» »

Rezultati državnozborskih volitev 2004

Rezultati državnozborskih volitev 2004

««
2 / 10
»»

Dr_M ::

ocitno ma rtv stare podatke se :)

oz...vzporedno... :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

jype ::

In kaj ima RTV z volitve.gov.si?

Luka Veliki je ziher za to da se podrejo vse cerkve, ker samo skodo delajo. Potem nam bodo pa klerikalci zavladal, ko jih bo tolk. Ops, pa saj to se je ravnokar zgodilo, in je strasno slabo? Pa se vseeno veselimo, ker bomo imeli bivso opozicijo zdaj za vlado?

Luka: vsak musliman, ki zivi v Sloveniji, ima pravico, ki ni nic manjsa od pravice kristjanov, do tega da si zgradi svoj tempelj ali kakorkoli temu ze reces. Jaz mislim da ce ne bo slo zlepa, bo slo pa zgrda. Ce hoces biti v EU, potem moras izbrisanim placat odskodnino, ce ne ti jo bo nalozilo evropsko sodisce, pa tista bo visja kot jo zahtevajo izbrisani. Ce ne bomo zgradili dzamije zaradi muslimanov, jo bomo morali pac zaradi clovekovih pravic, ki jih EU malo bolj resno jemlje, kot mi, alpski poskocnezi. Ampak zdaj smo not in imamo poleg ugodnosti tudi dolznosti.

Ce kdo misli, da je slabo, da smo v EU, potem se pa lahko preseli v juzno sosedo, kjer imajo desnicarji vso iniciativo, ki jo pri nas pogresate.

Nesta ::

Končno!
Zdej je pa potrebno da Pomladne stranke začnejo mal spreminjat.
Glede SLSa je pa tako. SLS je bil v vladi nestabilen zakaj?
Ker je vedno tisal k Pesimisticni in otožni levici!

bergers ::

Bravo sds
Bergi

Dzonson ::

bedno, bedno in se 1x bedno! zaj sele bo drzava v p***i

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dzonson ()

TeMpL ::

zdaj smo (bomo) država: DOMOBRANCEV (SDS), CERKVE (NSI) in KMETOF (SLS).
slava vam. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeMpL ()

Dzonson ::

pa to si se milo povedal

Bakunin ::

imamo taksno vlado kot si jo zasluzimo.

TeMpL ::

RES JE. Ni nam pomoči. Kaj je noro je noro. SDS we love You! (not!).

Svari gredo na bolje. Na firmi je že zmanjkalo kave :) zakon :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeMpL ()

poweroff ::

Kaj bomo imeli novo vlado?

Nisem prepričan. Stališča imajo "novi" podobna, kot so jih imeli "stari". Oboji so navdušeni zagovorniki vstopa v NATO, militarizacije... in oboji imajo Rupla.

Verouk v šolah in kadrovske spremembe so bolj lepotni popravki. LDS in ZLSD zame že dolgo nista več levi stranki. Njihova stališča so precej desna. V nekaterih stvareh je pa desnica levičarska...

Sicer me pa zadeva spominja na Bush / Kerrya. Če je Kerry (bleda) kopija Busha, imajo volilci raje Busha, ki je original.
sudo poweroff

Tarzan ::

Pobral si mi besede z jezika!
To, kar si zaslužimo smo zdaj dobili. Butasto se mi zdi, da gre na volitve tako malo ljudi. V OŠ bi morali dodati predmet državljanske vzgoje, kjer bi že otroke naučili demokracije ;) .

poweroff ::

Aja, za TOLE, bi si ZLSD zaslužila še kakšen večji padec...
sudo poweroff

Caligula ::

Pizdarija-cel post se mi je izbrisal pa se mi ne da se enkrat pisat :|
pac o Muslimanih. Itak ,da ce jih zalis tem, da se je folk javno ful boril proti dzamiji kot necemu groznemu, da sta se pocutili odrinjeni in uzaljeni. Cim jih ne zalis se tko kot druge zenske ukvarjajo s tem kako lepo prezivet svojo druzino.

