» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
«
1 / 154
»»

Dejancek ::

Lp

Takole gre ta stvar ...
Mami pa ati sta se odločila da bosta kupila Plasmo TV in tak da me danes pošiljata mal po LJ na ogled trgovin, pa da jima kaj povem kako pa kaj ...

Ker jima želim le najbolje, nebi rad gledal na neko stvar katera ne bo vredi...
Rekla pa sta da hočeta met TV , diagonala od 70 pa do 80 cm...

Na kaj morem bit sedaj pozoren ko jo grem pogledat ?
Na kaj morem bit zelo pozoren pri plasma tvju ?
Katero se splača najbolj pogledat ?
In kje u BTC-ju je kaj konkretnega za pogledat(cena-kakovost) ?

Nasveti dobrodošli ... ;)

Lepa vam hvala :D

Veron ::

jst ti pa takole powem: do 1m diagonale raje uzami LCD, bo veliko lepša slika, pač kar je pa več k 1m, pa posezi po plazmi...

Dejancek ::

Veron :

A mi lahko prosim mal utemeljiš zakaj ?

tnx ;)

Veron ::

uglavnem, najbolje da greš v kako trgovino pa si ogledaš sliko recimo 80cm plazme in LCD, kolko sm jst opazu je bila na LCD veliko lepša slika...

samo na 1m pa LCD pogori, zato pa plazma...

Dejancek ::

Aha no lepo od tebe da mi to poveš

Dej mi prosim še povej kaj morem pazit ko bom šel gledat te televizije,na kaj naj bom pozoren in to ...

tnx

Veron ::

Pri plazmi moraš pazit na ...

pač kontrast, ki se pri TVjih gible nekje 5000:1, svetlost nekje 1500cd/m2... potem koliko mio barv podpira, kakšne fukncije, predvidevam da boš imel hišni kino, tako da pazi na avdio izhod... ker jst osebno bi raje zvočnike vezal direktno na TV kot na DVD, ker potem tudi ko gledaš tv spored slišiš iz zvočnikov (teh posebi)...

hja probem pri LCD in plazmah je ta pač da ti noben ne more garantirat da boš takoj dubu TV tko k je treba, zato je dobro gledat kako imajo organiziran servis, kar se tega tiče pa ima sony in Philips najbolje poskrbljeno, no tudi kak LG pride v poštev, samo pričakuj malo več komplikacij, usaj take izkušnje imajo v bigbangu...

če pa že hočeš plazmo pa recimo toče ni slabo LG RZ-42PX 11

----

LCD philips
pa kaj takega,... ampak kot pravim, pojdi v trgovino in si točno ogledat tiste raztavljene TV, nato pa se odloči kateri po tvojem okusu ima najlepšo sliko...

Dejancek ::

No trenuto po tvojih nasvetih se nagibljam v smer LCD TVja, saj je res da kar je pod 80cm je LCD bolji ...

Glej to : svetilnosti 550 cd/m2, kontrastu 600:1, odzivni čas pa znaša 16 ms

Je to kull za en LCD TV ki im diagonalo 68 cm ?

Gledam rang seveda do 1400 € ....

Verjetno pri LCD-ju lahko pozabim na 100Hz osveževanje al ni tko ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()

ČIP 008 ::

Pa ja, kaj boš z plazmo? Ti kupi dober LCD z resolucijo 1600x1200 in to je to.

Dejancek ::

ČIP 008 :

No saj ti pravim, gledam dejansk sedaj samo še LCD TV...

Kaj mi konkretno svetuješ(kakovost-cena-resolucija-osveževanje-....) ?

Cena do 1400 € .....

Veron ::

svetilnosti 550 cd/m2, kontrastu 600:1, odzivni čas pa znaša 16 ms

tole je kar uredu... in še nasvet da se nagibaj sony, philips (zaradi servisa)

ČIP 008 ::

Dell Ultrasharp 2405FPTW - diagonala: 24 palcev, ločljivost:1920x1200, velikost pike: 0.270 mm, kontrast:1000:1, svetilnost:500, odzivni čas: 16 ms, slika v sliki itd.............. Ja pa cena : probaj ga dobiti čim ceneje :D .

Dejancek ::

Veron :

Najlepša hvala ... :8)

ČIP 008 :

Kje si ga dobil tega ? Link direkten ? U slo ?

Bliža se 16h, ko sem bom odpravil mal po BTC-ju gledat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()

Veron ::

np :)

še enkrat: najbolje bo če kupiš kakega Sony ali pa Philips (odvisno kaj imaš raje), če pa nisi posebaj nagnen znamkam, pa boš vrjetno dobil kakega Phlipsa nekoliko ceneje

Dejancek ::

Mah po pravic povedan, bmk za znamke, važen da dela kot se šika >:D

Važn mi je da je cena do max 300k cca.

