» »

Verjamete v boga?

Verjamete v boga?

Ramon dekers ::

hamax beri še enkrat nisi prebral celotne debate....

Zheegec ::

Moj smisel življenja je izpolniti določene cilje, to pa lahko storim samo z učenjem.

Tvoji cilji so žal nezadostni. Stagniraš. Žalostno...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ramon dekers ::

po čem sklepaš? Jaz imam cilje, ti ne veš kakšni so, in sklepaš da so nezadostni? Medtem ko ti živiš zato ker živiš oz moraš živeti. Žalostno.

to ni več argumentirana debata.

hamax ::

Tvoji cilji so žal nezadostni. Stagniraš. Žalostno...

Kaj pa si, ce zelis izpolniti neke cilje in pri tem verovati v sebe in v visjo silo... vsaj podganji prdec, ce ne kaj hujsega.

Jaz imam cilje, ti ne veš kakšni so, in sklepaš da so nezadostni?

In po cem ti sklepas da so njegovi cilji nezadostni? Ce zivis zato ker zivis in se pri tem veselis zivljenja je to cisto dovolj. Po mojih kriterijih. Mogoce bo pa vislja sila jezna, ker si nisem v naprej jasno zadal ciljev in veroval v njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Ramon dekers ::

"Kaj pa si, ce zelis izpolniti neke cilje in pri tem verovati v sebe in v visjo silo... vsaj podganji prdec, ce ne kaj hujsega."

hmax ne bom se spuščal na tvoj nivo, ker pridem potem na -157 F

"In po cem ti sklepas da so njegovi cilji nezadostni? Ce zivis zato ker zivis in se pri tem veselis zivljenja je to cisto dovolj. Po mojih kriterijih. Mogoce bo pa vislja sila jezna, ker si nisem v naprej jasno zadal viljev in veroval v njih."

Kot pravi lakotnik29, očitno si funkcionalno nepismen:

"Ta trenutek pač nimam posebnega razloga, da živim. Lahko navedem pač 100 stvari, ki si jih želim, ampak ni to ravno tisto, ki bi bilo res bistveno. Torej po tvojem naj se ubijem"

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Ramon dekers je izjavil:

po čem sklepaš? Jaz imam cilje, ti ne veš kakšni so, in sklepaš da so nezadostni? Medtem ko ti živiš zato ker živiš oz moraš živeti. Žalostno.

to ni več argumentirana debata.

Popolnoma argumentirana. Moj point je, da so ti "cilji" stvar interpretacije. Tudi Hitler je imel zelo jasno določene cilje, kajne? Torej ja, tvoji cilji so nezadostni in po tvoji definiciji si rastlina in je vseeno, če narediš samomor. Žal.
Razlika je edino to, da ne-verniki drugače mislečih načeloma ne gremo masovno pobijati zaradi tega, ker se z njimi ne strinjamo.
Se pa opravičujem, ker sem vnaprej predvideval, da boš razumel, kaj mislim s svojimi retoričnimi odgovori. Bom drugič poizkušal biti bolj jasen in direkten.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

hamax ::

hmax ne bom se spuščal na tvoj nivo, ker pridem potem na -157 F

Haha, ko skoraj skopiram tvojo izjavo o rastlinah je pa to zdaj moj nivo :D

Kot pravi lakotnik29, očitno si funkcionalno nepismen:...

En od naju je nepismen, ja. Ampak to nisem jaz.

;-) ::

En od naju je nepismen, ja. Ampak to nisem jaz.


Nikoli ni trdil nasprotno.

Ramon dekers ::

Zheegec je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

po čem sklepaš? Jaz imam cilje, ti ne veš kakšni so, in sklepaš da so nezadostni? Medtem ko ti živiš zato ker živiš oz moraš živeti. Žalostno.

to ni več argumentirana debata.

