podstrešje oddaš moldavskim sezoncem in dobiš nekaj denarja. Lahko podstrešje in klet oddaš moldavskim sezoncem, in imaš nekaj denarja. Lahko celo hišo razen ene sobe oddaš moldavskim sezoncem. Lahko celo hišo oddaš ugledni družini in najameš drugo, manjšo hišo, in živiš od razlike med najemninama. Lahko pol hiše prodaš in stanuješ v drugi polovici. Možnosti je, kolikor hočeš.

V novem zakonu pa bo itak tako, da ti bo država, če se nikakor nočeš izseliti iz hiše, socialni pomoči pa se tudi nisi pripravljen odreči, pomoč spreminjala v hipoteko na hišo. Potem vse skupaj v resnici ni več tvoj problem, ampak problem tvojih potomcev, ki jim boš zapustil dolgove (ali pa hišo državi, če potomcev nimaš).

Jaz moram živeti v najeti luknji in zanjo plačevati dober denar,
Ja, bogi revež, prav smiliš se mi. Raje odgovori na naslednja vprašanja.
Bi bil sedaj raje star 60 let in imel svojo hišo, ali pa si vseeno raje mlad in v najeti luknji?
Starcem zameriš, ker so lahko poceni odkupili družbena stanovanja, pozabljaš pa, da boš ti morda dočakal zdravilo za svojo bolezen, oni ga pa ne bodo. Bi raje preživel otroštvo med 2. svetovno vojno in prišel do poceni hiše zaradi inflacije, ali pa ti je morda vseeno ljubše, da si se lahko v miru igral z računalniki?

Vse ima svoje prednosti in slabosti, svet pač ni narejen tako, da bi v njem vsi živeli enako. Tudi sedaj v kapitalizmu se mnogi čisto dobro znajdejo, in to na pošten in delaven način. Si se mogoče vprašal, da ni mogoče kaj narobe s tabo in ne s kapitalizmom?

O.


Naj se ti nič ne smilim, nisem edini. Poleg tega nimam nič proti kapitalizmu (in se v njem verjetno znajdem bolje kot marsikdo), kar bi vedel, če bi moj post (in prejšnje) dobro prebral. Menim pa, da naj bodo pogoji enaki za vse. Socialna država naj velja za vse enako, ne pa da za nekatere velja, za druge pa ne. Tvoja vprašanja so glede na to, kar sem jaz pisal, popolnoma irelevantna. Nima smisla da pišeš dolge odgovore na nekaj, česar nisi v celoti prebral.

Matako ::

Okapi je izjavil:

To, da imaš urejeno kuhinjo, kopalnico ostale prostore ter porihtano streho nad glavo.
To je vse stvar prioritet. Jaz imam recimo star štedilnik, ki sem ga za 30 evrov kupil skupaj s stanovanjem, v dnevni sobi pa fullHD projektor in 47" LCD. Lahko pa ne bi imel niti tega, ampak na knjižici 5 jurjev več, ker bi varčeval, da bi se lahko prej upokojil. Ampak naš sistem je naravnan tako, da je treba denar trošiti, ker se drugače ekonomija ustavi, kar je, kot rečeno, na dolgi rok nevzdržno, čisto teoretično, zaradi omejenih naravnih virov.

O.


Brez tega "nevzdržnega sistema" bi ti lahko tvoj 47'' TV samo sanjal. V bistvu ga ne bi mogel niti sanjati, ker do njega sploh ne bi prišlo. Mogoče se sliši bombastično, ampak skoraj ves zabavnejši del razvoja je posledica NEbriganja za skupno dobro. Takorekoč... materializiran individualizem.
/\/\.K.

Okapi ::

To je samo legalizirana kraja nepremičnin.
Ne, to je samo priznanje, da je nepremičnina premoženje, enako kot zlatniki pod žimnico, drevesa v gozdu ali denar na banki. Sam praviš, da je treba vlagati. Pri nas so pač ocenili, da ti po glavi pripada 70 kvadratov (če si sam) za vzdrževanja standarda, ostalo pa je višek, ki ga moraš vložiti, da se ekonomija ne ustavi (bodisi neposredno, ali prek plačevanja davka).

