» »

[divxvid] Quart predvajalniki

[divxvid] Quart predvajalniki

EiYou ::

DVD QT-986 DivX

Danes kupljeno v ComShopu in ugotovljeno naslednje:
- kar sem vstavil je špilalo
- mp3 ter tudi vse ostalo se vidi brez map ter se sešteva, hiter dostop do komadov
- izpis naslovov pesmi
- podnapisi primerni ter s šumniki
- preverjeno predvaja sub, srt in txt
- če je več DivX-ov na DVD-ju potem mi ni prikazovalo ponapisov :(
- 5.1 ch audio izhodi
- optični ter koaksalni digitalni izhod
- VGA, scart, s-video...

MEDENA ::

Kaj pa težave z Bitsetingom in pa ali predvaja XVIDE ?

Firmware ?

MEDENA ::

kak update ??

KleBac ::

Gledam pa gledam in ugotavljam:

- Comtron prodaja Quart
- E.Leclerc pa VIVAX (Imago DVD K-200) za 12990 SIT

Oba imata enak problem. Z DVD-jev ne znata nalodad podnapisov, s CD-ja pa.

Oba temeljita na Zoran Vaddis 776 (ZR36776HQCG) chipu

Ta chip nima problemov z QPEL-om, GMC-em tako DIVX kot XVID (kao....treba testirat)


Ima pa definitivno problem z nalaganjem podnapisov z DVD-jev (FAT? VFAT? JOILET? ISO? UDF? )

Trenutno se bom še držal YAMADE 6600.

So pa eile "Zoran-based" enote blizu.

lp, KB

In my life....I should do what I could !

neuro ::

Kolega je kupu tudi ta quart in mu iz dvdja normalno louda podnapise, edino me moti ki ne naredi spiska filmov ki mas na dvdju.

clip ::

Ja Neuro iz dvd-ja ja ampak ima film v dvd formatu.Če pa imaš divx na dvd mediju pa podnapisi ne delajo-verjemi.
Pozdrav od Clipa

MEDENA ::

Naredite direktorije!

pandora ::

@Medena:
-direktorije za film+podnapis ali
direktorij za podnapise posebej,filme posebej ??
Hvala za odgovor !

Lith ::

ok, na njem je zadaj ful priključkov (CHINCH 6x , optical, SCART, S-Video, coax, Pr Pb Y in celo VGA out !!!)
pol pa piše : Manufactured by Philips Licensed Manufacturer

Aje možno da je to Philipsova komponenta in bi lahok potem kak Philipsov FW uporabili ?

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

clip ::

Kake mape !!!! Lahko narediš fascikl pa ti nebo pomagalo !!!!
Pozdrav od Clipa

miha_ravnikar ::

Ta teden sem ga nabavil. Testiral sem famozni packed bitstream z verzijo Sideways. Zatika. Brezveze totalno. Res se me ni da za vsak film j* z rekodiranjem. Jutri gre nazaj.

miro40 ::

POZDRAVLJENI!
Pred dobrim tednom dni sem YAKUMO-ta zamenjal za QUART-a,ker sem ga imel že poln "kufer ".Problema z vratci se nikakor nisem mogel znebiti,pa vsi ti najrazličnejši FW-ji...
Najbolj pa so me jezili podnapisi,ki so kar naprej, bodisi izginjali, ali pa jih je enostavno odrezalo itd.No,vse to mi je sedaj prizanešeno.QUART je res dober predvajalnik in bi ga priporočal vsem,ki se odločajo za nakup ploščkosuka.Sam dizajn aparata je dokaj ličen in lahko ga postavite tudi med dražje hi-fi komponente,pa vam zato prav nič ne bo kazil izgleda.Sama funkcionalnost aparata po testiranju ni niti malo vprašljiva.Kod je že bilo omenjeno, brez težav bere srt.,sub. in txt.Ima veliko priključkov(možnost direktnega priklopa suround zvočnikov,optični kabel,VGA izhod itd.)in je, kar se tega tiče,precej boljši od Yakuma.Najbolj vesel pa sem podnapisov.Ne izginjajo,se ne prestavljajo v levi spodnji kot (Yakumo ), in se vedno takoj prikažejo.O težavah s podnapisi na DVD medijih pa ne vem.Meni tudi na DVD-jih podnapisi odlično delujejo.O Divx filmih na DVD medijih pa ne morem trditi.Jih še nisem testiral,ker jih nimam.:\ Mogoče bo nekatere motilo to,da ni SLO menija,ki pa je drugače dokaj enostaven in funkcionalen.
Pa lep pozdrav!

miro40 ::

Dragi Miha_Ravnikar.Doma imam tudi Philipsov predvajalnik,pa ima tudi ta priblem z packed bitstream-om.Ne vem,ali je to res tako hudo,saj ti MPEG4Modifier pri tem vzame le cca.5 minut časa.Jaz to počnem že povsem rutinsko,ker je skoraj pri vseh predvajalnikih ta problem prisoten.