Popolnoma argumentirana. Moj point je, da so ti "cilji" stvar interpretacije. Tudi Hitler je imel zelo jasno določene cilje, kajne? Torej ja, tvoji cilji so nezadostni in po tvoji definiciji si rastlina in je vseeno, če narediš samomor. Žal.
Razlika je edino to, da ne-verniki drugače mislečih načeloma ne gremo masovno pobijati zaradi tega, ker se z njimi ne strinjamo.
Se pa opravičujem, ker sem vnaprej predvideval, da boš razumel, kaj mislim s svojimi retoričnimi odgovori. Bom drugič poizkušal biti bolj jasen in direkten.



Cilj lahko imenuješ tudi razlog, kakorkoli pač želiš. Sicer pa nevem kako živiš sam s seboj, si zaprt v hiši in ti cel dan nosi nekdo kruh. Nevem kako lahko obstaneš, če nimaš razloga, cilja, da bi ohranjal obstanek? Negiraš sam sebi.

Sicer pa ni samo vera tista ki ubija, ubija tudi denar, kapitalizem, pohlep. Vera kot jo imaš ti v glavi (pa naj bo to kršanska, islamska) je samo nek stanje oz kontrola nad množicami.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::


Cilj lahko imenuješ tudi razlog, kakorkoli pač želiš. Sicer pa nevem kako živiš sam s seboj, si zaprt v hiši in ti cel dan nosi nekdo kruh. Nevem kako lahko obstaneš, če nimaš razloga, cilja, da bi ohranjal obstanek? Negiraš sam sebi.

Okej, moj razlog da živim je, da iztebim vse ljudi na tem planetu, razen mene. Si srečen sedaj? Dovolj jasno določen cilj?
Sicer pa ni samo vera tista ki ubija, ubija tudi denar, kapitalizem, pohlep. Vera kot jo imenuš ti v glavi (pa naj bo to kršanska, islamska) je samo nek stanje oz kontrola nad množicami.

Denar, kapitalizem in pohlep. A so zato najbogatejša podjetja na planetu ravno verske ustanove? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ramon dekers ::

Okej, moj razlog da živim je, da iztebim vse ljudi na tem planetu, razen mene. Si srečen sedaj? Dovolj jasno določen cilj?

Torej verjameš vase in ta namen ok. Ja dovolj jasno določen cilj.


"Denar, kapitalizem in pohlep. A so zato najbogatejša podjetja na planetu ravno verske ustanove? :)"

Aja? Je zato rabila rkc posebne ekonomske svetovalce, da jim pomagajo pri fanančni situaciji. No rekel bi prej da so najbogatejše organizacije, podjetja: orožarska industrija, tobačna industrija in pa kakšen IMF, ki je itak glavni vsepovsod.

Heh in ravno tale IMF, sproža nemire, vojne, klanja...cerkev je mrtva.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Torej verjameš vase in ta namen ok. Ja dovolj jasno določen cilj.

Sam da verjames pa je vse ok. Drgac si pa rastlina.

Nor-mal ::

Uf, veš kolko je še rastlin pa kako komplicirane so? Mogoče si (računalniški) virus.:)) En tak, highly advanced, humanoidn, ki kaj počne samo ko se mu sprdne, ampak v osnovi še vedno računalniški virus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nor-mal ()

Ramon dekers ::

Nor-mal je izjavil:

Uf, veš kolko je še rastlin pa kako komplicirane so? Mogoče si (računalniški) virus.:)) En tak, highly advanced, humanoidn, ki kaj počne samo ko se mu sprdne, ampak v osnovi še vedno računalniški virus.



saj so tudi moderni avtomobili komplicirani, in veš koliko jih je... Mislim da si zgrešil mojo poanto.

jype ::

You don't have one.

Nor-mal ::

Bog je čist u kurcu, njegov algoritem/fitness funkcija je pa:

If you can't fight it, fuck it and vice versa.

oemdzi ::

Smisel vecine je trollanje po slotechu.

