» »

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik

dela ::

Jolbek: Snemalnik lahko priklopiš preko navadnega antenskega kabla. Snemal boš lahko. Vendar pa predvajati verjetno ne boš mogel. Video od Hyundayovega DVD snemalnika naprimer, televizija lahko dobi samo prek video činča, SCARTa ali S-video izhoda. Hyundai DVD snemalnik pa si samo "odščipne" KTV signal, preden ga pelje dalje v TV, za ostale DVD snemalnike pa ne vem (če ga ne najdeš na nobenem kanalu, potem je verjetno ista zgodba. Se pa spomnim, da sem C64 pred leti imel prikljopljen kar na TV anteno. In sicer z nekim kablom, ki je bil pretvornik nečesa podobnega S-video izhodu v antenski vhod. S tem bi šlo tud na takšnih kot je Hyundai. Če najdeš kakšno takšno zadevo, boš pa moral imeti DVD snemalnik vklopljen tudi, ko boš zgolj gledal tv.

Antena in/out sta na nekaterih snemalnikih (kot je Hyundaiev, torej) namenjena samo izmenjavi KTV signala skozi snemalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Yossarian ::

Najverjetneje si to že naredil, ampak vseeno. Videorecorder se da gledat na TV tudi brez Scarta na ta način, da vklopiš videorekorder, nato pa na televiziji poiščeš, na katerem kanalu je slika od videa in si pač to shraniš, tako kot TV postajo. Mogoče bi šlo pri DVD recorderju enako. To pišem pač za vsak slučaj, ker lahko preko antenskega kabla edino na ta način pripelješ sliko na TV.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

A obstaja kak DVD recorder, ki bi imel trdi disk (kakšnih 80 GB bi že bilo v redu) ki bi pa predvajal tud DivX filme in bi se ga dalo dobit pri nas?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

CaqKa ::

zaenkrat mislim da ne.. imaš pa sonyjeve dvdrecordere ki snemajo tudi na disk... v bofu.

robertos ::

Uglavnem a je prišel kdo do podatka da se lahko vstavi nov firmware za hyundai drv 510c

simoni ::

Jaz tudi kupujem DVD zapisovalnik...pa je že kar nekaj časa od kar je bila ta tema odprta... Zanima me če je kaj novega? Kako je pa kaj z Yamado, ki ima tudi poceni DVD predvajalnik? Kaj pa Philips? veliko je bilo napisanega o hyundai-u 510/530... Je to še vedno Best buy??

Hvala lepa za odgovore...

LP
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

Robert ::

Prijatelj je kupil Hyundai dvr 530h pa sva ga takoj nesla zamenjat, ker se pladenj ni zapiral oziroma se je le-ta ob vstavitvi DVD-ja zapiral in odpiral. Videla sva da se pladenj zatika in ne zapira dovolj pa ga je prijatel zamenjal. Ne morem pa ugotoviti (tudi iz navodil ne) kakšnemu namenu služi USB 1.1 vhod. Konkretno me zanima ali je mogoče nanj priklopiti digitalni fotoaparat in presneti slike direktno na DVD+R/RW plošček in ali je ta vhod namenjen samo ogledu slik. Zadeva podpira nek Kodak Picture CD Compatible.

CaqKa ::

tisti usb bi naj bil namenjen temu, da lahko gledaš slike na usb ključiu.. kot če bi jih imel na cdju posnete.
ne verjamem pa da bi tam čez lahko snemal na dvd.

sharky kaj zdaj dvd predvajalnik al snemalnik? philips ima tudi snemalnike.. navsezadnje je v hjundaju dvd snemalni del iz philipsa. pojdi v recimo bofa in bigbanga pa si poglej ponudbo.. predvsem bof vem da ima na izbiro kr nekaj dvd recorderjev..

Robert ::

Moram omeniti da sem pravkar probal gledati digitalne slike direktno z digitalnega fotoaparata Canon Powershot S1 preko USB povezave na rekorder Hyundai DVR 530H in je zadeva delala brez problemov. Ugotoviti moram še ali je možno direktno presnemavanje iz digitalca na DVD plošček.

simoni ::

Ja jst sm bil v BOFu in Big bamgu, in vem da imajo veliko ponudbo...zato tudi sprašujem... Kupil pa bi DVD snemalnik! Ne vem če se splača da dat 10k več za Philipsa, al je Hyudndai dost v redu!

Hvala...

LP
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

CaqKa ::

če se odločaš med philips in hyundai morš vedet da imata oba isti snemalni del za dvdje (od philipsa), hyundai pa zna še divxe predvajat (mogoče jih p tudi zna).

simoni ::

Aha to pa nisem vedel... Tako da bom potem najbrš vzel hyundaia...