Eno je kura, eno jajce. In tukaj so se zaceli cutit odrinjene, ker jih zali, da se tko protestira proti dzamiji. Pa naj majo kje molit. A smo res tolk zadrti, da nas moti kej tazga. Pa se sami bi si jo zgradili. Raje se eno dzamijo kot se eno cerkev, dokler e RKC ne zacne RESNO borit proti pedofiliji.

Pa nocem tukaj poslusat kakega vernika. Ce si veren, nisi pedofil in me ne posiljujes z svojimi prepricanji se nimava kaj kregat. Cerkev je eno, verniki drugo. RKC zaenkrat se vedno zelo rada pometa pod preprogo namesto ,da bi napovedala krizarko vojno proti pedofilom v svojih vrstah.

Dokler tega ne naredi, raje vidim da na neki parceli zraste dzamija ali karkoli namesto KC.

TeMpL ::

CITAT:

09:10 TeMpL: na moji firm i so samo sdssofci.
gero. marjo. pipi.....
ki jaz delam?!?!
09:11 Tari (S): stari nea se sekiraj
zaj si v manjshini tak da bodi raje bolj potiho :))))

res je. kaj če Janša posluša...

hudo

legend ::

zdaj smo (bomo) država: DOMOBRANCEV (SDS), CERKVE (NSI) in KMETOF (SLS).


Odletel so pa LDS in ZLSD - partijci in komunisti. Po tvojih kriterijih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

Caligula ::

Tarzan, folk ma prav. Obe opciji sta jim rahlo neprijetni. Obe sta v politiki ze od nekdaj,..

To je tko, kot ce bi rekel ,da bi morali folk uciti, da je treba it nabavljat nek proizvod. Ce proizvod ne preprica ljudi sploh pa ce se jim zdita dva proizvoda enako sranje pac ne pricakuj gnece pred trgovinami.

JA, se kurcevo politiko, da bi v solo tlacili ja :|

Najbolj, da se kr zmontira pred sole kioske od strank, cerkev, tobacne industrije, vojske,... skratka vseh, ki bi radi indoktrinirali :|

Thomas ::

Bodo "upokojenci" padli ven?

Če bo prišlo 5000 glasov iz tujine, oni pa skoraj nobenega glasu ... je DeSUS out. Potem SDS dobi še 2, LDS in ZL pa tudi še po enega vsaka. Ali celo NSi namesto ZL.

Ampak treba je vedet, da Slovenci v diaspori niso toliko zagrizeni volilci, da bi sproducirali 5000 glasov.

Bakunin ::

jaz bi volilno udelezbo povecal tako da bi vsem neudelezenim zaracunal stroske. Kaksna poloznica za jurja bi jih verjetno motivirala.

Thomas ::

Obvezno udeležbo na volitvah bi dosegel le z ustavnimi spremembami, za katere potrebuješ 2/3 večino.

Ko bo 2/3 poslancev za obvezne volitve tako močno, da bodo tudi izglasovali spremembo ustave - takrat. To je - ne v tem stoletju.

Keyser Soze ::

Jp, in potem ko bodo volitve obvezne lahko kar uvedemo enostrankarski sistem jaz bom šel pa za ministra na MNZ in bom rekel, da se vsakega, ki po 22. uri tava po ulici ustreli in odvrže na smetišče.

Happy.

Ne mi bluzit z "obvezno" volilno PRAVICO. Tok pametni ljudje kot nova direktorica davčne. Jada, jada,... bodo davki postali temeljna pravica...jada, jada,... Mislim kakšne izjave.

Drugače pa... Žalostno. Na oblasti so bili zmerni. Kar vidim na ministrstvu. Sedaj bodo prišli nazaj spet isti, kot so že sedli tu in kaj bo? Brezveze razlagat oz. ne vem če je pametno govorit take stvari na javnih forumih. Slišim stvari, ki jih nočem slišat tako iz ene in druge strani. In vse kar lahko rečem je. Po mojem mnenju smo na slabšem. Boljše bi bilo tako kot je bilo.