Ramon dekers ::

no samo da imajo smisel...to je to. Da verjamemejo tistemu kar napišejo, svojim dejanjem:))

gruntfürmich ::

Bellatrix je izjavil:

Seveda krepak mož. Kaj ti pomaga biti starec ?

haha. sploh ne razumeš poante.
če pa pogoje postavljaš ti, si pa itq bog!:))

kolikor pa razumem ramona, pa želi povedati da tudi če živiš za hobije, družino, jutrišnji lep dan, si vseeno vernik. ker v te stvari veruješ. no, načeloma se s tem strinjam.
ne strinjam se pa s pavšalnim opletanjem izraza 'vernik', kot to dela ramon...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

Ramon dekers je izjavil:

no samo da imajo smisel...to je to. Da verjamemejo tistemu kar napišejo, svojim dejanjem:))

Še vedno nisi povedal, kaj sedaj, ko imam smisel. Torej, moj smisel je iztrebiti celotno prebivalstvo planeta Zemlja, razen sebe. In kaj potem? Sem zato boljši človek, ker imam nek zelo jasno določen smisel?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flood ::

smisel in cilj ni isto
Glede vere in cerkve js to nebi lih obravnaval, kot isto stvar.
Je res, da je cerkev "glavni" predstavnik krščanstva, ampak je žal to postala oz. že nekaj cajta je samo ekonomska
organizacija, ki živi bogato na račun vernikov in drugih.
Skratka to sigurno ne uči krščanstvo in mislim da nobena vera in tako sigurno nu učil jezus, če je obstajal.
Moramo pa se "zahvaliti" veram, katere, če se ne motim so naučile človeka "moralnega" življenja in neke "normalne" človeške vrednote.
A ni tako? Tudi ateisti.
btw js nisem vernik sem pa bil v otroških letih ministrant (ne noben me ni silil) in se v cerkvi nisem nič slabega
naučil. Nikoli me tudi noben ni silil "k" veri.
Tisti, ki pa označujejo človeka kot neumnega, ker je vernik so malo hecni saj poznam kr nekaj zelo pametnih vernikou.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zheegec ::

Skratka to sigurno ne uči krščanstvo in mislim da nobena vera in tako sigurno nu učil jezus, če je obstajal.

Še vedno tudi ne vemo, kaj je jezus učil, oziroma kaj uči krščanstvo. Vsi se strinjamo, da je Cerkev zlobna organizacija, ki je v preteklosti stalno modificirala Sveto pismo. Kaj je torej učil jezus?
Moramo pa se "zahvaliti" veram, katere, če se ne motim so naučile človeka "moralnega" življenja in neke "normalne" človeške vrednote.

Po čem to sklepaš? Imaš kakšen dokaz, da so se ljudje začeli manj pobijati, ko so postali verni v preteklosti?
Še danes velja ravno obratno. Kristjani in muslimani se koljejo med seboj, ateisti pa smo nedolžne žrtve.
Tisti, ki pa označujejo človeka kot neumnega, ker je vernik so malo hecni saj poznam kr nekaj zelo pametnih vernikou.

Si videl dokumentarec o otroku, ki se je izgubil v džungli in so ga "posvojile" opice?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Ramon dekers ::

Zheegec je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

no samo da imajo smisel...to je to. Da verjamemejo tistemu kar napišejo, svojim dejanjem:))

Še vedno nisi povedal, kaj sedaj, ko imam smisel. Torej, moj smisel je iztrebiti celotno prebivalstvo planeta Zemlja, razen sebe. In kaj potem? Sem zato boljši človek, ker imam nek zelo jasno določen smisel?



to da nas to loči od živali in dominiramo svetu. Na podlagi idej, ciljev, učenja ter seveda egoizma, pohlepa nam je to uspelo. Lahko imaš takšen cilj nihče pa ne trdi da ti bo to uspelo, tudi nihče ne govori o boljšem ali slabšem človeku. Ne moreš pa biti sam sebi namen.

Zheegec ::

in kaj ima sedaj to veze z bogom in vero? Ali si falil kontekst?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ramon dekers ::

"Po čem to sklepaš? Imaš kakšen dokaz, da so se ljudje začeli manj pobijati, ko so postali verni v preteklosti?
Še danes velja ravno obratno. Kristjani in muslimani se koljejo med seboj, ateisti pa smo nedolžne žrtve."

Eh serješ spet, druge dve svetovni vojni se nista začeli zaradi vere, prav tako ne Vietnam...

