» »

predsedniška razprava

predsedniška razprava

««
3 / 23
»»

jype ::

perci> Ravno zaradi tega, ker je tak zakon, kot je bil prej, težko izvajat, je bilo treba sprejet nov zakon. Lokali so si zmisljevali vedno nove fore, kako zaobiti zakon. Sedaj to ni vec mozno v taki meri.

Jah, potem pa ne vidim razloga, zakaj ne bi prepovedali avtomobilov. Saj je vendar jasno, da je obstoječo zakonodajo težko izvajat in se zato kljub vsem predpisom še vedno dogajajo nesreče. Ker nekateri uživajo v hitri vožnji, ki je sicer prepovedana.

perci> Jst vem, da sem bil to soboto v nabito polnem joe penjasu, vidljivost pa ni bila manjsa od 1m. Super smo se imeli. Moj plašč pa ne smrdi.

Če hodiš v take pajzle ni moj problem. Da zaradi tvoje muhe ne bi smeli kadit "pri miškotu" se mi zdi pa bedasto. Naj se zaprejo not in kadijo, kolikor hočejo, dokler zagotavljajo tudi prostor za nekadilce. Če ga ne, potem naj nimajo lokala.

Sicer pa bi morali tu jasno povedati, da mora reči regulirati trg, ne pa država. Torej morajo gostinci sami poskrbeti za nekadilce, če jih želijo gostiti v svojih lokalih, ali pa jih ne bo. Ane?

Ted> In kaka je odgovornost vlade pri tem? Preprosto povedano, je ni.

A dej ga lomt, no. Vlada je odgovorna sprejeti ukrepe že zaradi tega, ker mora zagotavljati spoštovanje maastrichtskih kriterijev. Da ne bomo ko kakšna južnjaška država a la Italija.

Pa ne "dvigat plače", to kvečjemu pomeni še višjo inflacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MadMicka ::

Luka Veliki v istem odstavku(!) Janši čestita, da je prodal, kar je obljubljal, kajti tako politika izgublja nadzor nad gospodarstvom ter meni, da če ne bi bilo nevarnosti, da zgubi volitve, ne bi prodajal podjetji. Luka Veliki tudi upa, da se bo Janša kot pravi reformist vrnil čez nekaj let.

HALO?? Ampak Luka Veliki, če se Janša ne bi bal, da izgubi volitve in potem po tvoje ne bi prodajal podjetji, ja hudiča, potem bi pa še vedno imela politika vpliv nad podjetji!?. Pa ravno tega ti nočeš ali kako? Morda pa vpliv Janše nad podjetji ni tako škodljiv, kot npr. vpliv Drnovška ali pa Ropa?

Po koliko je že prodal Mercator? Prodaja državnega premoženja, bogatih, velikih podjetji, netransparentno, pod mizo, je eden izmed največjih virov korupcije. Sledi pa jim prodaja orožja pod mizo, kot se je to dogajalo v začetku 90 let. Neverjetno, vednar resnično, v obeh primerih je imel tace zraven tudi veliki reformator Janša.

Fizikalko ::

Porkaduš, jype, avto me nekam pripelje, npr. službo, na morje. Je, skratka, koristen. In je zato vsakomur jasno, da ga ne gre primerjati s puhanjem popolnoma nekoristnega tobaka.

Res si me presenetil tokrat... ponavadi maš kar logične izjave, ampak tole je pa tak bluz, da me kar glava peče.

jype ::

Fizikalko> Porkaduš, jype, avto me nekam pripelje, npr. službo, na morje. Je, skratka, koristen. In je zato vsakomur jasno, da ga ne gre primerjati s puhanjem popolnoma nekoristnega tobaka.

Kadilce cigareti tudi nekam pripeljejo. Misliš, da bi sicer šli stat ven na mraz?

Jaz mislim, da je kajenje totalno iracionalno, ampak hkrati se zavedam, da je to družbeni problem in da ga ne moremo rešiti tako, da reč kar prepovemo. Bomo videli, kaj bo zakon dosegel pri mladih, ampak jaz se bojim, da bo trend naraščanja zasvojenosti s tobakom pri mladih ostal.

Luka Percic ::

Pa ne "dvigat plače", to kvečjemu pomeni še višjo inflacijo.


Heh, ravno obratno; če dvignejo plače, se bo inflacija še povečala. Tega nesmejo naredit.

Prodaja državnega premoženja, bogatih, velikih podjetji, netransparentno, pod mizo, je eden izmed največjih virov korupcije.

