» »

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik

««
8 / 8
»
»»

dj cotto ::

Ne da se. Ta problem obstaja že iz prejšnje serije 1000 (LG188, 198, 200).

Mesky ::

Si probal updatat firmware? Pač tako da ga na CD-RW zapečeš.
Firmware.

Pozdravljeni

Imam Philips DVDR 3575H. Dela ok.
Pred dnevi sem naložil novi firmware 3.04 toda zbrisalo mi je vse nastavljene programe.
Pred tem sem iz 1.43 na 1.61 pa ni bilo problemov.
Ali je kdo tudi imel takšne probleme.
Istočasno pa bi vprašal glede priklopa IPTV ( Amis ) na rekorder. Dal sem ga na EXT2 pri snemanju pa nastavim na CAM in najdem EXT2, ter snemam, potem pa je do konca snemanja neuporaben, ne morem gledati že posnetega materiala, kako pri snemanju iz tv signala.
Ali lahko rekorder komunicira z komunikatorjem in sam prestavlja programe, saj to bi bilo zamene najbolj uporabno. Nastaviš več snemanj in potem pogledaš.
LP Mesky
Mesky

elToro ::

Paramedic,
ali tebi vsi divx-i delujejo normalno?
Tudi jaz sem novi lastnik Philipsa 3575 imam pa težavo pri predvajanju DIVX-ov. Polovica filmov se mi predvaja črnobelo, medtem ko so na Yamadi ti filmi popolnoma v redu. Povezavo do TV-ja imam preko scarta, saj druge možnosti nimam. Če je že kdo reševal podobno težavo naj mi prosim svetuje, kaj bi bilo narobe.


Pred kratkim sem nabavil DVDR3595 in podobno kot ti že dolgo nazaj ugotovil, da pri DivX-ih, ki imajo frame rate 23.9, zadeva enostavno preklopi v 525 linijski NTSC (SCART, še nimam HDMI TV-ja). Slika je tako raztegnjena po vertikali in seveda črnobela. Na netu ne najdem ničesar. A ima mogoče kdo rešitev?

elToro ::

Paramedic,
ali tebi vsi divx-i delujejo normalno?
Tudi jaz sem novi lastnik Philipsa 3575 imam pa težavo pri predvajanju DIVX-ov. Polovica filmov se mi predvaja črnobelo, medtem ko so na Yamadi ti filmi popolnoma v redu. Povezavo do TV-ja imam preko scarta, saj druge možnosti nimam. Če je že kdo reševal podobno težavo naj mi prosim svetuje, kaj bi bilo narobe.


Pred kratkim sem nabavil DVDR3595 in podobno kot ti že dolgo nazaj ugotovil, da pri DivX-ih, ki imajo frame rate 23.9, zadeva enostavno preklopi v 525 linijski NTSC (SCART, še nimam HDMI TV-ja). Slika je tako raztegnjena po vertikali in seveda črnobela. Na netu ne najdem ničesar. A ima mogoče kdo rešitev?


Ali mi lahko kateri od lastnikov DVDR3575 ali 3595 potrdi, da tudi na TV-ju, ki zmore NTSC predvajanje ne bom mogel gledati NTSC DivX-ov (tisti z 23.9 un 30 fps framerateom)? Praktično vsi LCD-ji to namreč zmorejo (predvajat NTSC). Philipsova podpora namreč pravi, da bo tudi na TV-ju, ki podpira NTSC slika črnobela in raztegnjena.

mitja81 ::

Živjo,

Nabavil sem Philips DVDR 3575H, zadeva funkcionira odlično, vsaj kar se tiče snemanja in podobnega. Problem pa so podnapisi pri predvajanju Divx-ov, Moja želja je da bi bili še nekoliko večji. Naložen imam zadnji FW kateri je na Philipsovi strani.

Zanima me če obstaja še kakšen drugi FW, kateri bi mi povečal podnapisi.

Vprašanje z to temo sem zastavil tudi na Philipsov costumer service, dobil sem odgovor:
Thank you for your e-mail.
With regards to your query we can advise that at the moment there is no software
which enables to change the font size. However, we would like to inform you that
you request will be forwarded to the IT development department and taken into
consideration while releasing new firmware version.

Tako da upanje je, ampak vseeno bi prosil, če ima kdo kakšno varianto, da kje staknem kakšen FW prej, kateri bi povečal podnapise.

Zaenkrat jo rešujem z pečenjem podnapisov v film. Kar mi pa ni ravno neka praktična rešitev.

Hvala za pomoč....

