» »

Guantanamo v težavah

Guantanamo v težavah

1 2
3
4

poweroff ::

pa mi povej, kaj lahko v tistem primeru naredi švedska policija, če se arabci na švedskem odločijo kamenjat nekoga izmed njihovih (kako žensko, ki je odšla sama izza štedilnika na tržnico, ker ji je zmanjkalo čebule).


Policija ima na voljo dve možnosti.

a) ukrepa kot v vsakem drugem primeru in storilce aretira,
b) zamiži.

V primeru b) policija krši zakon in jo je treba poklicati na odgovornost.

Me pa zanima kaj naj policija stori, ko se recimo horda divjakov da bo nasilno izselila neko družino z majhnimi otroci? To se je recimo zgodilo v Ambrusu.

In kaj naj policija stori, ko se na cestah pojavi "Prava policija", ki z objetno in "pravičniško" vožnjo povzroča nesreče?
sudo poweroff

poweroff ::

nevone: desničarska svojat je pregnala romsko družino BREZ SOJENJA, vključno z majhnimi otroci.

Ti res misliš, da so majhni otroci kršili zakon?

Katerega pa? Nacističnega?
sudo poweroff

jype ::

nevone> Ne samo, da je država tako bedna, tudi civilna družba se postavlja na stran storilcev.

Ne ga lomt s takimi bedastimi in napačnimi obtožbami, no!

Civilna družba se, kot je edino prav, postavi nasproti državi, ki ni pravna! Če so tam tudi storilci - je povsem nepomembno.

nevone> Ti res verjameš, da lahko vse stvari rešiš samo po striktni črki zakona?

Ne. Jaz vem, da na noben drug način ni mogoče rešiti nobene stvari.

nevone> Ti res verjameš, da Hrvatje delajo vse po zakonu? Ti res verjameš, da Strojani niso kršili zakonov?

Mislim, kakšna butasta vprašanja. Kakšno zvezo ima to, kar naj bi jaz verjel, s tem, kako mora država v takem primeru ukrepat? Po črki zakona, zgolj in edino!

Meni je vseeno, če neki Strojani kršijo zakon, dokler jih država učinkovito in po zakonu kaznuje za te kršitve. Enako velja za Hrvate. Če pa država tega noče ali ne zmore, pa zagotovo ne bom protestiral proti Hrvatom in Strojanovim, ampak proti državi.

nevone ::

desničarska svojat je pregnala romsko družino BREZ SOJENJA, vključno z majhnimi otroci.

Če država s svojo nedejavnostjo ne ščiti ljudi pred nasilneži, potem je pač tako, da se občasno zgodi kakšen Ambrus. Z vsem dolžnim spoštovanjem do pravne države ... ampak ta se je že mogokrat izkazala kot mačeha žrtvam.

Ti res misliš, da so majhni otroci kršili zakon?

Katerega pa? Nacističnega?

Otroci so pod okriljem staršev. Nihče ni protestiral proti otrokom. Ne morejo pa biti otroci kritje svojim staršem, da lahko počnejo traparije in so potem v imenu otrok nedotakljivi. To je skrajno sprevrženo, tako kot tisti, ki se na to sklicujejo.

Ne ga lomt s takimi bedastimi in napačnimi obtožbami, no!

Civilna družba se, kot je edino prav, postavi nasproti državi, ki ni pravna! Če so tam tudi storilci - je povsem nepomembno.

Saj se postavlja nasproti državi. Ampak država v našem primeru ne reagira, zato se morajo postaviti zoper storilce.

Ne. Jaz vem, da na noben drug način ni mogoče rešiti nobene stvari.

Jest se strinjam, da bi bilo idealno, če bi bilo to res. Pa ni.

Če pa država tega noče ali ne zmore, pa zagotovo ne bom protestiral proti Hrvatom in Strojanovim, ampak proti državi.