Vidiš ko ti ne gre. Največji vir korupcije je vsake 4 leta menjavat vse može povrsti. Enkratna prodaja, je pa enkratna. Se zgodi enkrat in nikoli več.

Moj moto je da veliko boljše slabo prodat, kot ne prodat. Seveda obstaja še ena bleščeča možnost; prodat transparentno na borzi, ampak nisem utopičen, raje izberem boljšo možnost, od dveh čudnih. In prodaja gospodarstvu je veliko boljša. Sej gospodarstvo na dolgi rok itak spuca nesposobneže.

Orožje pa; takrat se te stvari ni dalo delat legalno. Kupovat za lastno oborožitev (pa najbrž tudi prodajat naprej prijateljem v stiski).
Govori se tudi da so izraelci imeli precej prste vmes, Peres je par besed na to temo spregovoril, samo je rekel naj se počaka na odprtje arhivov...

Mathai kaj pa tebe muči?
Ker sem rekel da so prisluškovali, pridobili so pa LE izpisek klicov, to je zate olajševalna okoliščina?!
Kje je tvoja kritičnost do takih postopkov ki so še nezakoniti?
A zbledi ko gre za pravo stvar, A?(prava stvar= metanje desnih novinarjev dol)

borchi ::

> Noben rekel, da je niso imeli, pa si morda videl, da so jo kdaj uporabili?

niso je pa uporabili zato, ker so vsi oštirji po vrsti zarukani do amena? sedaj pa jim je zakon odprl oči in bodo končno zaćeli služit kot bi že prej lahko?
l'jga

borchi ::

> Seveda obstaja še ena bleščeča možnost; prodat transparentno na borzi, ampak nisem utopičen, raje izberem boljšo možnost, od dveh čudnih. In prodaja gospodarstvu je veliko boljša.

tudi gospodarstvu brez problemov prodaš transparentno.
l'jga

nevone ::

> Pa ne "dvigat plače", to kvečjemu pomeni še višjo inflacijo.

Plače je nujno dvigniti, vendar ne z odlokom, ampak s trdim pogajanjem in trdim delom vseh vpletenih. Treba je upravičiti dvig plače, ker v nasprotnem primeru dvig res pomeni samo inflacijo.

Sindikati morajo delovati, vendar naj se kar trudijo kvalitetno zagovarjati delavčeve interese, če jih delavci sami ne znajo. Utopija je misliti, da bi bilo brez sindikatov vse lepo in prav. Ne bi bilo, ker vedno se najdejo uberkapitalisti, ki so zmožni človeka scuzat do maksimuma in ga potem zavreči. Na drugi strani pa obstajajo tudi delavci in nedelavci, ki so zmožni scuzat kapitalista do suhega, tako da sta potem oba brez vode.

Ljudje pamet v roke. Pripadnost bodisi kapitalistom bosidi delavcem je vedno dvorezen meč. Pripadnost brez treznega razmisleka pa vodi v skrajnosti, ki jih tudi že poznamo iz zgodovine.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

Janša ne izključuje odstopa vlade?

Ulala, tele volitve so pa desničarje hudo prizadele. :D
sudo poweroff

poweroff ::

Mathai kaj pa tebe muči?
Ker sem rekel da so prisluškovali, pridobili so pa LE izpisek klicov, to je zate olajševalna okoliščina?!

Sem to trdil?

Trdim pa, da obstaja velika razlika med prisluškovanjem in prometnimi podatki.

In od tako razgledanega človeka kot si ti, bi pričakoval, da navaja resnične podatke.

Če jih ne, pa lahko začnem dvomiti tudi o drugih trditvah, povezanih z ekonomskim področjem recimo...

Kje je tvoja kritičnost do takih postopkov ki so še nezakoniti?
A zbledi ko gre za pravo stvar, A?(prava stvar= metanje desnih novinarjev dol)

Če kdo, potem sem jaz kritičen do tega. Trdim samo, da je terba biti natančen in govoriti dejstva ter ne nakladat v tri dni.
sudo poweroff

nevone ::

Zdej pa poglejmo še, kaj delajo tisti, ki pobirajo davke. Tisti imajo namreč prihodke zagotovljene, ker davki se pač vedno pobirajo. Zato je oblast tudi tako mikavna stvar, pa naj se zanjo potegujejo levi ali desni.

