» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
4 / 154
»»

Nevihta ::

Hmm da še jaz dodam svoje mnenje, že nekaj časa si malce ogledujem plazme in LCD-je in sem bil do par dni nazaj čisto na strani plazme, potem pa oni dan v Harveyu vidim v živo Sony Bravio, in sem bil čist brez besed. Prva LCD TV ki se lahko mirne duše primerja z plazmo. Mislim slika kristalna, jasna, brez flekov in podbnoh pack pri LCD-jih. Skratka zaenkrat je stvar taka, da v kolikor bi bil denar na razpolago bi definitivno nabavil Sony Bravio 102cm, edino kar mislim da je manjši minus je to da nima DVI vhoda.

Kdor ne verjame v LCD, naj si gre v Harvey ogledat Bravio. Definitivno je LCD močno napredoval!
Nevihta

Dr_M ::

moje mnenje je,da je plazma veliko bol primerna za TV kot LCD. za tv ne sme bit slika prevec ostra, more pa met dobre barve. in temu ustreza plazma, LCD pa ne.
pa se cena je na strani plazme.

Pyr0Beast ::

LCD, plazma žre preveč štroma, pa še crkne po 3 letih
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

flipflop ::

Maš kake dokaze za to|O

Dr_M ::

pa še crkne po 3 letih

to je ze zgodovina... dons so plazme dost boljse.
useen je kvaliteta slike in cena na strani plazme :)

Pyr0Beast ::

Sicer plazma kmalu začne zgubljati na kvaliteti in svetlosti slike.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

ej tastar, ti se vedno zivis leta 1998? :)

glinik ::

Tudi jaz sem slišal, da plazmi bledijo barve po 10000 ur gledanja. Mogoče so ta čas podalšali za 30 ali 50%. To mi je tudi nek znanec priznal, ki se malo bol profesionalno bavi s temi stvarmi ...

Tudi jaz si bom pogledal tega Sony LCD. Me res zanima kako je trenutno stanje glede kvalitete slike in barv. V preteklosi je nedvomno bila plazma prava izbira.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Primoz78 ::

Starsi so si pred novim leto zazeleli nove televizije, ker je 18 let stara ITT nokia ze dala svoje od sebe :)) ...pa smo sli mal gledat LCD-je in se odlocali med Samsung, Lowe, Hitachi in pa Sony Bravia....Samsung in Hitachi sta imeli res izvrstno sliko ampak takoj ko sem pogledal Samsung sem na hitro nasel dve mrtve pike...pa je bila nova, pred par urami jo je trgovec dal na polico...:\ Pol sem se zagledal v Bravio..., ki je res izstopala od ostalih in smo se po dveh dneh odlocanja tudi za to odlocili...zaenkrat lahko recem samo waooo....full zadovoljni z njo, smo pa tudi na tej doma nasli mrtvo piko...a je sedaj ne najdem vec ;) ....na razdaljo 4-5 metrov pa itak jih ne opazis tudi ce jih je 10...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Dekinio ::

Stric si gre ta teden po tegale Samsunga in se mi zdi res dobra zadeva,lep dizajn...

jRk0 ::

V bofu sem vido eno plasmo, mislim da Lowe, ki je bla kao znizana iz 3 miljonov? na ful malo :D
verjetno cena stara 6 let =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Primoz78 ::

Dekinio...evo lih to sem jst gledu...pa je nova mela mrtve pike...tko da naj mal pocekira. Drugace pa je slika full dobra na temle modelu!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Dekinio ::

Ja slika je res dobra,dizajn se mi dopade, karakteristike so zelo dobre....Odločal se je med temle Samsungom in Sonyom-Samsung ima malo lepši dizajn,tale črna obroba, ima pa samo 1 leto garancije medtem ko ima sony 2 leti...