O.

nevone ::

Socialna država naj velja za vse enako, ne pa da za nekatere velja, za druge pa ne.


Se strinjam. Socialna država v bistvu ne funkcionira v tem smislu, da najšibkejši so se vedno deležni najmanjšega kosa pogače.

Tudi socialno pomoč si moraš biti sposoben nekako prigrebst, česar klošar recimo ne zna in je zato še vedno najbolj na dnu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Brez tega "nevzdržnega sistema" bi ti lahko tvoj 47'' TV samo sanjal. V bistvu ga ne bi mogel niti sanjati, ker do njega sploh ne bi prišlo. Mogoče se sliši bombastično, ampak skoraj ves zabavnejši del razvoja je posledica NEbriganja za skupno dobro. Takorekoč... materializiran individualizem.

Zakaj misliš da je materializem in individualizem edini ki žene razvoj ?

Ne, to je samo priznanje, da je nepremičnina premoženje, enako kot zlatniki pod žimnico, drevesa v gozdu ali denar na banki. Sam praviš, da je treba vlagati. Pri nas so pač ocenili, da ti po glavi pripada 70 kvadratov (če si sam) za vzdrževanja standarda, ostalo pa je višek, ki ga moraš vložiti, da se ekonomija ne ustavi (bodisi neposredno, ali prek plačevanja davka).

Eh. Nepremičnina je premoženje glih toliko kakor je pepel energent.
Saj. Pravim da je treba vlagati. In to v stvari ki ti ostanejo, ne čokolado ali sladoled katerega še isti dan poješ nato si pa lačen. In stanovanje imaš zelo verjetno zato, da prihraniš na življenskih stroških, ne pa da denar stalno mečeš za najemnino.
Jebanje ljudi v glavo samo da se 'ekonomija ne ustavi' je pa nekaj najbolj neumnega dosedaj od trenutne vlade. Če je tako slaba pa naj se ustavi in potrebujemo drug sistem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TheJack ::

Matako je izjavil:

TheJack je izjavil:


Kot drugo, zakaj naj bo obdavčen dohodek, premoženje pa ne? Zakaj obdavčevati tistega, ki dela, ne pa tistega, ki ima deset stanovanj v Ljubljani, ali pa zaradi mene deset hiš?


Marsikatera država se je s tem vprašanjem ukvarjala že v preteklosti. In nakako se izkaže, da je v resnici pravičnejše imeti (čim)višje davke na premoženje in (čim)nižje na dohodke. V prvi vrsti zato, da imajo ljudje večji interes bogastvo pridobivati (EDIT: ga vlagati naprej v druge stvari in druge ljudi!), kot na njem "sedeti" - je na koncu bolje za družbo kot celoto. Bolj socialno, kot je pri nas popularno reči. Plus to je bistveno boljša _strateška_ odločitev. Treba misliti na naprej.

Pri nas je ideja, da je treba vzeti tistemu, ki veliko zasluži (kako si upa, prasec. če pa nekateri ne zasužijo toliko, kot on, kao), zato da bodo lahko ljudje do smrti brez brige na svetu shajali ob tistem, kar pač imajo. Vprašanje, če je to ok. Ampak ok, nisem ekonomist.


S tem se strinjam.

Okapi je izjavil:

To je samo legalizirana kraja nepremičnin.
Ne, to je samo priznanje, da je nepremičnina premoženje, enako kot zlatniki pod žimnico, drevesa v gozdu ali denar na banki. Sam praviš, da je treba vlagati. Pri nas so pač ocenili, da ti po glavi pripada 70 kvadratov (če si sam) za vzdrževanja standarda, ostalo pa je višek, ki ga moraš vložiti, da se ekonomija ne ustavi (bodisi neposredno, ali prek plačevanja davka).

O.


