» »

Kdo bo na volitvah zmagal?

Kdo bo na volitvah zmagal?

«
1
2

Olajuwon ::

Sicer je že bilo nekaj tem v zvezi z slovensko politiko, ampak mene zanima, kaj vi menite, kdo bo zmagal?
Moje špekulacije so:
SDS 22 - 24%
LDS 20 - 22%
NSi 14 - 16%
ZLSD 12-14%
SLS 7-8%
SNS 6-7%
SJN 4%
Glede SMS in DESuS po mojem mnenju je težko, da se bosta uvrstili v parlament. Kar se tiče LDS in SDS bo po mojem šlo zelo na tesno. Verjetno imata obe iste šanse za zmago... samo glede na to da simpatiziram za SDS dam slednji stranki malo prednosti:D

Tu imate še dve naključni anketi iz interneta: Klik! pa Klik!
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.
  • odklenil: Primoz ()

depresija ::

Če sodimo po anketah objavljenih v Delu ipd. (Tošev klan) je SDS trenutno za LDSom samo 3%
Če tako pravi Toš je pol SDS že zmagala:D
POgavrajlala sem se z enim iz NSi in po njihovih anketah (lastnih... ne Toševih :)) naj bi oni dobili ene 16%, SDS pa ene 23

Trubadur ::

Go opozicijathumb up
Berite Thomasa!

******* ::

Sej pri glasovanju se da najbrž kar dobro goljufat. Ne vem sicer kako ima to narejen portal 24ur.com, ampak zdi se mi nemogoče, da bi imela pri skoraj 15.000 glasovih LSD 47%. Najbrž je nekdo od njih preveč zavzet. A je probal kdo, ki ima modemsko povezavo glasovat, prekinit povezavo, zbrisat vse piškote od 24 ur, se povezat in znova glasovat. Če se pa to ne da, pa bi me zanimalo, kako je to narejeno.

TylerDurden ::

Upam da ne bo zmagal Janša.
Let\'s make some soap ...

Olajuwon ::

@ ********
Maš prav... do nedavnega (do tega popoldneva) je bil rezultat cca 30% SDS in okrog 19% LDS... Nekdo je verjetno pogoljufal z neštetim glasovanjem... očitno se je nekdo iz LDS ustrašil rezultata

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

M-man ::

A mi lahko eden pove kje vi ljudje vidite prednost v ponarejanju javnomnenjskih anket in prikazu neresničnega vodstva v politični kampaniji. To ni prednost - to je slabost!
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

cryptozaver ::

Mislim da nima smisla gledat trenutnih glasov opozicije in oblasti. Ti niti ne odstopajo dosti od nekega povprecja. Bistvo je v neopredeljenih. Teh je po mojem mnenju tokrat se posebej veliko. Razlogov je lahko vec. Apatija in prenasicenost v medijih s politiko, navelicanost volilcev trenutne oblasti... Prav gotovo ni razlog prepricljivost opozicije.
Pa jim sploh ne bi blo treba storit veliko. Jansa kot neka vodilna politicna figura se ne ustreza. Prevec je pesimisticen, prevec nerga in sploh deluje depresivno. Znano je, da veliko ljudi voli pac pojavo.

Torej moja napoved: zmagal bo ta, ki bo uspel pridobit neopredeljene. Tako ali drugace...

(Opozicija se mora se veliiiiiko naucit.)

depresija ::

Janša sicer še ni optimalen, se je pa ful poboljšal.
Že dejstvo da ni več razprav o zgodovinski preteklosti (povojni poboji ipd) je kar hud napredek.

Emmm, TRENUTNA opozicija :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: depresija ()

cryptozaver ::

Lovke ki jih je razpredla vladajoca oblast segajo zelo globoko. Tudi ce opozicija prevzame oblast, vajeti se dolgo ne bo imela v rokah.

