» »

[TV] CRT oz. katodni televizorji

[TV] CRT oz. katodni televizorji

1 2 3
4
5

delfinus ::

Jep oba modela 9521 (4:3) in 9551 (16:9) oba HDTV sta v Big Bangu razstavljena. Bil danes. Hec je, da mi je celo prodajalec odsvetoval nakup. Torej cancel.

EDIT: se podatek: Big Bang Ljubljana BTC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Zupa852 ::

A zarad tearinga je odsvetoval? Ja sranje, jest ga mam pa doma že.
Sej u bistvu če ne blo fuzbala sploh nebi opazil, tko pa......

Mah bomo že prežveli. A mislte da bo mogoče obstajal kak popravek firmware ali česa podobnega? Če je to sploh možno

EDIT: A pa pol vsi Philipsovi TV-ji z Pixel Plus tehnologijo tako trokirajo, če sem pravz razumel?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zupa852 ()

krho ::

Jaz sem v Merkurju staknil 9520 model. Mi je prodajalec prinesel daljinca, in me pustil pri TVju sem užival 10 min v fuzbalu.. Sem imel priložnost dati skozi vse digitalne opcije (na 1x je lahko vklopljena samo ena), pri auto-wide, in 14:9 načinu na 9520 model ni bilo nič videti zatikanja. Bi ga vzel, če ne bi bil zadbnji razstavni eksponat. V Harvey normanu je bil 170k, pa nič niso hotli slišat na gotovinski popust.

BTW. Stari Big bang v BTCju, ne novi, ki je tam, kjer je bil prej BOF.

Klinc vseeno bom počakal, da pride naslednja rund 9551. Saj oče fuzbala skoraj nikoli ne gleda.
P.S.
Tudi jaz sem bi tam okrog 11h, pa mi ni hotel na fuzbal šaltat.:\
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

delfinus ::

Mislim, da firmware ni mozen. Kar se pa tice zatikanja pa je odvisno od posameznika, ce to tolerira. Sam primerjam ta TV s starim Sonyem 29', ki ga imamo doma in dela super, barve super, gladkost in imam pac kriterij, da moj osebni TV mora preseci kakovost slednjega.

Zgleda, da je problem s tem, da so v ta TV nasraufal Pixel Plus 1 in ne 2ke in tako je tu problem in zadeva manj zmogljiva pri odigitalnih obdelavah in posledicno zatikanje pri hitrih scenah. Imam obcutek, da bo ta TV kmalu (v roku leta in prej) nasledila nova razlicica, ki bo imela Pixel plus II ali celo III funkcijo in tega zatikanja ne bo vec. 9551 pa bo ostal eksperimentalni izdelek, ki je ponesreci zasel na trg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Na HIFI forumu pravijo, da do tearinga pride tudi v primeru, ce imas DVD ali pa XBOX prikljucen preko YPbPr vhoda ali HDMI ob gledanju v nacinu progressive scan, Double lines aktivno, zoom funkcija. Tam naj bi prihajalo konstantno do tearinga, ki je pogost ali intervalen na 26 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

veliki4 ::

beko 82 cm 100 herčna tv za 100 000 se splača kajti za to ceno nimaš kej sfalit pa je tud v redu stestirano.


Od jVC pa je slaba za 112 000


Lp
če se nočeš obnašati tako, kot drugi hočejo, imaš težave z njimi. Če se obnašaš po njihovem, imaš težave sam s seboj!

krho ::

Jaz sem sicer v dvomih. Kaj naj sploh vzamem potem.
32" 16:9, max 150kSIT. TTX obvezno 1200 strani, gre pa za darilo... Samo ne mi s (Beko, matrix daewoo, pa ostalimi xyz firmami):8)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Zupa852 ::

A šit. Jest ga mam pa doma zdej. Se prav to je problem Pixel Plus 1 tehnologije, pr 2 je pa vredu.
Res škoda da so tko zaj.... tak TV pa ga dal na trg. Sam sploh nevem zakaj so ga dal pol na trg če so vedl da je to bl tko tko.
A pa kakšni starejši TV-ji z Pixel Plus so tut to delal, ta tearing?

