» »

Verjamete v boga?

Verjamete v boga?

'FireSTORM' ::

'FireSTORM': starši te pač poskusijo vzgajti..v tem primeru z vero...to je tako kot če bi ti vsak dan kupili igračo...a to je pa kul aneda?

Ne, to je razvajanje.

kixs, ko umrem mi je pa res vseeno če me vtaknejo v omaro in me hodijo vsak dan gledat, saj nebom sebi smrdel ampak drugim.
Najbljižja vera moji logiki je budizem, pa še to ne verjamem najbolj(Začaran krog življenja).

Najbolj glupo pri krščanski veri mi je da je seks oz. razmnoževanje greh...
Torej Bog je ustvaril zemljo, in bitja na zemlji, poleg nas tudi živali. Pravi seks je greh. Torej so vse živali v peklu ker imajo spolne odnose in se ne morejo kesati. Aja živali ne morejo razumeti...right...
Those penguins.... They sure aint normal....

strictom ::

'FireSTORM', sex iz užitka je greh, kolikor je meni znano.

Pomojem nima cerkva nobene veze z tvojim verovanjem v boga. Cerkev je samo institucija, bolje organizirana in hierarhično razdeljena. Brez tega in milijard pripadnikov je le navadna sekta.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Bellatrix ::

Vaše mnenje
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Thomas ::

Mislim, da je linkani film totalen bulšit.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

koyotee ::

Verujete, ne verjamete. Nespo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Starodavni ::

Linkani film je dober samo za dolgočasne deževne dneve in nič več. Kot fantazijsko čtivo.

Naj prvo dokažejo s čistimi dokazi, ne pa s stenskimi slikarijami, skriptami, teksti in podobno. To ni nič, to se lahko interpretira na miljone načinov.

Kot biblijo, milijarde vernikov imajo vsak svojo interpretacijo te knjige.

Aston_11 ::

Teh filmov, ki ne povedo nič, je poln youtube.

T0RN4D0 ::

Ne.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

_Dormage_ ::

Predlagaj to vprašanje za anketo :)

;-) ::

Vrjamem v boga, ki za šankom svoj oltar ima.

ripmork ::

Še boljše vprašanje za anketo bi bilo: ali ločite med vero in religijo?

:)

donfilipo ::

Vera je moja teta:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

_Dormage_ ::

Ta anketa bi bla fail

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

ripmork je izjavil:

Še boljše vprašanje za anketo bi bilo: ali ločite med vero in religijo?

:)


To bi bilo prvo vprašanje za anketo.

Drugo pa bi trebalo biti:
Če se imate za člana religije - ali ste svoja verska prepričanja poskusili v podrobnosti preučiti in skušali razumeti na striktno znanstven način?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

genesiss ::

Zakaj bi dal to v anketo, saj je odgovor jasen?

Saladin ::

genesiss je izjavil:

Zakaj bi dal to v anketo, saj je odgovor jasen?

To prove a point.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

revvs ::

Kdaj ste nazadnje enega od teh videli:
List of Slavic deities @ Wikipedia

gruntfürmich ::

na tistem filmčku je več resnice kot v bulšitu ki ga trobi cerkev...

donfilipo je izjavil:

Vera je moja teta:)

dobra!!!!:D:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich> na tistem filmčku je več resnice kot v bulšitu ki ga trobi cerkev...

Več? Kako pa sploh primerjaš med sabo take... sub-planckove dimenzije?

gruntfürmich ::

po simpatijah:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

To most Christians, the Bible is like a software license. Nobody actually reads it. They just scroll to the bottom and click "I agree." :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

Meni je zanimiva teorija nekega Nasinega znanstvenika, ki trdi, da se zna zgodit, da ubistvu živimo v simulaciji. In dejansko ima naš svet veliko skupnega z računalniško simulacijo (najmanjši delček na svetu npr. ima funkcijo piksla v igri). Lahko da je res dejansko nekdo v prihodnosti s superračunalnikom pognal simulacijo v kateri trenutno živimo. V tem primeru je on tisti bog.

Jst v to seveda bolj težko verjamem, je pa vseeno zanimiva hipoteza, ki sem jo hotel tukaj izpostaviti.