Primoz78 ::

...tudi garancija je igrala vlogo pri nasi odlocitvi jap...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Duke_Nuke ::

Že dlje časa poteka tu gori razprava, da je Sonyjeva Bravia nekaj posebnega med LCD-ji:| . Človek dobi občutek, kot da je to nova generacija LCD-jev, ki jo napovedujejo že celo leto oz. natančneje za leto 2006, da bo močno zmanjšala razliko v kvaliteti slike med LCD-jem in plazmo. Ne vem pa zakaj naj bi bila ravno linija Bravia in to od Sonyja taprva, ki naj bi to naredila. Je pa res, da so tako v HN kot Bofu začeli s to marketinško akcijo kot da je to nekaj povsem novega in revolucionarnega8-O , pa ni. Iste revolucionarne modeli so imeli že mnogo mesecev prej v ACŠ, ki glavni uvoznik, pa ni bilo takrat nobenega čaščenja.
Glede na ogromno bazo testov na www.testberichte.de, se lahko vidi in to brez znanja nemškega jezika, da so že med LCD-ji povsem povprečne, kjer jih pošteno šišajo Philipsovi, NEC-ovi in celo nekateri modeli LG-jeve produkcije.
Najprej je potrebno vzeti v obzir limitirano ponudbo in manipulativni marketing pri nas, če želite in potem šele presojati, kaj je majka:D in kaj ni.
Kratek rezime, izven meja Šajerske so najboljši LCD-ji izpod rok Philips/LG povezave, za leto 2006 (novi modeli) pa se obeta vpeljava kao revolucionarne tehnologije za LCD-je. O tem koliko je revolucionarna pa mogoče kaj pove EISA Award 2005 za inovacijo:\ .
Glede Sonyjevih televizorjev pa samo še to, da so primerjalno s konkurenco dražji za do 30%. Sami se pa morate odločiti, če je res tudi v kvaliteti boljši toliko da upraviči denar, glede na teste ne oz. je ravno obratno.
Sicer pa vsake oči imajo svojega malarja, vsak žep svojo luknjo in vsak Slovenec svojo Hofer plazmo.:D
Experto Credite

Primoz78 ::

Philips?...kjerkoli sem vprasal...tudi serviserje televizorjev sem dobil isti odgovor. "Ce hoces met probleme kupi Philips"...cudno to. Sicer ne poznam nobenega, ki ga ima ampak tudi kolega, ki dela v Merkurju je rekel, da najvec dobijo nazaj Philips LCD-jev...A to drzi ali ne nevem, zato tukaj sprasujem ponosne (ali nekoliko manj ponosne) latnike Philips LCD televizij...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Dekinio ::

Tak vam povem, da imam jaz tud kolega, ki dela v Merkur-ju in sem se kar temeljito pomenil kak pa kaj....Samsung in Sony delata skupaj na novi tehnologiji LCD TV, Sony bo vedno Sony-kvaliteta govori zase in tud garancija na izdelke.Samsung se je ugural Sony-u.Kar se tiče samega izgleda LCD TV ima Samsung in LG daleč nalepši dizajn.No...upa, da toliko vete da tud LG in Philips je eno in isto.Sam si lastim tega LG-ja in vam povem da je zadeva vredna tega denarja.Lastim si tudi tale hišni kino od LG-ja in zadeva seka tako kot mora, lastim si tudi LG 19" monitor in sem spet zelo zadovoljen...

Če se že kdo odloča med LCD in Plazmo je to stvar samega okusa.Enim pašejo malce bolj vpadljiva slika, dugim pa spet bolj naravne barve...

Vglavne dodobra sem si ogledal Samsunga in Sony-a in odločitev je padla verjetno zaradi izgleda, ker kar se kvalitete in specifikacij tiče ni nobenega odstopanja.Mogoče se eni odločajo za nakup na podlagi primerjave LCD TV in pri tem ne upoštevajo signal (zavedat se morate, da je tam priklopljenh 20-30 TV), nekateri so priklopljeni na DVD komponento in se predvaja kakšen film in je seveda v te primeru kvaliteta slike fenomenalna...