No saj. Joras je protestiral proti državi. Pa so ga mogoče "liberalci" podprli? So tudi naredili takšno kampanjo, kot v primeru Strojan? Niso. Ker jih v bistvu pravna država bolj malo zanima. Samo, kadar vidijo interes zase. In njihov interes je v bistvu ta, da v tihi navezi s storilci obračunajo s svojimi nasprotniki. Ma kakšna pravna država! To je samo za farbanje ljudi. Tako kot njihovo zagovarjanje "liberalnih" vrednot, ki se jih niti sami ne držijo, in tako kot so komunisti zagovarjali enakost ljudi, potem se pa sami te enakosti niso držali.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Jest se strinjam, da bi bilo idealno, če bi bilo to res. Pa ni.

Seveda je. Ali se ti morda nenadoma zdi, da kakršenkoli drug način ukrepanja zasluži naziv "rešitev"?

Ni tako malo takih "rešitev" iz preteklosti, katerih legitimnost lahko utemeljuješ edino s tem, da se odpoveš pravni državi in rečeš, da je bila to edina možnost - pa seveda vsi vemo, da pravna država vedno lahko (in mora) urediti stvari.

nevone> Pa so ga mogoče "liberalci" podprli?

Seveda. A imajo kakšno izbiro? Še jaz sem ga, pa se mi zdi strašno smešna osebnost. Ampak v tem primeru ima pač prav in ga podpiram.

nevone> Ma kakšna pravna država! To je samo za farbanje ljudi.

Mhm, samo poglej naslov teme, pa ti bo jasno, kam pridemo brez pravne države "za farbanje ljudi".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

poweroff ::

Nevone - kot sem rekel že večkrat, če so se dogajale kršitve zakonodaje s strani Strojanov, imamo za to ustrezne institucije,da reagirajo.

In če policija ne reagira je to predvsem problem policije.

Zakaj torej desničarji niso požgali policijske postaje?

Zato, ker si na policaje s pendreki ne upajo spravit, na skupino nemočnih romskih otrok pa.

Opomba moderatorja: žaljiv sklep si lahko vsak sam izmisli.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

edge540 ::

Ok, policijske postaje iz očitnih razlogov ne moreš požgati. Če te država, bolj konkretno policija ne brani, pa se pač braniš sam, ali ne? Je še kakšna boljša možnost? Se pustiš pregnat ciganom?

jype ::

Raptor001> Se pustiš pregnat ciganom?

Prosim, če za tole odprete drugo temo, čimprej.

edge540 ::

Ah, saj nima smisla, je že bila tema o Ambrusu in vsemu skupaj, pa se je zabluzilo, kot ponavadi.

Je pa res da je off topic tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edge540 ()

nevone ::

In če policija ne reagira je to predvsem problem policije.

Problem, ki bi ga morala država urejat, pa ga ne. Ker računa na to, da se bo že nekako rešilo in ukrepa zgolj, če je prisiljena.

Zakaj torej desničarji niso požgali policijske postaje?

Zato, ker jim policaji direktno niso delali nobene škode.

Zato, ker si na policaje s pendreki ne upajo spravit, na skupino nemočnih romskih otrok pa. Zato, ker so navadne *****.

Že mogoče. Ampak to ne spremeni dejstva, da v zadevi Strojan pri nas država ni dovolj učinkovita, da bi reševala probleme. Zato jo tam bolje odnese tisti, ki zakon krši, kot tisti, ki ga ne. In so ga kršili, vsi po vrsti.

Ja, vi bi imeli pravno državo, samo da je, če je učinkovita ali ne, vas briga bolj malo, celo raje vidite, da je malo manj učinkovita. Včasih je to sicer koristno, vendar če se nekje stalno pojavljajo težave, bi se pa že morala zganit, ampak pri nas se pač ne. Kaj ti nuca pravna džava, če nimaš učinkovitih organov, ki bi jo izvajala.

Seveda. A imajo kakšno izbiro? Še jaz sem ga, pa se mi zdi strašno smešna osebnost. Ampak v tem primeru ima pač prav in ga podpiram.