In koliko ljudi bodo sedaj zamenjali z milijonskimi odpravninami?:'( Ah saj volilci plačajo.

poweroff ::

Heh, J, to imajo v Belgiji. In nekateri raje plačajo, kot da bi volili.

Če bi bilo obvezno, bi jaz pač šel na volišče in glasovnico tam raztrgal, ali prečrtal.
sudo poweroff

borchi ::

In koliko ljudi bodo sedaj zamenjali z milijonskimi odpravninami?:'( Ah saj volilci plačajo.

če 4 leta ne bo treba janševega stokanja poslušat, je skor vredno tistih miljonov.

drugače pa, nova vlada verjetno ne more bit tako slaba, kot je zgledala pred volitvami. tisto je blo pač, da so dobili volitve.

mi je bil pa dost zanimiv komentar na pop-tv, ko je slivnik reku, da ga mal skrbi, če bo nova vlada sposobna vse to pelat! halo, SLIVNIK je to reku. sj ne da bi dal kj na njegovo mnenje. sam slišalo se je pa ČUDNO.
l'jga

perci ::

SLIVNIK je to reku. sj ne da bi dal kj na njegovo mnenje. sam slišalo se je pa ČUDNO.

Neki je treba vedt. Noben od teh političnih komentatorjev ni neopredeljen. Vsi so hkrati tudi volivci. Tako, da takih komentarjev ne jemljem preveč resno.

Sem pa zelo vesel, da je SDS zmagal. Zdej bodo koncno imeli priloznost pokazati, kaj zmorejo.

Ce cez 4 leta z njimi ne bomo zadovoljni, jih bomo pac lepo zamenjali.

Glede udelezbe: To, da jst s svojim glasom odločam za 2 volivca (ker je bila udelezba okol 50%) mi je pa zalostno.

Tisti, ki se niste udelezili: Vas nic ne skrbi, da drugi odločajo za vas?

Thomas ::

Ko obkrožiš enega od recimo 20 možnih, daš dobre 4 bite informacije.

Ko narediš glasovnico neveljavno ali ko ostaneš doma, prispevaš nekaj manj, ampak v obeh primerih več kot 0 bitov.

Vsi ti modusi so zakoniti in naj ostanejo zakoniti.

BigWhale ::

> Tisti, ki se niste udelezili: Vas nic ne skrbi, da
> drugi odločajo za vas?

Seveda nas, ampak koga bos pa volil, ce ves, da ti nihce ne ustreza?

Oziroma, kateri norec je najmanj nor?

Thomas ::

> Seveda nas, ampak koga bos pa volil, ce ves, da ti nihce ne ustreza?

Ustanoviš svojo stranko. Tvegaš da postaneš nekaj takega kot "SEG" ali "Junijci" ali pa ti uspe veliki met. Sestaviš vlado, ker si šef stranke z absolutno večino. Ali nekaj vmesnega.

Če ti ni toliko mar, kaj se potem pritožuješ?

Thomas ::

Hortikulturno društvo Piran mora kar lepo brez mene. Prav tako Dolenjski čebelarji, Prva jakostna iz Gorij ... in profesionalna SLO politika tudi.

Mislim da vsi našteti tudi brez tebe BW. Večina pravnih in fizičnih oseb jih mora kar brez naju obeh, BW. Lahko jim samo zaželiva obilo sreče, oni pa nama.

Po domače rečeno - imejte nekaj gosposke distance! Do vsega, s čemer se ne ukvarjate.

link_up ::

en mejckn so cudni te obcutki vasi :( Meni se pa zdi, da je bil ze cas, da se kaj spremeni. Mislim, da SDS ne bo bistveno poslabsala stvari...v nekaterih pogledih jih zna se celo poboljsat :)
In and Out

borchi ::

Noben od teh političnih komentatorjev ni neopredeljen.

perci, kaj si mislu s tem? kr moj point je bil točno ta, da zapriseženi desni "komentator" izrazi zaskrbljenost glede sposobnosti nove vlade??!! WTF! a hočejo, da nas RESNO skrbi rezultat?
l'jga

perci ::

zapriseženi desni "komentator"
Hmmm, kje pa je prisegel?

