» »

HD televizor imamo kako izkoristiti?

HD televizor imamo kako izkoristiti?

Clemento ::

Ve kdo mogoče za kako predstavitev v formatu HDTV...ali je potrebno imeti namenski
predvajalnik DVD da podpira high definiton formt....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

podtalje ::

High definition format mora biti podprt tudi s strani DVD predvajalnika.

Nekateri programi na satelitih že oddajajno v HD tehniki, glavni premik iz stare v novo tehniko
pa se bo zgodil drugo leto ob prihajajočem svetovnem nogometnem prvenstvu.

OwcA ::

Nekateri reciverji znajo zvišati ločljivost navadnim vsebinam.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

dela ::

Sem gledal pred kratkim oddajo o tem.

Če znaš nemško klik

Clemento ::

Po netu iščem kak predstavitveni film pa do sedaj nisem našel še nič.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

klemen22 ::

Trenutno si s HD ready televizijo ne moreš dost pomagat (razen seveda če maš XBOX 360). Da bo npr. katera od naših televizij začela oddajat v HD bo trajalo vsaj še par let. Res pa je da se za drugo leto obeta kar nekaj tujih televizijskih hiš ki naj bi nekaj začele štremati na tem področju.
Sem tudi že jast razmišljal od HD televiziji samo je trenutno brez veze to kupvat (razen če maš XBOX 360 kot že rečeno). Bolje počakati par mesecev (let?) da bo neko število programov ki jih človek gleda oddajalo v hdju. V tem času bodo pa itak tudi cene drastično padle.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Clemento ::

Cene tako ali tako niso nič drastične, ker so danes vse vodilne znamke pozegnale HD standard za svojega
tako da se ze cuda televizij baha z znakom HD ready in ni več boom... Zelo dobrega katodca flat se dobi za 120ksit.


Jap bi blo treba mal dobit pa srobat kazga xbox360....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

vres.ales ::

Slovenske televizijske postaje res ne bodo še tako hitro oddajale HD tehnologije. samo poglej kako dolgo obstaja digitalna televizija in še ima zelo veliko ljudi analogno.

JanezekNovak ::

BTW HD ready ni isto kot HD!!!

Ločljivost televizije, LCD-ja oz. projektorja za HD-TV bi morala biti ali 1280 × 720 ali 1920 × 1080 progresivno!

Veliko televizorjev, ki se jih oglašuje HD Ready niso pravi HD televizorji!!!
http://www.euroairsoft.com/

klemen22 ::

Veliko televizorjev, ki se jih oglašuje HD Ready niso pravi HD televizorji!!!

Se mi zdi da tisti ki so HD ready so res HD, problem je pri tistih ki so HD compatible al neki tazga
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MUC ::

Tistim HD Ready morš dokupt še eno zadevo, da so pol HD!

cojss ::

Tukaj je nekaj HD posnetkov tako v 720p kot 1080p.

Clemento ::

Hvala za link...


EDIT: So format WMV ...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

il ::

Zaenkrat je verjetno najlažje HD vsebine "poganjati" na računalniku in ga preko VGA, DVI ali komponentnega kabla (večina novih grafičnih ima HDTV out) povezati na HD Ready TV ali projektor. Pa še nekaj trailerjev v DivxHD formatu.

cojss ::

Točno tako kot je rekel il, pač priklopiš računalnik preko vga ali pa preko componentega tv izhoda grafične kartice (na moji gf6600 je le ta podpiral resolucije do 1280x1024, kar zadostuuje za 720 sliko).

urkov r. ::

Mi lahko kdo kaj več pove o tem izdelku , se lahko to prikluči na satelit?
pa brez zamere sm popolni amater na tem področju.


še link
http://www.clatronic.com/viashopen/stor...

klemen22 ::

Skratka prišli smo do sklepa da HD televizija trenutno nima veze. Dokler se standard ne bo uveljavil (pri nas še vsaj par let ne) nima veze kupvat ene precenjene plazme itd. Božiček gor ali dol.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

zinki ::

Televizorji, za katere piše, da so HD-ready, potrebujejo zraven še dodatni HD modul za sprejem signala, in niso enaki kot HD. Sm pa v Ameriki te stvari stestiral že pred 5 leti, tko da je Evropa glede tega zelo počasna. Btw, tam že veliko televizijskih hiš oddaja v HD formatu.

goldrake ::