Pa kljub temu, s strani "liberalcev" ni bilo tako burne reakcije, kot v primeru Strojan. (Verjetno je premalo nasilen, da bi ga "liberalci" podprli.)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Pa kljub temu, s strani "liberalcev" ni bilo tako burne reakcije, kot v primeru Strojan. (Verjetno je premalo nasilen, da bi ga "liberalci" podprli.)

Spet neke bedaste implicitne obtožbe. Burne reakcije ni bilo zato, ker se na spoštovanega gospoda Jorasa ni spravila policija in ga odvlekla v Postojno. Tudi nihče mu ni grozil s smrtjo in pregonom z njegove zemlje.

Mene bolj zanima, čemu desničarji ne protestirate pred ameriško ambasado, glede na to da je njihova administracija direktno odgovorna za poboj približno enega milijona Iračanov? Ko ste že taki čistuni, bi lahko bili vsaj sami pri sebi matematično konsistentni.

nevone ::

Ko ste že taki čistuni, bi lahko bili vsaj sami pri sebi matematično konsistentni.

Čistun nisem jaz. Jaz se zavedam, da enostavno stvari niso in (zaenkrat) ne morejo biti idealne. In to tudi povem.

Burne reakcije ni bilo zato, ker se na spoštovanega gospoda Jorasa ni spravila policija in ga odvlekla v Postojno.

Hja, kaj pa reakcija na to, da se ne izvaja odločba sodišča. Seveda, policaji bi morali Jorasa fizično maltretirat, da bi "liberalci" reagirali. Ja pa jade. Pravna država ne funkcionira, in "liberalci" ne protestirajo, ker pač nimajo interesa, to je. Sploh pa, sej so ga valal tam po Dragonji, pa ni noben "liberalc" trznu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

Policaji jim niso delali nobene škode?

Saj res - plačevali so policijo, ki ni opravljala svojega dela.

Glede tistega, ki meni, da so desničarje preganjali romski otroci - očitno je desničarjev hudo malo v hlačah, da jih lahko preganjajo romski otroci...
sudo poweroff

poweroff ::

Pri Jorasu se ne izvaja odločba sodišča?

Od kdaj pa desničarje to tako moti???

Saj se tudi odločba USTAVNEGA sodišča o izbrisanih ne izvaja, pa ni videt množičnih desničarskih demonstracij...
sudo poweroff

username ::

nevone> Ti res verjameš, da lahko vse stvari rešiš samo po striktni črki zakona?

Ne. Jaz vem, da na noben drug način ni mogoče rešiti nobene stvari.
Potem boš nedvomno podprl in zagovarjal odločbo avstrijskih uradnikov (delali so strogo po črki zakona), ki so odredili deportacijo 15-letne Arigone Zogaj na Kosovo:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/70422...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

nevone> Hja, kaj pa reakcija na to, da se ne izvaja odločba sodišča

Te reakcije po tvojem torej ni bilo? Ne se smešit, no!

username> Potem boš nedvomno podprl in zagovarjal odločbo avstrijskih uradnikov (delali so strogo po črki zakona), ki so odredili deportacijo 15-letne Arigone Zogaj na Kosovo:

Seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

Pri Jorasu se ne izvaja odločba sodišča?

Od kdaj pa desničarje to tako moti???

To bi moralo motiti ultra zagovornike pravne države. Pa jih očitno ne.

Glede tistega, ki meni, da so desničarje preganjali romski otroci - očitno je desničarjev hudo malo v hlačah, da jih lahko preganjajo romski otroci...

Kaj to pomeni hudo malo v hlačah?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Pa jih očitno ne.

A lahko prosim navedeš enega (1) liberalca, ki ga to ne moti?

Daedalus ::

Ti res verjameš, da Strojani niso kršili zakonov? Ti res verjameš, da lahko vse stvari rešiš samo po striktni črki zakona?


