» »

Rezultati državnozborskih volitev 2004

Rezultati državnozborskih volitev 2004

««
3 / 10
»»

cirecire ::

Hmm, zdaj je zmagala SDS... in ti hočeš reči, da sumiš, da so bile volitve podkupljene?


SDS je dobila največ glasov volilcev. Kar pa ne spremeni prav veliko, ker nimajo 46 glasov v parlamentu. Glavni zmagovalec pa bo tisti, ki mu bo imel večino v parlamentu.

Dvomim tudi, da bo SDS uspelo zbrati 46 glasov v parlamentu.

Keyser Soze ::

Me too.

Upam da bo vsaj 45:45. Čeprav dvomim v kaj takega. LDS, listavci, upokojenci in pa zmago vkup pa bo.

Drugače pa... Kakšne pa so bile kaj predvolilne obljube Janšeka?

Ziga Dolhar ::

No, pa naj bo 45:45.

Ampak se zdi, da tisti, ki v tem razmerju vidite "vsemu navkljub zmagovito pozicijo", pozabljate na položaj lej lej, mičkeno okrepljene opozicije ... Who cares. :)
https://dolhar.si/

borchi ::

sds+nsi+sls+desus+sns = prek zadost! za začetek. pol bo pa začelo šepat.

Drugače pa... Kakšne pa so bile kaj predvolilne obljube Janšeka?

manj ko se jih bo držal, bolš bo za slovenijo.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

kolesar ::

Ce so ze morali zmagat, je res skoda da niso zadosti mocno, da ne bi rabili SLS, ki se kar naprej preseda... (njim bi koristilo da bi ostali pod pragom, se precistili, in vrnili kot je treba).

Pa tudi vse take 45:45 variante so slabe, ker bodo kar naprej izkoriscali parlamentarne procedure, pa prestavljali seje, pa zgubljali cas z bedarijami.

Po moje bodo zraven vzeli upokojence.
Vsi na kolo za zdravo telo.

roro ::

Po moje bodo zraven vzeli upokojence.

Niti ni treba, da vse štiri. Eden ali dva bi bila zadosti. :)

christooss ::

NIsmo ga najebal zdej če je zmagal Janša najebal smo če bo dal z
minsitra za šolstvo Bajuka ------> Verouk v šolo ------> Rode se vrni iz Vatikana in začne poučevati na Eni ali večih šolah (ker bi ga pol itak uvedl še ponoč) izmed slovenskih osnovnih šol predlagam Fužine ali Planina>:D al pa Tržič:(

Sem pa za toda bi bil Rupar na mestu ministra za FINANCE0:)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Ziga Dolhar ::

V Tržiču bi ti dajal verouk v šole?

Pismo ... komej par let nazaj smo dobil novo šolo, ti bi šel pa že pizdarije delat?

[Okej ... sej dojamem sarkazem :)]>:D


--

> Sem pa za toda bi bil Rupar na mestu ministra za FINANCE

Mnja. Že vidm končno bilanco stanja ...

...GIBLJIVA SREDSTVA
gotovina: ...
čeki občanov: ...
kondomi: ...
tangice: ...
zapadle terjatve: ...
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Če sem prav zasledil, Janša zahteva kontrolo štetja glasov.

To se meni zdi dokaj bistroumna poteza, ki mu lahko prinese še kakšnega poslanca več.

Igra neizprosno, kar mi je seveda všeč.

borchi ::

thomas: sam če zdele razkuri desus, ga ti stari zamerljivi prdci ne bojo hotli podpret (pa lahko, da bo jih še krvavo potreboval)? pol ma sigurno eno drugo računico vzad in v njej ni desusa. kul!

drugače je pa tole narobe svet. janša se je zahvalu medijem za korektno poročanje??!! pozval gzs (državo) naj poseže oz. se začne pogajat z novinarji??!! a niso rekli, da se je prejšna vlada preveč vmešavala v gospodarstvo? pa niti mandata še ni dobu. ccc.... v murski zvolijo sds župana, po vseh miljardah, ki jih je lds tja zvozla. naj mi kdo pomaga razumet!