Verovanje kot nas uči cerkev je pač samo še metoda oblika ohranjanja moči oz je bila. Ker pa ti ne poznaš zgodovine tu trdiš da je za vse vojne kriva kršanska cerkev. Prelistaj si malo zgodovino, pa boš opazil da so bili mogoče tam tudi ateisti.
Ateisti so ljudje in so prav tako pokvarjeni kot ostali ljudje, ti pa jih poveličuješ, lepo te prosim no. Ljudje pa smo svinje, in si ne zaslužimo sobivanja z žavalskimi, rastlinskimi vrstami.



"Si videl dokumentarec o otroku, ki se je izgubil v džungli in so ga "posvojile" opice?"
Obstaj tudi dokumentarec o deklici iz romunije ki so jo posvojili volkovi. Ker je bila tam dalj časa je izgubila sposobnost govora.

Zheegec je izjavil:

in kaj ima sedaj to veze z bogom in vero? Ali si falil kontekst?



ok na široko, da verjameš v to da boš iztrebil celotno ljudstvo imaš cilj, živali nimajo cilja niti ne rastline, bila je evolucija so se prilagodile, ampak niso pa dominantne. Mešaš krščansko oz katerokoli verovanje institucij, in verovanje kot si ga interpretira nekdo drug v nekaj drugega kot samo Bog kot tak.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Nor-mal je izjavil:

Bog je čist u kurcu, njegov algoritem/fitness funkcija je pa:

If you can't fight it, fuck it and vice versa.


HAhahahaahahahahaahaha! Verjamem v enega in edinega boga:

:P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Limit-sky ::

Ramon: Ateisti so ljudje in so prav tako pokvarjeni kot ostali ljudje, ti pa jih poveličuješ, lepo te prosim no.

Se pravi so verniki prav tako pokvarjeni, kot ostali ljudje, ti pa jih poveličuješ? Lepo te prosim, no.

Ramon: Ljudje pa smo svinje, in si ne zaslužimo sobivanja z žavalskimi, rastlinskimi vrstami.

Govori zase.

flood ::

Zheegec je izjavil:

Skratka to sigurno ne uči krščanstvo in mislim da nobena vera in tako sigurno nu učil jezus, če je obstajal.

Še vedno tudi ne vemo, kaj je jezus učil, oziroma kaj uči krščanstvo. Vsi se strinjamo, da je Cerkev zlobna organizacija, ki je v preteklosti stalno modificirala Sveto pismo. Kaj je torej učil jezus?
Moramo pa se "zahvaliti" veram, katere, če se ne motim so naučile človeka "moralnega" življenja in neke "normalne" človeške vrednote.

Po čem to sklepaš? Imaš kakšen dokaz, da so se ljudje začeli manj pobijati, ko so postali verni v preteklosti?
Še danes velja ravno obratno. Kristjani in muslimani se koljejo med seboj, ateisti pa smo nedolžne žrtve.
Tisti, ki pa označujejo človeka kot neumnega, ker je vernik so malo hecni saj poznam kr nekaj zelo pametnih vernikou.

Si videl dokumentarec o otroku, ki se je izgubil v džungli in so ga "posvojile" opice?



Izhajam iz tega kar uči sveto pismo o jezusu, tukaj ni vprašanje če je obstajal, ampak kaj "je" učil skratka nič slabega. Če ne veš kaj krščanstvo uči si preberi sveto pismo. Tukaj tudi ni pomembni koliko so preurejali slednje saj še vedno ne boš našel v njemu hudoželnih misli.

Dokaza logično nimam odgovarjaš pa na najenostavjenši način in ti tudi odgovorim na enostaven način: imaš ti dokaz?
Zopet mešaš kaj krščanska in muslimanska vera učijo, kar je nekdo v "imenu" vere slabega storil ni kriva vera oz. njen nauk, ampak človek sam, ki laže ali si slabo razlaga svojo vero in jo preureja kot mu paše. Skratka ne obtožuj vere za vojne ampak človeka.


Nisem videl dokumentarca.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

hamax ::

saj še vedno ne boš našel v njemu hudoželnih misli.