Bilo bi pošteno, če bi glede na to, da nimajo skrbi s prihodki, vsaj temu primerno bolje delovali v prid večanja državne blagajne, vendar ne na račun povečanja davkov, ampak na račun povečanega prometa.

Seveda so desni nekaj migali v to smer, vendar jih levi pač uspešno ustavljajo, ker pač igrajo na karto da je važno, da si na oblasti in ne da tudi kaj koristnega postoriš mimogrede.

Ampak levi in desni po srcu so tako med uradnimi levičarji, kot med uradnimi desničarji, le da eni vedo, kaj od levega in desnega je ravno prav dobro (v smislu, da "preveč dobrega" je lahko tudi slabo, vsaj zaenkrat je še tako) in kaj ne eni pa ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Daedalus ::

Plače je nujno dvigniti, vendar ne z odlokom, ampak s trdim pogajanjem in trdim delom vseh vpletenih. Treba je upravičiti dvig plače, ker v nasprotnem primeru dvig res pomeni samo inflacijo.

Sindikati morajo delovati, vendar naj se kar trudijo kvalitetno zagovarjati delavčeve interese, če jih delavci sami ne znajo. Utopija je misliti, da bi bilo brez sindikatov vse lepo in prav. Ne bi bilo, ker vedno se najdejo uberkapitalisti, ki so zmožni človeka scuzat do maksimuma in ga potem zavreči. Na drugi strani pa obstajajo tudi delavci in nedelavci, ki so zmožni scuzat kapitalista do suhega, tako da sta potem oba brez vode.

Ljudje pamet v roke. Pripadnost bodisi kapitalistom bosidi delavcem je vedno dvorezen meč. Pripadnost brez treznega razmisleka pa vodi v skrajnosti, ki jih tudi že poznamo iz zgodovine.


Se sicer dostkrat ne strinjama, tole pa lahko samo podpišem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

nevone> Seveda so desni nekaj migali v to smer, vendar jih levi pač uspešno ustavljajo, ker pač igrajo na karto da je važno, da si na oblasti in ne da tudi kaj koristnega postoriš mimogrede.

Predvsem se mi zdi, da so bili "levi" jezni na "desne", ker so zmagali na volitvah, čeprav so "levi" počeli vse, kar so "desni" obljubljali (in na žalost tudi vse, česar desni niso obljubili, so pa vseeno storili). Zdaj se je celo izkazalo, da je hitrost sprememb ostala praktično enaka, tako po velikosti, kot po smeri.

nevone> Plače je nujno dvigniti, vendar ne z odlokom, ampak s trdim pogajanjem in trdim delom vseh vpletenih.

Plače lahko efektivno dvigneš tudi tako, da ukineš kakšno absurdno obdavčitev in tako zmanjšaš strošek delovne sile. Mene še vedno zanimajo argumenti (kogarkoli) zoper ukinitev davka na izplačane plače al kako se mu že reče.

Problem dvigovanja plač pri nas je po moje to, da sindikati včasih to kar "zahtevajo", delodajalci pa včasih kar ubogajo, še posebej pa me ob tem skrbi za podjetja, ki že itak hodijo po robu (čeprav je takih vedno manj, najbrž ravno zato, ker razmeroma hitro propadejo).

Udeležba pri dobičku se mi zdi precej bolj zanimiv način "poštenosti", me pa skrbi, na kakšne perverzne načine je mogoče tak zakon formulirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

WarpedGone ::

>> Janša ne izključuje odstopa vlade?

Opa, če tole res naredi, ujame celo opozicijo s hlačami pod koleni. Se bi morali ultrahitro organizirat in neki skup specat al pa enostavno priznat da tega niso sposobni. Kaj je bol verjetno?

Hehe, prefrigran je tale JJ...
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

> Hehe, prefrigran je tale JJ...

če to naredi, je njegova politična kariera končana za vedno. to bi naredil samo butelj.
l'jga

borchi ::

> to bi naredil samo butelj.

kar pomeni, da je realna šansa, da kaj takega naredi :D
l'jga

whatever ::

:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

poweroff ::

Hja, jaz bom rekel takole. Demokratične volitve so pač nekaj najbolj normalnega v demokratični deželi.

In če predsedniške volitve dajo rezultat, ki ni všeč vladi, je to:
a) še vedno zgolj in samo izraz volje ljudstva
b) to na sam status ali legitimnost vlade ne vpliva.

Predsedniška funkcija je tako minorna (OK, ima simbolni pomen, a vseeno), da imaš lahko za predsednika celo tako nekooperativnega človeka, kot je bil Janez Drnovšek, ki se ni udeleževal proslav in protokolarnih dogodkov, pa vladi to ne more resno škoditi.