Thomas ::

Sem poslušal. Slivnik ni izrazil nobene apriorne zaskrbljenosti nad sposobnostjo vlade, sorry. Tudi sploh še nihče ne ve, kdo v vladi bo.

Ampak rekel je da bo pač vladavina zaradi tesnega izida težja. Da bi bilo smiselno pridobiti ZL, bolj kot Jelinčiča, recimo.

EssEncE ::

Kdo sta pa poslanca narodnih manjšin? Jaz bi definitivno z enim od njih dosegel konsenz.(Čeprav bi bilo treba jih ukint.)

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

Thomas ::

Jest bi ukinu poslance narodnosti. Al pa bi jih dal še Srbom, Muslimanom, Hrvatom ... . Avtohtoni gor al dol. Rajš ukinu.

Samo bi spet rabu 2/3 za spremembo ustave.

S tega stališča bi bilo boljše, da bi LDS zmagal na teh volitvah in do 2008 "pripravil teren" za 2/3 prevzem oblasti s strani SDS & NSi.

Potem bi bile take reforme pa možne. Nujne so itak.

Poslanca narodnosti sta pa seveda zvesta Kominterni.

cirecire ::

Mislim, da se nekateri prehitro veselijo nove vlade.

LDS ima skupaj z sateliti (ZL, Desus, SNS, 2 manjšinska poslanca) zagotovljenih 45 glasov v parlamentu.

Jaz sem pristaš SDS, pa ne grem volit za noben denar dokler bo tak volilni sitem kjer mora imeti SDS za večino v parlamentu 46 glasov, LDS-u pa za zmago zadostuje 44 glasov, dva glasova manjšin pa ima že vnaprej zagotovljena ne glede na izid volitev.

Ne vem po kakšni logiki je 2600 Italijanov vredno toliko kot 21000 slovenskih volilcev v mojem volilnem okraju. En Italijan je vreden toliko kot osem Slovencev.



Pa še nekaj glede voline procedure. Na prejšnih volitvah, ko sem še volil si lahko na mojem volišču volil kar brez dokumentev. Samo vabilo za volitve si pokazal. Kar je seveda totalno v nasprotju z volilno zakonodajo.

Ko pa sem se pritožil vodji volilnega odbora, da kršijo zakonodajo mi je pa samo arogantno odvrnil naj neham komplicirat in odidem, če mi ni kaj prav. Letos ko je moja mama volila na istem volišču je bila spet ista pesem. Iste face v volilni komisiji in spet si lahko volil kar brez dokumentov.

V mojem volilnem okraju so v volilnih odborih sami preverejeni kadri iz ZL in LDS. Če nisi njihov, nimaš šans da prideš zraven.


Pa še glede republiške volilne komisije in štetja glasov iz tujine. Grem stavit, da bo DESUS dobil "nepričakovano" veliko glasov iz tujine tako, da bo ostal v parlamentu.



HVALA, AMPAK NE HVALA ZA TAKŠNE VOLITVE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

borchi ::

perci: a živiš v argentini?

thomas: ja, thomas, ni reku "jaz, Danilo Slivnik, veliki mag (perci, hint, hint), izražam apriorno zaskrbljenost nad sposobnostju nove vlade". je pa izrazil zaskrbljenost/dvome (poimenuj kakor hočeš) nad pripravljenostjo/sposobnostjo nove vlade za vse naloge, ki jo čakajo.
l'jga

Thomas ::

> Ne vem po kakšni logiki je 2600 Italijanov vredno toliko kot 21000 slovenskih volilcev v mojem volilnem okraju. En Italijan je vreden toliko kot osem Slovencev.

Jah jest vem. To je dediščina in gnil kompromis s prejšnjim sistemom. Ko so Madžari in Italijani tudi imeli garantirane poslance. Ti takrat niso odločali o ničemer, zato je bila taka velikodušnost možna.