V svetem pismu ne bom nasel hudozelnih misli? Wow.

oemdzi ::

Kot se danes smejimo jamskemu cloveku, ker je verjel da je veter duh in neurje dejanje bogov, se bojo cez 500 let ludje smejali vam (ne nam ateistom, ki imamo nekaj pameti, da ne verjamemo v taksno totalno nelogicno in najmanj verjetno mozno razlago). Krscanstvo bo zivelo le se v knjigah, v zgodbicah kot danes grska mitologija.

jype ::

flood> imaš ti dokaz?

I do.



Sicer precej staro - vmes smo že marsikaj novega ugotovili - a v primerjavi z "bogom" popolnoma prepričljivo.

oemdzi ::

jype brezveze objavlas to, ker pogledali ga bomo le ateisti,ker verniki picijo svoje naprej, nima veze da je 1000 trdnih teorij o neobstoju Boga, ogromno najdenih napak v svetem pismu in po drugi strani nobenega dokaza o obstoju boga, oziroma niti dobre logicne teorije, ki bi jo podpiral vsaj nekaj dokazov, vse kar ti znajo rect je, da je vera verovanje v nekaj in ne iskanje dokazov. Sploh fascinantni znajo biti odgovori vernikov ko ti pove, da vera v Boga zahteva, da delujete po veri in zaupanju vanj, preden vidite končni izid (smeh). Mislim da v to verjames mores bit ali neumen ali pa imeti v nulo sprane mozgane. Upam si celo trditi da povprecen IQ ateistov precej presega IQ vernikov in preden mi bote nakateri metali ven ces kako je pa ta in ta tako pameten in je veren naj povem kot 1. da imajo mocno sprane mozgane (od otrostva ze), 2. nekateri sploh niso verni, pa ludje mislijo da so (npr. politik ki ima druzino in je "veren" samo zato, da tudi ofce glupe glasuejo zanj, ker drugace mu pade 3\4 potencialnih volilcev) in kot 3. kot sem ze dejal gre za povprecje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

flood ::

@hamax
argumentiraj

@jype
res se mi ne, da zdej gledat posnetka, ampak iz naslova sklepam da je govora o božjih kraacijah, svetopisemskih zgodbicah itd. Glej tudi sam ne vrjamem da je bog ustvaril vesolje oz. da sploh bog je, da je jezus hodil po vodi, mojzes razpolovil morje itd. itd. in se niti nisem spuščal v te brezvezne zgodbice hotel sem samo izpostaiviti kaj "uči" krščanstvo in si te pravljice preprosto razlagam tako, da te vsaka nekaj nauči, kot te lahko nauči kaka druga knjiga.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

hamax ::

@hamax
argumentiraj

- kamenjanje neubogljivih otrok
- kamenjanje nezvestih zensk
- genocid
- spet genocid
- mucenje cele drzave, zato ker faraon, ki mu je BOG UTRDIL SRCE, ne uboga
- poboj otrok, zaradi norcevanja iz plesastega moza
- ...
Aja, skoraj sem pozabil. Vecno trplenje v peklu za vsakega, ki ne sprejme Jezusa. Zelo miroljubno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

oemdzi ::

flood: Glej ce jaz ustvarim neko brezmiselno vero v kateri pridigam o moralnih vrednotah in moja vera temelji na dobrinah (tako kot cerkev pobira denar za vse mozno) in tako vsak mesec mi da vernik 10eur (ker z temu pomaga umrlim svojcem in podobne gluposti kot jih ima RKC) in imam priblizno miljon vernikov in tako mesecno dobim 10mio EUR. Ce mi pa slucajno kdo rece kaj se grem, mu pa odgovorim tako kot ti, sepravi mu povem da saj ucim dobre stvari in kaj te briga ce je vse ostalo izmisljeno.

Zheegec ::

Izhajam iz tega kar uči sveto pismo o jezusu, tukaj ni vprašanje če je obstajal, ampak kaj "je" učil skratka nič slabega. Če ne veš kaj krščanstvo uči si preberi sveto pismo. Tukaj tudi ni pomembni koliko so preurejali slednje saj še vedno ne boš našel v njemu hudoželnih misli.