he's one slick mofo :D
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Dr_M ::

ooo fak....kere bedne spekulacije majo eni. kr slabo mi rata k berem nekatere poste. :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

EssEncE ::

Slovenska demokratska stranka je na teh volitvah prvič zagotovila zaupnike na vseh voliščih, to je več kot 3.600 ljudi, članov in članic SDS. Janša: "Do jutri bomo vzporedno prešteli glasove po oddanih zapisnikih in ločeno izračunali mandate. Za zdaj po podatkih, ki jih imamo za približno 60 % vseh volišč, kaže, da DeSUS ni dosegla praga. Po naših podatkih je okrog 3,8 %, po podatkih Republiške volilne komisije pa je dosegla malo več kot 4 %. Zaradi tega se najbrž ne bo dalo izogniti ponovnemu štetju oziroma preverjanju vnašanja podatkov iz zapisnikov volišč v računalnike okrajnih volilnih komisij. Na tej točki je tudi doslej največkrat prihajalo do napak, to je napak zaradi pomote in ne zaradi namernega vnašanja netočnih podatkov. Jutri bomo v SDS imeli zbrane vse podatke vzporednega štetja in že v izogib vsakršnim kasnejšim sumničenjem pride v poštev ponovno preverjanje podatkov."

Thomas ::

Bodi lepo konkreten, kaj ti ni všeč. Sicer bo še kdo mislil, da ti je slabo od lastnih postov, Dr_M.

A ti je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Dr_M ::

Thomas: ne, najbl mi je od tvojih... ampak pustmo to zdej.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matter ::

Če se motm me popravte:
Verouk v šoli pomeni, da se navadni verouk šteje kot izbirni predmet ?
Ker če je tko potem je to sprejemljivo, saj se sedaj ne šteje in imajo otroci 7ur šole + izbirni + verouk , kar ni ok.

Rezultati so ok, škoda je samo ker je desus dosegel volilni prag. Glede na nastope predsednika si ni zaslužu.
Grem basket pa bom neloke metal

Thomas ::

> Po naših podatkih je okrog 3,8 %, po podatkih Republiške volilne komisije pa je dosegla malo več kot 4 %.

Mau Bayesa. Mau poenostavljenega Bayesa.

Če bi Desus imel natančno 4% volilinih glasov, kakšna je verjetnost, da je ta številka res prav prešteta?

Zelo majhna. Do 38,000 se človek parkrat zmoti - najverjetneje.

Enako je potem verjetno, da ima v resnici malo manj ali malo več glasov. Torej je 50% verjetno, da se DeSUSa da pokrajšat iz parlamenta ven.

Kakšna je pa situacija pri 4,02%?

Zmotiti bi se morali za ene 200 glasov. Nenamerno za toliko bolj težko. Kako možno pa je, da so bili bolj "prizanesljivi" do DeSUSa kot recimo do NSi?

Precejšnja - IMO.

Besides - glasovi iz tujine bi potem še hitreje bili fatalni za DeSUS. Malo oskubljen procent - z 4,02 na 4,01 naprimer, je dvakrat bolj ranljiv.

Thomas ::

> Verouk v šoli pomeni, da se navadni verouk šteje kot izbirni predmet ?
Ker če je tko potem je to sprejemljivo, saj se sedaj ne šteje in imajo otroci 7ur šole + izbirni + verouk , kar ni ok.

V naš urnik lahko napišeš tudi pevski zbor, popldanski trening plavanja in sredin verouk v župnišču. Da veš, kje se deca potepa.

Tlele se bo "fronta zmehčala". Itak.

thramos ::

Heh, pri vsem kar bo imela priložnost izboljsat (zajebat?) nova vlada, vas najbolj skrbi, da bojo tistim 3 iz vsakega razreda priznal verouk kot izbirni predmet ...
:\

EssEncE ::

Kr 4,04% majo pa ne da je tolk upokojencev blo na izletu v tujini.:D

DixieFlatline ::

Rezultati so ok, škoda je samo ker je desus dosegel volilni prag. Glede na nastope predsednika si ni zaslužu.