Tako da je Janševa reakcija zelo podobna reakciji užaljenega otroka: ker nisem dobil lizike se bom vrgel po tleh.

Če bo res odstopil, bo to:
a) pomenilo, da je kot politik totalno neodgovoren in nesposoben dane naloge in obljube izpeljati do konca,
b) kot politik reagira kot užaljen otrok, ki se meče po tleh, ko mu kaj ni všeč,
c) povzročil pa bo tudi težave opoziciji, ki bo morala na hitro spackati novo vlado,
d) povzročil težave EU in okrnil ugled Slovenije.

To bi pomenilo smrt za njegov ugled v EU, pa tudi v Sloveniji bi bil to politični samomor.

Že samo dejstvo, da je to izjavo vrgel v javnost (pa četudi ni mislil resno) kaže, da je Janša nezrel politik. BTW: v originalu je menda celo omenjal neke "temne sile". Če je to res, je katastrofa še toliko večja...

Hočem reči, mora biti pa res obupan in ga mora poraz zelo boleti, da tega ni sposoben mirno prenesti kot odrasel človek. Namesto da bi slab Lojzetov rezultat vzel kot izziv in skušal v letu slab vtis popraviti, je začel delati še večje napake.

Nezrelo in neodgovorno od domnevno resnega politika. Že LDSovci so se ob razpadu obnašali hudo nezrelo in mizerno, kaže pa, da bomo po naslednji volitvah imeli res hudo zabavo...
sudo poweroff

Thomas ::

Poteza Janeza Janše je odlična. Dal je opozicijo in svoje koalicionarje vse v ene velike škripce, z eno potezo.

Mandat sicer ima še eno leto, vendar se ga sme odreči kadarkoli. Brez strahu pred EU in pred nevemčem še vse.

Ena njegovih boljših potez.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> Poteza Janeza Janše je odlična.

no, da vas vidim SDS-ovce. komu se še zdi poteza odlična.

thomas je že priznal, da ga izvajanje (ok, sej je bilo bolj neizvajanje) programa, ugled slovenije etc. bolj malo zanima.

amapk nič ne bo iz tega. tako nor pa niti janša ni.
l'jga

rasta ::

Kakršna zmeda sedaj vlada v opoziciji je zelo verjetno, če zmagajo na predčasnih volitvah, jim bo to bolj malo koristilo na naslednjih.

borchi ::

> ugled slovenije

sem se zajebal. sem prepičan, da bi slovenija bolje izpadla in imela manj problemov pri predsedovanju EU, če bi janša pomahal z belo zastavico...
l'jga

jype ::

Thomas> Poteza Janeza Janše je odlična.

Je, ja.

Thomas> Dal je opozicijo in svoje koalicionarje vse v ene velike škripce, z eno potezo.

Pa ne zaradi tega. Saj to ni njegova naloga, niti politična, niti funkcionarska. Še posebej kot funkcionar mu mora biti prioriteta delovati v korist države, kar opletanje z morebitnim odstopom vlade nikakor ni. Kot politik mora krepiti zaupanje ljudstva vanj, ne pa kapitalizirati na tem da ljudi prepriča, da je opozicija še manj sposobna. Tako delajo... Peterletje, ne pa odgovorni politiki.

rasta> Kakršna zmeda sedaj vlada v opoziciji je zelo verjetno, če zmagajo na predčasnih volitvah, jim bo to bolj malo koristilo na naslednjih.

Če že moram, potem bi ocenil zmedo v koaliciji večjo od tiste v opoziciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Thomas ::

Me sploh ne veseli gonit spet ene iste lajne z vami, ki bolj slabo štekate zadeve.

Če Janša preceni, da mu je smotrno odstopiti, ni nobenega "višjega cilja" v obliki "ugleda Slovenije pri EU" or whatsoever, kar bi moral upoštevati.

Tega kominternsko razmišljujoči ne morjo pokapirat, vem to. Jih preveč skrbi, kaj bo rekla Moskva. Bruselj. Njihov "politični superego" pač.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ted ::

A dej ga lomt, no. Vlada je odgovorna sprejeti ukrepe že zaradi tega, ker mora zagotavljati spoštovanje maastrichtskih kriterijev. Da ne bomo ko kakšna južnjaška država a la Italija.