To, če Strojanovi so, ali pa niso kršili zakona, je v luči deportacije popolnoma irelevantno. Nezakonitost delovanja nekoga ni legitimacija za to, da se ti posložuješ nezakonitosti napram tistemu - tolko o osnovah pravne ureditve pa menda veš. Država je pa zadnja, ki si lahko privošči štrikanje po svoje - če seveda hoče obdržati kredibilnost in noče dajati zgleda, da so zakoni tam zgolj za one, ki so tako glupi, da jih jemljejo resno.

Sem dal že večkrat en zelo znan primer, pa ga bom še enkrat. Nek ameriški predsednik je zato, da je lahko par črncev obiskovalo faks, po črki zakona deployal nacionalno gardo. Pa je bilo takrat v ZDA razpoloženje večine zelo nastrojeno proti črncem. In bi ga lahko komot izkoristil (kot so ga naši Mateji in podobni) za kako drugo (protiustavno seveda) "sporazumno rešitev", da si ja ne bi nakopal gneva enih pravovernih rasistov, ki so slučajno v večini.

Mutenje ob meji je pa ločen problem. Ki ga bo razrešila tretja oseba po mednarodnem pravu, ker ga politiki niso sposobni. Sicer pa - a si ziher, da Slovenija dela vse po zakonu?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

A lahko prosim navedeš enega (1) liberalca, ki ga to ne moti?

In potem se bova šla pa sodno obravnavo ali kaj? Lahko ti naštejem, za koga jaz mislim, da ga ne moti, ampak dokončnih obsodb pa kar tako pavšalno ne bom dajala.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

krneki0001 ::

Jure spet zavajaš ljudi, tako kot ponavadi. Proti otrokom ni imel nihče nič, so se pa tisti, ki so delali štalo skrivali za otroci, to pa.
Poleg tega jih niso izselili ljudje - ti so amo zahtevali da se zakon izvaja za vse enako. Izselila jih je država - bolj natančno Minister za notranje zadeve jih je dal odpeljat.

jype ::

nevone> Lahko ti naštejem, za koga jaz mislim, da ga ne moti, ampak dokončnih obsodb pa kar tako pavšalno ne bom dajala.

Aha, torej daješ samo pavšalne obsodbe tako pavšalno, dokončnih pa raje ne. Pametno.

nebivedu> Jure spet zavajaš ljudi, tako kot ponavadi. Proti otrokom ni imel nihče nič, so se pa tisti, ki so delali štalo skrivali za otroci, to pa.

Jaz nisem ničesar rekel o otrocih, ostalim udeležencem pa ni ime Jure.

nebivedu> Poleg tega jih niso izselili ljudje

Saj protestiralo se je proti državi, ki je družino Strojan protizakonito preselila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

so se pa tisti, ki so delali štalo skrivali za otroci, to pa.

Jest pa mislim, da se celo niso nič skrivali za otroci. Ta konstrukt je nastal zato, ker so "liberalci" izpostavili otroke, kot uboge žrtve, kar mimogrede tudi so, dokler so otroci in še potem, ko niso več. Ampak takšna je realnost. Romska je pač nekoliko slabša. Ampak s tem, ko se jih ščiti/ne preganja tudi v primerih, ko delajo kazniva dejanja, se pravzaprav na dolgi rok ne dela korist nikomur, niti njim ne.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Aha, torej daješ samo pavšalne obsodbe tako pavšalno, dokončnih pa raje ne. Pametno.

To niso obsodbe ampak ocene. Kot obsodbo jih doživljajo samo tisti, ki se v teh ocenah najdejo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Ampak s tem, ko se jih ščiti/ne preganja tudi v primerih, ko delajo kazniva dejanja

Dajmo tole razčistit.

Kdo je koga ščitil pred kom?