No...upam, da ste približno razmeli kaj se hotel povedat, sicer pa si izmenjujemo izkušnje in malce dbatiramo.

Dr_M ::

Tudi jaz sem slišal, da plazmi bledijo barve po 10000 ur gledanja.

sploh ves kok je to?? :\

Duke_Nuke ::

Jaz sem samo predočil širšo sliko in navedel zraven en podatek, da kot kaže trenutno po testih, da je kombinacija Philips/LG pred Samsung/Sony. Pri katodnih si lahko bil zihr če si kupil Sonyja ali Loewe, da imaš najbolje, ne glede nato, da je pri hi-class TV aparatih pobiral nagrade zaporedoma Philips. Tudi sam imam CRT Sony in LCD monitor od LG-ja in sem nad kvaliteto obeh navdušen. Za moje pojme še nisem videl boljše slike na nobeni plazmi kaj šele LCD-ju kot jo imam doma na TV (in DVD, kaj šele kabelski signal).
Hotel sem samo izpostaviti, da se na tehnološkem področju nekaj premika in da tale Bravia ni to, temveč je še lanska tehnologija, primerjalno slabša od Philipsa/LG produktov in tudi Panasonicov. Kot sem že rekel, itak se vsak sam odloča, večina gleda samo sliko in jo ne primerja na primerljivem signalu ( takim je verjetno najbolj všeč žareča slika Samsungov na HD slikah, ki jih furajo v Bofu) kot ga bodo imeli doma (beri: kabelski signal).
Da ne bom izpadel agitator za Philips, ker ga še nikoli nisem imel povem samo še to, da na testih LCD-jev je samo gledajoč kategorijo kvalitete slike najboljši Philips. Žal.
Če pa serviserji pravijo, da crkava je pa druga zgodba:))
Experto Credite

Duke_Nuke ::

@Dekinio: Samo kot popravek. Sony se je ugural Samsungu. Tako Sony kot Philips sta stavila v preteklosti samo na tehnologijo plazm in ugotovila, da strateško ni dobro staviti samo na enega konja (zlasti zaradi trenda razmišljanja o limitiranosti tehnologije na kateri bazirajo plazme), zato sta se povezala s Korejci, ki so imeli na področju LCD-jev že takrat prednost v razvoju (Samsung in LG sta bila še v razmerju matica-hčer).

Moje mnenje je, da je LG iz svoje specializacije v LCD tehnologijo, ki mu jo je določil sam Samsung:D na začetku , povlekel največ in so poleg dragih NEC-ov njihova kvaliteta slika najboljša. No pa smo spet pri Hoferjevih(Gericom-LG-Gran prix-Rade Končar plazmah in LCD-jih klase 7:D
Experto Credite

glinik ::

kissmy(_o_),

seveda vem, kolk je 10000 ur. Za moje pojme je to BISTVENO premalo! TV ima vsak vsaj 10 let. Vsaj jaz ga mislim imet tako dolgo. Nesmisel se mi zdi dajat mastne denarce za TV, ki bo čez nekaj let imel "črnobelo sliko".

Računaj si malo, če dela TV 4 ure/dan, je to 1344 ur na leto. Torej ti bo TV po slabil 8-ih letih začel izgubljat barvo, to mi nikakor ne diši ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Pujcek ::

najbolj me nasmejejo komentarji v stilu: sem gledal v bofu pa ma tapata ful lepsko sliko pa lepse barve pa... ne me jebat. signal v trgovinah je razdeljen na 100 televizorjev in temu primerna je kvaliteta signala, stojite pod neonskimi lucmi, televizorji so postavljeni iz skatle in jih sploh noben ni nastelal... najbolj fajn so pa itak 15 letni muloti, ki v trgovini tulijo, da ima bravia, na kateri laufa testni dvd fuuul lepso sliko kot philips na katerem je laufala tvs1. :\ get real. ko pa domov prinesejo ima pa njihov lcd/plazma itak carsko sliko, hude barve... v resnici je lohk pa tavecji crap.