S tem tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Aljaz1980 ::

na stvar lahko pogledamo takole, daleš celo življenje za svojo hišo, ki ste jo vzeli z kreditom pri 50 gre vašo podjetje v stečaj ali pa te zamenja vodilni, ker pač nisi konkurenčen 24 letnemu svežemu inžinirju seznanjen z novejšimi tehnologijami in željen novega znanja in izkušenj

že res da imaš kilometrino, ampak saj ve večina da pr 50 maš počasi že vsega povn kurac, poleg tega da se težje določenih stvari naučiš

sedaj, kdo te bo zaposlil pr 50 za naslednih 10-15let?

socialne pa nisi upravilčen(ker imaš pod palcem hišo vredno 100 000 ali več, mislim kako si sploh upaš razmišljati o socialni pomoči, kaj te jebe prodaj hišo za katero si garal večino življenja) no sicer imaš tisti denarni nadomestek nekaj časa, ampak tisti ne bo trajal niti 3 lete

nevone je izjavil:

Včasih so ljudje zidali hiše, da so imeli kje živeti. Danes bi seveda vsak rad vsaj svoje stanovanje, ki ga pa jasno sam zgraditi ne more.

Ljudje so včasih živeli v večjih skupnostih, danes se jim to zdi nesprejemljivo in želijo, da ima vsak posameznik svoje prebivališče.

o+ nevone

tako velik +1 na tole

no vsaj v moji vasi pa smo dokaj blizu Celja živi v večini hiš po 2 generacije

večina hiš na podeželju, izvzeto novejše, so se gradile cele 2 generacije, oziroma še danes gledam kako dva izmed sosedov gradita in rihtata hišo že kakšnih 10 let, ko je denar se pač rihta

in na stara leta če slučajno izgubi službo, zaradi let pa ga noben ne zaposli jah bomo pač prodali

sicer z delom ne bom imel problemov, je pa tudi pri nas tako, da so stari starši gradili prtličje in to na roke( torej malta, zidaki in vse na roke, materijali pa pesek in kamenje iz okoliških rek ali potokov, kar se je našlo, takrat po 2 sv vojni si pač nisi mogel drugega privoščiti), 1 nadstropje pa moji starši in vzdrževanje hiše, glih to poletje zamenjava strehe -11k in bom v njej živel tudi sam če bo možno, v zgornjem nadstropju, ko bo pač prostor
in jo tudi vzdrževal, a kaj če se mi zgodi, kar sem opisal zgoraj
jah prodat, pač bo šla zapuščina treh generacij v kurac, vključno z mojim vzdrževanjem hiše, samo zato ker sem "prebogat" hkrati pa možnost da v njej živi mojo potomstvo

ni vse tako enostavno, kot se vidi in sliši, predvsem ste preveč kratkogledi
se pa strinjam, da če hočeš delat se da del najti( razen kot sem omenil, ko si starejši je pač to težje)

Slovenija kolikor je lepa dežela je tudi zelo v ku..., ker niso plače na nivoju glede na cene nepremičnin in tudi nekaterih dobrin na trgu, ampak se bojim če bi šle plače gor, bi se dobrine prav tako zelo podražile zaradi pohlepnih trgovcev
da ne omejam da je sistem v 3 krasnih, mene samo zanima kako dolgo se bo še lahko fural toliko trgovin in avto hiš na vsakih 5 metrov v mestih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

noraguta ::

Okapi je izjavil:

To je samo legalizirana kraja nepremičnin.
Ne, to je samo priznanje, da je nepremičnina premoženje, enako kot zlatniki pod žimnico, drevesa v gozdu ali denar na banki. Sam praviš, da je treba vlagati. Pri nas so pač ocenili, da ti po glavi pripada 70 kvadratov (če si sam) za vzdrževanja standarda, ostalo pa je višek, ki ga moraš vložiti, da se ekonomija ne ustavi (bodisi neposredno, ali prek plačevanja davka).

O.

opa bato , hudič je , da si za to premičnino ti državi že prekleto dosti odkartal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

pač bo šla zapuščina treh generacij v kurac,
Kot pač gredo vsi drugi prihranki, podedovani ali prisluženi, ko je kriza. A zlatnikov od starega fotra ti pa ne bi bilo škoda prodati, in zlate ogrlice od babice? Pa svoje prihranke na banki bi tudi šparal in zraven stradal in prosil za socialno pomoč? Lahko si srečen, da imaš vsaj hišo, ki jo lahko prodaš (ali začasno oddajaš, dokler se situacija ne izboljša). Vprašaj se raje, kako je tistim, ki je nimajo.