Potem pa mi prosim povej kateri so ti ukrepi. Upoštevaj, da so cene, ki jih kontrolira vlada na minimumu že eno leto, da je proračunski primanjkljaj že v osnovi minimalen, da so se davčne obremenitve znižale in se še znižujejo, da se vlada trdo pogaja z javnimi sindikati (nizke stopnje rasti plač v negospodarstvu) itd... Verjetno nisem edini ki mu ni povsem jasno kaj vlada tukaj še lahko naredi. Lahko apelira na trgovce in potrošnike, a to je to.
Mah...

Thomas ::

> Vlada je odgovorna sprejeti ukrepe že zaradi tega, ker mora zagotavljati spoštovanje maastrichtskih kriterijev.

Vlada že mogoče mora. Mandatar pa lahko kadarkoli odstopi in opravlja tekoče posle le do izvolitve novega.

Apeliranje na Janšo, naj le ostane na oblasti, ker da je to njegova sveta dolžnost - je silly. Ni to njegova dolžnost, jasno da ne. Lahko se kakšnemu predsedniku vlade ZDI, da je njegova obveza ostati na oblasti do naslednjih volitev ... samo to je v resnici njegova blodnja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Ne govorimo o dolžnosti, govorimo o moralni drži in moralni odgovornosti.
sudo poweroff

borchi ::

> Če Janša preceni, da mu je smotrno odstopiti

sej zato pa sprašujem koliko je takih sds-ovcev, ki menijo, da je kapitulacija smotrno dejanje. jaz osebno že nekaj časa mislim, da če bi janša rekel "let's go to the woods and grow some hemorroids", bi bile ceste bolj polne kot na sindikalnem štrajku...

> Vlada že mogoče mora. Mandatar pa lahko kadarkoli odstopi in opravlja tekoče posle le do izvolitve novega.

aja, sej res. si že enkrat razložil, da je firma, država, vlada, ministrstvo etc. en blef, da je edino človek tisti, ki lahko kaj premakne. ccc... od kod sedaj vlada nekaj mora/lahko, če pa baje lahko/mora samo posameznik?

sicer pa, janša ni govoril o mandatarju, govoril je o vladi (V-L-A-D-I).
l'jga

borchi ::

"Prve analize kažejo, da se je predvolilna kampanja v veliki meri usmerila v obračun z vlado, zelo malo je bilo razprav o slovenski prihodnosti," meni Janša. Še posebej skrb vzbujajoče pa se mu zdi, da je bilo med volilno kampanjo veliko sil usmerjenih v to, da so slovensko vlado pred predsedovanjem EU-ju očrnili v tujini. "V države EU-ja in tudi v svet so šla iz Slovenije sporočila, ki situacijo slikajo, kot da bi šlo za Belorusijo ali primerljivo državo."

torej JANŠO skrbi za ugled slovenije.

sj ti pravi že skoz, da je sin partije!
l'jga

Thomas ::

> janša ni govoril o mandatarju, govoril je o vladi (V-L-A-D-I).

Sej vseen. Njegov odstop pomeni avtomatičen odstop vlade, po Ustavi.

Mau te matra. IMO, ker nisi preveč brihtn. Ne kot kakšne Gundolf v Warmingu, ki je brihten dost, ampak ima neke posebne interese.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

jype ::

Thomas> Mau te matra. IMO, ker nisi preveč brihtn. Ne kot kakšne Gundolf v Warmingu, ki je brihten dost, ampak ima neke posebne interese.

Ad hominem argumenti niso zaželjeni in bodo od tega opozorila dalje brisani.

Lahko pa poskusiš z vsebinskim argumentom, ki tudi mene zanima.

Thomas ::

Jaz sem vse o tem že povedal. Človek lahko počne vse, kar ni explicitno prepovedano. Zato Janša sme odstopiti.

Smel bi tudi na Kitajskem izjaviti, da naj pustijo Taiwan pri miru. Vse to sme.

Kaj je pametno in kaj ne, je pa njegov problem.

Ko ti ljudstvo da nek mandat, ga lahko uporabiš na kakršenkoli zakonit način. Ali ga ne uporabiš do konca.

Stvar presoje posameznega človeka.

Nobenih svetinj a la EU ni. Tle bi vas lahko veliko naučil tudi Zmago Jelinčič.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> Sej vseen. Njegov odstop pomeni avtomatičen odstop vlade, po Ustavi.