Oh ja ...

delfinus ::

Krho dobis lahko se vedno 9520 za 149k. Mislim, da je v tem primeru boljsa izbira. Nima pa HD priboljsko, ce so seveda HD priboljski potrebni?

Valentin ::

Moj 32PW9509, ki je predhodnik 32PW9520-ke, ima Pixel Plus 2, pa nisem opazil nobenih zatikanj oziroma zaostajanja slike, kot jih navajate nekateri. Še vedno sem mnenja, da je za to ceno trenutno eden boljših TV na trgu, če ne celo najboljši. Ker je slika zares enkratna...

Modela 32PW9551 pa še nisem imel prilike pogledat.

MEDENA ::

Jaz pa iščem 82cm 16:9 s skrajšano katodo in pa po možnost HDMI do ene 150k max...kake ideje poleg Philipsa?

krho ::

Skrajšano katodno cev ima edino Samsung. Na žalos je slika v qrcu.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

sebastjan v ::

Skrajšano katodno cev ima edino Samsung.


Pa Panasonic tudi.
sebo

Zgodovina sprememb…

met ::

kar se tiče zatikanja in pixel plusa
jaz imam 29pt9020 s pixel plus II in se mi nikoli ne zatika, tudi pri fusbalu ne
brat ima 29pt9007 (se mi zdi) s pixel plus I in se mu pri fusbalu (pa tudi drugje) prav tako ne zatika
tako, da je to očitno problem samo nekaterih modelov

krho ::

Sem dobil včeraj 32PW9551 v Big bangu (dobili so 3kom., enega sem jaz odpeljal že ob 13h)
Vklopljen imam Pixel plus in sem gledal ene 20min filma iz xboxa in ponovitev nogometa ene 15min, pa nisem opazil nobenega zatikanja. Bom povprašal očeta, ki je zvečer gledal celo tekmo.

P.S. Sem pa šele na tem TVju videl, kako v kur*u je naša kabelska.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Tomaz27 ::

Jaz sem tega 9551 kr odjavil, sem pa nabavil Sony ns76h dvd player in ga priključil na mojega 29 sony tv in ne morem verjet da slika sploh ni tak ozka. Prej sem gledal filme preko s-video iz računalnika in je bila slika samo na polovici ekrana, druga polovica pa sta bli 2 črni črti, zdaj sta pa ti črni črti samo nekje 10 % zgoraj in 10 % spodaj. Ni mi jasno kak to, al dvd malo sliko poveča al kaj. Mam nastalvjeno na dvdju na 4:3 letter box format. Zdaj ko sem to ugotovil sem si kar premislil in sploh nebom kupoval 16:9 crt tv-ja. Se ne splača. Za tistih 5 cm kolko je bolj razpotegnjen pa pol trpiš pri vseh ostalih 4:3 programih.
Tak da če kdo kupuje in že ima doma dober 4:3 recimo 29 crt tv, naj rajši kakšen vrei dvd player kupi pa maš dobro sliko pa še nogomet, dnevnik, discovery, national geographic itd lahko gledaš normalno in ne razpotegnjeno.

Kar se tiče Samsung teh tankih crt tv pa don`t even think about it. Geometrija v kurcu. Pol rajsi denar na banko pa drugo leto za isti denar 32 inch lcd tv. Tam je diagonala vsaj res 82 cm, pri 32 inch crt je pa 76.

Yossarian ::

Jaz imam Gorenje TVF32 VIP15-100. Za moje standarde zelo lepa slika (pred tem sem imel Philipsa 9520 s Pixel Plu2, ki ima res lepšo sliko), PIP (Phlips tega nima), nobenega zatikanja, hkrati pa zelo lepo razpotegne sliko (pano format - praktično brez robov)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

s51as ::