Ne le glede na nastope predsednika, ta stranka v parlamentu nima kaj počet. Oni so polni ust, kako skrbijo za upokojence, drugače pa le pritiskajo na gumbe, kot jim drugi naročijo. Po mojem so vse ostale stranke naredile več za upokojence kot Desus.(Pa v volilnem programu so imel zapisano borbo za 13.pokojnino ?! WTF)
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

christooss ::

Zigggga pomoje si pozabu še marmor štet. pomeoje ga Rupar je za fruštk in ga naredi MOČNEJŠEGA pa še cko lep glas mu nardi.

če pa smo že glih desničarji

DESUS RAUS>:D

Všeč mi je pa blo pri tej kampanji da končno niso omenjali (razen dvakrat ali trikrat rahlo pa še to v kontekstu spomenikov) povojnih pobojev NOB in domobrancev.

Vsi so se zmerej na to opiral zato so bli pa zdej "partizani" na oblasti.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Trubadur ::

Go SDS + NSi
Berite Thomasa!

Marjan ::

Če gledaš starostno strukturo slovenskih volilcev, je čudno, da ni Desus še več dobil. In imajo vso pravico bit notr, tako kot vsaka druga skupina s skupnimi "ideali" (L, D, nacionalisti, mladi,...).

Me pa res firbec matra kolk dejansko prihaja do goljufij in "pomot" pri štetju glasovnic in kakšna je statistika tega... komu v prid!?

Bi blo zanimivo vidt :\

Trubadur ::

Kako je lahko 22 000 ljudi tako nesposobnih, da ne znajo volt?
Berite Thomasa!

Ziga Dolhar ::

Marjan, imaš prav. Vsakdo ima pravico bit reprezentiran v parlamentu.

Težava DESUS-a (in SMS-a), kakor so mi jo razložili na faksu (i, reci, da sem ovca, če češ), da ne gre za tipično moderno politično stranko, ampak za tipično interesno skupino, ki pa po svoji definiciji ni neposredno udeležena v oblasti, ampak nanjo zgolj pritiska.

Kar mene moti, je razkorak med idealom reprezentativnega mandata poslanca, ki naj predstavlja celotno ljudstvo: ne le tistih, ki so ga izvolili (če potegnem dlje, ne le določene družbene skupine, razreda, sloja, po krajevni opredelitvi ...) in dejanskim delovanjem. -- [sledi moj potencialni megazabluz] -- Tu pa lahko pogledamo recipročno na razmerje poslanec : volilni upravičenec; upravičenec ima "pravico" pričakovati, da ga zastopajo vsi poslanci [logičen korelat teze, da poslanec zastopa vse ljudstvo].
[konec izrecnega potencialnega megazabluza]

Če sicer odmislim slovensko zmešnjavo opredelitve strani (levi vs. desni), je pri takih strankah jasno, da predstavljajo zgolj določen segment ljudstva bolj programsko kot dejansko: in to vidim kot kritiko teze, naj DESUS in SMS ne bosta v DZ.

(Ampak v takem primeru nam itak lažejo u faco. >:D
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Matev ::

Kako je lahko 22 000 ljudi tako nesposobnih, da ne znajo volt?


kako si ti lahko tako nesposoben da ne razumeš poante odločitve udeležiti se volitev (s tem pokazati pripravljenost) in NE voliti za nikogar (in s tem pokazati da si nihče ne zaslužiglasu)
?

Trubadur ::

In razloži mi ti zakaj bi se potem SPLOH udeležil volitev če meniš da so vsi nesposobni?
In ne vem kako vam niti eden izmed vseh kandidatov ne ustreza?
Berite Thomasa!