Kot prvo, izhajaš iz svetega pisma, za katerega sploh ne veš, kaj je njegova vsebina, ker so ga spreminjali. In to je kar OK? Kako se ti sploh sanja, da je originalno "sveto pismo" sploh podobno temu, kar sedaj ti bereš?
Drugače pa v svetem pismu imaš poboje, kamenjanje, mučenje, masovni genocid in vse ostalo. Hudiča, v svetem pismu gredo ljudje celo v PEKEL, kar je najhujša možna oblika hudoželne misli. Večno trpljenje, remember?

Dokaza logično nimam odgovarjaš pa na najenostavjenši način in ti tudi odgovorim na enostaven način: imaš ti dokaz?
Zopet mešaš kaj krščanska in muslimanska vera učijo, kar je nekdo v "imenu" vere slabega storil ni kriva vera oz. njen nauk, ampak človek sam, ki laže ali si slabo razlaga svojo vero in jo preureja kot mu paše. Skratka ne obtožuj vere za vojne ampak človeka.

V redu, lahko se strinjava, da noben od naju nima dokazov in tvoje sklepanje nima nobene osnove. Vere pa direktno obtožujem za zelo veliko vojn in pobojev, saj so konec koncev plod človeške domišljije in zaradi svoje narave so sovražne do pripadnikov nasprotnega podjetja/vere. Kar pač privede do vojn, koliko vojn je bilo v imenu vere pa veš, ane?

Nisem videl dokumentarca.

No, nek čisto inteligenten fantek se je izgubil v gozdu (star par let), pa so ga "posvojile opice". In kljub vsej svoji inteligenci se je 20 let kasneje obnašal kot divja opica. Poanto tega najbrž razumeš ane? Če si še tako zelo inteligenten se zelo težko znebiš mema, katerega ti je nekdo vbijal v glavo že od zelo zelo malih nog.

Te bom raje nekaj vprašal - si do določenega leta starosti verjel v Božička? Zakaj si sedaj nehal? Imaš dokaze, da ne obstaja?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

flood ::

Alien nevem kaj mi tu o božičku govoriš (razumem point), ker me res zanima kje si prebral da sem veren in da vrjamem v boga. In še enkrat ne vrjamem v boga in nisem verem govorim samo kaj zame predstavlja vera.
V bibliji je tudi govora o božji milostljivosti.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

hamax ::

V bibliji je tudi govora o božji milostljivosti.

Aja, poleg vsega slabega, govori tudi o milostljivosti? Zdej pa razumem.

Ce hoce kdo fikcijo z moralnimi nauki se mi zdi Star Trek veliko bolj poucen od Biblije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

oemdzi ::

flood je izjavil:

Alien nevem kaj mi tu o božičku govoriš (razumem point), ker me res zanima kje si prebral da sem veren in da vrjamem v boga. In še enkrat ne vrjamem v boga in nisem verem govorim samo kaj zame predstavlja vera.
V bibliji je tudi govora o božji milostljivosti.

Ja tudi, lol. Silvo Plut je TUDI pomagal eni stari mami cez cesto it(ali pa kaj podobnega), ja pizda pa kako smo lahko zaprli takega cloveka ki je znal TUDI pomagat.

hamax: haha lepa, pa se res je! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

flood ::

hamax je izjavil:

V bibliji je tudi govora o božji milostljivosti.

Ce hoce kdo fikcijo z moralnimi nauki se mi zdi Star Trek veliko bolj poucen od Biblije.


končno nekdo, ki je razumel kaj hočem povedat
nauki to je biblija nauki (pač podprti z pravljicami)
vsak pa si jih in jo interpretira po svoji želji
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zheegec ::

flood je izjavil:

hamax je izjavil:

V bibliji je tudi govora o božji milostljivosti.