Zheegec ::

Mnja, ideja enakovredna ideji o obstoju "Boga". Še vedno zelo zelo malo verjetna torej :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

Ravno toliko verjetna kot ideja o obstoju vesoljcev. Problem je, ker nič ne moreš vedet zagotovo. Kaj pa veš, lahko da smo res del programske kode z res uber narejeno UI.

Zheegec ::

Lahko, najbolje da kar verjamemo v vse malo verjetne ideje, za katere nimamo dokazov ane?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

Nisem rekel, naj verjamemo vanje. Vendar ni pošteno, da jo zato s posmehom gladko zavrnemo.

Zheegec ::

Kje sem jo s posmehom gladko zavrnil?
Mnja, ideja enakovredna ideji o obstoju "Boga". Še vedno zelo zelo malo verjetna torej :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

Govoril sem nasploh, kot se to dogaja z nekaterimi drugimi hipotezami. Ne jemlji mojih postov tako osebno no, saj te ne napadam.

Zheegec ::

Osebno mislim, da je verjetnost za obstoj nevidne špagetne pošasti vsaj 1,534% večja, kot verjetnost za obstoj Boga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

Da, subjektivno imaš vso pravico to meniti.

Objektivno tako ali tako ne obstaja. Celotna matematika je subjektivna, če tako pogledaš.

Quickbeam ::

Ja zelo zanimivo, opažam da veliko ljudi pri nas enači Boga s katoliško cerkvijo in vsemi hudobijami ki so jih ljudje počeli v imenu te ali kakšne druge cerkve.

Kristjan, ki ima pri Bogu kakšne šanse, verjame svetemu pismu, nič več in nič manj. Tukaj pa že katoliška cerkev pogrne, saj imajo precej stvari dodanih o Mariji, razne vrste običajev ki bolj spominjajo na vraže pa vse do papeža. Sicer se ni fajn zamerit katolikom ampak po definiciji bi spadali zraven raznih kultov kot so jehovove priče in mormonov pa ostalih. Sicer niso tak globoko zabredli kot mormoni ampak nisem čisto prepričan, če so še na pravi poti.

Zdaj pa hiter povzetek, da poskusim malo razjasnit pojme.
Bog je za svoje izbrano ljudstvo izbral Jude in jim dal zakone po katerih se morajo ravnati da bi mu prišli bliže, o tem govori stara zaveza. Judi so te zakone sicer vzeli zelo resno ampak so pri izvajanju pozabili zakaj to počnejo. En večjih uspehov Satana naj bi bil, da je ljudi prepričal, da lahko pridejo v nebesa, če le delajo dobra dela in spoštujejo zakone. Vera v Boga pa tu ni toliko pomembna, saj on vse vidi in ve da smo dobri pobje. To žal ni res.
Jaz mislim, da je bil Bog do takrat v nebesih dokaj osamljen, ker je njegovo izbrano ljudstvo totalno falilo point oziroma so bili pač zavedeni. Zato v novi zavezi pride na sceno Jezus in s svojim trpljenjem ponudi odrešitev vsem ljudem, ne samo Judom. Vstop v nebesa sicer je na voljo vsakomur ampak je opt-in. Kljukica, ki jo moramo obkljukat je, da pri sebi verjamemo v Jezusa, sina božjega, našega odrešenika, ki je za nas grešnike umrl na križu in nam s tem omogočil milost pri Bogu in večno življenje.

Tako, da ne bo zmot okoli tega :)

energetik ::

Quickbeam je izjavil:

Vstop v nebesa sicer je na voljo vsakomur ampak je opt-in. Kljukica, ki jo moramo obkljukat je, da pri sebi verjamemo v Jezusa, sina božjega, našega odrešenika, ki je za nas grešnike umrl na križu in nam s tem omogočil milost pri Bogu in večno življenje.
Torej npr. Bušmani v Afriki so praktično že vsi pogubljeni, ker niti ne vedo, da omenjeni opt-in obstaja... ;((

Glede osnovnega vprašanja - verjamem oz. se mi zdi dobro tisto, kar je govoril Jezus, ker ta nauk itak predstavlja osnovne moralne vrednote človeštva. Vse ostalo pri Krščanstvu je balast oz. zgodbice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

