» »

[TV] CRT oz. katodni televizorji

[TV] CRT oz. katodni televizorji

«
1
2 3
...
5

kar98k ::

SlimFit

za eno tretino krajši, katodni tv-ji majo že tko boljšo sliko od lcd-jev in plazme, cena bo pa enako današnjim oz. bo poceni

v evropo pride drugo leto 8-O

Dr_M ::

ja glih zdej k sm kupu LCD monitor sm razmislu o filmih....
filmi zgledajo res grozno na LCDjih, na plazmi pa precej bolje, ampak CRT je se vedno bog in batina za tv in filme. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Stepni Volk ::

O tem televizorju piše v današnjem ŽURNAL-u. Cena v ZDA je 999 U$.


Samsung article
KLIK

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

kar98k ::

Revolucija SlimFit TV

hvala stepni volk

kar98k ::

The visual innovation

uradna stran

cojss ::

A ni nekaj takega s kratko katodno cevjo na področju računalniških monitorjev že kar nekaj časa?

Drugače bo pa ta samsung idealen za PS3>:D

kar98k ::

ne bi vedu za računalniške monitorje

za ps3 bo pa sekal ker ta tv podpira polno HD ločljivost, ps3 enako

cojss ::

Saj to sem mislil, pa še neko normalno ceno ima glede na plazme in lcd-je.

Stepni Volk ::

cojss - v USA ima vse "normalno" ceno. Posledica liberalnega gospodarstva (beri: manj socialne države), ter velikosti tržišča.

cojss ::

Ampak če tam dosega v povprečju 1/2 - 2/3 cene plazeskih tv-jev, bo neko podobno stanje tudi nas in bi tako na oko lahko stal 300ksit, toliko kot stane zdaj en malo boljši crt. To pa zna pritegniti marsikoga ki bi rad imel hdtv, pa mu je plasma predraga.

kar98k ::

drgac je cena v ameriki "samo" 1000 dolarjev, kar je poceni
trikrat cenejš od lcdejev pa plazme

do konca leta bo že v sloveniji, cena bo kokr sm bral mogoče majčkeno dražja od danasnjih katodnih tv-jev, ampak se bo spustila ko se bo dvignila proizvodnja in zaradi konkurence (philips bo tudi začel proizvajat take televizorje) ampak ga je samsung prehitel

kar98k ::

uradni samsung zastopnik za slovenijo
Slimfit Tv 82cm 16:9
Slimfit- drugi model

dobava 14.6, pomojem bodo evropske verzije slimfit tv brez hdtv tunerja, ker smo evropejci še leta preden bo tukaj hdtv standard

jst čakam na 72cm 4:3 (kmalu pride) pa takoj kupim

domača stran samsung slovenija
Samsung Slovenija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

Stepni Volk ::

Danes sem imel priliko videti SlimFit 16:9 v živo v Cosmos-u. Cena je ista kot v USA, a žal v EUR-ih :(

999,- EUR

Za ta denar dobiš tudi LCD televizor. Recimo 30" Gericom pri Comtronu za 225'504 SIT.

Zgodovina sprememb…

kar98k ::

za 16:9 model 82 cm sm vedu da bo čez 200.000 (se prav 1000 eurov 240.000). Za 72cm 4:3 pa upam da bo okoli 170.000, ker widescreen ne mislim kupovat

Valentin ::

@Stepni Volk

Včeraj sem poklical v Intrade in so mi rekli, da stane 210kSit...

Dej mal povej, kateri model točno si gledal in kakšna se ti je zdela slika?

Hm, kje pa je ta Cosmos?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Stepni Volk ::

Valentin - Cosmos je veriga trgovin v Avstriji (ala naš Big Bang oz. nemški Media Markt). Prednost Cosmosa pred Medio Markt je, da lahko plačaš s kreditno kartico in tudi cenovno znajo biti v akcijah zelo ugodni.

Gledal sem 16:9 model, točne oznake si nisem zapomnil. Slika je bila v primerjavi z ostalimi plazmami in LCD-ji meni bolj všečna.
Tu moram priznati, da sem indoktriniran s teorijo o posameznih tehnologijah in torej vnaprej vem, da je CRT "najboljši."

Vprašljive so tudi nastavitve posameznih televizorjev v trgovini. Da bi lahko naredil primerjalni test, bi moral najprej vse vsaj približno enako nastaviti.
Meritve tudi ne pridejo v poštev, ker zadeve bazirajo na različnih tehnologijah.