Hvala...

LP
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

ninbus ::

torej: je že kdo imel na testu vročo robo od yamade. dvr8400 zna prav tako predvajat divxe in snemat. v moj mikro so mu dali oceno 10 (dvakrat). cena je pa ista kot za hyundaia

simoni ::

Ja mene tud zanima če jo je že kdo sprobal...
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

Merlin_1 ::

Mene zanima kako je z zvokom. Zna morda s kabelskega vhoda posnet Dolbi zvok? In, če ne se da to s katero napravo. ((jasno če se film predvaja v Dolbi-ju)

odklop ::

Pozdrav!
Mene pa zanima, kako se kaj obnese DVD zapisovalnik Yamada 8400. Ima kdo, kako je z predvajanjem divx, podpira šumnike?
LP

Yossarian ::

Ja, tudi jaz se odločam za nakup. Kaj mi kdo priporoča? Torej, yamada, Hyundai ali Xoro?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

CaqKa ::

mislim, pa kdaj se bo folk naučil da ko sprašuje, kaj kupit naj zraven navede eno izmed sledečih:
'denar ni ovira'
ali pa
'za tolko pa tolko denarja'

naj povdarim, da ko to narediš si v bistvu že sam odgovoriš na del vprašanja..

Yossarian ::

Kaj pa tebe muči, CaqKa? Če se ti ne da odgovarjat, potem tudi tega ne piši, kar si zgoraj pisal. Sicer pa so Yamada, Xoro (52.600 SIT) in Hyundai (%10 = 55.000 SIT, 530 = 75.000 SIT) približno isti cenovni razred. Že v tisti temi, ki jo res zakleni, sem ti napisal, kaj me najbolj zanima, le da sem se takrat odločal med TV kartico in DVD recorderjem s trdim diskom, tukaj pa so bili glavni aduti omenjeni trije, ki sem jih tudi navedel. Saj sem se zdaj že tudi malo pozanimal in poizkusil oba Hyundaija. Moti me samo to, da nimata šumnikov, zato sprašujem, ali kdo ve za recorder, ki še podpira šumnike. In, CaqKa, če misliš odgovarjat na takšen način, potem raje ne odgovarjaj, bo mogoče že kdo drug kaj zvohal na bolj prijazen način.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

CaqKa ::

zaradi tega ker moram držat teme na nivoju.
Za take zadeve imaš temo pritožbe.

glede šumnikov pa sem za te zadeve itak že zgoraj napisal, da so dvdrecorderji pri nas tako slabo razširjeni, da pogled v magično kuglo in napoved kater firmware bo prvi padel pod roke kakega nadebudnega hekerja, je pravi loto.
meni recimo dosti pomeni funkcija rezanja in editiranja dvdja, da lahko potem dalje snemaš čez.

vista-s6e ::

klapa
na naslovu stran na www.elliondigital.com je za dvd recorder ELLION
DVR-510C možno sneti nov firmware.
Z njim je možno nadgraditi tud Hyundai DVR-510C(to sem naredil sam).
Po nadgradnji sem na hitro ugotovil naslednje spremembe:
- predvaja divx s podnapisi srt, sub in text (mogoče še kaj, nisem testiral)
- podanapisi niso nujno z istim imenom kot film, ker se izbirajo
- pravilno bere ž in š, namesto č je é

še zmeraj je tudi problem z dolgimi podnapisi (formira se tudi treja vrsta, ki pa ni vidna).

Kljub temu je napredek velik, saj se da gledati vse stare Divx-e z neurejenimi podnapisi.
Pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

kuul. samo kolkor se jazspomnim ta zadeva zna že v osnovi brat srt podnapise (pojma nimam kaj je z šumniki.)
kakorkoli.. so kake spremembe v dvd snemalnem delu?

/edit: edenpač a si zadovoljen z zgornjim odgovorom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Yossarian ::

Ja, me je prepričal za nakup. Mislim, da bom kupil kar 510, ker nima nič kaj manj od 530 (kolikor vem, ima slednja samo to prednost, da ima od spredaj USB vhod, katerega pa nujno ne potrebujem, še posebej pa ne, če je razlika v ceni cca. 15.000 SIT), tisti č pa bo mogoče tudi enkrat porihtan.