Marjan ::

Ziggga:
> ne gre za tipično moderno politično stranko, ampak za tipično interesno skupino, ki pa po svoji definiciji ni neposredno udeležena v oblasti, ampak nanjo zgolj pritiska.

Ni pravično definirati "moderne politične stranke" in jih označiti za bolj sprejemljive za v parlament.

V demokraciji so pač interesne skupine. To je celo vse kar (jih) je. Nekatere so bolj široko interesne, druge bolj ozko interesne. Ni pametno iskati meje.

Ziga Dolhar ::

Marjan:

> Ni pravično definirati "moderne politične stranke" in jih označiti za bolj sprejemljive za v parlament.

> V demokraciji so pač interesne skupine. To je celo vse kar (jih) je. Nekatere so bolj široko interesne, druge bolj ozko interesne. Ni pametno iskati meje.

Ja -- v sociologiji je razlika ogromna. Ampak v redu, tu pričakujem, da se (po izkušnjah sodeč) ne bova srečala.

Bolj me pa skrbi, da se nisi dotaknil samega jedra obrazložitve: pomena ne izgubi niti, če del o "interestnih skupinah" in "političnih strankah" odmisliš.
https://dolhar.si/

Xgeneration ::

Barakuda (glede VIP)! Ko sem js to napisu, sem meu rezultate že dolgo. Prej, preden so bli na kakem teleteksu objavljeni.

Itaq pa sem jih objavil bolj za zanimivost, ker so se pri nas stranke še malo drugače uvrstile. Pa bom brez komentarja glede tega, kako ti iz besedila vlečeš bistvo.
LP

Marjan ::

Ziggga.

Jah, ne. Pač od širine interesne skupine je odvisno kolko državljanov se bo notri našlo. Konkretno v Slo: pri mladih bolj malo, pri upokojensih malo več, pri nacionalistih še nekaj več, pri levici še več in pri desnici največ.

Pač nekateri ljudje so bolj zagrizeno usmerjeni, drugi pa se odločajo za bolj splošno vseobsegajočo smer.

Ne vidim boljšega načina izbiranja.

Daedalus ::

It was about time...:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Xgeneration ::

Depresija - js bi zaenkrat odpisal SNS od koalicije. Ne vem, kdo si želi met v vladi tako stranko, za katero je že itaq naprej jasno, da se ne bo držala koalicijske pogodbe pa da bo delovala čisto po svoje.

Predstavljajte si, da dobimo Jelinčiča za zunanjega ministra >:D
LP

Ziga Dolhar ::

Marjan: ampak mandat _je_ reprezentativen. Ne glede na osebna prepričanja. (In pri tem zanemarjam golo nevezanost na volilno telo.)
https://dolhar.si/

christooss ::

No že padajo predlogi za sestavo vlade

Ministerski predsednik:Janez Janša

VLADA
Minister za zunanje zadeve: Zmago Jelinčič Plemniti
Minister za finance: Pavel Rupar

Sestavimo vlado in pol to pošlmo Janši gotov si bo zelo pomagal z našim seznamom
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Marjan ::

Ziggga, ja reprezentira vse tiste skupine, ki sem jih našteval.

Thomas ::

Jest mislim tkole:

Lahko gledaš na poltično stranko ki si jo volil, kot na zastopnika interesov tvoje skupine.

Lahko si recimo bogataš, ki voli Republikance, v upanju da mu bodo zmanjšali davke. To je primer, ko vidiš v GOP (=Republikanski stranki) branilca svojih osebnih interesov. In skupine (okrajnega društva milijarderjev).


Lahko si pa recimo brezposelni, ki voli GOP zato, ker bodo mogoče znižali davke bogatašem, ker pričakuješ potem več razpoložljivih služb. Lahko pa celo nisi brezposelen in ne bogataš, pa še živiš le od oddajanja gradu svojih prednikov na Škotskem. Pa vendar glasuješ za GOP, ker hočeš manjše davke, da bi ekonomija zacvetela.