Pravi test bi morda bil kak HDTV oddaja ali film, ter neposredna primerjava s klasičnim.

Tako, da žal ostane le osebni vtis, ki ti pa ne pomaga prav veliko. Tvoje oči namreč drugače vidijo. Čisto zares.

Aja, kupil je nisem. To tudi pove nekaj, ane?

P.S. Če bi bila cena v okviru 150'000,- SIT bi bilo ravno obratno :)

Zgodovina sprememb…

kar98k ::

valentin, 210.000 za 82cm 16:9 je pa res poceni, se prav da bo 72cm 4:3 150.000 SUPER TAKOJ KUPIM
stepni volk je sigurno ta model gledal, ker je ta najvecji in najdrazji (82cm 16:9), vecjega ne bo
cosmos je pa pomojem v avstriji

gun gericom lcd tv, ki ga je stepni volk omenil, pa ne mislim kupovat pa tudi ce stane 150.000. Od tvjev kupujem samo samsung, sony ali phillips. Poglejte kok stane samsungov 30" LCD TV pa boste vidli razliko v ceni in kvaliteti glede na gericom

kar98k ::

stepni volk prehitel si me :))
sej v sloveniji slimfit tvji ne bodo imeli hdtv tunerja, tko da na hdtv lahko pozabmo, ker ga še dolgo nau
pa še to v trgovinah je težko oceniti sliko tvjev, ker morajo razdeliti signal na desetine tvjev in se slika poslabsa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

Stepni Volk ::

Moje osebno mnenje je, da je najbolj primerna tehnologija LCD. Tanek, lahek in najbolj primeren za priklop PC-ja ali igralne konzole (ponavadi že z VGA in DVI vhodom).
Več o tem: Plazma ali LCD televizor?

Runnagain ::

Da se še sam vključim s svojim mnenjem; za moje pojme je CRT tehnologija preživeta, kvaliteta gor ali dol (odraz v računalniski indutriji in le-teh monitorjih). Trenutno je stanje na trgu LCD-jem še nekoliko slabo (veliko slabih modelov z slabim konstrastom...), vendar zadnji modeli obetajo veliko, še posebej, če gledaš sliko v HDTV resoluciji (nad 82" zaslonom LCD na cebitu sem bil enostavno brez besed).

Kar nekaj lastnosti kljub SlimFit-u govori v prid LCD-jev (plasma bo itak kmalu out, ker jo bo LCD povozil). Manjša teža, manjše dimenzije, poraba energije. Imajo tudi še nekaj slabosti, kot so vidni kot, kontrast... Vendar na koncu bo pomembno samo, kaj bo bolj "fency", kar pomeni, da bo LCD prevladal.

Lp, Runnagain!!

kar98k ::

se strinjam ampak lcd ne bi uzel zaradi kota vidljivosti, v moji sobi je moj tv nizje od mene tko da bi bila slika temna razen ce bi uzel en zlo zlo drag lcd tv, ki tega problema nima, potem je problem v ceni (obcutno drazji so, sej vem da cene padajo, ampak so še zmer dragi) in zadnjič,
najbolj me mot to da kabelska televizija izgleda zanic na lcdtv, ker majo več pixlov (in je najboljsa slika v nativni reosluciji) in ne znajo kot katodni sliko z slabso resolucijo polepsat sliko (hdtv v sloveniji ne bo standard še leta in leta), pa še to, črna barva (najbolj me mot ko gledam film pa sploh ni črne ampak sive barve, temni prizori zanic zgledajo)

Edino mi preostane da kupim 51 cm lcd tv, ki ima kokr tok lepo sliko na kabelski (ampak ta ki ima lepo sliko je drag, ne bom kupoval gericom,)

Manjsi lcd tvji imajo lepso sliko na kabelski ampak imajo za to tudi manjso resolucijo

Valentin ::

> sej v sloveniji slimfit tvji ne bodo imeli hdtv tunerja, tko da na hdtv lahko pozabmo, ker ga še dolgo nau

Včeraj mi je prodajalec iz Intradea zatrdil, da so teli Samsungi pripravljeni za sprejem in prikaz HDTV signala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

kar98k ::

a se hecas? :))

zakaj potem ne pise v specifikacijah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

Stepni Volk ::

Pravilno ugotavljaš, da je problem LCD-jev prav v t.i. "native" resoluciji.
Vprašanje pred nakupom so predvsem tvoje navade, namen uporabe, prostor in seveda čas pred televizorjem.
Zaradi tega se bo vsak od nas odločil drugače.