V politiki so izkusnje in poznanstva MOC. Tega pa opozicija (se) nima. Zelo mi je zal SMS. Sem simpatiziral z njimi, lepo jim je kazalo, pa vendar so tezave. Nekoliko so se pustili zmanipulirati, svojo slavo so zajemali s preveliko zlico. Upam da so se vsaj kaj naucili iz tega.

Luka Percic ::

Oblast pa le ni tako težko prevzet. Le svoje ljudi postaviš, pa imaš "poznanstva".

Vendar kaj ko bodo mediji spet nabijali o Bjukovih (Janševih?) čistkah!

drejcmb ::

Ja te Toševe ankete so že prava znanstvena fantastika ter totalno skregane z realnostjo.
Žal imajo te ankete verjetno največji vpliv na neopredeljene; kdo se pa rad identificira s poraženci.
Če bi zmagala desnica, bi nas pa po mojem vsak dan mediji bombardirali z aferami, tako, da bi bili prisiljeni po pol leta tak odstopiti, pa v tem času, bi jim ziher očitali kak so vse zasrali ...Pa sigurno bi po naključju zmankalo denarja za pokojnine...

M-man ::

Nekatere pa res daje preganjavica. Verjetno boste sledili Janšu pri sporazumevanju preko poštnih golobov.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

A. Smith ::

Slovenija je manjša od večine ostalih držav. To pomeni, da nas vodstvo države&birokracija relativno "več stane". Potemtakem krvavo potrebujemo državnike, ne pa ljudi, ki širijo svoj vpliv, se zbirajo v opcije, delijo na 'nas' in 'njih' ter se stalno izrivajo med sabo. Škoda, ker je precej očitno, da se jim j*** za državo. Se pridržujem mneju, da če bo desnica letos zmagala, ne bo mogla kaj narest. Je pač preveč uradnikov in direktorjev nasprotne opcije na pomembnih položajih. In ne morejo oni vsega dol zmetat, kar je levica tri mandate ustoličevala, lepo vas prosim. Se ne sme, se ne da.

Če bi bilo po moje, bi se morala menjat oblast najmanj na dva mandata." Ameri" mislim, da že tako delajo (popravte me, če se motim).

Aja, pa s tem argumentom, "koalicija je bolj izkušena": morda res, ampak izkušnje se dobijo s prakso, strokovnjaki bodo prišli, če jih bo vlada potrebovala, menda pa ne mislite na veko-veke iste stranke volit, ka-li?!

M-man ::

ampak izkušnje se dobijo s prakso, strokovnjaki bodo prišli

Za nekateri jih je bilo očitno tudi v tem mandatu premalo?!

menda pa ne mislite na veko-veke iste stranke volit, ka-li?!

Če je to tvoj razlog, je bolje, da za dobro Slovenije ostaneš doma.

Volitve na 2 leti?! Kaj je realno mogoče izvesti oz. priti do rezultatov v dveh letih?
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

A. Smith ::

> ampak izkušnje se dobijo s prakso, strokovnjaki bodo prišli

>>Za nekateri jih je bilo očitno tudi v tem mandatu premalo?!

Izkušenj je bilo dovolj. Moti me korupcija. Skorumpira se pa po določenem času vsaka vlada. Ljudje so pač hitro pokvarljivo blago.


> menda pa ne mislite na veko-veke iste stranke volit, ka-li?!


>>Če je to tvoj razlog, je bolje, da za dobro Slovenije ostaneš doma.

Ti mi že ne boš pravil, kaj je za dobro slovenije.


>>Volitve na 2 leti?! Kaj je realno mogoče izvesti oz. priti do rezultatov v dveh letih?

Napisal sem dva MANDATA. A je pozna ura :D ?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

M-man ::

Sem predvideval, da misliš 2 leti, ker ne vidim povezave med tvojimi izjavami o hitrem razraščanju vplivov vladajočih in dejanskih dveh mandatih. Ali ni tu neko nasprotje?!
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

A. Smith ::

Tu ni nasprotja. Oblast se mora menjat.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

cryptozaver ::

Se popolnoma strinjam da se oblast MORA menjat. Sicer postane arogantna.
Ko sem napisal izkusnje sem imel v mislih politicne. Strokovnjaki drugih podrocij samo delajo za oblast.