gorann ::

kter cip uporablja ta quart?
nabavlam drug mesc en dvd alpa dva dvdja z divx podporo, pa bi rad cimcenejs prsu skoz pa da bi bil plosckosuk kvaliteten pri predvajanju, tist packed bitstream me ne mot, sam izginjanje podnapisou pa ce bi bili v levo pomaknjeni, to naj bi bil problemcek;) zdaj pa ce podpira qpel pa gmc je tolk boljs, ce pa ne pol pa kur*, pol je yakumo zihr boljs od quarta!
miha_ravnikar: kaj ti res mislis da obstaja predvajalnik ki ti vse lepo bere in vrti tako kot pc?
se bos zelo razzalostil, ker packed bitstream ni tezko odpravit, ampak ce si prelen potem ti predlagam da res nazaj neses predvajalnik;)
packed bitstream se v 5 min odprav ali prej, in se res nemore primerjat s kaksnim prekodiravanjem ki traja po 2 uri!
ce bi vedel kak se folk trudu da lahk ugotovil vse napake razlicnih predvajalnikov, pa da so te napake nekak uspel odpravit, bi bil lahk zadovoljen,d a se ta packed bitstream lahk odpravi, kaj bi rekel, ce nebi uspel odpravt? zahval se ljudem ki so se potrudil da se vsaka stvar da popravt in da lahk vsak plosckosuk normalno vrti divxe z malo omejitvami, ni pa motece da se ne bi dalo gledat!
se lazji nacin pa je da sam gledas dvdje;) poteem bos pa res imel vse lepo in prav.
no kaksen je ta quart pa kje se ga dobi?:)

KleBac ::

@gorann

Enkrat ali pa dvakrat pritisni PgUp in preberi.

In my life....I should do what I could !

gorann ::

symbolian: sem ze celo temo prebral, sam se tega nisem spomnil, ko sem pisal post, da grem prebrat od zacetka to temo:)kaj ces, lenoba

billy ::

Zdravo,

Imam naslednja nujna vprašanja:

1. Ali je DVD/DviX player Quart QT-986 regijsko zaščiten za originalne DVDje? (potrebujem regijo 1)
2. Kako se da regijska zaščita odstrani?

Hvala,

Lp.
Roman

rouge ::

ravno sem si kupila quarta in vecina stvari je super razen:

1. tako kot omenjeno, ne bere podnapisov pri divxih na dvdju. bi se dalo to odpravit s tem, da vgradim podnapise v divx in potem posnamem na dvd? kot je opisano v temi [divXvid] podnapise vkodirat v divx

2. na nekaterih filmih sem opazla, da zvok prehiteva sliko. ce med filmom dam fast forward in ga cez nekaj min izklopim in dam navaden play, potem je zvok nekaj sekund usklajen in nato zacne spet malo prehitevat. kaj bi lahko bil razlog? in kako bi se dalo odpravit?

miha_ravnikar ::

cca 5 minut, za tem, ko sem napisal razocaran post sem ugotovil, da se da packed bitstream zelo enostavno odpraviti. opravicujem se vsem, ki sem jih razjezil. prej nisem objavil novice, ker sem imel najprej tezave z racunalnikom. potem pa sem bil odsoten.

V8-engIne1 ::

imam samo en majhen problem...namrec z DivXa mi bere podnapise, ampak ne sumnikov!
sem ze skorajda vse nastavitve sprobal, ce se da kje nastavit...

mogoce ve gdo kaj vec o nasih sumnikih?

drugace pa je zadeva vredna svojega denarja.
bmwV8gtr

ANGEL_B ::

yo

sem ravnokar kupil to isto zadevo in isti problem imam, to so podnapisi

kaj naj nardim ?
gre kak nardit da bi bralo podnapise ???

kaj yamada pa jih bere tudi na DVDjih ?

robertto ::

Ali obstaja kakšen FW za vivax k-200, in kje bi ga našel? LP

clip ::

V8-engIne1 :

Mogoče si že sam ugotovil pa vseeno:
šumnike si nastaviš tako da si v meniju pod subtitles nastaviš na central europe
Pozdrav od Clipa

MEDENA ::

kak novejši firmware ????

mano ::

Živjo
starša sta nabavila predvajalnik QUART QT-986 pa imata en problem;
v primeru ko ima DVD možnost izbire jezika (in podnapise), ne predvaja zvoka, ki ga igralci govorijo, samo ostale zvoke... Če je na DVD-ju samo en jezik (npr. kot na Babica gre na jug), pa zvok normalno predvaja. DVD-ji na katerih zvok ni delal so bili originalni iz videoteke in so na mojem DVD playerju (Philips) normalno delali. DVD je s televizijo povezan prek SCART kabla.

Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe? Je fora v kaki nastavitvi?

KleBac ::

@Mano:

Dolby Downmix bo pomagal......

In my life....I should do what I could !

mano ::

a lahko prosim mal več napišeš? a to kaj nastavim na playerju?
so tolk uboga navodila zraven dal, da ni nobenih opisov funkcij...

boss98 ::

A kdo ve, kje bi lahko dobil nadgradnjo za ta model. Mogoče kje uradna stran??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Divxvid] Quadro predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
37553284 (8109) Spajky
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16027071 (6603) monaco
»

[DivXviD] Pioneer predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53670840 (15602) LexLuthor
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724283 (8897) bizi72
»

[divXvid] štekanje/trzanje pri predvajanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5013386 (7275) yoco

Več podobnih tem