CaqKa, mislim, da sva si povedala, kar sva mislila, tako da morebitno pogrevanje ni več potrebno. Kaj praviš? Aja, pa še to: mislim, da je na tisti strani tudi FW za 530-tko.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Pa še ta malenkost: zanimal me je tudi Xoro 505, zato sem malo kontaktiral s Xorotom v Srbiji. Odpisali so mi: "DVD rekorder HSD R505 podržava titlovanje u .srt formatu ali ne prepoznaje naša slova, nema meni na srpskom i ne postoji update za njegov firmware. Dobili smo obećanje od proizvođača da će se ubuduće njegov procesor zameniti sa novim na kojem će se moći osvežiti firmware". Na nadlajnje vprašanje, kdaj bo novi procesor, pa je odpisal, da predvidoma v drugi polovici tega leta.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Primoz78 ::

Kaj pravite pa na Yamada DVR8400X...ki se ga ze da dobit v SLO...cena pa je tudi solidna...8-)

Lp Primoz

byTom ::

Živjo, sem čist frišen tle. A ima kdo od vas izkušnje z Panasonicom DMR-E55EP-S:\
Lp, byTom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: byTom ()

Yossarian ::

Pred kratkim sem preko e-baya kupil ellion 530. Zanima pa me, če je že kdo naložil njihov FW in kako se obnese. Dobim ga konec tedna, pa bomo začeli snemat in bi rad bil pripravljen.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

byTom, opozoril bi te samo na to, da ta recorder ne predvaja DivX.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Bessie ::

Eno čudno vprašanje ali Yamada DVR-8400X prikazuje uro ko je predvajalni/snemalni del izklopljen, tako kot pri videorekorderjih?

Primoz78 ::

Pocaki do15. nekje sem zasledil, da bo test omenjene Yamade v novem Jokerju...

Lp Primoz

Bessie ::

Dvomim da bo to v opisu omenjeno, ker še nikjer na netu nisem našel tega podatka

Bessie ::

Ura dela, se pa sumljivo močno greje?? in na trenutke je glasen pri predvajanju filmov.

Primoz78 ::

A si ga nabavil?...povej prve vtise...poleg gretja itd...kako je z podnapisi in predvajanjem razlicnih formatov...

Lp Primoz

Bessie ::

Za par minut sem ga videl pri bratu vendar bolj podrobne infote morda kasneje, prvo je to da se je v tiste pol ure kr fajn segrel in je bil glasen pri enem od 5 filmov na istem mediju (DVD), ki sva jih na hitro zagnal za par minut, slika je bila super, podnapisov nisem poiskusil, ker jih ni bilo na mediju,slike iz memori key-a so delale o.k. več pa žal nisem uspel videti.

Primoz78 ::

Hvala za prve informacije...ce bos se kaj vec zvedel pa sporoci ok...

Lp Primoz

piki64 ::

Hi!

Moj nasvet vsem, ki se odločate za nakup DVD snemalnika+ DivX predvajalnika pač povem, da naj od njih ne pričakujejo da bodo gledali DivX filme s podnapisi zadovoljive kvalitete, saj imajo ti enake težave kot so imeli predhodni DivX predvajalniki.

Če pa bo na tem področju kaj boljše, pa je težko reči odvisno od proizvajalcev. Samo glede tega da tudi pri DivX predvajalnikih niso nudili nobene prave podpore, se zna tu enako zgoditi.

Morda se bo po kakšnih čudnih poteh znašel zunaj kakšen SDK, tako da se bo potem dalo kaj implementirat v Firmware. Do takrat pa .......


LP, Piki64

Yossarian ::

Piki, dobro, da si se oglasil, da vsaj malo vemo, pri čem smo. Se strinjam s tabo. Odločil pa sem se za nakup Elliona. Mogoče bodo kdaj porihtali še črko Č in malo večje podnapise, pa bo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ninbus ::

A obstaja kak DVD recorder, ki bi imel trdi disk (kakšnih 80 GB bi že bilo v redu) ki bi pa predvajal tud DivX filme in bi se ga dalo dobit pri nas?


obstaja
klik

Yossarian ::

Jebemti, da nisem tega prej vedel. En teden prepozno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

piki64 ::

Hi!

Ja pa vrjetno se da tisto yamado, ki nima diska nadgraditi da imaš pač disk gor, vrjetno samo fw, naložiš in to je to.
Kajti videl sem en snemalnik, ki je ime pripravljeno na plošči za 40 pinski priključek in to je vrjetno za disk. CD pogoni, pa so v tehn tak enaki kot v računalniku in so povezani preko 40 pin kabla.

Bi bilo zanimivo pogledati v dobrovje vseh teh dvd snemalnikov.

Kajti če se yamado da tako nadgraditi, potem je cena ki je za 45K Sit večja za 80Gb disk mnogo preveč.