Ce hoce kdo fikcijo z moralnimi nauki se mi zdi Star Trek veliko bolj poucen od Biblije.


končno nekdo, ki je razumel kaj hočem povedat
nauki to je biblija nauki (pač podprti z pravljicami)
vsak pa si jih in jo interpretira po svoji želji

Torej je nepomembna in manj poučna od Star treka? Torej zakaj imamo cele zakonsko zaščitene inštitucije, ki bazirajo na tej basni poimenovani Biblija? Dajmo jo ukinit, če pa ljudje želijo poleg Karla Maya in Game Of Thrones seči tudi po Bibliji, naj pa kar.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Alamar ::

Vecno trplenje v peklu za vsakega, ki ne sprejme Jezusa.
Tega ni v bibliji.

Saladin ::

Klasičen vidik pekla kot mesto večne muke za grešnike je že zdavnaj out - tudi v RKC (le najbolj zagreti fundamentalisti zagovarjajo to smer).

Wiki daje lepe alternative za problem pekla:

Annihilationism (če že potem 50% verjetnost)
Universal reconciliation (če že potem 50%)
Empty Hell theory (ne glih smiselna opcija)
Free will argument (še najmanj smisla -le večne muke so drastično slabše po logiki)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

hamax ::

Alamar je izjavil:

Vecno trplenje v peklu za vsakega, ki ne sprejme Jezusa.
Tega ni v bibliji.

Jude 1:7
Matthew 25:41
John 14:6

Seveda lahko te verze obracas kolikor zelis, ne mores se pa izogniti temu, da lahko v nebese prides le skozi Jezusa in da nekateri gredo v vecen ogenj.
Kdo so te nekateri pa si vsaka denominacija po svoje razlaga. Obstaja se kaksna moznost poleg nebes in pekla?

Kje bom po tvoje koncal jaz, ki se mi za Jezusa frzmaga?

Bellatrix ::

oemdzi je izjavil:

jype brezveze objavlas to, ker pogledali ga bomo le ateisti,ker verniki picijo svoje naprej, nima veze da je 1000 trdnih teorij o neobstoju Boga, ogromno najdenih napak v svetem pismu in po drugi strani nobenega dokaza o obstoju boga, oziroma niti dobre logicne teorije, ki bi jo podpiral vsaj nekaj dokazov, vse kar ti znajo rect je, da je vera verovanje v nekaj in ne iskanje dokazov. Sploh fascinantni znajo biti odgovori vernikov ko ti pove, da vera v Boga zahteva, da delujete po veri in zaupanju vanj, preden vidite končni izid (smeh). Mislim da v to verjames mores bit ali neumen ali pa imeti v nulo sprane mozgane. Upam si celo trditi da povprecen IQ ateistov precej presega IQ vernikov in preden mi bote nakateri metali ven ces kako je pa ta in ta tako pameten in je veren naj povem kot 1. da imajo mocno sprane mozgane (od otrostva ze), 2. nekateri sploh niso verni, pa ludje mislijo da so (npr. politik ki ima druzino in je "veren" samo zato, da tudi ofce glupe glasuejo zanj, ker drugace mu pade 3\4 potencialnih volilcev) in kot 3. kot sem ze dejal gre za povprecje.


Bitje živi na planetu X. Z napredno tehnologijo ustvarja nova živa bitja. Ta postanejo nevarna, zato se odloči da bo poskuse začel izvajati na drugem planetu, recimo da je to Zemlja. Pride na Zemljo, začne ustvarjati bitja. Nastane človek, seveda si ga želi podrediti, zato mu natvezi razne bedarije, kot so če ne boš veroval v mene in me častil bo joj... človek želi napredovati a mu to stvaritelj želi preprečiti saj se boji da ga bi človek lahko uničil če bi preveč napredoval. Uniči človeka. Reši se jih samo nekaj, po zaslugi nekaterih bitij ki so bile dobrosrčne in za časa poboja skrila človeka. Vrne se na zemljo. Stvaritelj se spametuje in ugotovi, da je nespametno uničevati ljudi. Pusti jim da se prosto razvijajo in upa da bodo nekoč dosegli isto znanstveno raven kot jo je on sam.
Cilj vsega je daljše življenje, sproščeno in brez skrbi.