No ... hočem reči da ni nujno, da so tvoji interesi direktno za tvojim glasom. Mogoče je le prepričanje, da se bodo stvari potem hitreje izboljševale, če boš volil za GOP. Da boš imel le posredne koristi, tako kot celo tisti, ki v zmotah volijo Demokrate.

Ali seveda za katerokoli drugo stranko. GOP je tukaj samo primer.

Caligula ::

Jackass, meni mufti ni Muslimani. Naj ga zamenjajo oz naj se pac poskrbi, da tudi Muslimani sledijo zakonom RS. Kaj mene briga v katerem jeziku govori Mufti. Jaz ga itak ne poslusam in ce ne moti njegove publike, me briga.

Mene sploh ne prizadane.

Kaj vse mi v vicih govorimo o Muslimanih pa mufti s enikoli ni prisel h meni jokat, da mu je to zaljivo.. Skratka z muftijem imava sporazum, da eden drugemu ne sitnariva in zaenkrat ga oba spostujeva :D

Kar se tice tezav Janse.

Jansa me ze manj skrbi. Baje se ze tedne dnevno zadrzuje po dolgo casa pri Drnovsku. Se pravi veliki in mali Janez se bojda zadnje case zelo dobro razumeta.

In kot sem omenil-ne pricakujte, da bo Jansa skrajen. Jansa ma druge tezave. Ima relativno malo sposobnega kadra na voljo za pomembna mesta v smislu tega koga dejansko alhko imenuje.

Ker Jansa mora sedaj nagradit zvestobo tistih, ki so mu bili vsa ta leta zvesti in pricakujejo pomembna mesta. Ampak ta folk seveda ni nujbo folk, ki je za taksna mesta primeren ampak sam meni, da je za taka mesta primeren. Tu lahko seved< pride do tezav. In verjemite, da se bodo tudi med sabo klali in da bo precej hude krvi.

In tega ne govorim strankarsko. To je splosen problem po dolgih bojih. Folk, ki je zvest pricakuje visoke polozaje, pa ce je za njih usposobljen in primeren ali pa ne.

In zanimivo bo videt kako bo Jansi uspelo brzdati tovrstne probleme in izbruhe.

TeMpL ::

se strinjam: največji problem Janšine vlade je totalna nesposobnost Janšinega kadra.

MInistriva za šolstvo bo: Maša Merc:
Minister za Finance : Andrej Bajuk ... itd. sami 'profesionalci' :))

Hodo bo. 4 leta so zelo dolga doba za 'zajebat' mnogo stvari.
Poglejmo samo, kaj vse je uspelu Bushu v 4 letih.

Zgrozi me tudi primerjava da imamo sedaj 'HDZ' vlado.
Najraje bi zapl oči in preskočil ta 4 leta muk in trpljenja.

Thomas ::

Lahovnik, Kaligula in podobni bodo zdej jamrali zaradi domnevne nestrokovnosti nove oblasti.

Jasno, predvolilna kampanja 2008 se je začela. :))

perci ::

Sam tale izjava Lahovnika je pa tut mene presenetla. Očitno sam sebe še mal preveč ceni - par mescov minister, aroganten pa ze ko sam hudic. Se vidi, kaj ta LDS-ovska mentaliteta dela iz ljudi. Arogantne vasezagledance.

iration ::

Ampak zanimivo, kakšne neumnosti se nekateri spravijo pisat gor na forum. Mene bi blo sram, pa čeprav bi se npr skrival za anonimnostjo.