LP, Mitja

Yossarian ::

Iz mojih izkušenj pa ti povem, da je zapeka podnapisov v film zelo praktična rešitev. Na trgu je malo morje takšnih ali drugačnih divx predvajalnikov in skoraj pri vsakem so težave: eni imajo premajhne črke, eni nimajo šumnikov, eni ne dovoljujejo preveč črk v eno vrstico in ti jih čudno razmeče, eni jih imajo prenizko, eni nimajo centriranih ipd. (verjetno bi se našel kakšen Sony, ki sploh ne predvaja podnapisov). Če si jih zapečeš v film, imaš vse te težave rešene; vsaj jaz sem začel tako delati.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

opr01 ::

Živjo,
HDD/DVD snemalnik LG RH188S. (Skoraj) vse je ok, noče pa mi predvajati DVD-jev, na katerih imam posnet video v formatu oz s končnico MPG (če prav razumem, je to MPEG-1 oz MPEG-2): "No VIDEO" je njegov odgovor.
Je kakšna rešitev za to? Zanimivo je, da mi jih je prejšnji DVD predvajalnik (United) predvajal b.p.

hv&lp, Franci

gregyk ::

Živjo,
HDD/DVD snemalnik LG RH188S. (Skoraj) vse je ok, noče pa mi predvajati DVD-jev, na katerih imam posnet video v formatu oz s končnico MPG (če prav razumem, je to MPEG-1 oz MPEG-2): "No VIDEO" je njegov odgovor.
Je kakšna rešitev za to? Zanimivo je, da mi jih je prejšnji DVD predvajalnik (United) predvajal b.p.

hv&lp, Franci


Poizkusi nadgradnjo fw-ja: 81122A Beta na tej strani: http://gurus.atw.hu/

Navodila kako se nadgradi in veliko koristnih informacij imaš pa tu: http://www.ifndef.altervista.org/index_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

KoMit ::

Zanima me, če ima kdo DVD predvajalnik/zapisovalnik LG RH387H.

Zanima me pa sledeče:
- ali pri predvajanju Divx-ov razlikuje formate 4/3 in 16/9,
- ali se da gledat Divx-e preko USB-ja,
- kakšna je velikost podnapisov pri Divx-ih.

opr01 ::

Oj,
Gre za LG RH188S. Pesjan noče več formatirati ne DVD-RW, ne DVD+RW ploščkov. Sicer začne, ko pa minejo tiste 2 min in še malo in se črta "pripelje" do konca, pač postopka ne konča ampak kar melje in melje. In DVD je fuč :( Je že kdo imel takšen problem?
Pa še vpr: če bi disk vzel ven in priklopil na PC, bi lahko p"prebral", kar je na njem posneto?

lp-franci

evian ::

Imam HS verzijo - RW ploščkov ne uporabljam ravno zaradi podobnega problema, baje naj bi dobro prebavljal samo določene vrste ploščkov. Njegov disk lahko prebereš oz. preneseš vsebino na PC s tem programom: http://ifndef.altervista.org/MaterOnlin... .
Meni pa je delal težave z branjem dvdjev in divxov: dobro uro je delal in nato zaštekal - sem ga razdrl in dodal hladilnik na procesor in obrnil vent da vpihava hladen zrak in zadeva dela.

Arim ::

Imam DVR-510C Hyundai ki je trenutno v popravilu pri Prešernu na Litijski c.Lj. Zamenjali so loader,(zaračunali 60 E) vendar doma je takoj zaštekal, niti ploščka nisem mogla ven vzet. Odnesla sem jim nazaj, ne vem kako bo. Ali zna kdo za res dober servis? Če ima kdo (omenjeni)delujoči snemalnik-predvajalnik, bi prosila za pomoč pri finalizaciji nekaj DVD-jev. Brez tega jih drugje ne morem prebrati in so zame izgubljeni.
Se zahvaljujem za pomoč

Robert ::

Evo po dolgem času bom zopet načel ta forum. Pred nekaj dnevi sem iz VCR-ja presnel eno kratko video kaseto (lastno snemanje iz dopustov preteklih let) na LG RH188HS DVD rekorder z diskom. Zadeva se mi je lepo zapisala na HDD v movie del kot avi datoteko (MPEG4 format), hotel sem jo presneti iz HDD na DVD pa mi slednjega kot opcijo sploh ne prikaže. Kot opcijo mi prikaže samo kopranje na HDD. Firmware je 60911A. Ali je prenos iz HDD-ja na DVD sploh možen. Na netu nisem našel nič koristnega.

polde66 ::

Evo ti bom odgovoril malce na pamet, ker zadeve nimam že 2 leti. Imel sem isti pekač kot ti in sem veselo kopiral iz VHS na DVD. Mislim da je zadeva v tem, da zgoraj na daljincu izbereš DVD namesto HDD. Ko boš to naredil ti da opcije za zapis ( pod kakšno kvaliteto, možnosti dodajanja naslovov in ne vemkaj še) Pa na koncu moraš DVD plošček obvezno zaklučiti, drugače ti na drugih enotah ne bo berljiv. V roke vzemi navodila, ker stvari niso tako simpl. Ima posebno logiko, ki jo izpiliš šele z prakso.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Robert ::

polde66 je izjavil:

Evo ti bom odgovoril malce na pamet, ker zadeve nimam že 2 leti. Imel sem isti pekač kot ti in sem veselo kopiral iz VHS na DVD. Mislim da je zadeva v tem, da zgoraj na daljincu izbereš DVD namesto HDD. Ko boš to naredil ti da opcije za zapis ( pod kakšno kvaliteto, možnosti dodajanja naslovov in ne vemkaj še) Pa na koncu moraš DVD plošček obvezno zaklučiti, drugače ti na drugih enotah ne bo berljiv. V roke vzemi navodila, ker stvari niso tako simpl. Ima posebno logiko, ki jo izpiliš šele z prakso.