Država je v tem primeru zajebala trikrat: prvič s tem, ko so policisti nekaznovano opuščali pregon kršiteljev (nekateri od teh so bili tudi Romi), drugič s tem, ko inšpekcijska služba ni odredila ustrezne sanacije zemljišča, na katerem so Romi zgradili neustrezne objekte, tretjič pa s tem, ko država ni ustrezno zaščitila družine Strojan pred nasilniško združbo, ki jim je grozila.

nevone> To niso obsodbe ampak ocene. Kot obsodbo jih doživljajo samo tisti, ki se v teh ocenah najdejo.

Niso obsodbe, imaš prav - so pa obtožbe. Ocene jim lahko reče samo nekdo, ki bi rad manipuliral, pa se mu (ali ji) ne pustijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

No, ampak problem se je rešil. Strojanovi so verjetno sedaj celo na boljšem kot so bili. In to zato, ker je Ambrušanom prekipelo. Včasih se stvari premaknejo samo, če se izvrši dovolj velik pritisk. Na državo je bil očitno potreben pritisk in ker je pravno neučinkovita in ne zna/noče dokazovat in obsodit kaznivih dejanj, so se morale žrtve pač upreti drugače. Pa če mi še stokrat napišete, da edino po pravni poti je možno spreminjat stvari.

Me pa zanima, kaj bi se dogajalo, če bi se Ambrus zgodil za časa prejšnje vlade.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> In to zato, ker je Ambrušanom prekipelo.

Židje imajo svojo državo, in to zato, ker jih je nacistični režim šest milijonov pobil.

Great reasoning!

nevone> Me pa zanima, kaj bi se dogajalo, če bi se Ambrus zgodil za časa prejšnje vlade.

Saj se je. Neukrepanje policije se vleče že od ustanovitve države naprej. Naj te ne zavedejo preveč imena strank.

nevone> Pa če mi še stokrat napišete, da edino po pravni poti je možno spreminjat stvari.

Jaz sem takoj tožil državo. Bržkone bom dolgo čakal na razplet, stroške bomo plačali vsi skupaj, ampak na koncu bom (upam) odšel s sodišča z določenim zadoščenjem.

Prebivalci Ambrusa so bržkone tudi zadovoljni, ampak zaradi njihovega "ukrepanja" država ni na boljšem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

Ocene jim lahko reče samo nekdo, ki bi rad manipuliral, pa se mu (ali ji) ne pustijo.

V debati, kot jo imamo tule, so to vedno lahko samo ocene. Če bi me pa ti rad speljal na nivo osebnih obtožb, me pa pač ne boš, pa če me še petkrat oceniš kot manipulatorja/ko.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Če bi me pa ti rad speljal na nivo osebnih obtožb

Nikakor ne, rad bi samo pokazal, da pogosto neustrezno posplošuješ, včasih pa celo poveš kaj neresničnega (recimo to, da je liberalcem vseeno, če g. Jorasa država nateguje).

nevone ::

včasih pa celo poveš kaj neresničnega

Prav gotovo, ker vseh dejstev ne poznam in tudi ne berem misli. Ampak na podlagi videnega in vedenega pač podajam ocene, tako kot vsi. Lahko zase trdiš, da pišeš same resnice?

Bom priznala tudi to, da sem dostikrat precej direktna in da to zna biti za koga moteče. Ampak prav tako je nekomu drugemu lahko moteče to, da se ne pove direktno. Pač vsak ima svoj stil.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Lahko zase trdiš, da pišeš same resnice?

Absolutno. Saj če bi bili vsi tako pametni kot jaz, bi bilo to vsem jasno!

Ampak jaz se distanciram tudi od Matthaijevega "desničarji so to, desničarji so ono" in pravzaprav takšne delitve ne sprejemam. Vsi smo lahko hkrati levi, desni, liberalni, konzervativni in vse ostalo. Za vsakega pravega levičarja sem kot kapitalist zagotovo desničarsko govno, za vsakega desničarja sem zaradi svojega liberalizma anarholevičar in tako dalje.