AmokRun ::

Kristjan, ki ima pri Bogu kakšne šanse, verjame svetemu pismu, nič več in nič manj. Tukaj pa že katoliška cerkev pogrne, saj imajo precej stvari dodanih o Mariji, razne vrste običajev ki bolj spominjajo na vraže pa vse do papeža. Sicer se ni fajn zamerit katolikom ampak po definiciji bi spadali zraven raznih kultov kot so jehovove priče in mormonov pa ostalih. Sicer niso tak globoko zabredli kot mormoni ampak nisem čisto prepričan, če so še na pravi poti.

Pravi kristjan potem verjame v ploščato Zemljo.:D

jype ::

Years ago, a Christian missionary went out to convert the Inuit indians in the remote reaches of present day northern Canada. This missionary met a wise old fisherman and told him the story of Jesus. He explained to the old Inuit that his soul could only be saved by accepting Christ as his personal savior. The old Inuit pondered this for a moment and asked the missionary "My ancestors never heard of Jesus and did not know they needed to accept Him in order to be saved. Does this mean they went to this place you call Hell?" The missionary replied, "No, God does not condemn those who are ignorant to His teachings." The old Inuit then asked, "Would I have gone to hell if I had not met you and been taught about Jesus?" The missionary told him he would not have gone to Hell either. "Then why" the old Inuit asked, "did you come to tell me?"

Zheegec ::

quickbeam: sveto pismo, katerega ti poznaš je Cerkev že veliko krat spremenila, dopolnila in se na splošno igrala z vsebino in pomenom. Torej, po tvojem pravi kristjan ni tisti, ki verjame v vsebino svetega pisma, ker je to sveto pismo produkt Cerkve, ki praviš da je zabredla (je zabredla, ampak nič bolj ali nič manj kot recimo mormoni, katere si dal ti za primer. Motijo se eni in drugi popolnoma enako). Torej pravi kristjan sploh ne ve, v kaj verjame?

aja, drugače bog v nebesih ne bi bil osamljen, če bi ukinil pekel. Saj je vsemogočen, ane?
In vseeno želi, da gremo v pekel. Mater je zloben človek to. In sploh ne veš, ali bi zaupal pokvarjeni Bibliji, pa prideš na koncu v pekel, ker jo je cerkev spreminjala in nima več originalnega pomena? Mater, če bi bil kristjan mi ne bi preostalo drugega, kot da se ubijem, če bi vsaj malenkost uporabil možgane.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

brodul ::

Jst verjamem.

jezus.si
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Bellatrix ::

jype je izjavil:

Years ago, a Christian missionary went out to convert the Inuit indians in the remote reaches of present day northern Canada. This missionary met a wise old fisherman and told him the story of Jesus. He explained to the old Inuit that his soul could only be saved by accepting Christ as his personal savior. The old Inuit pondered this for a moment and asked the missionary "My ancestors never heard of Jesus and did not know they needed to accept Him in order to be saved. Does this mean they went to this place you call Hell?" The missionary replied, "No, God does not condemn those who are ignorant to His teachings." The old Inuit then asked, "Would I have gone to hell if I had not met you and been taught about Jesus?" The missionary told him he would not have gone to Hell either. "Then why" the old Inuit asked, "did you come to tell me?"


Zaradi Cerkve. Smo pa že povedali, da je ne smemo enačiti z vero, ki nebi smela obstajati taka kot je.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

brodul ::

Kok je smešno, ko me kakšna teta vpraša, če sem veren. Pa rečem, da sem. Ne vem zakaj vsi pomislijo na krščansko vero, kot da je to edino sveto.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

TESKAn ::

Bog je za nos vodil izraelce, da so 40 let blodili po puščavi. 40 let...če vsak dan prehodiš 5 km, prideš v 40 letih skoraj 2x okrog zemlje. Kakšen bog je to, ki te prisili, da hodiš skozi pesek 40 let, ko bi lahko v dosti manj časa prišel v dosti bolj obljudene kraje?
Da ne govorimo o njegovem žrtvovanju. Če je Jezus tudi bog (troedinost, pa to), potem je prišel na zemljo, da bi se žrtvoval samemu sebi, da se sebi odkupi za vse grehe človeštva, ki si jih je sam izmislil. Ahem. Makes sence? Not much.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MadMicka ::