Hvala za odgovor, dolgo časa sem se ukvarjal (servis, LG zastopstvo)potem pa mi je le uspelo. Enostavno izbereš na daljincu da ti kopira direktno na DVD, kot si napisal določiš kvaliteto, določiš dolžino snemanja na DVD......) pritisneš gumb za snemanje in zadeva se snema, sicer pa drugače ne gre (da bi recimo posnel na HDD in nato na DVD). Seveda na koncu narediš finalization.

polde66 ::

Ne vem če sem te prav razumel. Seveda lahko posnameš na hdd, na daljincu najprej izbereš hdd in se ti posname tja ( iz zunanjih enot kot so kamere videorekorderji..). Ko ga imaš na disku ga lahko še režeš in počneš še kakšno stvar. Ko greš snemat iz hdd na dvd, na daljincu izbereš dvd.
polde

Robert ::

polde66 je izjavil:

Ne vem če sem te prav razumel. Seveda lahko posnameš na hdd, na daljincu najprej izbereš hdd in se ti posname tja ( iz zunanjih enot kot so kamere videorekorderji..). Ko ga imaš na disku ga lahko še režeš in počneš še kakšno stvar. Ko greš snemat iz hdd na dvd, na daljincu izbereš dvd.


Nisem bil dovolj jasen. Če imaš v Setup-u LG-ja nastavljeno snemanje v formatu MPEG4 ON, ti zadevo iz vhoda AV1 (VCR) posname na HDD v MOVIE LIST menu kot Divx (avi)format, tega pa potem ne moreš kopirati na DVD, vsaj meni ga ni.

jurre ::

vem, da je stara tema ampak potrebujem nasvet... zanima me, ce so kaksne novejse verzije DVD snemalnikov s trdim diskom? Stari KISS je dobro sluzil nekaj let ampak je zacel crkovati ze v drugo.
Doma se pogosto kaj snema, ker s tem upravljajo starsi bi rad kaksno preprosto varianto - zdaj imam siol box povezan na Kiss in iz kissa na tv preko scarta. Na kissu nastavim snemanje iz scart vhod od te do te ure, pustim box prizgan na tistem kanalu, kjer bi rad snemal in je to to.

na amazonu sem nasel panasonica DMR-HW120EBK, ki ga ne posiljajo v SLO - ima 500gb diska in mrezo, kar je fino, ostalo pa niti ne rabim, ker ima vecino funkcij ze TV. LG RHT599H je drazji in nima mreze (da si skopiras vsaj kaksen film ali pa oddajo na PC), ima pa HDMI in scart.
Zdaj pa mi ni sploh tocno jasno po specifikacijah na LG strani, kjer pise YES pri spodnjih stvareh:
DVD Recorder
Time-Shift
Chasing Playback
Clip Recording
DVDPlayback while HDDRecording
HDDPlayback while DVDRecording
RGB Recording
DVB-T Recording
Bi-lingual Recording
Instant Timer Recording

se pravi ima dvd predvajanje in snemanje na HDD in obratno, RGB in DVB-T snemanje? Kaj pa da snemam iz scarta oz HDMIja? Verjetno ima samo 1 HDMI, ne najdem nikjer podatka. Da ne bi nekaj kupil, potem pa ugotovil da lahko samo iz DVBT snemam..

Je kaka novejsa uporabna resitev? Jaz se spomnim edino teh:
- kupim DVD snemalnik z diskom, podobnim zgornjima dvema
- snemam na USB zunanji disk, ker mi TV to podpira - nisem se sprobal v praksi, ampak baje ne mores takrat gledati drugega TV kanala, kar je malo motece
- zamenjam obstojeci BOX S za navaden BOX in placujem siolu 4eur na mesec da lahko snemam..spet vprasanje avtorskih pravic ipd ce lahko snemam katerokoli oddajo se zmislim?

Buffy ::

Js bi pa prosu za nasvet. Rabu bi snemalno enoto za digitalni kabelski sprejem ali pa iz SCART vhoda. Vendar mora imeti možnost prenašanja video vsebin na PC. Predvajanje video vsebin bo namreč potekalo iz PC-ja.

Uporabnik jurre je pri prejšnjem sporočilu že omenu dva DVD snemalnika vendar nevem na kaj moram biti pozoren, da bom lahko prenesel vide-e na PC. Mislim da je ena zadeva ethernet priključek sam vrjetno ni sam to to.

Hvala za vse nasvete!
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG RH277H vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
83037 (1364) DJ Beat
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458011 (4836) stefp
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522577 (9792) Yossarian
»

Kateri DVD HDD zapisovalnik/predvajalnik s podporo Divx?

Oddelek: Zvok in slika
212899 (2275) Calligula
»

Lg hdd/dvd recorder rh 7900

Oddelek: Zvok in slika
61673 (1588) plamen

Več podobnih tem