Vse ni tako črno kot bi nekdo(ki nima HD ready TV)rad pokazal.Na trgu so DVD playerji ki (kot je že nekdo napisal zgoraj)imajo tudi progressive ali Interl.funkcijo tako imenovani up scalerji najbolj poznana sta ferudia in zoran chip seta.Slika na tako prikazanem HDTv je daleč nad tistim ki ga vidiš na normalni plazmi.Da bi to delalo je seveda najbolje HDMI priključek,ki ne pretvarja digitalnega zapisa ampak da nepopačen signal direkt u žilo(hmm)..v TV.Da pa ni to neka draga zadeva vas lahko prepriča že start model npr SamsungDVD HD 950 ...200 eur ali pa Pana 92,Denon DVD3910...1000 eur
Seveda ni to prava HD a vseeno je razlika Verjemie očitna.Seveda to velja samo za DVD.DIVX npr pri sam 950 gledam preko componentnega priklj in izgleda še boljše(sem spremenil nastavitve,ker če ne upscaller dela samo na HDMI).,Kaj je z HDdivx pa tudi mene zanima plejerji na linku žal niso nikjer strokovno ocenjeni tudi kaj je pod škatlo se ne vidi tako da bi prosil tudi jaz za kakšen link do testov teh ali drugih saj sem videl že en portal s temi vrstami filmov

Vesel božič in srečno novo leto 2006!!

LordWorm ::

Jst sem si snel nekaj xvidov v HD resoluciji (1280 × 720) in jih gledal preko lcdja (19ko mam) in se opaz bols slika samo bol malo no.Ni glih za noret glede tega ker itak bo Blue Ray zavladal raznim HD DVDjem itd.

Kar se pa samega TVja tice vam pa priporocam da si kupte tist "settop box" ki ti pripelje digitalen signal in tako dobis velik bolso sliko pa ceprav mas analogen TV. Baje da manj "miglja" vseskup.
Pol pa odvisno ce mate kes za plazmo go ahead drgac pa vsaj 100Hz raven ekran (oci so samo ene!) ;)

Vec info o settop box:
http://www.t-2.net/povprasevanje_0.html

goldrake ::

No saj jaz bi tudi blue ray pa v doglednem času ni pričakovati pretirane ponudbe te vrste playerjev.Pa podpora HD formatu bo na začetku slaba(ne glede da bo na netu sigurno kej takoj..vendar kdo bo molzel po 15 GB filma dol.No ostanejo še sateliti a je sedanja ponudba pičla .Torej če smo kej videofilov se bomo razvajali pač z sedanjimi možnostmi.Mislim,da je strošek do 200.000 SIT še vzdržen strošek za dobro sliko.

footprint ::

O.K. Sem novo pečeni lastnik srednje razrednega LCD-TVja, ki ima HDMI vhod. Seveda sem ugotovil, da nanj računalniškega signala ni ravno za priklapljat, saj ima ločen VGA vhod za priklop PC-a.

Sedaj me zanima, kakšno grafično kartico naj uporabim - ima kdo izkušnje.
Je bolje da nabavim kabel DVI 2 HDMI?

Sploh pa se moj problem zakomplicira ker želim imeti na isti računalnik 2x 19 colska LCD-ja in kot tretji ekran LCD-TV.

Podprte resolucije na vga vhodu so: VGA, SVGA XGA in WXGA. Predvsem pa me zanima če ima kdo izkušnje z WXGA karticam (po možnosti na PCI vodilu) z resolucijo 1360x768 ?

Hvala za info
Footprint

bobby ::

v Sloveniji (tisi ki še nimajo kabelca ali kakorkoli drugače) potuje signal d oreciverja v analogni tech. do leta 2012 (evropska direktija za razvoj bla bla) NAJ BI ta analogni signal zamenjali z digitalnim (torej digitalni prenos do sprejemnika) v tem primeru bo kakovost sprejema signala višja, ker je manj občutljiv na motnje, njegova kapaciteta frekvenčnega pasu se bo povečala in tukaj je šele možnost, da se bo lahko signal pošiljal v HD resoluviji. problem je namreč v količini podatkov, ki jo moraš prenesti do sprejemnika.

kar se tiče kabelskega omrežja je zadeva malenkost bolj enostavna ker ima koaksialc večji frekvenčni razpon in zpet lahko z recimo 64Quad modulavijo povečamo kapaciteto enega kanala in s tem lahko zopet povečamo podatkovni tok,..