LP

Yossarian ::

Torej, naložil sem si ta novi FW, ki je naveden zgoraj. Opazil sem, da so podnapisi v DivX vsi poravnani v desno in da je hitrost predvajanja največ 3 kratna in ne več 32. se je komu drugemu tudi to zgodilo ali samo meni?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Jap, en problem. Imam 530-tko. Danes ob 0.30 zjutraj mi je na DVD-ju začel snemat en film. Zjutaj pa ugotovim, da mi ga je posnel brez zvoka. Še huje: če gledam TV preko recorderja, tudi ni zvoka. Povezava je SCART>SCART. Vse ostalo pa normalno deluje. Se je komu to tudi zgodilo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

CaqKa ::

mogoče imaš digitalni zvok vkloplen na sat receiverjuv kolikor uporabljaš digitalnega?

Caligula ::

Kaj je zdaj s temi Yamadami. Se da na tisto navadno 8400 priklopit hard disk gor ali ne?
Pa na kak drug tak player?

Yossarian ::

Problem že rešen. Nekajkrat sem si še naložil angleški FW,. potem pa sem si za foro naložil še nemškega in zadeva iz meni neznanega razloga deluje.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Na tem ellionu ne vidim možnosti oz. vhodov, kamor bi priklopil trdi disk. Pa tudi sicer bi verjetno potreboval še ustrezen FW.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

boris22 ::

Na tržišču sej je pojavilo kar nekaj dvd snemalcev za razumno ceno okoli 50 k sit.Gledel sem malo po internetu in našel daslednje
Yamada DVR-8400X za 46 k sit.
DVD, MP3 Recorder Mustek R100LM 48k sit
Xoro 505 61.389,36
Potem pa sta še 2 modela v big bangu za 50 k sit:Hyunday pa še en samo se trenutno ne spomnem)
Philips DVD snemalnik DVDR 610 55 ksit
To je mislim da vse kar se tiče dvd snemalniku pri nas do 60 k sit.
Najbolj me zanima yamada dvr 8400x.Imam doma 6700 kateri sem spremenil fw in sem zelo zadovoljen.Med dvd snemalniki ima yamada tudi najmanšo ceno in zelo veliko prilkjučkov.Snemalnik mislim zamenjat z analognim videorekorderjem in mislim snemat na dvd medije iz tv antene,digitalne kamere in dreamboxa 7000s.(digitalni satelitski sprejemnik) Kar se tiče priklučkov je dovolj, vendar me zanima kako je s to napravo, če jo kdo ima in če lahko komentira.Sem gledal po internetu in nisem našel nobenega testa.Pa tudi velike internetne trgovine kot so enaa,mimovrste,nakupi .net ga nimajo na ceniku.Se mi zdi res malo čudno.Kajti model 6700 je še zdej prodajni hit med predvajalniki.

djsim ::

Zivjo
Jest sem kupil Xorota R505 pa sm mal razocaran nad njim. Vsaj kar se tice podnapisov. Podnapisi so se vedno na sredini ekrana pa ful majhni (tako kot so nekateri pisali, da so imeli tezave s Xorovimi predvajalniki, pa so se pol zadeve uredile, ko so upgradela firmware). Pisal sem mail na Xoro pa so mi rekl, da ta model nima moznosti upgrade-a firmware-a. Ali ima kdo krsno koli drugacno izkusnjo? Podnapisi karsni so, so vec al manj neuporabni.

borutzi ::

tudi sam sem pred nakupom dvd snemalnika/divx predvajalnika. Trenutno imam Kiss DP1000 ( 2.93 firmware) in sem z njim zadovoljen V predvajalnem delu nove komponente ne bi rad izgubil funkcionalnosti ki jih imam sedaj. Je kakšen DVD Recorder/Divx predvajalnik že toliko izpopolnjen z firmware-i (mislim predvsem glede podnapisov (celotni, šumniki, formati...), podpore kodekom?
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

djsim ::

Danes sem dobil odgovor od Xoro-a. Firmware za HSD r505 se ni mogoce dobit, ker proizvajalec chip seta se ni dal nove verzije firmware-a ven. Zato tudi ne morejo naredit inove ferzije software-a, ki bo popravil majhne podnapise, ki so sredi slike. Tko, da je pac za pocakat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG RH277H vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
83056 (1383) DJ Beat
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458043 (4868) stefp
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522646 (9861) Yossarian
»

Kateri DVD HDD zapisovalnik/predvajalnik s podporo Divx?

Oddelek: Zvok in slika
212915 (2291) Calligula
»

Lg hdd/dvd recorder rh 7900

Oddelek: Zvok in slika
61688 (1603) plamen

Več podobnih tem