Kako pa je s temi formati pri nas?
Jas ima 16:9 TV pa navadno tv gledam na tisti način da malo gor pa dol poreže ob strani pa je ozek pas crnine inemnuje se PAL in je kar gledliv, na ORF pa imajo super zadevo ki je PALplus in format raztegne čez cel ekran in slika ni nic popačena! A kdo ve kako se to pri nas naredi?
Nekateri filmi se tudi pri nas vrtijo v 16:9 formatu potem pa dajo podnapise nisko pa logotip kanala visoko gor tako da TV sam po sebi ne raztegne slike čez cel ekran ker bi drugače porezala podnapise in logotipe...

verjetno bi blo dobrodošlo dobit tak sistem oddajanja glede na to da je vedno več takoh tvjev.
It's just me myself and I

Korenchek ::

Kupujem televizor nekje do 60.000 SIT in če je kdo na tekočem, prosim za mnenje - kateri so trenutno najboljši za takšen denar? Kaj menite o znamkah - Daewoo, Matrix,...
For those about to rock - we salute you!

GregaG ::

Živjo!

Fantje kaj ste sklenili? Kater tv je trenutno best buy na trgu? Slim fit odpade, zanimajo pa me tja do 150k...


Hvala lepa!

krho ::

glej moj post malce višje...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

GregaG ::

Hvala za hitr odg.
A tearing effecta ni za opazit?
najceneje je pa verjetno tukaj. LE zakaj je kej cenejša od predhodnika???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregaG ()

bi_đi ::

kaj pa pravite na tegale Philipsa 9521

krho ::

@GregaG: JA to bo najceneje, kar boš dobil. In vem ja, cenejša je od predhodnika. Jaz teargnja slike nisem opazil, vklopljen je Pixel+ in razteg slike na 16:9. BTW: stari modele e.g 9520 ima "čudne" menije. Na novem so mi bolj všeč.
Še nekaj, nobenega od digitalnih načinov ne moreš ugasnit. Ker imam kot predvajalnik filmov xbox, sem moral nastaviti mehčanje v predvajalniku, drugače je slika preostra in je težko gledat.

@psiho tvoje model je 4:3 upam, da se tega zavedaš.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

GregaG ::

Kako se pa kaj obnese Panasonic TX-32PM11P z Quintrix F tehnologijo??

bi_đi ::

@krho itak da se tega zavedam, sam se mi zdi škoda dati 35k več za 16:9, kaj menite kaj se bolj splača.

GregaG ::

Oj!

Povej mi kako si zadovoljen s to televizijo, ker sem tik pred nakupom in bi bil rad prepričan, če je res ˝bomba˝ od tv?

Filme oz. dvd je bi gledal preko pc-ja in me zanima, kako je z mehčanjem slike, da je ok in kako to zgleda. Praviš, da se ne da izklopit digitalnih nastavite in kaj si s tem imel v mislih?
Prodajalci mi zagotavljajo, da se vse to da in da je dabest tv, rad bi pa še mnenje od uporabnika, ki se spozna na tv-je in ki uporablja željeno....

Hvala za odgovore!

ethelred ::

Kupujem tv velikosti 55 cm, ker nimam prostora za večjega (mogoče bi šlo še 63 cm). Gledal sem Samsunga SlimFit CW 21Z403N ( link) v trgovini, pa nisem opazil nekih napak v geometriji.

Kaj pa kateri od teh:

Panasonic TX-21PZ1P ( link)

Sony KV-21CL10 ( link)

Zadnji zgleda super, ampak sem mi zdi malo predrag za to velikost.

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

Stepni Volk ::

Napake SlimFitov se najbolj opazi na teletekstu. Tam vidiš, kako vrstice namesto v ravni črti, raje vijugajo gor in dol.
Še bolje je kakšna testna slika. Včasih so jo oddajale določene TV postaje, ko ni bilo programa.

Aleko7 ::

Kaj potem svetujete tistim, ki zaradi prostorske stiske na stojalu ne morejo imeti TV-ja nad 50 cm (v globino)?
A je Samsung edini proizvajalec s SlimFit TV-ji?

Hvala.

Tomaz27 ::

Plazmo, lcd,... Zaj maš pa 82 cm lcd-je res tolko poceni že da je nesmisel kupovati nevem kakšen crt. Al pa še malo počakaš in konec leta kupiš, ko bodo cene še nižje, pa še večjo sliko boš imel kot pri crt.