Če se mene vpraša se ne bo tukaj spremenil še VSAJ nadaljnih 5 let, da bi do doma pripeljal HD signal. ostane ti le DVD predvajalniki in filmi ki so narejeni v tej resoluvijo. kej biostvenega sicer spet ni za pričakovat. V evropi se to počas premika, v Sloveniji še počasneje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

CaqKa ::

footprint
ti samo poglej da gre v driverjih izbrat toto glupo resolucjo 1360x768.

ko sem jaz tak gor na prijektor priklopil je vse lepo špilalo. samo nekaj časa sem rabil da sem našel driverje z resolucijo.

M-XXXX ::

Sam imam na 40" HD lcd tv priklopljen komp in videoposnetki zgledajo super- tudi igre ne zgledajo slabo:D

CaqKa ::

bistveno vprašanje je kako ga imaš priklopljenega da je super. ;)

M-XXXX ::

Preko vga kabla:))

Pouh ::

Zivjo.
Js mam tut na tv-ju vcasih laptop vcasih namiznega...
Vse dela brez problema...
Imam pa 5m vga kabla.. (dvi je drag ko ******)

d.k. ::

Videkl pred nedavnim lcd tv z hd signalom ,zelo impresivno slika boljsa kot na dvd.
Nisem mogel verjeti, da tako velik ekran lahko prikaze tako kvalitetno sliko.
kr neki

AnDr3j ::

Torej z "normalnim" Divx playerjem se ne da predvajat filmov v HD ločljivosti?
Imam namreč nekaj videospotov ločljivosti 1080 v *.mpg formatu. Ko ga vstavim v Philips DVP5500S file sicer zazna, vendar ko stitnem play se povrne v meni.

Baje naj bi model DVP5960 podpiral te ločljivosti...Ima kdo kaj izkušenj z njim?


Lp,
Andrej

Banananjam ::

Zagotovo ne more. Predvajalnik za 20k pač nima dovolj moči da odkodira tak video. Najbolje bo, da priključiš PC na TV.

AnDr3j ::

Vendar DVP5960 bi naj to zmogel, pa stane tut cca 20 jurjev...

Supervisor ::

Če želi kdo testirati ...

http://orange.blender.org/download

Open movie.....

kobe ::

Mene pa zanima ker sm najdu par dni nazaj hdtv stran s torrenti. In me zanima če se da to kej gledat in kako. Eni pravijo da se da sam moraš prekonvertirat v avi in gre.
Zanima me kako je s podnapisi?

Hvala
Mili

kiFni ::

Elephants dream je v HD.

jRk0 ::

No, vceraj sem par urc gledal na bravio 46" na T2 signalu. sicer mu morajo se pri t2 menjati skatlco za signal, ker ta ne podpira HD, sem pa opazil par programov v HD signalu. Pro7 recimo pa se nekaj nemskih pa par angleskih.

Pro7 je itak vedno v evropi precej v ospredju, kar se tice tehnike, plus tega majo zlo dobre filme, pa mislim da se celo da menjat audio signal v angleskega pri filmih.

Ze na nasi leta stari digitalni satelitski doma je neverjetno boljsa slika, kot pri drugih programih, kaj sele SLO prek satelita, to je taksno govno da ga ni:D

Nekaj bos torej lahko izkoristil. Drugace pa tale 115cm bravia je kar kul zadevscina, hehe:) aja, pa se hd dvd rekorder ma, samo se nisem sprobal :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Tody ::

Mate 5 programov na HD odprtih. Drugače je cel Premier na HD, BBC ma že HD nekaj italjanov je na HD tko da tega je dost samo so plačljivi :)

IVo ::

Jst sm dons nabavu DVP5960 imam pa še 37inčnega Phillipsa z ambilightom (model sm pozabu kater je...pa da je HD ready tut ne rabim govorit:) ) tak da lohk poročam... Če vas karkol zanima vprašte.
LP

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: podtalje ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

crt televizor, dvb-t in digi.tv: zaslon 4:3 vs. 16:9

Oddelek: Zvok in slika
302626 (2069) Nagi Bator
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922292 (20197) Yoni
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117394 (34381) Kovalchuk
»

Nakup LCD TV HD ali HD ready

Oddelek: Zvok in slika
273193 (2744) djordjevic
»

HD TV

Oddelek: Zvok in slika
373713 (3034) LexLuthor

Več podobnih tem