» »

ZDA - no comment

ZDA - no comment

1
2
3 4

username ::

Če trdijo, da me lahko ugrabijo kjer koli na svetu in mi sodijo pa še toliko bolj. Požvižgajoč se na pravne dogovore z državo v kateri te zajamejo.
Ampak zakaj te tako srbi, da bi ti sodili? Si kaj ušpičil? nameravaŠ? Ali 'zgolj' občuduješ zlikovce, ki take stvari so/bodo počeli?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> Ampak zakaj te tako srbi, da bi ti sodili? Si kaj ušpičil? nameravaŠ? Ali 'zgolj' občuduješ zlikovce, ki take stvari so/bodo počeli?

Glasbo posluša, ne da bi se pri tem podredil pogojem, ki jih narekuje založnik.

Je to dovolj dobro?

username ::

Ne vem. Moraš malo bolje razložiti, za kaj gre. Ne razumem dobro, kaj sploh hočeš povedati.
Slutim že, a se kar potrudi, ne bo opravljal dela namesto tebe. :|

P.S. prijateljski nasvet: če ga to njegovo početje tako skrbi (karkoli že je), naj pač neha.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

noraguta ::

se strinjam , precedinika neodvisne drzave kateri se ne strinja za SAMotovo plemensko zvezo , gremo skenslat oni so najbistrejši in imperariv. kaj čmo kenslat ene prebegle apnence katerim bi teror države dajale zatoćišče???? direkt precednika in vlado zrušit!!!! EDINOOOO PRAv ZASLUŽIJO SI SVINJE LENE NESPOSOBNE!!!!!!!!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

username ::

Hm, preveč kuhanega vina morda? :D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Daedalus ::

username - ta tvoj "argument" o domnevno nevarnih/škodljivih/ali celo kriminalnih nagnjenjih oporečnikov neki ureditvi je v kontekstu demokratične in pravne ureditve disfunkcionalen. To je logika totalitarnih režimov. Recimo onega, iranskega, ki ga tako rad kritiziraš tod naokoli.

Vzemi v roke recimo Branje Lolite v Teheranu. Boš videl, kako se živi v režimu, ki vse, ki se ne strinjajo s vsako kaprico Vladarja označi za nevarnega in temu primerno ukrepa. Ne glede na to, kdo jih izvaja. Al pa samo vprašaj koga, ki ga je komunistični režim mel za sumljivega in je temu primerno ukrepal.

Kratek je zgodovinski spomin...zelo kratek.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

username ::

?
O čem pa sedaj lapaš? Kakšni oporečniki, kakšen Iran?
A sploh še veš, o čem teče debata?

No ampak po drugi strani hvala za namig, tale Lolita v Teheranu zveni pa zanimivo (neki orientalski pr0n morda?), bom malo poguglal :D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Keyser Soze ::

Sam ti pa si kratek pri dojemanju ane. Al bi rajši rekel ozek. Ozek ja. Malo bolj na široko poglej.

Lolita v Teheranu? Get serious. Lolita. Kot knjiga, brana v Teheranu.
OM, F, G!

nevone ::

> A sploh še veš, o čem teče debata?

Točno to. Ne ve. V vsej svoji širini je pozabil kaj je rdeča nit debate.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Keyser Soze ::

:\
OM, F, G!

username ::

Sam ti pa si kratek pri dojemanju ane. Al bi rajši rekel ozek. Ozek ja. Malo bolj na široko poglej.
Tale famozni "širši pogled" je v večini primerov samo beden izgovor, če se nekdo noče sprijazniti z neko ugotovitvijo (ki je bila v debati z logičnimi argumenti dokazana in je ne more več spodbijati) ali pa se mu sploh ne da razmišljati o nekem aspektu/podrobnosti* (morda tudi nima dovolj intelektualnih sposobnosti).

Pa je pri roki zasilni izhod "... no no, že že, ampak če pogledamo širše,..bla bla bla".

Precej razširjena motnja, takole 'od oka' za njo trpi vsaj 90-95% Kritičnih Intelektualcev™.


* včasih taka stvar tudi ni zgolj 'podrobnost', BTW.