tko da kdor resno kupuje lcd/plazmo: na netu je mljon strani s testi in verjamte da bodo bolj objektivni kot vase oci v trgovini ali pa od prjatla prjatu ki dela za 25 let v merkurju pa ve da najvec lcdjov od philipsa nazaj prnesejo (servis ni glih v merkurju kolikor jaz vem..).

lp
:)

Pujcek ::

aja, nove plazme imajo zivljensko dobo (garantirano) od 20 do 50.000 ur. za vec kot 10 let se pa tv itak ne splaca kupovat (napredek je ze sedaj iz leta v leto gromozanski).

lp
:)

Dr_M ::

glinik: sej tut CRT zacne zgubljat na kvaliteti. pa si 100% preprican, da LCD ne??

igor0203 ::

Jst sm slišu da se je Sony zdej ful poslabšal, vsaj kar se kvalitete tiče. Teta je približno pred enim mesecem kupila hišni kino od Philipsa, vendar se je zagledala tudi v Sonyja. V BOFu ji je prodajalec svetoval, da raje kupi Philipsa, ker naj bi zadnje čase imeli dosti reklamacij tako TVjev kot tudi ostalega od Sonyja.

Boss ::

Glede življenske dobe plasme je situacija sledeča si lastim Sonyevo plasmo KE-p37XS podpira HD 1080p in ima življensko dobo cca.50000 ur nakar naj bi ji svetilnost padla za 50% kar smatrajo da ekran nima več ustrezne kvalitete.:\ (Teh. podatki)
Če malo preračunamo vidiš da pri cca.12 ur gledanja TV dnevno je življenska doba okrog 12 LET! Kar je več kot dovolj.:D

lp. Boss

Duke_Nuke ::

Po mojem mnenju je trenutno tako, da se tistemu, ki takoj rabi TV najbolj splača še vedno CRT TV. Če pa ga ne potrebuje nujno pa se splača še vedno počakati vsaj pol leta, če ne bo tako opevani Philipsov izum "clear LCD" dal tak preskok v kvaliteti in bodo temu sledili tudi drugi proizvajalci se bo pa nedvomno nadaljevalo zniževanje cen plazem/LCD.
Za tiste, ki jim ni težko dati sedaj 300+ za TV s tehnologijo dvomljive kakovosti in jim je predvsem všeč oblika aparata (velikost, teža, vizualni look...) pa je nedvomno najboljša izbira plazme in še to le tistih višjega razreda (Panasonic, Pioneer, presenetljivo odlično sliko in teste daje tudi LG-jeva). Skratka, če hočeš imeti 5 let mir in visoko kvalitetno sliko in te ne moti, da ne boš prvi na vasi, ki bo lahko gledal HD signal (ki ga do leta 2015 itak ne bo pri nas) je najbolje izbrskati neko plazmo za do 400 tisoč prej omenjenih znamk. Če pa ni toliko denarja pa nedvomno katodni TV.
TV se pa menja vsaj na 5 let, drugače ne dobiš nič zanj, tehnologija se tako zamenja (posebej v teh časih) in cene nesramno padejo.
Jaz sem dal 5 let nazaj za Sonyjev CRT 29 inčev okrog 300 tisoč, zdaj bi dal za novega (jasno boljše kakovosti), če bi ga sploh še delali okrog 130 tisoč. Go figure:D

P.S. če bi imel plazmo prižgano 24 ur na dan, ves čas periode, potem bi res trajala le 3 leta:))
Experto Credite

Dekinio ::

@Duke_Nuke- mislim , da so moje informacije dokaj točne kar se tiče kdo se komu ugural...sicer pa je tak vseeno, bistvo je da delata skupaj in katerega-koli izmed omenjenih podjetij se posameznik odloči nima kaj zgrešit, veliko vlogo lahko igra dizajn, ki je trenutno na strani samsunga in garancija (na strani Sony-a).Sam res nevem za kateri model bi se odločil samo garancija mi igra res veliko vlogo predvsem pri teh vsotah...