Pa stopimo nazaj na temo.

nevone ::

Vsi smo lahko hkrati levi, desni, liberalni, konzervativni in vse ostalo.

Prav gotovo vsak vsebuje kakšen element vsega tega. Zdej a se tega zaveda ali ne, je drugo vpršanje. Ampak kljub temu so razlike med nami, če drugega ne v sami količini posameznih komponent. over&out

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

leinad ::

Guantanamo v težavah, Georgi pa se jim bo zgleda izognil.

poweroff ::

Če bi bila politična volja lahko nova politična garnitura tak zakon razveljavi in Georgea WMD Busha postavi pred sodišče.

ČE, seveda.
sudo poweroff

Daedalus ::

Takile "provisions" povejo dovolj o tej administraciji. Skupek kriminalcev, nič več, nič manj. Če ne bi bli, takih varovalk ne bi potrebovali.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

The Berlusconi doctrine :)

SavoKovac ::

Vsak naprednejši um bi ugotovil, da se nekatere neenačbe rade poenačijo, ker tako usiha tudi negativni miselni naboj, ki ga ustvarjajo določena markantna dejanja.
Dogodki 11.9. so povzročili določeno neravnovesje v silah, ki imajo dovolj sredstev, da same (brez t.i. divine intervention) izravnajo zadeve. Slabo za drugo stran je, da se ne more pogajat o pretvorbenih razmerjih v povračilnih ukrepih, ker npr. niso mednarodno priznana institucija.

Guantanamo je ena izmed izravnalnih "naprav", katere namen je tudi dolgoročno preventiven. Ljudje se radi odločamo, da tovrstna razmerja povsem racionaliziramo. Zakaj pa ne?
Razum nam namreč omogoča, da bolje izbiramo lastna dejanja znotraj svojih možnosti in omejitev. In naj nas vodijo predvsem pozitivna čustva. :D

SavoKovac ::

Lahko pa se prično ustanavljati zunanja, ne-ameriška gibanja za presojanje ustavnosti in usklajenosti z zakonodojo pri določenih izjemnih (exceptional) dogodkih.
Ugotovili bi, da je pisano pravo podvrženo končni presoji zakonodajne veje oblasti in bodo morali začeti kampanjo proti določenim sodnikom.
(har har oboroženi z bezgovko, slepim idealizmom, podprti s strani kosmatih bratov in s privatno puščavo pod predpražnikom).

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Sam tolko, da bo jasno kaj zagovorniki Guantanama zagovarjajo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

WarpedGone ::

Kmalu so Američani rekli: "Murat Kurnaz je nedolžen in gre lahko domov." Nemška vlada je rekla ne. Ker me niso hoteli sprejeti nazaj, so omogočili, da so me mučili še štiri leta. Nič niso imeli proti meni.

Ima Nemčija in ostale EU države pa še kdo, več besede pri Guantanamu, kot se pa zdi?

Sicer pa:
Zanimivo je, da o "kraju, kjer ni pravil" predavajo v državi, ki ima neraziskan zločin proti človečnosti, ki ga predstavlja 20.000 okostij z žico zvezanimi rokami in luknjo v lobanji.
Neodvisno sodstvo je ovadbo proti storilcem zavrglo.
Sprevrženost pri uporabi "vatlov za merjenje dejanj" pa je moč očitati predvsem medijem, ki oblikujejo javno mnenje.
Oblikujejo ga na politični osnovi in delujejo kot politična propaganda miselnosti, ki je v Evropi doživela svoj polom.
Naši proletarski vitezi, ki poljubljajo roke monarhinji, ki ima v državi, ki je vpletena v zločin nad človeštvom, svoj moralen vpliv, se ob obisku kraljice teme povojnih zločinov nad civilnim prebivalstvom in vračilom vojnih ujetnikov niso dotaknili.
Je pa to tema, ki nas zadeva bolj, kot "psihična maltretiranja" v ameriških zaporih za teroriste.
Tudi "uvozniki slovenskega komunističnega terorizma" so bili znani po metodah, ki so presegale nečlovečnost amreriških zaporov za teroriste. Doma pa smo take sisteme uporabljali nad civilnim prebivalstvom, ki se ni strinjalo s komunizmom.