Tista tema o GlobalWarmingu (aja ups, politično korektno se zdaj reče 'climate change') je lep primer.
Ko warmerji najprej dajo neko zadevo kot glavni dokaz cele teorije; potem jim skeptiki tisti dokaz z logičnimi metodami lepo sesujejo in pokažejo stvar sploh ne drži; warmerji potem takoj obrnejo ploščo in tisti poprej takorekoč kronski dokaz postane brez večjega pomena za celotno teorijo. Sedaj je namreč (zvok fanfar v ozadju) naenkrat treba gledati širše.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Lolita v Teheranu? Get serious. Lolita. Kot knjiga, brana v Teheranu.
Eh, sem se pa že veselil, smrk smrk >:D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Daedalus ::

Debatirali smo o pravni ureditvi, ki ji je vseeno, kako se nekoga privede pred sodišče. In o tem, če je to ok, al ne. Kdo je zdaj zgubil rdečo nit?

Aja, moja replika je letela na:

Ampak zakaj te tako srbi, da bi ti sodili? Si kaj ušpičil? nameravaŠ? Ali 'zgolj' občuduješ zlikovce, ki take stvari so/bodo počeli?


Za one, ki berejo selektivno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

username ::

Debatirali smo o pravni ureditvi, ki ji je vseeno, kako se nekoga privede pred sodišče.
In kaj tebe tu pravzaprav moti?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Daedalus ::

To, da ima lahko precej zanimive posledice v zunanji politiki. Ker se lahko (in se verjetno tudi bo) izrabi za delovanje mimo sklenjenih veljavnih dogovorov med državami.

Če bi pazljivo bral kako stran nazaj, mi tega ne bi bilo treba še enkrat pisat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

In kaj tebe tu pravzaprav moti?

:D Če že res govorimo komu tule ni ravno vse jasno.
OM, F, G!

username ::

Ehhh... če res komu še ni kaj jasno, naj si skuha čaj, v miru usede in počasi še enkrat prebere moj post v tej temi (05.12.2007 18:44:18) pa mogoče še par naslednjih, ki sem jih napisal.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Keyser Soze ::

A tvoj kratek povzetek Timesovega članka?
Hvala, znamo brat tudi brez tvojega prevoda. Naprej pa itak ni bilo nič več nič pametnega. Samo tisto o "ušpičevanju" in "česa se češ bat, če si pa skoz priden pa še od Miklavža si fige dobil".:\
OM, F, G!

perci ::

To so posti, ki pravijo, da je vse OK, če ZDA ali Izrael vdrejo na ozemlje suverene države in tam ugrabljajo ljudi (lahko tudi nedolžne - tega ne bodo vedeli, dokler jim ne bodo sodili).

Al sem kej falil?

username ::

Hvala, znamo brat tudi brez tvojega prevoda.
Očitno ne, ker če bi prebral, potem bi morda vedel vsaj to, da tisto ni bil samo prevod. Pravzaprav večinoma sploh ni bil.
Res si Kritični Intelektualec™, majkemi.

Naprej pa itak ni bilo nič več nič pametnega. Samo tisto o "ušpičevanju" in "česa se češ bat, če si pa skoz priden pa še od Miklavža si fige dobil"
Jejhata, a torej ti miklavž ni nič prinesel, pa imaš sedaj travme. Ja drugič morš bit bolj priden pol, a ne.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

Veš koko je. Dokler bosta na Zemlji še Izrael in/ali USA, sem jaz miren. Ko in če, jim uspe zjebat te dva, bo pa kalifat čez in čez. Novi srednji vek.

Zato se zaradi njihovega postopanja v sovražnem jim okolju, nekateri bolj malo sekiramo. Če bi jima resno konkuriralo na področju freedoma pa več držav, potem bi že lahko bili bolj strogi do njiju.

Tko pa, jaz pravzaprav zelo malo do nič očitam Rimu, ki je požgal Kartagino ali zadušil upor v Judeji ali pokoril Galce, Brite .. karkoli.

Videli smo, kaj je bilo potem, ko teh "svinjarij" ni več počel.

Sicer je lahko kaj zelo nelepo, a je treba biti stvaren. Realpolitičen.