še enkrat. govoril je o odstopu vlade. mogoče pa ne razume tvoje definicije pravnih oseb. :D kar mu je tokrat treba štet v plus.
l'jga

borchi ::

> Ko ti ljudstvo da nek mandat, ga lahko uporabiš na kakršenkoli zakonit način. Ali ga ne uporabiš do konca.

a je kdo reku, da ne sme oz. da ne more odstopit?
l'jga

Thomas ::

Lej borchi. Vladi sme predlagati odstop. Nagnati kakšnega ministra ... karkoli takega.

Sme. Ni mu treba, sme. Njegova stvar.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> Sme. Ni mu treba, sme. Njegova stvar.

sam s sabo se pogovarjaš. nihče ni rekel, da ne more.
l'jga

Thomas ::

>> Sme. Ni mu treba, sme. Njegova stvar.

> sam s sabo se pogovarjaš. nihče ni rekel, da ne more.

"Ne more" in "ne sme" je tud razlika. A veš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> "Ne more" in "ne sme" je tud razlika. A veš?

nihče ni rekel, da ne sme.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • vrnilo v prejšnje stanje: jype ()

Daedalus ::

Janša naj kr odstopi, če mu je tak težko na oblasti. Ne vem, zakaj bi na tak način kogarkoli "dobil s hlačami pod koleni." Ima opozicija čisto dovolj sposobnih kadrov za vlado sestavljat. Za razliko od ene par od kr neki potegnjenih ministrov, ki področja svojega dela sploh ne poznajo, kot je to praksa v trenutni vladi, če sem eno malo zloben.

Tud ne vidim, kaj je tu tako "prefriganega" - očitno mu malo preseda biti na tapeti ves čas, pa se mu kolca po časih, ko je lahko brez kakršnekoli odgovornosti utemeljeno al pa neutemeljeno kritiziral vse povprek. Zdaj je pač še na lastni koži preizkusil vladanje. Če mu ne odgovarja - kdo ga sili, da ostane "tam gor"? Nihče. Če pa ostali zainteresirani v koaliciji niso sposobni sestavit vlade brez the Janeza, si je pa itak ne zaslužijo. Kje je torej kak problem?

Pomoje poskuša JJ malo izsiljevati. Češ - zajebavajte me, pa bom šal, pol pa se znajdite. Meni to deluje tako...otročje. Se bo razjezil, pa zmetal igrače iz peskovnika. Heh, naj jih. To je dejanski politični samomor. Če mu je to v interesu, tud prav. Obenem pa bi s tem dobili še lep dokaz o sposobnosti desnice, da ostane cel mandat na oblasti.

Itak pa so izjave s strani Janše in Bajuka o morebitnih razlogih za odstop spet zgolj varijacija nekih zarotniških zgodbic o notranjem sovražniku. O tem, da akciji vedno sledi reakcija, se pa ne razmišlja. Ne v glavah naše desnice, očitno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

borchi ::

če ne bo janša ga nehal srat in bo še s kakšno izjavo podpihnil tole bedarijo, ki si jo je naredil, se lahko reši edino tako, da nažene desus in skuša zvabit sd v koalicijo.

in če ne bo pahor takoj dal jasno vedet, da iz te moke ne bo kruha, bo na naslednjih volitvah veliki poraženec prav pahor. se mi niti ne bi smilil, ker v tisti lepi glavi ne vem če je kaj dosti soli...
l'jga

Karaya 52 ::

Au, malo me net j***.


Matthai> Namesto da bi slab Lojzetov rezultat vzel kot izziv in skušal v letu slab vtis popraviti, je začel delati še večje napake.

Žal je vtis nemogoče popraviti:

-podpora je začela padati, ko se je začela kolobocija med JJ in Drnovškom
-sledila je Sova, čeprav so odkrili čudne stvari, je javnost to slabo sprejela
-Ropova izjava, ki je ni mogoče dokazati je dodatno prilila olje na ogenj
-cena hrane je narastla, čeprav na to vlada nima vpliva, jo ljudje krivijo
-zaradi tega višja inflacija, na katero tudi vlada nima velikega vpliva, spet, v očeh javnosti je kriva vlada
-mediji že dolgo časa označujejo Pahorja kot princa na belem konju, pravzaprav ga ustvarjajo
-spor med delodajalci in sindikati... kdo je kriv, spet vlada, čeprav nima nič s tem

Zato UPAM da bo JJ res odstopil. Naj dobi Pahor mandat, ker bi rad videl kaj se bo tako bistvenega spremenilo. Klicali ste po spremembah, zdaj jih boste pa dobili. :)

Zgodovina sprememb…

nevone ::

> varijacija nekih zarotniških zgodbic o notranjem sovražniku.