Kar se pa tice Amerov... sploh jih ne bi postavljal za vzgled. Njihove vrednote in demokracija so delovale v casu love, sex & RR. Sedaj so farsa. Z zadnjimi volitvami se je pokazalo da je $$$ nad vsem.

Daedalus ::

>Zelo mi je zal SMS.

Naj ti ne bo. Itak niso nič drugega kot kup ex-ŠOU povzpetnikov, ki znajo delat zgolj sranje. Letos jim pa itak (upam) ne bo uspelo čez parlamentarni prag.

Drugače pa bo mojem letos rezultat med SDS in LDS precej blizu. Verjetno bomo dobili šibko vlado, ki bo bolj težko dočakala konec mandata, neglede na to, kdo bo v koaliciji. Če seveda ne bojo določene stranke (ala SLS) spet hotele biti dvojni igralec. Neodločeni (plavajoči) volilci so pa itak značilnost bolj ali manj vseh demkratičnih držav in praktično zmeraj odločijo volitve.

Kar se pa tiče Amerov - se ne bi strinjal s tvojo trditvijo, cryptozaver. Argumente bom pa navedel takrat ko jih boš ti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ciho ::

Vlada j ebila šibka tudi v še prejšnjem mandatu, ko so bile moči po številu poslancev izenačene do prebega Pucka, pa so vseeno kar nekaj časa zdržali. Mislim da take izenačenosti ne more bit, če pa bo razmerje npr. 60-40, pa je že dovolj.

Keyser Soze ::

Ljudstvo sigurno ne. Bi se reklo.

LDS, pomoje. Srednja žalost v izboru srednjih žalosti. Al kako bi rekel. Sranje težko ločiš od ostalega sranja.

Drugače pa... Heh. Bi rekel, da imajo že vsi backupe pripravljene, če pride slučajno do kakšnih večjih sprememb v "vodstvu". Stari bodo ostali, pa še novi bodo gor prišli.

P.S.: Sem prebral, da je nekdo napisal oblast se mora menjat. Nja,... Sej pol na konc bodo pa spet šli lepo pit skupaj. Največji nasprotniki... my ass. Prebrisani zavezniki bi rekel prej.

cryptozaver ::

Deda

saj je tezko argumentirat. Vsi smo toliko spremljali dogodke da tocno vemo za kaj gre. Kar se tice volitev - so bile cisto regularne po njihovi ustavi a so se po volitvah pojavile ideje o spremembi metodologije. To pa je dokaj nemogoce, ker mora imeti predlog mislim da 2/3 podporo za uveljavitev.

Daedalus ::

Ameri uporabljajo za izvolitev predsednika posredne volitve (marsikdaj se misli, da so neposredne, ampak niso) - takoimenovani elektorski sistem. V tem sistemu se volji elektorji, ki nato izvolijo predsednika. In lahko se zgodi (se je dogajalo že prej), da se izvoli predsednika, ki v primeru neposrednih volitev ne bi bil izvoljen. Zakaj takšen sistem? Trenutno se ne spomnim točno, ampak mislim da se gre za preprečitev možnosti, da bi se izvolili kakšni prehudi skrajneži, oziroma je služil v začetnih letih ZDA kot varovalo pred le-temi. Obenem se je tudi na račun tega lepo vzpostavil praktično dvostrankarski, zelo stabilen sistem vladanja. Kako tak elektorski sistem deluje še danes je pa stvar debate. Če mene kdo kaj vpraša, bi raje videl neposredne volitve. Ampak poanta tega je, da je bil Bush izvoljen regularno, seveda so se pojavljali razni zapleti in nejasnosti, ampak rezultat je bil potrjen s strani vrhovnega sodišča and that's it. Gore se ni nič pritoževal glede razsodbe, je pa ostala dobra lekcija, kaj vse lahko gre narobe. Če so količkaj pametni, bojo poskrbeli, da se razni zapleti ala Florida vote count ne ponovijo in da bo naslednji predsednik izvoljen brez ribarjenja v kalnih vodah. Tako ga del svetovne (pa tudi del domače) javnosti ne bo obravnaval kot možnega goljufa.