Ljudje se delimo v dve vrsti. Tiste, ki bi se ob padcu moči ZDA zasekirali in tiste, ki bi se veselili.

Tle ni kej dost se pogovarjat. Eni vemo, da padcu Centralnega imperija sledi kaos, eni pa upajo, da bo potem boljš.

Je le treba bit realen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Je le treba bit realen.

Tudi jaz tako mislim: http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7132000.stm

Keyser Soze ::

Ja, eni ste živi Dannyji. Moram rečt. Samo ene parkrat ste se že pošteno ušteli. Tako da kredibilnosti imate bore malo. Pa še edini argument je to, ki ga furate nonstop.

@username
A sem rekel, da je dober prevod? :\ Samo rekel sem, da ti situacija ni najbolj jasna. Kot še marsikomu drugemu ni.

P.S.: Pa še Miklavža ni dojel.:)
OM, F, G!

Daedalus ::


Ljudje se delimo v dve vrsti. Tiste, ki bi se ob padcu moči ZDA zasekirali in tiste, ki bi se veselili.


Ah, jaz sem pa skoz mislil, da se delimo na rdeče in bele|O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

username ::

Eni vemo, da padcu Centralnega imperija sledi kaos, eni pa upajo, da bo potem boljš.
Res.
Edino, mogoče eni v tedrugi skupini v malih možganih predvidevajo, da bo dejansko ratala štala totalna. Ampak morda mislijo da bodo, ne vem, dobili priložnost in bodo oni potem frajerji, kakšen MadMax ali pa kaj takega (get real, kiddo! ain't gonna happen). Edino tako si lahko jaz razlagam take bolane želje, da bi propadla Zahodna Civilizacija™.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Daedalus ::

Kdo si pa to želi?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

V bistvu je to projekcija tistih, najbolj skritih, želja, ki jih tejle "zagovorniki" nosijo v sebi, na nasprotni tabor.

Ker najpogosteje te teorije slišiš ravno iz njihovih ust (ok, pa še kakšnega skrajneža damo lahko v isti koš).
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

username ::

V bistvu je to projekcija tistih, najbolj skritih, želja, ki jih tejle "zagovorniki" nosijo v sebi na nasprotni tabor.
Mah kje. Mi smo samo intelektualno superiorni in znamo več stavri pogruntat. Vključno s tem, kaj se pretaka v možganih povprečnega pripadnika 'nasprotnega tabora'. (saj ni težko, ker njihovi možgani niso bohve kolk sofisticirani press)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

> Kdo si pa to želi?

Večina. Eni ker so naivni, eni ker so neumni ... Večina prebivalcev tega sveta. Žal.

Jutro potem ... bi bil pa hud maček. Kar bi bilo še dobro znamenje. Pomenilo bi, da je tisti živ. Večina bi ne bila.

Sam vzemi ameriško in evropsko kmetijstvo iz enačbe, pa je svetovna lakota.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Kdo, username, kdo?

Če si tako intelektualno superioren, pa naštej pa imen.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

username ::

Čeprav, tehnično je res, MadMax apokaliptično vizijo ('utopijo') tudi jaz nosim v možganih, da. Ker sem se pač za par sekund vživel v misli onih drugih in preigral scenarij, ja. Eto.
Temu se reče empatija oziroma spoznavanje tadruge osebe.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Če si tako intelektualno superioren, pa naštej pa imen.
Zakaj bi morla pa imena naštevat??

Al si mislu...
"Uskoro biće objavljena sva imena!" (Slobodan Milošević, 1988)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

perci ::

Kaj ti bo uporabniško ime, če nimaš gesla. Ne moreš v sistem. In če ne moreš v sistem, ga tudi razumeti ne moreš. Tko je to, username.

Avby ::

Za vse tiste ki dajete blazno pameten argument:

"Mi ki smo pridni se tako nimamo česa za bati. Torej temu lahko nasprotujejo le tisti ki se imajo česa bati."

Moj odgovor na to demagogijo bo sledeč:

A ta isti ljudje podpirate to tudi za države kot so Rusija, Kitajska, Iran, Iraq...