Še zdaj nekaterim pride prav.

poweroff ::

cirecire - ni res. V volilno komisijo je možno priti. Jaz sem recimo bil kar nekaj časa, ampak sem se naveličal. Pa sem precej premlad, da bi bil član kakkšne partije... :D

Thomas - zakaj bi moral ustanoviti svojo stranko, če si nezadovoljen z ostalimi? Saj sem tudi s Telekomom nezadovoljen, pa ne grem delati lastnega podjetja...
sudo poweroff

Keyser Soze ::

Ah, da so strankarski in lahko goljufajo močno dvomim.

Pri meni je tako, da če človeka osebno poznam mu ni treba kazati osebne, če ga pa ne poznam, potem pa mora pokazati osebni dokument. In takšna je praksa tudi drugje. No, ja. Naj bi bila. Pa računaj, da nismo velik okraj, pa smo cel dan imeli na grbi enega zaupnika od SDS in enega od NSi. Non stop nadzor.


Vabilo je za moje pojme nepomembno. Pripomoček, da se volilca lažje najde v imeniku.

Thomas ::

> zakaj bi moral ustanoviti svojo stranko, če si nezadovoljen z ostalimi? Saj sem tudi s Telekomom nezadovoljen, pa ne grem delati lastnega podjetja...

Ker je to bistvo kapitalizma in demokracije. Če nihče ne izdeluje cokel kot so tebi povšeči, jih lahko sam. Če so tvoje preference dovolj dobro posejane med populacijo, smo dobili nove cokle. Ali software, ali karkoli.

Svoboda produkcije, svoboda trgovine, svoboda idej .... svoboda pač.

poweroff ::

Thomas - seveda svoboda. Ampak če nočem? Imam tudi svobodo, da NE ustanovim stranke. In da NE grem na volitve, če ni nobene primerne stranke. Ali da oddam prazno glasovnico.
sudo poweroff

ahac ::

>>> En Italijan je vreden toliko kot osem Slovencev.

Evo rešitev. Samo vsak osmi delovnik naj pride na šiht.

Aja.. sej to že vsi tako delajo..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Thomas ::

> Ampak če nočem? Imam tudi svobodo, da NE ustanovim stranke. In da NE grem na volitve, če ni nobene primerne stranke. Ali da oddam prazno glasovnico.

Ja, točno. In da ne ustanavljaš novega ponudnika mobilnih komunikacij in da se ne ukvarjaš z rejo puranov.

Lahko tudi (sovražno) prevzemaš stranke in podjetja, seveda v okviru zakonov.

Lahko tudi memetsko obdeluješ politične stranke in posameznike, da so bolj naprimer "green" ali "peace".

To je vam (eliti z MI, FDV ...) kar dobro uspelo.

Svoboda, jasno.

poweroff ::

Vam, eliti?
Kako pa definiraš elito?

Mimogrede, z MI imam jaz zelo malo. Enkrat smo sodelovali, in to uspešno. Sodeloval sem pa že z marsikom...
sudo poweroff

cirecire ::

Hm... nevem zakj bi mu pokazal osebni dokument, če me pa član komisije pozna? Slovenske vasi so tko majhne da vsak vsakega pozna!


Vikking:
Ja Sure. Mogoče na tvoji vasi se kar vsi poznate med sabo.

Pri nas pa je to mal drugače. Tisti tipi v volilni komisiji v mojem volilnem okraju poznajo mogoče kakšnih 10% volilcev, več sigurno ne. Voliš pa lahko kar brez dokumentov neglede al te poznajo al ne.

A potem lahko kar daš vabilo za volitve nekomu drugemu? Pa potem on voli namesto tebe, če ti ne moreš, al pa se ti ne da.


A to naj bi blo kar vse OK po tvoje?

Pa noben se ne bi smel nič vsajat....
Tud, če se malo tko po domače voli in šteje glasove. Sam da LDS vedno zmaga....

Mislm, podn.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

poweroff ::

Hmm, zdaj je zmagala SDS... in ti hočeš reči, da sumiš, da so bile volitve podkupljene? :D
sudo poweroff

Thomas ::

Matthai,

Da vi antinato aktivisti niste ena od elit - je nepotrebna skromnost.

Ste. Dulujete v demokraciji, relativno uspešno širite svoj memeplex ... jasno da ste elita. Ne prevladujoča - kot je pokazal referendum - ampak imate kar dobro slišnost.