Prostor je eden najbolj pomembnih faktorjev. V garsonjeri je definitivno bolj primeren LCD. V ogromni dnevni sobi nekaj s čim večjo diagonalo oz. LCD projektor.

Osebno sem kandidat za SlimFit, a nisem pripravljen plačati "uvodno" ceno. Ko bodo LCD-ji vse bolj izpodrivali CRT, zna cena pristati na bolj civilni in sprejemljivi ceni.

kar98k ::

a ti mislis kupovat 16:9 model, a 4:3, kokr sm bral bodo tudi 4:3 modeli kmalu

Valentin ::

Ok. Klical sem še enkrat.

Spet so mi zatrdili, da je to HDTV sprejemnik. Bodo popravili tudi specifikacije na spletni strani...

Slim fit TV WS 32 Z308 z dvema tunerjema (slika v sliki, dvojno okno...) stane 210kSit, model z enim tunerjem pa 170kSit...

kar98k pozab na 4:3 (a nč ne gledaš filmov iz predvajalnika?), pa hitro v trgovino... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Stepni Volk ::

kar98k - 16:9

Valentin - now you-re talking :) 170'000 SIT je že v mejah. PIP se mi tako zdi nesmiseln. Za 40'000 SIT lahko kupiš dodaten televizor, oziroma zadržiš starega.

kar98k ::

:)) ne se hecat samo 170.000 aaaaaaaaaaaaaaaa :)) :))

že ta mesec kupim, samo še zmer me neki bega kako je lahko ta isti model v ameriki 1000 dolarjer kar je tudi 200.000 jurjev (kok je dolar)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

Cosmo ::

Kolikor sem gledal je slika na LCDjih in plazmah porazna proti dobremu CRTju.
Mislim da ima trenutno 32'' Philips 9509 s Pixel Plus 2 tehnologijo najboljšo sliko, pa še cena je zelo ugodna - 240k pri Velikem Poku.

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

kar98k ::

se strinjam ampak 70.000 je velka razlika

kar98k ::

Popravljen link za slimfit tv

zdaj piše da je 210.000 (a to je z dvema tunerjema), prej je valentin reku da je 240.000 z dvema tunerjema (PIP), se prav da je še cenej
pa zakaj pise Odzivni čas 25 ms, če katodni tvji imajo odzivni čas pod 1ms oz nanosekunde (spet pomota, to je za lcdeje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

Stepni Volk ::

Eno je cena v spletni trgovini, drugo v "klasični".

kar98k ::

samo ne 30.000 razlike ali pa?

Stepni Volk ::

En telefonski klic, ti razjasni vse :)

kar98k ::

valentin katero cifro si klical,
sm že dojel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

kar98k ::

sm uprasal na njihovem forumu
Samsung Intrade Forum
če ma kdo vprašanja glede teh tvjev naj tam uprasa

Runnagain ::

Folk, ki že poseduje dotični model, že poroča o napakah: neostra slika, fuzzines, nepravilna geometrija, zamegljenost ob robovih, tezka ko hudic...

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=534963&page=2&pp=30

Zaenkrat navijam za LCD-je.

Lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

kar98k ::

hm, kokr sm prebral je problem pri geometriji kadar gledajo 4:3 sliko (tv je 16:9) in pride do napak v geometriji, ampak nekateri so rekel da se to da popravt v meniji z eno kodo,
nekateri so že kupili ta model in so rekel da je bila slika v trgovina zanič, doma pa odlična (ker v trgovini morjo razdelit signal in pride do popačenj), še en forum berem in isto pise. Najbolj je da ga v trgovini priključmo direkt na dvd in potem bomo videli kakšna je slika.

Zaradi tega je meni boljša varianta 4:3 model, ker ne bo imel napak v primeru geometrije

Valentin ::

@kar98k
Jaz s tistga foruma nism nč pametnga zvedu, samo, da jih majo zdej na zalog...

Sicer pa jaz nisem nikjer napisal cene 240 kSit...