Se pravi da te lahko v Evropi ugrabijo, kar jim tudi dokažeš a oni ti lahko sodijo brez kakršnih koli pomislekov po njihovih zakonih?

Na takih trditvah vidite pogoroite na celi črti. Vi ki ste tako pridni in nimate kaj skrivati. Ker se vidi vaša dvoličnost. In kaj menite koliko štejejo realno taka mnenja ljudi v neki razpravi?

Za osebke tipa @usernem ki pobegnejo občaso iz azila pa me ne moti če se malo razlgovori na forumih pa če tudi če z smetenjem. Bo vsaj potem mir dal en čas ko ga vlovijo.

username ::

Hehe, ko zmanjka relevantnih argumentov, sodelujoči v debati pa ni dovolj gentlemana, da bi priznal svojo zmoto/poraz, pridejo na vrsto penasto zmerjanje in argumenti ad hominem...

Ampak kljub temu je treba par stvari komentirat:

A ta isti ljudje podpirate to tudi za države kot so Rusija, Kitajska, Iran, Iraq.
Kolikokrat bo treba še razlagati, da se zgornja banda & njihovi pajdaši pač ne morejo primerjati z normalnimi sodobnimi civiliziranimi državami, kot so ZDA, večina članic EU, Kanada, Avstralija, Izrael itd...?

Za osebke tipa @usernem ki pobegnejo občaso iz azila pa me ne moti če se malo razlgovori na forumih pa če tudi če z smetenjem. Bo vsaj potem mir dal en čas ko ga vlovijo.
Oja, zelo te moti, če se taki razgovorimo. Ker ti stopimo na živec in brez dlake na jeziku pokažemo, kako so ena prepričanja smotana. Tako zelo te moti, da popeniš in drugače razmišljajoče začneš pošiljat v azil in kdovekam še vse. Strički Stalin, Dolfe in Mao bi bili ponosni nate.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Avby ::

Glede tega kdo bi naj "priznal poraz" in kdo niza argumente se zgleda ne strinjama. Ne strinjama pa se tudi o tem ali govoriš brez dlake na jeziku ali z kosmatim jezikom.

Skratka kot vidiš nimam zakaj da bi bil penast. Nanizal sem pač dejstva. Ko sem penast pa vrjami, da bi vedel. Lahko pa pogledaš v ogledalo pa boš videl vsaj nekoga ki je penast.

Pa da še ti odgovorim:

Kolikokrat bo treba še razlagati, da se zgornja banda & njihovi pajdaši pač ne morejo primerjati z normalnimi sodobnimi civiliziranimi državami, kot so ZDA, večina članic EU, Kanada, Avstralija, Izrael itd...?


My point exactly! Need i say more?

jype ::

username> Kolikokrat bo treba še razlagati, da se zgornja banda & njihovi pajdaši pač ne morejo primerjati z normalnimi sodobnimi civiliziranimi državami, kot so ZDA, večina članic EU, Kanada, Avstralija, Izrael itd...?

Kolikokrat bo treba razlagati, zakaj se ne morejo primerjati?

Se mi je zdelo, da niste prebrali prispevka, ki sem ga polinkal.

Avby ::

Pa še za zaključek z moje strani. A je barbarsko, necivilizirano, brezpravno dejanje, ki krši tudi mednarodne določbe in suverenost držav tipa EU v čemerkoli bolj sprejemlivo z strani države ZDA kot pa naprimer države, ki sliši na ime Iran? Če gre za dejanje istega tipa in obsega?

Kdorkoli dela med tem razliko, lahko rečem le, da sam sebi škoduje in spodbija svojo avtoriteto. Sploh ni tega potrebno delati nasptrotno mislečemu.

username ::

A je barbarsko, necivilizirano, brezpravno dejanje, ki krši tudi mednarodne določbe in suverenost držav
Ni barbarsko in necivilizirano, predvsem pa ne brezpravno (pravilno bi sicer bilo 'protipravno', BTW), saj je predvideno oziroma dopuščeno v veljavnem pravnem redu ZDA. Pa pozor! _dopuščeno_ (oziroma ni prepovedano), NE _zapovedano_, če prav vem. Razlika.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

perci ::

Ni protipravno kršiti ozemeljske suverenosti držav? Dober si - svaka čast, ni kej.