Moji dedek je bil mali vinski trgovec na vasi na Primorskem. Po 2. vojni je posel zaradi meje bolj ali manj propadel, pa še otrok vse skupaj ni zanimalo in so se odselili v mesto. In je vinsko klet v hiši prodal, ter imel v tretjini hiše podnajemnike, da sta si z babico malo popravila proračun, ker so bile penzije majhne. Zdaj je pa hiša prazna in jo uporabljamo kot vikend. Če ne bomo imeli za davek, bomo pa že spet vzeli kakšne podnajemnike ali pa jo prodali. Ali pa bom morda ljubljansko stanovanje oddajal in šel živet na vas. Pač si preračunaš, kaj se ti bolj splača.

O.

Zheegec ::

opa bato , hudič je , da si za to premičnino ti državi že prekleto dosti odkartal.

Saj za vsako stvar plačaš davke. Za avto je davkov še več (procentualno gledano), pa ne bom sedaj kar upravičen do socialne pomoči, če imam Maserattija doma, pa sem brez službe pa denarja za preživetje. Rekli bodo - prodaj to zadevo pa boš preskrbljen za dolgo časa, vmes si pa najdi službo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Aljaz1980 ::

Kot pač gredo vsi drugi prihranki, podedovani ali prisluženi, ko je kriza. A zlatnikov od starega fotra ti pa ne bi bilo škoda prodati, in zlate ogrlice od babice

nebi bilo ne, tudi od babice ne(ker za nakit se mi jebe, še za tisto ogrlico ki sem jo dobil za 16 rojstni dan, ker pač zame nakit pač nima vrednosti, pač ni moja stvar oz. ima vrednost samo zato, ker ga cenim kot darilo)

Pa svoje prihranke na banki bi tudi šparal in zraven stradal in prosil za socialno pomoč?

ne, zato pa se jim reče prihranki
hiša je pa le stanovanje oz. rešitev bivanjskega prblema in ne prihranek

Lahko si srečen, da imaš vsaj hišo, ki jo lahko prodaš (ali začasno oddajaš, dokler se situacija ne izboljša).

sem srečen, no je nimam in še nebom imel še nekaj časa, in ne najem ni opcija, ker že živimo dve generacije v hiši, oziroma 3 če še mene upoštevaš, ampak itak še nimam familije

tako kot sem rekel, tole trenutno ni moj problem oz. bi se mi lahko gladko in sladko jebal glede sociale in še nebo moj problem, dokler kot sem zapisal se mi olahko zgodi da izgubim službo na stare čase

vi gledate na hišo izključno z vidnika nepremičnine, kaj pa kot investicija, ki se ti obrestuje s tem da v njej živiš in bo živelo tvoje potomstvo in ne samo zgolj iz finančnega vidnika

Vprašaj se raje, kako je tistim, ki je nimajo.

saj je nimam še danes me lahko stari ven vržejo, no na srečo se dobro razumemo

jah tule se bemtijo, da naj jo prodam in se jim pridružim ;((
saj dejansko če bi imel šanso in denar, bi si zgradil svojo ali kupil, da bi bil kao na "svojem", me pa ne moti če bom pač zaradi tega z starimi(saj veste medgeneracijska solidarnost oziroma "familija"), ker mi krediti smrdijo na daleč in okoli

dejansko delno jim dam prav, a če mislijo da bodo tudi če bi se to uresničilo, plačevali manjše davke oziroma dobili hišo lažje, so zelo naivni (svaj v Sloveniji tega naj ne pričakujejo)

ker verjemem, da socialni prejemki so še najmanši problem, potem ko se miljoni mečejo čez okno za nekvalitetne avtoceste, razne vprašljive podgodbe z microsoftom itd.

Pyr0Beast ::

V bistvu res ne vem kaj bi mladi profitirali od tega. Keša za nakup nepremičnine še vedno ne bodo imeli, če jo bodo pa z napori končno kupili in zgubijo plače pa so spet v istem dreku ko prej. Popolna neumnost.

Na koncu bomo vsi revni še bolj ko prej. Državi zmanjkuje keša in bi rada prodala še tisto, kar sploh ni njeno. Bravo naši.