Vem, da bom slišal, da so vsi storilci in krivci že zdavnaj mrtvi.
Zbogom in hvala za vse ribe

TESKAn ::

Kmalu so Američani rekli: "Murat Kurnaz je nedolžen in gre lahko domov." Nemška vlada je rekla ne. Ker me niso hoteli sprejeti nazaj, so omogočili, da so me mučili še štiri leta. Nič niso imeli proti meni.

Ima Nemčija in ostale EU države pa še kdo, več besede pri Guantanamu, kot se pa zdi?

Sicer pa:
Zanimivo je, da o "kraju, kjer ni pravil" predavajo v državi, ki ima neraziskan zločin proti človečnosti, ki ga predstavlja 20.000 okostij z žico zvezanimi rokami in luknjo v lobanji.
Neodvisno sodstvo je ovadbo proti storilcem zavrglo.
Sprevrženost pri uporabi "vatlov za merjenje dejanj" pa je moč očitati predvsem medijem, ki oblikujejo javno mnenje.
Oblikujejo ga na politični osnovi in delujejo kot politična propaganda miselnosti, ki je v Evropi doživela svoj polom.
Naši proletarski vitezi, ki poljubljajo roke monarhinji, ki ima v državi, ki je vpletena v zločin nad človeštvom, svoj moralen vpliv, se ob obisku kraljice teme povojnih zločinov nad civilnim prebivalstvom in vračilom vojnih ujetnikov niso dotaknili.
Je pa to tema, ki nas zadeva bolj, kot "psihična maltretiranja" v ameriških zaporih za teroriste.
Tudi "uvozniki slovenskega komunističnega terorizma" so bili znani po metodah, ki so presegale nečlovečnost amreriških zaporov za teroriste. Doma pa smo take sisteme uporabljali nad civilnim prebivalstvom, ki se ni strinjalo s komunizmom.

Vem, da bom slišal, da so vsi storilci in krivci že zdavnaj mrtvi.



1. torej je OK, če nedolžnega človeka mučijo samo zato, ker ga druga država noče sprejet? Ti res ne vidiš problema v tem?

2. spet zagovarjate eno podlo dejanje z drugim. Sicer pa, kaj naj pričakujemo od ljudi, ki jim je "sej oni so to tudi delali" dovolj dober izgovor, da se to dela še naprej in se tako celo skuša opravičit dejanja svojih idolov.

In ja, storilci in krivci so res mrtvi, kar ne pomeni, da ni treba razčistit preteklih dogodkov, še manj pa pomeni, da lahko na podlagi preteklih dejanj ene skupine (zdaj že večinoma mrtvih) ljudi opravičuješ dejanja druge skupine ljudi danes.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

poweroff ::

Čisto preprosto je Warped - si ti kdaj dvignil glas proti Guantanamu ali drugim krivicam?

Ne?

Potem ne pričakuj, da bo kdo dvignil glas proti tvojim krivicam.
sudo poweroff

jype ::

Baje bo v Ljubljani eventuelno postavljen spomenik sprave.

Najprimernejši bi se mi zdel kar kip, ki ponazarja rokovanje Hitlerja in Stalina.

Daedalus ::

W1, kaj sploh hočeš povedat z onim citatom? Vsi smo krivi, pa naj rajši držimo gofle? Pod vsako kritiko je tale tvoj odnos. Si očitno med onimi, ki podpirajo uporabo raznih srednjeveških metod in se zraven razglašajo za moralneže. Licemerje... in nič več kot to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

WarpedGone ::

Heh, teskan, mathay, jype, dedalus, kdo pa drug...