To kar se pa tiče izgubljanje barve pri plazmah pa bo čas pokazal, ker ne verjamem, da so 10 let testirali :D ...

Bistvo vsega je, da če kdo kupuje LCD TV med 300 in 400k bo sigurno posegel po kakšnem Samsungu ali Sony-u.Za plazme pa se tak ve- Hofer vrjanta pa naprej- mislim, da tile plazme niso ravno za 10 let.

Kar se pa tiče naveza Philips/LG vam povem, da sta to eni izmed vrhunskih firm z zelo kvalitetnimi izdelki.Predvsem sem sam osebno zelo zelo zadovojen z izdelki, ki nosijo ime LG.Kar se pa zadeva na reklamacij lahko samo preberete nekaj postov višje - en pravi, da so dobli kar nekaj reklamacij Sony-evih izdelkov, drugi Philips...To je tehnika in zadeve crkujejo ne glede na proizvajalca.Za primerjavo- crkne tud Mercedes in ko crkne elektronika (med vožnjo-kar se je zgodilo znancu na avtocesti) se lako ubijes v sekundi...Tak, da o reklamacijah rajsi nebi, ker vsak trajba svoje.

Duke_Nuke ::

@Dekinio: Moje tudi:D Bom pa poiskal kak internetni naslov, kjer bi bilo to razloženo. Lahko pa mi pomaga kateri izmed moderatorjev v potrjevanju tega. Perci ali Stepni volk bi zihr vedela o tem kaj povedati ali vsaj potrditi.

Glede teh ur 10.000, 30.000 ipd. Te podatki nimajo tako velikega pomena pri plazmah kot pri LCD-jih (poleg njihovega problema umrlih pikslov). Č e se pravilno spominjal je Samsung prvi, ki je začel s promoviranjem 50 ali 60tisoč urnega življenjskega obdobja, kar se mi pa zdi v stilu Samsungove marketinške politike napihovanja tehničnih specifikacij svojih TV aparatov. Npr. v testih je tako lepo opisan primer podobnega zavajanja s strani Samsunga, kjer je bil dejansko namerjen kontrast pri modelih Samsungovih LCD-jev 10-krat nižji kot deklariran8-O . Skratka napihnjene stevilke o 10000:1 kontrastu in svetilnosti 1500:1 cd/m2 (to slednje je bolj blizu realnosti, so pa lepo humorno opisali to specifiko Samsungov s tem, da je priporočljivo gledati TV sliko s sočnimi špegli:))
Experto Credite

Zgodovina sprememb…

bmen ::

glinik - pa še nekaj plasma ne bo po 10000 urah nenadoma izgubila 50% na svetilnosti. Proces padalja se začne takoj pri prvem vklopu in nato postopoma nadaljuje (tudi po 10000 urah je lika še vedno dovolj kakovostna. To se enako dogaja tudi pri CRT televizorjih pa nobeden ne dela zaradi tega galame.

Življenska doba LCD-jev naj bi bila okoli 60.000 ur (kritični element je tu osvetlitev martike)

pa še citat s strani http://www.flattvpeople.com/tutorials/l...

"LCD TVs lamps will last a bit longer than plasmas, but both are likely to meet general consumer expectations." in

"Typical plasma TVs have a life span of 30,000 to 40,000 hours, which equates to at least three years, three months of 24/7 usage before the TV fades to half the original brightness." in še zadnji

"LCD TVs also have replaceable backlights, but the expense of replacing one when the time comes may be greater than simply replacing the entire TV."


P.S. kako je z mrtvimi pixli na LCD televizorjih.Kakšne so garancije proizvajalcev?
... B ...