Kar se geometrije tiče, majo pa ponavad TV-ji več variant za prilagodit 4:3 format na 16:9 TV-ju. Meni je še najbolj všeč, kako to naredi moj Philips 9509: zgoraj in spodaj malenkost odreže, potem pa sliko še malce nelinearno raztegne v širino, tako, da slika na sredini ekrana ostaja skoraj nepopačena. Največ se pozna na stranskih robovih, vendar to ne moti, ker je fokus dogajanja ponavadi vedno na sredini ekrana...
Ima pa še druge variante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

kar98k ::

ja sej si vidu da je forum prazen, 6 uporabnikov, lahko pa uprasas sej majo "trgovec odgovarja" izbo

nkol mi widesreeni niso bili vsec, ko gledam nogometno tekmo bo pa vse okoli črno, men to ni všeč, prisegam na 4:3 (zato ker gledam več kabelske kokr pa filmov na dvd, in na kabelski je skor vse 4:3) in upam da bo 4:3 verzija slimfit tvja

kar98k ::

glihkar sm prebral da bodo prišle še 26" model baje 16:9, samo to je 66cm a taki widesreeni obstajajo?(jeseni pride), in 27" 4:3 model (4. četrtletje) se prav do konca leta.

Matr, upal sm da pride prej.

Penderecki ::

Obiskal Intrade zaradi Samsung SlimFit.
TV veliko ponuja, sam slika preko kabelske me ni prepričala.
V tem trenutku je zame bolj zanimiv Philips 9520 Pixel Plus 2 za 721 €.
Če je možnost, se nabava spelje npr. preko družinskega podjetja po neto ceni.
Je za razmislit.

kar98k ::

seveda je slika z kabelsko zanic, moj frend ma sonyja za 130.000 sit trinitron 100hz 4:3 72cm pa je na kabelski zanic, na dvd pa odlicna. Se prav da je ta slimfit, ki je še večji in 16:9 tut zanic na kabelski, ker kabelska je za današnje digitalne tvje premalo kvalitetna. Po mojem vsi tvji nad 100.000 in 100hz so zanic na kabelski.

Sej kdo misl tega tvja kupt po mojem namerava gledat predvsem dvd-je.

@Penderecki za ker tv si mislim da se nabav spelje preko druzinskega podjetja
pa ta phillipsov v sloveniji stane krepko čez 200.000. Ta slimfit samo 170.000 z enim tunerjem (brez PIP)
in debel je samo 40cm.

Valentin ::

> Po mojem vsi tvji nad 100.000 in 100hz so zanic na kabelski.

Ne vem od kje ti ta informacija. Imam kabelsko in Philipsa 9509 Pixel plus 2, pa je slika prav enkratna, nikjer še nisem videl boljše dosedaj. Ostrina, barve, plastičnost so neverjetni, kar se najbolj vidi pri kakšnih prenosih v živo, iz studia. Če pa je že film kakšen slab VHS, pa itak ni pomoči...

Penderecki ::

>Po mojem vsi tvji nad 100.000 in 100hz so zanic na kabelski.
Hehe … No Comment.

Zame more tv kvalitetno predvajat oboje.
Philips 9520 Pixel Plus 2 zadovolji moje potrebe SlimFit pač ne.
Če ga kupiš na podjetje, odšteješ davek, prišteješ odpremo (prevzem v Avstriji; Werndorf), provizija banke…. me stane s stroški prevoza iz MB ca. slabih 160 K.
Za tak cekin na kabelski ta tv enostavno dominira, DVDji pa itak laufajo super.
O HDTV bom razmišljal čez 3-5 let, če bo ponudnik, do takrat pa Pixel Plus 2.
LCDje se po moje še ne splača, čeprav so trenutno korak pred plazmo.

Stepni Volk ::

Valentin, Penderecki - PAL TV signal vsebuje cca. 625 x 460 in 25 fps
DVD jih ima 720 x 576. ERGO = televizor svoje kvalitete pokaže s predvajanjem DVD-jev oz. še bolj s signalom HDTV:
480p - 640x480
720p - 1280x720
1080i - 1920x1080
1080p - 1920x1080

i = interlaced
p = progressive scanning oz. non-interlaced.

Zgodovina sprememb…

Valentin ::

@Stepni Volk

To jest vem, sem clo osebno ene podobne podatke že tle gor enakrat popal...