Tale mi je zelo ušeč LCD TV ali pa ta LCD TV
Ta mi je nekako orientacija ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()

Veron ::

še en nasvet, ne kupi LCD TV preden ga ne vidiš, seveda prižganega... tako da raje odcapaj v kako trgovino kot je recimo BOF

Dejancek ::

To pa itak ;)

ČIP 008 ::

Dejancek tale dva LCD TV imata resolucijo samo 128x768, kar je PREMALO!

ČIP 008 ::

Ups 1280x768.8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ČIP 008 ()

|KoRn| ::

Toje za LCD TV čisto dovolj!

Ne išče LCD monitorja ampak televizijo... pri monitorijih 24" (dell) ali 30" je pa druga zgodba.
Freak on a leash!

Dejancek ::

Res je ne iščem Monitorja ampak TV ...

Pomebno mi je sam, da tv od gledalca bo postavljena cca. 4-5 m razlike in da bo slika lepa pa čista . ;)

Ah splaval je po vodi moj sprehod po BTC-ju dans, tak da se gre v ponedeljek in še je čas da mi kdo kak pameten nasvet poda glede tega :D

Veron ::

kot sm reku, ne se ozirat toliko na ločljivost, pojdi v trgovino, si oglej, če ti je slika ql, ga uzami, če ne pa ne!

|KoRn| ::

Jaz sem si nagledal enega SAMSUNGA, ki ni tako zelo drag...

Samsung LE-32A41B za ~1200€ dobiš LCD TV z 82cm diagonalo in HDTV ready. V živo ima tudi vredu sliko, vendar ga nisem še uspel primerjati z kakšno plasmo.

Več informacij najdeš tukaj.
Freak on a leash!

danielka84 ::

poglej tegale, 1A. :>
klik!

Dejancek ::

|KoRn|:

Je pa res zanimiv, uf sam kje ga najdet tukaj pri nas ja .... :\


PuLpKeKs :

Katerega dela ne razumeš pri mojih postih: Cena do 1400 € ..... :\

danielka84 ::

ok, spregledal, se opravicujem..8-)

|KoRn| ::

Pri nas je... kaj naj rečem, sem malo po netu gledal in so okoli 400.000 SIT, naši trgovci morajo cene spustiti!!!!
Freak on a leash!

Dejancek ::

400k ? 8-O

Bog nam pomagaj res :'( Pa ne more bit taka razlika ja .... :\

Nox ::

Tudi jaz kupujem novo škatlo da bom vanjo še malo bolj bulil :D . Tukaj maš res monitorjev, da se drek iz njih dela 8-O . Sigurno vam bo enkrat prav prišlo Lcd monitorji.
...

Dejancek ::

Tukaj je govora o TV-jih na pa o Monitor-jih ....:\

Dejancek ::

Evo ravnokar iz BOF-a prišel :D

Zagledal se v PLASMo TV od LG :D

LG rz42px11

Hmm, kaj menite vi home made poznavalci ?

Sam cena pa je ubitačna a ne, u BOF-u jo prodajajo za 450k, slika mi je bila res mega, na pogled ...

Gledal na netu pa je cena cca. 390k, ah naši trgovci z astronomskimi maržami ja ;(

Hmm, kaj pravite, na ta TV če bi se odločil ga uzet ?
Mnenja dobrodošla .... :P

|KoRn| ::

Tale plazma je kar vredu ja... glede da je LG, ki ni ravno meni osebno priljubljena firma :D

V Big Bengu jo tudi imajo in so imeli zdaj 10% popusta pri nakupu nad 150.000, ker so imeli neki teden zabavne elektronike ali nekaj takega, tako da je bila okoli 405.000 SIT, daj se malo pozanimaj, če še dobiš tak popust in jo vzemi, če ti je všeč.
Freak on a leash!

Dejancek ::

Uf, sej veš ljubezen na prvi pogled :D

Mja, sej dajo na 15% pologa + 24 obrokov brez obresti, sam še vedno je cena ajoj a ne ;)
Pa še dostava do Gorice sem si jo priboril zastonj, drugač majo sam do 40km zastonj dostavo.

Motijo me pa 2 stvari najbolj :

1. Ima sam 1 leto garancije
2. Garancija se upoštava sam če ti umrejo od 5 pixlov naprej.. In ja sure, lih 5 pixlov ti bo umrlo u 1 letu ja, nedaj bog da ti umrejo pa garanciji ;(

|KoRn| kaj pa meniš na specifikacije TVja ?

|KoRn| ::

Ima dobre specifikacije (kontrast predvsem 5000:1 ter visoka svetilnost 1500cd/m^2) edino, kar se mi zdi, da ni vredu je garancija, kako je lahko samo eno leto? Pa saj po vsej preostali evropi dajejo 2 leti garancije, pri nas pa samo eno???