Stepni Volk ::

Slim Fiti so ekskluzivno Samsungovi. Vmes je na svet privekala nova generacija Slim Fitov. Nekaj o tem sem v novici: stran na.
Zato za test potencialnih kandidatov upoštevaj moje prejšnje sporočilo
neobjavljeno.blogspot.com

Tomaz27 ::

Link ne dela

Stepni Volk ::

neobjavljeno.blogspot.com

bastadu ::

Yossarian ::

Jaz sem februarja kupil VIP15/100, le da je 32" in 16:9. Zelo sem zadovoljen, sicer pa sem povprečen uporabnik.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

s51as ::

Zgornjega sem že videl ga ima puncin dedek, je zelo lepa slika. Ko gap rižgeš traja nekaj sekund da pride slika na ekran in nekaj je čudno, če je TV ugasnjen in na daljincu pritisneš št. 1 bo tv prižgal na AV 1 torej na prvi scart... Ne vem zakaj je to tako ampak tako je!
Drugače je zelo lep in dober TV zvok je fajn,
mogoče edino še to, sam imam loewe in sem mogoče malo razvajen, ampak tale gorenje ima zelo zamotano upravljanje z PIP, ali pa jas nisem navajen v glavnem kako hitro pretikanje med programi v PIP funkciji se mi zdi da ne pride v poštev.
It's just me myself and I

Yossarian ::

s51as, menjavanje v pip je zelo enostavno, samo z eno tipko, res pa je, da je je možno imeti samo eno sliko oz. menjuješ samo med dvema programoma.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

multiscan ::

Men še vedno ni čist jasno.
Kaj je z Philipsom 32PW9551, dela tako kot bi moral ali ne?Fuzbala sicer ne gledam, tako da me(vsaj pri fuzbalu )to ne more motit.
Res bi rabil informacijo, kaj bi bil best buy ta trenutek pri CRT 32.....

LCD, plazma je itak še tako nedodelana tehnologija, CRT pa je na višku razvojne stopnje.
Edino kar me moti je...da ni večjih kot 32", al se morda motim??

krho ::

Kot sem povedal, tisto, kar sem jaz kupil junija, dela kot se šika.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

najed ::

Hoj,
tema zanimiva ker kupujem 16:9 TV
v igri so:
-philips 32-9520 - nikjer za dobit, če kdo ve naj javi...
-philips 32-9551 - pixel plus1- šteka pri hitrih premikih....
- loewe aventos 32-3981
ker se mi zdi da so to najboljši TV
Loewe raztegne sliko 4:3 vertikalno enakomerno po dolžini, kar je nemoteče.
Ali ima philips tudi to možnost??
Men se zdi, da philips raztegne vertikalno samo zadnih 20 cm na sredini pa je ista kot 4:3.
Vem da so različne varijante 14:9 zoom, 16:9 zoom ....
A zna tkdo razložit??

Lp, Dejan
don't drink & drive !!

krho ::

philips 32-9551 MENI NE ŠTEKA. In AFAIK, tale model sliko raztegne enakomerno, se navadiš.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

hulahup ::

ok. jest mam večno dilemo. LCD ali CRT oz. Philipsov 9551. Ne vem koliko bodo cene lcdjev padle v naslednjem letu, ali se mi splača čaka, ali je primeljiva slika z philips itak toliko dražja, da se splača 9551-ko vzet. 135k stane, ga je pa ena nemška stran testala, pa glede hdtv-ja rekla da ful nekekega wow factorja ni, je pa še vedno sposoben 720p pokazat in da je neznano boljši od teh smasung slimfitov. Torej predlogi - čakati na mega padec cen lcd-jev, ali najboljša možna katoda, pa sem ok za tri ali več let.

Tomaz27 ::

Cakaj na padec LCD. Jaz sem v isti dilemi ze skoz in sem se odlocil da bom pocakal se malo, ker ze sedaj recimo dobis dobrega 37 Toshiba LCD v Nemciji za 250.000 SIT.
Ce pa ti je dovolj 32, kar je primerljivo z najvecjim CRT, oz. celo malo vecje, ga pa dobis ze za skoraj isti denar kot CRT, za 150.000 SIT.