Stepni Volk ::

A bi malce prebrali temo, preden ponavljate ene in iste napake?
Plasme imajo življenjsko dobo 30'000 ur +, kar je v primeru, da gledaš TV vsak dan 4 ure dovolj za 20 let. Recimo, da si odvisnik in bulji vanjo 8ur / dan, je to za 10 let. Takrat boš tako kupil nekaj novega, če ne zaradi drugega zaradi nove tehnologije.
HDTV tako še ni dorečen.

Napake LCD zaslona in garancija je odvisna od klase zaslona:

Klasa 1 ne sme imeti nič napak
Klasa 2 sme imeti 2 napaki tipa 1 in 2, ter do 5 napak tipa 3
Klasa 3 sme imeti 5 napak prvega tipa, 15 drugega in 50 tretjega
Klasa 4 sme imeti 50,150 in 500 napak.

Tip 1 - stalno izklopljen piksel - ČRN
Tip 2 - stalno vklopljen piksel - BEL
Tip 3 - ena od barv ali stalno vklopljena ali izklopljena

bmen ::

Stepni volk - vzeto na znanje.

Torej niso pri TV-jih nič spustili/zaostrili kriteijev glede na LCD monitorje.

Zanima pa me nekaj . teoretično seveda (še ni denar za plazma/LCD). Kupiš LCD in ti PO preteku 1 oz. 2 letne garancije začno crkovati pixli. Ali si takrat še upravičen do menjav po klasah 1-4 ali pa se te takrat trgovci in izdelovalci odrečejo. Zanima me torej kaj po izteku obvezne garancije.
... B ...

Stepni Volk ::

Ni tako enostavno. ISO 13406-02 iz katerega je izvleček o okvarah in klasah LCD zaslonov ni standard. Saj na področju okvarjenih pikslov NI standarda. Vsak proizvajalec ima svoje lastne. V katerih napravah / zslonih bodo kaj upoštevali, se je potrebno pred tem posebej pozanimati.
V vsakem primeru, zame ni sprejemljivo, da ošteješ 300K SIT in potem "mazolj" na čelu Angeline Jolie.
Kaj bo prinesla industrija, težko rečem. Zaenkrat modro molčijo.

Moj nasvet: ne kupujte naprav, ki ne ponujajo garancije na mrtve piksle. Vprašanje je ali boste kaj potem sploh lahko kupili? >:D

Hepan ::

mislim, pogovarjate se kot da obstajajo samo philips/lg in sony/samsung...

na trgu imate se malo morje razlicnih zaslonov ki so odlicna alternativa zgoraj omenjenim....

Duke_Nuke ::

@ Stepni: Ko si že ravno v temi, a lahko samo namigneš kdo se je komu ugural pri LCD-jih. Sony Samsungu oz. Philips LG-ju ali obratno:|
Experto Credite

Duke_Nuke ::

@Hepan: No, saj ni tako hudo:) Samo govorimo o podjetjih s podobnimi strateškimi povezovanji in povsem naključno tudi vodilnimi pri razvoju te tehnologije.

Ni da ni:\
Experto Credite

glinik ::

SUPER, če imajo plazme tako dolgo življensko dobo ... Potem nima nič proti njim ... :D (mogoče bi lahko porabile malo manj "štroma") :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Hepan ::

recimo pansonic, ali pa toshiba imate odlicne zaslone in skoraj nimata primerljivega nasprotnika v svoji kategoriji...se najmanj sony katerega prednost je le odlicna marketinska kampanja

Stepni Volk ::

DUke Nukem, kot že zapisano v novicah Slo-techa: Philips in Sony sta stavila na: plazmo. Pod 30" jih ni. Zato sta potem vsak po eden "ugurala" h korejskima proizvajalcema LCD zaslonov.
Samsung/Sony
LG/Philips.