Tole pa jest forward-am Matthaiu, ki ima precej o zarotah za povedat.

Pol ga pa vprašam še: V čem se opozarjanje na zarote, ki jih ima Amerika bojda proti celemu svetu, razlikuje od opozarjanja na zarote v demokracijo preoblečenih komunistov.

Oziroma: Zakaj eni to lahko počnejo drugi pa ne?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Master D.> -podpora je začela padati, ko se je začela kolobocija med JJ in Drnovškom

Ojej. Backfired.

Master D.> -sledila je Sova, čeprav so odkrili čudne stvari, je javnost to slabo sprejela

Sledil je protizakonit nadzor državne tajne službe, čemur bi lahko rekli tudi zloraba tajne službe za politične namene. Backfired.

Master D.> -Ropova izjava, ki je ni mogoče dokazati je dodatno prilila olje na ogenj

Ja. Škodila je predvsem Ropu. Backfired, tokrat pač Ropu.

Master D.> -cena hrane je narastla, čeprav na to vlada nima vpliva, jo ljudje krivijo

Jejheta. Skratka, če ljudje krivijo vlado, za karkoli in ji podpora pade, so za to krivi ljudje, ne pa vlada?

Master D.> -zaradi tega višja inflacija, na katero tudi vlada nima velikega vpliva, spet, v očeh javnosti je kriva vlada

Mhm, ker je vlado guverner BS že več kot leto in pol nazaj začel opozarjati, da mora z ustrezno fiskalno politiko omejiti naraščanje inflacije. Vsevedni finančni minister Bajuk seveda še vedno v medijih vztraja, da "inflacija sploh ni tako huda", hkrati pa JJ izjavi kako "zadeva ne more biti alarmantna" in tisto s kruhom. Kakšni amaterji. Me sploh ne čudi, da jim podpora pada.

Master D.> -mediji že dolgo časa označujejo Pahorja kot princa na belem konju, pravzaprav ga ustvarjajo

Torej so zdaj mediji krivi, da je ta vlada nesposobna in se ljudje nadejajo novega vodstva?

Master D.> -spor med delodajalci in sindikati... kdo je kriv, spet vlada, čeprav nima nič s tem

Nima nič s tem? Kdo, če ne vlada, pa ima pri "kolektivnih pogodbah" in podobnih traparijah zadnjo besedo?

Master D.> Zato UPAM da bo JJ res odstopil. Naj strezni vse skupaj, da ljudje ne SMEJO nasedati poceni foram, da je potrebno izvesti reforme, čeprav so boleče.

Ja prekle mokre, no! Kje so te reforme? Tri leta "nove Slovenije" so že mimo, pa jaz nisem še nobene srečal (no, razen takrat ko je bilo treba izglasovat zakone, ki nimajo z nujno potrebnimi gospodarskimi reformami ama nič skupnega, temveč služijo le utrjevanju položaja trenutne vladajoče koalicije v državi)!

nevone> Oziroma: Zakaj eni to lahko počnejo drugi pa ne?

Kdo "lahko"? Kdo pa "ne sme?"

Zresnite se, no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

> Ja prekle mokre, no! Kje so te reforme? Tri leta "nove slovenije" so že mimo, pa jaz nisem še nobene srečal!

Si jih vaša baza res želi?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Si jih vaša baza res želi?

Če že ne baza, denarnica si jih zagotovo.

nevone ::

>Če že ne baza, denarnica si jih zagotovo.

Ja, ampak baza o tem odloča.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Karaya 52 ::

jype> Sledil je protizakonit nadzor državne tajne službe, čemur bi lahko rekli tudi zloraba tajne službe za politične namene. Backfired.

Še prej pa nelegalni prisluhi vse povprek, od novinarjem do opozicije. Poleg tega da sova ne zna delati z arhivom. Ni bil protizakonit, bil je pa prikrit javnosti, netransparenten.

jype> Ja. Škodila je predvsem Ropu. Backfired, tokrat pač Ropu.

Ropa je pokopala, Janši zbila podporo, pridobil je pa Pahor. Kmeta za ceno tekača.

jype> Jejheta. Skratka, če ljudje krivijo vlado, za karkoli in ji podpora pade, so za to krivi ljudje, ne pa vlada?