Poleg tega, če si hišo že kupil si že lepo plačal vse potrebne davke, iz svoje plače in DDV.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lexios ::

Kot drugo, zakaj naj bo obdavčen dohodek, premoženje pa ne? Zakaj obdavčevati tistega, ki dela, ne pa tistega, ki ima deset stanovanj v Ljubljani, ali pa zaradi mene deset hiš?


Kdo pa pravi, da ne? ;((

Ampak dejmo postavt davčni sistem vsaj normalno, če že ne logično v okviru določenih socialnih norm, pravil in meja! Ne da nekdo v centru Ljubljane plača le 2x/3x več davka kot nekdo na podeželju 100 km stran za enako veliko, ohranjeno in staro nepremičnino, nepremičnina v Ljubljani pa je 10x več vredna na trgu... Preveč kratkogledni smo! Kdor ima 10 hiš naj logično plača 10x več, zaradi mene lahko stopnja davka celo narašča s potenco in tako omejimo sedenje na nekoriščenih nepremičninah! Problem nastane, ko davčne osnove pišejo dipl., mag. in dr. idioti, brez praktične izobrazbe! Določiti je potrebno vsaj zgornjo mejo davka, sicer prej ali slej pridemo do primera, ko bo za 150 m2 50k vredno "podrtijo" v Šentilju davek enak davku za 60 m2 130k vredno dvosobno stanovanje v Ljubljani, z namenom čimbolj napolniti državno blagajno! To v takšni obliki ni nič drugega kot nov način za postopno uzakonjeno nacionalizacijo privatne lastnine!

Primerjaš premoženje z dohodkom! Vse lepo in prav, dokler upotevaš, da gre pri prvem vsaj za večino prebivalcev za dolgotrajen proces pridobivanja, čez 2 generaciji, že 100x obdavčeno in preplačano, vsaj dvema različnima državnima sistemoma! Poleg tega si redko kdo iz danes na jutri lasti 10 stanovanj v Ljubljani! Kdor pa si, bi pomojem moral vsaj enkrat biti predmet Kosove komisije! In skoraj ne dvomim, da si vsak 5. Ljubljančan, kljub obdavčenemu dohodku, poleg škatlice iz šibic v Ljubljani in več kot solidnega življenskega standarda, lasti še vikend nekje daleč izven Ljubljane! Za razliko od nekoga na vasi, z lastno 100k vredno nepremičnino, podedovano še iz povojnih časov... In povrhu gospoda še pametuje, kako ji gre težko!

Z obdavčitvijo nepremičnin naj bi uredili tudi razmere na trgu? In bi si hišo v prihodnosti lahko privoščil marsikdo, celo v Ljubljani. Osebno imam že poln kurac vladnih ukrepov, ki Slovenijo centralizirajo in centralizirajo. Ljubljana uber alles! Namesto razvoja celotne regije in padca cen na trgu v realne okvirje, se vzdržuje center moči. Nov davek kot tak (recimo v primeru ko lastnik 150 m2 nepremičnine v Prekmurju plača 50%+ davka enake nepremičnine v centru Ljubljane; vrednost na trgu pa se razlikuje vsaj 3x... Kdo bo zaradi stiske prej prodal - lastnik iz Prekmurja ali lastnik iz Ljubljane?) potrjuje natanko to logiko! Očitno je problem zgolj zasedenost vikendic in luknja v državni blagajni, drugače si tega ne znam razlagat!?

Ampak zame (in verjetno za dobršen delež ljudi na tem forumu) pa socialne države ni. Nič ne pomaga, če si naredil faks. Službe ne boš dobil, ker jo zaseda nepremičnina s pomanjkljivo izobrazbo. Jaz, ki sem službo dobil, imam pogodbo za določen čas in ne vem, če jo bom jutri še imel, kajti zame, ki sem mlad in na začetku, socialna država (in ZDR) ne veljata. Jaz živim v krutem kapitalizmu in moram biti (za razliko od nepremičnin) iznajdljiv, zagnan, podjeten, delati vsak dan deset ur in več, če hočem sploh razmišljati o tem, da bom nekoč imel lastno stanovanje. Jaz moram živeti v najeti luknji in zanjo plačevati dober denar, kajti jaz se raznim noragutam in lexiosom prav nič ne smilim. Smilil se jim bom izgleda šele takrat, ko bom nepremičnina v lastni nepremičnini. Prej se naj pa sladko jebem.