Vlada še iz strank ni sestavljena kaj šele članov, pa je že postala uradni pljuvalnik za histerike. Škoda, da je nekater folk tok zabit pr nas. :(
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Daedalus ::

Baje, da obstaja neko nenapisano pravilo, da se prve tri mesece (90 dni), pusti novo vlado in ministrskega predsednika na miru. Toliko časa je potrebno, da se nova ekipa vpelje, pol se pa začnejo kritični pogledi na delo vlade. Tako da ne razumem nekaterih očitno zelo histeričnih posameznikov tule, ki po novi vladi že veselo pljuvajo, pa ta še sploh obstaja ne. Dajte že enkrat razumet, da menjava vladajoče stranke v demokraciji ni nič posebnega in lepo počakajte vsaj, da bo nova vlada imenovana in začela delat. Pol se pa glasite. Tud jaz se bom. Zaenkrat pa se ne splača karkoli komentirat (ok, izid volitev že), ker o novi vladi ne vemo ničesar.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zheegec ::

Po zakonu ima vlada po sestavi časa 3 mesece za priprave itd...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Daedalus ::

Sej to pravim. Eni pa že zdaj skačejo do plafona in napovedujejo najbolj črno izmed vseh črnih prihodnosti. Kaj čem rečt - očitno do demokratične (v glavah) družbe še dosti manjka...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

legend ::

Sej to pravim. Eni pa že zdaj skačejo do plafona in napovedujejo najbolj črno izmed vseh črnih prihodnosti. Kaj čem rečt - očitno do demokratične (v glavah) družbe še dosti manjka...


Saj se bodo ljudje navadil, zdaj je to (menjava oblasti) pač prvič:\

borchi ::

mene osebno to isto tako moti, kot komentarji, da prejšnje vlade niso naredile ničesar. recimo tiste o 12 letih škode na 50 let podlage ipd. in to je prijavljal večkrat sam lider sds-a. pol se pa tu sekirate, ker pač neki tumasti mozoljari pizdijo čez novo vlado? dejte ga srat no!

kaj je reku pa lahovnik pa ne vem (mi kdo pove, al pa link), ker če ne zna prenest poraza, je še slabši kot dosedanja opozicija po porazih. pri njih so vsaj vedno bli krivi mediji.

sicer pa, na dost področjih se ne bo nič spremenilo. npr. zunanja politika. ravnokar sem gledal oddajo na HTV1. rupl, nežman (bol za okras), gustinčič za našo stran. parkrat so se jim zakrohotali v studiju, drugač pa so za moje pojme kolkr tolk normalno vozli. za volice sds bi pa verjetno bil kak fršlok na vsakih 5-10 minut obvezn.
l'jga

Barakuda1 ::

Pa bom brez komentarja glede tega, kako ti iz besedila vlečeš bistvo.


:\

He-he Xgeneration :D :D

Jaz bi bil na tvojem mestu mal bolj previden z izjavami.

Če si ti imel podatke (in to - kao zanesljive) veliko prej kot RVK, je tu nekaj hudo narobe (mrbit ma pa Janša prav, da s štetjem nekaj ne štima)

Če so volilni odbori delali tko kot morajo, ti noben dobr prjato ni mogo (ni smel - da smo bolj natačni) posredovati takšnih podatkov.


Torej kaj je zdaj. A je tvoj VIP prijatelj palamudu sam glede dajanja podatkov, al še kaj več, al pa sam ti malce v eforije zmage pretiravaš. :\

Torej, kateri kontekst ti je ljubši :\

Barakuda1 ::

Lahovnik je tarnal nekaj v stilu

"ne znam si predstavljati, koga bo lahko nova vlada sploh postavla za ministra za gospodarstvo"


Morda ne ravno dobesedno, smuiselno pa

borchi ::

no, morš priznat, da po tistem kake buče so lupli ob interpelaciji - to bi se mogu vsak vprašat (še posebej gospodarski del, ki je bil res joke). čeprav bi verjetno blo bol pametno, da jim ne bi vračal z istim zdravilom in bi lepo zapru klun pa se brigal za svoje posle.
l'jga
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645006 (27077) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150206 (43491) Keyser Soze
»

Parlamentarne volitve

Oddelek: Loža
442249 (1407) smash

Volitve - oddaj glas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736688 (5162) Gandalfar
»

Kdo bo na volitvah zmagal? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
565664 (4796) Daedalus

Več podobnih tem