"Bo kdo pojasnil mulcem, da so v sodobnem svetu razvoja znanosti biblija, koran, tora in tako naprej bolj ali manj isti "švefel", ki spada v muzej in nikamor drugam? Da se je treba končno soočiti z dejstvom, da nobenega boga kratkomalo ni. Kaj šele neskončno pravičnega, obenem pa neskončno usmiljenega, ljubečega, pa spet grozovito maščevalnega in ljubosumnega, ki se ga je treba obenem bati in ga ljubiti. In ga kar naprej hvaliti in ga slaviti, kako velik in vsemogočen da je, da se moramo pred njim kot črvi plaziti v prahu, obenem pa njemu na čast ubijati vse tiste, ki slavijo drugega boga."

Tako Svetlana Makarovič, v Delovi prilogi, sobota, 18.6.2011. Se ne bi mogel bolj strinjati, niti lepše zapisati, zato sem zadevo kar prepisal.

DeusVult ::

MadMicka je izjavil:

Se ne bi mogel bolj strinjati, niti lepše zapisati, zato sem zadevo kar prepisal.


Popolnoma razumljivo, višjega nivoja debate, kot je vreščanje gesel od ateistov pač ne gre pričakovati. Pridi nazaj, ko boš imel svoje argumente in ne praznih parol. V civilizirani debati najglasnejši pač nima vedno prav.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Meizu ::

DeusVult je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Se ne bi mogel bolj strinjati, niti lepše zapisati, zato sem zadevo kar prepisal.


Popolnoma razumljivo, višjega nivoja debate, kot je vreščanje gesel od ateistov pač ne gre pričakovati. Pridi nazaj, ko boš imel svoje argumente in ne praznih parol. V civilizirani debati najglasnejši pač nima vedno prav.


DeusVult a si ti kak duhovnik mogoče?

DeusVult ::

Meizu je izjavil:

DeusVult a si ti kak duhovnik mogoče?


Vsak človek je odgovoren za lastno dušo. To odgovornost naprtiti nekomu drugemu je najmanj neodgovorno. Pričakovati, da bo kdo za tvojo duševno dobrobit skrbel tako dobro, kot to lahko storiš samo sam, pa je naravnost absurdno. Vsak je svoj "duhovnik", edini vmesnik med teboj in Jezusom.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

AmokRun ::

Najprej boš moral dokazati obstoj duše. Ker drugače lahko še bolj vreščiš, pa to ne pomeni, da imaš prav. Enako glede Jezusa.

martincek1 ::

Debata o veri je na slo-techu žal nemogoča. Basta. Bi dodal par misli, ampak je brezpredmetno, dokler je delež obeh strani z 95% na eni strani, plus aroganca na najvišji možni stopnji.

jype ::

95% enlightened, progressing as planned.

martincek1 ::

Well.. smo na tehničnem forumu, mogoče to kaj pove..

jype ::

Da ljudje vsaj malce razumejo, kako deluje logika?

http://bou.si/god.html

Ni bil od muh.

oemdzi ::

Osebe katere verjamejo v to fikcijo so pri meni na seznamu rahlo zaostalih ljudi, ki ne znajo razmisljati z svojimi mozgani. In valda, da je tok ljudi kao vernih, ce te pa dobesedno posiljujejo z temu vse do 18leta ko se lahko koncno sam odlocis in spizdis od bajte ce si se navelical poslusat ocenasev in biti pod prisilo vsako nedeljo v cerkvi.

jype ::

oemdzi> In valda, da je tok ljudi kao vernih, ce te pa dobesedno posiljujejo z temu vse do 18leta

Bi bilo za intelektualno integriteto otroka precej bolje, če bi ga posvojili v homoseksualno, ali pa vsaj agnostično družino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139728 (122844) Mrakw
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117284 (101894) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278286 (68044) gruntfürmich
»

Ameriški NIH prepoveduje raziskave človeških zarodnih celic (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
31799425 (95619) driver_x

Več podobnih tem