Dejanskih proizvajalcev LCD zaslonov je zelo malo. Večina proizvodov, ki jih kupite ima zaslon iz teh tovarn. Tudi, če kupite Sonyev prenosnik, se morate zavedati, da ga je proizvajal taivanski Asus, sedaj Quanta

Zgodovina sprememb…

Duke_Nuke ::

Samo kot firbčnost. Spomnim se, ko sem malo browsal po slovenskih štacunah in sem opazil recimo v HNormanu, da je imel daleč najboljšo sliko (tiste njene specifike, na katere ne vpliva toliko anomalija kabelskega signala) model znamke Quadra/o. Pozna kdo tega proizvajalca? Nudi tudi 3 letno mednarodno garancijo, karkoli že to pomeni v realnosti, pa vendar samo omenim.
Experto Credite

Stepni Volk ::

V vednost: v zadnji številki BUGa je 2 stranska hitra primerjava med LCD in plazmami v večih kategorijah.

abudabi ::

Kaj pravte pa na tale LCD: LE32M51BX/XEC

Prosim za komentarje za in proti. Ker rabim novi TV sem se nekako odločil za lcd. Če imate kakšnega boljšega v mislih pa kar povejte.

abudabi ::

EISA Awards 2005/2006 - Video Panel


EUROPEAN LCD-TV
Samsung LE40M61B

Samsung’s new LE40M61B is the quintessential flat-screen TV. It looks sleek in its ultra-slim, ‘high gloss’ black frame. Its 16:9 panel renders razor-sharp pictures with a resolution of 1366x768 pixels. And thanks to Samsung’s patented special Super-PVA display technology, this set provides an extraordinarily wide viewing angle, transcending a traditional limitation of this genre. S-PVA, which employs two individually driven sub-cells per pixel, also benefits response time and ensures this set’s contrast is among the highest of any currently available TV. Factor in HDMI and Component inputs and it’s clear this TV is unequivocally ‘HD-Ready’

Hmmmmmmmmmmmmm:(

raptor1 ::

zanimiv clanek


link do primerjave ki je bila narejena l 2004

LCD VS. PLAZMA

primzi ::

@Duke Nuke

Ali je to tvoj obcutek, da se bodo cene LCDjev znizevale bolj kot plazem ali imas to podprto s kakimi podatki?

Gledal sem na www.guenstiger.de, da so pri njih najcenejsi 40'' LCD Tv ze okoli 1600 - 1700 EUR, kar je primerljivo s Hoferjevimi oh in sploh akcijami.

Ali bodo LCDji imeli locljivost 768 ali 1024 - kaj bo locljivost HDTV, ko bo zunaj? kaj je locljivost dobrih filmov?

Ce znas arguementirati - koliko bodo stali LCD 40'' konce leta 2006, ko bo spet bozicna mrzlica? Ali bo med njimi se vedno taka divja razlika kot je sedaj v kvaliteti?

LP P

metod ::

No mene pa samo zanima vaše mnenje o LCD televizorjih Gorenje dobre in slabe izkušnje hvala

LP

LordWorm ::

Kaj pa ce si raje kupis 16:9 LCD monitor namesto LCD TV? Se bol splaca ce mislis priklopit stvar na PC?
ni podatka

planetparty ::

Kaj menite o tem Samsungu
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

kingkong ::

no jst sem pa že lep čas lastnik plazme Panasonic TH42PA50E in sem znjim izredno zadovoljen! pred nakupom sem pregledal na kupe testov in mnenj o tem in onem sprejemniku (naj si bo plazma ali LCD). pri gledanju TV programov je itak slika bolj taka (seveda zaradi signala), resnično kakovost opazim le pri gledanju DVDjev.

borisg ::

Ali ima kdo Grundig LCD AMIRA26.Zanima me kaj moraš pritisniti da bi videl kakšen software je naložen?Vprašal sem serviserja pa mi je dejal da potrebujem (servisni daljinec)LOL
Hvala!!!!!
««
4 / 154
»»