Tako da tu vec sploh ni vprasanja CRT ali LCD, vprasanje je samo kaksna velikost ti je dovolj, ce 32, potem lahko kr kupis ze, ce pa kaj vecjega se pa splaca se malo pocakat.

najed ::

Mi imamo še kabelsko, ki je bolj u k.... pa se bojim kupiti LCD ali Plazmo. Kolikor mi je znano. če je slab signal je slika čist "kockasta" ali je pa sploh ni.
mam pa TV cca 3,5m od kavča in mislim da je 32" čisto dovolj. Zdej mam 72cm ekran, vse super sam slika "previsoka". Tko da bo 16:9 ekran QL.
Moram pogledat 9551 Philipsa. Krhko ga hvali, vidu sm sliko 9520-tke. ki je na žalost ni za dobit. (Razen Nickermann iz Berlina)
To je bla najlepša slika kar srm jih vidu.Barve, ostrina, globina...10+

Lp,Dejan
don't drink & drive !!

javaman ::

Jest imam na ene 3,7m stran 106cm diagonale, pa bi lahko brez problermov prezivel tudi 50".

Tomaz27 ::

Itak, za 3,5 metrov je 32 inch itak premalo. Za to dolzino se priporoca nekje 42, odvisno spet od signala, ce gledas SD oz. normalno kabelsko je tudi 37 ok, za DVD in HD vsebino je pa lahko se vecja diagonala pa je ok.

BlackHole ::

2 meseca sta mimo. Se je zgodilo kaj omembe vrednega? Drugo leto enkrat bo treba kupit nov TV. Trenutno ima Sony-ja 32" 100Hz (na popravilu). Tudi sam kolebam med LCD-Plasma-CRT, predvsem zato, ker še niti ne vem na kak signal bom priklopljen (se selim). Tenutno je tam satelitska, jaz pa upam, da bo še možnost kakšnega drugega priklopa. Nekaj je bilo govora o Amis Air triple play (nekaj takega), pa ne vem kako je zdaj s tem. Prioriteta mi je gledanje filmov (divx, dvd) in pa seveda tudi Tv (športi, kake oddaje). Koliko berem te forume, so mnenja deljena. Eni poravijo da LCD še niso dovolj izpopolnjeni, po drugi strani pa se jih ne izplača kupovat, ker pri nas še en bo hitro tako kvalitetnega signala (HD). Po pravici povedano, si moram še vzet nekaj časa in na lastne oči bolj natančno pregledat različne modele Tv-jev. Časa imam še nekaj mesecev. :))
LP Marko

Tomaz27 ::

Po pravici povedano jaz sam nimam pojma kaj bi kupo. Nekaj casa sem bil full za plazme, pol lcd, zaj spet plazma,... Vedno ko preberem nekaj kritik o eni tehnologiji si pol premislim in se odlocim za ono drugo, pol pa spet obratno. Samo vecina pravi da za SD signal je boljsa plazma, ker normalna kablska bo na lcd zgledala res slabo. Crne so tudi boljse na plazmi kot na lcd, mas pa pac burn-in pri plazmah in pa pomanjkanje HD resolucij,. Najboljse je ce gres v kaki Big Bang pa si sam pogledas ko bos kupoval, pa reci naj ti da kablski signal gor pa kaki dvd pa pol viis,.

damek81 ::

jest tud nekaj kupujem pa sploh ne vem za kaj bi se odloču!

kaj pravte katerga se bolj splača od teh dveh? Ali pa tud če mate kak drug predlog?

samsung KLIK

philips KLIK
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 32pw9551

Oddelek: Zvok in slika
81895 (1576) krho
»

Kateri CRT televizot?

Oddelek: Kaj kupiti
212104 (1805) billy
»

Kateri TV za 200k

Oddelek: Kaj kupiti
151648 (1395) planetparty
»

Kateri TV kupiti.

Oddelek: Kaj kupiti
112915 (2590) jELKO
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569562 (8099) Valentin

Več podobnih tem