Sam, tukaj sploh ni bla mišljena razlika med DVD in TV signalom. Eni namreč vztrajno bluzijo, da kabelski TV signal v primerjavi z navadnim antenskim, dela velik slabš na 100Hz aparatih. Kar je meni popolnoma nerazumljivo, zato bi z veseljem prisluhnil strokovni razlagi tega fenomena...

Pa da ne pozabim; Pixel plus poveča resolucijo navpično za 1/3, vodoravno pa podvoji, torej bi lahko rekel, da je na teh aparatih resolucija celo boljša kot DVD (833 x 920). In verjemi, če na TV sporedu ni ravno kakšen film VHS kvalitete, takorekoč ne opazim nobene razlike v primerjavi s signalom iz DVD predvajalnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Banananjam ::

Sam tko: pal resolucija je manjša od 625 (okoli 576 - ostalo so sinhronizacijske vrstice in se jih ne vidi).

kar98k ::

1. kot prvo ta slimfit tv ni za kabelsko namenjen (ampak za hdtv in dvd-je ki so v 16:9 načinu), in ne smemo ocenjevati kvaliteto slike ne da bi ga priključili vsaj na dvd
2. še zmeraj trdim da je kabelska slika slabša na tvjih ki so 100hz od tistih, ki so samo ravni in 50hz
3. ampak to ne drži če gledamo te phillipsove pixel plus tvje, ki resolucijo podvojijo, kot je rekel valentin. Na teh je slika na kabelski lepa. Na navadnih 100hz pa ni.
4. Ampak ti pixel plus tvji ne bodo imeli lepšo sliko od slimfita, ker ti podpirajo hdtv resolucijo, in imajo več pik od phillipsovih. Celo dvd slika bo lepša na slimfitu kot pa na pixel plus tvju, ker pixel plus tvju ne pomaga ce lahko podvoji resolucijo dvd (dvomim, kabelsko lahko polepša, dvd ne, (ampak recimo)), ker tv nima toliko pik da to sliko pokaže v max resoluciji
5. Teli slimfiti imajo sigurno več kontrasta, brightness, ostrino in še raznih drugih stvari boljš od telih phillipsovih, ker so novejši(preberite specifikacije obeh, in prebertite članek v žurnalu)
6. Smejala sta se mi na moj komentar za 100hz tv. A sta gdaj gledala kabelsko na navadnim tvjem (npr. sony trinitron 72cm 4:3 FLAT 50hz, stane približno 80.000) in sony trinitron 72cm 4:3 100hz FLAT 130.000 Sit)
če ne vidta razliko v padcu kvalitete slike, rabta očala (na dvd-ju je slika seveda lepša na 100hz)

moj zaključek slimfit tv bo imel lepšo sliko v vsakem primeru razen kadar uporabljamo kabelsko (kabelsko kadar primerjamo z pixel plus tvji, proti navadnim 100hz se lahko kosa)

Valentin ::

> 2. še zmeraj trdim da je kabelska slika slabša na tvjih ki so 100hz od tistih, ki so samo ravni in 50hz

Larifari. Ne vidim nobenega vzroka, zakaj naj bi bilo tako. Če veš, utemelji, sicer pa ne govori napamet.

> 6. Smejala sta se mi na moj komentar za 100hz tv. A sta gdaj gledala kabelsko na navadnim tvjem (npr. sony trinitron 72cm 4:3 FLAT 50hz, stane približno 80.000) in sony trinitron 72cm 4:3 100hz FLAT 130.000 Sit)
če ne vidta razliko v padcu kvalitete slike, rabta očala (na dvd-ju je slika seveda lepša na 100hz)

Ja, imamo Sony-ja trinitron 16:9 100Hz tud, v otroški sobi, prav tako na kabelski, pa je čist dobra slika, dost boljša, kot pri kolegu, ki ima 50Hz-no migotalo...

Tako, da tista očala zaenkrat ne bodo potrebna.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 32pw9551

Oddelek: Zvok in slika
81888 (1569) krho
»

Kateri CRT televizot?

Oddelek: Kaj kupiti
212094 (1795) billy
»

Kateri TV za 200k

Oddelek: Kaj kupiti
151638 (1385) planetparty
»

Kateri TV kupiti.

Oddelek: Kaj kupiti
112893 (2568) jELKO
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569523 (8060) Valentin

Več podobnih tem