Kako točno ste (ne)organizirani, kdo je s kom sodeloval ... to je postransko.

Zdej gledam, kako se bodo zadeve rendale dalje.

Včasih je bil Janez Janša edini, ki je verjel, da bo v Jugoslaviji prišlo do vojne in da se bo Slovenija odcepila. Pa ga zdej poglej - ministrski predsednik bo! Povsem zasluženo, če mene vprašaš.

No zdej, ko je svoboda in demokracija lahko tudi antinato aktivisti razvijate svoje teorije. Pa mi, Transhumanisti tudi. Naj cveti sto cvetov, bomo videli če kakšen kaj prinese!

poweroff ::

Hehe, antinato aktivisti smo seveda duhovna elita. :D :D :D :D

OK, šalo na stran... smo (bili) kar dobro organizirani, ampak motiš se, če misliš, da je bil to mainstream. Najlepše se je to pokazalo na primeru ZLSD - ves čas so bili kao proti NATU, na koncu se je pa stranka izrekla za NATO, Pahor je pa celo izjavil, da mora biti referndum izveden na način, da ne bo ogrozil našega vstopanja v EU in NATO. Se pravi, če potegnemo črto - ZLSD je furala antinato pozicijo zgolj zato, da je an svojo stran dobila nekaj ljudi.

Politika je kar konkretno zatirala antinato aktiviste, res pa je, da smo imeli podporo v medijih. Ampak zato, ker smo si jo sami izborili. In ker so bili tudi pritiski na medije iz politike in so se mediji temu uprli.

Elita je bil torej Rupel, Rop, Pahor, Janša... oni so imeli svoje interese in so jih tudi uveljavili.
sudo poweroff

poweroff ::

Aja... po končanju NATO zgodbe so se antinato aktivisti razšli. Mailing liste so propadle, itd. Kar kaže na to, da zelo homogena in zelo organizirana ta skupina nikoli ni bila. Za razliko od naše politične elite.
sudo poweroff

kolesar ::

Skoda, Rop je imel ekipo, kakrsne Jansa na zalost ne bo mogel spravit skupaj - ze do zdaj so bili desni ministri obup (tistega pol leta, pa SLS-ovci razen Zagozna). Upam, da bo nasel kake nove sposobne ljudi kajti v stirih letih lahko dosti za****. O Ruplu raje niti ne govorim..

Saj zdaj so glavne stvari (EU) postimane. Mogoce bo ta zamenjava vsaj v nekaterih pogledih dobra. Kakih drasticnih sprememb si itak ne morejo privosciti, ko so enkrat na oblasti. Ce pa uvedejo verouk v sole....no, potem mi bodo vsaj zelo olajsali odlocitev ali naj se po rojstvu otroka z druzino odselim v tujino.
Vsi na kolo za zdravo telo.

borchi ::

hmm, bo zanimivo videt kako se bo obnašal janša pri verouku. mislim, da tut njemu ne diši najbolj. izbrisani??!! - kk bi se z združeno listo lahko zmenli za sodelovanje mi ni jasno. eden od njih bo moral prevzet odgovornost, za zapravlanje energije in denarja. če pa ne grejo z združeno listo, bo pa vse zelo na tesno - slabo!

mal je že začel obračat. ob interpelaciji je blo vse narobe, zdej pravi, da bojo popravli vse kar sedanji vladi "ni šlo"?? a to pomeni da bojo popravli vse? hmm, pravi, da ne, da tistega kar je bilo dobro ne bojo spreminjali. hja, kdo bi ga razumel?!

zgleda, da tist ko dobi SLS zraven, mu začne kmal pihat po možganih. škoda, da ni dobil sds več glasov in ne bi rabli šmirglat SLS.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94644821 (26892) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150079 (43364) Keyser Soze
»

Parlamentarne volitve

Oddelek: Loža
442243 (1401) smash

Volitve - oddaj glas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736645 (5119) Gandalfar
»

Kdo bo na volitvah zmagal? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
565625 (4757) Daedalus

Več podobnih tem