Če leti proti zemlji komet in pade podpora vladi zaradi tega. Kdo je kriv, vlada ali komet?

jype> Mhm, ker je vlado guverner BS že več kot leto in pol nazaj začel opozarjati, da mora z ustrezno fiskalno politiko omejiti naraščanje inflacije. Vsevedni finančni minister Bajuk seveda še vedno v medijih vztraja, da "inflacija sploh ni tako huda", hkrati pa JJ izjavi kako "zadeva ne more biti alarmantna" in tisto s kruhom. Kakšni amaterji. Me sploh ne čudi, da jim podpora pada.

Očitno so potem vsi ekonomisti amaterji, le zakaj niso tega opazili in le zakaj še danes delijo isto mnenje kot Bajuk (večina)?

jype> Torej so zdaj mediji krivi, da je ta vlada nesposobna in se ljudje nadejajo novega vodstva?

Seveda ne vidiš "nagiba" v medijih, če ti pa pihajo na dušo.

jype> Nima nič s tem? Kdo, če ne vlada, pa ima pri "kolektivnih pogodbah" in podobnih traparijah zadnjo besedo?

Pogodba je stvar delodajalca in sindikata. Vsaj v tem konkretnem primeru.

jype> Ja prekle mokre, no! Kje so te reforme? Tri leta "nove Slovenije" so že mimo, pa jaz nisem še nobene srečal (no, razen takrat ko je bilo treba izglasovat zakone, ki nimajo z nujno potrebnimi gospodarskimi reformami ama nič skupnega, temveč služijo le utrjevanju položaja trenutne vladajoče koalicije v državi)!

Se strinjam. Ni jih bilo, ker je bil odpor prevelik. Kako se pa da ljudi nategnat če jim kdo obljubi € pa se je videlo ob referendumu.

Barakuda1 ::

Če Janša preceni, da mu je smotrno odstopiti, ni nobenega "višjega cilja" v obliki "ugleda Slovenije pri EU" or whatsoever, kar bi moral upoštevati.


Tokrat ima Thomas še kako prav, nekateri pa imate očitno bolj slab "zgodovinsko političen" spomin.

A ste že pozabili, da je nekaj podobnega (takrat menda iz "upravičeno taktičnih razlogov") storil že Janez Drnovšek in "začasno" prepustil krmilo Bajuku.

A takrat pa je blo vse o.k.

drejc ::

Če bo res odstopil, bo to:
a) pomenilo, da je kot politik totalno neodgovoren in nesposoben dane naloge in obljube izpeljati do konca,
b) kot politik reagira kot užaljen otrok, ki se meče po tleh, ko mu kaj ni všeč,
c) povzročil pa bo tudi težave opoziciji, ki bo morala na hitro spackati novo vlado,
d) povzročil težave EU in okrnil ugled Slovenije.


What a bunch of levičarsko sranje. Ne samo da je stalna praksa, da ko vlada ugotovi padec podpore na alternativnih volitvah, katerih kandidate tudi sama podpre, celo edina opcija je to...Uporabil jo je nazadnje Vaš levičar Schröder, ki je s tem povzročil da ima Merklova "komaj vlado". Uporabljajo jo vaši levičarji v Italiji, Španiji, Franciji,... že desetletja, pa zgleda da še vedno jokate kako komunisti se pa niso dali.

Grow up. Go JJ, edina racionalna poteza ki je še ostala glede na rezultat in šikaniranje medijev in levičarjev vsega PROTI vladi (četudi ni njena krivda in/ali je to celo dobro)!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Karaya 52 ::

Rad bi dodal še tole. Ko je bila gospodarska rast v začetku leta 7%, ste pisali kako je zato zaslužna prejšna vlada in kako gospodarska rast ITAK nima nobeeenega vpliva na kvaliteto življenja oz. da se to nikomu ne pozna na denarnici. Če mi kdo ne verjame bom pa poiskal stare teme pa sem citate lepil. Sedaj se je nekaterim želja uresničila in v Sloveniji je višja inflacija. Končno neka konkretna kost za glodat in očitek vladi. No, sedaj imamo pa same revne starke po državi, ki so oblečne v Murine kostime, imajo stanovanje v Ljubljani, jamrajo na najbolj. Kako kamera takšne najde, bog si ga vedi...
««
3 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glasovanje o zaupnici

Oddelek: Problemi človeštva
484331 (2868) Zeberdee
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645073 (27144) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150241 (43526) Keyser Soze
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027346 (17385) iration
»

Kdo bo na volitvah zmagal? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
565683 (4815) Daedalus

Več podobnih tem