Sma pa offtopic0:) Tako da nazaj k temi debate, da ne bojo moderatorji spet videli rdeče;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

cryptozaver ::

Res sva offt ampak tole mi se lezi pod prsti. Njim se res gladko j... kaj si drugi mislijo o njih. Pametni so pa zeloooo saj so znali postati najmocnejsi in tako prakticno nadzirajo ves planet (in visje) vsi ostali smo pac samo statisti.

Daedalus ::

Če ti ležijo pod prsti značilnosti in ureditev poliičnega sistema ZDA - odpri novo temo, pa bomo tam debatirali o tem.;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gpg ::

Da se vrnem k temi. Zdaj kaže, da bo zmagala LDS, a to se lahko še obrne v prid SDS, še posebej, ker desnica ponavadi dobi nekoliko več, kot ji kažejo ankete. Mislim, da bo odvisno predvsem od tega, kdo bo koga privabil oz. odvrnil od volitev.

Glede na evropske volitve, je pričakovati, da bo NSi pred ZLSD.

SNS je dodobra izkoristila parlamentarno govornico in se ne bo samo uvrstila v parlament, ampak bo najverjetneje tudi povečala število poslanskih mest.

Glede na to, da ima SLS toliko županov, bi bil presenečen, če tega ne bodo znali vsaj delno izkoristiti in se uvrstiti v parlament.

Po vsej logiki se DeSUS ne bi smel uvrstiti v parlament, a nisem prepričan, da ima logika kaj pri tem.

SMS in AS bosta verjetno izločili druga drugo, čeprav presenečenje ni izključeno.

SJN zaenkrat ni pokazala veliko, a imajo na primorskem dobro izhodišče, tako da tudi tu presenečenje ni izključeno.

Ostale stranke bodo skoraj gotovo dosegle rezultat pod 1%.

Bolj zanimivo vprašanje je, kakšna bo koalicija. Čeprav izgleda, da bo izid tesen, ne verjamem, da bomo dobili mešano koalicijo (vsaj sprva).

cryptozaver ::

NSi ne bo niti priblizno tako dobro uvrscena kot je bla na UE volitvah. Ce bi bil beeman v SMS bi zmagala pa SMS.
DeSUS, derivat LDS zastopa interese zelo velikega odstotka SLO populacije. S tega mu lep rezultat ne uide.

Sej je lustno takele politicne razdirat (eni u ostariji eni cyber) ampak mislim da se vsi prevec obremenjujemo s tem. V bistvu (ce nisi na sceni) sploh ni pomembn kdo sedi v parlamentu. Vazno je, da ima narod kolkor tolk normalne pogoje za zivet.

Prezasicenost medijskega prostora s politiko in pretirana 'pomembnost' sta znacilni za sisteme v prehodu iz neke kvazi v 'normalno' demokracijo.

Ko v SLO pol ljudi ne bo vedlo kdo je predsednik drzave ali vlade ali znalo na pamet nastet vse stranke, potem bomo lahko kar zadovoljni z stanjem v druzbi.

Olajuwon ::

@ gpg
Mešana koalicija: misliš na SDS-LDS koalicijo?
Če pride do tega... naj SDS ne računa na moj glas leta 2008:\
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

marS ::

Skrajni cajt je, da se pujsi pri koritu zamenjajo. Če se ne bodo sedaj potem bo šlo samo še bolj dol, folk pa bodo intenzivno preko medijev prepričevali da jim gre dobro. Prepih na vrhu koristi vsem: in opoziciji da dobi izkušnje in poziciji da se malo zamisli in preneha s tem klientelizmom. Če bo pa tako ostalo pa jaooo...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Luka Percic ::

Koalicija SDS+LDS?

