» »

Pixelplus-Philips

Pixelplus-Philips

Smiley123 ::

Mene pa zanima kako je s to pixelplus tehnologijo.

Namreč vem, da ta omogoča, da s slabšega signala malce "spremeni" oz. izboljša samo sliko. Pa me zanima, kakšna je torej zdaj razlika med modeli, ki še imajo Pixel Plus 3 HD tehnologijo in temi novimi, ki imajo Pixel Precise HD tehnologijo?

Stvar je taka, da bi na tv-ju (verjetno bo 47 inčni, razdalja gledanja nekje 3,5m) gledal po večini dvd-je in tu pa tam kakšen divx, če bo že potreba. Drugače pa je še stvar taka, da imamo slabšega kabeljskega operaterja zato se ravno odločam za philipse z tehnologijo pixelplus, saj nebi rad, da ko bi si ogledal kako tekmo oz. kak dnevnik, da bi bila slika res grda 100 na uro.

Povejte malce, kako se res ta tehnologija odnese v izboljšavi slike in ali res sploh tako učinkuje, kot to philips reklamira.

Hvala.

Scorpia ::

Vsak na tv po svoje opravi podobno, če ne skoraj isto in je to marketinška poteza le drugače imenujejo.
Kako je pri ostalih firmah, moj philips recimo če je slab signal, ima omejitev šuma. Če bo recimo slika pri mir, bo slika skoraj čista. Ko se bo prizor spreminjal, se bo poznalo malce čudni premiki (kakšen ghost se pojavi), drugače kar odlično opravi svoje delo.
Če boš vrtel dvd, upam da imaš dokaj vredu dvd ki dober opravi ''upscaling''. Sam imam en slabši dvd pa je slika porazna (prek scarta), drugi ima hdmi izhod in zadevo precej boljše naredi. Čimvišji bitrate na dvd-ju, slika bo boljša. Pri divx-u je pa tko, spet ta drug dvd z hdmi precej slabo opravi nalogo, imam še wd tv doma in divxe precej lepše prikazuje.
Če imaš že tko slabo kabelsko boš bolj razočaran z sliko, ne vem če kater lcd zna izboljšat sliko kot pravijo. Recimo pri men oba tv-ja (skoraj ista lcd-ja) oba prek kabelske, le da drug dobi prek dva razdelilca. In je noč in dan v sliki, ker se tako močno pokvari. Ta stara tv-ja ki imata še daljša kabla, ne pokažeta tako katastrofo :) kot pri men v sobi. Zato sem jst sebi nabavil satelitsko.
////

damjan1980 ::

neke velike razlike definitivno ne more bit, ker razlika ni niti takrat drastična, če je ta funkcija vklopljena ali ne. z nastavitvami se da marsikaj naredit, da je slika koliko toliko sprejemljiva na lcd tvjih, največ kar pa se da iz kabelske potegnit pa ti lahko nudi samo digitalna in še ta po možnosti z stb, ki ima hdmi izhod.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961192844 (417215) antonija
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36863044 (15534) Buffy
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942118452 (35439) Kovalchuk
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637885 (20328) mrheker
»

HD televizor imamo kako izkoristiti?

Oddelek: Zvok in slika
373752 (1752) IVo

Več podobnih tem