Sladko se zaradi mene lahko jebeš že sedaj v najeti luknji! >:D S stališča socialne države si na istem, v obeh primerih bi me kot trenutno državo zanimalo le koliko davkov mi plačaš, nič drugega! V krutem kapitalizmu živimo danes pač vsi, eni tako, drugi drugače! Smiliš se mi v nobenem primeru ne...

PS: Sori izrazu, nič osebnega, le izrabljam naprej tvojo frazo, nič drugega - vse z namenom, da bo mogoče moje stališče sedaj bolj jasno!;)

PPS: Sicer pa bi osebno vsaj 50% sociale ukinu! Je povsem nepotrebna, ljudje zgolj rabijo poprijeti za delo - dela pa je dovolj, ko enkrat nisi več omejen z ozkogledno ideologijo ala "šivilja ne zna nič drugega kot šivati"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pyr0Beast ::

In bi si hišo v prihodnosti lahko privoščil marsikdo, celo v Ljubljani.

Sanjaj.

Nepremičnina je nedotakljiva zadeva. Ne vem kaj se silite vse obdavčevati in kdo vas je nasral da bo zaradi tega zadeva cenejša. Ne bo, še dražja bo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lexios ::

Točno tko! V končni fazi bomo obdavčili še zrak...

TheJack ::

lexios:

Svojo situacijo sem dal le kot primer. Verjamem, da je že na tem forumu kar nekaj ljudi s službami za določen čas, brez kakšnega nepremičninskega premoženja in v najetem stanovanju. Skratka, moj primer ni prav nič poseben.

Na kratko rečeno se strinjam s tem, da se davek plačuje glede na tržno vrednost nepremičnine. Smisel nepremičninskega davka naj bo po mojem v tem, da bo izkoristek obstoječih nepremičnin boljši. Pripelje naj do tega, da bodo ljudje živeli v svojim potrebam primernih nepremičninah, tisto kar bo viška se bo pa prodalo ali oddalo. Z malo sreče bi to pripeljalo do padca cen nepremičnin in najemnin. Tole je sicer bolj laično, ker nisem ekonomist.

"V krutem kapitalizmu živimo danes pač vsi, eni tako, drugi drugače!"

Po mojem ne, kar sem že razložil. Šele takrat bomo vsi živeli tam, ko bo premoženje obdavčeno prav tako kot dohodek in ko bodo nesposobneža tudi v državni službi hitro nadomestili z bolj sposobnim. Tole je sicer malce popreproščeno rečeno. Bolj je bistveno to, da naj bodo pogoji enaki za vse in da naj se različni privilegiji čim prej ukinejo.

lexios ::

Svojo situacijo sem dal le kot primer.

Tako sem tudi razumel in odg. Pa še enkrat, upam, da nisi vzel osebno!

Po mojem ne, kar sem že razložil. Šele takrat bomo vsi živeli tam, ko bo premoženje obdavčeno prav tako kot dohodek in ko bodo nesposobneža tudi v državni službi hitro nadomestili z bolj sposobnim. Tole je sicer malce popreproščeno rečeno. Bolj je bistveno to, da naj bodo pogoji enaki za vse in da naj se različni privilegiji čim prej ukinejo.


Sanjaj! Žal...

PS: Če vzameš, da družbeni sistem ni nič drugega kot del cikla neke civilizacije. Začneš lahko s popolno anarhijo, ki kot taka ne more trajati dolgo in prej ali slej preide v totalitarizem/fevdalizem/kraljevino, ki se na dolgi rok spet nekako ne izide... Vse tako naprej do osnovne oblike demokracije, ki se pomojem zopet prej ali slej preko vmesnih oblik izjalovi v anarhiji... V vsakem primeru človeška narava ostaja več ali manj enaka in v celotni človeški zgodovini ne poznam primera (razen hipijev v prejšnjem stoletju:) ), ko bi lahko govorili o enakosti in privilegiji teh ali onih družbenih slojev ne bi obstajali! Trenutno pomojem pes moli taco daleč od stabilizacije družbenih razmer, enakosti in poštene ureditve...