Ima Nemčija in ostale EU države pa še kdo, več besede pri Guantanamu, kot se pa zdi?

Zna kdo kaj povedat o temle al ne? Al boste raje mlatili po senci in delali meglo?

On moj citat leti na vse Svete Pravičnike tle okrog.

Teskan:
ljudi opravičuješ dejanja druge skupine ljudi danes

Teskan je funkcionalno nepismen.
Zbogom in hvala za vse ribe

perci ::

Kaj ima Nemčija pri guantanamu? Je njihova vojska tam? Njihovi stražarji stražijo celice? Njihovi vojaki mučijo zapornike?

Tudi, če se je Nemčija svojemu državljanu res odrekla (kar v resnici dvomim, glede na to, da bi bilo to eklatantno protipravno), to še vedno ne daje US of A opravičila, da nekoga brez razloga zadržuje in muči.

Dejmo si te stvari enkrat razjasnit no - sej nismo v osnovni šoli.

WarpedGone ::

Prav, potem mi pa prosim pojasni, kako naj razumem trditev:
Kmalu so Američani rekli: "Murat Kurnaz je nedolžen in gre lahko domov." Nemška vlada je rekla ne. Ker me niso hoteli sprejeti nazaj, so omogočili, da so me mučili še štiri leta. Nič niso imeli proti meni.

Kakšno "pravo glasanja" majo nemci v guantanamu, da lahko "ne dovolijo" izpustitev jetnikov?
Zbogom in hvala za vse ribe

perci ::

Ne dovolijo? Kaj bi se zgodilo, če bi tega človeka amerika izpustila? Bi nemčija napadla ameriko? Bi eu uvedla gospodarske sankcije proti ameriki?

Dejstvo je, da imajo američani guantanamo ne glede na to, da so EU in praktično vse razvite države zahodnega sveta javno PROTI takim zaporom.

Mogoče so mu pa samo američani rekli, da ga v nemčiji nočejo nazaj. Ali imajo vse pisno dokumentirano?

Icematxyz ::

O Guantanamo bo se še tako govorilo vsaj 20 let. To je dejstvo. Tako da ni treba sedaj ko je tik pred zaprtjem ustvarjati neke evforije. Zgodovina je ponavadi tako neizprosna gospa. Kljub političnim pritiskom.

TESKAn ::

Prav, potem mi pa prosim pojasni, kako naj razumem trditev:
Kmalu so Američani rekli: "Murat Kurnaz je nedolžen in gre lahko domov." Nemška vlada je rekla ne. Ker me niso hoteli sprejeti nazaj, so omogočili, da so me mučili še štiri leta. Nič niso imeli proti meni.

Kakšno "pravo glasanja" majo nemci v guantanamu, da lahko "ne dovolijo" izpustitev jetnikov?


Kaj, ti praviš, da imajo nemci svoje tajne agente v US of A in se jih zato ZDA tako zelo bojijo, da preprost "ne" nemške vlade vpliva na politiko ZDA? Ali si samo ti nepismen in je nemčija rekla samo NE, ne sme prit k nam. Naj gre kam drugam.
In kot drugo, tebi se zdi normalno, da človeka, če v eni državi rečejo, da ga ne sprejmejo, nato še nekaj let držijo zaprtega in ga mučijo? Čeprav so ugotovili, da je nedolžen??? Z vsakim dnem desničarji bolj jasno kažejo svoje prave barve. Stric stalin bi bil na vas ponosen, zraven pa bi ploskalo še precej diktatorjev.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obrezovanja žensk/deklic je zločin (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
57832076 (16011) T-h-o-r
»

Brezigar vs. Penko (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37624866 (16638) perci
»

Wikileaks izdal Iraške dosjeje z dokazi o mučenju zapornikov in ubijanju civilistov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18438612 (35828) jype
»

Vprašanje za "zagovornike svobode". (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
545021 (3872) hanibal
»

ZDA - no comment (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1737179 (7179) perci

Več podobnih tem