Torej, če slovenija ne prepove pošiljati vojakov na ozemlje ZDA, je pa to naenkrat kar legalno? Ni protipravno? Svašta.

Pa še nekaj se boš moral naučit. Kar se države tiče, je vse, kar ji ni zapovedano, prepovedano. Ja, tako simpl je to. Načelo, da je nekaj dovoljeno, če ni prepovedano, velja samo v civilni sferi. Država pa lahko počne samo tisto, kar ji je izrecno dovoljeno. V eni drugi debati smo ze naucili skeptike, da je temu tako, pa menda ne bomo se enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

nevone ::

Vzhod in Zahod sta konstantno v vojni. Tudi ko je mir. Če komu to ni jasno, potem ne živi na planetu Zemlja.

Nekateri bi pa radi v obdobju takoimenovanega "miru" pripravili teren za to, da strmoglavijo Zahod. Uvajali bi strpnost med verami, zagotavljali čim več pravic zločincem, itd. Pa niti sami ne vedo, ali pa vedo, da so akterji takšnega scenarija.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

In Poljska je pravkar napadla našo karavlo na Jezerskem, al kako?

nevone ::

Za izraz hladna vojna še nisi slišal?

Sicer naj bi uradno hladna vojna potekala samo med SZ in ZDA, ampak ste res tako naivni, da mislite, da je ta definicija sveta?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Za izraz hladna vojna še nisi slišal?

Seveda ne. Kaj pa naj bi to bilo?

Dejstvo je, da smo na zahodu na boljšem kot so na vzhodu izključno zato, ker mi v večini ne verjamemo tvojim besedam o veliki in neposredni nevarnosti in izumrtju, ki nam preti, "vzhodnjaki" pa v večini verjamejo besedam z obrnjenim pomenom, ki jih trabunja nekdo pri njih.

nevone> Vzhod in Zahod sta konstantno v vojni. Tudi ko je mir. Če komu to ni jasno, potem ne živi na planetu Zemlja.

Pravzaprav sta v vojni izključno v primeru, ko se vojna poslovno izplača. Kšeft brez streljanja pač ni vojna in posledično nismo v vojni s skoraj nobeno državo ali kulturo (pri tem sploh ni treba, da se omejimo na vzhod(ni blok)).

Se mi pa zdi zanimivo, da sta si nevone in M tako podobni... "God, I miss the cold war!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

> Dejstvo je, da smo na zahodu na boljšem kot so na vzhodu izključno zato, ker mi v večini ne verjamemo tvojim besedam o veliki in neposredni nevarnosti in izumrtju,

Hehe ... ne vem no ... tole je zelo poenostavljeno.

> Pravzaprav sta v vojni izključno v primeru, ko se vojna poslovno izplača.

Tole je tudi precej poenostavljeno.

> Kšeft brez streljanja pač ni vojna in posledično nismo v vojni s skoraj nobeno državo ali kulturo

Sploh ne veš o čem govorim. Ti pač rabiš svojo pravljico o bratstvu in slogi. Kar imej jo. Ampak ni realna. Še vedno nimamo vseh niti v rokah, da bi jo lahko zagotavljali. Tako kot nismo mogli zagotoviti uspešnega socializma. Narava owna še vedno. Lahko si zatiskaš oči, občasno je to celo koristno in to počnem tudi jaz, ampak realnost pride slej ko prej potrkat na vrata.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Ampak ni realna.

Realnost je tisto, kar se je že zgodilo. Dobro vemo, da ZDA uspevajo zaradi ljudi, ki so vedeli, koga je treba stalno nadzirati in se bati njegove moči - lastnega vladarja (demokratično izvoljeni niso nič bolj imuni na zlorabo kot despoti).

nevone> Narava owna še vedno.