Danes se žal dogaja le nasprotno. Večina ljudi je padla v začaran krog. Študiram do 25 leta, delam do 65 leta potem pa sem fraj... Od takega življenja nimaš nč. Delo nebi smelo obstajati, oz. vsak bi moral početi le tisto kar ga veseli in kolikor časa želi. Denarja nebi smelo biti, vse bi moralo biti brezplačno, delo bi opravljali roboti.

Vodilni možje so edini krivci, ki povzročajo stagnacijo ljudi. Ne razumem, kako so lahko tako kratkopametni, da hočejo dobro le za svoj čas življenja na račun drugih. Reskirati bi morali svoje življenje, ponuditi človeštvu napredek, zato da bodo lahko nekoč drugi živeli dlje in lepše. Tehnologija bi pa lahko tudi te nazaj obudila....
Kapitalizem je totalen drek.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Alamar ::

Seveda lahko te verze obracas kolikor zelis, ne mores se pa izogniti temu, da lahko v nebese prides le skozi Jezusa in da nekateri gredo v vecen ogenj.
To ni isto, kot si napisal prvo trditev, da gre vsak, ki ne sprejme jezusa v večno trpljenje v pekel. Poleg tega pekel ni dobeseden kraj ognjenih muk.
Obstaja se kaksna moznost poleg nebes in pekla?
Večno življenje na rajski zemlji?:D

hamax ::

Poleg tega pekel ni dobeseden kraj ognjenih muk.

100 kristjanov 100 interpretacij biblije.
Kako naj vem komu naj verjamem?

Madonca no, glede na to da je bog vsemogocen, bi se lahko malo bolj jasno izrazal ko je pisal svojo uspesnico. Navsezadnje ima lahko napacna interpretacija katastrofalne posledice.
Zelo neodgovorno od njega.

Alamar ::

Biblije ni napisal bog, ampak od boga navdihnjeni zvesti služabniki. Torej ljudje, ki so seveda nepopolni.

V izvirnih spisih sploh ni omenjena beseda pekel. To je seveda stvar interpretacije besede šeol v hebrejščini in haides v grščini. Zelo težko je tile dve besedi natančno prevesti, zato tudi različni prevodi v različnih biblijah.

PacificBlue ::

Hamax, zakaj bi to sploh komu verjel? kaj pa si ti iščoč razlage v razlozenem svetu od tistih, ki imajo teorijo za vsako stvar, vkljucujoč podganji prdec?

Mislim, s teorijo hocete dokazati neobstoj boga ali česarkoli. Mislim da crknem zdaj od smeha.

Predstavljajte si da znanje o vsem obsega " zaznavno polje " 360 stopinj. Vi gledate zdaj skozi 15 stopinj in kar vidite je vasa sto procentna realnost.

Jaz bi se raje vprasal kaj drugega...ali obcutil kaj drugega.

Mislim, da boste morali iti se enkrat od začetka, ker tole neumno prepucavanje ne vodi nikamor, kvecjemu delate minus. Kradete bogu čas, pa se komu!:))
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

hamax ::

Biblije ni napisal bog, ampak od boga navdihnjeni zvesti služabniki. Torej ljudje, ki so seveda nepopolni.

Ocitno jih ni prevec dober navdihnil. Ampak ok, za prvi poskus niti ni tok slabo.

Mislim, s teorijo hocete dokazati neobstoj boga ali česarkoli. Mislim da crknem zdaj od smeha.

Kje?

Predstavljajte si da znanje o vsem obsega " zaznavno polje " 360 stopinj. Vi gledate zdaj skozi 15 stopinj in kar vidite je vasa sto procentna realnost.

Ja, mi gledamo 15 stopinj vsega znanja. Kdor pa jemlje biblijo kot od boga poslano resnico, je pa znanje zbasal v kos in glavo moli v neko paralelno resnicnost. Skupaj z muslimani, hindujci, pastafarijanci in se kom.

Kradete bogu čas, pa se komu!

Damn, jaz sem pa mislil da je bog brezcasen. Bom bolj pazil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139708 (122824) Mrakw
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117257 (101867) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278260 (68018) gruntfürmich
»

Ameriški NIH prepoveduje raziskave človeških zarodnih celic (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
31799382 (95576) driver_x

Več podobnih tem