Glede na ceno, ter da boš plačeval 2 leti, je tudi 2 leti garancije IMHO must have... tako, da malo premisli.

Slika je pa po mojem mnenju lepša na Philipsovih plasmah (majo nekaj za 500.000 v Big Bengu, če se ne motim).
Freak on a leash!

laguna ::

Danes sem bil v BIG BANGU in sem videl, da imajo LCD grunding, no ni ravno 70 do 80 cm, vendar je 66 cm. Cena je sedaj v akciji 199.900, kar se je meni zdela kar ugodna cena glede na to dimenzijo. to je še link http://www.bigbang.si/shop/?C1=10&C2=10...
lagunaaaa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna ()

laguna ::

Se opravičujem ni LG ampak GRUNDING


http://www.bigbang.si/shop/?C1=10&C2=10...
lagunaaaa

|KoRn| ::

Sem ga gledal in ima vsaj za mene, najslabšo sliko v neposredni primerjavi z drugimi LCD TV-ji, ki so bili razstavljeni v Big Bengu, je pa lep :D
Freak on a leash!

Dejancek ::

|KoRn|:

Sej to me ravno najbolj moti res. Ker človek res ne more bit take sreče da bi res mu crknlo 5 pixlov v 1 letu ...

In ko se ti to zgodi po 1 letu in 1 dnevu pa ga maš dobesedno jajca na kubik ....

Ah ko res nevem kaj naredit ja :\

flisko ::

Jaz bom pa takle reku,imel sem 3 različne plazme in 2 lcd tvja,in lahka rečem da je slika n aplazmi bolj naravna in lepša kot na lcdju,pa še ghostinga ni,če gledaš kak film ki se dogaja v temi.Same barve in pa kontrast je tudi veliko bolši kot pri lcdju,edino resolucija je pri lcdju boljša.Imam veliko WMHD filmov in na plazmi izgledajo res fantastično. l.p. flisko

Dejancek ::

flisko :

Maš ti kaj doma od tega al kako ?
Da bi si mal bolje take stvari pogledal iz home perspektive, ker trgovec je vedno trgovec v trgovini ?!

Definitivno se pa tud jaz strinjam s tabo, vsaj na prvi ogled, pri Plasmi je slika definitivno bolj naravna ;)

imi ::

Jaz bi pa vprašal, kako je kaj z vžgano sliko pri plazma zaslonih. Kar nekajkrat sem slišal, da se lahko pojavi problem zaradi označevalnih simbolov TV postaj.

Prav tako me zanima kaj je s plinom. Po kolikšnem času ga je potrebno ponovno napolniti?

Turboslav ::

Slika se ne vžge, ta problem je bil oz. je še, pri projekcijskih televizorjih...
Aja, plazme se ne dajo ponovno polniti s plinom, sicer pa mislim, da je cca. 50 000 ur življenske dobe kar veliko, v bistvu držijo malo manj kot navadni katodniki:))
Sir je dober

Dejancek ::

Hmm, to je cca. 5 let če tvoja trditev velja :\

Malo malo, za tak denar res :\

bmen ::

Ja če računaš da laufa 24/7/365 - drugače pa malce več ;-)
... B ...

maxy ::

Preberite tale članek na Tomshardware. Pravijo da LCD TV še niso zreli in da bo nakup lahko drag in boleč (zaradi slabe kvalitete).

imi ::

Tudi na Tom-ovi strani :

Plasma pixels are also subject to burn-in. On a CRT monitor, when the same image is projected for a very long time, it becomes permanently imprinted on the phosphor. After too long an exposure, when the image changes, the preceding one remains visible, as if it were engraved into the monitor. This phenomenon is due to premature aging of the scintillators. When they're used continuously, they age and become less efficient. Since plasma displays use scintillators, they're also subject to burn-in just like CRT monitors.

flisko ::

ja doma imam plazmo,ter lcd 32 colski.Tak da se da vse pogledat v živo.

Dejancek ::

No lepo, dejva se potem raje na pvt oz. ZS zmenit.

Dejancek ::

Kaj pa menite na tega LCD TV sprejemnik Benq DV3250

Evo trenutno se odločam med tem ki je v linku in med LG-jem ki je v BOF-u ...:D

joeblack ::

http://www.hofer.at/

kaj pa pravite o tem LCD-ju? Kontrast bi naj bil kar 1200:1, barv pa bi naj prikazal kar 1 MRD.Pa tudi druge lastnosti so glede na ceno izredne.
Nikjer drugje na netu pa ga nisem zasledil, niti na Gericomovi strani in LG strani da bi zvedel kaj več
Talking on flat is easy!

Dejancek ::

Stran je mal obsežna, a lahko definiraš katerega si gledal, pa po možnosti daš še direkten link ? ;)

A si mislu na TEGA ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()
««
«
1 / 154
»»