» »

problemi s DVD playerjem Onkyo

problemi s DVD playerjem Onkyo

krist22 ::

Kupil sem DVD player DV-SP405 Onkyo in ga s kablom ki ima 3 činče na vsaki strani povezal z receiverjem Onkyo TX-SR505, ter s scartom na TV (opisal samo Video povezavo). Problem je, da je slika filmov (večinoma DivX format) ponavadi črno-bela. Bi mislil, da imam narobe povezano, če ne bi bila slika na kakšnem filmu običajno BARVNA. Torej večino filmov ima črno belo sliko, določeni pa barvno. Pomislil sem, da bi bilo mogoče potrebno naložiti nove kodeke, kar mi je sicer glede na relativno nov model malo čudno. Ima kdo podobne izkušnje???

Trancedeejay ::

HI
Zelo dvomim da je problem v Onkyo. Torej DVD na receiver povezi s coax kablom in na TV SCART. Potem bi bilo fajn vedet kolk je stara TV. Te imajo ponavad probleme z NTSC signalom in predvajajo crnobelo. Probaj nastimat namesto auto na PAL opcijo.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Seveda, ce imas kaksen novejsi TV povezi s HDMI.
Music is the key

damjan11 ::

če ti pa to ne bo delovalo, potem pa je treba mal scart polotat se pravi, narediti briko in bodo barve

krist22 ::

TV ima samo SCART vhod. Samo nisem čist siguren, da je kriva SCART povezava. Z DVD-ji ni problemov (so vsi barvni). Problemi so samo s formatom DivX, pa še to ne z vsemi. Večina DivX-ov ima sliko črno-belo, nekateri pa so barvni. Vse to mi kaže na to, da manjkajo kakšni novejši kodeki za DivX.

krist22 ::

JA. Saj imam povezan Receiver in DVD player s coaxom, samo kot vem je to avdio povezava in nima veze s sliko, za sliko imam video kabel, ki ima 3 činče na vsaki strani. TV je star Philips s samo SCART vhodom.

damjan11 ::

Potem pa ni kriv niti scart niti TV ampak tvoj predvajalnik, ki pač nima zadostne podpore za predvajanje DivX ov. Ni kodekov. poglej na netu, če obstajajo kakšne posodobitve in jih naloži

krist22 ::

Ja. Sam ne najdem firmware-a za Onkyo. A kdo ve kje to dobit?

krist22 ::

Mislim, da vem kje je problem. DVD podpira samo DivX format in ne XviD. A kdo ve, če se ga da nekak nadgradit, da bi podpiral tudi Xvid?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862224 (14714) Buffy
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16027085 (6617) monaco
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321521 (46865) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724305 (8919) bizi72
»

[divxvid] Quart predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
274129 (2467) boss98

Več podobnih tem