Ti pač rabiš svojo basen, da upravičiš svoje "naravno" mnenje. Nobena skrivnost ni, da je narava ene tolk potentna kot lanski sneg. Ne le, da jo držimo v šahu - že davno tega smo jo matirali. Zdaj samo še premišljujemo, kako jo bomo prodali, ker je ne potrebujemo več.

username ::

Pa še nekaj se boš moral naučit. Kar se države tiče, je vse, kar ji ni zapovedano, prepovedano. Ja, tako simpl je to.....Država pa lahko počne samo tisto, kar ji je izrecno dovoljeno.
Točno tako. Če to osnovno načelo dojemaš, ti torej ne bo težko razumeti naslednjega (oziroma ne vem, kako ti že prej ni bilo jasno):

Če ameriški zakon ne daje podlage za ustavitev postopka/sojenja zaradi načina privedbe osumljenca - to še ne pomeni, da bodo Američani dejansko na lastno pest šli lovit lopove po svetu. Ravno zato, ker za kaj takega bi potrebovali konkretno pravno podlago za aktivno tovrstno delovanje.
Tisti zakon pa to samo pasivno dovoli (rezultat hipotetičnega tovrstnega primera), torej ko si enkrat pred sodiščem, te ne oprostijo zaradi načina privedbe, dokler je ta v skladu z zakonodajo.
Torej je ta predpis bolj teoretičen. Ampak pravno tehnično je pač taka zakonodaja.

Sedaj bi tudi Kritični Intelektualci™ nekako morali dojeti (lahko pa, da se motim).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Sedaj pa bomo pogledali še širše :D

Namreč, zanimivo je obnašanje Kritičnih Intelektualcev™.

Vbili so si v glavo, da so ZDA bad guy. Kdove zakaj (no, se da razložiti, a o tom potom.

Ta ideja je sicer absurdna in v svojem bistvu patološka - posebej, ker jo ponavadi spremlja neka nerazožljiva želja, da bi Rusi/Kitajci/kaki drugi barbari sesuli Ameriko in po možnosti še ostalo Zahodno Civilizacijo™.

Kakorkoli že, to prepričanje o negativnosti ZDA je globoko vgrajeno v slabo pregibane možgane Kritičnih Intelektualcev™. Ker je v bistvu neosnovano in Kritični Intelektualec™ to vendarle nekako ve, se o svojem zmotnem prepričanju vedno na ves glas dere, da bi vendarle prepričal sebe in druge. In o tem tuli v skupinah, da bi okrepil vero.

Kakšna radost, ko se v temi nekaj zasvetlika in se zdi, da so našli vsaj en majčken dokaz, da je Amerika zares Grdi Zlodej™, kot ga radi slikajo mnogi Kritični Intelektualci™ in kakšen Hugo (neće dugo >:D )

Potem pa pride mimo kakšen nebodigatreba Thomas ali Username, pa jim takole skorajda by the way z logiko sesuje hišico iz slabo premešanih kart...

Life is tough, kiddo. You'd better cowboy up and admit like a man you are full of shit.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Ziga Dolhar ::

username:

> Ni barbarsko in necivilizirano, predvsem pa ne brezpravno (pravilno bi sicer bilo 'protipravno', BTW), saj je predvideno oziroma dopuščeno v veljavnem pravnem redu ZDA. Pa pozor! _dopuščeno_ (oziroma ni prepovedano), NE _zapovedano_, če prav vem. Razlika.

username ima prav, ko pravi, da tovrstno ugrabljanje ni "protipravno", saj je pravno urejeno.

To je res.

Pravno je urejeno seveda tam, kjer ta pravna ureditev velja.

Ameriški predpisi na neameriških ozemljih praviloma ne veljajo.
https://dolhar.si/

username ::

Ameriški predpisi na neameriških ozemljih praviloma ne veljajo.
Ko osumljenec stoji pred ameriškim sodnikom, je v ZDA, torej veljajo ameriški predpisi.

A vam moram narisat?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osama bin Laden dead! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
707151049 (15732) FoxKnox
»

Guantanamo v težavah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19312674 (6493) Hayabusa
»

Diktator v Združenih Državah svoji tajni službi ne želi z zakonom prepovedati mučenja

Oddelek: Problemi človeštva
442494 (1365) Keyser Soze

Izrael vs. Palestina (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
85244558 (28127) Stepni Volk
»

Pravica do uboja? (Kako se boriti proti samomorilskim napadalcem?) (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Problemi človeštva
105433942 (24847) nevone

Več podobnih tem