Na kratko povedano, v kapitalizmu smo že nekaj časa, vseeno pa je še marsikdo v svoji glavi povsem v socializmu in v pravljici ne bomo živeli nikoli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Hardstyle ::

Avtor teme in še nekaj njemu podobnih je pač zadovoljnih s tem da živijo med štirimi stenami na par kvadratnih metrih obdani z asfaltom in to je za njega minimum. Ne ve pa da je hiša trajna naložba. Danes jo zgradim, čez 50 let bo jo obnovil moj otrok, čez 130 let njegov itd...
Kdo pa mi jamči, da bo čez 180 let blok v katerem bom kupil stanovanje še vedno kot nov oz. da tam ne bo šoping centra? Ti si lastnik stanovanja ampak ne objekta v katerem je stanovanje, torej če se lastnik odloči da več nebo vzdrževal bloka boš pa kaj? Jebal ježa zato ker boš popravljal stvari ki se tebe kot lastnika stanovanja (ne objekta) ne tičejo. Stroški v bloku tudi niso majhni, kurjava je skoraj enaka kot olje,plin v hiši (bloki imajo slabšo izolacijo), streha je vodoravna in zato manj odporna na točo, večje možnosti za zamakanje..., dobiš naraščaj... kam ga boš dal? Otrok ti je star xyz let, hoče it na svoje... spet v blok med štiri stene in si v začaranem betonskem krogu.

Če je to zate življenje go ahed, pa se zabijaj v steno.

Zgoraj napisano je letelo zgolj na to da se hiše prodajo in preseli v stanovanje in ne na davke itd...

Zgodovina sprememb…

TheJack ::

lexios je izjavil:

Svojo situacijo sem dal le kot primer.

Tako sem tudi razumel in odg. Pa še enkrat, upam, da nisi vzel osebno!



Ničesar na internetu ne vzamem osebno. Če bi to počel, me po mojem ne bi bilo več gor...:D

noraguta ::

Zheegec je izjavil:

opa bato , hudič je , da si za to premičnino ti državi že prekleto dosti odkartal.

Saj za vsako stvar plačaš davke. Za avto je davkov še več (procentualno gledano), pa ne bom sedaj kar upravičen do socialne pomoči, če imam Maserattija doma, pa sem brez službe pa denarja za preživetje. Rekli bodo - prodaj to zadevo pa boš preskrbljen za dolgo časa, vmes si pa najdi službo.

za samo lastništvo avta ne plačuješ nič. ravno tako kot za katero koli drugo lastnino, ne plačuješ nič.
z nepremičninami pa zgleda , da bojo obdavčili kaj ? da sam sebi , daješ zadevo v najem? or sth like that.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zee ::

Za avto plačuješ vsako leto registracijo, tehnični pregled, gorivo (in DDV zanj)...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

noraguta ::

zee je izjavil:

Za avto plačuješ vsako leto registracijo, tehnični pregled, gorivo (in DDV zanj)...

za lastništva je bela cesta. sej za nepremičnino tud plačuješ komunalne storitve , katasterski dohodek ak je zemlja rodna , rtv naročnino , etc...
tukaj se pa obdavčuje lastništvo!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

LeQuack ::

Ni problema sej bodo še lastništvo avta obdavčil. Samo čas jim daj, ne morajo tako hitro.
Quack !

noraguta ::

najbrž res, grem kr enga nižje trošarinskega pržgat , k se spomnem na une gospodarske veleume u lublan.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

joseph ::

Kolikokrat se pa vam zdi primerno plačati davek?
Naprej na tisto kar zaslužite, nato na tisto kar kupite in na tisto kar imate.
Seveda boste deležni za plačilo davka tudi za lasten pogreb in tista 2m2, ki jih boste morda nato še nekaj časa deležni. Ampak ti zadnji prispevki so predloženi vašim potomcen in dedičem.

Pyr0Beast ::

Mah ko se vse izjalovi, je absolutno vedno najbolj pravilno nabijati davke :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810213873 (143226) Mr.B
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026126 (22293) Alubadar
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569542 (60716) jype
»

Bogati siromaki??? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30188017 (77577) energetik

Več podobnih tem