Preveč berete mladino.
Pa saj vemo kaj je njen namen?
Priskutit politiko vsem mladim/in vsem zarot željnih, s tem da LDS smrdi, samo vsekakor ne toliko kot opozija.
Stare igre.

Novi nategnjenci.

gpg ::

Z mešano koalicijo sem mislil predvsem na to, da bi bili v koaliciji skupaj
SDS/NSi in LDS/ZLSD.

cryptozaver ::

MarS a si slucajn zadnje cajte bral Orwella??? :D
Prasci gredo prasicki pridejo!

Zgodovina sprememb…

rh^ ::

naj zmago zmaga :\ (dovolj da pride v vlado)

marS ::

:D Ja valjda, da pridejo prašički, ma če bi ti prejšnji ostali, bodo postali ogromne svinje a ne?:D nej pridejo prašički in se v par letih mal zredijo, potem pa jih folk sname dol in potem seveda pridejo novi prašički, ne p stalno eni in isti, rata malce nehigienično vse skupaj bi nekdo dejal.....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

christooss ::

Ukolker vem je MLADINA obarvana bolj LDS/ZLSDjevsko kako lahk pol govorjio da LDS smrdi, kot pa SDS/Bajukovo

Če bi bla mešana koalicija LDS/SDS bi pa itak takoj razpadla ker bi se med sabo spičil>:D al pa ne 8-O
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Caligula ::

Verjetno ja, sam zabavno bi pa blo :D To bi mogli narest, pa bifolk vsaj zacel malo spremljat politiko. >:D

Luka Percic ::

cHRü$tooß; preberi moj post se enkrat.

Coligula; ti jemlješ volitve kot nekakšen reality show?
A se ti ne zdi da je od tega "reality show"-a pomembno marsikaj?

Phil ::

Koalicija SDS+LDS?

Ne je že Tone izjavil da tega ne bo.
Napovedujem šibko LDS+ZLSD+SNS+Desus (mogoče celo SLS) vlado ;).
LP

Daedalus ::

V tistem trenutku, ko vidim SNS v vladi, začnem iskati drugo državo za živet. Pa tole mislim resno. Tak trop idiotov z vrhovnim klovnom na čelu nima kaj iskati v vladi...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

Jeah, in zdaj naj sklepamo, da ostali niso trop idiotov z glavnim klovnom na čelu? Vsi so isti do obisti.:D Bi rekel novodobni Cankar.

Vsi so tak trop. Samo škoda da nimajo potrdila kakšne psihiatrične ustanove. Ampak kaj jim rabi, saj v našem parlamentu sedijo pravnomočno obsojeni ljudje, pa nam ni nič hudega.. čeprav ma s tem ZKPZ Dob več predstavnikov v parlamentu kot "normalni" ljudje.
A sploh majo kakšnega normalni?? To se pa še nisem vprašal.:\

drejcmb ::

Ogromno ljudi razmišlja tak, kako so vsi isti, pri tem se seveda zgražajo nad sedanjo vlado, na koncu pa si rečejo "kakšni bi bili še oni", zdaj imamo vsaj penzije, pa lepe državne službe... Ker pa nevedo kaj bi se sgodilo če bi zmagali "oni", volijo raje tiste katere politiko poznajo.

Keyser Soze ::

Aja, pri prejšnjem poste sem pozabil nekaj napisat, pa me apauma spomil/a na to.

Dajte napisat, prej predno pišete kakšne poste v katerem taboru ste. Je dobro vedeti. Čeprav se da sklepati.

Pa da odgovorim še apaumi. Pri nas so sami strankarski ljudje - vladajoča stranka. Pa misliš, da se grdo gledajo z opozicijo? Misliš, da opozicija drugače razmišlja. Ja seveda. Se strinjajo v veliki večini stvari in ne eden ne drugi ne dela nič drugače.
No ja. Voli lahko vsak kar hoče. Ampak jaz sem rekel. Če me bo kdo prepričeval, kako je dobro volit za opozicijo, pa kako je dobro, da se kaj zamenja, al pa kako je dobra trenutna vlada... Mu sesujem zobe tam na mestu. Heck, še pobudo bi dal, da se prepovejo jumbo plakati in strankarski spam. Ter močno omejil dovoljeno porabo za kampanje. Vse samo za to, da se širijo predvolilne laži. Kdo še verjame v obljube.

P.S.: Pi.. sem senilen. Jaz sem med neodvisnimi.:D Kao da ni očitno. Volil ne bom pa za nikogar. Shoot me. To je moja pravica ne dolžnost. Saj veste. Temeljna pravica tako kot davki.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Ampak kaj jim rabi, saj v našem parlamentu sedijo pravnomočno obsojeni ljudje, pa nam ni nič hudega


Kateri vse pa so to??

Keyser Soze ::

Zdej se delaš norca, ne? Ali si mogoče tudi ti rahlo strankarski.

Use Google.

Sej to tumpate skoz navadnim uporabnikom.:|
Na. Da ne bo pretežko začet. Pa greš po spisku in iščeš.

Zgodovina sprememb…

DaDila ::

SNS 6-7%


To me skrbi ja, sam jaz pricakujem, da bojo dobili se vec. Ce samo pogledas predsedniske volitve, kjer je Zmago dobil okoli 11% in bil tretji. Naj ostane SNS na 4% pa bo cist ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaDila ()

Caligula ::

Daedalus, ne skrbi. Jelincic ne misli pol stvari, ki jih rece. Sicer tud osebno ni kaj posebno bister samo tisto kar vidis na TV je poza in fasada. On se pac politicno profilira tako kakor misli ,da zbere tistih 5%.

Luka Veliki. Slovenska politika-predvsem pa opozicija je velik joke.

Cas pred volitvami pa sploh. Se pa sekiraj, ce mislis, da to cemu koristi. :D

Daedalus ::

Mene ne skrbi Jelinčič - naj pač laja po svoje. Mene skrbi tisti, ki bi šel z njim vlado sestavljat. Ker to bi bil višek politične (in splošne) neumnosti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

Keyser Soze: ne... ti si podal neke fakte. Jaz sem te samo poprosil za tistih par imen. Glede na to,da je to tako splosno znano ti jih ne bo problem iztresti iz rokava, namesto da bom jaz porabil dve uri za googlanje vseh 90 poslancev.

Ali pa se raje zanasas na .. "splosno znano je.." in da se meni ne bo dalo zabiti par ur, da bom nasel teh par imen?

Keyser Soze ::

Jah meni se rez zdi dokaj splošno znajne to. Pač sem mislil, da si bolj razgledan(ne mislim nič slabega s tem) in sem sklepal, da me rahlo zafrkavaš.

Rupar. On je cvetka za katero jaz vem, da je bila pravnomočno obsojena s strani vrhovnega sodišča zaradi, mislimda, zlorabe položaja. Pa mislim, da to ni edino kar ima na grbi.

Res, cvet pravne države. Človek, ki deluje v ZAKONODAJNI veji oblasti, AKTIVNO, si privošči take napake. In da, policist, detektiv še celo varnostnik mora biti brezmadežen, kar se tiče njegovega področja in moralno vreden opravljanja te dolžnosti(detektiv mislim da), poslancu pa ni treba bit? Mene je sram da živim v takšni državi.

Pa da ne rečem, da skoraj vsi poslanci poleg te funkcije opravljajo še kakšno drugo. Kot da sama poslanska plača ne predstavlja dovolj velikega dohodka.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645083 (27154) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150251 (43536) Keyser Soze
»

Parlamentarne volitve

Oddelek: Loža
442255 (1413) smash
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027366 (17405) iration

Volitve - oddaj glas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736702 (5176) Gandalfar

Več podobnih tem